back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 12:57

De la: yzod_313, la data 2008-08-02 12:50:53eu zic ca deja a venit sfarsitul lumii pentru ca Hitler a pierdut razboiul




Scuza-ma, eu cred ca ai probleme. Nu vreau sa jignesc, nu-mi sta in fire, dar cand aud asa ceva ma apuca


iezechiel

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 13:08

Întrebarea este o chestiune de tehnicã... dealtfel nu cred sã mai fie mulþi care n-au observat, nu fãrã mîncãrimi de spate, cît de fragilã este toatã ºandramaua în minþile noastre, noþiunile puþine pe care le avem despre viaþã ºi moarte sînt argumente mãcar sã nu excludem posibilitatea cã ce simþim fizic aici rãmîne o singurã reflexie a ceea ce ESTE... ar putea fi doar o experienþã (necesarã, probabil) care, evident, are ºi finalitate... era undeva, nu mai ºtiu unde, aºa: viaþa aici, începe acolo... cred cã aºa va fi ºi dupã ce aici se terminã bateriile. Uneori, faptul cã te doare degetul este foarte important, alteori nici nu conteazã, hai, spune cã ºi tu ai trecut prin asta!... ºi mã întreb, ce anume se înþelege prin lume?! degeþelul mic? sau poate cel mare... tot în Biblie se spune despre o Carte a Vieþii, în care, dac-am înþeles eu bine (atît cît pot eu) nu sînt trecute lucrãrile mele dentare sau perioadele care am stat în gips... ºi, desigur, nici dacã Soarele sau Luna erau pe undeva cînd mîncam cucuruz, no offense... întîmplarea este produsul neîncrederii, dar eu CRED, aºadar, întîmplarea mã ocoleºte :D faptul cã pun piciorul acum pe iarbã sau, mai tîrziu, pe piatrã, exact cînd lumina este aºa cum este ºi toate celelalte sînt perfect aºezate pentru pasul meu, este pentru cã pînã în acest moment am gîndit în aºa fel încît nicicum altfel nu putea fi. Sfîrºitul lumii este, spun ºi eu, o chestiune exterioarã þelurilor pentru care sîntem aici, ºi cred cã nu este primul lucru care m-ar ajuta dacã-l ºtiu... pînã una alta îmi vãd de înlãuntrul meu aºa fel sã-l pot oferi (dar, parcã mereu mai am cîte ceva de reparat... doar nu-l pot oferi altfel decît bun, nu?!)


sllalu

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 14:25

De la: iezechiel, la data 2008-08-02 13:08:57Întrebarea este o chestiune de tehnicã... dealtfel nu cred sã mai fie mulþi care n-au observat, nu fãrã mîncãrimi de spate, cît de fragilã este toatã ºandramaua în minþile noastre, noþiunile puþine pe care le avem despre viaþã ºi moarte sînt argumente mãcar sã nu excludem posibilitatea cã ce simþim fizic aici rãmîne o singurã reflexie a ceea ce ESTE... ar putea fi doar o experienþã (necesarã, probabil) care, evident, are ºi finalitate... era undeva, nu mai ºtiu unde, aºa: viaþa aici, începe acolo... cred cã aºa va fi ºi dupã ce aici se terminã bateriile. Uneori, faptul cã te doare degetul este foarte important, alteori nici nu conteazã, hai, spune cã ºi tu ai trecut prin asta!... ºi mã întreb, ce anume se înþelege prin lume?! degeþelul mic? sau poate cel mare... tot în Biblie se spune despre o Carte a Vieþii, în care, dac-am înþeles eu bine (atît cît pot eu) nu sînt trecute lucrãrile mele dentare sau perioadele care am stat în gips... ºi, desigur, nici dacã Soarele sau Luna erau pe undeva cînd mîncam cucuruz, no offense... întîmplarea este produsul neîncrederii, dar eu CRED, aºadar, întîmplarea mã ocoleºte :D faptul cã pun piciorul acum pe iarbã sau, mai tîrziu, pe piatrã, exact cînd lumina este aºa cum este ºi toate celelalte sînt perfect aºezate pentru pasul meu, este pentru cã pînã în acest moment am gîndit în aºa fel încît nicicum altfel nu putea fi. Sfîrºitul lumii este, spun ºi eu, o chestiune exterioarã þelurilor pentru care sîntem aici, ºi cred cã nu este primul lucru care m-ar ajuta dacã-l ºtiu... pînã una alta îmi vãd de înlãuntrul meu aºa fel sã-l pot oferi (dar, parcã mereu mai am cîte ceva de reparat... doar nu-l pot oferi altfel decît bun, nu?!)


sa lasam biblia plz:)) nu ca n as crede in dumnezeu...dar noi stim prea putine.
ca iisus au mai fost multi altii inainte, care au murit si inviat dupa 3 zile, au transformat apa in vin...doar ca a fost de asa natura si de fapt a ramas crestinismul pt ca europenii, mai dezv la mom acela fata de restu', au stiut sa l exploateze. uita te la zeigest si o sa ramai socat/a
eu ca si student la poli deja sunt sceptic la privind unele lucruri spirituale/sf=))


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 14:36

Bravos! Politica a devenit deja cea mai monstruoasa religie!


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 August 2008, ora 15:38

Am intrat in sfarsitul lumii. Cred ca au dreptate, noi am distrus clima , si ea se razbuna.Cu clima asta daca la anul mai e viata pe pamant , ar fi lucru mare, sigur cat de curand vom fi sub ape,sigur vor fi inundatii si uragane devastatoare ce va termina cu viata pe terra.


Ticu
nuskin

67 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 August 2008, ora 15:38

cine doreste sa citeasca si are rabdare recomand cu caldura urmatorul link:

www.zonex.ro: nu e motiv de ingrijoare si teama. e doar altceva, ceva ce creierul nostru refuza sa creada sau sa inteleaga, pt cunoscatori este ceva normal.....

se face selectia naturala cum veti vedea scris in articol. iar pentru cei care doresc sa priceapa si mai bine este un film care se numeste "Jonathan" si puteti intelege mai mult. flmul e plin de simbolistica si de mesaje. trebuie doar sa le deslusim. va doresc lectura placuta!


Dupa multe incercari cred si sper ca am ramas tot EU
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 15:41

De la: mitica_mitaru, la data 2008-08-02 15:38:05Am intrat in sfarsitul lumii. Cred ca au dreptate, noi am distrus clima , si ea se razbuna.Cu clima asta daca la anul mai e viata pe pamant , ar fi lucru mare, sigur cat de curand vom fi sub ape,sigur vor fi inundatii si uragane devastatoare ce va termina cu viata pe terra.


offf. Te invit si pe tine la o bere in 2013.
Mai oameni buni, reveniti-va!


rupavili

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Hunedoara

Postat pe: 2 August 2008, ora 15:58



vine in viitor cum a venit si pana acum,cu multe cutremure,cu razboaie,inundatii,si caldura foarte mare de se vor aprinde padurile si iarba si casele.cu mult respect pentru creatorul acestei lumi si celei care ne asteapta va doresc sedere placuta si frica mai putina ca acolo unde vom merge va fi mai bine,nu avem nevoie de aer,de apa,de mancare,de haine,si nici de bani.sa ne intalnimi purificati.
vili rupa din hunedoara.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 15:59

De la: oana_gatlan, la data 2008-08-02 15:38:27cine doreste sa citeasca si are rabdare recomand cu caldura urmatorul link:

www.zonex.ro: nu e motiv de ingrijoare si teama. e doar altceva, ceva ce creierul nostru refuza sa creada sau sa inteleaga, pt cunoscatori este ceva normal.....

se face selectia naturala cum veti vedea scris in articol. iar pentru cei care doresc sa priceapa si mai bine este un film care se numeste "Jonathan" si puteti intelege mai mult. flmul e plin de simbolistica si de mesaje. trebuie doar sa le deslusim. va doresc lectura placuta!



NE VEDEM CU BINE IN 2013. Nu pot sa cred cat de mare este imaginatia unor semeni.


sllalu

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 16:02

De la: dorinel_ilie_2, la data 2008-08-02 15:41:16
De la: mitica_mitaru, la data 2008-08-02 15:38:05Am intrat in sfarsitul lumii. Cred ca au dreptate, noi am distrus clima , si ea se razbuna.Cu clima asta daca la anul mai e viata pe pamant , ar fi lucru mare, sigur cat de curand vom fi sub ape,sigur vor fi inundatii si uragane devastatoare ce va termina cu viata pe terra.


offf. Te invit si pe tine la o bere in 2013.
Mai oameni buni, reveniti-va!



o sa ai ceva beri de dat in 2013
oricum nu se ingrijoreaza nimeni...pentru ca daca oricum ar fi ceva catastrofe atunci nu am avea noi, astia care postam p forum acum, sa le oprim:)))
ce facem noi aici nu se numeste expunerea unor ganduri pline de griji si teama...se numeste barfa


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 16:04

De la: dorinel_ilie_2, la data 2008-08-02 15:59:45
De la: oana_gatlan, la data 2008-08-02 15:38:27cine doreste sa citeasca si are rabdare recomand cu caldura urmatorul link:

www.zonex.ro: nu e motiv de ingrijoare si teama. e doar altceva, ceva ce creierul nostru refuza sa creada sau sa inteleaga, pt cunoscatori este ceva normal.....

se face selectia naturala cum veti vedea scris in articol. iar pentru cei care doresc sa priceapa si mai bine este un film care se numeste "Jonathan" si puteti intelege mai mult. flmul e plin de simbolistica si de mesaje. trebuie doar sa le deslusim. va doresc lectura placuta!



NE VEDEM CU BINE IN 2013. Nu pot sa cred cat de mare este imaginatia unor semeni.


Si inca ceva, refuz sa cred, nu ca nu as intelege. Sfarsitul cu certitudine v-a veni, ideea este ca-i departe. Si nici atunci ca v-a disparea actuala civilizatie , doar viata pe aceasta planeta.


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 August 2008, ora 16:19

Multumesc pentru bere dar, din pacate, in 2013 vom fi hrana pentru pesti. Deschide ochii mari si vezi situatia reala .


Ticu
jhonsmith1973

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Alexandria

Postat pe: 2 August 2008, ora 16:32

De la :THOR



Hai sa analizam:

Primul ,asa zis, "Sfarsit al Lumii" trebuia sa fie pe la 1000 e.n......Si desii multi s-au ingramadit sa isi doneze averile catre Biserici si Manastiri, chestia cu pricina nu s-a intamplat si deci, tipii in cauza au ramas si fara avere si fara ....spectacolul anuntat ..Motivul, la acea vreme, a fost ca nu sunt destui crestini...Desii nu scrie nicaieri ca trebuie sa existe un numar limita ca sa aiba loc ....evenimentul...nu se vand bilete si nici abonamente..A fost , ca sa zic asa, primul"tun imobiliar si financiar" al Bisericii....Au urmat, bineinteles, alte sute de ani de indoctrinare de tip" vezi ca vine bau-bau" in anul 2000 , dar iar au luat "teapa" unii creduli si asa sa ajuns ca "stimabilii" sa detina o avere impresionanta, moguli ai afacerilor cu terenuri , paduri si suprafete de teren arabile, posturi tv si radio, banci( amintitiva de banca religiilor)...si uite asa se cladeste o avere pe "nimic"...pe vanzare de promisiuni cu "mersul in Rai, la iarba verde"....adica ceva ca in Alpi....pe inspaimantarea batranilor, mai ales a celor de la tara, cu bau-bau....Intre timp , indivizii astia prospera mai ceva ca secretarii de partid sau membri CC...si nu ii vede nimeni.....ca politica ii tine aproape.....Mai nou, aud ca vor sa il ia pe Patriarh sa il puna presedinte......Neicusorilor, de cand a ajuns Tara asta Stat Religios? Sau daca e, sa o spune-ti pe fata, sa fugim Afara, in West..ca pe timpul lui Nea Nicu.....Acum se face valva iar, ca interesul e sa se franeze un pic progresul si sa se realizeze un chestie ciudata, ceva ca in genul unei societati care sa stapaneasca Spatiul dar care sa aiba ora de religie pe fiecare racheta sau statie orbitala....ca asa se controleaza OMUL mai usor.....Ne VAND ILUZII SI NE INSPAIMANTA CU IDIOTENII....PENTRU BANI SI PUTERE....

Cand vine Sfarsitul Lumii? Cred ca atunci cand Sfinti astia de .....cartier...nu o sa se mai inchine la Sfantu' Ban...adica la Sfantu' Asteapta....



necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 16:33

De la: mitica_mitaru, la data 2008-08-02 16:19:17Multumesc pentru bere dar, din pacate, in 2013 vom fi hrana pentru pesti. Deschide ochii mari si vezi situatia reala .




Ma pun pe economii sa fac cinste in 2013 la toti cei care cred in asemenea lucruri. De cand avem noi date inregistrate cu evolutia climei pe planeta noastra, nu cumva de putin timp? Se presupune ca acum cateva mii sau sute de mii de ani ar fi fost clima altfel, dar avem o certitudine ca asa a fost? Nu vorbeau astia anul trecut ca ne vom sufoca anul acesta de caldura si cand colo ploua aproape zi de zi? Eu nu neg si "contributia" noastra in in influentarea climei, doar ca nu suntem departe de a o si controla in sens pozitiv. Si inca ceva adaptabilitatea omului in functie de climatul inconjurator este mare. Viata pe aceasta planeta se v-a sfarsi odata, dar asta numai de la "activitatea" soarelui nostru si sfarsitul este departe, si nici atunci ca vom disparea ca specie, doar viata pe planeta. Cea ce se intampla acum este o particica infima din evolutia noastra, si chiar merg in viata cu 'ochii mari deschisi", asta ma ajuta sa si reusesc.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 16:37

De la: jhonsmith1973, la data 2008-08-02 16:32:23De la :THOR

Hai sa analizam:
Primul ,asa zis, "Sfarsit al Lumii" trebuia sa fie pe la 1000 e.n......Si desii multi s-au ingramadit sa isi doneze averile catre Biserici si Manastiri, chestia cu pricina nu s-a intamplat si deci, tipii in cauza au ramas si fara avere si fara ....spectacolul anuntat ..Motivul, la acea vreme, a fost ca nu sunt destui crestini...Desii nu scrie nicaieri ca trebuie sa existe un numar limita ca sa aiba loc ....evenimentul...nu se vand bilete si nici abonamente..A fost , ca sa zic asa, primul"tun imobiliar si financiar" al Bisericii....Au urmat, bineinteles, alte sute de ani de indoctrinare de tip" vezi ca vine bau-bau" in anul 2000 , dar iar au luat "teapa" unii creduli si asa sa ajuns ca "stimabilii" sa detina o avere impresionanta, moguli ai afacerilor cu terenuri , paduri si suprafete de teren arabile, posturi tv si radio, banci( amintitiva de banca religiilor)...si uite asa se cladeste o avere pe "nimic"...pe vanzare de promisiuni cu "mersul in Rai, la iarba verde"....adica ceva ca in Alpi....pe inspaimantarea batranilor, mai ales a celor de la tara, cu bau-bau....Intre timp , indivizii astia prospera mai ceva ca secretarii de partid sau membri CC...si nu ii vede nimeni.....ca politica ii tine aproape.....Mai nou, aud ca vor sa il ia pe Patriarh sa il puna presedinte......Neicusorilor, de cand a ajuns Tara asta Stat Religios? Sau daca e, sa o spune-ti pe fata, sa fugim Afara, in West..ca pe timpul lui Nea Nicu.....Acum se face valva iar, ca interesul e sa se franeze un pic progresul si sa se realizeze un chestie ciudata, ceva ca in genul unei societati care sa stapaneasca Spatiul dar care sa aiba ora de religie pe fiecare racheta sau statie orbitala....ca asa se controleaza OMUL mai usor.....Ne VAND ILUZII SI NE INSPAIMANTA CU IDIOTENII....PENTRU BANI SI PUTERE....
Cand vine Sfarsitul Lumii? Cred ca atunci cand Sfinti astia de .....cartier...nu o sa se mai inchine la Sfantu' Ban...adica la Sfantu' Asteapta....


Ai dreptate, la Sfantu'Asteapta!


sllalu

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 16:49

De la: jhonsmith1973, la data 2008-08-02 16:32:23De la :THOR

Hai sa analizam:
Primul ,asa zis, "Sfarsit al Lumii" trebuia sa fie pe la 1000 e.n......Si desii multi s-au ingramadit sa isi doneze averile catre Biserici si Manastiri, chestia cu pricina nu s-a intamplat si deci, tipii in cauza au ramas si fara avere si fara ....spectacolul anuntat ..Motivul, la acea vreme, a fost ca nu sunt destui crestini...Desii nu scrie nicaieri ca trebuie sa existe un numar limita ca sa aiba loc ....evenimentul...nu se vand bilete si nici abonamente..A fost , ca sa zic asa, primul"tun imobiliar si financiar" al Bisericii....Au urmat, bineinteles, alte sute de ani de indoctrinare de tip" vezi ca vine bau-bau" in anul 2000 , dar iar au luat "teapa" unii creduli si asa sa ajuns ca "stimabilii" sa detina o avere impresionanta, moguli ai afacerilor cu terenuri , paduri si suprafete de teren arabile, posturi tv si radio, banci( amintitiva de banca religiilor)...si uite asa se cladeste o avere pe "nimic"...pe vanzare de promisiuni cu "mersul in Rai, la iarba verde"....adica ceva ca in Alpi....pe inspaimantarea batranilor, mai ales a celor de la tara, cu bau-bau....Intre timp , indivizii astia prospera mai ceva ca secretarii de partid sau membri CC...si nu ii vede nimeni.....ca politica ii tine aproape.....Mai nou, aud ca vor sa il ia pe Patriarh sa il puna presedinte......Neicusorilor, de cand a ajuns Tara asta Stat Religios? Sau daca e, sa o spune-ti pe fata, sa fugim Afara, in West..ca pe timpul lui Nea Nicu.....Acum se face valva iar, ca interesul e sa se franeze un pic progresul si sa se realizeze un chestie ciudata, ceva ca in genul unei societati care sa stapaneasca Spatiul dar care sa aiba ora de religie pe fiecare racheta sau statie orbitala....ca asa se controleaza OMUL mai usor.....Ne VAND ILUZII SI NE INSPAIMANTA CU IDIOTENII....PENTRU BANI SI PUTERE....
Cand vine Sfarsitul Lumii? Cred ca atunci cand Sfinti astia de .....cartier...nu o sa se mai inchine la Sfantu' Ban...adica la Sfantu' Asteapta....


nu ca as face eu motto ul urmatorillor ani din "murim in 2012" dar este un subiect din ce in ce mai des discutat
sunt multe fenomene care au loc si nu ar fi trebuit sa aiba loc
cum ar fi topire cu cca 40% mai rapida a ghetarilor, gaura imensa de ozon, incetinirea gulf streamului(curent ce incalzeste marea britanie si n europei) si unde mai pui cresterea anuala a oc planetar cu 1mm....
bn ca am mai uzit si varianta ca din cauza inversarii polilor o sa devenim mai destepti
asta ar prinde bn


mihaid1977

58 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 17:34


.................................
astazi sunt si mai putini crestini
.....deci nu va veni sfarsitul

acum, lasand gluma la o parte, cam asa a fost si pe la (?) 1850, cand miscarea
adventista , tot asa prezicea sfarsitul si cea de a 2 venire a lui ISUS.........
perioade glaciare au mai avut loc, si inversiuni ale polilor magnetici si din acestea au mai avut loc........numai ca, dupa toate datele omenirea nu era dezvoltata .....sau nu era de loc pe atunci.........

sper sa fim mai inteligenti decat dinozaurii......

la urma urmei, sensul magnetismului Pamantului este dictat de energiile exterioare, care il intretin si care vin in principal de la Soare........

parerea mea e ca , , cu toate ca " sfarsitul lumii" a fost inventat pt ca omul sa se teama de d-zeu si sa se comporte crestineste( termen pt a fi " mai bun" ) ; cu toate acestea ,oamenii, interpreteaza toate astea ca pe o telenovela..........si discuta ce mai e nou, care are o idee noua despre ...sfarsit........
concluzie: pe om, oricum l-ai aborda......el isi vede mai departe de ale lui.....asa cum crede de cuviinta........doamne fereste sa se schimbe.....sa protejeze mediul ....sau sa se protejeze pe sine........moraliceste........
ideea e ca...trebuie sa fii un geniu....pt a te putea schimba.....pt a avea curajul , ca dupa ce tragi niste concluzii, sa actionezi in consecinta........sa iti schimbi comportamentul, sa fi diferit in bine fata de perioada dinainte........

daca are vreun sens, si este conceput de o fiinta inteligenta, finalul va fi .......gradat.........pt ca oamenii sa-l ia in serios si astfel sa se obtina efectul scontat..

asa ca, pana acum nu este nici o explicatie religioasa sau logica din care sa rezulte cu certitudine ca va fi un sfarsit total in curand; insa, dupa cate se vede bine nu va fi........


rusu_biancaiuliana

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 17:56

Sfarsitul lumii a inceput de ceva vreme,la cate dezastre naturale sunt deja in lume,la cata violenta este peste tot in lumea asta!!!!Intr-un final nu mai ramane nimeni.......


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 18:37

De la: rusu_biancaiuliana, la data 2008-08-02 17:56:27Sfarsitul lumii a inceput de ceva vreme,la cate dezastre naturale sunt deja in lume,la cata violenta este peste tot in lumea asta!!!!Intr-un final nu mai ramane nimeni.......



Doar eu si cu cei ce nu cred in asta vom ramane.


elenabombonel

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 20:20

Sincera sa fiu sfarsitul lumii..cred ca vine incet ,incet la cate dezastre si calamitati se intampla in intreaga lume noi nu putem estima cand si cum vine sfarsitul lumii consider ca suntem autorii propriului nostru sfarsit si nimeni nu va sti ceasul ,ora,timpul decat Dumnezeu si niciodata nu voi fi pregatiti pentru ce va urma


miagligor

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Arad

Postat pe: 2 August 2008, ora 20:22

ai dreptate ,asa este ! cine nu citeste biblia nu poate crede dar sa inteleaga?


gwndam_7up

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 20:23

sfarsitul e mai aprope decat credeti nici domnul nostru ISUS nu stie ziua si nici ora doar DUMNEZEU TATAL stie cand va fi sfarsitul.Isus va asteapta pe toti sa va pocaiti sfarsitul e mai aprope decat credeti luati aminte si trezitiva sfarsitul exista.Domnul fie cu voi si sa va treziti inainte de a fi prea tarziu.AMIN


Fosta membra 9am.ro

21 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 2 August 2008, ora 20:32

hehe... TODAY... it is a good day.. to DIE! muhuhahaha...

Cine-i domle Dumnezeul acesta despre care vorbiti toti? is it a bird? is it a plane? ... damn.. u people are wasted..

Spiritul bun sa va lumineze sufletul si mintea!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 20:46

De la: gwndam_7up, la data 2008-08-02 20:23:38sfarsitul e mai aprope decat credeti nici domnul nostru ISUS nu stie ziua si nici ora doar DUMNEZEU TATAL stie cand va fi sfarsitul.Isus va asteapta pe toti sa va pocaiti sfarsitul e mai aprope decat credeti luati aminte si trezitiva sfarsitul exista.Domnul fie cu voi si sa va treziti inainte de a fi prea tarziu.AMIN
:

Ok, fie cum zici tu. Te invit si pe tine la o bere prin 2013, poate si prin 2023, si nu numai.
Domnul fie cu tine si cu cei care gandesc ca tine, cu mine sa fie ratiunea si dorinta de a trai. Numai de bine.


georgetamay

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 20:52

Dumnezeu va vrea sfarsitul acestei lumi pline de rautate si minciuna dar nu si al oamenilor care iubesc binele. De aceea sfarsitul este pentru cei ce iubesc pe Dumnezeu doar o schimbare, o trecere intr-o alta lume, in care nu exista decat binele, nu mixajul de bine si rau in care traim acum. Sfarsitul lumii este pentru cei ce vor vedea pe Dumnezeu un eveniment mai minunat decat orice se poate trai minunat pe acest Pamant. Si e atat de simplu sa fim dintre cei fericiti. Trebuie doar sa ne dorim sa cunoastem pe Dumnezeu si sa cerem in sufletul nostru ajutor de la El caci ne este spus prin Biblie ca in vremurile din urma oricine va chema numele Domnului va fi mantuit.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 21:05

mare e gradina lui Dumnezeu.CE AVETI OAMENI BUNI?Va place sa polemizati pe tema asta alunecoasa,care nu duce nicaieri?trebue sa ai o doza mare de obscurantism pentru a lega cuvintul lui Dumnezeu ,de disparitia lumii.Dumnezeu inseamna creatie si nu distrugere.


eugenia_iosup

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 22:04

Bine zis:pentru fiecare este atunci cand moare fiecare. Pentru unii mai devreme, pentru altii mai tarziu.


iron_cross_2007

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 22:13

De la: oana_gatlan, la data 2008-08-02 15:38:27cine doreste sa citeasca si are rabdare recomand cu caldura urmatorul link:

www.zonex.ro: nu e motiv de ingrijoare si teama. e doar altceva, ceva ce creierul nostru refuza sa creada sau sa inteleaga, pt cunoscatori este ceva normal.....

se face selectia naturala cum veti vedea scris in articol. iar pentru cei care doresc sa priceapa si mai bine este un film care se numeste "Jonathan" si puteti intelege mai mult. flmul e plin de simbolistica si de mesaje. trebuie doar sa le deslusim. va doresc lectura placuta!


banuiesc ca nu esti crestina...pt. ca tot ce este scris acolo nu are nici o legatura cu crestinismul...dimpotriva este total interzis de catre D-zeu...este bine? este rau? avem liberul arbitru...fiecare hotaraste pt. viata si soarta lui in limita pe care o avem "impusa" de catre EL


badescu_maricica

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 22:33

pai sa vedem....dupa parerea mea, este prea mult spus sfarstitul lumii...
nu trebuie sa ne imagina ca intr-o zi ne va inghiti pamantul si lumea se va sfarsi...ptr ca, cu siguranta nu va fi deloc asa...si de ce nu va fi asa?? pai ar fi prea simplu ptr noi, ptr ca nici macar nu am simti...ar fi o fractiune de secunda, si gata cu noi...deci sf ar fi prea usor...la cat rau a facut omenirea de-a lungul anilor nu cred ca ne meritam un sfarsit care sa nu doara.
Oricum sf lumii a sosit cam de la anul 2000 incoace, insa nu avem ochi de vazut si nici urechi de auzit...ne indreptam pe zi ce trece spre dezastru insa noi facem oare ceva care sa opreasca acest lucru?? nicidecum, ba din contra alimentam acea scanteie pe zi ce trece iar focul se inteteste din ce in ce mai mult.
insa vor trece ani buni pana cand intr-o buna zi omenirea va constientiza ca sf lumii depinde doar de noi, de cum ne comportam fata de societate, fata de noi insine fata de dogma religioasa din care suntem creati.
un semnal de alarma ar trebui tras ptr ca noi prin schimbarea noastra sa evitam sf lumii care inevitabil se produce zi dupa zi.


mariana_basescu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Caracal

Postat pe: 2 August 2008, ora 22:36

sunt de acord cu tine ce spui despre sfarsitul lumii
si eu cred in biblie si astept acest sfarsit pt ca va fi o eliberare din acest sistem muribund a lui satan . evenimentele sunt clare deci sfarsitul e aproape e la porti .sa veghem ca sa fim gasiti fara pata pt a fi aprobati de d-zeu Iahova!


Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?
Mergi la: