back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?

 


 
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 August 2008, ora 17:03

De la: oana_gatlan, la data 2008-08-12 16:39:15www.cropcirc leconnector. com/2008/ 080808/080808. html asta s-a gasit pe un camp din anglia.....daca aveti timp si curiozitate.

chiar pe data de 08.08.2008 s-a gasit dar cred ca toata lumea poate sa citeasca in engleza asa ca nu vreau sa ofensez pe nimeni....:)

cu drag,

Oana

oana nu se deschide pagina


sllalu

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 August 2008, ora 20:01



necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 August 2008, ora 21:09

Sfarsitul lumii?Nu stie nici Fiul cand va fi, stie doar Tatal.


nuskin

67 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 August 2008, ora 14:30

mi-a trimis-o cineva pe mail...nu se deschide? curios.....tocmai am verificat acum si se deschide pagina la mine, cred ca ai tu o problema cu calc tau....sorry....


Dupa multe incercari cred si sper ca am ramas tot EU
vincenzo_696

41 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Deva

Postat pe: 13 August 2008, ora 15:52

Auzi tu stie Tac-su si nu-i spune lu' fi-su .... cred ca deja a prins o boala pe el fi-su de mama mama ... acum serios raman mut de uimire nici eu nu mai cred in Dumnezeul Biblic ci il vad in felul meu ... biblia fost si este inca un mod de a stapanii masele prin indobitocire ... dar hai sa facem un exercitiu de imaginatie : stie cineva cu exactitate cum s-a format lumea in care traim ? ei bine sfarsitul sfarsiturilor va fi inversul procesului de creeare insa sfarsitul de care vb voi asta mai apropiat nu este un sfarsit decat pt unii din noi gen "Nici Fiul nu stie cand e doar Tatal stie" adik "unii" din pacate fiind majoritate ... pt restul va un nou inceput Vaticanul a recunoscut existenta extraterestriilor cat credeti ca mai e pana la CONTACT si atunci sa vedem ce vor spune Tatal si Fiul BIBLICI ... vor fi sinucideri in masa in randul celor care au trait o viata intreaga doar cu gandul ca vor vedea raiul sau ca vor evita iadul , vor fi si isterii de masa si vor fugii de " Slujitorii Satanei " care au venit cu carele de foc din cer si sunt " falsii profeti " si fiara cu 7 capete si 10 diademe care se ridica din mare gen atlantida inhabitants vor spune ca ne-am rugat ca prostii la poza lui zeus dar i-am schimbat denumirea in timp (cuvinte de hula ) si oamenii(aia "multi da' ) vor duce razboi cu ei .... deci => lumea cum o stim noi se va sfarsii dar nu asa dintr-o data ca vor apare 4 calareti si o sa ne rupa in 2 ci printr-un proces care deja a inceput.


Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 13 August 2008, ora 16:36

De la: cisa1961, la data 2008-08-12 17:02:09 pagina nu se deschide . si as vrea sa o vad .unde ai gasit informatia ?


Deschide www.cropcircleconnector.com si bagi 080808 in caseta search.
Alegi apoi Crop Circle at Below Milk Hill, nr Alton Barnes, Wiltshire. Reported 080808 2008.
Iti deschide exact acea pagina.
Interesant..


mimisivi

29 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 August 2008, ora 10:25

vai vai lascivo, de unde scoti ineptiile astea?!?!?!?!?!?!

jesus fuckin christ, ce stupizi poa sa fie unii!!!! (citeste mai putin pavel corut si incearca sa iti folosesti macar acei 0,35% din creier)

De la: lasciva1, la data 2008-08-12 01:44:27slallu,ma bucur ca sclipesti putin,sa stii ca toate cunostintele din tehnica prezenta sint de fapt vechile descoperiri cu milioane de ani in urma.de o scurta durata de timp omul a inceput sa se elibereze de intunericul religios si a promovat tehnica care a evoluat mai mult in ultima suta de ani cind omul a inceput sa-si foloseasca circa 0,24 -0,35% din circomvolutiuni,poate mai mult dar este comod si se automultumeste lungi perioade de timp cind realizeaza ceva.Metamaterialele folosite in vechime cu circa 9 - 25 mii de ani in urma le vor descoperii si oamenii acestei ere,se vor folosi in scopuri militare de camuflaj,va mai dura deocamdata intrigantii(americanii)se multumesc cu crearea diversiunilor intre diferite tari si religii,apoi intervin chipurile ca impaciuitori dar in realitate livreaza echipamente militare,provoaca conflicte si cistiga din exportul de arme dar mai mult experimenteaza noi tipuri si metode de nimicire in masa.CU 2 ANI GALACTICI IN URMA ADICA ACUM 52000 DE ANI TERESTRII exista o tehnologie mult mai avansata care a disparut odata cu distrugerea civilizatiei cauzata de un cataclism provocat asemanator bombelor nucleare dar mult mai periculos.Distrugerile au fost produse din ordinul lui ISUS el dorea suprematia ,era cind dorea invizibil datorita inventiei materialelor care captau radiatiile electromagnetice pe care le deviau si controlau traiectoria luminii care este de fapt o unda electromagnetica.Prin absorbtia undelor electromagnetice(luminii) COSTUMELE RESPECTIVE FACEAU SA SE VADA LUMINA DIN SPATELE SUBIECTULUI CARE DE FAPT PAREA INVIZIBIL.in etapa actuala daca omul descifreaza acest fenomen duce la dezastru din punct de vedere militar deoarece un individ poate ataca o armata fara sa fie vazut,Lumea este condusa de puterile financiare care doresc suprematia absoluta = dezastrul.Un alt pericol va fi cind materia se va recunoaste prin ea insasi ,materia va peri,nu este departe momentul.


I am who I choose to be :) :) :)
sllalu

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 August 2008, ora 12:03

De la: mimisivi, la data 2008-08-14 10:25:04vai vai lascivo, de unde scoti ineptiile astea?!?!?!?!?!?!

jesus fuckin christ, ce stupizi poa sa fie unii!!!! (citeste mai putin pavel corut si incearca sa iti folosesti macar acei 0,35% din creier)

De la: lasciva1, la data 2008-08-12 01:44:27slallu,ma bucur ca sclipesti putin,sa stii ca toate cunostintele din tehnica prezenta sint de fapt vechile descoperiri cu milioane de ani in urma.de o scurta durata de timp omul a inceput sa se elibereze de intunericul religios si a promovat tehnica care a evoluat mai mult in ultima suta de ani cind omul a inceput sa-si foloseasca circa 0,24 -0,35% din circomvolutiuni,poate mai mult dar este comod si se automultumeste lungi perioade de timp cind realizeaza ceva.Metamaterialele folosite in vechime cu circa 9 - 25 mii de ani in urma le vor descoperii si oamenii acestei ere,se vor folosi in scopuri militare de camuflaj,va mai dura deocamdata intrigantii(americanii)se multumesc cu crearea diversiunilor intre diferite tari si religii,apoi intervin chipurile ca impaciuitori dar in realitate livreaza echipamente militare,provoaca conflicte si cistiga din exportul de arme dar mai mult experimenteaza noi tipuri si metode de nimicire in masa.CU 2 ANI GALACTICI IN URMA ADICA ACUM 52000 DE ANI TERESTRII exista o tehnologie mult mai avansata care a disparut odata cu distrugerea civilizatiei cauzata de un cataclism provocat asemanator bombelor nucleare dar mult mai periculos.Distrugerile au fost produse din ordinul lui ISUS el dorea suprematia ,era cind dorea invizibil datorita inventiei materialelor care captau radiatiile electromagnetice pe care le deviau si controlau traiectoria luminii care este de fapt o unda electromagnetica.Prin absorbtia undelor electromagnetice(luminii) COSTUMELE RESPECTIVE FACEAU SA SE VADA LUMINA DIN SPATELE SUBIECTULUI CARE DE FAPT PAREA INVIZIBIL.in etapa actuala daca omul descifreaza acest fenomen duce la dezastru din punct de vedere militar deoarece un individ poate ataca o armata fara sa fie vazut,Lumea este condusa de puterile financiare care doresc suprematia absoluta = dezastrul.Un alt pericol va fi cind materia se va recunoaste prin ea insasi ,materia va peri,nu este departe momentul.


nu chiar toate is tampenii . sunt multe harti, jurnale ce dateaza de f multa vreme, p care oamenii de stiinta nu si le pot explica: de ex harta lui piri reis, fol pt descoperirea americii care se pare e foarte veche. astia sustin ca o harta de o asemenea precizie nu putea fi facuta decat de la km de la suprafata pamantului, plus ca aia nu aveau cunostinte de lat si long. si totusi sa nu i jucecam pe unii pentru principiile p care le au dak nu corespund cu ale noastre;)


Fosta membra 9am.ro

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 August 2008, ora 15:11

De la: marinescuirina, la data 2008-08-13 16:36:08
De la: cisa1961, la data 2008-08-12 17:02:09 pagina nu se deschide . si as vrea sa o vad .unde ai gasit informatia ?


Deschide www.cropcircleconnector.com si bagi 080808 in caseta search.
Alegi apoi Crop Circle at Below Milk Hill, nr Alton Barnes, Wiltshire. Reported 080808 2008.
Iti deschide exact acea pagina.
Interesant..

multumesc !!! s-a dechis ...


gradinarulidia

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Campina

Postat pe: 14 August 2008, ora 15:20



Buna Oana ,

ti as fi recunoscatoare , daca mi ai face un rezumat la ce ai citit pe site ul acela , nu reusesc sa intru si nici cu engleza nu ma descurc prea bine .

multumesc anticipat ,

lidia


oannny

15 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 15 August 2008, ora 14:44

...asa cum se spune ca au existat dinozauri si alte vietuitoare acum cativa ani, dar s-a sfarsit asa si lumea noastra va avea un oarecare sfarsit...eu una vad totul ca o balanta, anii ce s-au petrecut inainte de Hristos si dupa...astfel avand in vedere ca au existat miliarde de ani inainte asa o sa se schimbe si acum, insa se vor produce o multime de schimbari, progrese in bine sau in rau...se spune ca sfarsitul se va apropia o data cu nasterea antichristului, asa ca eu v-as sfatui nu sa va faceti griji pt sfarsit, ci pt pregatirea sufletului sa faceti fata antichristului, sa va invatati copii sa creada in puterea lui Dumnezeu, fiindca exista...ar trebui sa ne fie frica de clonare, doar dumnezeu a creat fiinte, e grav ce se intampla acum....dar pe de o parte fff bine...nu ar tb sa existe dubii in privinta crearii noastre...dac provenim din maimute...dumnezeu a creat maimutele deci implicit omul...


Fosta membra 9am.ro

241 mesaje
Membru din: 8/08/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 17 August 2008, ora 17:24

ha,ha,ha io mai vreau o tura!
intra pe ;
diaper windel dildo strap on
sa sfirsit daca nu ne antrenam !


Fosta membra 9am.ro

241 mesaje
Membru din: 8/08/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 17 August 2008, ora 17:39

PENTRU INFORMATIE DESPRE SFIRSITUL NESFIRSIT INTRA PE;
diaper windel dildo strap on
asa ca barbati atentie ca femeile va considera sfirsiti si-si gasesc remedii pasionale


Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 August 2008, ora 13:53

Ok, sfarsitu lumii trebuia sa fie de cand lumea....de cate ori nu s-a tot " prezis" game over??prea mult tam tam si nu mai apuci sa traiesti. si daca ai stii cand e sfarsitu, crezi ca ai face ceva??poate cand ai afla ti-ai face niste planuri si a 2 zi ai uita de ele.
sincer, eu cred in Dumnezeu si in Biblie(Cuvantul lui Dumnezeu). nimeni nu stie ceasu cand va fi. e adevarat ca mai scrie ca in vremurile de pe urma vom auzi de vesti de razboaie,rautatea omului ajunsa la culme, boli, s.a. astea sunt doar semnele apropierii sfarsitului care oarecum le vezi cu ochii, dar ar fi o prostie sa incepi sa spui ca pe data cutare in 2mii osuta si ceva o sa fie sfarsitu. mai bine am incerca sa ne traim viata care ne-a dat-o Dumnezeu in pace si sa terminam cu ura, pacatu si dependenta de lucruri care vor lua sfarsit. Azi daca zic ceva despre "iubire" toti se gandesc la o telenovela. oare mai stim ce-i iubirea fata de aproapele....sau hai sa ne dam cap in cap cine ii mai tare si ajunge mai sus si apoi ne scuzam ca ne era frica de saracie.


nuskin

67 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 18 August 2008, ora 14:58

mesaj pt gradinarulidia.

te rog da-mi adresa ta de mail si vb , te rog sa ma scuzi dar am fost cam ocupata zilele astea si nu am putut sa-ti raspund.

mersi mult si o o zi excelenta.


Dupa multe incercari cred si sper ca am ramas tot EU
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 19 August 2008, ora 05:10

karmenka,Isus este o pacaleala,priveste cum se sfirseste,intra pe;

julia taylor vidal

si uite asa se repeta ciclurile astronomice

problema este ca au aparut tehnici noi la femei,vezi pe;

diaper windel dildo strap on

asta da Apocalipsa


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 19 August 2008, ora 10:25

oana gitlan Etare uite intra pe;

julia taylor vidal

cum incepe sfirsitul si dupa aia intra pe;

diaper windel dildo strap on

sa vezi ce solutie au gasit femeile daca s-a sfirsit


alisasmilefavor

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 August 2008, ora 13:34

De la: V_O_I_C_U, la data 2008-08-02 20:32:34hehe... TODAY... it is a good day.. to DIE! muhuhahaha...

Cine-i domle Dumnezeul acesta despre care vorbiti toti? is it a bird? is it a plane? ... damn.. u people are wasted..

Spiritul bun sa va lumineze sufletul si mintea!


E Dumnezeu care va deschide pentru tine o poarta catre iad.....ai grija de tine si cu tine..


alisasmilefavor

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 August 2008, ora 13:44

De la: jhonsmith1973, la data 2008-08-04 13:30:38
De la: claudiadumitru99, la data 2008-08-04 01:07:12
MA INTREB DACA A CITIT CAREVA SFANTA SCRIPTURA.......ACOLO O SA GASITI RASPUNSUL IUBITI FRATI SI SURORI INTRU HRISTOS!


Am citit si alte povesti, nu numai pe asta......De ce crezi tu ca o compilatie de texte furate de la alte culturi este asa de importanta? Ai incercat sa vezi dincolo de ceea ce scrie acolo? Sa gandesti un pic? Sa incerci sa iti explici contradictiile si inadverdentele din textul respectiv?


as vrea sa stiu si eu la ce concluzii ai ajuns tu dupa ce ai cititi atatea povesti cum zici tu,si ce ai vazut tu cand ai privit dincolo de toate astea....


elena_d

9 mesaje
Membru din: 19/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 August 2008, ora 14:09

Nimeni nu poate spune precis ca la o anumita data va veni sfarsitul lumii - numai Dumnezeu stie ; au existat insa o multime de preziceri (false ) de-a lungul timpului : in 1843 (William Muller) ,la 10-10-1844 (Samuel Snow) etc..iar acum ,se pare,in 2012.


elena_d

9 mesaje
Membru din: 19/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 August 2008, ora 14:21

De la: oana_gatlan, la data 2008-08-02 12:40:46Arhanghelul Mihail prin Celia Fenn Energiile pentru iulie 2008

Activarea „Indigo Aurie” (ii multumim Alexandrei Stan)



Preaiubiti Lucratori intru Lumina, acum cand intrati in luna iulie, va aflati in procesul de integrare a noilor coduri de lumina care au fost primite de la Marele Soare Central in perioada Solstitiului. Aceasta lumina aurie a Iubirii Inaltate pline de compasiune patrunde in grilele Pamantului si creeaza o radianta care activeaza amintiri stravechi si directii noi in aceia dintre voi care sunt deschisi sa primeasca aceste valuri de Iubire Aurie de la Sursa.

Pe masura ce sunteti inconjurati de aceasta Iubire stralucitoare, activati amintiri sufletesti stravechi legate de Lemuria, de o perioada in care codurile paradisiace ale iubirii si echilibrului erau activate pe deplin pe Planeta. O parte din voi recunoaste aceasta energie aurie si priveste inapoi cu minunare si bucurie, anticipand intoarcerea Paradisului pe Planeta. Insa, suflete iubite, nu puteti merge inapoi, deoarece miscarea evolutiei voastre este intotdeauna catre expresii noi ale Iubirii Divine. Putem spune asadar ca, pe masura ce integrati pe deplin si va amintiti de energia Lemuriei in fiinta voastra, sunteti de asemenea activati de noile coduri de lumina sa creati viitorul „Pamant Nou” pe Steaua Albastra Terra. Aceasta va fi o societate planetara paradisiaca care va fi noua si foarte interesanta. Nu va semana cu nimic din ce a existat pana acum pe Pamant. Va fi creatia voastra si alegerea voastra pe masura ce co-creati impreuna cu Spiritul.

In aceasta perioada de transformare globala, multi dintre voi simt stresul si tensiunea pe masura ce grilele vechi ale Pamantului se prabusesc si se dezintegreaza. Exista multa frica si discutii despre „inversarea polilor” si perturbari ale campului magnetic. Suflete iubite, sa nu va fie frica. Asa cum vechile sisteme sociale se destrama si sunt reinnoite, asa sunt reinnoite si grilele magnetice si cristaline ale Pamantului. Dragilor, voi insiva ati participat la meditatiile si ceremoniile de lumina care au ajutat la activarea noului sistem de grile energetice pentru Planeta. De ce va este atunci asa de frica atunci cand vechiul se destrama si se ofileste? Nu aveti incredere ca grilele Noului Pamant, la a caror formare si creare ati ajutat, vor sustine integritatea Planetei? Iubitilor, de ce noi, cei din taramurile Spiritului, am fi lucrat atat de intens impreuna cu voi ca sa cream acest sistem nou de grile aurii cristaline daca ar fi fost planul Spiritului sa permita o mare distrugere si pierderea de vieti? Va cerem sa stiti ca Planeta insasi patrunde in era ei de Pace Aurie si ca ea a ales sa nu mai permita de-acum durere, suferinta si pierderea de vieti. Ea va roaga pe voi, copiii ei preaiubiti, sa incetati a mai trai in frica si sa intelegeti ca schimbarile si transformarile de pe Planeta au fost concepute cu scopul precis de a activa tiparul pentru o casa paradisiaca penta-dimensionala pentru toti cei care traiesc pe Planeta. Pe masura ce acest tipar este actualizat de la Sursa prin Marele Soare Central si transmisiile de coduri de lumina, noile sale coduri vor crea Abundenta si Lumina pentru intreaga populatie a Pamantului.

Activarea „Indigo Aurie”

Preaiubiti Lucratori intru Lumina, va vom vorbi acum despre un subiect care ne aduce multa bucurie. Pe masura ce va apropiati de luna august si de deschiderea portalului Portii Leului de la finalul lunii iulie, Lumina Aurie radioasa de pe Planeta creste in intensitate si putere. Acest nou „val” de Lumina care va patrunde pe Pamant intre lunile iulie si octombrie va fi energia care va crea o „trezire” puternica in populatia colectiva a Pamantului, in frunte cu ceea ce vom numi activarea „Indigo Aurie”.

Primul si al doilea val de fiinte Indigo care au venit pe Pamant cu scopul precis de a ridica frecventa Pamantului in dimensiunea a cincea si de a imputernici transformarea spirituala si sociala au acum intre 20 si 40 de ani. Ei sunt pregatiti sa devina o forta puternica in materializarea planetei paradisiace care va fi Raiul pe Pamant.

Aceste fiinte Indigo au facut trecerea in energia de cristal sau Christica, au absorbit Lumina Aurie in corpurile lor de lumina si incep sa radieze aceasta lumina ca „Cei stralucitori” . Insa, aceste fiinte, pe care le vom numi „Indigo aurii”, nu vor deveni cu totii vindecatori si profesori spirituali. Multi vor ramane in cadrul societatii obisnuite si vor imputernici de acolo marile schimbari care vor transforma societatea in urmatorul ciclu de lumina. Va cerem sa urmariti cu atentie in urmatoarele sase luni cum energia Indigo Aurie va deveni o forta si un factor in viata din SUA, mai ales in cadrul alegerilor viitoare din America. Adultii Indigo sunt cei care fac alegeri si cer Pacea si un viitor durabil pentru Planeta si pentru copiii lor.

Asadar, in aceasta perioada, multi dintre cei care fac parte din primele valuri Indigo vor simti aceasta trezire puternica si vor sti, ca grup spiritual, ca este timpul sa se trezeasca la alegerile pe care au venit aici ca sa le faca si sa creeze Paradisul de Iubire Neconditionata din dimensiunea a cincea. Va cerem acelora dintre voi care sunteti Lucratori intru Lumina experimentati si intelepti sa lucrati cu aceste energii mai noi, sa le sustineti si sa le indrumati, pe masura ce isi activeaza puterea de a aduce schimbare pe Planeta. Impreuna, veti crea un Nou Pamant.

Energiile pentru iulie 2008

Luna Noua cade pe 3 iulie si este in Rac. Racul este un semn de apa guvernat de Luna, asa ca aceasta este o perioada puternica pentru a va conecta cu sentimentele si emotiile interioare profunde. Mergeti adanc in interior, in adancurile fiintei voastre, si ingaduiti-va sa integrati orice sentimente sau emotii care poate au fost reprimate. Atunci cand patrundeti in adancurile fiintei voastre, veti gasi o iubire blanda care va va imbratisa si cuprinde pe parcursul acestor integrari, pe masura ce va imbratisati Stralucirea si Lumina.

Pe 13 iulie, Venus intra in Leu, iar noua energie Divina feminina solara incepe sa se reverse pe Planeta. Pe 22 iulie, Soarele se muta de asemenea in Leu, aducand noua energie masculina solara, iar pana pe 12 august Zeul (Ra/Soare) si Zeita (Isis/Sirius) se vor afla impreuna la Poarta Leului. Ei vor radia lumina lor aurie combinata, masculina si feminina, pentru a fi primita in grilele cristaline ale Planetei si in inimile tuturor celor care sunt deschisi si pregatiti, iar acest lucru va genera un val de Iubire Aurie care va inalta constiinta colectiva de pe Planeta la finele lui iulie si inceputul lui august.

Luna Plina va fi pe 18 iulie si va fi in Capricorn/Rac. Luna Plina in Capricorn inseamna ca Luna se afla intr-un semn de pamant, iar Soarele intr-un semn de apa. Energiile sunt blande si stabile, un mariaj dintre Mama (Rac) si Tatal (Capricorn), oferind o energie echilibrata pentru primirea luminii solare ce va urma. Iubitilor, aceasta zi cu Luna Plina ar fi un moment potrivit pentru a va echilibra energiile masculine si feminine interioare, pentru a va pregati pentru valul urmator de Iubire radioasa de la finele lui iulie si inceputul lui august.

Si astfel, va dorim putere, tarie si bucurie in calatoria voastra continua de co-creare de pe planeta Pamant!




Cea mai mare inselare pe care am citit-o (nu pe toata pentru ca nu mi se pare nimic real din ce este scris acolo ) vreodata in viata mea ! Vai de cei care cred in asa ceva


nuskin

67 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 August 2008, ora 17:50

Draga Elena D. este punctul tau de vedere si ti-l respect, atata timp cat imi era adresat mie si tu consideri ca e " vai de capul meu".

Fiecare e liber sa creada ce considera ce e bine pt el, ce a invatat, ce a experimentat sau ce respecta.
E bine uneori sa nu dai perlele in gura porcilor, nu-i asa?
Eu iti doresc o zi excelenta si zile senine :)



Dupa multe incercari cred si sper ca am ramas tot EU
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 19 August 2008, ora 18:25

De la: andrerox, la data 2008-08-08 14:56:37Isus nu se scrie cu doi de i! Si in al doilea rand sfarsit nu va fi decat pt cei care nu l-au acceptat pe Hristos si lucrarea Sa in viata lor pt. ceilalti insa va fi un Nou Inceput!
"Evanghelia aceasta a Imparatiei va fi propovaduita in toata lumea atunci va veni sfarsitul!
andrerox, de unde sti ca Isus se scrie cu un " i"...important e sa crezi in El...si sa-i slujesti!


cipanddale10

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 August 2008, ora 19:27

Vis a vis de Manuscrisele de la Marea Moarta. (Care o parte sunt la Vatican, apropos, si pe care tot ei le neaga)
Se pare ca aceste manuscrise sunt de fapt celelelte evanghelii lipsa din Biblie.
Printre care si Evanghelia dupa Iuda, despre care se stie ca tinea insemnari despre minunile lui Isus. Altete evanghelii ar mai fi ale Mariei Magdalena, si a altor apropiati ai lui Isus.
Despre ce este vorba: se stie ca la Sinodul de la Niceea s-a facut o introspectie in toate Evangheliile si s-a hotarat versiunea "oficiala": aceea de azi. Se pare ca acolo au fost inlaturate o parte din texte si s-a lasat ceea ce vedem astazi in urma "periajului".
Poate ai vazut filmul "Stigmata", daca nu ti-l recomand. Trateaza cumva acest subiect. In sensul ca Isus a spus ca Dumnezeu e peste tot si ca Biserica Sa este in sufletul omului nu intr-o cladire.
Se pare ca astfel de mesaje deranjau cumva Biserica si au trebuit inlaturate.
Ele au fost descoperite accidental de un pastor in desert si asa au ajuns in fata opiniei publice din prezent. Acum o armata de experti le analizeaza si refac mesajul pentru ca el s-a deteriorat din cauza timpului.
Nu cred ca ti-am spus nimic nou, dar sper sa iti fi de folos.
Si pe Discovery a fost un documentar despre ele.
Vaticanul le-a negat autenticitatea. Cu toate astea le tine sub cheie.


sgeo2geo

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 20 August 2008, ora 12:17

Dragilor....
Inainte sa poti sa-ti dai cu parerea despre subiect..as recomanda tuturor celor care au vreun pic deinteres despre asta sa citeasca cat mai multe site-uri despre calendarul Maya,( cel putin ca exercitiu ) care este ceva deosebit, si care chiar se termina in 12 dec 2012!!!???? si veti vedea ca multe elemente din acest calendar se regasesc in cartile sfinte ale celorlalte religii....cam toate prevad "sfarsitul"...cam toate "prezic' sfrasitul timpului...
Si se pare ca am inceput deja sa suferim schimbari dramatice atat noi ca specie cat si pamantul incepe sa sufere schimbari...
pamantul va intra in 2012 intr-oo centura de fotoni emisa de centrul galaxiei care va influenta mult viata pe pamant(nu trebe sa uitam ca toate fiintele au un camp magnetic propriu...spiritul?)
frecventa Schuman...se pare ca are valoarea 12 fata de cea de pana acum 10 ani cand era 7,66 asa ceva...ceea ce inseamna ca o zi are efectiv 16 ore fata e 24 ore???? Nu simtiti ca timpul trece mai repede?????Ca parca nu mai ai timp....
polii magnetici s-au deplasat deja ....si se vor scimba.....in curand....
si mai sunt cautati pe net.....
ca amintisem de calendarul Maya, acesta este compus din 2 calendare cel care masoara timpul fizic si care este mai precis decat cele realizate azi..cu 365 de zile si unul al constiintei cu 260 de zile....cele doua functioneaza in paralel....Hmmm ... intersant....
cei care au interpretat acest calendar spun ca sfarsitul va fi o trecere a oamenilor intr-un spatiu cu 4 dimensiuni....mai exact vom avea acces la acest spatiu....acuma nu stiu toti oamenii sau numai cei alesi....nu suna cam cum zice biblia...cei care au o pregatire spirituala corespunzatoare...hmmm...
ADN ul uman va suferi schimbari esentiale va avea 12 spirale in loc de 2 cat are acuma...se pare ca deja s-au identificat oameni care incep sa aiba asa ceva....hmmmm.....
Am gasit pe net ceva legat de cercurile..care apar nu se stie cum pe diverse lanuri ori campuri....acuma unii zic ca sunt oameni care n-au ce face si fac astfel de desene....or fi si din aia...dar unele sunt extraordinar de complexe si cu informatii extrem de complexe....amintesc numai unul care parca se leaga cu ce am zis io pe aici....o imagine a acelendarului mayas langa 2 casete una cu o imagine pe care oamenii au trimis-o in spatiu cu vreo 20-30 de ani in urma
cu ADN uman cu 2 spirale,imaginea oamenilor, sinca vreo cateva date...langa aceasta caseta era una alta cu alte date si cu un ADN cu 12 spirale...
Ziceam mai sus de spatiu cu 4 dimensiuni....matematic exista n dimensiuni...Cred ca viata este o dimensiune a spatiului in care traim la fel ca si celelate..... ACUMA CINE VREA SA STIE MAI MULTE POT SA CAUTE SI SA AFLE CAT MAI MULTE DESPRE SUBIECT....CINE NU..... CRASME SUNT PANA-I LUMEA.....LA FIECARE COLT DE STRADA.....


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 20 August 2008, ora 15:09

sa nu uitam ca Pentagonul este o adunatura ca in Prlamentul Romaniei,ca este in America tara cu 40000 de ani mai inapoiata ca Romania in privinta intelectului,acolo sa trecut de la vacar la ultima descoperire tehnica.89% DINTRE BASTINASII AMERICANI STIU CA SINT SINGURII LOCUITORI AI PLANETEI SI CA iRAK ESTE IN SPATELE LUNII,NU AU AUZIT DE EUROPA.
Nu va fi sfirsitul lumii daca la trecerea din 2012 nu vor mai exista pe Tera focoase nucleare si depozite de munitie care din cauza inaltelor radiatii din Centura Fotonica vor exploda,in rest este o situatie normala ca acum 13000 de ani cind datorita schimbarii polilor magnetici ai pamintului apele oceanului sau involburat,a fost redistribuit uscatul.Daca privesti pamintul fara apele si oceanele lui arata ca un mar din care s-a muscat 80 %.In decursul miliardelor de ani omul a evoluat diferit functie de pe ce bolovan a vazut lumea.oamenii fizic seamana toti intre ei ,depinde cind au coborit din copac fiecare stramos din care se trage.Astfel ca pot exista diferenta de milioane de ani intre oameni din punct de vedere al intelectului.


elena_d

9 mesaje
Membru din: 19/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 August 2008, ora 16:17

De la: oana_gatlan, la data 2008-08-19 17:50:57Draga Elena D. este punctul tau de vedere si ti-l respect, atata timp cat imi era adresat mie si tu consideri ca e " vai de capul meu".

Fiecare e liber sa creada ce considera ce e bine pt el, ce a invatat, ce a experimentat sau ce respecta.
E bine uneori sa nu dai perlele in gura porcilor, nu-i asa?
Eu iti doresc o zi excelenta si zile senine :)


da ,''draga'' si fiecare are dreptul sa-si spuna parerea ! pur si simplu ; si o sa spun inca o data - este vai de cei care cred in asta


elena_d

9 mesaje
Membru din: 19/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 August 2008, ora 16:18

De la: oana_gatlan, la data 2008-08-19 17:50:57Draga Elena D. este punctul tau de vedere si ti-l respect, atata timp cat imi era adresat mie si tu consideri ca e " vai de capul meu".

Fiecare e liber sa creada ce considera ce e bine pt el, ce a invatat, ce a experimentat sau ce respecta.
E bine uneori sa nu dai perlele in gura porcilor, nu-i asa?
Eu iti doresc o zi excelenta si zile senine :)


o zi excelenta si tie,n-am facut decat sa-mi spun parerea,fara suparare


drakossis

43 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 20 August 2008, ora 17:29

poate unii ar trebui sa nu-si mai dea cu parerea, mai ales aia indobitociti de religie, iar pt ceilalti care tot vin cu niste prezicatori de mana a 12 de care nimeni nu a auzit, sa spuna ca si nostradamus era un retardat si nu stia ce scrie in catrene, iar mayasii niste zevzeci care au reusit sa faca niste calcule de 25000 de ani inainte astronomice si astrologice, dar nu au stiut unde sa puna virgula dupa 21-12-2012. cred ca saracii au avut o pana de curent la betisoare si nu au mai putut calcula. parerea mea ca religia crestina naste monstri, si totusi noi ii adoram.


marius_timpurel

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 21 August 2008, ora 07:12

ba bou esti!


Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?
Mergi la: