back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?

 


 
Pagini: << 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> Sari la pagina:
 
drakossis

43 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 29 Septembrie 2008, ora 14:29

Bravo suteudaniel8 , se cunoaște că ești un manelist incult (dupa felul cum vorbești și cum scrii, mai pune o cratimă, adică - , și mai desparte cuvintele) , mi-ai dat și dovada necesară cât ești de credincios crede și nu cerceta pt tine e literă de lege, cred ca ești un puști care înjură și scupă semințe la meciuri cu steaua sau dinamo,bănuiesc că de citit nu ai citit nimic altceva decât biblia și pagina sport din ziar, oricum prima și cea mai mare neconcordanță este că însuși evreii care citesc originalul la biblie spun că a fost prost tradusă chestia cu fecioara maria, la ei e trecut ca tânăra maria, alte multe chestii. Caută și vei găsi, cercetează.... nu aștepta mură în gură...
PS: Ce religie spuneai că ești????


vincenzo_696

41 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Deva

Postat pe: 29 Septembrie 2008, ora 14:48

nu mai credeti tot ce se gaseste pe camp in anglia,spania,belgia,ROMANIA samd .... ca muncesc taranii la ele 3 luni si cheama televiziunea si zice uite ce a aparut aseara e o metoda agroturistica deja. .... 48% ,din populatie se uita la cercuri in lanuri de porumb, 2% se uita la elodia si restul mor de foame prin somalia , iraq,afganistan exploatati de aia care va dau voua stiriile cu cercuri in lanul de secara . Sfarsitul lumii nu e o zi e un proces care a inceput.

Pt fatuca lu' mamuca care e jignita de scrierea isus ii recomand sa ii dea in judecata pe Englezi care scriu JESUS majoritatea si unii mai zic JEEZ... nu cred ca isus se supara pe felul cum ii scriu numele sau cum ii comunic cred ca el isus este numele pt dragostea absoluta si nici una din mucoasele care fac matanii la biserica si o baga la popou dupa ce ies de acolo nu o sa ajunga vre-odata sa cunoasca fericirea iubirii absolute .... de fapt nici un om nu poate cunoaste asta nu conteaza daca scrie el Isus sau IIIIIIIIIIIIIIISSSSSSSSSSUSS sau IISUS sau JEEZ sau JESUS .... conteaza ce e in inima ta atunci cand te gandesti la asta .... nu habotnicia si ochelarii de cal sunt armele cu care lupti impotriva intunericului ci determinarea , iubirea , camaraderia , altruismul , eroismul insa toate acestea se vor intampla intr-un mult asteptat WW III ...... cine stie cunoaste si cine cunoaste face .... dupa cum zicea X (cine este X ? daca stiti ) " IF YOU ARE GOING THROUGH HELL KEEP GOING "


Fosta membra 9am.ro

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Septembrie 2008, ora 16:26

De la: vincenzo_696, la data 2008-09-29 14:48:10nu mai credeti tot ce se gaseste pe camp in anglia,spania,belgia,ROMANIA samd .... ca muncesc taranii la ele 3 luni si cheama televiziunea si zice uite ce a aparut aseara e o metoda agroturistica deja. .... 48% ,din populatie se uita la cercuri in lanuri de porumb, 2% se uita la elodia si restul mor de foame prin somalia , iraq,afganistan exploatati de aia care va dau voua stiriile cu cercuri in lanul de secara . Sfarsitul lumii nu e o zi e un proces care a inceput.

Pt fatuca lu' mamuca care e jignita de scrierea isus ii recomand sa ii dea in judecata pe Englezi care scriu JESUS majoritatea si unii mai zic JEEZ... nu cred ca isus se supara pe felul cum ii scriu numele sau cum ii comunic cred ca el isus este numele pt dragostea absoluta si nici una din mucoasele care fac matanii la biserica si o baga la popou dupa ce ies de acolo nu o sa ajunga vre-odata sa cunoasca fericirea iubirii absolute .... de fapt nici un om nu poate cunoaste asta nu conteaza daca scrie el Isus sau IIIIIIIIIIIIIIISSSSSSSSSSUSS sau IISUS sau JEEZ sau JESUS .... conteaza ce e in inima ta atunci cand te gandesti la asta .... nu habotnicia si ochelarii de cal sunt armele cu care lupti impotriva intunericului ci determinarea , iubirea , camaraderia , altruismul , eroismul insa toate acestea se vor intampla intr-un mult asteptat WW III ...... cine stie cunoaste si cine cunoaste face .... dupa cum zicea X (cine este X ? daca stiti ) " IF YOU ARE GOING THROUGH HELL KEEP GOING "


ai multa dreptate !!! ce superficiala este individa ,ce se scandalizeaza pe un cuvint ,un nume .tipa pierde esentza !!! poate dupa ce citeste o sa stea sa reflecteze si cine stie .... i-o trece indignarea inutila .


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 30 Septembrie 2008, ora 20:56

Frunza verde stalp, curge apa-n beci/Apa clipoceste, /in apa doi ochi clipeste/este ochii la un peste!


suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 30 Septembrie 2008, ora 23:05

De la: mihaelamertin, la data 2008-09-29 00:52:34
De la: drakossis, la data 2008-09-16 23:39:22mihaelamertin mă cunoști de undeva??? știi cine sunt și ce pot face??? de unde știi că nu le-am citit??? Ești vreo entitate superioară care știe tot vede tot??? cred că mai bine ai respira adânc decât să vorbești???

esti un om... sau mai mult de atat?


El are impresia ca le stie pe toate... el stie tot si pe toate. Dal in amanet


Shaggy
suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 30 Septembrie 2008, ora 23:17

De la: drakossis, la data 2008-09-29 14:29:32 Bravo suteudaniel8 , se cunoaște că ești un manelist incult (dupa felul cum vorbești și cum scrii, mai pune o cratimă, adică - , și mai desparte cuvintele) , mi-ai dat și dovada necesară cât ești de credincios crede și nu cerceta pt tine e literă de lege, cred ca ești un puști care înjură și scupă semințe la meciuri cu steaua sau dinamo,bănuiesc că de citit nu ai citit nimic altceva decât biblia și pagina sport din ziar, oricum prima și cea mai mare neconcordanță este că însuși evreii care citesc originalul la biblie spun că a fost prost tradusă chestia cu fecioara maria, la ei e trecut ca tânăra maria, alte multe chestii. Caută și vei găsi, cercetează.... nu aștepta mură în gură...
PS: Ce religie spuneai că ești????


Urasc manelele si vb asa ca ma provoca oamenii demni de respect ca si tine... daca ma pot adresa asa... Si mah... teas fi injurata cu mare drag ca ma faceai bou fraer fara sa te fi facuta in nici un fel... si tot tu o faci pe victima... tufa fara frunze ce esti.

La meciurile de fotbal merg sa cant nu sa manc samantza ca tine. Legat de citit din Biblie... nu prea citesc. Dar ce am citit si ce mi sa zis mi s-o dovedit de aia cred in ce cred. Tin sa iti spun cu o mare satisfactie din nou ca te inseli... eu si certez nu cred asa aiurea. Nu sunt ca tine...

Ti-am dat explicatii ca sa vezi ca te inseli si ca stii ca nu esti tare pe cum te crezi.

Si tu raspunde la intrebari nu+++++++ ma+ intreba pe min+e pana +nu raspunzi la intrebari.

Nu uita ca nu ma interesezi si nici meajele tale... dar iti raspund ca sa vezi cat esti de vagon. Nu iti mai scriu nimic pana nu raspunzi la intrebari... dar nu vei raspunde ca habar nu ai. Hai pa maturule... inteleptule... om plin de demnitate si de intelepciune. Prefer sa te ironizez asa decat sa iti mai adresez cuvintele ce te caracterizeaza. Dute la gara


Shaggy
Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 1 Octombrie 2008, ora 07:15

Viata este drumul spre moarte din clipa in care te-ai nascut.
Sfarsitul lumii poate fi acum sau peste foarta multa vreme. Numai Dumnezeu stie cand.
Tema e veche, e cand lumea.
Profeti nenumarati au vorbit despre "sfarsitul lumii" si l-au infatisat dupa cum i-a dus capul.
Cand voi muri, va fi sfarsitul lumii, a lumii prin care defilez eu. Lumea celorlalti va continua sa existe pentru fiecare pana cand fiecare va muri la randul lui.

La revedere !
Ne vedem pe lumea cealalta ....


Acum nu e momentul !
suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 1 Octombrie 2008, ora 17:45

De la: sbucur, la data 2008-10-01 07:15:27Viata este drumul spre moarte din clipa in care te-ai nascut.
Sfarsitul lumii poate fi acum sau peste foarta multa vreme. Numai Dumnezeu stie cand.
Tema e veche, e cand lumea.
Profeti nenumarati au vorbit despre "sfarsitul lumii" si l-au infatisat dupa cum i-a dus capul.
Cand voi muri, va fi sfarsitul lumii, a lumii prin care defilez eu. Lumea celorlalti va continua sa existe pentru fiecare pana cand fiecare va muri la randul lui.

La revedere !
Ne vedem pe lumea cealalta ....


Drept... toti murim o data sio data... mai tarziu sau mai devreme.


Shaggy
Fosta membra 9am.ro

2192 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 1 Octombrie 2008, ora 19:33

Pai daca de cand ne nastem stim spre ce se indreapta drumul nostru in viata, ma intreb de ce ne mai amagim cu astfel de intrebari? Traiti-va viata ca si cum ati spre finalul ei! Bucurati-va de tot ce va da ea mai bun si mai frumos. PRETUITI-O prin fiecare bataie a inimii voastre!


drakossis

43 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 1 Octombrie 2008, ora 23:09

HA; HA ; HA !!! Ești tare suteudaniel8... Ești varză... Abia acum ți-am văzut profilul, ești un puști de 18 ani în care zburdă hormonii, ești în plină pubertate, când încă nu ți-a trecut acneea juvenilă.... Tot n-ai învățat să scrii cursiv și coerent... Nu-i nimic poate ai să înveți,... într-o zi,....sau 2...Oricum ești rupt de realitate și ți se pare că tot ce zboară se mănâncă... Mi-a plăcut faza că NU PREA CITEȘTI, sau mai bine zis nu citești deloc...mai mult ce ai auzit și tu de la alții... Dar îți place să te contrazici pe ce nu știi..Explicămi si mie faza "La început a făcut D-zeu cerul si pământul" vers 1 cap 1 facerea lumii dar apoi în vers 8 D-zeu Mai face un cer în ziua a 2 a, ca in vers 10 să facă și pământ (al 2 lea)... De ce nu a făcut D-zeu cel perfect ziua și noaptea egala pe tot timpul anului??? Și nici măcar anii n-a fost în stare să îi facă egali , sunt bisecți sau nebisecți... De ce a făcut D-zeu țânțarii, puricii, păduchii, râia, scabia atâtea buruieni otrăvitoare, lăcuste, șoareci și toate cele dăunătoare??? De unde a avut D-zeu ideea de dualitate dacă el era singur??? De ce e D-zeu mincinos dar pedepsește minciuna???(a se citi că i-a spus lui Adam că dacă v-a mânca din pomul cunoașterii va muri) Cap 2 vers 9 Facerea spune că erau 2 pomi: a vieții și a cunoașterii, ce s-a întâmplat cu pomul vieții??? De ce ne vreea D-zeu dobitoci să nu cunoaștem ce e rău și bine??? Doar asta ne diferențiază de animale(sau poate nu???). Piatra de onix e una dintre cele mai negative pietre (a se vedea in manualul de cristalogie, fiind neagra atrage cele mai multe energii negative), de ce era u munți întregi în rai??? De ce a făcut doar patru râuri, Fison, Gihon, Tigru, și Eufrat... Dunărea unde e??? Dacă tot era atoateștiutor de ce nu știa că o să mănânce Adam și Eva din măr??? Dacă știa de ce l-a ispitit punând pomul în mijlocul Raiului și apoi interzicându-i să mănânce din el??? De ce numai în creștinism șarpele e rău??? Pe când la budiști, taoiști, hindi, musulmani, maya, azteci etc...adică 2/3 din populația lumii îl consideră un semn al înțelepciunii... De ce e reprezentată în medicina caduceul lui Hipocrate cu doi șerpi încolăciți ca fiind ceva benefic???? De ce lui Adam și lui Eva ia cerut socoteală dar șarpelui nu..osândindu-l fără să îl lase să se apere???? in vers 19 cap 3 facerea pomenește D-zeu de pâine când de abia facuse plantele și omul (ha, ha, ha hilar, de unde scule de prelucrare??? săracul nici nu descoperise focul).. D-zeu e și croitor vers 22 cap 3 " Apoi a făcut Domnul D-zeu lui Adam și femeii lui îmbrăcăminte de piele și i-a îmbrăcat" (i-a făcut rock-eri)...Dar bomba e in vers 22 cap 3 facerea lumii "Domnul D-zeu a zis"Iată Adam s`a făcut ca unul din noi, (CARE NOI ??? NU ERA SINGUR ÎN RAI ??? CU CINE MAI ERA ???) cunoscând binele și răul. (aha, el ne vreea dobitoci,nu avea jucării,săracul ce copilărie nefericită a avut!!). Și acum nu cumva să-și tindă mâna și să ia roade din pomul vieții, (aici reapare pomul vieții) să mănânceși să trăiască în veci !..."Deci este și orgolios și fricos și oftigos....Nu cred că îmi place acest D-zeu!!! Și de abia am ajuns la cap 4 din 50 de cap din prima carte a lui Moise. Mai vrei........ Mai am......


suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 2 Octombrie 2008, ora 18:44

De la: drakossis, la data 2008-10-01 23:09:49HA; HA ; HA !!! Ești tare suteudaniel8... Ești varză... Abia acum ți-am văzut profilul, ești un puști de 18 ani în care zburdă hormonii, ești în plină pubertate, când încă nu ți-a trecut acneea juvenilă.... Tot n-ai învățat să scrii cursiv și coerent... Nu-i nimic poate ai să înveți,... într-o zi,....sau 2...Oricum ești rupt de realitate și ți se pare că tot ce zboară se mănâncă... Mi-a plăcut faza că NU PREA CITEȘTI, sau mai bine zis nu citești deloc...mai mult ce ai auzit și tu de la alții... Dar îți place să te contrazici pe ce nu știi..Explicămi si mie faza "La început a făcut D-zeu cerul si pământul" vers 1 cap 1 facerea lumii dar apoi în vers 8 D-zeu Mai face un cer în ziua a 2 a, ca in vers 10 să facă și pământ (al 2 lea)... De ce nu a făcut D-zeu cel perfect ziua și noaptea egala pe tot timpul anului??? Și nici măcar anii n-a fost în stare să îi facă egali , sunt bisecți sau nebisecți... De ce a făcut D-zeu țânțarii, puricii, păduchii, râia, scabia atâtea buruieni otrăvitoare, lăcuste, șoareci și toate cele dăunătoare??? De unde a avut D-zeu ideea de dualitate dacă el era singur??? De ce e D-zeu mincinos dar pedepsește minciuna???(a se citi că i-a spus lui Adam că dacă v-a mânca din pomul cunoașterii va muri) Cap 2 vers 9 Facerea spune că erau 2 pomi: a vieții și a cunoașterii, ce s-a întâmplat cu pomul vieții??? De ce ne vreea D-zeu dobitoci să nu cunoaștem ce e rău și bine??? Doar asta ne diferențiază de animale(sau poate nu???). Piatra de onix e una dintre cele mai negative pietre (a se vedea in manualul de cristalogie, fiind neagra atrage cele mai multe energii negative), de ce era u munți întregi în rai??? De ce a făcut doar patru râuri, Fison, Gihon, Tigru, și Eufrat... Dunărea unde e??? Dacă tot era atoateștiutor de ce nu știa că o să mănânce Adam și Eva din măr??? Dacă știa de ce l-a ispitit punând pomul în mijlocul Raiului și apoi interzicându-i să mănânce din el??? De ce numai în creștinism șarpele e rău??? Pe când la budiști, taoiști, hindi, musulmani, maya, azteci etc...adică 2/3 din populația lumii îl consideră un semn al înțelepciunii... De ce e reprezentată în medicina caduceul lui Hipocrate cu doi șerpi încolăciți ca fiind ceva benefic???? De ce lui Adam și lui Eva ia cerut socoteală dar șarpelui nu..osândindu-l fără să îl lase să se apere???? in vers 19 cap 3 facerea pomenește D-zeu de pâine când de abia facuse plantele și omul (ha, ha, ha hilar, de unde scule de prelucrare??? săracul nici nu descoperise focul).. D-zeu e și croitor vers 22 cap 3 " Apoi a făcut Domnul D-zeu lui Adam și femeii lui îmbrăcăminte de piele și i-a îmbrăcat" (i-a făcut rock-eri)...Dar bomba e in vers 22 cap 3 facerea lumii "Domnul D-zeu a zis"Iată Adam s`a făcut ca unul din noi, (CARE NOI ??? NU ERA SINGUR ÎN RAI ??? CU CINE MAI ERA ???) cunoscând binele și răul. (aha, el ne vreea dobitoci,nu avea jucării,săracul ce copilărie nefericită a avut!!). Și acum nu cumva să-și tindă mâna și să ia roade din pomul vieții, (aici reapare pomul vieții) să mănânceși să trăiască în veci !..."Deci este și orgolios și fricos și oftigos....Nu cred că îmi place acest D-zeu!!! Și de abia am ajuns la cap 4 din 50 de cap din prima carte a lui Moise. Mai vrei........ Mai am......


Nu am citit nimic din ce ai scris :)) numa inceputul si sfarsitul... cica sunt varza si cas un pusti prieten cu pubertatea... nu-ti place acest Dumnezeu.

Ma tu ai 34 de ani si te crezi matur si mare filozof... te crezi buricul pamantului si te vezi intelept.

Penultimul mesaj mai facut bou, fraer... apoi in ultimul (nu asta) zici ca eu jignesc si vorbesc urat. Uitate la tine mah si dupaia comenteaza de alti domnule matur, intelept, Einstein ce esti tu.

Hai... te asteapta gara. Pa


Shaggy
karmenka

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 3 Octombrie 2008, ora 10:20

Sigur ca se stie. Alah este zeul Lunii - in religia musulmana, de aia musulmanii si-au ales semiluna drept simbol.

Nu este aceeasi persoana cu Dumnezeul nostru - Adonai - Tatal Domnului Nostru Isus din Nazaret.

Este un idol, fara nici o putere - deci un dumnezeu fals.



mickky

8 mesaje
Membru din: 30/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Octombrie 2008, ora 12:20

Indiferent cand va veni sfarsitul lumii...sa fiti siguri ca-l si meritam! Uitati-va si voi cat de rai suntem si ce specimene de oameni sunt printre noi! Cum sa chinui un copil pana la moarte! Cum sa omori fara nici un fel de remuscare! Cum ?Cum?Cum? Si mai uitati-va cat de idioti suntem ca ne distrugem planeta! Mai sunt un om de stiinta....hai sa vad si cum e aia si din ce e facuta ailalta si ce se intampla daca fac asta...bla bla bla.Dar cat de tampit sa fii sa faci un experiment care daca iti reuseste intoarce pe dos toata planeta!!!!!!CAT DE IDIOT SA FII?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!Cine dracu te mai premiaza dupa aia???!!!! Eu cred in Dumnezeu si Ii multumesc ca nu m-a facut om de stiinta si ca sunt asa cum sunt. Asa ca ....................cand ne v-a veni sfarsitul am sa-i multumesc lui Dumnezeu ca exista si am sa-l intreb de ce a lasat specimene din astea pe Pamant!!!

Traiti cat mai aveti si incercati sa reparati ce se mai poate repara!


karmenka

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 3 Octombrie 2008, ora 12:26

De la: cristiboss56, la data 2008-08-09 20:28:00Nu. Nu exista pentru Mantuitorul nostru decat o singura forma de scriere a numelui si anume Iisus Hristos. Restul sunt blastfemii, nestinta. DOAMNE AJUTA !+


karmenka

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 3 Octombrie 2008, ora 12:31

Iisus este un arhaism romanesc, in prezent se scrie Isus - vezi DEX = Dictionarul explicativ al limbii romane. Numele sau evreiesc (Domnul este evreu) este Yeshua.



karmenka

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 3 Octombrie 2008, ora 12:36

De la: adryan_romanu, la data 2008-08-10 16:33:29Daca ti se pare o blasfemie " Isus" in loc de " Iisus," de ce nu folosesti mai bine forma numelui in ebraica. asa ai fi sigur ca folosesti exact numele care era folosit de Isus.


karmenka

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 3 Octombrie 2008, ora 12:38

Exact asta este si parerea mea - Domnul nostru Yeshua din Nazaret


karmenka

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 3 Octombrie 2008, ora 13:58

De la: misi_blondu, la data 2008-08-30 17:02:23............KARMENKA..........unde.?....acasa!.....Si cum nu va mai fi suferinta si durere daca unii vor muri iar altii vor trai?..........Ce vor simti cei ce vor ramane vii?.......bucurie ?......daca iti vor muri fratii ,mama,tatal sau copii tai.....vei fi fericita?.........Sau acel acasa :insemna stergerea creierului?........Ori daca nu !...ce se intampla cu : citez:..Iubesteti aproapele ca pe tine insuti.....si.........Daca nu va puteti iubi voi insiva,care va vedeti......Cum ma veti iubi pe mine care nu ma vedeti?..............


karmenka

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 3 Octombrie 2008, ora 14:09

Scuza-ma, nu am citit de mult comentariile. *Acasa* inseamna impreuna cu Domnul. Iar fratii, parintii, copiii nostri cred ca mine si vom fi cu totii impreuna -*dincolo*.

Sper sa ne intalnim si noi doua acolo.

Toti oamenii au posibilitatea sa ajunga acolo pentru ca Evanghelia va fi vestita pana la capatul lumii (doar atunci va veni Domnul a 2-a oara), dar numai cei care iL recunosc pe Isus ca Domnul si Mantuitor vor intra in Imparatia lui Dumnezeu.

Si atunci vom fi cu adevarat fericiti.


drakossis

43 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 3 Octombrie 2008, ora 14:31

Ești super-tare suteudaniel8. NU citești dar comentezi... Mai rău e că comentezi aiurea și nici nu știi ce...oricum rămân la părerea mea că ești varza, iei din context tot ce îti convine ție restul nu te interesează.. Bănuiesc că e prea mult pt tine cititul...îți dă dureri de cap, de ochi, rinichi, junghiuri intercostale etc... Oricum nu ai răspuns la nici o referire din Biblie așa că hai pa, nu discut cu habotniocii și bogoții (dacă nu știi ce înseamnă caută în dicționar, ex. DEX).. Nu sunt buricul lumii și nici n-aș vrea să fiu (fiindcă m-ar scărpina toată lumea), matur da , filosof poate, înțelept sper să devin odată și odată... Oricum tu = 0, dar te oftigi când vezi că altul e mai deștept ca tine (și fii sigur că sunt mulți)... Bănuiesc că la fel ai citit și Biblia , doar începutul și sfârșitul... Deci nu ești deloc îndreptățit să comentezi despre ea (ar fi ca și cum te-ai lauda că te-ai culcat cu carmen Electra, dar tu nu ai vazut-o decât în afișe)... Pt cultura ta generala țin să te anunț că te-ai spurcat de mic.. mâncând porc Leviticul 11:7..iepure Lev 11:5.. toți peștii fără solzi (somn, somon, tonmorun,nisetru, cegă etc..) Lev11:12... dar ai voie să mănânci lăcuste Lev 11:22 așa că spur la citit Biblia ai să mai descoperi și altele...
PS: Te aștept cu răspunsuri, pe tine sau oricine altcineva...


Fosta membra 9am.ro

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Octombrie 2008, ora 16:59

as fi vrut sa am rabdarea necesara sa citesc toate mesajele dar nu pot, asa incat va ofer cateva linkuri cu filme documentare despre acest subiect si nu numai... concluziile le trageti dupa aceea... pana acum se pare ca 'sfarsitul' va fi in 2012 Dec 21...
Linkuri :

video.google.com/videosearch?q=zeitgeist+the+movie+full&www_goog...

video.google.com/videosearch?q=endgame&emb=0#

video.google.com/videosearch?q=ring+of+power&emb=0#

video.google.com/videosearch?q=planet+x&emb=0&aq=f#

Vizionare placuta


suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 3 Octombrie 2008, ora 23:49

De la: karmenka, la data 2008-10-03 10:20:54Sigur ca se stie. Alah este zeul Lunii - in religia musulmana, de aia musulmanii si-au ales semiluna drept simbol.

Nu este aceeasi persoana cu Dumnezeul nostru - Adonai - Tatal Domnului Nostru Isus din Nazaret.

Este un idol, fara nici o putere - deci un dumnezeu fals.



Sti cand o fost faza cu Ghedeon si cu Balal? Era un idol care trebuia transportat sau aparat. Nu era un dumnezeu cu puteri... era un idol simplu fara nicio putere.

Dumnezeu o are si nimeni nu contesta pentru ca a facut toate lucrurile buna si totul decurge normal... numai ca oamenii strica creatia si tot ce a fost creat. Nu stiu cand se va sfarsii dar nu mai este mult.


Shaggy
suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 3 Octombrie 2008, ora 23:56

De la: drakossis, la data 2008-10-03 14:31:43Ești super-tare suteudaniel8. NU citești dar comentezi... Mai rău e că comentezi aiurea și nici nu știi ce...oricum rămân la părerea mea că ești varza, iei din context tot ce îti convine ție restul nu te interesează.. Bănuiesc că e prea mult pt tine cititul...îți dă dureri de cap, de ochi, rinichi, junghiuri intercostale etc... Oricum nu ai răspuns la nici o referire din Biblie așa că hai pa, nu discut cu habotniocii și bogoții (dacă nu știi ce înseamnă caută în dicționar, ex. DEX).. Nu sunt buricul lumii și nici n-aș vrea să fiu (fiindcă m-ar scărpina toată lumea), matur da , filosof poate, înțelept sper să devin odată și odată... Oricum tu = 0, dar te oftigi când vezi că altul e mai deștept ca tine (și fii sigur că sunt mulți)... Bănuiesc că la fel ai citit și Biblia , doar începutul și sfârșitul... Deci nu ești deloc îndreptățit să comentezi despre ea (ar fi ca și cum te-ai lauda că te-ai culcat cu carmen Electra, dar tu nu ai vazut-o decât în afișe)... Pt cultura ta generala țin să te anunț că te-ai spurcat de mic.. mâncând porc Leviticul 11:7..iepure Lev 11:5.. toți peștii fără solzi (somn, somon, tonmorun,nisetru, cegă etc..) Lev11:12... dar ai voie să mănânci lăcuste Lev 11:22 așa că spur la citit Biblia ai să mai descoperi și altele...
PS: Te aștept cu răspunsuri, pe tine sau oricine altcineva...


Mah se zice ca ce o curatat Isus prin mortea Sa sa nu numim spurcat... astai argumentul multor Biserici (real sau nu oi vedea io). Eu consider ca nu gresesc cand mananc ceva carne de porc... peste. Mai degraba ma vad spurcat cand gresesc fata de diferiti oameni sau cand fac ceva de care mi jena / rusine.

Poate trebuia sa citesc si continutul nu inceoutl sau sf, dar dupa ce ma atacai fara sa easpunzi am cosniderat ca nicio nu mai are rost sa-ti raspund. Ma rog pe viitor voi citit tot ca uneoi nu scri rau ce scri .


Shaggy
Bazyleu

8 mesaje
Membru din: 22/08/2008
Oras: Slatina

Postat pe: 4 Octombrie 2008, ora 11:38

Parerea mea e ca sfarsitul lumii va veni cand va intra Dinamo in Champions League


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 4 Octombrie 2008, ora 12:42

De la: emilia_bc, la data 2008-09-14 20:52:41Matei 24:3 El a șezut jos pe muntele Măslinilor. Și ucenicii Lui au venit la El la o parte, și I-au zis: "Spune-ne, când se vor întâmpla aceste lucruri? Și care va fi semnul venirii Tale și al sfârșitului veacului acestuia?"

Matei 24:4 Drept răspuns, Isus le-a zis: "Băgați de seamă să nu vă înșele cineva.
Matei 24:5 Fiindcă vor veni mulți în Numele Meu, și vor zice: "Eu sunt Hristosul!" Și vor înșela pe mulți.
Matei 24:6 Veți auzi de războaie și vești de războaie: vedeți să nu vă spăimântați, căci toate aceste lucruri trebuie să se întâmple. Dar sfârșitul tot nu va fi atunci.
Matei 24:7 Un neam se va scula împotriva altui neam, și o împărăție împotriva altei împărății; și, pe alocuri, vor fi cutremure de pământ, foamete și ciume.
Matei 24:8 Dar toate aceste lucruri nu vor fi decât începutul durerilor.
Matei 24:9 Atunci vă vor da să fiți chinuiți, și vă vor omorî; și veți fi urâți de toate neamurile pentru Numele Meu.
Matei 24:10 Atunci mulți vor cădea, se vor vinde unii pe alții, și se vor urî unii pe alții.
Matei 24:11 Se vor scula mulți proroci mincinoși, și vor înșela pe mulți.
Matei 24:12 Și, din pricina înmulțirii fărădelegii, dragostea celor mai mulți se va răci.
Matei 24:13 Dar cine va răbda până la sfârșit, va fi mântuit.

Matei 24:14 Evanghelia aceasta a Împărăției va fi propovăduită în toată lumea, ca să slujească de mărturie tuturor neamurilor. Atunci va veni sfârșitul.




ghi_liviu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Octombrie 2008, ora 12:50

cand o muri generatia actuala de parlamentari! ai dreacu de tampiti cred ca ar fi in stare sa puna o bomba ca atunci cand dau coltu sa moara si altii cu ei, doar asa de ciuda


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 4 Octombrie 2008, ora 12:55

De la: drakossis, la data 2008-08-20 17:29:46poate unii ar trebui sa nu-si mai dea cu parerea, mai ales aia indobitociti de religie, iar pt ceilalti care tot vin cu niste prezicatori de mana a 12 de care nimeni nu a auzit, sa spuna ca si nostradamus era un retardat si nu stia ce scrie in catrene, iar mayasii niste zevzeci care au reusit sa faca niste calcule de 25000 de ani inainte astronomice si astrologice, dar nu au stiut unde sa puna virgula dupa 21-12-2012. cred ca saracii au avut o pana de curent la betisoare si nu au mai putut calcula. parerea mea ca religia crestina naste monstri, si totusi noi ii adoram.


Sunt foarte curios sa aflu ce parere ai TU despre acest subiect (dacă ai vreo părere), sau mă rog, poate ai mai mult decât doar o simplă părere. A, dar te rog să argumentezi tot ce vei spune.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 4 Octombrie 2008, ora 13:04

oana prodan
Dumnezeu nu se lasa batjocorit...adica nu o sa lase toti oamenii care se considera mai destepti decat El sa isi bata joc...sfarsitul va veni numai cand DUMNEZEU A HOTARAT...nu mia credeti prostii...si eu as putea ca vine maine...si...? este imposibil ca oameni care se cred crestini sa nu isi dea seama ca lucrurile stau asa...cititi biblia daca va credeti 99% dintre romani crestini...


calinnegrea1

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Octombrie 2008, ora 13:25

calin negrea. sfarsitul lumii?mmmdaaa....parerea mea e ca a venit demult si acum suntem cu totii in iad....chiar daca nu constientizam toti.oamenii au in cap doar ...... .tu unde te incadrezi?


suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 4 Octombrie 2008, ora 13:28

De la: Bazyleu, la data 2008-10-04 11:38:40Parerea mea e ca sfarsitul lumii va veni cand va intra Dinamo in Champions League


=)) ar vrea dinamovisti sa prinda CL inainte de sfarsitul lumii


Shaggy
Pagini: << 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?
Mergi la: