back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?

 


 
Pagini: << 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >> Sari la pagina:
 
suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 15 Septembrie 2008, ora 00:32

Total de acord cu ultimele 2 mesaje postate... dan si emilya cred ca stiu si ei pre bine ce va urma si cum va arata sfarsitul. Avem datoria de a spune si alttora ce scrie dar daca nu vom fi crezutzi asta este... ce e cert asa se va intampla. Sunt dovezi clare ca ne apropiem de cele scrise dar mnoh pana nu va fi practica nu se va lua aminte... Cele scrise, sunt scrise ca un avertizment ca sa intareasca pe cei care inca nu stiu sau cel putin nu cred, ca atunci cand se va intampla ce se va intampla sa-si aminteasca de cele scrise... pote pote. Mai sunt si alte profetzii referitoare la antichrsit si la semnul fiarei... acela va fi ori pe mana ori intr-o zona a capului. Se vorbeste de un microcip care sa fie pus in corpul omenesc pe mana sau in ceafa. Nu uitatzi ce scrie in Biblie.


Shaggy
Fosta membra 9am.ro

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Septembrie 2008, ora 15:58

Biblia spune despre Sfarsitul-Lumii ca "Ziua Domnului insa va veni ca un hot. In ziua aceea, cerurile vor trece cu trosnet, trupurile ceresti se vor topi de mare caldura, si pamantul, cu tot ce este pe el, va arde."

Un rezumat al cuvintelor rostite de Iisus în Matei 24 aratã cã sfârºitul lumii va include urmãtoarele aspecte:

* Rãzboaie ºi veºti de rãzboaie
* O naþiune se va ridica împotriva altei naþiuni ºi o împãrãþie împotriva altei împãrãþii
* Foamete ºi cutremure
* Profeþi falºi, care vin în Numele lui Iisus
* Mulþi oameni vor fi înºelaþi de profeþii falºi
* Profeþii falºi vor face semne ºi minuni
* Adevãraþii creºtini vor fi persecutaþi
* Dragostea oamenilor pentru Dumnezeu va descreºte
* Evanghelia va fi predicatã în întreaga lume
* „Urâciunea pustiirii” (un lider mondial, care se va da drept Dumnezeu)
* Mari nenorociri
* Modificãri ale soarelui, lunii, stelelor
* Adevãraþii urmaºi ai lui Iisus vor fi adunaþi în jurul Lui
* Întoarcerea lui Iisus
* Iisus îi judecã pe oameni pe pãmânt.


drakossis

43 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 15 Septembrie 2008, ora 21:43

Mãi voi chiar credeți ce spune-ți???? Credeți în cartea aia cu povești scrise de cine știe cine????de ce nu citiți Torah , Talmudul sau Zoharul care sunt cãrți mai de cãpãtâi decât biblia. Acestea le invațã orice israilit din poporul lui Israel mai întâi.


mihaelamertin

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 16 Septembrie 2008, ora 02:58

De la: drakossis, la data 2008-09-15 21:43:38Mãi voi chiar credeți ce spune-ți???? Credeți în cartea aia cu povești scrise de cine știe cine????de ce nu citiți Torah , Talmudul sau Zoharul care sunt cãrți mai de cãpãtâi decât biblia. Acestea le invațã orice israilit din poporul lui Israel mai întâi.

ar fi bine sa le inveti si tu !!!!!!


ella_borgo

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bistrita

Postat pe: 16 Septembrie 2008, ora 18:59

sincer mie mi se pare ca oameni asti nu pot hatari ei cand o sa fie sfarsitul lumii,intradecar cei care cred in Dumnezeu stiu ca doar El poate hotari asta,cei care cred doar in stiinta se cred ei dumnezeu si pot sa hatarasca asta ma mir ca nu le e
ste frica sa faca asemenea afirmatii


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 16 Septembrie 2008, ora 20:52

Sfarsitul lumii ?
Cand unui buton de la vreo masinarie de genul acceleratorului de la Geneva sau de la vreo instalatie autoamata de lansat ICBM-uri ii va ramane contactul perlat.


nostalgicu

59 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Septembrie 2008, ora 22:15

Cand sa fie sfarsitul lumii? Acum, bineinteles! Numai ca lumea sfarseste lent, ceea ce este mult mai greu de suportat decat sfarsitul lumii conform Bibliei! Asistam deja la un sfarsit al sufletului si al iubirii, pe care nu toata lumea il percepe, dar se vede din felul cum merg lucrurile in tara noastra din rau in mai rau, si nimeni nu are puterea de a le indrepta.


drakossis

43 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 16 Septembrie 2008, ora 23:39

mihaelamertin mã cunoști de undeva??? știi cine sunt și ce pot face??? de unde știi cã nu le-am citit??? Ești vreo entitate superioarã care știe tot vede tot??? cred cã mai bine ai respira adânc decât sã vorbești???


suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 17 Septembrie 2008, ora 00:16

Bai "drakossis" cica Biblia carte cu povesti scrisa de cestiu cine... tzin sa imi mentin parerea ca nici tu nu sti ce vrei... ce sa citesc Tora sau alte carti? Nu ma pricep la carti SF (stiintifico-fantastice)... Tu ai citit vreodata Biblia ca te vad forte razvratit impotriva ei cred ca te deranjeaza ceva la ea... adevarul. Daca in Biblie gasesti vreun lucru fals sau minciuni... pana gasesti merg sa traiesc vo 10.000 de ani ca nu pre vei avea sanse sa gasesti ceva de genul. Deci pana gasesti ceva gresit acolo merg sa ma bucur de viata. Te astept la batranetze sa-mi spui ca te-ai inselat... si nu uita daca iti zice cineva de genul acesta cu drag si frumos nu pre uiti pasa dar acuma cand te ia cineva asa cum trebe sper sa te trezesti.


Shaggy
stdanonim

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Septembrie 2008, ora 01:54

Religia nu are ce cauta aici pentru ca religia prevede un fenomen care nu se va petrece niciodata. Evolutia umana este prea rapida pentru a mai putea fi oprita. Deja in 5+10 ani nu vom mai depinde de hidrocarburi. Cine stie ce se va mai descoperi in intervalul asta? Experimentul cu acceleratorul de particule poate reprezenta un nou viitor, sanse noi. Sunt muuuult mai multe solutii la problemele existente decat se cunoaste. Nu e cazul sa panicam. Se trag doar cat mai multe foloase materiale din toata afacerea. La urma urmei totul e un calcul cost-beneficiu. Un exemplu in acest sens este motorul care functioneaza cu H2. El este inventat din anii 80! Dar cineva a trebuit sa castige bani din exploatarile petroliere. A existat un "embargo" privind introducerea acestuia pe piete. De ce toate firmele producatoare de autovehicule s-au trezit simultan ca produc masini care au aceasta tehnologie? Nu e teoria conspiratiei. Departe. Sunt doar constatari.
In final, oricum nu putem face mai mult decat facem deja.


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Septembrie 2008, ora 09:24

Deja am intrat in sfarsitul lumii , oceanul planetar e in crestere,el ne va distruge.


Ticu
mihai_carabus

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Septembrie 2008, ora 21:06

pt EMILIA_BC se vede ca tia placut sa citesti Eu unu cel putin nustiu daca am deschis biblia de doua ori anu asta Daca o intelegi citeste mai departe te rog . Are foarte multe antelesuri


suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 17 Septembrie 2008, ora 23:02

Poate se vor descoperii... poate poate poat poate vor asigura viitorul dar daca este scris ceva sigur... normal ca trebuie sa fie multi care sa zice cum ca in Biblie si religia nu are loc aici. Atunci unde are loc si de ce tot ii posibil dar nu e sigur? Ce slab...


Shaggy
Fosta membra 9am.ro

44 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 18 Septembrie 2008, ora 11:26

@DORINEL_ILIE:
La cate beri vei bea, pentru tine 2013 va fi sigur un an "de tranzitie" (de la o betie la alta)...


suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 18 Septembrie 2008, ora 19:40

Deci cine crede in prostii de genul sfarsitul lumii in 2012... ii propun sa-mi faca cinste in 2013 cu o excursie pana in Paris sau daca nu cu 10 halbe de bere... Daca tot cred cu adevarat in sfarsitul lumii in 2012 inseamna ca poti sa-mi promiti cinste si cu o cola, daca tot ii sfarsitul in 2012.


Shaggy
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 18 Septembrie 2008, ora 23:24

;;;;;;;;;;;;NICIODATA;;;;;!!!!!!!!


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Septembrie 2008, ora 03:48

De la: marygeo2006, la data 2008-09-18 23:24:18 ;;;;;;;;;;;;NICIODATA;;;;;!!!!!!!!

s-o crezi matale ...ca vin ungurii peste voi si va taie pana si curentu'
...si s-a dus si internetu ' ...si beutura ...si toate ...hai servus...


si electronica !
suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 19 Septembrie 2008, ora 18:40

De la: stdanonim, la data 2008-09-17 01:54:31Religia nu are ce cauta aici pentru ca religia prevede un fenomen care nu se va petrece niciodata. Evolutia umana este prea rapida pentru a mai putea fi oprita. Deja in 5+10 ani nu vom mai depinde de hidrocarburi. Cine stie ce se va mai descoperi in intervalul asta? Experimentul cu acceleratorul de particule poate reprezenta un nou viitor, sanse noi. Sunt muuuult mai multe solutii la problemele existente decat se cunoaste. Nu e cazul sa panicam. Se trag doar cat mai multe foloase materiale din toata afacerea. La urma urmei totul e un calcul cost-beneficiu. Un exemplu in acest sens este motorul care functioneaza cu H2. El este inventat din anii 80! Dar cineva a trebuit sa castige bani din exploatarile petroliere. A existat un "embargo" privind introducerea acestuia pe piete. De ce toate firmele producatoare de autovehicule s-au trezit simultan ca produc masini care au aceasta tehnologie? Nu e teoria conspiratiei. Departe. Sunt doar constatari.
In final, oricum nu putem face mai mult decat facem deja.


Daaaaaaaaa??? Ce prezinta religia in urmatorii 5 ani? Nici tu nu ai raspuns la niste afirmatii forte slabe. CE prezice Biblia in 5-10 ani? Si unde scrie...? Astept reply


Shaggy
Fosta membra 9am.ro

2192 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Septembrie 2008, ora 12:31

Eu propun sa ne gandim cu totii ca avem multe de daruit in acesta viata fara sa ne mai gandim la sfarsitul ei, mi se pare prea trist sa ne punem aceasta intrebare. BUCURATI-VA de viata, ca numai odata ne intalnim cu ea, pentru Dumnezeu, lasati aceste intrebari pesimiste sa aibe ele un sfarsit. Un weekend placut!


Fosta membra 9am.ro

182 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Septembrie 2008, ora 13:13

VIATA este continuna...absoluta....si ritmica.Ceea ce leaga si mentine elementele ei ca un ansamblu este puterea iubirii.

de reflectat....

Exista un ritm care creaza..unul care evolueaza...altul care mentine ...iar un altul care distruge...

Asfel ca este natural ca ceea ce nu este bun sa fie aruncat!

Exista viata interiora ...a sufletului se spune...si viata exteriora....a socialului!

Iar intreg univesul exterior nu este decat o reflectare a univesului interior...sufletesc...universul spiritual!

Oare ce univers am creat noi insine in interior daca vedem doar apocalipse in exterior...adica doar componenta ritmului distructiv?!

Cred ca este corect sa spunem ca sfrsitul unei lumi poate exista...dar nu si sfarsitul lumi!









suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 20 Septembrie 2008, ora 15:37

De la: drakossis, la data 2008-09-12 00:44:05PT suteudaniel8
Chiar mi-e milã de tine. Î-ti pui mâna la ochi și te declari orb. Ești ca cerșetorii ãia care se prefac, ca fariseii care l-au condamnat pe Isus. Dacã te intereseazã Pistis Sophia e scrisã de Isus. Așa cã ar trebui s-o citești, așa cum î-ți recomand sã vizionezi documentarul ”Mormântul lui Isus” de James Cameron (cel care a fãcut și Titanicul), care l-au interzis pe Discovery. Î-ți mai recomand și ”Zeit geist” ca documentar iar ca lecturã ”Evanghelia lui Iuda”. Dupã ce le citești (cu manelele la minim) vino și mã contrazi.
PS: apropo sã nu crezi ca drakossis vine de la drac sau diavol.. ci de la dragon alias drako un ordin european din care a fãcut parte printre alții și Vlad Țepeș...


Nu am nevoie de mila nimanui mai ales de a ta... plus ca nush cum de ai interpretat ca imi pun mana la ochi si ma declar orb ca farisei care lau vandut pe Isus... Ma doare undeva de parerea ta si de concluzia ta...

Mai io iti aduc cate argumente vrei ca Biblia ii autentica... da ce ziceai? Psitis Sohpia ii scrisa de Isus ce dovezi si argumente ai? Nu pre ai argumente ca se cam contrazice cu Biblia. De ce se stie mai mult de Biblie si ii mai raspandita decat de "Psitis Sohpia" asta? Pentru ca Dumnezo' lucra la raspandirea a ceea ce ii bun nu la ceea ce e fals. Cica carte scrisa de Isus :)) vrajeala fiule

Cica s-o gasit oasele lui Isus ma... cum pana me' pot afirma astia ca oasele gasite au apartinut unui om ce a trait acum 2000 de ani... fi serios ma... nu s-o putut gasi dovezi ca oasele unor regi si imparati sunt cele gasite.... nici macar de acum 100 de ani maxim nu s-o putut identifica cui au apartinut oasele. Cica sa sa ma uit la documentarul in care s-au gasit acele oase... acel documentar a aparut chiar de Sarbatoarea Pastelui si contrazice ceea ce scrie in Biblie referiitoare la Isus si la sarbatoare Pastelui... Scrie ca Isus a inviat si ca s-o inaltat la cer de aceea este si sarbatoarea numita "inaltarea la cer" Cum sa cred documentar ce scrie ca s-o gasit oase...

Sa citesc evanghelia lui iuda care il face erou pe Iuda adica pe cel care l-a vandut pe Isus... ii ca si cum lai face erou pe Brutus... cel care l-a tradat si vandut pe Cezar. Logic dar gtreu de inteles.

Nu ma mai aburi inteleptule ca nu ai cu ce. Crezi ce vrei si citeste ce vrei... io la fel. Da om vedea intr-o zi cine o gresit si cu ce.... am da socoteala pentru greselile noastre.


Shaggy
drakossis

43 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 20 Septembrie 2008, ora 16:25

Mai sutedaniel8, tu esti prost sau bou???? Cum e biblia autentica??? Ce e autentic in ea??? Cine a scris biblia??? Editura??? Tipografia??? Ai tu o biblie autentica acasa??? Adek ceva papirusuri??? Si cum s-a inaltat Jesus, avea aripioare de colibri sau cu un jet-pack??? Ai auzit de conciliu de la Niceea (a se citi sinod ecumelnic convocat de Constantin cel mare care a ciopirtit evangheliile eliminand ce nu le convenea lor). Bubui de prostie dar dai lectii la altii... Nu citesti dar tii cuvantari.. Is satul de retarzi din astia care nu stiu sa scrie (se scrie l-au)... Nu cred ca ai citit mai mult biblia ca mine, apropo am avut un bunic dascal la biserica si a avut grija sa o citesc toata. Iar eu sunt student la istorie ceea ce ma obliga sa aflu adevarul.... Cat despre Manuscrisele de la Marea Moarta banuiesc ca ai sa spui ca sunt niste prostii si niste falsuri dar ai sa imi spui ca giulgiu familiei de savoia este real... Nu cred ca mai trebuie sa imi bat gura cu tine si sa imi pierd timpul cu tine caci daca cineva incearca sa te lumineze tu sufli repede in lumanare... Oricum toate vezi ca sunt cel putin 101 discordante in biblie pe care le gasesti usor... Si asa ca si Isus eu nu am venit ca sa iti daram veche credinta ci ca sa ti-o slefuiesc pentru a o primi pe cea noua..
PS:de curiozitate din ce secta faci parte????
PSS: ca sa nu te las in ceata eu sunt Zamolxian, daca stii ce inseamna....



Fosta membra 9am.ro

2192 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Septembrie 2008, ora 17:30

Asa este conciliu de la Niceea a cam ciopirtit evangheliile eliminand ce nu le convenea lor, sunt multe lucruri care nu ne este inca dat sa le cunoastem, si spre a s crea un "echilibru al maselor" am fost lasati sa cunoastem atat cat trebuia sa fie cunoscut. De asta e bine sa mai cautam adevarul si in alte scrieri nu numai religioase, istoria, bunoara are multe exemple de oferit noua in a atinge si o atfel de cunoastere, insa, fara sa-l denigram pe Dumnezeu. De aceea nici nu cred in vreun sfarsit al lumii, asta doar daca soarele nostru nu se transforma intr-o supernova care sa aduca un dezechilbru al galaxiei noastre. Dar pana acolo mai e mult timpppppppppp. Asa ca fiti fericiti!
Mi-a placut tare mult un motto: Lectura dauneaza grav stupiditatii! Mai bine deact se ne confruntam in teorii stupide, ai sa punem mana si pe cate o carte de istorie, filosofie, chiar si religie si de ce nu si psihologie. Gasim multe intelesuri despre natura noastra in aceste carti, nu numai in BIBLIE, care si ea este tot o creatie a omului.


googoodoll

1642 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 20 Septembrie 2008, ora 22:16

va spun eu ce a taiat consiliul cu pricina si ce au trasformat generatiile de scribi din erele premergatoare tiparului, scria ca vine apocalipsa la 1 octombrie 2008, si sa va pregatiti, ca ajungeti toti in eden, de buni si destepti ce suntem :-P


SOGUNUL

389 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Septembrie 2008, ora 00:19

tema este fara sens,sfirsitul lumii nu va fi niciodata,aberatiile cu sfirsitul lumii sint de natura religioasa ,in prezent datorita posibilitatilor tot mai restrinse de acces la informare din cauze materiale,copii oamenilor saraci din toate colturile lumii nu mai au acces la invatatura si pentru acest motiv au aparut teoriile negre religioase.Lumea nu se va sfirsi niciodata,doar fenomenele ciclice cum va fi suprapunerea sistemului solar peste centrul galaxiei in preajma anului 2012 si incepitul lui 2013 ,va schimba evolutia vietii pe pamint,vor disparea cei bolnavi si cei rai,datorita faptului ca nu vor reusi sa se adapteze.


http://promotia70eltc.nvn.ro/istoric/71-istoric.html
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 27 Septembrie 2008, ora 22:26

De la: intelus1946, la data 2008-09-21 00:19:00 tema este fara sens,sfirsitul lumii nu va fi niciodata,aberatiile cu sfirsitul lumii sint de natura religioasa ,in prezent datorita posibilitatilor tot mai restrinse de acces la informare din cauze materiale,copii oamenilor saraci din toate colturile lumii nu mai au acces la invatatura si pentru acest motiv au aparut teoriile negre religioase.Lumea nu se va sfirsi niciodata,doar fenomenele ciclice cum va fi suprapunerea sistemului solar peste centrul galaxiei in preajma anului 2012 si incepitul lui 2013 ,va schimba evolutia vietii pe pamint,vor disparea cei bolnavi si cei rai,datorita faptului ca nu vor reusi sa se adapteze.


Dacã tema este fãrã sens, de ce te-ai obosit sã scrii ºi tu ceva, doar aºa sã-þi dai cu presupusul? Pe de altã parte, ar fi frumos din partea ta sã aduci ARGUMENTE la tot ce ai spus, aºa doar sã spui ceva doar sã fie spus acolo nu are sens. Sfârºitul lumii va veni, "pãmântul cu tot ce este pe el va arde ... ". Vorbeºti despre copii ai oamenilor sãraci care chipurile sunt înºelaþi de "teoriile negre religioase". Care sunt aceste teorii negre religioase? Vorbeºti de anii 2012 ºi 2013, ai preluat ºi tu ceva teorii din jurul tãu despre aceºti ani, dar te-ai documentat? Ce zici de faptul cã într-o zi vei fi faþã în faþã cu Dumnezeu ºi El îþi va cere socotealã de cum te-ai pregãtit pentru întâlnirea cu El?
TOATE RELIGIILE CREªTINE afirmã cã va veni SFÂRªITUL LUMII. Dacã tu nu crezi asta, eºti ori musulman ... ori ateu. Dacã este aºa, atunci te înþeleg.


Fosta membra 9am.ro

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Septembrie 2008, ora 14:19

question?

CINE ESTE ALLAH ? STIE CINEVA CINE ESTE ALLAH ? ASTEPT RASPUNSURI PERTINENTE .


suteudaniel8

299 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 29 Septembrie 2008, ora 00:48

De la: drakossis, la data 2008-09-20 16:25:37Mai sutedaniel8, tu esti prost sau bou???? Cum e biblia autentica??? Ce e autentic in ea??? Cine a scris biblia??? Editura??? Tipografia??? Ai tu o biblie autentica acasa??? Adek ceva papirusuri??? Si cum s-a inaltat Jesus, avea aripioare de colibri sau cu un jet-pack??? Ai auzit de conciliu de la Niceea (a se citi sinod ecumelnic convocat de Constantin cel mare care a ciopirtit evangheliile eliminand ce nu le convenea lor). Bubui de prostie dar dai lectii la altii... Nu citesti dar tii cuvantari.. Is satul de retarzi din astia care nu stiu sa scrie (se scrie l-au)... Nu cred ca ai citit mai mult biblia ca mine, apropo am avut un bunic dascal la biserica si a avut grija sa o citesc toata. Iar eu sunt student la istorie ceea ce ma obliga sa aflu adevarul.... Cat despre Manuscrisele de la Marea Moarta banuiesc ca ai sa spui ca sunt niste prostii si niste falsuri dar ai sa imi spui ca giulgiu familiei de savoia este real... Nu cred ca mai trebuie sa imi bat gura cu tine si sa imi pierd timpul cu tine caci daca cineva incearca sa te lumineze tu sufli repede in lumanare... Oricum toate vezi ca sunt cel putin 101 discordante in biblie pe care le gasesti usor... Si asa ca si Isus eu nu am venit ca sa iti daram veche credinta ci ca sa ti-o slefuiesc pentru a o primi pe cea noua..

Nu ma fa bou magar ce esti... mai scriemi urat ca numa ase ma iau de mata, de cine si ce ti mai drag. Ai grija ce vb ma handicapat ca data viitore mesajele mele vor fi de necomparat fata de alu' "ncursavotrag" nu ma provoca ca mai face sa iti scriu ceva urat... dar pote nu o sa ma cobor la nivelul tau.

Adica or scris sute sau mii de oameni in papirus si 2 miliarde de oameni pot avea acele papirusuri? Tu gandesti ce zici... nu cred. Cum 2 miliarde de crestini sa avem toti fiecare papirusuri... habar nu ai.

Poi in cazu'n care tu crezi ca au existat ski alte carti ce nu erau conform celorlalte din Biblie nu te prinzi ca nu erau scrise pentru Biblie ci ca sa va frece voua credinta si sa credeti ca celelalte carti care erau in Biblie scriu prostii... de aia ce scrie in ea se indeplineste. Apropo ma trancalaule... ce scrie rau acolo... ca tiot te iei de Biblie... ma gandesc ca te deranjeaza ca scrie ceva impotriva a ceea ce faci.

Apocalipsa 22

18. Marturisesc oricui aude cuvintele proorociei din cartea aceasta ca, daca va adauga cineva ceva la ele, Dumnezeu ii va adauga urgiile scrise in cartea aceasta.

Asta o fost scris in sec. I pe insula Patmos de Ioan... ca Dumnezo' stia de mai de mult ca multi vor sa scrie in plus in Biblie sau sa scota ceva dar s-o scris impotriva ca sa se stie ca ce se scrie in plus ii fals si ca o sa o puna rau de tot cei care vor scrie pe langa. Nu te mai obosii cu mine ca nicio cu tine nu am chef.

Abia astept sa vad o chestie... ne-om "intalni"i o data


Shaggy
mihaelamertin

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 29 Septembrie 2008, ora 00:52

De la: drakossis, la data 2008-09-16 23:39:22mihaelamertin mã cunoști de undeva??? știi cine sunt și ce pot face??? de unde știi cã nu le-am citit??? Ești vreo entitate superioarã care știe tot vede tot??? cred cã mai bine ai respira adânc decât sã vorbești???

esti un om... sau mai mult de atat?


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 29 Septembrie 2008, ora 08:57

Nu va fi degraba!


Pagini: << 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?
Mergi la: