back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
nicicandva

28 mesaje
Membru din: 9/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Iulie 2008, ora 14:56

in rusia sunt cativa oameni care se agita si cred ca fix in mai la anul, va fi sfarsitul lumii. o secta numita Regiunea Penza. nu stiu ce sa cred.oamenii astia au dreptul la libera exprimare si libera credinta, insa...parca totusi...de ce se trezesc toti paranoicii sa-si dea cu presupusul despre CAND, CUM, UNDE si DE CE o sa murim odata si odata...


moi

21 mesaje
Membru din: 10/07/2008
Oras: Baia Mare

Postat pe: 30 Iulie 2008, ora 15:14

Hmmm...da' pana la urma, de ce se face atata tam-tam? C-o fi azi, c-o fi maine, c-o fi peste 20 sau 3000 de ani, conteaza?


Fosta membra 9am.ro

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 31 Iulie 2008, ora 15:47

sfarsitul lumii vine Sigur atunci cand mori.Este sfarsitul lumii pentru tine.Deja nu o sa mai conteze cand va fi cel 'general'.Si pana la urma ce conteaza cand vine?


gradinarulidia

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Campina

Postat pe: 1 August 2008, ora 08:35

eu cred ce spune biblia despre sfarsitul lumii. Isus spune ca " ziua si ceasul nu l stie nimeni , numai Tatal " dar totusi Dumnezeu ne a lasat niste indicatoare dupa care ne putem ghida . Isus spune ' vegheati si rugati va neincetat " pt ca ziua accea sa nu ne surprinda si sa ne gaseasca nepregatiti .Sfarsitul lumii inseamna venirea lui Isus Hristos si pt cei ce l asteapta e o bucurie pt ca vine sa puna capat suferintei , durerii , mortii , sa creeze o lume noua , reala , cum a fost la inceput . Si mai spune Isus ca atunci cand evanghelia aceasta a imparatiei va fi propavaduita in toata lumea , atunci va veni sfarsitul.


karmenka

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 1 August 2008, ora 13:43

De la: gradinarulidia, la data 2008-08-01 08:35:56 eu cred ce spune biblia despre sfarsitul lumii. Isus spune ca " ziua si ceasul nu l stie nimeni , numai Tatal " dar totusi Dumnezeu ne a lasat niste indicatoare dupa care ne putem ghida . Isus spune ' vegheati si rugati va neincetat " pt ca ziua accea sa nu ne surprinda si sa ne gaseasca nepregatiti .Sfarsitul lumii inseamna venirea lui Isus Hristos si pt cei ce l asteapta e o bucurie pt ca vine sa puna capat suferintei , durerii , mortii , sa creeze o lume noua , reala , cum a fost la inceput . Si mai spune Isus ca atunci cand evanghelia aceasta a imparatiei va fi propavaduita in toata lumea , atunci va veni sfarsitul.


karmenka

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 1 August 2008, ora 13:55

Adevarat! Domnul Isus spune clar ca va veni sfarsitul lumii si toti vor fi judecati. Numai cine l-a primit in inima pe Domnul Isus ca Mantuitorul sau personal va intra in Imparatia Tatalui. Data exacta nu o stie nimeni, numai Tatal - insa avem precizari in Cartea Daniel si in Apocalipsa (al 4-lea imperiu - vezi constituirea Uniunii Europene pe teritoriul Imperiului Roman si PAX MEDITERANA care este planul lui Sarkozi).

Mai intai insa trebuie recladit Templul din Ierusalim - cel de-al treilea, pentru ca Domnul Isus va reveni pe Muntele Sion si va intra in Templu.

No - fiind pe pamant straini si calatori - nu trebuie sa ne ingrijoram, ci sa fim gata in orice clipa pentru a merge acasa, acolo unde nu este durere, nici lacrimi, nici suferinta.

Ce minunat e Domnul nostru Isus si cum ne poarta El de grija in fiecare clipa.


liliana_hostiuc

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 1 August 2008, ora 14:02

Nu va fi un sfirsit general sau cel putin nu acum!! cine a citit Apocalipsa va vedea ca sunt diferite catastrofe dar nu se zice de un sfirsit definitiv ci numai de boli si cataclisme care si astea sunt codificate!!


costelino1967

89 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Braila

Postat pe: 1 August 2008, ora 14:19

Cand voi muri eu !


a fi sau a nu fi
madacom2002

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Miercurea Ciuc

Postat pe: 1 August 2008, ora 15:05

In loc sa ne gandim cum sa fim mai buni sau sa facem cat mai multe lucruri bune noi ne dam cu presupusul.Cand o fi o fi!Dar oare nu cumva noi facem lucrurile sa mearga in mai rau?Eu cred k singuri ne aducem probleme pe cap si toate energiile negative le strangem in jurul nostru in loc sa le eliminam.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 1 August 2008, ora 15:35

Cred ca Dzeu a decis nu le zic astora cand va fi ca oricum ii doare-n


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 1 August 2008, ora 21:22

pentru fiecare atunci cind ne suna ceasul,in nici un caz nu o sa fie moarte colectiva.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 07:26

NU EXISTA SFIRSIT,ORCE SCHIMBARE ESTE PROVOCATA DE OM PRIN ACTIUNILE SALE ASUPRA PAMINTULUI CARE DETERMINA MODIFICARI ASUPRA MEDIULUI.
DATORITA RELIGIILOR INVENTATE DE CATRE CAI CE AU DORIT SA SUBJUGE OMENIREA,CREERUL UMAN NU SA DEZVOLTAT CORESPUNZATOR VEACULUI PE CARE -L TRAIM.MAI TIRZIU A APARUT POLITICA CAUZATA DE FAPTUL CA OMENIREA NU MAI ACORDA CREDIBILITATE RELIGIEI- CREDE SI NU CERCETA - A TINUT LUMEA IN INTUNERIC.POLTICA ESTE O NOUA FORMA DE EXPLOATARE CARE PACALESTE GRUPURI INTREGI DE OAMENI PRIN MINCIUNA SI PROMISIUNI,DUCIND LA CONFLICTE INTERUMANE,MANEVRATE DE EXCROCII CARE TRAIESC PE SPINAREA MULTIMII INDUSE IN EROARE.


georgetamay

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 09:26

Dumnezeu ne-a spus mai multe semne de a distinge cand va fi sfarsitul lumii si eu cred ca este aproape, chiar in generatia noastra, caci ni s-a spus ca sfarsitul va fi "Cand Evanghelia acesta va fi vestita in toata lumea". Acum chiar ca se intampla asa, sunt misionari care merg chiar si la triburi izolate, plus ca sunt posturi de televiziune, canale de radio si chiar pe internet oricine poate accesa Biblia, in engeleza si orice limba.


claudiu_mos

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Baia Mare

Postat pe: 2 August 2008, ora 10:36

EU NU STIU SIGUR, DAR CRED CA DIN 2012 VA INCEPE DEZASTRUL SI NU SE STIE CATI ANI VA DURA
PE TOATE CANALELE DOCUMENTARE (IN SPECIAL DISCOVERY SI ALTE ASEMENEA), ZIC CA VA FI SFARSITULLUMII IN 2012 CU SCHIMBAREA POLARITATII PAMANTULUI (PULU NORD VA FI IN LOCUL POLULUI SUD, IAR CEL SUD IN LOCUL POLULUI NORD).
EU ZIC CA DE ATUNCI VA INCEPE DEZASTRUL SI CINE STIE CATI ANI VA DURA PANA LA SFARSITUL LUMII. POATE INCA 30, 60 CHIAR SI 1000.
MULTI ZIC ANUL 20012 SAU 2047 SAU 2226.
ATI VAZUT FILMUDOOMSDAY 2012?
ATUNCI ZIC CA VA INCPE, SI CAM IN ACELASI FEL, SI VA DURA MULTI ANI, NU FOARTE MULTI.


tina2

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Calarasi

Postat pe: 2 August 2008, ora 10:40

Eu cred sincer ca nu Bunul Dumnezeu ne doreste sfarsitul. Eu cred ca sfarsitul noi ni-l creiam si ni-l si dorim. Dar pentru asta cautam mereu vina altcuiva. Chiar si al Mantuitorului, ca are ceva cu noi.Dorim sa credem ca asa a hotarat Dumnezeu de a ne pedepsi pentru ca nu ne mai poate suporta pe acest pamant. Dar...noi am fost creati dupa chipul si asemanarea sa. Ni sa dat un loc in care sa traim. Sa ne iubim ca fratii. Sa ne ajutam la nevoie. Sa pastram acest loc de rai pe care Domnul ni la daruit, curat si pur. Ori, noi in goana dupa avere, uitam sa protejam aceasta planeta. Noi aducem sfarsitul. Noi hotaram cand vine, prin nepasarea care ne caracterizeaza.
Domnul ne iubeste dar este nevoie de iubire si din partea noastra. Nu El ne va distruge. Noi insine...
Tina


xpander06

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 11:00

sfarsitul a inceput! macar atat ar trebui sa vedem si noi, dar suntem prea ocupati sa ne luam SUV, sa ne inghesuim la mall, sa vedem ce mai face capra vecinului. Bunul Dumnezeu, nu cred ca ne doreste sfarsitul. eu nu cred ca exista un batran cu toiag si barba alba care sa stea sa se uite la noi si sa isi spuna, Astia sunt prea de tot, hai ca ii dau gata si incep din nou! sa nu se inteleaga ca sunt ateu. nici vorba, dar cred mai degraba in conceptul de Mama Natura. cred ca este mult mai aproape de adevar. iar Mama Natura este extraordinar de puternica.
ceea ce facem noi este sa declansam mecanisme defensive, atat de puternice incat nu cred ca le putem supravietui. asta daca nu ne potolim. inca nu am trecut point of no return. inca putem face ceva.
este incredibil de stupid sa crezi ca sfarsitul lumii vine pe data X la 11 si 15. ce fus orar? este si asta o problema.
sfarsitul vine. orice eveniment (iar aparitia noastra aici, este un eveniment), are si o finalitate.
pana si universul care este infinit, are cate un sfarsit din cand in cand. si totul o ia de la capat.
in concluzie nu disperati, daca e sa murim, murim, dar hai sa incercam sa facem ceva, poate vine mai tarziu, poate castigam timp!


tina2

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Calarasi

Postat pe: 2 August 2008, ora 11:01

Stimate Domn, eu cred ca ai fost un mare comunist si acum postezi in victima. Biblia nu a fost interzisa de afi citita in casele romanilor in nici un regim. Nu cred ca a reusit cineva, vreodata, sa-ti ea dreptul de a vorbi cu Dumnezeu sau a te cultiva chiar si la lumina lampii sau lumanarii, daca stii ce sunt aceste lucruri. Cu Dumnezeu vorbesti in gand, mergand la serviciu, pe strada, sau intr-un ungher din casa ta. El este pretutindeni, alaturi de cei care-i cer ajutorul sincer. Nu poti da vina pe nimeni daca tu ai probleme. Incearca sa ceri ajutor Domnului, dar mai intai, incearca sa ti le rezolvi singur. Cu multa simpatie
Tina


einsteins_formula

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Braila

Postat pe: 2 August 2008, ora 11:10

poate am eu doar 18 ani ... dar am invatat la scoala ca Iisus se scrie cu 2 "i" ... nu???


xpander06

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 11:11

draga doamna, nu ati inteles nimic. va aruncati in afirmatii hazardate, desi legatura directa cu mesajul meu imi scapa. in caz ca va refereati la mesajul meu.
eu nu am fost comunist, nu sunt si nu voi fi niciodata. mai bine mor decat sa imbratisez doctrina.
imi aduc foarte bine aminte cum citeam la lumanare, asa ca nu-mi vorbiti despre cum era, oentru ca nu am uitat. mi se intoarce stomacul pe dos cand ii vad pe prosti cum il pland pe ceausescu.
cand vorbeam de Mama Natura ma refeream la Dumnezeu, omniprezent si omnipotent.
ar trebui sa mai lasati Biblia din mana si sa incercati macar pentru o clipa sa intelegeti ce ati citit din ea. Biblia este cea mai importanta carte scrisa vreodata, dar trebuie si inteleasa in profunzime . acest lucru este foarte greu.


xpander06

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 11:13

sunt accepate mai multe forma ale numelui lui Iisus.


iron_cross_2007

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 11:13

niciodata...pana si Satan si-a intors fata de la noi...el insusi e ingrozit de rautatea oamenilor si ambitiilor noastre fara margini


veres_tibi

6 mesaje
Membru din: 16/07/2008
Oras: Oradea

Postat pe: 2 August 2008, ora 11:46

in curand ca vrem ca nu vrem dar poate asa trebuie sa fie ,ca padurea dupa foc se regenereaza poate si omul


tiby
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 12:04

Eu nu cred nimic din ce spune Biblia, este si a fost cea mai mare gaselnita a timpurilor pt. indoctrinarea maselor. Asta nu inseamna ca nu cred in ceva superior noua, dar pana la ai da si infatisarea noastra este distanta mare. Si inca ceva, viata pe pamant v-a disparea doar in urma "activitatilor" cosmice ale soarelui si posibil in urma coliziunii cu un meteorit (aici sansele de a disparea definitiv sunt de 1%). Sfarsitul cu certitudine v-a fi intr-o zi, dar este departe si .... cu certitudine omenirea v-a evolua (da, cu toate neajunsurile ei) si cu siguranta isi v-a gasi un alt loc in universul asta. Asta-i evolutia pentru cei ce nu inteleg, inapoi nu putem merge.


sllalu

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 12:28

pai... eu tocmai am citit o carte, intitulata "2012, anul apocalipsei sau marea translatie" si tipu care a scris o e foarte convins ca prin decembrie, 2012, umanitatea va atinge un punct critic...acu', are doua ipoteze: ori ca murim in mare parte, ori ca evoluam... ideea e ca multe culte spirituale sau vechi civilizatii fac referire la anul asta: dupa cum a ti auzit probabil de calendarul mayasi care se termina atunci sau vechii tibetani care pun oarecum punct vietii tot in 2012. sunt foarte multe coincidente: ciclu anului cosmic al pamantului de 25.950 ani se incheie tot atunci, o data la 13000 ani polii magnetici ai pamantului se schimba, si tot atunci se fac 13000 ani de la ultimul fenomen...bla bla...etc
de asemenea si multi oameni de stiinta, printre care si einstein au fost de acord ca la sf acestui deceniu o s o dam in bara: multe teorii si toate bat catre acelasi punct: am festelit o in 2012
dar pana atunci...


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 12:40

De la: sllalu, la data 2008-08-02 12:28:47 pai... eu tocmai am citit o carte, intitulata "2012, anul apocalipsei sau marea translatie" si tipu care a scris o e foarte convins ca prin decembrie, 2012, umanitatea va atinge un punct critic...acu', are doua ipoteze: ori ca murim in mare parte, ori ca evoluam... ideea e ca multe culte spirituale sau vechi civilizatii fac referire la anul asta: dupa cum a ti auzit probabil de calendarul mayasi care se termina atunci sau vechii tibetani care pun oarecum punct vietii tot in 2012. sunt foarte multe coincidente: ciclu anului cosmic al pamantului de 25.950 ani se incheie tot atunci, o data la 13000 ani polii magnetici ai pamantului se schimba, si tot atunci se fac 13000 ani de la ultimul fenomen...bla bla...etc
de asemenea si multi oameni de stiinta, printre care si einstein au fost de acord ca la sf acestui deceniu o s o dam in bara: multe teorii si toate bat catre acelasi punct: am festelit o in 2012
dar pana atunci...



Imi pare bine de cunostinta, te invit la o bere prin 2013. Am convingerea ca in 2012 nu se v-a intampla nimic major care sa influenteze viata pe pamant.
Numai de bine.


nuskin

67 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 August 2008, ora 12:40

Arhanghelul Mihail prin Celia Fenn Energiile pentru iulie 2008

Activarea „Indigo Aurie” (ii multumim Alexandrei Stan)



Preaiubiti Lucratori intru Lumina, acum cand intrati in luna iulie, va aflati in procesul de integrare a noilor coduri de lumina care au fost primite de la Marele Soare Central in perioada Solstitiului. Aceasta lumina aurie a Iubirii Inaltate pline de compasiune patrunde in grilele Pamantului si creeaza o radianta care activeaza amintiri stravechi si directii noi in aceia dintre voi care sunt deschisi sa primeasca aceste valuri de Iubire Aurie de la Sursa.

Pe masura ce sunteti inconjurati de aceasta Iubire stralucitoare, activati amintiri sufletesti stravechi legate de Lemuria, de o perioada in care codurile paradisiace ale iubirii si echilibrului erau activate pe deplin pe Planeta. O parte din voi recunoaste aceasta energie aurie si priveste inapoi cu minunare si bucurie, anticipand intoarcerea Paradisului pe Planeta. Insa, suflete iubite, nu puteti merge inapoi, deoarece miscarea evolutiei voastre este intotdeauna catre expresii noi ale Iubirii Divine. Putem spune asadar ca, pe masura ce integrati pe deplin si va amintiti de energia Lemuriei in fiinta voastra, sunteti de asemenea activati de noile coduri de lumina sa creati viitorul „Pamant Nou” pe Steaua Albastra Terra. Aceasta va fi o societate planetara paradisiaca care va fi noua si foarte interesanta. Nu va semana cu nimic din ce a existat pana acum pe Pamant. Va fi creatia voastra si alegerea voastra pe masura ce co-creati impreuna cu Spiritul.

In aceasta perioada de transformare globala, multi dintre voi simt stresul si tensiunea pe masura ce grilele vechi ale Pamantului se prabusesc si se dezintegreaza. Exista multa frica si discutii despre „inversarea polilor” si perturbari ale campului magnetic. Suflete iubite, sa nu va fie frica. Asa cum vechile sisteme sociale se destrama si sunt reinnoite, asa sunt reinnoite si grilele magnetice si cristaline ale Pamantului. Dragilor, voi insiva ati participat la meditatiile si ceremoniile de lumina care au ajutat la activarea noului sistem de grile energetice pentru Planeta. De ce va este atunci asa de frica atunci cand vechiul se destrama si se ofileste? Nu aveti incredere ca grilele Noului Pamant, la a caror formare si creare ati ajutat, vor sustine integritatea Planetei? Iubitilor, de ce noi, cei din taramurile Spiritului, am fi lucrat atat de intens impreuna cu voi ca sa cream acest sistem nou de grile aurii cristaline daca ar fi fost planul Spiritului sa permita o mare distrugere si pierderea de vieti? Va cerem sa stiti ca Planeta insasi patrunde in era ei de Pace Aurie si ca ea a ales sa nu mai permita de-acum durere, suferinta si pierderea de vieti. Ea va roaga pe voi, copiii ei preaiubiti, sa incetati a mai trai in frica si sa intelegeti ca schimbarile si transformarile de pe Planeta au fost concepute cu scopul precis de a activa tiparul pentru o casa paradisiaca penta-dimensionala pentru toti cei care traiesc pe Planeta. Pe masura ce acest tipar este actualizat de la Sursa prin Marele Soare Central si transmisiile de coduri de lumina, noile sale coduri vor crea Abundenta si Lumina pentru intreaga populatie a Pamantului.

Activarea „Indigo Aurie”

Preaiubiti Lucratori intru Lumina, va vom vorbi acum despre un subiect care ne aduce multa bucurie. Pe masura ce va apropiati de luna august si de deschiderea portalului Portii Leului de la finalul lunii iulie, Lumina Aurie radioasa de pe Planeta creste in intensitate si putere. Acest nou „val” de Lumina care va patrunde pe Pamant intre lunile iulie si octombrie va fi energia care va crea o „trezire” puternica in populatia colectiva a Pamantului, in frunte cu ceea ce vom numi activarea „Indigo Aurie”.

Primul si al doilea val de fiinte Indigo care au venit pe Pamant cu scopul precis de a ridica frecventa Pamantului in dimensiunea a cincea si de a imputernici transformarea spirituala si sociala au acum intre 20 si 40 de ani. Ei sunt pregatiti sa devina o forta puternica in materializarea planetei paradisiace care va fi Raiul pe Pamant.

Aceste fiinte Indigo au facut trecerea in energia de cristal sau Christica, au absorbit Lumina Aurie in corpurile lor de lumina si incep sa radieze aceasta lumina ca „Cei stralucitori” . Insa, aceste fiinte, pe care le vom numi „Indigo aurii”, nu vor deveni cu totii vindecatori si profesori spirituali. Multi vor ramane in cadrul societatii obisnuite si vor imputernici de acolo marile schimbari care vor transforma societatea in urmatorul ciclu de lumina. Va cerem sa urmariti cu atentie in urmatoarele sase luni cum energia Indigo Aurie va deveni o forta si un factor in viata din SUA, mai ales in cadrul alegerilor viitoare din America. Adultii Indigo sunt cei care fac alegeri si cer Pacea si un viitor durabil pentru Planeta si pentru copiii lor.

Asadar, in aceasta perioada, multi dintre cei care fac parte din primele valuri Indigo vor simti aceasta trezire puternica si vor sti, ca grup spiritual, ca este timpul sa se trezeasca la alegerile pe care au venit aici ca sa le faca si sa creeze Paradisul de Iubire Neconditionata din dimensiunea a cincea. Va cerem acelora dintre voi care sunteti Lucratori intru Lumina experimentati si intelepti sa lucrati cu aceste energii mai noi, sa le sustineti si sa le indrumati, pe masura ce isi activeaza puterea de a aduce schimbare pe Planeta. Impreuna, veti crea un Nou Pamant.

Energiile pentru iulie 2008

Luna Noua cade pe 3 iulie si este in Rac. Racul este un semn de apa guvernat de Luna, asa ca aceasta este o perioada puternica pentru a va conecta cu sentimentele si emotiile interioare profunde. Mergeti adanc in interior, in adancurile fiintei voastre, si ingaduiti-va sa integrati orice sentimente sau emotii care poate au fost reprimate. Atunci cand patrundeti in adancurile fiintei voastre, veti gasi o iubire blanda care va va imbratisa si cuprinde pe parcursul acestor integrari, pe masura ce va imbratisati Stralucirea si Lumina.

Pe 13 iulie, Venus intra in Leu, iar noua energie Divina feminina solara incepe sa se reverse pe Planeta. Pe 22 iulie, Soarele se muta de asemenea in Leu, aducand noua energie masculina solara, iar pana pe 12 august Zeul (Ra/Soare) si Zeita (Isis/Sirius) se vor afla impreuna la Poarta Leului. Ei vor radia lumina lor aurie combinata, masculina si feminina, pentru a fi primita in grilele cristaline ale Planetei si in inimile tuturor celor care sunt deschisi si pregatiti, iar acest lucru va genera un val de Iubire Aurie care va inalta constiinta colectiva de pe Planeta la finele lui iulie si inceputul lui august.

Luna Plina va fi pe 18 iulie si va fi in Capricorn/Rac. Luna Plina in Capricorn inseamna ca Luna se afla intr-un semn de pamant, iar Soarele intr-un semn de apa. Energiile sunt blande si stabile, un mariaj dintre Mama (Rac) si Tatal (Capricorn), oferind o energie echilibrata pentru primirea luminii solare ce va urma. Iubitilor, aceasta zi cu Luna Plina ar fi un moment potrivit pentru a va echilibra energiile masculine si feminine interioare, pentru a va pregati pentru valul urmator de Iubire radioasa de la finele lui iulie si inceputul lui august.

Si astfel, va dorim putere, tarie si bucurie in calatoria voastra continua de co-creare de pe planeta Pamant!





Dupa multe incercari cred si sper ca am ramas tot EU
yzod_313

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 12:50

eu zic ca deja a venit sfarsitul lumii pentru ca Hitler a pierdut razboiul


Fosta membra 9am.ro

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 August 2008, ora 12:51

pentagonul a facut un raport .despre anul 2012 cred ca am aflat totzi . !!!
ceva o sa fie .poate 'casa noastra pamant ' o va lua de la inceput .de ce sa tot sustinem ca piramidele sunt facute de egypteni ? exclus sa fie opera lenesilor din egypt.poate o alta civilizatie care s-a stins acum 25000 de ani ?
sa traim si sa vedem .sa traim si sa experimentam ce se va intimpla . nu este cazul sa disperam sa ne panicam .


Amiable

61 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 2 August 2008, ora 12:52

Sfarsitul actualului sistem de lucruri este aproape!
Cine are ureche de auzit sa auda....


Fara obiective nu exista progres!
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 12:55

De la: cisa1961, la data 2008-08-02 12:51:48 pentagonul a facut un raport .despre anul 2012 cred ca am aflat totzi . !!!
ceva o sa fie .poate 'casa noastra pamant ' o va lua de la inceput .de ce sa tot sustinem ca piramidele sunt facute de egypteni ? exclus sa fie opera lenesilor din egypt.poate o alta civilizatie care s-a stins acum 25000 de ani ?
sa traim si sa vedem .sa traim si sa experimentam ce se va intimpla . nu este cazul sa disperam sa ne panicam .



offff. Te invit si pe tine in 2013 la o bere.


Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?
Mergi la: