back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce ai face daca ai afla ca ai cancer?

 


 
Pagini: << 16 17 18 19 20 21 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1715 mesaje
Membru din: 8/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Februarie 2011, ora 01:05

De la: super_green_frog, la data 2010-08-31 15:15:34Miracolul e in fiecare dintre noi. Incerca sa te superi cat mai putin..pe cat posibil Sa fii cat mai bun, rational si pozitiv Inceraca sa razi cat mai mult si sa vezi multe filme, comedie, suspans, drame, etc. iti spala propriile pete pe creieras. Toti le avem.
Stiu suna aiurea...sfaturi gratuite. sa crezi foarte tare in voia domnului...sa nu te razvratesti...sa fii usoara ca un fulg in voia domnului esti in siguranta orice ar fi. Cu Dumnezeu inainte !


Traiul in tomberon e cel mai sanatos !


Decat batran si sarac mai bine tanar si bogat!
io_tania

63 mesaje
Membru din: 23/03/2010
Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 18:55


Raporteaza abuz de limbaj
I forgive you! God bless you!
9am_1384

2 mesaje
Membru din: 23/01/2013
Postat pe: 31 Ianuarie 2013, ora 04:53

Probabil as avea o zi -o saptamana in care m-as simti ca un zombie din cauza socului, dar as incerca sa imi revin cumva, cu totii trecem prin chestii mai rele sau mai bune, doar nu o sa ne lasam doborati de boli acum.
www.gamine.ro

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

250 mesaje
Membru din: 31/01/2013
Oras: Craiova

Postat pe: 31 Ianuarie 2013, ora 12:51

De la: 9am_1384, la data 2013-01-31 04:53:57Probabil as avea o zi -o saptamana in care m-as simti ca un zombie din cauza socului, dar as incerca sa imi revin cumva, cu totii trecem prin chestii mai rele sau mai bune, doar nu o sa ne lasam doborati de boli acum.
www.gamine.ro


Adevarul este ca toti stim,inca de la nastere,ca vom muri.Suntem bolnavi de viata doar cateva zeci de ani.

Raporteaza abuz de limbaj
Sara
maridar

2 mesaje
Membru din: 21/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Ianuarie 2013, ora 16:46

Am avut...A aparut in scurt timp si totul a decurs fff repede. Operatia, chimioterapia, radiatiile...divostul.Toate in aceeasi perioada. Uneori traim drame pe care nu le realizam, iar mai tarziu le constientizam si ne intrebam : " oare cum am reusit sa trec peste ele "????
Intr-adevar in acele momente ai nevoie de dragoste si iubire, in special a familiei. Daca aceasta lipseste e fff greu de depasit momentul, dar ...lupta este grea si te gandesti ca trebuie sa reusesti, trebuie sa traiesti pentru copil... Si fetita mea avea doar 7 ani , nu am renuntat la lupta pt. ea in special.
Am inteles ca in perioada de 5 ani, daca nu reapare din nou cancerul ( posibilitatea este mai mare ), atunci probabilitatea sa revina v-a fi mai redusa. La mine a reaparut dupa 1an jumate. Stiu, c-am devreme. Am zis : gata, sa terminat... Dar nu a fost asa. Am avut posibilitatea sa urmez un tratament in Los Angeles, ceva care nu este inca omologat- am riscat...si acum sunt bine. Au trecut 2 ani si sunt ok. Trebuie sa fi puternic , sa lupti ... Si acolo sus D-zeu ne iubeste, eu am simtit-o.

Raporteaza abuz de limbaj
Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Februarie 2013, ora 20:41

De la: maridar, la data 2013-01-31 16:46:41Am avut...A aparut in scurt timp si totul a decurs fff repede. Operatia, chimioterapia, radiatiile...divostul.Toate in aceeasi perioada. Uneori traim drame pe care nu le realizam, iar mai tarziu le constientizam si ne intrebam : " oare cum am reusit sa trec peste ele "????
Intr-adevar in acele momente ai nevoie de dragoste si iubire, in special a familiei. Daca aceasta lipseste e fff greu de depasit momentul, dar ...lupta este grea si te gandesti ca trebuie sa reusesti, trebuie sa traiesti pentru copil... Si fetita mea avea doar 7 ani , nu am renuntat la lupta pt. ea in special.
Am inteles ca in perioada de 5 ani, daca nu reapare din nou cancerul ( posibilitatea este mai mare ), atunci probabilitatea sa revina v-a fi mai redusa. La mine a reaparut dupa 1an jumate. Stiu, c-am devreme. Am zis : gata, sa terminat... Dar nu a fost asa. Am avut posibilitatea sa urmez un tratament in Los Angeles, ceva care nu este inca omologat- am riscat...si acum sunt bine. Au trecut 2 ani si sunt ok. Trebuie sa fi puternic , sa lupti ... Si acolo sus D-zeu ne iubeste, eu am simtit-o.



CA SA PREVII CANCERUL, RONTAI 3 MIGDALE PE ZI.

Nu stiu daca il si vindeca, dar banuiesc ca il stopeaza. Eu am incercat pe un pui de cincillà, care avea o tumoare in stadiu 2 sub ochisor. A inceput sa dea inapoi in 3 zile. Doza de migdale era f. mare, avand in vedere ca ii dadeam un sambure pe zi, iar "soricelul" meu avea doar 120 de grame greutate.


Eu am luat informatia dintr-un fragment de Edgar Cayce. A scris carti intregi despre cum sa te vindeci folosind ce ai la indemana, remedii care costa putin, dar sunt extrem de eficiente. E supranumit si profetul adormit. A scris Dosarele Akashice.

Nu am apucat sa intru pe link-urile postate mai sus, dar o sa o fac cum remediez putin timp liber. Pare incredibil, dar gasesc mai multe informatii utile pe you tube, decat apeland la profesionisti.....

Iti doresc multa sanatate. Sper sa iti foloseasca ce ti-am scris. Daca vrei detalii scrie-mi in privat si iti trimit materiale utile direct in mail.

Raporteaza abuz de limbaj
mirela_1985

2 mesaje
Membru din: 26/03/2013
Oras: Braila

Postat pe: 26 Martie 2013, ora 13:35

De ceva vreme ma tot framanta acest gand ce as face daca as afla ca am cancer.Nustiu cum as reactiona.Nustiu daca as avea putere sa spun familiei . Nu as vrea sa le fiu povara.bineinteles doamne fereste nu am asa ceva.Nustiu cum sa fac sa pot sa-mi fac un control de rutina.Deobicei noi oamenii de rand nu prea mergem prea des la medic daca avem o durere sau ne simtim obositi mereu dam vina pe stres sau nealimentatia la timp.Aceste dureri uneori usoare alteori ascutite de scurta durata sau uneori cate o zi intreagaAsta ar cam trebui sa ne dea de gandit.am 40 de ani casatorita 2 copii minunati sant casnica doar sotul munceste .Din cauza lipsei de bani nu ne putem permite prea multe din aceasta categorie face parte si mersul la doctor(sper ca unii inteleg la ce ma referLa doctor cand te duci numai daca ai bani altfel nici nu eczisti pt ei .Cum a spus si maridar caci a fost la los angeles pt ca a avut cu ce sa se duca acolo .Dar sunt oameni ff amarati care nu au nici dupa ce bea apa ce zici sa lupte cu boala.si daca tot vb despre cancer Am avut si eu o prietena bolnava de cancer.cand am aflat ca are aceasta boala am ramas incremenita totul se intunecase in fata ochilor dar ea era o luptatoare nu pot sai uit privirea din ochi cand mia dat vestea.bineinteles toti care o cunosteam ii eram alaturi. Dar prea multe nu puteam sa facem pt ea si a luptat cu aceasta boala pana la sfarsit.Sa tragem concluzia cand ai bani poti sa lupti cu boala si poti crede in d-zeu si in ce vreti voi dar cand nu ai baniTe ajuta parintii cat au frati prieteni dar pana la o anumita limita si dupa acea cu ce mai lupti?Poate careva sa-mi zica?Atunci te lasi in voia sortii.Ma rog pt cei bolnavi si pt cei sanatosi ca d-zeu sa aiba grija de ei.

Raporteaza abuz de limbaj
mirela_1985

2 mesaje
Membru din: 26/03/2013
Oras: Braila

Postat pe: 26 Martie 2013, ora 14:54

De la: 9am_1821, la data 2013-03-26 13:35:09De ceva vreme ma tot framanta acest gand ce as face daca as afla ca am cancer.Nustiu cum as reactiona.Nustiu daca as avea putere sa spun familiei . Nu as vrea sa le fiu povara.bineinteles doamne fereste nu am asa ceva.Nustiu cum sa fac sa pot sa-mi fac un control de rutina.Deobicei noi oamenii de rand nu prea mergem prea des la medic daca avem o durere sau ne simtim obositi mereu dam vina pe stres sau nealimentatia la timp.Aceste dureri uneori usoare alteori ascutite de scurta durata sau uneori cate o zi intreagaAsta ar cam trebui sa ne dea de gandit.am 40 de ani casatorita 2 copii minunati sant casnica doar sotul munceste .Din cauza lipsei de bani nu ne putem permite prea multe din aceasta categorie face parte si mersul la doctor(sper ca unii inteleg la ce ma referLa doctor cand te duci numai daca ai bani altfel nici nu eczisti pt ei .Cum a spus si maridar caci a fost la los angeles pt ca a avut cu ce sa se duca acolo .Dar sunt oameni ff amarati care nu au nici dupa ce bea apa ce zici sa lupte cu boala.si daca tot vb despre cancer Am avut si eu o prietena bolnava de cancer.cand am aflat ca are aceasta boala am ramas incremenita totul se intunecase in fata ochilor dar ea era o luptatoare nu pot sai uit privirea din ochi cand mia dat vestea.bineinteles toti care o cunosteam ii eram alaturi. Dar prea multe nu puteam sa facem pt ea si a luptat cu aceasta boala pana la sfarsit.Sa tragem concluzia cand ai bani poti sa lupti cu boala si poti crede in D
-zeu si in ce vreti voi dar cand nu ai baniTe ajuta parintii cat au frati prieteni dar pana la o anumita limita si dupa acea cu ce mai lupti?Poate careva sa-mi zica?Atunci te lasi in voia sortii.Ma rog pt cei bolnavi si pt cei sanatosi ca D-zeu sa aiba grija de voi.

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Martie 2013, ora 22:40

De la: Bi_anca, la data 2013-02-01 20:41:07
De la: maridar, la data 2013-01-31 16:46:41Am avut...A aparut in scurt timp si totul a decurs fff repede. Operatia, chimioterapia, radiatiile...divostul.Toate in aceeasi perioada. Uneori traim drame pe care nu le realizam, iar mai tarziu le constientizam si ne intrebam : " oare cum am reusit sa trec peste ele "????
Intr-adevar in acele momente ai nevoie de dragoste si iubire, in special a familiei. Daca aceasta lipseste e fff greu de depasit momentul, dar ...lupta este grea si te gandesti ca trebuie sa reusesti, trebuie sa traiesti pentru copil... Si fetita mea avea doar 7 ani , nu am renuntat la lupta pt. ea in special.
Am inteles ca in perioada de 5 ani, daca nu reapare din nou cancerul ( posibilitatea este mai mare ), atunci probabilitatea sa revina v-a fi mai redusa. La mine a reaparut dupa 1an jumate. Stiu, c-am devreme. Am zis : gata, sa terminat... Dar nu a fost asa. Am avut posibilitatea sa urmez un tratament in Los Angeles, ceva care nu este inca omologat- am riscat...si acum sunt bine. Au trecut 2 ani si sunt ok. Trebuie sa fi puternic , sa lupti ... Si acolo sus D-zeu ne iubeste, eu am simtit-o.



CA SA PREVII CANCERUL, RONTAI 3 MIGDALE PE ZI.

Nu stiu daca il si vindeca, dar banuiesc ca il stopeaza. Eu am incercat pe un pui de cincillà, care avea o tumoare in stadiu 2 sub ochisor. A inceput sa dea inapoi in 3 zile. Doza de migdale era f. mare, avand in vedere ca ii dadeam un sambure pe zi, iar "soricelul" meu avea doar 120 de grame greutate.


Eu am luat informatia dintr-un fragment de Edgar Cayce. A scris carti intregi despre cum sa te vindeci folosind ce ai la indemana, remedii care costa putin, dar sunt extrem de eficiente. E supranumit si profetul adormit. A scris Dosarele Akashice.

Nu am apucat sa intru pe link-urile postate mai sus, dar o sa o fac cum remediez putin timp liber. Pare incredibil, dar gasesc mai multe informatii utile pe you tube, decat apeland la profesionisti.....

Iti doresc multa sanatate. Sper sa iti foloseasca ce ti-am scris. Daca vrei detalii scrie-mi in privat si iti trimit materiale utile direct in mail.


Spune la toti. Salvezi vieti.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2013, ora 21:53


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

252 mesaje
Membru din: 15/10/2012
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Aprilie 2013, ora 16:00

Depinde in ce stadiu. Daca ar fi malign , probabil ca nu as spune nimanui , mi-as continua restul de viata in mod normal , incercand poate sa ma deconectez si sa nu ma gandesc prea mult la asta,poate facand lucruri placute ramase restante din lipsa de timp .
Daca as mai avea sanse , m-as gandi mult daca sa spun celor din jur dar probabil ca as lupta cu el.
Daca ar fi in faza terminala , probabil ca m-as sinucide

Raporteaza abuz de limbaj
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 1 Mai 2013, ora 20:52

icsuleasca In orce stare de boala s-ar afla cineva,sa NU aiba niciodata gandul sinuciderii.
Am cunoscut un barbat orb din nastere,ce era un credincios lui Dumnezeu care poveste ca nu-si vazuse niciodata sotia,copii. Nu vazuse soarele sau apa pe care o consuma zilnic. Nu stia culorile:a auzit de culoarea rosie,sau albastra dar nu stia cum arata.
Ce avea totusi in plus acest om orb,ce alti oameni cu vedere nu au? Avea o nadejde ca dupa aceasta viata petrecuta intr-un intuneric deplin,in viata viitoare va avea vedere vazand orce-si doreste,ca il va vedea pe insusi Isus si pe sfintii Lui.

Ceva in sensul de mai sus. O lupta cu viata, alaturi de Dumnezeu. O marturisire ce merita vazuta: Dinea Ansoara.
www.youtube.com/watch?v=UVZxlcRhuDU


Raporteaza abuz de limbaj
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 3 Mai 2013, ora 07:13

Ceva de o importanta vitala,capitala: Ascultarea de Dumnezeu. Prima parte,din 3 parti.

www.trilulilu.ro/video-film/lef-behind-2000-subtitrat


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

252 mesaje
Membru din: 15/10/2012
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Mai 2013, ora 18:36

De la: ion00, la data 2013-05-01 20:52:14icsuleasca In orce stare de boala s-ar afla cineva,sa NU aiba niciodata gandul sinuciderii.
Am cunoscut un barbat orb din nastere,ce era un credincios lui Dumnezeu care poveste ca nu-si vazuse niciodata sotia,copii. Nu vazuse soarele sau apa pe care o consuma zilnic. Nu stia culorile:a auzit de culoarea rosie,sau albastra dar nu stia cum arata.
Ce avea totusi in plus acest om orb,ce alti oameni cu vedere nu au? Avea o nadejde ca dupa aceasta viata petrecuta intr-un intuneric deplin,in viata viitoare va avea vedere vazand orce-si doreste,ca il va vedea pe insusi Isus si pe sfintii Lui.

Ceva in sensul de mai sus. O lupta cu viata, alaturi de Dumnezeu. O marturisire ce merita vazuta: Dinea Ansoara.
www.youtube.com/watch?v=UVZxlcRhuDU



Domnule Ion , eu vorbesc de acel stadiu al cancerului in faza terminala . Pentru un corp plin de rani datorita metastazei nu exista miracolul vindecarii prin matanii sau mai stiu eu prin ce alte rugaciuni ; exista insa dureri groaznice amortizate prin administrarea de morfina si suferinta continua a celor apropiati , care nu stiu ce sa mai faca ca sa atenueze durerile suferindului . De ce as mai prelungi agonia unui corp ajuns la stadiul de leguma ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 9/06/2014
Postat pe: 9 Iunie 2014, ora 23:08


Si eu mam trezit din senin cu un nodul la san. Mam operat acum doua luni,si lam scos.Nimeni nu sa gindit ca ar putea fi ceva rau,rezultatu histopatologic a dovedit contrariu,o forma de cancer rara si agresiv.Nu mam pierdut cu firea desi sufletul il simteam distrus.Din start am refuzat chimioterapia,si am trecut de o luna pe dieta vegana plus niste medicamente de la nutritionisti prescrise de medicu Calin Marginean.La o luna de la operatie am facut tomografia si analizele de singe,toate au iesit bune.Nu stiu ce se va intimpla cu mine,dar nu ma simt ca as fi un om bolnav.Traiesc cu speranta ca odata cu eliminarea nodulului sa eliminat tot rau,mai ales ca sa format exact sub sin ,nu a fost format in tesutu sinului,si nici nu a,avut acele gheare specifice cancerului,a fost un nodul mobil cu margini bine definite.beau mult suc de sfecla rosie telina,etc ceaiuri tataneasa maru lupului,etc.Chimioterapie indiferent de urmari,voi refuza sa le fac,ceva mai oribil pe lumea asta nu cred ca exista,cred ca sint mai oribile ca si canceru in sine.


Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Iunie 2014, ora 02:08

STUDIAZA ORICE ESTE CU POTENTIAL MARE ANTICANCERIGEN, DIN ALIMENTATIE.
SI MANINCA MASIV DIN ALEA.
FRUCTE GOJI, CITRICE, STRUGURI, VARZA,
SINT F MULTE.

STUDIAZA CUM ACTIONEAZA FIECARE DIN ACELE ALIMENTE.

SOARELE ESTE CANCERIGEN IN CANTITATE MARE, DAR NU SA NU TE EXPUI DELOC.

SOARELE VINDECA, IN CANTITATE MODERATA.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Iunie 2014, ora 02:09

Daca revine, nu risti nimic sa maninci numai alimente vii, si stiute ca anticancerigene.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 9/06/2014
Postat pe: 11 Iunie 2014, ora 20:37

Multumesc tare mult pentru sfaturi.De vre-o doua zile am inceput cura lui Rudolf Breuss , am de dus pina in data de 22 iulie,stiu ca pot si stiu ca voi reusi.Multa sanatate si numai bine iti doresc.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

61 mesaje
Membru din: 11/06/2014
Postat pe: 11 Iunie 2014, ora 21:56

De la: maria46, la data 2014-06-11 20:37:44Multumesc tare mult pentru sfaturi.De vre-o doua zile am inceput cura lui Rudolf Breuss , am de dus pina in data de 22 iulie,stiu ca pot si stiu ca voi reusi.Multa sanatate si numai bine iti doresc.





cat de naiva si ignoranta poate fi o persoana care multumeste unei alte persoane, analfabeta stiintific, pentru un sfat "benevolent" , dar eronat, sfat care in mod sigur o va ucide cu mult mai repede decat in cazul in care nu ar fi renuntat la, citez: "Din start am refuzat chimioterapia," !?

List of ineffective cancer treatments
en.wikipedia.org/wiki/List_of_ineffective_cancer_treatments#Inef...



israel-stem

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

61 mesaje
Membru din: 11/06/2014
Postat pe: 11 Iunie 2014, ora 22:24

Breuss Diet
Abstract
...........................................................................................................................................................

Results: The most often mentioned „cancer diets“ are Budwig diet, Gerson’s regimen, lowcarb diet, cancer cure of Breuß and macrobiotic diet. These diets can be classified according to the principle idea of carcinogenesis as follows: cancer as a lack or abundance of a substance or as a consequence of pathological metabolism of cancer cells. Staying in line with a specific diet the patients are thought to be able to cure themselves or at least substantially contribute to cure. However, we did not find any scientific publication of a clinical study which describes positive results regarding survival. On the contrary, data show malnutrition and side effects.

Conclusion: There is no indication to consume a „cancer diet“. In some cases adverse effects can occur. Cancer patients who are discussing nutrition should be warned about taking up a „cancer diet”.

Schlüsselwörter

Krebsdiät - Breuß - Budwig-Diät - Gerson-Diät - Makrobiotik - kohlenhydratarme Kost - ketogene Diät
Keywords

cancer diet - Breuss Diet - Budwig Diet - Gerson regimen - macrobiotics - lowcarb diet - ketogenic diet

https://www.thieme-connect.de/DOI/DOI?10.1055/s-0032-1327276

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2014, ora 01:50

De la: maria46, la data 2014-06-11 20:37:44Multumesc tare mult pentru sfaturi.De vre-o doua zile am inceput cura lui Rudolf Breuss , am de dus pina in data de 22 iulie,stiu ca pot si stiu ca voi reusi.Multa sanatate si numai bine iti doresc.


toata vara si toamna maninca tot ce e proaspat.
vezi ca excesul de alimente cu vit c iti poate da usoare dureri pe unde ai probleme. Poate si dureri de cap.
sa nu cedezi daca te simti bine in rest.
In sensul ca iti maninca vit b12, care e ptr sistemul nervos.
e tocmai o vit cu usor potential cancerigen, dar lipsa ei afecteaza sistemul nervos.
trebuie mincat alimente ce o contin. vezi pe net.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2014, ora 02:00

De la: maria46, la data 2014-06-09 23:08:47
Si eu mam trezit din senin cu un nodul la san. Mam operat acum doua luni,si lam scos.Nimeni nu sa gindit ca ar putea fi ceva rau,rezultatu histopatologic a dovedit contrariu,o forma de cancer rara si agresiv.Nu mam pierdut cu firea desi sufletul il simteam distrus.Din start am refuzat chimioterapia,si am trecut de o luna pe dieta vegana plus niste medicamente de la nutritionisti prescrise de medicu Calin Marginean.La o luna de la operatie am facut tomografia si analizele de singe,toate au iesit bune.Nu stiu ce se va intimpla cu mine,dar nu ma simt ca as fi un om bolnav.Traiesc cu speranta ca odata cu eliminarea nodulului sa eliminat tot rau,mai ales ca sa format exact sub sin ,nu a fost format in tesutu sinului,si nici nu a,avut acele gheare specifice cancerului,a fost un nodul mobil cu margini bine definite.beau mult suc de sfecla rosie telina,etc ceaiuri tataneasa maru lupului,etc.Chimioterapie indiferent de urmari,voi refuza sa le fac,ceva mai oribil pe lumea asta nu cred ca exista,cred ca sint mai oribile ca si canceru in sine.


persoana care a postat dupa mine este rau intentionata cu absolut toti de pe forum.
Dta ai spus ca nu vrei chimioterapie, nu eu.
El spune ca eu te indrum gresit, cind e optiunea dtale.
Eu ti-am spus ca alimentele vii, in speta legumele si fructele proaspete au potential anticancerigen f mare.
Eu mi-am tinut in loc niste nevi, 30 de ani, cu o alimentatie bogata in principii vii.
de 2 ierni, iarna mincind f multe alimente de origine animala, brusc au inceput sa creasca.
le-am tratat cu un medicament special si alte 3 special ptr tumori pe piele.
Am scapat de 2/3 din ele, fiindca nu am avut rabdare.
Mi-a confirmat ca alimentele de origine animala sint periculoase ptr tumori, dar trebuiesc fiindca au proteine si grasimi ce se gasesc greu in alimentele vegetale proaspete.
Eu consum sucuri naturale din 1978, dupa ce am citi o carte a lui Ernest Gunther, ce m-a lamurit cit de bune sint.
Persoana care iti spune sa nu maninci alimente proaspete vegetale este in...Austria.
Ca sa se vada cit este de rau intentionat.
DE fapt din acea tara au aparut sfaturi cum ca carnea nu are probleme.
Carnea are potential cancerigen, dupa studiile unor persoane bine intentionate.
Dupa studii si mai recente si alimentele lactate...dar sa nu exageram.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2014, ora 02:02

Succes dra Maria, daca ai facut aceasta alegere, tine-te de ea.
Sanatate.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

61 mesaje
Membru din: 11/06/2014
Postat pe: 12 Iunie 2014, ora 08:59

panaceele , dietele si racticile pe care le comercializea acei sarlatani ordinari, lipsiti de scrupule, care stiu foarte bine sa profite de pe urma unor persoane bolnave,naive, ignorante si dsperate , nu sunt altceva si nu pot realiza altceva decat: sa grabeasca sfarsitul persoanei bolnave care incearca aceste dite sau pseudotratamente alternative.

cu mult mai grav este faptul ca, in romaina se gasesc destui "destepti" pe toate drumurile care accepta, sustin si promveaza pseudo-stiinta si aceste panacee iluzorii pe care le comercializeaza diversi sarlatani ordinari unor persoane bolnave, naive, ignorante si disperate.

aceasta problema grava a scietatii romanesti, nu poate fi eradicata decat printr-o legislatie exigenta si drastica, de lupta efectiva si fara mila, impotriva sarlatanilor ordinari care vand iluzii unor persoane bolnave disperate si impotriva tuturor persoanelor naive si ignorante care popularizeaza/promoveaza in diferite medii virtuale diferitele diete, leacuri, panacee, pseudo-stiinta, acelor sarlatani ordinari si chiar impotriva mass-media care in goana ei dupa profit incasat din publicitate ,promoveaza printr-o recama mincinoasa, practicile si panaceele pe care le propun acesti sarlatani ordinari mincinosi.


Cancer Act 1939

1939 CHAPTER 13 2 and 3 Geo 6

An Act to make further provision for the treatment of cancer, to authorise the Minister of Health to lend money to the National Radium Trust, to prohibit certain advertisements relating to cancer, and for purposes connected with the matters aforesaid.
[29th March 1939]

Prohibition of certain advertisements.

(1)No person shall take any part in the publication of any advertisement—
(a)containing an offer to treat any person for cancer, or to prescribe any remedy therefor, or to give any advice in connection with the treatment thereof; or
(b). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

www.legislation.gov.uk/ukpga/Geo6/2-3/13



Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2014, ora 14:50

De la: maria46, la data 2014-06-11 20:37:44Multumesc tare mult pentru sfaturi.De vre-o doua zile am inceput cura lui Rudolf Breuss , am de dus pina in data de 22 iulie,stiu ca pot si stiu ca voi reusi.Multa sanatate si numai bine iti doresc.

Nu mai cauta sfaturi pe forum ptr o boala atit de grava.
Chimioterapia vindeca in procentele cunoscute, dar distruge, ficatul si rinichii.
Alte tratamente nu sint omologate, dar au rezultate, ce nu sint recunoscute de medici.
Spuneai ca tu ai ales ceva naturist, nu ti s-a spus pe acest forum.
Daca asta ti-ai propus fa-o.
Dar mai documenteaza-te, si mai consulta mai multi medici, chiar in timpul tratamentului.
Dar nu uita ca multe tratamente sint....subventionate de chiar producatori.

Cunosc o persoana ce se tot trateaza de cancer, ce revine.
O ruda era sa-si piarda rinichii de le un purcoi de medicamente, date tot de medici.
Medicul de familie i-a scos tot pina la refacerea rinichilor, si apoi i-a dat doar citeva.
Mai documenteaza-te, si gindeste cu capul tau, nu al altora.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2014, ora 15:11


Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2014, ora 15:11

Nu am citit nici o recomandare ptr tratament de cancer cu sucuri sau vegetale,
Eu practic periodic sezonier aceasta alimentatie, ptr ca ma simt bine cu ea.

Am constatat ca alimentatia hipocalorica si cu vegetale chiar tine in loc tumorile benigne si chiar se micsoreaza. dar nu dispar.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2014, ora 15:15

De la: Fl_Orion999, la data 2014-06-12 15:11:03www.optiplant.ro/paul-moraru-istoria-medicinei-nasul-tv/[/quote]


Istoria medicinei
cu Paul Alexandru Moraru
vineri-duminicã, ora 17:30

Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 9/06/2014
Postat pe: 12 Iunie 2014, ora 19:36

Daca as fi acceptat tratamentu oncologului finalu ar fi fost acelasi.Plus ca trebuia sa le indes o gramada de bani in buzunare asa cum am bagat si la chirurg anestezist rezident asistente oncolog..Daca va fi sa mor,voi muri pt ca asa am ales eu,nu altii in locu meu,nu altii hotarasc ce este mai bine pt mine .

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 9/06/2014
Postat pe: 12 Iunie 2014, ora 20:22

De la: maria46, la data 2014-06-12 19:36:49 Daca as fi acceptat tratamentu oncologului finalu ar fi fost acelasi.Plus ca trebuia sa le indes o gramada de bani in buzunare asa cum am bagat si la chirurg anestezist rezident asistente oncolog..Daca va fi sa mor,voi muri pt ca asa am ales eu,nu alti in locu meu,nu altii hotarasc ce este mai bine pt mine .

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 16 17 18 19 20 21 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ce ai face daca ai afla ca ai cancer?
Mergi la: