back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?

 


 
Pagini: << 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >> Sari la pagina:
 
suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 8 Octombrie 2008, ora 16:09

De la: marygeo2006, la data 2008-10-07 19:24:51;; SFARSITUL, LUMII???????? NICIODATA, NU VA FI!!!!!!!


Ba va fi unul nu foarte curand dar totusi curand . Ma rog... fiecare cu parerea lui.


Shaggy
balabanandrei

335 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bacau

Postat pe: 8 Octombrie 2008, ora 16:29

Sfarsitul lumii numai Dumnezeu stie cand va fi. Dar Dumnezeu a spus ca vor fi semne. Cel mai mare semn sunt buletinele electronice 666. Multi nu cred in asta, nici eu nu credeam si nu intelegeam de ce acceptarea lor inseamna lepadarea de Dumnezeu si osanda vesnica. Am stat de vorba cu un duhovnic iscusit si mi-a explicat nu numai aceasta problema ci si orice nelamurire din Sfanta Scriptura. Va recomand sa mergeti la manastirea Petru Voda la parintele Iustin Parvu, si/sau la manastirea Techirghiol la parintele Arsenie Papacioc, mai sunt si altii dar ei sunt cei mai batrani si mai intelepti. Nu buletinele in sine sunt o greseala, ci consecintele lor. Cei care realizeaza aceste buletine vor sa il faca pe om sluga lumii acesteia, si mai grav sa uneasca toate religiile ca toate sunt "bune", GRESIT. Nu vreau sa jicnesc pe cei de alte religii, dar ortodoxia este singura credinta dreapta, si nu o spun din mandrie, pentru ca atat de multi ne acuza ca o spunem din mandrie, nu-i adevarat, din dragoste o spunem; am intalnit oameni care au trecut la ortodoxie, si abia dupa aia si-au dat seama ca ceea ce faceam nu era din mandrie. Va rog din suflet sa cercetati istoria si sa vedeti. Am sa va spun ceva interesant. Desi sunt ortodox, am avut indoieli in privinta credintei mele. De ce? Asa a ingaduit Dumnezeu pentru ca sa intareasca si mai mult credinta in mine, astfel incat nimic sa nu o poata zdruncina? Mi s-a intamplat ca intr-o zi sa imi vina un gand (de la diavol, dupa aia mi-am dat seama), "de unde stii ca exista Dumnezeu". Am inceput sa cercetez sa stau de vorba cu un duhovnic si am reusit sa lamuresc problema asta. Apoi a venit alt gand (tot de la diavol, nu se el batut asa usor) "de unde stii ca Dumnezeul tau (adica credinta ortodoxa) este cel adevarat si nu catolicii, protestantii, adventistii, iehovistii, sau altele". Si iarasi am intrat in dificultate. Si din nou am cercetat si cautat, si am stat de vorba cu un duhovnic si am gasit raspuns si la aceasta ispita. Multumesc Domnului ca a ingaduit sa am aceasta ispita, pentru ca daca m-ar fi surprins aceasta ispita in alta imprejurare cine stie daca as fi facut fata, si poate m-as fi lepadat de credinta adevarata care este ortodoxia. Tuturor celor de alte credinte, atat va rog sa cercetati si sa cautati, si sa mergeti si la un preot ortodox iscusit sau calugar ortodox iscusit, pentru ca daca va duceti tot la un preot de-al vostru degeaba mergeti. Doar atat sa discutati cu un duhovnic ortodox iscusit, si daca nu va place, ramaneti in continuare in credinta voastra, ortodoxia nu se da fortat ci din DRAGOSTE. Va recomand sa mergeti la duhovnicii care i-am spus mai sus, parintele Iustin Parvu de la manastirea Petru Voda, mai incolo de Targu Neamt, si manastirea Techirghiol la parintele Arsenie Papacioc, langa lacul Techirghiol.
P.S. Tot ce imi doresc este ca toti oamenii sa se mantuiasca. Doamne ajuta!


„Cãutaþi mai întâi împãrãþia lui Dumnezeu ºi celelalte se vor adãuga vouã!“
calinnegrea1

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Octombrie 2008, ora 17:38

pentru balabanandrei.daca doar crestinismul despre care vb. (probabil ortodox) este adevarata religie...intreaba pe invatatii astia ai tai de ce nu a fost de la inceputuri?si mai intreaba daca tot te deranjezi si cauti sihastrii pe nu mai stiu unde de ce noul testament e diametral opus fata cel vechi?odata "ochi pt. ochi si dinte pt. dinte..." pe urma "daca primesti o palma intoarce si obrazul celalalt...".in maretia LUI ,Dumnezeu trebuia sa stie.... dar a gresit!Acum pune-ti intrebari...daca asculti doar o parere ,intotdeauna vei stii doar jumatate din adevar si nu o sa poti sa ai vreo parere.asta fac doar animalele domestice....ASCULTA.si inca ceva....am observat ca majoritatea "credinciosilor" (am impresia ca toti) sunt credinciosi doar fiindca le este frica de mania lui D-zeu.sau merg la biserica pentru a se ruga sa primeasca bunuri materiale...etc.eu zic ca ar trebui sa pui mana sa citesti, sa ai si tu parerea ta....ca de doctrina crestina lumea e satula.daca D-zeu a fost de acord cu inchizitia ,daca e de acord cu vaticanul,cu ortodoxismul rasaritean....am impresia ca e pe dinafara.iar acum...sa revenim la tema discutiei...sfarsitul lumii vine cand pamantul o sa fie locuit de oameni ca tine.O zi buna.


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Octombrie 2008, ora 17:51

Dumnezeu nu este atat de tampit incat sa distruga propria creatie ! Nic nu vesteste sfarsitul, el a avut si pastreaza taine. Una din ele este sfarsitul. O mare taina.
Oamenii profitori au nascocit povestea cu "sfarsitul lumii". Pentru profit. Ei demonetizeaza termenul.
Toate au un inceput, apogeu si sfarsit. Asa a facut Dumnezeu universul.
Oamenii nici macar n-au ajuns la apogeu. Mai au de mers, mai au de evoluat ...
Soarele se va stinge peste cateva miliarde de ani. Pana atunci oamenii vor mai descoperii multe din tainele universului si se vor apropia, incet-incet, cu voia Domnului, de tainele si iscusinta lui Dumnezeu. El le va calauzi pasii spre directia asta. ! Noi, cei de azi, vom fi disparut de mii de ori mai multa vreme decat au disparut dinozaurii. Dumnezeu nu ne este inamic ci cel mai bun prieten al nostru. ... Va gasi el o cale de a le aseza in matca lor. Lumea nu va disparea prea curand, dar, candva, in negura vremurilor se va sfarsi transformandu-se in altceva, intr-o alta lume, intr-un alt univers si tot asa, pana la sfarsitul vremurilor.
Am musafiri, pa !


Acum nu e momentul !
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 8 Octombrie 2008, ora 19:06



Ziua si ceasul nu-l stie nimeni cand v-a fi sfarsitul ci unul singur Dumnezeu. ASA CA NU MAI CREDETI SAU VORBITI PROSTII DESPRE SFARSITUL LUMI. POATE FI SI LA NOAPTE SAU PESTE O ORA PRIN MOARTE SI INSEAMNA CA TI-A VENIT CEASUL ADICA SFARSITUL VIETII TALE. SFARSITUL E FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF.APROAPE ASA CA INFIORATI-VA VOI CARE NU VA INTERESEAZA DE SI DESPRE DUMNEZEU SI ADEVARUL SAU VOI CARE NU VA DA-TI SEAMA CE VORBITI CA INTR-O CLIPA PUTETI FI MORTI FARA SA MAI APUCI SA-TI CERE IERTARE. TREZI-VA SI NU MAI DORMITI CA NISTE TAURI DIN BASAN CA VOI CARE VORBITI NUMAI PROSTII FARA SA CITITI BIBLIA VA VETI SALUTA LA CEA DEA 2-DOUA INVIERE IMPREUNA CU TOTI NELEGIUITI DIN TOATE VEACURILE ACESTUI PAMANT. ASA CA DUTE PE GENUNCHI SI STRIGA LA DOMNUL SA TE IERTE SI SA-TI DESCHIDA OCHII CA SA VEZI STARE JALNICA IN CARE SUNTETI SI SA VA POCAITII PANA NU SE INCHIDE TIMPUL DE HAR SI MILA PENTRU VOI.


GABRIELA.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 8 Octombrie 2008, ora 19:08

Ziua si ceasul nu-l stie nimeni cand v-a fi sfarsitul ci unul singur Dumnezeu. ASA CA NU MAI CREDETI SAU VORBITI PROSTII DESPRE SFARSITUL LUMI. POATE FI SI LA NOAPTE SAU PESTE O ORA PRIN MOARTE SI INSEAMNA CA TI-A VENIT CEASUL ADICA SFARSITUL VIETII TALE. SFARSITUL E FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF.APROAPE ASA CA INFIORATI-VA VOI CARE NU VA INTERESEAZA DE SI DESPRE DUMNEZEU SI ADEVARUL SAU VOI CARE NU VA DA-TI SEAMA CE VORBITI CA INTR-O CLIPA PUTETI FI MORTI FARA SA MAI APUCI SA-TI CERE IERTARE. TREZI-VA SI NU MAI DORMITI CA NISTE TAURI DIN BASAN CA VOI CARE VORBITI NUMAI PROSTII FARA SA CITITI BIBLIA VA VETI SALUTA LA CEA DEA 2-DOUA INVIERE IMPREUNA CU TOTI NELEGIUITI DIN TOATE VEACURILE ACESTUI PAMANT. ASA CA DUTE PE GENUNCHI SI STRIGA LA DOMNUL SA TE IERTE SI SA-TI DESCHIDA OCHII CA SA VEZI STARE JALNICA IN CARE SUNTETI SI SA VA POCAITII PANA NU SE INCHIDE TIMPUL DE HAR SI MILA PENTRU VOI.


GABRIELA.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 8 Octombrie 2008, ora 20:40

''' Sunteti, tineri;! N-are, rost, sa va ;;ganditi, la ;;sfarsit;!! Sunt altele, multe de rezolvat, nu sa va ganditi la ;;moarte;! ;; E ;,, Groaznic,,, sa te gandesti la sfarsit, cand esti tanar, poate ai copii!!! Ai viata, inainte,,!!;;Haideti;; dragilor;; gasiti ;;o alta tema, mai ''vesela;! ;; Nu ;;asa ;; trista;! Ca nu mi ;;place deloc;!!! Bunul ;;D-zeu;sa va dea zile senine!!


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Octombrie 2008, ora 21:41




Salut amicii electronici
ºi cuconiþe epilate,
voi plimbãreþi prin Europa
ºi megieºi din multe state,
dudui, cu sânii plini de patimi
ºi negustori de sfinte basme,
celebrii bãnãþeni din piaþã
ce vând gogosi de-kilograme,
salut oltenii ºi Focºanii
ºi snobii Dunãrii de Jos,
femei nurlii, încã fecioare,
bãrbaþi cucernici din Athos,
bonjour, famelice himere
ce beþi siropuri de arþar,
bucureºteni nãuci cu slujbe
în Pitar Moº ºi Ferentar,
copii cuminþi, babe frumoase,
madone blonde din Crângaºi,
conchistadori din Brãiliþa
ºi dulci fetiþe de prin Iaºi !
Vã-mbrãþiºez în trup ºi-n suflet
ºi versu-mi las sã vã amuze,
baºtani ºi militari ºi preoþi,
artiºti, agricultori, lehuze !
Cã nu pot stãvili talentul
ce clocoteºte sub perucã
ºi dupã ce-mi fãc somnul,
mã-apuca un dor de duca.
În faþa voastrã-mi scot jobenul
ºi vã invit acum, pe loc,
o cupã sã-nchinãm visãrii
ºi prieteniei …Hai noroc!
În ziua asta minunatã
chem toþi poeþii ºi-i cinstesc
cu parodii, cu epigrame,
mesaje, com-uri... Eu plãtesc!
Vreau sã domneascã armonia,
mâncare, dragoste ºi cântec,
ca sã se þinã toþi românii
de-atâtea hohote, de .....pântec.



Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Octombrie 2008, ora 21:52




A fost o luptã elegantã
de cavaleri ºi a fost bine,
am dat ºi eu cât am putut,
dar nu cât voi… a-þi dat în mine.
Aºa îs aprigi, moldovenii
din moºi-strãmoºi, de la Bogdan,
ºi parcã nu-mi este ruºine
cã sunt urmaºul lui ªtefan.
Pãi, nu-i bãtea Nebiruitul
pe turci, pe unguri, pe tãtari ?
(era nervos, vãzând pãgânii,
cã-i beau din vinul de Cotnari)
ªi striga Vodã, ca un zimbru:
-ce mucarer, ce-aliºveriº?
eu nu plãtesc haraci, nici vorbã,
eu vreau pe Osman sã mã piº.
De spaimã se udau spahii,
Ali ºi Mahomed, ei toþi,
cãci pe atunci(iertaþi-mi, vorba!)
nici turcii, nu purtau chiloþi.
Ai fost cât Pãstorel, cât Clenciu,
declar cinstit ºi nu glumesc,
cã dupã toatã bumbãceala,
bãdiþã Oancea, te iubesc!
ªi dacã-i vorba Aurele,
am stat cuminte, la adicã
nu m-am bãgat, aºa-s eu frate,
tu mã cunoºti ,am gura micã...
Da” stai ! M-a inundat Pârâul,
cu peºte, vin ºi cu sifon,
cu toatã balta Colentina,
ce sã mai zic ! S-avem pardon !
ªi-n starea aia, vã daþi seama,
cum mai puteam sã îl lovesc ?
Dar, am scãpat ºi de aceea,
Pârâule, îþi mulþumesc!
Iar cea mai rea a fost Ingada,
m-a tãvãlit, fãrã perdea,
o imploram în epigrame,
dar ea, bãieþi, dãdea, dãdea…
M-a pus la caznele cu rime
aproape toatã sãptãmâna
ºi tot mi-e dragã, nu-i port picã,
Ingado, scumpã, sãrut-mâna!
Tot în final vã pup din umbrã,
administratori de reþele,
paginatori ºi secretare,
nu vã doresc s-aveþi belele!
Cã unii scriu în grup pasteluri,
nu ºtiu ca sã le scrie solo,
cã-s mulþi pe site care se plimbã
nãuci, de acolo pânã acolo.
ªi-am sã compun noi epigrame,
încã un an, încã un ceas,
ori fac din voi poeþi de treabã
ori dacã nu mai pot …mã las!
De mult un gând mã sfredeleºte
ºi-mi þãcãne în cap: Florine,
tu n-ai sã mori în patul tãu !
Da” o fi rãu sau o fi… bine?



balabanandrei

335 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bacau

Postat pe: 9 Octombrie 2008, ora 13:54

pentru balabanandrei.daca doar crestinismul despre care vb. (probabil ortodox) este adevarata religie...intreaba pe invatatii astia ai tai de ce nu a fost de la inceputuri?si mai intreaba daca tot te deranjezi si cauti sihastrii pe nu mai stiu unde de ce noul testament e diametral opus fata cel vechi?odata "ochi pt. ochi si dinte pt. dinte..." pe urma "daca primesti o palma intoarce si obrazul celalalt...".in maretia LUI ,Dumnezeu trebuia sa stie.... dar a gresit!Acum pune-ti intrebari...daca asculti doar o parere ,intotdeauna vei stii doar jumatate din adevar si nu o sa poti sa ai vreo parere.asta fac doar animalele domestice....ASCULTA.si inca ceva....am observat ca majoritatea "credinciosilor" (am impresia ca toti) sunt credinciosi doar fiindca le este frica de mania lui D-zeu.sau merg la biserica pentru a se ruga sa primeasca bunuri materiale...etc.eu zic ca ar trebui sa pui mana sa citesti, sa ai si tu parerea ta....ca de doctrina crestina lumea e satula.daca D-zeu a fost de acord cu inchizitia ,daca e de acord cu vaticanul,cu ortodoxismul rasaritean....am impresia ca e pe dinafara.iar acum...sa revenim la tema discutiei...sfarsitul lumii vine cand pamantul o sa fie locuit de oameni ca tine.O zi buna.

Pentru calinnegrea1
Imi pare rau ca gandesti asa. Sa stii ca nu m-am suparat pentru ce mi-ai zis. Nu esti primul si nici nu o sa fii ultimul. Am zis de foarte multe ori ca multi oameni ma considera nebun, dar nu numai pe mine, pentru ca sunt atatea milioane de oameni care gandesc ca mine, in toata lumea. In legatura cu ai spus mai sus, ca de ce invatatii nostrii nu au fost de la inceput. Daca studiem istoria vedem ca pana la venirea Mantuitorului Iisus Hristos, era o singura religie, adica Vechiul Testament. In Vechiul Testament au fost multi prooroci care au proorocit despre venirea Mantuitorului Iisus Hristos, si toate s-au adeverit. Invatatii nostrii asa cum ii numesti tu, au aparut odata cu venirea Mantuitorului Iisus Hristos, si sunt si pana astazi si vor fi pana la sfarsitul lumii. Ortodoxia a aparut dupa anul 1054, la marea schisma, si vine din greaca orthos=drept, doxie=credinta, adica dreapta credinta. De ce pana in anul 1054 oficial, pentru ca neoficial schisma s-a produs cam in anii 800 si ceva, a existat o singura credinta, in afara de evrei si paganii care nu au vrut sa primeasca Evanghelia? De ce apoi din catolicism s-au rupt pe rand protestantii, neoprotestantii, penticostalii( iehovistii sunt infiintati de evrei), adventistii si altii? Pentru ca interpretat Evanghelia asa cum au vrut ei. Apoi Vechiul Testament nu e in opozitie cu Noul Testament sau invers cum vrei, pentru ca Mantuitorul Iisus Hristos a spus cu gura Lui, ca nu a venit sa strice legea veche, ci s-o desavarseasca. De ce s-o desavarseasca, pentru a fost stricata de om. Cand spun legea veche, ai sa te gandesti imediat la "ochi pt. ochi si dinte pt. dinte...". La prima vedere asa pare ca exista o opozitie intre cele doua legi. Dar nu e asa. Atunci cum Dumnezeu i-a dat lui Moise tablele Legii, si in care a 2 a porunca este "Sa iubesti pe aproapele tau ca pe tine insati". Deci nu poti spune ca Dumnezeu a gresit. Am avut si eu opinia asta pe care o ai si tu, sa stii, si nu te condamn pentru asta. Din cauza asta au aparut atatea secte, pentru ca fiecare a inteles cum a vrut. Eu de aia am zis ca oamenii sa mearga sa vorbeasca cu un duhovnic iscusit, ca sa le explice Sfanta Scriptura(Biblia). Am avut si eu opinia asta pe care o ai si tu, si eram nedumerit, si am vorbit u un duhovnic si am inteles ceea ma nelinistea. Si sa stii ca si acum am nelamuriri si mereu merg si intreb preotul si mereu ma lamureste. Daca as fi incercat sa imi explic singur aceste nelamuriri, sigur le-as fi inteles gresit. E ca si cum ai incerca sa intelegi de unul singur matematica sau medicina sau ingineria sau orice alta stiinta. Ca sa intelegi aceste stiinte trebuie sa te invete cineva, sa ti le explice cineva, sa ti le predea cineva. Tu de ce crezi ca toti am invatat o scoala generala, un liceu, o facultate? Pentru ca sa intelegem niste stiinte care pe viitor o ne fie de folos noua si altor oameni, si ca sa ne ajute sa ne castigam o paine. Asa ce rost ar mai avea toate scolile, liceele si facultatile din lume? Fiecare ar invata cum ar vrea, dar atunci ar fi un haos total, pentru nu toti oamenii pot inteleaga lucrurile asa cum trebuie. Nimeni nu s-a nascut invatat. Nimeni nu s-a nascut cu credinta. A cunoscut-o si a dobandit-o pe parcurs. Daca ai sa vorbesti cu un preot sau calugar, ai sa vezi ca o sa iti explice de ce in Vechiul Testament era "ochi pt. ochi si dinte pt. dinte...", si acum e altceva. Sa nu uiti, tot in Vechiul Testament au fost si cele 10 porunci pe care le-a dat Dumnezeu lui Moise, si in care a 2 a porunca este "Sa iubesti pe aproapele tau ca pe tine insati". Am simtit si eu ca si tine, ca Dumnezeu a gresit la inceput si apoi ca sa isi repare greseala, a venit cu Noul Testament. Dar dupa ce am stat de vorba cu un preot mi-am dat seama ca am inteles totul gresit. Dumnezeu de aia a lasat preoti pe pamant ca sa ne explice Sfanta Scriptura si alte taine neintelese, la fel cum un profesor te invata matematica, romana, fizica, iginerie, medicina si altele. Asa e si aici. Doar atat iti cer sa mergi sa stai de vorba cu un preot sau calugar iscusit, si daca nu o sa te satisfaca explicatiile lui, nici o problema, ramai asa cum crezi tu. Am spus un calugar iscusit pentru ca nu cred ca un proaspat preot iti poate explica totul, la fel ca in orice domeniu, trebuie sa ai experienta ca sa intelegi lucrurile cat mai bine si sa inveti si pe altul. Ti-am spus ortodoxia nu se da cu forta, ci din dragoste. Ai mai zis ca multi oameni respecta poruncile din frica de Dumnezeu, ca sa nu-L manie si altii ca sa le dea bani si alte bunuri. Ai perfecta dreptate. Cei care tin poruncile ca sa nu-L manie pe Dumnezeu sunt la inceput. Inceputul intelepciunii este frica de Dumnezeu, si sfarsitul ei este dragostea de Dumnezeu. Deci ca sa ajungi la dragoste de Dumnezeu, trebuie sa ai intai frica de Dumnezeu. Nu pot sa zic ca am ajuns la dragoste de Dumnezeu, dar fata de cum eram in trecut, acum cand mai fac o greseala, nu ma apuca frica ca L-am maniat pe Dumnezeu, ci ma mahnesc ca L-am suparat si amarat. Dar pana sa ajung aici, mi-a fost frica de Dumnezeu ca sa nu-L manii, si sa nu ma pedepseasca. Cu timpul frica s-a transformat in dragoste.
Iti doresc tot binele din lume, si sa dea Dumnezeu sa ne intalnim si Imparatia Cerurilor!


„Cãutaþi mai întâi împãrãþia lui Dumnezeu ºi celelalte se vor adãuga vouã!“
balabanandrei

335 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bacau

Postat pe: 9 Octombrie 2008, ora 14:31

Am uitat sa iti spun de ce Dumnezeu a ingaduit sa existe pe pamant catolicismul, protestantismul, si altele, pentru ca l-a lasat liber, sa aleaga ce vrea el, nu l-a costrans. Tie ti-ar place ca cineva sa te costrange mereu sa faci bine, sa ajuti un om, sa faci o milostenie, atunci nu ai mai face-o din iubire, ci pentru ca te-ar obliga cineva. In legatura cu cei care se roaga pentru bani si altele, aici problema este ca Dumnezeu se supara ca nu ii cerem intai ajutorul Sau pentru mantuirea sufletului si apoi pentru celelalte. De multe ori nu ne da ceea ce cerem: bani, masini, si altele, ci ne da ceea ce avem nevoie. Nu intotdeauna ceea ce cerem este si ceea ce avem nevoie. Ai dreptate cand spui ca desi sunt crestini acesti oameni traiesc pentru bani, dar nu toti sunt asa. Dumnezeu a avut dreptate ca multi sunt cei care aleg calea pierzarii, si putin care aleg calea mantuirii. Tu gresesti, pentru ai impresia ca toti care sunt ortodocsi, trebuie sa fie buni. Daca esti ortodox nu inseamna automat ca te mantuiesti. Tu ai dreptate, ei trebuie sa fie exemplu pentru altii, dar sunt si alti ortodocsi care fac ce trebuie. Invata de la aceia.
Numai bine!


„Cãutaþi mai întâi împãrãþia lui Dumnezeu ºi celelalte se vor adãuga vouã!“
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 9 Octombrie 2008, ora 14:42

Orice început are ºi-un sfârºit. Dupã cum se vede, sfârºitul lumii e aproape. ªi majoritatea ne vom duce în Iad.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 9 Octombrie 2008, ora 19:34

sfarsitul lumii va veni cand va vrea dumnezeu


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Octombrie 2008, ora 20:49

Cred ca asteptati chiar afarsitul lumii cu tema asta ... Gata, trageti cortina !


Acum nu e momentul !
patrascu_nicolae

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Octombrie 2008, ora 12:22

DA !O SA BEM O BERE IN 2013, ADICA IN NOUA LUME PE CARE O VOM CLADI VOM SARBATORI ACEST EVENIMENT PLACUT


suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 11 Octombrie 2008, ora 13:14

De la: sbucur, la data 2008-10-08 17:51:54Dumnezeu nu este atat de tampit incat sa distruga propria creatie ! Nic nu vesteste sfarsitul, el a avut si pastreaza taine. Una din ele este sfarsitul. O mare taina.
Oamenii profitori au nascocit povestea cu "sfarsitul lumii". Pentru profit. Ei demonetizeaza termenul.
Toate au un inceput, apogeu si sfarsit. Asa a facut Dumnezeu universul.
Oamenii nici macar n-au ajuns la apogeu. Mai au de mers, mai au de evoluat ...
Soarele se va stinge peste cateva miliarde de ani. Pana atunci oamenii vor mai descoperii multe din tainele universului si se vor apropia, incet-incet, cu voia Domnului, de tainele si iscusinta lui Dumnezeu. El le va calauzi pasii spre directia asta. ! Noi, cei de azi, vom fi disparut de mii de ori mai multa vreme decat au disparut dinozaurii. Dumnezeu nu ne este inamic ci cel mai bun prieten al nostru. ... Va gasi el o cale de a le aseza in matca lor. Lumea nu va disparea prea curand, dar, candva, in negura vremurilor se va sfarsi transformandu-se in altceva, intr-o alta lume, intr-un alt univers si tot asa, pana la sfarsitul vremurilor.
Am musafiri, pa !


Stai linistit ca nu Dumnezeu isi strica creatia ci oameni o strica fara stres. Experimente cu bombe biologice, atomice si nucleare; vanarea animalelor, distrugerea de terenuri impadurite sau eploatarea resurselor.

In trecut oamenii traiau mai mult si fructele / legumele erau mai bune si mai sanatoase deoarece oxigenul era pur. Acum aerul ii plin de praf iar oxigenul nu mai e la fel ca inainte. Acum cateva sute de ani legumele, fructele cresteau foarte repede si la o inaltime mare. Plantele si copacii se dezvoltau fara probleme iar acum din cauza poluarii... au de suferit.

Animalele nu erau pe cale de disparitie numai de o vreme incocace sunt pe cale de disparitie si regnul animal se duce naibi. Prin defrisari sau despaduri, braconaj animalele devin pe cale de disparitie si foarte putine specii noi se descopera incat sa zici ca mai apar si altele noi.

Patura de ozon se subtiaza si razele UV ajung pe Terra mai usor si ne expunem multor chestii ca de ex.: cancerul de piele, insolatie, incendii provocate de caldura... si multe altele. Unde crezi ca duc toate lucrurile astea? Poate duc la o dezvoltare dar mai mult de o dezvotare duc la o distrugere in masa a lumii in mod accelerat.

Ce ziceti?


Shaggy
suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 11 Octombrie 2008, ora 13:21

De la: patrascu_nicolae, la data 2008-10-11 12:22:37DA !O SA BEM O BERE IN 2013, ADICA IN NOUA LUME PE CARE O VOM CLADI VOM SARBATORI ACEST EVENIMENT PLACUT


Mnah mergem la o bere in 2013 toti care credem ca sfarsitul lumii nu va fi pana in 2012? Eu as zice sa mergem la Sinaia sau undeva in muntii din centrul tari in iarna acea ca sa ne bucuram de ea cat mai putem vedea zapada

Apropo de zapada acum 10 ani era zapada multa in orase pe timp de iarna, dar acum de 5 ani incoace nu prea este si vas sugera ca sa mereti la munte si sa va bucurati de zapada ca nu prea isi face aparitia in ultima vreme.


Shaggy
tyka_007

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Craiova

Postat pe: 11 Octombrie 2008, ora 14:56

pt dorinel ilie.....ma amuzi teribil cand vad ce prostii mai scrii.....sa nu mai vorbim ca nici macar prostiile pe care le afirmi nu le scrii corect.....offf ce sa spunem tu nu crezi in biblie....nici nu ai avea cum la modul in care gandesti.....pe tine te-a adus barza....as vrea sa mi explici totusi cum a aparut omul pe acest pamant ! Cand folosesti viitorul intr-o fraza nu mai desparti '' v-a '' se scrie va face va drege .....asta asa ca un sfat ca sa te poata lua cineva in seama...uffff


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Octombrie 2008, ora 15:11

asa, vrei sa sti cum a ajuns omu p planeta asta?
pai s-o luam de la capat, zici ca esti credinsioasa( sa ma ia dracu, ui ce fac, dau lectii ca tu n-ai vreme de studiat, pai, asaa-ti trebe draguta, in fine, stai jos? tin'te bine!)
ei, tu esti draga de tine invatata( zici tu, dar, pan' la urma le sti p toate? ba, ei, nici eu, dar, ui ce fac, imi pierd vremea cu tine si cu educatia ta!)
no, asa
cu omu ziceai, pai, tu esti credincioasa nu? si, prn prisma a ceea ce sti tu, p om l'o facut dzeu( a , se scrie cu d mare totdeauna? nu, iti spun eu, uite ca se poate scrie si altfel, ca asa vreau eu, sau asa stiu sau nu stiu eu, deci, nu conteaza asta, indiferent care-ar fii regulile!)
deci l-a facut dzeu, mai intai p Adam, si apoi p Eva( virgula o pot pune inainte de si, de vreau, dupa, sau cum imi casuneaza mie, caci sunt liber nu uita!). sti ce inseamna adam in ebraica, sau mai precis aramaica?
n u sti, deci, pune mana de vezi, imi spui dupa aia.
apoi cand l'a facut dzeu p om? in cea de'a saptea zi nu, ce-a facut inainte?
cerul, pamantul care era netocmit si gol, etc, etc, apele, plantele din mari si de pe uscat, animalele, iar, in ce-a din urma zi, hop si omu'!
clar?
claro clarissimo pana aci, nu?
bun, cu ce seamana asta?
de te duce poate te mai luminezi
secundo, cine a scris cartea facerii? moise cumva? ei, nu el a dat cu penul, ci fratiorul. dar, cine a fost moise si unde a crescut, ce educatie a avut, nu cumva s-a inspirat din alta parte cand a folosit ideea de monoteism, mai fusese folosita in egipt ideea asta, vezi, citesti si, tine pt tine de nu ai chef de discutii, de ai, mai treci!
bafta delo delo, sa fii ubita!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Octombrie 2008, ora 15:15

mes anterior era pt tykadoubleoseven


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Octombrie 2008, ora 17:47

Ziua si ceasul nu-l stie nimeni cand v-a fi sfarsitul ci unul singur Dumnezeu. ASA CA NU MAI CREDETI SAU VORBITI PROSTII DESPRE SFARSITUL LUMI. POATE FI SI LA NOAPTE SAU PESTE O ORA PRIN MOARTE SI INSEAMNA CA TI-A VENIT CEASUL ADICA SFARSITUL VIETII TALE. SFARSITUL E FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF.APROAPE ASA CA INFIORATI-VA VOI CARE NU VA INTERESEAZA DE SI DESPRE DUMNEZEU SI ADEVARUL SAU VOI CARE NU VA DA-TI SEAMA CE VORBITI CA INTR-O CLIPA PUTETI FI MORTI FARA SA MAI APUCI SA-TI CERE IERTARE. TREZI-VA SI NU MAI DORMITI CA NISTE TAURI DIN BASAN CA VOI CARE VORBITI NUMAI PROSTII FARA SA CITITI BIBLIA VA VETI SALUTA LA CEA DEA 2-DOUA INVIERE IMPREUNA CU TOTI NELEGIUITI DIN TOATE VEACURILE ACESTUI PAMANT. ASA CA DUTE PE GENUNCHI SI STRIGA LA DOMNUL SA TE IERTE SI SA-TI DESCHIDA OCHII CA SA VEZI STARE JALNICA IN CARE SUNTETI SI SA VA POCAITII PANA NU SE INCHIDE TIMPUL DE HAR SI MILA PENTRU VOI.
CE PARERE AVETI DE ACEASTA???
www.youtube.com/watch?v=vTZvx1Wbkj8


GABRIELA.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Octombrie 2008, ora 18:08

;;;;;;;Stati, linistiti;;!!!!! O sa be-ti, multe beri::::: ;;Noroc;;!!!!!!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Octombrie 2008, ora 18:36

Dragi mei exista o mare lupta pe acest pamant intre bine si rau intre Satana si Hristos pe care voi n-o cunoasteti si n-aveti cum cunoaste aceasta dac nu veti citi cartea cartilor adica Biblia ca sa puteti stii ce rost aveti pe pamantul acesta si care va este identitatea. Si daca vreodata o veti citi sa nu uitati ca inainte de a deschide aceasta carte sfanta sa va rugati mult ca Dumnezeu sa va deschida ochii de a o intelege in adevarata ei semnificatie fara nici o distorsionare a a
adevarului care este scris in ea.Dumnezeu are un singur popor, un singur adevar
si doar o singura biserica aceea care pazesc poruncile lui Dumnezeu si au credinta lui ISUS nimic altceva nu recunoaste DUMNEZEU in afara de aceasta.Si mai are un singur semn intre EL si poporul sau si anume ziua sfanta de SABAT.Nu va mai inselati cu alte teorii false .
CE PARERE AVETI DESPRE ACEASTA ?

www.youtube.com/watch?v=vTZvx1Wbkj8.

SI ASTA NU E INCA NIMIC IN COMPARATIE CU CEEA CE ESTE SCRIS IN BIBLIE IN APOCALIPSA , DE DEZASTRELE CARE VOR AVEA LOC PE PAMANT CU PUTIN INAINTE DE REVENIREA LUI HRISTOS. ASA CA DRAGII MEI SA NU NE MAI JUCAM CU MANTUIREA NOASTRA PT.CA A FOST PLATIT UN PRET SI ANUME SANGELE LUI HRISTOS DE CARE VOM FI TRASI LA RASPUNDERE PT.TOT CE-AM FACUT. NU EXISTA CALE DE MIJLOC ADICA SA FI NEUTRU ORI ESTI CU DUMNEZEU ORI VEI MURI IMPREUNA CU SATANA SI INGERII LUI.TOTUL DEPINDE DE MINE DE TINE.



Gabriela.


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Octombrie 2008, ora 01:23

Povesti nemuritoare...
Dumnezeu este ceva mult mai presus de intelegerea omului simplu ...
Pentru omul simplu a aparut biserica si biblia.
Majoritatea oamenilor iau sensul cuvintelor strict la definitia lor din dictionar, uneori nici p-aia n-o stiu.
Combinatia unor cuvinte da sensuri noi, uneori geniale ...
Toti stim ca murim. Cati dintre noi inteleg sensul acestei vorbe ? Vei muri ! Daca cineva iti spune acest adevar, reactia este de iritare de ofensare a majoritatii oamenilor. De ce ?
Oricine dintre noi poate muri in orice moment dintr-o infinitate de motive. Asa, si ?
Religia a fost inventata de niste baieti destepti pentru tinerea in frau a celorlalti. Decalogul reprezinta un instrument utilizat pentru a se putea trai intr-o societate cat de cat organizata dupa niste regului.
Sa nu minti !
Cati dintre oameni respecta aceasta regula. Extrem de putini ! Ce ti se intampla daca NU minti ? Esti ostracizat, rareori apreciat. Ce este mai productiv ?
Sa nu furi !
Mai trebuie sa va spun eu cum traiesc aia care fura si cum traiesc aia care nu fura ? Ce este mai productiv ?
Sa nu ucizi !
Sa nu ravnesti la ...
Sa nu prea ....

Reguli, reguli ....
Cati din cei care se declara credinciosi respecta aceste reguli ?
Ca sa respecti aceste reguli trebuie sa te duci neaparat la biserica, trebuie sa fi amenintat cu pedepse ingrozitoare, cu iadul ?

Eu cred ca cine are in el adierea dumnezeiasca, are si gata. Spiritul, credinta intr-o entitate care te-a creat si ti-a facut acest dar exceptional care este viata, ma face pe mine sa ma simt deasupra tuturor celorlalte animale.
Cred in aceasta entitate, o numesc generic "Dumnezeu" si imi ajunge asta ca sa fiu gata sa predau la garderoba viata aceasta cand Dumnezeu va decide ca darul acesta pe care mi l-a facut a ajuns la final.
Daca se va intampla global sau individual e vrerea lui. Dar, eu cred ca are planuri si cu altii nu numai cu mine, asa ca lumea asta va mai dainui multa vreme.
In legatura cu zapezile de altadata .... n-are nici o treaba sfarsitul lumii cu faptul ca iernila sunt mai sarace in zapada de ceva vreme incoace ... Vor mai veni iar vremuri cand oamenii vor spune ca era mai bine cand iernile erau mai calde. Exista o periodicitate a climei.
Se vorbeste despre poluare, ca e praf mult, ca e aia si ailalta ...
O fi, dar cum o fi fost cand au fost eruptiile vulcanilor si nu se mai vedea soarele de parf ? Cand au cazut meteoriti da s-au format cratere de mii de metri adancime ?
Daca nu erau spitale si calculatoare sa se faca statistici nu inseamna ca oamenii nu mureau de tot felul de boli ... Ba mureau in draci. Populatia a crescut exponential de cand s-au creat conditii ca omul sa traiasca mult mai usor, mult mai comod.
Cati dintre noi ar mai supravietui astazi daca s-ar intoarce brusc la vanatoare. Cati sunt in stare sa supravietuiasca in mediul inconjurator fara civilizatie, fara nimic din civilizatie ? Asa cum e el ?
Cati "ecologisti" ar supravietui daca lumea ar arata asa cum o predica ei ?

"Lumea asta e pe dos,
Toate sunt cu capu'n jos ...
Putini urca, multi coboara
Si-unu' macina la moara ..."

Stie cineva cine a scris aceste versuri ?

La tinerete oamenii sunt incantati de tot ce au: sunt sanatosi si le place clima, mancarea, viata in general.
Mai dupa 40 de ani incep sa nu mai poata manca orice, i-i doare una-alta si simt vremea diferit, incep sa traiasca din amintiri, viitorul se scurteaza, devine din ce in ce mai sumbru si, agatandu-se de viata, disperati incep sa spuna din ce in ce mai multe tampenii despre trecutul glorios.
Am intalnit, din fericire, si batrani extrem de tineri care stiau sa ironizeze viata. Viata lor. Si care reuseau sa nu cosmetizeze trecutul. Au fost intalniri de senzatie. Putine dar bune.

Sfarsitul lumii nu va fi curand. Dumnezeu nu va distruge lumea pe care a creat-o pentru ca e un tip de treaba. Cel mai de treaba pe care-l stiu.


Acum nu e momentul !
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Octombrie 2008, ora 02:04



STAI LINISTITA DRAGA MEA , DIN PARTEA MEA...DAR ? CE VEI FACE DACA IN NOAPTEA ASTA ITI V-A CERE DOMNUL VIATA. ?CARE SI CUM ITI V-A FI SFARSITUL? TE-AI GANDIT VREODATA?
CUVANTUL LUI DUMNEZEU NU-L POATE INTELEGE ORICINE DOAR CEI CU INIMA SINCERA ,CURATA SI CARE SUNT ALESI DE DOMNUL.ASA CA DORMI LINSTITA CA NU V-A FI NICI UN SFARSIT.
N-AS VREA SA FIU IN PIELEA TA. AI MARE CURAJ.




necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Octombrie 2008, ora 02:12

Dragi mei exista o mare lupta pe acest pamant intre bine si rau intre Satana si Hristos pe care voi n-o cunoasteti si n-aveti cum cunoaste aceasta dac nu veti citi cartea cartilor adica Biblia ca sa puteti stii ce rost aveti pe pamantul acesta si care va este identitatea. Si daca vreodata o veti citi sa nu uitati ca inainte de a deschide aceasta carte sfanta sa va rugati mult ca Dumnezeu sa va deschida ochii de a o intelege in adevarata ei semnificatie fara nici o distorsionare a a
adevarului care este scris in ea.Dumnezeu are un singur popor, un singur adevar
si doar o singura biserica aceea care pazesc poruncile lui Dumnezeu si au credinta lui ISUS nimic altceva nu recunoaste DUMNEZEU in afara de aceasta.Si mai are un singur semn intre EL si poporul sau si anume ziua sfanta de SABAT.Nu va mai inselati cu alte teorii false .
CE PARERE AVETI DESPRE ACEASTA ?

www.youtube.com/watch?v=vTZvx1Wbkj8.

E ADEVARAT CA ACEST VIDEO E DOAR O IMAGINE OMENEASCA A SFARSITULUI . DAR NU V-A FI ASA... ISUS V-A VENI PE NORI CERULUI SI ORICE OCHI IL V-A VEDEA,DAR INAINTE DE REVENIREA LUI V-A AVEA LOC MULTE DEZASTRE PE PAMANT.
ASTA NU E INCA NIMIC IN COMPARATIE CU CEEA CE ESTE SCRIS IN BIBLIE IN APOCALIPSA , DE DEZASTRELE CARE VOR AVEA LOC PE PAMANT CU PUTIN INAINTE DE REVENIREA LUI HRISTOS. ASA CA DRAGII MEI SA NU NE MAI JUCAM CU MANTUIREA NOASTRA PT.CA A FOST PLATIT UN PRET SI ANUME SANGELE LUI HRISTOS DE CARE VOM FI TRASI LA RASPUNDERE PT.TOT CE-AM FACUT. NU EXISTA CALE DE MIJLOC ADICA SA FI NEUTRU ORI ESTI CU DUMNEZEU ORI VEI MURI IMPREUNA CU SATANA SI INGERII LUI.TOTUL DEPINDE DE MINE DE TINE.



Gabriela.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Octombrie 2008, ora 02:12

Dragi mei exista o mare lupta pe acest pamant intre bine si rau intre Satana si Hristos pe care voi n-o cunoasteti si n-aveti cum cunoaste aceasta dac nu veti citi cartea cartilor adica Biblia ca sa puteti stii ce rost aveti pe pamantul acesta si care va este identitatea. Si daca vreodata o veti citi sa nu uitati ca inainte de a deschide aceasta carte sfanta sa va rugati mult ca Dumnezeu sa va deschida ochii de a o intelege in adevarata ei semnificatie fara nici o distorsionare a a
adevarului care este scris in ea.Dumnezeu are un singur popor, un singur adevar
si doar o singura biserica aceea care pazesc poruncile lui Dumnezeu si au credinta lui ISUS nimic altceva nu recunoaste DUMNEZEU in afara de aceasta.Si mai are un singur semn intre EL si poporul sau si anume ziua sfanta de SABAT.Nu va mai inselati cu alte teorii false .
CE PARERE AVETI DESPRE ACEASTA ?

www.youtube.com/watch?v=vTZvx1Wbkj8.

E ADEVARAT CA ACEST VIDEO E DOAR O IMAGINE OMENEASCA A SFARSITULUI . DAR NU V-A FI ASA... ISUS V-A VENI PE NORI CERULUI SI ORICE OCHI IL V-A VEDEA,DAR INAINTE DE REVENIREA LUI V-A AVEA LOC MULTE DEZASTRE PE PAMANT.
ASTA NU E INCA NIMIC IN COMPARATIE CU CEEA CE ESTE SCRIS IN BIBLIE IN APOCALIPSA , DE DEZASTRELE CARE VOR AVEA LOC PE PAMANT CU PUTIN INAINTE DE REVENIREA LUI HRISTOS. ASA CA DRAGII MEI SA NU NE MAI JUCAM CU MANTUIREA NOASTRA PT.CA A FOST PLATIT UN PRET SI ANUME SANGELE LUI HRISTOS DE CARE VOM FI TRASI LA RASPUNDERE PT.TOT CE-AM FACUT. NU EXISTA CALE DE MIJLOC ADICA SA FI NEUTRU ORI ESTI CU DUMNEZEU ORI VEI MURI IMPREUNA CU SATANA SI INGERII LUI.TOTUL DEPINDE DE MINE DE TINE.



Gabriela.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Octombrie 2008, ora 02:12

Dragi mei exista o mare lupta pe acest pamant intre bine si rau intre Satana si Hristos pe care voi n-o cunoasteti si n-aveti cum cunoaste aceasta dac nu veti citi cartea cartilor adica Biblia ca sa puteti stii ce rost aveti pe pamantul acesta si care va este identitatea. Si daca vreodata o veti citi sa nu uitati ca inainte de a deschide aceasta carte sfanta sa va rugati mult ca Dumnezeu sa va deschida ochii de a o intelege in adevarata ei semnificatie fara nici o distorsionare a a
adevarului care este scris in ea.Dumnezeu are un singur popor, un singur adevar
si doar o singura biserica aceea care pazesc poruncile lui Dumnezeu si au credinta lui ISUS nimic altceva nu recunoaste DUMNEZEU in afara de aceasta.Si mai are un singur semn intre EL si poporul sau si anume ziua sfanta de SABAT.Nu va mai inselati cu alte teorii false .
CE PARERE AVETI DESPRE ACEASTA ?

www.youtube.com/watch?v=vTZvx1Wbkj8.

E ADEVARAT CA ACEST VIDEO E DOAR O IMAGINE OMENEASCA A SFARSITULUI . DAR NU V-A FI ASA... ISUS V-A VENI PE NORI CERULUI SI ORICE OCHI IL V-A VEDEA,DAR INAINTE DE REVENIREA LUI V-A AVEA LOC MULTE DEZASTRE PE PAMANT.
ASTA NU E INCA NIMIC IN COMPARATIE CU CEEA CE ESTE SCRIS IN BIBLIE IN APOCALIPSA , DE DEZASTRELE CARE VOR AVEA LOC PE PAMANT CU PUTIN INAINTE DE REVENIREA LUI HRISTOS. ASA CA DRAGII MEI SA NU NE MAI JUCAM CU MANTUIREA NOASTRA PT.CA A FOST PLATIT UN PRET SI ANUME SANGELE LUI HRISTOS DE CARE VOM FI TRASI LA RASPUNDERE PT.TOT CE-AM FACUT. NU EXISTA CALE DE MIJLOC ADICA SA FI NEUTRU ORI ESTI CU DUMNEZEU ORI VEI MURI IMPREUNA CU SATANA SI INGERII LUI.TOTUL DEPINDE DE MINE DE TINE.



Gabriela.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Octombrie 2008, ora 02:12

Dragi mei exista o mare lupta pe acest pamant intre bine si rau intre Satana si Hristos pe care voi n-o cunoasteti si n-aveti cum cunoaste aceasta dac nu veti citi cartea cartilor adica Biblia ca sa puteti stii ce rost aveti pe pamantul acesta si care va este identitatea. Si daca vreodata o veti citi sa nu uitati ca inainte de a deschide aceasta carte sfanta sa va rugati mult ca Dumnezeu sa va deschida ochii de a o intelege in adevarata ei semnificatie fara nici o distorsionare a a
adevarului care este scris in ea.Dumnezeu are un singur popor, un singur adevar
si doar o singura biserica aceea care pazesc poruncile lui Dumnezeu si au credinta lui ISUS nimic altceva nu recunoaste DUMNEZEU in afara de aceasta.Si mai are un singur semn intre EL si poporul sau si anume ziua sfanta de SABAT.Nu va mai inselati cu alte teorii false .
CE PARERE AVETI DESPRE ACEASTA ?

www.youtube.com/watch?v=vTZvx1Wbkj8.

E ADEVARAT CA ACEST VIDEO E DOAR O IMAGINE OMENEASCA A SFARSITULUI . DAR NU V-A FI ASA... ISUS V-A VENI PE NORI CERULUI SI ORICE OCHI IL V-A VEDEA,DAR INAINTE DE REVENIREA LUI V-A AVEA LOC MULTE DEZASTRE PE PAMANT.
ASTA NU E INCA NIMIC IN COMPARATIE CU CEEA CE ESTE SCRIS IN BIBLIE IN APOCALIPSA , DE DEZASTRELE CARE VOR AVEA LOC PE PAMANT CU PUTIN INAINTE DE REVENIREA LUI HRISTOS. ASA CA DRAGII MEI SA NU NE MAI JUCAM CU MANTUIREA NOASTRA PT.CA A FOST PLATIT UN PRET SI ANUME SANGELE LUI HRISTOS DE CARE VOM FI TRASI LA RASPUNDERE PT.TOT CE-AM FACUT. NU EXISTA CALE DE MIJLOC ADICA SA FI NEUTRU ORI ESTI CU DUMNEZEU ORI VEI MURI IMPREUNA CU SATANA SI INGERII LUI.TOTUL DEPINDE DE MINE DE TINE.



Gabriela.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Octombrie 2008, ora 12:56

;;;;;;; ;;;;;AM VISAT, CA;;; VA FI;;;;LA NOAPTE;;! ;;;;;;; PREGATITI-VA!!!!!!!!


Pagini: << 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?
Mergi la: