back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce ai face daca ai afla ca ai cancer?

 


 
Pagini: << 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 >> Sari la pagina:
 
9am094587

3 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 5 Octombrie 2009, ora 19:20

Am fost diagnosticat cu leucemie acuta limfoblastica in 9 aprilie 2009 si nu mi a fost usor sa trec peste perioada de chimio terapie am stat 5 luni in spital dar cu toata forta si vointa de a trai am luptat si am scapat de celulele canceroase si cu ajutorul familiei cu sustinerea lor am reusit si ii sfatuiesc pe toti cei care sunt in situatie sa se roge la D zeu sa poata sa li se dea putere sa treca aceste chinuri . Nu va lasati invinsi luptati pana la utimul fir de viata , si repetativa ca suntetii sanatosi in fiecare zi cand va treziti si va uitati in oglinda . Si sa stiti ca nu e o gluma omul se vindeca si cu auto sugestia , vorbiti cu ficatul si cu splina in liniste si va da rezultate am simtito pe pielea mea.


tasa_nuti

182 mesaje
Membru din: 21/12/2008
Oras: Sighetu Marmatiei

Postat pe: 6 Octombrie 2009, ora 14:21

De la: 9am094587, la data 2009-10-05 19:20:52Am fost diagnosticat cu leucemie acuta limfoblastica in 9 aprilie 2009 si nu mi a fost usor sa trec peste perioada de chimio terapie am stat 5 luni in spital dar cu toata forta si vointa de a trai am luptat si am scapat de celulele canceroase si cu ajutorul familiei cu sustinerea lor am reusit si ii sfatuiesc pe toti cei care sunt in situatie sa se roge la D zeu sa poata sa li se dea putere sa treca aceste chinuri . Nu va lasati invinsi luptati pana la utimul fir de viata , si repetativa ca suntetii sanatosi in fiecare zi cand va treziti si va uitati in oglinda . Si sa stiti ca nu e o gluma omul se vindeca si cu auto sugestia , vorbiti cu ficatul si cu splina in liniste si va da rezultate am simtito pe pielea mea.
SI eu de curand am fost diagnosticata cu o aslta boala dar ,e umplit sa astepti rezultatele te felicit ptr taria de care dai dovada dar te rog sa-mi spui boala rera legata de splina ?DUMNEZEU SA ITI DE-A PUTERE SA TRECI PESTE ACESTE TESTE ALE VIETII SA FI SANATOS !


TASA
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Octombrie 2009, ora 14:46

De la: tasa_nuti, la data 2009-10-06 14:21:33
De la: 9am094587, la data 2009-10-05 19:20:52Am fost diagnosticat cu leucemie acuta limfoblastica in 9 aprilie 2009 si nu mi a fost usor sa trec peste perioada de chimio terapie am stat 5 luni in spital dar cu toata forta si vointa de a trai am luptat si am scapat de celulele canceroase si cu ajutorul familiei cu sustinerea lor am reusit si ii sfatuiesc pe toti cei care sunt in situatie sa se roge la D zeu sa poata sa li se dea putere sa treca aceste chinuri . Nu va lasati invinsi luptati pana la utimul fir de viata , si repetativa ca suntetii sanatosi in fiecare zi cand va treziti si va uitati in oglinda . Si sa stiti ca nu e o gluma omul se vindeca si cu auto sugestia , vorbiti cu ficatul si cu splina in liniste si va da rezultate am simtito pe pielea mea.
SI eu de curand am fost diagnosticata cu o aslta boala dar ,e umplit sa astepti rezultatele te felicit ptr taria de care dai dovada dar te rog sa-mi spui boala rera legata de splina ?DUMNEZEU SA ITI DE-A PUTERE SA TRECI PESTE ACESTE TESTE ALE VIETII SA FI SANATOS !
/// va doresc la amindoi sa fiti ocrotiti de Dumnezeu ... asa este rugaciunea cit de mica dar spusa cu foc din suflet , cu pasiune catre Dumnezeu , va face minuni ... rugati va , neincetat ! ... acum splina este bucataria unde se aduna tot ca sa se faca curatenia ... eu am avut o splina mare de 15,8 cm acum o aveam de 11,2 cm ... deci asa cumspune tasa_nuti vorbeste cu organele si celulele .. mai va rog nu mi face una ca asta ... eu sunt oprtimist , dumnezeule , te rog da mi zile si izbavire de aceasta boala !


Fosta membra 9am.ro

6522 mesaje
Membru din: 23/09/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 6 Octombrie 2009, ora 16:26

Dar daca cineva foarte drag din familie sufera de o cancer? Fara nici o posibilitate de vindecare? Eu personal nu stiu ce sa-i spun ,stiu doar ca numai cind ma uit la acea persoana izbucnesc in plins,nu stiu cum sa-i vorbesc sau cum sa-i spun ca nu mai are decit citeva luni de trait?
E inca tinar,inca in puteri,nu stie ce are...Isi face planuri de viitor iar eu il privesc cu neputinta si durere.


Fosta membra 9am.ro

48 mesaje
Membru din: 10/08/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Octombrie 2009, ora 20:05

multumesc tuturor celor ce au raspuns mesajului meu si transmit tuturor multa sanatate!!in ceea ce priveste credinta in DUMNEZEU eu sunt in starea in care NU CRED IN DUMBEZEU EU STIU CA EXISTADUMNEZEU L-am rugat sa mi se releve si mi-a aratat inasa fel ca sa nu ma mai indoiesc niciodata dar credinta ca EL ma va vindeca doar pentru ca asa vreau eu nu o am si mi se pare o ispita mare .Sunt oameni aici pe forum care si-au pierdut credinta ca s-au dus la biserica au dat acatiste au tinut post s-au rugat si nu s-au vindecat DUMNEZEU are planurile LUI si daca o sa aiba treaba cu mine pe pamant osa ma videc dar poate are treaba dincolo!Ce stim noi? eu ma rog pentru iertarea pacatelor putere .ajutor si intelepciune in facerea voii lui Dumnezeu .fac tot ce tine de mine sa ma vindec si primesc fiecare zi ca un dar poate se indura si dinzi in zi se vor strange aniDUMNEZEU SA-I BINECUVINTEZE PE ROMANI


sunt asa cum m-a creat Dumnezeu.Daca nu va place reclamati la birou de relatii cu publicul
Fosta membra 9am.ro

48 mesaje
Membru din: 10/08/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Octombrie 2009, ora 20:18

IMI PARE RAU CA TRECI PRIN ASTA SI EU AM CANCER SI STIU CIT DE MULT SUFERA FAMILIA PTR MINE DAR EU M-AM PRINS SI AM PUTUT SA-I FERESC DE SUFERINTA SECRETULUI NU AI DECAT SA-L TRATEZI NORMAL SA PARTICIPI LA PLANURI SA ILANTRENEZI IN ALTE PLANURI SI DACA POTI ,CUTACT ,CA SI CUMAI VREA SA TE INSOTEASCA PE TINE CA SI CUM AR FACE-O PTR TINE CA SI CUM TU AI AVEA NEVOIE ,UN PIC DE POST O VIZITA LA BISERICA SI O SPOVEDANIE URMATA DE O IMPARTASANIE AR FI CEL MAI BUN LUCRU SI PENTRU EL SI TE-AR AJUTA MULT DE TOT SI PE TINE CREDE-MA!DUMNEZEU SA-TI DEA PUTERE!!!


sunt asa cum m-a creat Dumnezeu.Daca nu va place reclamati la birou de relatii cu publicul
Fosta membra 9am.ro

152 mesaje
Membru din: 21/09/2008
Oras: Timisoara

Postat pe: 7 Octombrie 2009, ora 00:19

De la: crio, la data 2009-10-06 16:26:41Dar daca cineva foarte drag din familie sufera de o cancer? Fara nici o posibilitate de vindecare? Eu personal nu stiu ce sa-i spun ,stiu doar ca numai cind ma uit la acea persoana izbucnesc in plins,nu stiu cum sa-i vorbesc sau cum sa-i spun ca nu mai are decit citeva luni de trait?
E inca tinar,inca in puteri,nu stie ce are...Isi face planuri de viitor iar eu il privesc cu neputinta si durere.


Nu exista asa ceva!!!!! Nimeni nu este Dumnezeu ca sa poata sa decida sau sa se pronunte cu certitudinre asupra sfarsitului vietii cuiva!
Acelei persoane foarte dragi din familie, (valabil pentru toti cei ce sufera si se confrunta direct sau indirect cu boli degenerative, cancer in meatastaza inclusiv), trebuie sa i se opreasca imediat orice aport de chimicale in corp: radio sau chimioterapie, medicamnete chimice, alimentatie obisnuita.
Sa i se administreze doar sucuri crude de zarzavaturi - 2 pahare pe zi (de frunze verzi ale anumitor tipuri de zarzavaturi: patrunjel, telina, sfecla verde, etc.), ciorbita de zarzavaturi (renumita supa a lui Hippocrate), 10 pahare de suc de mere si morcovi (toate ingredientele sa fie BIOLOGICE) ; sa faca cel putin 4 clisme cu cafea arabica biologica alternate cu clisme cu musetel si ulei de ricin (pentru detoxificarea sangelui si al ficatului in special); sa ia in fiecare zi de 3 ori cate o cescuta de apa in care a dizolvat in prealabil cate o doza de ascorbat de potasiu, si o cescuta, doua, de apa cu clorura de magneziu; de doua ori pe zi cate 30 de picaturi de tinctura de echinacea si de doua ori pe zi cate 60 de picaturi de vite rossa. Sa-si procure coenzima Q10. Timp de cel putin 3 luni sa nu manance nimic ci sa se alimenteze exclusiv cu sucurile indicate mai sus. Sau, sa urmeze diete-terapie cu sucuri Breuss, care a dat rezultate fantastice in tratarea si vindecarea a numeroase cazuri de cancer chiar in faza avansata. De cancer se moare doar daca se renunta a se lupta pentru viata si daca se accepta continua otravire cu produse chimice mai ales propuse de sistemul sanitar. Cine doreste mai multe detalii imi poate lasa un mesaj pe adresa floriingrau@gmail.com si am sa ii trimit carti care contin terapii-diete eficiente in vindecarea diverselor forme de cancer si a altor boli degenerative


*Per la Scienza il Calabrone non potrebbe volare perché il suo corpo e troppo grande rispetto alle ali. Il Calabrone questo non lo sa, e vola !* *Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.* *Spesso, la verità più profonda, si trova grazie ad una piccola storia* *Vulturul poate zbura mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor putea ridica niciodata pana la nori* *"Ca urmare a asezarii geografice, a resurselor naturale si, mai ales a celei mai mici densitati (populationale) din Europa, Romania n-a fost niciodata un stat absolut independent. Tipul de Roman repudiat de toate puterile tutelare este nationalistul cu convingeri imposibil de corupt si patriotul refractar la operatii transactionale. Aceste insusiri de intelect si de caracter sunt considerate a fi periculoase si deci o vinovatie cu care nu se colaboreaza si care se pedepseste daca iese din anonimat. Exact invers, tipul de Roman agreat de toate puterile straine care au tutelat si care au controlat Romania: fara convingeri politice, caldicel in comportament si adaptabil in colaborari cameleon in politica, tranzactionist in afaceri oportunist in relatii si, intotdeauna, de partea Puterii si cu folosinta pentru Putere." (Serban Milcoveanu)**
Fosta membra 9am.ro

6522 mesaje
Membru din: 23/09/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 7 Octombrie 2009, ora 10:31

Ok,iti trimit un e-mail.Dar te rog raspunde-mi cit de repede poti ptr ca noi nu mai avem timp.Multumesc.


Sandu

14 mesaje
Membru din: 22/09/2009
Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 21:16

Da,eu am avut cancer la cap de pancreas, am fost operat acum doi ani. De cand am aflat de cancer noiembrie 2007 eu nu m-am gandit o secunda ca este o boala mortala.


mihaela_miloiu

1 mesaj
Membru din: 9/10/2009
Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 13:19



moshnelu60

4 mesaje
Membru din: 26/09/2009
Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 13:19

Daca asi sti ca mai am foarte putzin de trait, cred ca asi face un lucru bun ptr. tara...
Ce anume? Cred ca ghiciti si singuri... Asi lua cu mine pe cei ``alesi``


Fosta membra 9am.ro

48 mesaje
Membru din: 10/08/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 20:21

nu e bine sa gandesti asa.Nici macar nu ai avea tehnic posibilitatea.Pe de alta parte doctorii nu iti spun ca vei muri ,decat familiei si abia atunci cand nu mai ai putere sa te ridici din pat.Recunosc ca ai cancer ca iti dai seama dupa diagnostic si mai e si internetul, dar iti promit ca TU te vindeci ca nu e foarte grav,ca el ca medic al tau nu intelege de ce te ingrijorezi.Crede-ma ca eu am leucemie limfatica si medicii nu stau de vorba cu mine,stiu totul de pe internet, si cind le-am spus au replicat ca eu nu sunt ca pe internet.Era intr-o zi o doamna la terapie indignata ca ei ii spusese doctorul ca leucemia ei e ca o gripa si doamna se intreba de ce nu-i mai trece de patru ani de tratament si rau si greturi si chelie in cap, gripa asta.Si eu ma gandeam ca daca as afla ca am o boala mortala as sparge o banca si sa cheltui banii si pe urma sa ma aresteze ,dar cind o patesti ti se schimba prioritatile si gandirea si viziunea ta asupra vietii.Sa ramai tanar si sanatos 100 de ani iti doresc!!!!!!!!!!


sunt asa cum m-a creat Dumnezeu.Daca nu va place reclamati la birou de relatii cu publicul
Fosta membra 9am.ro

48 mesaje
Membru din: 10/08/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Noiembrie 2009, ora 20:50

iti multumesc ptr incurajarisi imi pare rau ca si tu esti bolnava .Nu am mai intrat pe forum ca mi-a fost fost foarte rau de data asta de la citostatice .Am facut o depresie urata pe care nu puteam sa o controlez si am ajuns la psihiatrie .Am avut noroc cu un doctor minunat care mi-a explicat ca totul e de la citostatice care merg in sistemul nervos si distruge celula.NU MI-A DAT NICIUNFEL DE ANTIDEPRESIVE CI DOAR MEDICAMENTE PTR REFACEREA CELULEI NERVOASE si acum ma simt bine doar ca trebuie sa merg mereu la el dupa ce fac citostaticele.Eu am limfom hodgkin stadiul 2 b.Pe internet spune ca amceva sanse la supravietuire la cinci ani .Am intalnit si doi supravietyitori la zece ani. voi intra mai des acum pe site Iti doresc insanatosire ca se poate Mai vorbim


sunt asa cum m-a creat Dumnezeu.Daca nu va place reclamati la birou de relatii cu publicul
Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 9 Noiembrie 2009, ora 19:45

Am trecut prin o astfel de experienta, dar e cumplit .Deocamdata a fost cc la piele, dupa inteventia chirurgicala am o cicatrice pe fata .Am trecut cu bine testul.


GINA
oanaarion

45 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Noiembrie 2009, ora 19:28

va admir pentru curaj si vointa... eu timp de 3 ani am fost suspectata de Wond Wilebrand, dar nimeni nu putea sa imi spuna concret si decisiv: ai cutare sau cutare. 3 ani au facut incercare si eroare pe mine mai multi medici ca ii schimbam ca pe sosete si dupa ce eram suspecta de asa ceva, fiecare medic vene cu alt diacnostic adiacent primului... asa ca mai bine e sa sti de la inceput si sa sti care iti sunt variantele... va imaginati ce aiurea sigreu mi-a fost in toti acesti trei ani cand nici macar nu stiam cu ce ma lupt?... pana la urma mi-am luat viata in propriile maini si am decis sa lupt cu nevazutul si cu necunoscutul sa merg pe mana mea si sa tratez ce mai tratasem cu multi ani in urma: o glanda tiroida rebela... nopti de spitalizare in acesti trei ani perdute si masurate coridoarele au fost... nopti in care medicii si asistentele imi spuneau sa nu ma mai plimb pe holuri noaptea ca e normal sa am asemenea manifestari in boala mea.. dar nimeni nu imi spunea ce am.. doar banuiau.. si iata-ma azi dupa 7 ani intreaga, nevatamata si mai sanatoasa decat toti medicii cu care am avut de-a face... am luptat si am invins. trebuie sa Invingem atata timp cat avem pentru ce si asa cum zicea cineva mai sus sa zambim mai mult si sa ii multumim lui Dumnezeu si pentru bune si pentru rele ca el stie de ce si cum ni le da...


9am023185

198 mesaje
Membru din: 28/03/2009
Postat pe: 24 Noiembrie 2009, ora 19:33

De la: Copil_Pribeag, la data 2009-10-07 00:19:16
De la: crio, la data 2009-10-06 16:26:41Dar daca cineva foarte drag din familie sufera de o cancer? Fara nici o posibilitate de vindecare? Eu personal nu stiu ce sa-i spun ,stiu doar ca numai cind ma uit la acea persoana izbucnesc in plins,nu stiu cum sa-i vorbesc sau cum sa-i spun ca nu mai are decit citeva luni de trait?
E inca tinar,inca in puteri,nu stie ce are...Isi face planuri de viitor iar eu il privesc cu neputinta si durere.


Nu exista asa ceva!!!!! Nimeni nu este Dumnezeu ca sa poata sa decida sau sa se pronunte cu certitudinre asupra sfarsitului vietii cuiva!
Acelei persoane foarte dragi din familie, (valabil pentru toti cei ce sufera si se confrunta direct sau indirect cu boli degenerative, cancer in meatastaza inclusiv), trebuie sa i se opreasca imediat orice aport de chimicale in corp: radio sau chimioterapie, medicamnete chimice, alimentatie obisnuita.
Sa i se administreze doar sucuri crude de zarzavaturi - 2 pahare pe zi (de frunze verzi ale anumitor tipuri de zarzavaturi: patrunjel, telina, sfecla verde, etc.), ciorbita de zarzavaturi (renumita supa a lui Hippocrate), 10 pahare de suc de mere si morcovi (toate ingredientele sa fie BIOLOGICE) ; sa faca cel putin 4 clisme cu cafea arabica biologica alternate cu clisme cu musetel si ulei de ricin (pentru detoxificarea sangelui si al ficatului in special); sa ia in fiecare zi de 3 ori cate o cescuta de apa in care a dizolvat in prealabil cate o doza de ascorbat de potasiu, si o cescuta, doua, de apa cu clorura de magneziu; de doua ori pe zi cate 30 de picaturi de tinctura de echinacea si de doua ori pe zi cate 60 de picaturi de vite rossa. Sa-si procure coenzima Q10. Timp de cel putin 3 luni sa nu manance nimic ci sa se alimenteze exclusiv cu sucurile indicate mai sus. Sau, sa urmeze diete-terapie cu sucuri Breuss, care a dat rezultate fantastice in tratarea si vindecarea a numeroase cazuri de cancer chiar in faza avansata. De cancer se moare doar daca se renunta a se lupta pentru viata si daca se accepta continua otravire cu produse chimice mai ales propuse de sistemul sanitar. Cine doreste mai multe detalii imi poate lasa un mesaj pe adresa floriingrau@gmail.com si am sa ii trimit carti care contin terapii-diete eficiente in vindecarea diverselor forme de cancer si a altor boli degenerative




9am023185

198 mesaje
Membru din: 28/03/2009
Postat pe: 24 Noiembrie 2009, ora 19:34

De la: Copil_Pribeag, la data 2009-10-07 00:19:16
De la: crio, la data 2009-10-06 16:26:41Dar daca cineva foarte drag din familie sufera de o cancer? Fara nici o posibilitate de vindecare? Eu personal nu stiu ce sa-i spun ,stiu doar ca numai cind ma uit la acea persoana izbucnesc in plins,nu stiu cum sa-i vorbesc sau cum sa-i spun ca nu mai are decit citeva luni de trait?
E inca tinar,inca in puteri,nu stie ce are...Isi face planuri de viitor iar eu il privesc cu neputinta si durere.


Nu exista asa ceva!!!!! Nimeni nu este Dumnezeu ca sa poata sa decida sau sa se pronunte cu certitudinre asupra sfarsitului vietii cuiva!
Acelei persoane foarte dragi din familie, (valabil pentru toti cei ce sufera si se confrunta direct sau indirect cu boli degenerative, cancer in meatastaza inclusiv), trebuie sa i se opreasca imediat orice aport de chimicale in corp: radio sau chimioterapie, medicamnete chimice, alimentatie obisnuita.
Sa i se administreze doar sucuri crude de zarzavaturi - 2 pahare pe zi (de frunze verzi ale anumitor tipuri de zarzavaturi: patrunjel, telina, sfecla verde, etc.), ciorbita de zarzavaturi (renumita supa a lui Hippocrate), 10 pahare de suc de mere si morcovi (toate ingredientele sa fie BIOLOGICE) ; sa faca cel putin 4 clisme cu cafea arabica biologica alternate cu clisme cu musetel si ulei de ricin (pentru detoxificarea sangelui si al ficatului in special); sa ia in fiecare zi de 3 ori cate o cescuta de apa in care a dizolvat in prealabil cate o doza de ascorbat de potasiu, si o cescuta, doua, de apa cu clorura de magneziu; de doua ori pe zi cate 30 de picaturi de tinctura de echinacea si de doua ori pe zi cate 60 de picaturi de vite rossa. Sa-si procure coenzima Q10. Timp de cel putin 3 luni sa nu manance nimic ci sa se alimenteze exclusiv cu sucurile indicate mai sus. Sau, sa urmeze diete-terapie cu sucuri Breuss, care a dat rezultate fantastice in tratarea si vindecarea a numeroase cazuri de cancer chiar in faza avansata. De cancer se moare doar daca se renunta a se lupta pentru viata si daca se accepta continua otravire cu produse chimice mai ales propuse de sistemul sanitar. Cine doreste mai multe detalii imi poate lasa un mesaj pe adresa floriingrau@gmail.com si am sa ii trimit carti care contin terapii-diete eficiente in vindecarea diverselor forme de cancer si a altor boli degenerative




ANGEL_M

19 mesaje
Membru din: 24/09/2008
Postat pe: 25 Noiembrie 2009, ora 13:30

Viata ne ofera si momente mai putin neplacute ,esecuri ,despartiri , daca totul ar fi roz si am vedea doar fluturasi zburand ne-am plictisi de atata monotonie ..Eu zic ca in viata trebuie sa stii in primul rand sa pierzi fara sa ai de suferit si fara sa te simti umilit si trebuie sa lupti sa castigi chiar daca esti pus in situatia de ati inventa "arme " pe cele mai necunoscute cai ,apeland chiar si la minciuna ...Viata este unica iar sanatatea este un dar nepretuit oferit de divinitate dar sunt printre noi si fiinte mai putin norocoase care au primit poate doar partea materiala ca dar sau frumusetea ori inteligenta dar nu si sanatatea ,viata devenind pentru acestia un adevarat camp de lupta unde speranta si curajul devin cele mai puternice arme in mana acestora .Sunt momente in viata cand uitam ca sanatatea este cea mai importanta si trebuie pretuita ,de cele mai multe ori exageram din mai multe puncte de vedere ,mancam mult si nu ce trebuie ,fumam pentru ca auzim in stanga si in dreapta ca "face bine atunci cand ne suparam "nestiind ca este defapt contrariul si ca ne alimentam organismul cu droguri in loc de oxigen ,consuman E-uri cu lingura in cele mai diverse forme alimentare incepand cu dulciurile si terminand cu sucurile frumos colorate si aromate care mai decare ..Ca sa ajung la raspuns ,ce as face daca as avea ca am cancer ,am fost nevoita sa-mi pun mai degraba intrebarea ,ce determina aparitia cancerului si mai ales ce trebuie sa fac ca sa nu ajung sa fac cancer ??? Ce as face ?? In primul rand as constientiza boala in orice stadiu ar fi ca nefiind ceva tratabil ,nu traim min epoca de piatra si nici in medieval cand se murea de TBC si de Sifilis pe capete si nimeni nu cunostea vreun remediu ,leac ...mi-as pune mintea la contributie si as cauta toate posibilitatile de vindecare ,fie naturist fie de natura chimica ,eu zic ca de stres se moare mult mai repede decat de neoplazie si consider ca persoanele care nu stiu sa gandeasca pozitiv nu au nici o sansa de a castiga acest razboi ..in primul rand as incerca sa ma alimentez cat mai natural si mi-as fortifica organismul pentru ca un organism cu o imunitate scazuta si o stare deprimata nu face fata chimioterapiei .RASPUNSUL : AS LUPTA PANA IN PANZELE ALBE SI I-AS ZAMBII BOLII IN FIECARE CLIPA SPUNANDU-I CA SUNT O LUPTATOARE !!!


Fosta membra 9am.ro

48 mesaje
Membru din: 10/08/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Noiembrie 2009, ora 17:06

gandesti f byne 666 si iti doresc sa nu ai niciodata in situatia de a lupta cu vreo boala .Eu lupt cu o leucemie de 2 ani cu chimioterapie si sunt o luptatoare si optimista dar uneori asa sunt de obosita de lupta asta si cand merg la spital ,cel mai tare ma sperie cati tineri sunt bolnavi.Apar reactii neasteptate care stii ca nu sunt normale dar le simti ca o foame intensa.Eu un timp aveam pornirea sa ma leg de tineri sa-si puna fular sa nu mai manace saorma si daca nu aveam ce sa le reprosez imi venea sa ma duc la ei sa ii trimit la doctor sa-si faca analize preventiv.Noroc ca am reusit sa ma stapanesc si pana la urma am scapat de obsesia asta dar acum ma lupt cu o depresie care ,nu tine cont de gandirea mea pozitiva Doctorul psihiatru,ca am ajuns pana la urma la el, a spus ca e normal ,ca asa fac citostaticele si mi-a dat vitamine ca sa combata efectele secundare.Ai grija de tine !Sanatate maxima!


sunt asa cum m-a creat Dumnezeu.Daca nu va place reclamati la birou de relatii cu publicul
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 25 Noiembrie 2009, ora 18:38

Pentru a putea face fata unor asemenea momente intradevar grele,v-as rescomanda ca mai intai dvs
si-apoi persoana bolnava daca se poate sa cititi cel putin doua carti din Biblie:Evanghelia dupa Ioan,
si cartea Iov,sau parti macar din ele.Lectura sa fie facuta dupa parerea mea,cu tot respectul cuvenit,
care se cade a fi acordat Cuvantului Lui Dumnezeu. Daca cel bolnav nu poate citi,i-ati putea citi dvs.
As mai recomanda apoi o carticica,scrisa in urma cu peste 70 de ani:Golgota de Teodor Popescu.


Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 25 Noiembrie 2009, ora 19:56

Nu vreau sa-mi aduc aminte.


GINA
rha

8 mesaje
Membru din: 22/02/2009
Postat pe: 25 Noiembrie 2009, ora 23:53

am avut un coleg care s-a stins in primavara-39 ani...am vazut cum boala il acapareaza incetul cu incetul....si, ca si cum n-ar fi fost de-ajuns- discutii, certuri in familia sa; incertitudini si nepasare la servici....am fost cativa care au ramas pana la capat cu el....si peste toate acestea , inainte de inmormantare a mai venit si popa cu pretenti absurde netinand cont de durera familiei si de faptul ca mii de euro s-au dus pe tratamente...

si totul pentru ce? ca sa fie satisfacuta vanitatea si fatarnicia umana, moralitatea de doi bani crestina, cutumele de ev mediu.... nu mai spun ca la inmormantare unii aveau chef de discutii despre fobal ca si cum era un alai vesel...

NU EXISTA DECAT FAMILIA TA, COPIII TAI , PRIETENII APROPIATI SI....RESTUL LUMII ! SI CU ASTA BASTA!

NU ! daca voi avea ghinionul sa am cancer incurabil voi face in ultimele luni de viata totul pentru copilul meu: ii voi asigura viitorul prin toate mijloacele posibile de la METODE CINSTITE pana la JAFURI ARMATE!- luand de la hoti si criminali nu inseamna nimic, decat poate o redistribire a veniturilor....asa cum toata viata am fost cinsit si am avut numai de suferit din aceasta cauza , asa cum am fost luati in ras pentru ca am fost morali tot asa le voi raspunde la marele final....totul pentru bunastarea copilului meu ! ce pacate, ce alte tampenii- asta -mi ofera societatea asta va primi, cu varf si indesat!
voi sacrifica toata persoana mea-demnitate, caracter etc pt. fiul meu - macar el sa nu duca lipsa de nimic.

'"d-zeu sa va ajute"..."nu - doresc nimanui"....vorbe -vorbe -vorbe.......minciuni, fatarnicie , cazuistica,

nesimtire, ipocrizie despre asta vorbiti ! in subconstient abia asteptati sa studiati un nou caz, sa-i vedeti simptomele pentru ca apoi sa pozati in milostivirea inchipuita ! vai ce mila-mi este, s-a dus saracul--urland in gura mare - in timp ce inima voastra se scalda in NESIMTIRE SI INDIFERENTA !

DA , ATI CITIT BINE : JAFURI ARMATE, MIJLOACE "NEORTODOXE" SI TOT ARSENALUL ! CE N-AM

OBTINUT PRIN CINSTE SI TRUDA ,PENTRU CA SOCIETATEA CRETINA NU TE LASA SA OBTII IN ACESTE CONDITI UN NIVEL DE BUNASTARE NORMAL, IN TIMPUL VIETII ,VOI OBTINE IN CATEVA ZILE NEFACAND ALTCEVA DECAT SA APLIC PRINCIPIILE SI REGULILE PE CARE LE APRECIATI ATAT DE MULT- ALTFEL ATI FI LUPTAT PENTRU DEMNITATEA SI LIBERTATEA VOASTRA. VRETI INDIFERENTA -VA COSTA !

sunt cadru militar si asta va fi ultima mea misiune : si copilul meu are dreptul sa studieze in scoli dotate superior, si el are dreptul la bunastare si libertate ! nu numai fii de criminali politici ...
LE VA AVEA CU PRETUL VIETII MELE ! DIURPANEUS -DECEBAL S-A SACRIFICAT PENTRU DACI , LA FEL VOI FACE PENTRU FIUL MEU !

ACEASTA E LEGEA PE CARE O CUNOSC ! SINGURA !!!!





NU MA LUA IN SERIOS, NU TE LUA IN SERIOS , NU LUA NIMIC IN SERIOS ! nimic nu este moral sau imoral , atat timp cat el serveste scopului propus.
rha

8 mesaje
Membru din: 22/02/2009
Postat pe: 26 Noiembrie 2009, ora 00:10

MESAJUL MEU POSTAT ANTERIOR, A FOST PENTRU ACEIA CARE SUNT INCA SANATOSI, CUNOSC PERSOANE CARE AU CANCER SI NU SE IMPLICA IN LUPTA ACESTORA PENTRU SUPRAVIETUIRE !!

CAT DESPRE CEI CARE SUNT BOLNAVI NU POT SA LE SPUN DECAT UN GAND BUN SI SA-SI ADUCA AMINTE DE STRAMOSII NOSTRI DACI SI DE CREDINTELE LOR, DESPRE VIZIUNEA LOR ASUPRA VIETII .

EI NU SE TEMEAU DE MOARTE - O SFIDAU !
AM TOT RESPECTUL PENTRU FIECARE DINTRE VOI SI VA RESPECT PENTRU DECIZIILE VOASTRE ORICARE AR FI ELE ! NIMENI NU POATE STII CE ESTE IN SUFLETUL VOSTRU DECAT VOI INSIVA !

SE INCLINA IN FATA VOASTRA UN DACO-GET , ATEU CE-I DREPT, SI -MI CER SCUZE PENTRU CELE DOUA TOPICE MAI DURE . ....SI CELELALTE LUCRURI - MAI NEPLACUTE, TREBUIE SPUSE UNEORI....


NU MA LUA IN SERIOS, NU TE LUA IN SERIOS , NU LUA NIMIC IN SERIOS ! nimic nu este moral sau imoral , atat timp cat el serveste scopului propus.
ANGEL_M

19 mesaje
Membru din: 24/09/2008
Postat pe: 26 Noiembrie 2009, ora 14:05

DUMNEZEU SA TE AJUTE SA TE FACI BINE !


Fosta membra 9am.ro

48 mesaje
Membru din: 10/08/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Noiembrie 2009, ora 22:59

multumesc ptr urare 666 si iti doresc tie si toti romanilor sa ramana sanatosi si plini de viata pana la 110 ani sa mancam pensiea asta mica cum e sa moara Berceanu de necaz ca ii mananca pensionarii strazile.Il inteleg pe Rhn mai ales de acum 3 saptamani cand a declarat BERCEANU CA IA MANCAT PENSIONARII AUTOSTRAZILE .Eu nu sunt pensionara si vroiam sa ma intorc la servici ,dar cred ca ma razgandesc de dragul guvernantilor Noapte buna si sanatate maxima!1


sunt asa cum m-a creat Dumnezeu.Daca nu va place reclamati la birou de relatii cu publicul
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 27 Noiembrie 2009, ora 15:20

Cei bolnavi cereti vindecare de la Dumnezeu in numele Domnului Isus Hristos cu credinta.


www.youtube.com/watch?v=38V8jnN1Kpw


Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 28 Noiembrie 2009, ora 18:16

Depinde la ce varsta afli despre aceasta maladie necrutatoare, conteza si diagnosticul, adica localizarea si stadiu de evolutie.Acum sant f frecvente aceste boli incat nu te mai mira .Trebuie sa te resemnezi si cu ajutorul celor din jurul tau, in special familia si credinta in dumnezeu, depasesti momentul.Daca ai soarta sa repari ceva vei trai daca nu asta e.


GINA
Fosta membra 9am.ro

48 mesaje
Membru din: 10/08/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Noiembrie 2009, ora 22:56

De la: 9am076753, la data 2009-11-28 18:16:34Depinde la ce varsta afli despre aceasta maladie necrutatoare, conteza si diagnosticul, adica localizarea si stadiu de evolutie.Acum sant f frecvente aceste boli incat nu te mai mira .Trebuie sa te resemnezi si cu ajutorul celor din jurul tau, in special familia si credinta in dumnezeu, depasesti momentul.Daca ai soarta sa repari ceva vei trai daca nu asta e.
am 50 de ani acum,si la pensia de varsta ies la 62 ca asa au hotarat guvrnantii ,deci trebuie sa stau la pensie de boala 12 ani.Amceva de tras daca vrea Dumnezeu sa ma vindec imi gaseste tot El ceva de facut.Si ptr ceilalti prieteni care mi-au raspuns le multumescsi sa stiti ca la Dumnezeu ma rog ptr iertarea de pacate si abia atunci daca ma vindec sau nu ma vindec vafi Voia Lui ,asa cum trebuie sa fie.De resemnat nu ma resemnez ca ar insemna apatie .Eu TRAIESC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sanatate maxima va doresc !!!!!!!!!!!!!!si da am leucemie limfatica stadiul2b si s-au inmultit cazurile de imbolnaviri. Mai tragic si nefericit si revoltator e ca sunt si multi copii de18 19 20 de ani care sunt bolnavii Bine ca copii mai mici sunt in alta parte si nu ii vad ca si asa imi sfasie inima


sunt asa cum m-a creat Dumnezeu.Daca nu va place reclamati la birou de relatii cu publicul
Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 16:52

Depinde cand,la ce varsta, localizarea , forma stadiu.Nimeni nu e curajos in astfel de situatie, dar dumnezeu ajuta si trbuie sa te rogi.


GINA
9am023185

198 mesaje
Membru din: 28/03/2009
Postat pe: 29 Noiembrie 2009, ora 18:01

De la: 9am076753, la data 2009-11-29 16:52:44Depinde cand,la ce varsta, localizarea , forma stadiu.Nimeni nu e curajos in astfel de situatie, dar dumnezeu ajuta si trbuie sa te rogi.


Nu depinde de vãrstã, localizare, stadiu... ci de cu totul altceva ! Generalizezi spunând: "nimeni nu e curajos în astfel de situaþie!... Greºeºti... dacã m-ai cunoaºte þi-ai retrage aceatã afirmaþie categoricã... ºi nici nu ai citit cãrþi în acest domeniu, al spiritualitãþii... Ai fi aflat cã persoanele evoluate spiritual, îi încurajeazã pe cei ce rãmân, ce suferã - fãrã motiv... De ce ? ... f simplu, pt cã au aflat Adevãrul: "NU existã moarte, ci numai viaþã veºnicã !" ... în trup fizic, apoi astral, ºi aºa mereu, în vederea evoluþiei spirituale. Fãrã câteva explicaþii, aº putea fi categorisitã o fanaticã religioasã... fals. Eu cred numai în Dumnezeu, care e UNUL singur (ºi pt creºtini, ºi pt musulmani, ºi pentru buduºti, pt absolut toþi aomenii); soarele la fel îºi împrãºtie razele peste toþi, chiar ºi peste cei ce sunt dispreþuiþi de unii oameni care nu au nici o legãturã cu Dumnezeu. ªi ce cred aomenii total greºit, pt cã au fost minþiþi ºi manipulaþi, este cã numai o cale duce "acasã"... FALS ! Pe orice cãrare am porni în viaþã, în final tot la Dumnezeu ajungem cu toþii ! ... ºi nu prin iad cum au fost manipulaþi cei slabi de minte, cãci nu existã o asemenea localizare... Rostul vieþii în trup este sã ne re-amintim... cã suntem pãrþi din Divinitate, prin noi Dumnezeu experimentându-se pe sine. Ar ajuta pe oricine conferinþa lui Neale Dowww.youtube.com/watch?v=v6bjLsQP9_Enald Walsch: , ca de altfel ºi cãrþile sale, Conversaþii cu Dumnezeu, dar ºi altele (pe care le am în format electronic)... Vã doresc ce-mi doresc ºi mie !


Pagini: << 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ce ai face daca ai afla ca ai cancer?
Mergi la: