back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce ai face daca ai afla ca ai cancer?

 


 
Pagini: << 15 16 17 18 19 20 21 >> Sari la pagina:
 
moshnelu60

4 mesaje
Membru din: 26/09/2009
Postat pe: 17 Februarie 2010, ora 14:39

Buna Mary...
de ce crezi ca cei peste 60 de ani nu pot sta pe internet?
Din fericire, totzi prietenii mei, (si sunt suficientzi) au peste 60 de ani
si sunt permanent pe net. Schimb de mesaje, informatzii diverse,
pps-uri, videoclipuri, etc...+ ca mai jucam si online...
Nu stiu de ce esti surprinsa... dupa sau cand ai o ``suferintza`` intzelegi
si apreciezi viatza altfel!
Ce nu asi da sa mai am macar 40 de ani
Sa auzim numai de bine si... scuze de deranj.
Cu stima, mos Nelu.
PS: Sunt intradevar mosh, si nu ma ascund in spatele cuvintelor.


maria953

13 mesaje
Membru din: 12/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 13:20

As lupta din toate puterile mele fizice,spirituale ,financiare.
As lupta pana in ultima clipa impreuna cu familia mea.As incerca tot ce este omeneste posibi,pentru ca vreau sa traiesc.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3915 mesaje
Membru din: 13/01/2010
Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 15:33

De la: maria953, la data 2010-02-20 13:20:38As lupta din toate puterile mele fizice,spirituale ,financiare.
As lupta pana in ultima clipa impreuna cu familia mea.As incerca tot ce este omeneste posibi,pentru ca vreau sa traiesc.
Si ai avea mari sanse sa reusesti pt ca atunci cand iti manifesti puternic aceasta vointa si acest optimism, creerul uman transmite un stimul in intreg organismul care va lupta cu boala.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 22 Februarie 2010, ora 12:02

De la: rodik_mi, la data 2010-02-20 15:33:34
De la: maria953, la data 2010-02-20 13:20:38As lupta din toate puterile mele fizice,spirituale ,financiare.
As lupta pana in ultima clipa impreuna cu familia mea.As incerca tot ce este omeneste posibi,pentru ca vreau sa traiesc.
Si ai avea mari sanse sa reusesti pt ca atunci cand iti manifesti puternic aceasta vointa si acest optimism, creerul uman transmite un stimul in intreg organismul care va lupta cu boala.
Depinde in ce faza-i descoperi!!!.............

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

152 mesaje
Membru din: 21/09/2008
Oras: Timisoara

Postat pe: 22 Februarie 2010, ora 14:21

Va invit sa faceti o vizita pe:
www.restulstirilor.blogspot.com
si
www.ganduliber.blogspot.com
Veti gasi acolo cateva informatii pe care niciun post de televiziune, sau de radio si niciun ziar sau revista oficiala nu vi le va prezenta si despre care niciun doctor sau farmacist nu va va vorbi vreodata.
Vizionati, cititi si dati mai departe!
Este foarte important ca astfel de informatii sa ajunga a fi cunoscute de cat mai multa lume, cu atat mai mult cu cat traim vremuri in care omul nu mai conteaza ca fiinta ci doar ca obiect de manipulare intr-un fel sau altul, pentru a satisface interesele celor care detin puterea; vremuri prea incarcate de "de ce"-uri carora nu tot timpul reusim sa le gasim raspunsul; vremuri in care a devenit cam un soi de regula ca cine ar trebui sa ne tuteleze si se lauda ca o face, ne condamna de fapt la un adevarat holocaust al umanitatii (si in special al romanilor, transformati in cobai).
Vizionare/lectura placuta!
P.S. - Ar fi interesant de stiut si parerea fiecarui vizitator; pentru asta exista dedesubtul fiecarui material publicat posibilitatea de a posta comentarii, facand click pe "Trimiteti un comentariu" unde fiecare poate sa lase, in complet anonimat, propria parere vis-s-vis de cele facute publice in paginile blogurilor respective.



*Per la Scienza il Calabrone non potrebbe volare perché il suo corpo e troppo grande rispetto alle ali. Il Calabrone questo non lo sa, e vola !* *Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.* *Spesso, la verità più profonda, si trova grazie ad una piccola storia* *Vulturul poate zbura mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor putea ridica niciodata pana la nori* *"Ca urmare a asezarii geografice, a resurselor naturale si, mai ales a celei mai mici densitati (populationale) din Europa, Romania n-a fost niciodata un stat absolut independent. Tipul de Roman repudiat de toate puterile tutelare este nationalistul cu convingeri imposibil de corupt si patriotul refractar la operatii transactionale. Aceste insusiri de intelect si de caracter sunt considerate a fi periculoase si deci o vinovatie cu care nu se colaboreaza si care se pedepseste daca iese din anonimat. Exact invers, tipul de Roman agreat de toate puterile straine care au tutelat si care au controlat Romania: fara convingeri politice, caldicel in comportament si adaptabil in colaborari cameleon in politica, tranzactionist in afaceri oportunist in relatii si, intotdeauna, de partea Puterii si cu folosinta pentru Putere." (Serban Milcoveanu)**
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Februarie 2010, ora 05:29

De la: Copil_Pribeag, la data 2010-02-22 14:21:24Va invit sa faceti o vizita pe:
www.restulstirilor.blogspot.com
si
www.ganduliber.blogspot.com
Veti gasi acolo cateva informatii pe care niciun post de televiziune, sau de radio si niciun ziar sau revista oficiala nu vi le va prezenta si despre care niciun doctor sau farmacist nu va va vorbi vreodata.
Vizionati, cititi si dati mai departe!
Este foarte important ca astfel de informatii sa ajunga a fi cunoscute de cat mai multa lume, cu atat mai mult cu cat traim vremuri in care omul nu mai conteaza ca fiinta ci doar ca obiect de manipulare intr-un fel sau altul, pentru a satisface interesele celor care detin puterea; vremuri prea incarcate de "de ce"-uri carora nu tot timpul reusim sa le gasim raspunsul; vremuri in care a devenit cam un soi de regula ca cine ar trebui sa ne tuteleze si se lauda ca o face, ne condamna de fapt la un adevarat holocaust al umanitatii (si in special al romanilor, transformati in cobai).
Vizionare/lectura placuta!
P.S. - Ar fi interesant de stiut si parerea fiecarui vizitator; pentru asta exista dedesubtul fiecarui material publicat posibilitatea de a posta comentarii, facand click pe "Trimiteti un comentariu" unde fiecare poate sa lase, in complet anonimat, propria parere vis-s-vis de cele facute publice in paginile blogurilor respective.

sarut mana elena si multumim frumos


toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
katy_ms_87

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Februarie 2010, ora 15:41

eu am fost in situatia asta.......anul trecut un medic m-a diagnosticat cu cancer la san ........sincer........credeam k ma pierd pe zi ce trece ......timp de trei saptamani nu am vorbit cu nimeni.......nu ma gandeam decat la asta.........eram cu moralul la pamant si credeam ca nu mai am scapare.....nu puteam dormi noaptea......nu ma gandeam decat la cand voi muri......dar mi-am facut curaj.....am depasit momentul si am inceput kineto..m-am operat.........acum multumesc lui dumnezeu.....sunt bine.......un sfat: .........luptati din toate puterile.........nu lasati nimic sa va invinga

Raporteaza abuz de limbaj
adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 15:06

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
adyhd1969

773 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 15:06

www.variantacojocaru.ro 20 000 EURO pt FIECARE roman MAJOR

Raporteaza abuz de limbaj
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 14 Aprilie 2010, ora 08:02

Nu stiu cit de adevarat mesajul de mai jos este, dar merita incercat de catre cei bolnavi ! Dati mai departe, va rog




ALOE VERA
Remediu natural contra CANCERULUI !

Dragi prieteni : ceea ce veti citi in continuare , a fost publicat in ziarul " Listin diario " , in Santo Domingo , cu o luna in urma . Citind acest articol , nu credeam in ceea ce scria acolo. Acest remediu este a unui calugar franciscan , din Belén ( Brazilia ) , pe nume Fray ( calugarul ) Romano, de origine braziliana . Actualmente , este profesor la Seminariul din Belén. El zicea : " Eu tratez Cancerul si fiecare persoana poate sa o faca , fara sa faca miracole , doar aplicand produsele pe care le produce Natura . Inainte de a va da reteta , vreau sa va spun despre experienta mea personala asupra Binecuvantatei Retete . Stiu diverse persoane care s-au vindecat , dupa ce au baut remediul ( persoane carora li s-a dat doar 1 luna de trait , avand diverse tipuri de cancere terminale ) .
Dupa cunoasterea virtutilor acestui remediu total natural , mi-am propus sa fac sa circule , prin Internet, ptr. ca fiecare persoana care are un prieten , parinte, ruda cu aceasta teribila boala , sa-si poata prepara singur remediul si apoi sa il bea . O sa vedeti rezultatul chiar in saptamana in care ati inceput sa il luati , este ceva ce lucreaza rapid .

Reteta pentru curarea CANCERULUI :

1. 1/2 sau 1 kg .de miere de albine .
2. 2 frunze mari sau 3 frunze mai mici de Aloe Sábila ( Vera )
3. 3 linguri de Cognac , Whisky sau Tuica ( ca dilatator ) .

Se sterge praful de pe frunze si spinii se indeparteaza . Apoi , planta se taie in bucati mici. Astfel taiata planta, se introduc toate elementele intr-un mixer si se mixeaza, pana se face o pasta vascoasa. Astfel se poate deja intrebuinta.
Se poate pune in frigider sau lasa afara, dupa dorinta fiecaruia.
NU TREBUIE SA SE SCOATA PARTEA EXTERIOARA A FRUNZEI SI NICI SA NU SE TREACA PRIN SITA ACEST REMEDIU !!!

Calugarul Romano ne da sfatul ca trebuie luata 1 lingura mare de 3 ori pe zi , cu 15 minute inainte de fiecare masa. Aceasta cura trebuie sa dureze cel putin 10 zile si numai daca analizele arata ca nu ati avut rezultatul scontat, se mai poate repeta inca de 4 ori, pana la remiterea totala. Pot apare abcese ale pielii, dar acest fapt este un simptom bun si nu trebuie sa ne ingrijoram.
Daca dupa prima parte a tratamentului (10 zile) nu se vad rezultatele dorite, sa repetam tratamentul, dupa ce s-au facut examenele respective ca sa vedem daca tumoarea nu a cedat, sa mai facem inca pana la 4 tratamente (a cate 10 zile), pana la vindecarea totala.

De 6 ani, calugarul a folosit acest remediu, gratuit, cu rezultate optime. A tratat zeci de persoane in Belén si imprejurimi. El zice ca nu doar trateaza Cancerul, ci si il previne.
Trateaza cancerul de piele, de creier, de plamani, de prostata, leucemia.
De asemenea, povesteste ca a tratat o calugarita tanara, de numai 29 ani bolnava de scleroza. Cel ce doreste o marturie a unei persoane care s-a vindecat de cancer pulmonar, il poate contacta pe dl. Fausto Pimentel, in Santo Domingo , la telefonul : ( 809 ) 247-2316 . Acest domn a publicat ceea ce a scris mai sus, ca o multumire pentru viata, desi i se dadusera doar cateva zile de trait .
As vrea sa mentionez (nu eu , ci cel ce scrie articolul) , ca nu se trateaza doar cancerul, ci este si un restaurator al celulelor naturale si intareste sistemul nostru imunitar .

TE ROG SA DA MAI DEPARTE LA TOTI CUNOSCUTII. AJUTA PE CEI CE SUFERA DE CANCER DE SAN , FA-I SA INTELEAGA CA SUNT IMPORTANTI CA PERSOANE SI CA NE RUGAM PTR. EI.

MULTUMESC , DUMNEZEU SA TE BINECUVANTEZE !


ReplyReply AllMove...Go to Previous message | Go to Next message | Back to Messages Select Message EncodingASCII (ASCII)Greek (ISO-8859-7)Greek (Windows-1253)Latin-10 (ISO-8859-16)Latin-3 (ISO-8859-3)Latin-6 (ISO-8859-10)Latin-7 (ISO-8859-13)Latin-8 (ISO-8859-14)Latin-9 (ISO-8859-15)W. European (850)W. European (CP858)W. European (HPROMAN8)W. European (MACROMAN8)W. European (Windows-1252)Armenia (ARMSCII-8)Baltic Rim (ISO-8859-4)Baltic Rim (WINDOWS-1257)Cyrillic (866)Cyrillic (ISO-8859-5)Cyrillic (KOI8-R)Cyrillic (KOI8-RU)Cyrillic (KOI8-T)Cyrillic (KOI8-U)Cyrillic (WINDOWS-1251)Latin-2 (852)Latin-2 (ISO-8859-2)Latin-2 (WINDOWS-1250)Turkish (ISO-8859-9)Turkish (WINDOWS-1254)Arabic (ISO-8859-6, ASMO-708)Arabic (WINDOWS-1256)Hebrew (856)Hebrew (862)Hebrew (WINDOWS-1255)Chinese Simplified (GB-2312-80)Chinese Simplified (GB18030)Chinese Simplified (HZ-GB-2312)Chinese Simplified (ISO-2022-CN)Chinese Simplified (WINDOWS-936)Chinese Trad.-Hong Kong (BIG5-HKSCS)Chinese Traditional (BIG5)Chinese Traditional (EUC-TW)Japanese (SHIFT_JIS)Japanese (EUC-JP)Japanese (ISO-2022-JP)Korean (ISO-2022-KR)Korean (EUC-KR)Thai (TIS-620-2533)Thai (WINDOWS-874)Vietnamese (TCVN-5712)Vietnamese (VISCII)Vietnamese (WINDOWS-1258)Unicode (UTF-7)Unicode (UTF-8)Unicode (UTF-16)Unicode (UTF-32)| Full Headers Reply Reply All Forward Forward


Mail Search


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Iunie 2010, ora 17:41

By MARILYNN MARCHIONE, AP Medical Writer Marilynn Marchione, Ap Medical Writer – 7 mins ago

The doctors finally let Rosaria Vandenberg go home.

For the first time in months, she was able to touch her 2-year-old daughter who had been afraid of the tubes and machines in the hospital. The little girl climbed up onto her mother's bed, surrounded by family photos, toys and the comfort of home. They shared one last tender moment together before Vandenberg slipped back into unconsciousness.

Vandenberg, 32, died the next day.

That precious time at home could have come sooner if the family had known how to talk about alternatives to aggressive treatment, said Vandenberg's sister-in-law, Alexandra Drane.

Instead, Vandenberg, a pharmacist in Franklin, Mass., had endured two surgeries, chemotherapy and radiation for an incurable brain tumor before she died in July 2004.

"We would have had a very different discussion about that second surgery and chemotherapy. We might have just taken her home and stuck her in a beautiful chair outside under the sun and let her gorgeous little daughter play around her — not just torture her" in the hospital, Drane said.

Americans increasingly are treated to death, spending more time in hospitals in their final days, trying last-ditch treatments that often buy only weeks of time, and racking up bills that have made medical care a leading cause of bankruptcies.

More than 80 percent of people who die in the United States have a long, progressive illness such as cancer, heart failure or Alzheimer's disease.

More than 80 percent of such patients say they want to avoid hospitalization and intensive care when they are dying, according to the Dartmouth Atlas Project, which tracks health care trends.

Yet the numbers show that's not what is happening:

_The average time spent in hospice and palliative care, which stresses comfort and quality of life once an illness is incurable, is falling because people are starting it too late. In 2008, one-third of people who received hospice care had it for a week or less, says the National Hospice and Palliative Care Organization.

_Hospitalizations during the last six months of life are rising: from 1,302 per 1,000 Medicare recipients in 1996 to 1,441 in 2005, Dartmouth reports. Treating chronic illness in the last two years of life gobbles up nearly one-third of all Medicare dollars.

"People are actually now sicker as they die," and some find that treatments become a greater burden than the illness was, said Dr. Ira Byock, director of palliative care at Dartmouth-Hitchcock Medical Center. Families may push for treatment, but "there are worse things than having someone you love die," he said.

Gail Sheehy, author of the "Passages" books, learned that as her husband, New York magazine founder Clay Felker, spent 17 years fighting various cancers. On New Year's Day 2007, they waited eight hours in an emergency room for yet another CT scan until Felker looked at her and said, "No more hospitals."

"I just put a cover over him and wheeled him out of there with needles still in his arms," Sheehy said.

Then she called Dr. R. Sean Morrison, president of the American Academy of Hospice and Palliative Medicine and a doctor at Mount Sinai School of Medicine in New York.

"Nobody had really sat down with them about what his choices are and what the options were," said Morrison, who became his doctor.

About a year later, Felker withdrew his own feeding tube, and "it enabled us to go out and have a wonderful evening at a jazz club two nights before he died" in July 2008, Sheehy said.

Doctors can't predict how soon a patient will die, but they usually know when an illness has become incurable. Even then, many of them practice "exhaustion medicine" — treating until there are no more options left to try, said Dr. Martha Twaddle, chief medical officer of Midwest Palliative & Hospice Care Center in suburban Chicago.

A stunning number of cancer patients get aggressive care in the last days of their lives, she noted. One large study of Medicare records found that nearly 12 percent of cancer patients who died in 1999 received chemo in the last two weeks of life, up from nearly 10 percent in 1993.

Guidelines from an alliance of leading cancer centers say patients whose cancer has spread should stop getting anti-cancer medicine if sequential attempts with three different drugs fail to shrink their tumors. Yet according to IntrinsiQ, a cancer data analysis company, almost 20 percent of patients with colorectal cancer that has spread are on at least their fourth chemotherapy drug. The same goes for roughly 12 percent of patients with metastatic breast cancer, and for 12 percent of those with lung cancer. The analysis is based on more than 60,000 cancer patients.

Often, overtreating fatal illnesses happens because patients don't want to give up.

Saideh Browne said her mother, Khadija Akmal-Lamb, wanted to fight her advanced ovarian cancer even after learning it had spread to her liver. The 55-year-old Kansas City, Mo., woman had chemo until two weeks before she died last August.

"She kept throwing up, she couldn't go to the bathroom," and her body ached, Browne said. The doctors urged hospice care and said, "your mom was stubborn," Browne recalled. "She wanted her chemo and she wanted to live."

Browne, who lives in New York, formed a women's cancer foundation in her mother's honor. She said she would encourage dying cancer patients to choose comfort care over needless medicine that prolongs suffering.

It's easier said than done.

The American way is "never giving up, hoping for a miracle," said Dr. Porter Storey, a former hospice medical director who is executive vice president of the hospice group that Morrison heads.

"We use sports metaphors and war metaphors all the time. We talk about never giving up and it's not over till the fat lady sings .... glorifying people who fought to their very last breath," when instead we should be helping them accept death as an inevitable part of life, he said.

This is especially true when deciding whether to try one of the newer, extremely expensive cancer drugs such as Avastin, Erbitux and Tarceva. Some are touted as "improving survival by 30 or 50 percent" when that actually might mean living three weeks or months longer instead of two.

"It's amazing how little benefit those studies show," Storey said, referring to research on the new drugs.

Dan Waeger tried just about all of them. A nonsmoker, he was diagnosed with lung cancer at age 22, and pursued treatment after treatment before dying nearly four years later, in March 2009.

"He decided if there were odds to be beat, he was going to beat the odds," said his boss, Ellen Stovall, then-president of the National Coalition for Cancer Survivorship, where Waeger worked as a fundraiser and development manager.

"He received just about every experimental new drug for lung cancer that I'm aware of in his last two years of life. He would get a treatment on a Friday afternoon, be sick all weekend and come to work on Monday," she recalled.

"He had these horrific rashes. He would get these horrible coughs that were not just the lung cancer. The treatments were making him cough up blood, just horrific side effects — vertigo, numbness, tingling in his hands and feet. He suffered."

Waeger's fiancee, Meg Rodgers, said they worried about exceeding the lifetime limits on his insurance, since the care was so expensive.

"I think every time he got a treatment, it was $10,000," though he paid only a $10 copay, she said.

Yet it was clearly worth any price to him — he died a week before they were to be married, after receiving home hospice care for only two weeks.

"I honestly believe he would have done anything he could to live one more day," Rodgers said.

Some health policy groups say cancer patients, as well as people with failing hearts or terminal dementia, should get better end-of-life counseling. Last year, a plan that would have let Medicare pay for doctors to talk about things like living wills was labeled "death panels" and was dropped.

Ultimately, how patients and their families make the journey is a matter of personal choice — and there are resources to help them, Stovall said.

"I've heard a lot of people over the years say what they would do if they had cancer until it is them. And then they will cling to even the smallest glimmer that something will help," she said.

"Cancer that can't be cured is often called daunting but not hopeless. So that's what patients hear. Hope is the last thing to go. People don't give that up easily."

___

AP Medical Writer Lindsey Tanner in Chicago contributed to this story.

___

Online:

State advance directives: www.caringinfo.org/PlanningAhead.htm

Physician's orders: www.ohsu.edu/polst/

Respecting Choices: respectingchoices.org


All Things Grow With Love
9am241948

1 mesaj
Membru din: 30/08/2010
Postat pe: 30 August 2010, ora 23:23

eu sunt in aceasta situatie ma-a diagnosticat cu cancer la san am 3 luni de la operatie am noroc cu familia si prietenii mei pt ca im-i sunt alaturi !!! ma rog in fiecare seara la bunul dumnezeu sa-mi dea putere si forta ca sa pot invinge aceasta boala crunta.ma trezesc dimineata si mi-as fi dorit sa fi fost doar un cosmar dar din nefericire nu este asa.dar nu ma voi lasa !!!!!!!!! stiu ca pot sa depasesc acest moment cumplit ,si mai stiu ca cineva acolo sus ma iubeste si va avea grija sa trec cu bine peste toate.cei care traiesc aceste clipe de cosmar va rog din sufletul meu luptatii!!!!!!!!! nu va lasati invinsi !!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 August 2010, ora 15:15

Miracolul e in fiecare dintre noi. Incerca sa te superi cat mai putin..pe cat posibil Sa fii cat mai bun, rational si pozitiv Inceraca sa razi cat mai mult si sa vezi multe filme, comedie, suspans, drame, etc. iti spala propriile pete pe creieras. Toti le avem.
Stiu suna aiurea...sfaturi gratuite. sa crezi foarte tare in voia domnului...sa nu te razvratesti...sa fii usoara ca un fulg in voia domnului esti in siguranta orice ar fi. Cu Dumnezeu inainte !

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 31 August 2010, ora 21:45

Peste cateva zile,catva ani sau zeci de ani vom inchide ochii cu totii.Important este sa stim cum sa ne mantuim:
1 (Un psalm al lui David. O cîntare.) Ferice de cel cu fãrãdelegea iertatã, ºi de cel cu pãcatul acoperit!

2 Ferice de omul, cãruia nu -i þine în seamã Domnul nelegiuirea, ºi în duhul cãruia nu este viclenie!

3 Cîtã vreme am tãcut, mi se topeau oasele de gemetele mele necurmate.

4 Cãci zi ºi noapte mîna Ta apãsa asupra mea; mi se usca vlaga cum se usucã pãmîntul de seceta verii.

5 Atunci Þi-am mãrturisit pãcatul meu, ºi nu mi-am ascuns fãrãdelegea. Am zis: ,,خmi voi mãrturisi Domnului fãrãdelegile!`` ªi Tu ai iertat vina pãcatului meu.

6 De aceea orice om evlavios sã se roage Þie la vreme potrivitã! ªi chiar de s'ar vãrsa ape mari, pe el nu -l vor
Viata vesnica in 4 parti:a1,a2,a3 si a4. www.youtube.com/watch?v=-CUYMhnpYoc



Raporteaza abuz de limbaj
roxafoxa

34 mesaje
Membru din: 14/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Septembrie 2010, ora 13:30

Hmmmmmmmmmmm.Eu am 11 ani de cancer osos (sarcom ewing),si 7 ani de la carcirom mamar operat(extirpat) si ma simt ok.Mi-am reluat viata de familie am terminat cu munca nu am voie sa fac efort ma feresc de suparari mananc orice am pofta si am un sot de nota 10.,care ma vrea alaturi.Incredere in Doamne Doamne si o viata cat mai linistita.

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Septembrie 2010, ora 18:54

O rugaciune frumoasa :

Domnului IIsus Hristos

"Doamne, da-mi puterea sa primesc cu suflet linistit tot ce-mi va aduce ziua de maine.
Da-mi puterea sa ma las cu totul in voia ta cea sfanta si in fiecare clipa stai in preajma mea si ma intareste.
Orice veste va aduce ziua de maine, buna sau rea, invata-ma sa o primesc cu inima impacata si cu credinta neclintita ca vointa ta sta deasupra tuturor.
Fie ca, in tot ceea ce fac si in tot ceea ce spun, voia ta sa-mi stapaneasca cugetul si simtirea; iar cand asupra mea vor veni imprejurari neasteptate, ajuta-ma sa le implinesc, dupa voia ta.
Da-mi puterea sa lucrez cu tarie si intelepciune, fara sa stanjenesc sau sa amarasc pe aproapele meu.
Ajuta-ma, Doamne, sa pot duce povara zilei de maine, cu toate cate le va aduce ea.
Struneste-mi vointa si invata-ma SA MA ROG, SA SPER, SA CRED, SA INDUR, SA IUBESC SI SA IERT; iar cand ma rog, fie ca tu insuti sa fii cel ce se roaga in mine. " Amin

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 2 Septembrie 2010, ora 14:27


Raporteaza abuz de limbaj
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Septembrie 2010, ora 14:37

De la: roxafoxa, la data 2010-09-01 13:30:18Hmmmmmmmmmmm.Eu am 11 ani de cancer osos (sarcom ewing),si 7 ani de la carcirom mamar operat(extirpat) si ma simt ok.Mi-am reluat viata de familie am terminat cu munca nu am voie sa fac efort ma feresc de suparari mananc orice am pofta si am un sot de nota 10.,care ma vrea alaturi.Incredere in Doamne Doamne si o viata cat mai linistita.

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
angella4_you

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Septembrie 2010, ora 12:28

Frumoasa rugaciune intradevar, si eu am cunoscut amenintarea cancerului, m-am operat, am facut chimioterapie, radioterapie, tratament hormonal, au trecut 4 ani de atunci, ma simt mai bine fizic, dar am pierdut pofta de viata. Contrar asteptarilor, familia imi este alaturi dar nu gasesc un sprijin moral in incurajarile lor, desi nu sunt deocamdata motive de ingrijorare in privinta bolii, gandul ma duce la moarte si o doresc cateodata sa vina fara intarziere. Stiu ca este o prostie ce gandesc, ma adun, incerc sa gandesc pozitiv dar viata imi da un nou sut, cad din nou si ma ridic cu greu. Ma supar din orice, nu-mi place mai nimic, visez la cai verzi pe pereti, am dorinte care astept sa se indeplineasca, nu le dezvalui dar astept sa mi le ghiceasca cei din anturajul meu si stiu ca dau dovada de mult egoism. O sa credeti ca sunt un om fara suflet dar si acasa si la servici cei care ma cunosc ma stiu ca un om bun, dar in mine zace ceva destul de malefic si pana in acest moment nu am gasit alinare in nimic, ma macina o oboseala cara imi ingreuneaza gandirea limpede, pt tot ce fac depun un efort imens sau asa mi se pare.
Multumesc pt rugaciune, sper sa ma ajute.

Raporteaza abuz de limbaj
silviu_m74

118 mesaje
Membru din: 7/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Septembrie 2010, ora 21:30

aici puteti vedea cum reactioneaza propriul organism impotriva celulelor si formatiunilor canceroase :
www.trilulilu.ro/Cubanezu54/62288bdc7f65b4

iar aici detalii despre un produs ce poate stimula activitatea celulelor NK ( natural killer ) ale sistemului imunitar cu pana la 437% !!!! fiind recunoscut de catre comunitatea internationala a oamenilor de stiinta ca fiind cel mai eficient de acest gen !

media.4life.com/us/pdf/pps/TRI-FACTOR%20PLUS_PPS_110509_US.pdf

Raporteaza abuz de limbaj
www.4life-romania.ro
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 1 Decembrie 2010, ora 13:27

Sanatosi sau nu recomand tuturor o carticica de exceptie: GOLGOTA:

www.stephanus.ro/new/product_info.php?products_id=515

Raporteaza abuz de limbaj
VESTALA

14 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Decembrie 2010, ora 15:46

De la: laurakidgirlie, la data 2008-08-18 15:35:37in stadiu nu tocmai incipient...eu cred ca as lupta.
mi-am pus intrebarea asta pt ca pe multi oameni i-am auzit ca s-ar sinucide.
eu nu cred ca as renunta atat de usor.

In primul rind ,nu faci citostatice,renunti 6 luni sa consumi carne,bei ceai de soc,menta musetel cite 600 ml dimineata,nu faci operatie sau rani pe corp.Consumi multe fructe (mere,pere,smochine naturale)Dupa 6 luni faci un test si constati ca esti sanatos

Raporteaza abuz de limbaj
dorina27

24 mesaje
Membru din: 30/04/2009
Postat pe: 16 Decembrie 2010, ora 14:55

Sa va pun si eu o poveste. In vara asta dupa mai multe investigatii repetate si punctie biopsica, in ziua cand mi-a venit rezultatul, eram in spital la o clinica din iasi. Rezultatul cancer la tiroida(tiroida autoimina)"". Erau suspiciuni , dar nu confirmari, tiroida mea nu se mareste sta pe loc din cauza ca o imbalasamez si o prostesc cu produse naturiste. Dar in ziua cand stiam ca imi vine rezultatul, in mod norma..., asteptarea iti da o stare de neliniste, nu spun ca nu eram stresata.... , asi minti. A venit dr. si mi-a adus rezultatul si a inceput sa ma ia pe departe, sa ma consilieze /psihic.bla.,bla.., ca trebuie sa o operez ...etc. Nu a observat la mine vreo stare..., evident a ramas cam ndumerita. Argumentul meu. Tatal meu a avut succesiv amputatii/membrele inferioare, suferea de arterita. Eu am fost aceia care am stat decate ori a fost nevoie in spital cu el, eu eam intarit psihicul pentru ca era cu mine si trebuia sa stie ca-l iubesc. A trait 25 de ani fara picioare. Asta nu a insemnat ca la-m lasat acasa. In fiecare vara(locuia la tara, vreo 10 Km. distanta de oras) il luam cu noi in vacanta, la mare, circuit prin tara,la munte, statiuni. Voiam sa cunoasca si el frumusetile naturii din tara, orase, si distractie cat cuprinde/motivul ca, si el a avut grija de mine si merita cu varf si indesat sa il alint si sa stie la ce a renuntat el pentru a ma creste pe mine. Niciodata el nu a fost plecat in concediu, totul a fost pentru gospodarie, copil si cam atat. Odata pensionat nu mai putea munci, iar eu aveam de unde sa-l rasfat si nici odata nu s-a pus problema ca ma deranjeaza sau rusine etc. avea carut si nu mi-era greu sal transport pe unde dorea sufletelul lui(avem masina). Sotul meu insa ..., este ipohondru, tot timpul se trateaza, regim,..., tot ce aude la tv. are si el aceiasi boala. toata ziua la medic , investigatii peste investigatii, traeste un calvar si pe langa el si eu, care nu mai stiu cum sal ajut. Sufera de depresie-anxietate, atac de panica+ipohondrie. Atat ma lupt cu el (nu vrea sa mearga la o consiliere psihiatrica/sau tratament), El zice ca are cancer la intestine si toti medicii sunt dezinteresati si prosti, invstigatii citite prost ,analize false etc. Numai el stie ce are, sigur are cancer. Cancerul meu este doar o minciuna pe langa cat se agita el . Evident el nu stie de problemele mele , stie ca am tiroida, derivatele ei ca si stari si atat. Va dati seama ce ar insemna sa stie ca eu am confirmat *dinozaurul**
Acesta a fost argumentul meu in fata medicului. In aceiasi zi mi-a dat telefon fiul meu (venise din vacanta,Grecia) , si dorea sa vina la mine in vizita acasa cu tot cu prietena lui/sfarsitul saptamanii(fete-i ii plac sarmalele facute de mine si de fiecare data da telefon ca eu sa ma simt si sa fac sarmale). Dar eu eram la iasi la spital, fiul meu locueste la Iasi. A sarit un pic in sus ca nu eam spus ca sunt in iasi....blablauri.. Eam spus ca nu era cazul sal anunt, fac niste investigatii /moniotorizare si cam atat/plecarea acasa. etc. Ei, dar i-am zis sa vina la spital sa ma ia si sa mergem in oras la distractie. ca ma invoiesc de la medic. In sufletul meu nu eram chiar linistita ,oarecum aveam oarece tristete... Dar odata ce ma-m intalnit cu copii ma-m inveselit instant, am mancat, baut bere, am ascultat povestioarele/ peripetiile lor , am ras si spus poante, glume,parca eram la nunta nu spital..Asta mi-a dat putere si cam astea sunt si puntile, ata de care ma tin si-mi formez puterea de a merge mai departe, COPII. si nu numai. Lunar merg la control, totul sta pe loc , iar eu ma simt bine. Tratamente ,nu fac altceva decat i-mi intaresc imunitatea cu naturiste/baza de apicultura, antibiotic, antinflamator tot din apicola(propolis), tot ce mananc ste de la tara naturale, suc de legume, fructe/2 liti/zi, minerale din alge ocanice. Dr. nu crede in naturiste dar..... vede totusi rezultatele si nu-i vine a crede. Psihicul este cel mai bun medicament, 50% din vindecare , este optimismul. Nici odata sa nu consideri un hadicap indiferent de suferinta, tu trebuie sa lupti CU TINE ISATI. Psihicul cu stimulii lui/nervi, lasati sa joace cum vor ei distrug organiosmul/organele. Trebuie sa-i tii legati si daca reusesti este OK. Am fost acum la control tiroida mea sta tapana si nemiscata, hormoneii sun echilibrati , tot cu naturiste dar, continui sa eau leacuri si daca pot si am cu ce/cine, ma inveselesc, glumesc ,ies in oras,prieteni, copii, toata ziua le pregatesc cate ceva **bun, bun**. Operatiea mi-a fost recomandata , dar daca tiroida nu creste de ce sa o deranjez sa se enerveze pe mine???? nu, nu, nu. Imunitatea este la standard normal, inflamatie minima=acceptabila, celula canceroasa in adormire. Daca si sotul ar lua exemplul meu ar fi super ok. dar......el este mai pesimist din fire, asa a fost tot timpul si a cam facut-o cu mana lui/ fond emotional.psihic, nu se poate controla si nici la medic psihiatru nu vrea sa mearga **ca doar nu este nebun**. Trauma a fost pentru toata familia cand au murit succesiv parintii , ai mei si ai lui, eu mi-am revenit, totul a fost pe umerii mei si nu-mi p[ermiteam sa am caderi/nervi, ma-m rugat la D-zeu . sa am putere sa lupt si sa fac totul ca la carte. Acum ma lupt cu el si nu ma las pana nu realizez si reglarea psihica a d-lui. Problemele abdominale sunt pe fond nervos, de asta se si cheama sindromul intestinelor iritative, chiar daca medicii spun alte denumiri, tradus, tot sindrom este. Are intestinele curate ca de nou nascut(la cate naturiste si dezintoxicari a facut), dar mintea lui spune ca are cancer la colon, ca asa a avut matusa lui si copii ei. Ii este frica de boala/moarte. Asa ca eu in loc sa am grija de mine , trebuie sa ma lupt cu un om care nu poate controla circuitele si nici nu vrea sa primeasca ajutor psihologic. Cred ca ma-m nascut sa lupt pentru toti din jurul meu si totusi am putere sa lupt si cu mine si lupt cu siguranta. Panica este distrugatorul numarul 1. Am scris repede , sunt in curatenie si cat ma odihnesc mai scriu cate un rand,sper sa fi fost coerenta in tot ce am povestit aici.
Va doresc tuturor forumistilor La multi ani!, si tot ce va puneti in gand sa realizati, daruiti iubire ca sa aveti de unde primi si va doresc sa fiti iubiti.
Dorina

Raporteaza abuz de limbaj
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 15:12

As lupta impotriva acestei boli cerand,implorand ajutorul Lui Dumnezeu in primul rand. Apoi as incerca sa urmez traseul batrinicei de mai jos,in ultima parte a sa: Cel cu Isus Christos:

Domnul Isus Hristos a salvat o femeie batrana de pedeapsa ,de ziua judecatii.
(intamplare adevarata povestita de Georg von Viebahn)

Cati oameni astazi pentru a scapa de Ziua Judecatii Lui Dumnezeu nu-si pun increderea in:,calugari, pastori buni unde pot auzi lucruri bune sau unde-si pot marturisi pacatele sau intr-o lumanare aprinsa lasata in graba intr-o Bisetica? In timp ce altii isi gasesc un adevarat refugiu sau isi pun sperante intr-o manastire, intr-un duhovnic bun,moaste ,sau intr-o adunare de-a pocaitilor.....care sunt intr-o cautare,dar fara o liniste sufleteasca,lipsiti de o pace launtrica asteptand o zi a judecatii Lui Dumnezeu?

G Viebahn: " In urma cu o suta de ani s-a tinut o adunare de evanghelizare in Grenzach-Horn.Dupa ce a inceput adunarea,a aparut o batranica,care ingenunchind,a inceput sa se roage " Coroana de trandafiri" si alte rugaciuni invatate. Dupa ce s-a terminat adunarea,o crestina a mers la ea si i-a spus:Pareti foarte obosita;nu vreti sa veniti la mine sa va odihniti?" Luand-o de mana,a dus-o la ea acasa. "Sunt foarte obosita",spuse batranica,"si cu toate ca am mers astazi cateva ore,mai am de mers inca doua ore pana imi indeplinesc misiunea si aceasta este cam mult la varsta mea." "Ce varsta aveti?" "Eu am 92 de ani",spuse ea , si aceasta este a cinzecea oara de cand fac acest drum spre Maria-Einsiedeln.Eu sunt o mare pacatoasa! Si cu cat imbatranesc,vad la mine tot mai multe pacate.Dar am narejde ca voi primi iertare de la Dumnezeu,altfel sunt pierduta!" La aceste cuvinte,lacrimi fierbinti au inceput sa curga pe obrazul plin de riduri.
Ajunsa acasa, femeia credincioasa oferi musafirei un loc in fotoliu. Apoi ai spuse:Acum sterjeti-va lacrimile,mama draga. Eu am o veste buna pentru dumneavoastra.Stiti sa cititi?" "Da stiu." "Atunci cititi aceste cuvinte din cartea Lui Dumnezeu." Cu vocea tremuratoare,ea citi:"Iata Mielul Lui Dumnezeu care ridica pacatul lumii!"(Ioan 1,21). Credincioasa a inceput sa-i explice ca toata oboseala si sfortarea omului de a scapa singur de pacate sant fara rost.Domnul Isus Si-a dat viata pe cruce pentru cei vinovati si pierduti,facand totul pentru ei.Dumnezeu Insusi La dat ca Salvator (Mntuitor) care a suferit pentru pacatele noastre,incat pacatosul care vine la Isus poate sa primeasca iertarea.Batrana observa siguranta mantuirii si pacea care rezulta din vorbele credincioasei.Apoi batranica a fost indrumata spre cuvintele Domnului Isus:"Sa sfarsit!" si Domnul Isus a aratat ca pentru un suflet serios si doritor dupa mantuire nu mai este nimic de facut,decat sa creada din toata inima in luctrarea savarsita de EL.Toti proorocii marturisesc despre EL ca,oricine crede in EL,primeste,prin Numele Lui,iertarea pacatelor"(Faptele Apostolilor 10,43.)......si sangele Lui Isus Hristos ,Fiul Sau,ne curateste de orce pacat"(1Ioan 1,7).
Batranica a primit cu nesat fiecare cuvant,ca un pamant uscat care se invioreaza dupa o ploaie calda.Privirea ei s-a luminat dintr-o data si ochii au inceput sa-i straluceasca. Deodata s-a sculat,a aruncat coroana de trandafiri pe care o tinea in mana si a spus:"La o parte cu tine,tu nu mi-ai dat nici o pace;Domnul Isus m-a salvat la cruce. S-a sfarsit! O,s-a savarsit,pacatele mele sint iertate! Acum voi pleca la drum,dar nu spre Maria-Einsiedeln,ci ma voi duce acasa si voi spune la toti ca Isus singur prin sangele Sau m-a mantuit si pe mine, o pacatoasa!" A doua zi, batrana a plecat fericita spre patria ei.Ea a gasit pacea cu Dumnezeu prin lucrarea desavarsita a Domnului Isus Hristos.Batranica a mers pe acelasi drum ca si vamesul (Luca 18,14)'




Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

529 mesaje
Membru din: 30/03/2010
Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 20:39

De la: laurakidgirlie, la data 2008-08-18 15:35:37in stadiu nu tocmai incipient...eu cred ca as lupta.
mi-am pus intrebarea asta pt ca pe multi oameni i-am auzit ca s-ar sinucide.
eu nu cred ca as renunta atat de usor.

In primul rind ,renunti sa mai consumi carne,cumperi citeva kg. de chivii,portocale,pere si morcov ,le tai marunt si le dai prin blender.Consumi dimineata si seara inainte de orele 19 ,cite 0,3 litri din acest amestec,iar la prinz piine prajita si salata verde cu gulii presarata cu brinza de capra,regim pentru 18 zile ,nu apelati la citostatice.Faceti analize dupa aceasta perioada.Succes !

Raporteaza abuz de limbaj
9am094587

3 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 17:54

De la: laurakidgirlie, la data 2008-08-18 15:35:37in stadiu nu tocmai incipient...eu cred ca as lupta.
mi-am pus intrebarea asta pt ca pe multi oameni i-am auzit ca s-ar sinucide.
eu nu cred ca as renunta atat de usor.

Raporteaza abuz de limbaj
9am094587

3 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 18:30

Salut sunt o persoana care acum 2 ani am aflat ca am leucemie acuta limfoblastica cu celule B
Usor nu e sa accepti acest diacnostic,dar inportant e sa vrei sa traiesti , si sa fie familia langa tine prietenii ,cunostintele .Persoana trebuie sustinuta moral din toate puncte de vedere ,dar in asa fel incat sa nul obositi si sa nul sufocati cu compatimire.Foarte inportant este sa il faceti sa lupte cu boala ca si cum ar fi o raceala eu asta am facut.Psihicul lui trebuie ajutat si facut sa inteleaga ca cu ajutorul lui D zeu si al lui se poate vindeca.Autosugestia ma ajutat foarte mult ,sa stea sa mediteze singur si sa vorbeasca cu partile corpului afectate ca l vor asculta, iar creierul trimite informatia de vindecare spre aceea parte a organismului.Eu nu am crezut in asemenea povesti pana sa ajung sa practic acest fel de vindecare,suna bizar dar iatama dupa 2 ani langa familie .Bolnavul trebuie sa aiba rabdare ca lupta cu cancerul este de lunga durata si trebuie sa se innarmeze cu o rabdare DUMNEZEIASCA dar va invinge,si niciodata sa se detaseze de activitatile de dinaintea boli,sa nu se izoleze si sa zica eu sunt bolnav sa stea toata ziua in pat sa lupte chiar daca se va satura so ia de la capat ,cand ii va fi mai greu sa zica eu sunt sanatos tun ,sa se plimbe sa se relaxeze binenteles cu protectie ca imunitatea lui va fi grav afectata. Eu am facut transplat de celule stem la Timisoara dupa 2 saptamani am intrat in coma 7 zile am fost intubat mecanic ,am prins un virus care nu a fost elucidat iar dupa 7 zile mi am revenit si nu puteam sa merg singur,si sotia si mama mi au fost alaturi,si leam rugat sa ma tina de sub brate sa majute sa merg sa prind puterile dinainte comei ,nu acceptam ca ieu sa nu pot merge si incetul cu incetul am trecut si de faza aceasta.Dar dupa aceeaau fost alte episoade ,sa vindec stomacul ,ficatul, glanda,am avut o artera infundata am dat in hepatita si tot am luptat cu toate si voi lupta pana in ultima clipa de viata.Transplantul a reusit am scapat de celulele canceroase datorita Dr .conferentiar Arghirescu si a Profesoarei Serban care se lupta din rasputeri sa vindece oameni mai ceva can strainatate.Mi a fost greu sa accept ca mai am un pic de trait dar am fast puternic si am luptat,ceia ce va doresc si voua, nu va lasati invinsi chiar daca treceti pe langa moarte nu va speriati ca pe altii ii ia dar pe voi nu ,si sa nu va fie frica de ea ,ca deaceea nu veti scapa .Viata e o continua lupta ,dar cine lupta castiga ,la lupta cand mergi mergi sa castigi nu sa pierzi.NR. meu de tel.e 0741727567

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1670 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 20:15

Recomand acest topic tuturor!
Poate vei ajuta pe cineva, sau pe tine insuti!

Raporteaza abuz de limbaj
io_tania

63 mesaje
Membru din: 23/03/2010
Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 09:25

Ai dreptate, Will!
Am vrut sa postez aceleasi info si la comentariile unor articole de pe EVZ, dar, iaca pozna! Nu s-a postat nimic, in timp ce alte postari ulterioare si cam paralele cu subiectul, au avut "unda verde"...
In plus, ma indoiesc ca majoritatea informatiilor prezentate aici cu bunacredinta de atatia oameni, sunt subiect de discutie la facultatea de medicina...
Cat despre preocuparile ministerului sanatatii, in ultimii ani au fost acelea de a sabota industria romaneasca de fitoterapie (Plafarul), de a "topi" banii contribuabililor pe campanii exorbitante si heirupiste de vaccinare ( doua anti-hpv si una anti-gripa porcina), de a "comasa" spitalele (citeste a le desfiinta) si chipurile a le transforma in camine de batrani (adica mai degraba lagare de exterminare), si cireasa de pe tort, controversatul card electronic de sanatate (alte zeci de milioane de euro aruncate pe apa sambetei, pt efortul de a ne inregimenta ca sclavi pe plantatie...)... Cu asa o grija "parinteasca", noroc ca mai avem internetul sa ne putem ajuta unii pe altii in aceste vremuri apocaliptice...

Chiar daca nu aveti deocamdata timp sa cititi ceea ce am recomandat, retineti ca "nemuritorii" din Valea Hunza sunt atat de longevivi si sanatosi pt ca-si alapteaza copiii minim 2-3 ani, maxim 6-7 (!), nu au facut nici un vaccin in viata lor, nu consuma deloc zahar, fac multa miscare, isi macina si prepara zilnic painea (adica este cu adevarat "painea cea de toate zilele"), tin perioade lungi de post negru, mai ales primavara, iar hrana nu este preparata preponderent termic, ci consuma cantitati mari de fructe si legume proaspete sau uscate natural, mai ales caise si samburi de caise...
Urez tuturor curaj si vointa! Este primul pas spre vindecare... :)

Raporteaza abuz de limbaj
I forgive you! God bless you!
io_tania

63 mesaje
Membru din: 23/03/2010
Postat pe: 8 Februarie 2011, ora 19:57

Daca aveti suficienta motivatie, investiti putin timp in vizionarea urmatoarelor 14 filmulete. Sunt surprinzatoare si revelatoare! Veti avea ce invata si poate va vor inspira... Sistemul, precum se vede si din aceste scurte video, nu are nici un interes nici sa ne invete, nici sa ne inspire in alegerea caii de urmat in lupta cu cancerul. Poate pt ca se bazeaza pe acelasi algoritm egoist, dupa care prolifereaza cancerul?...

restulstirilor.blogspot.com/search?updated-max=2010-02-19T04%3A0...

restulstirilor.blogspot.com/search?updated-max=2010-02-19T14%3A0...

restulstirilor.blogspot.com/search?updated-max=2010-05-02T12%3A0...

Raporteaza abuz de limbaj
I forgive you! God bless you!
Pagini: << 15 16 17 18 19 20 21 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ce ai face daca ai afla ca ai cancer?
Mergi la: