back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
petre_state

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 2 August 2008, ora 23:01

sfarsitul lumii cred ca priveste pe fiecare individual su nu neaparat masa, lumea, globul.....cred ca sfarsitul a venit desa pt unii dintre noi...sa nu ne pierdem credinta ..................


alexvladandra

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 August 2008, ora 06:14

totul sta in interpretare...ok..poate vine sfarsitul lumii in 2012...si ca atunci o sa apara d-zeu si o sa ne salveze pe cei care meritam salvare...dar...cine a spus ca o sa murim noi?..poate pana in 2012 o sa gasim o planeta habitabila in care sa ne putem stabili.... ziua in care ne vom muta o sa se numeasca "ziua judecatii".. nava spatiala care o sa ne mute "Dumnezeu", planeta "Rai" sau "eden" (sau ce o mai fi prin biblie ori ce se mai aude) ... iar doar cei cu indeajuns suport monetar pot sa ajunga sa faca aceasta calatorie...INTERPRETARE...dar pana atunci....CARE LUME??...se stie ca exista universuri paralele...si nu stiu cate alte lumi....cine stie daca biblia sau orice alta carte ce prevesteste sf. lumii se refera la lumea asta??mai sunt 1000000000000000000000000000000 alte planete si poate mai sunt oameni si pe ele ..dar nu!...noi suntem atat de egocentrici si ne credem atat de importanti incat credem k totul se invarte in jurul nostru....HELLLLOOOO!! ...nici macar soarele nu s invarte in jurul nostru...ci noi in jurul lui...sa fim seriosi ... abia ne folosim 5 % din capacitatea mintii si deja ne credem supermani si femei fantastice incat sa afirmam ca va pieri tot......dape....vom muri ...de prostie...din ce in ce mai multe studii arata ca nivelul de cunostinte al copiilor si absolvetilor scade de la generatie la generatie...................dar nu trebuie sa ma credeti pe mine...am doar 18 ani...si pe deasupra mai sunt si fata....


Fosta membra 9am.ro

572 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 3 August 2008, ora 13:40

buna la toata lumea! io is de parere ca sfarsitul lumiii va veni doar atunci cand idiotii de americani vor face o tampenie si vor supara pe rusi sau pe iranieni,sau chiar si pe chinezi! astia au programe nucleare si bombe atomice,iar daca se va face prostia sa se inceapa nu al trei-lea razboi mondial,asta va fi necrutator si va sterge tot de pa fata pamantului!daca toate astea nu se vor intampla in,sa zicem,urmatoriii 10 ani,nu se va mai intampla deloc!Americanii is in cadere libera! ma simt minunat cand ii vad ca is atat de neajutorati si mai ales ca stiu ca nu mai sunt singurii pauternici pa planeta asta!


jhonsmith1973

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Alexandria

Postat pe: 3 August 2008, ora 16:57

De la : THOR



As vrea sa imi clarifice cineva, care Dumnezeu stie data exacta..? Alah, Buda...Ra, Dumnezeul crestin? Mozaic?.....E o hotarare in grup ? Tot aud ca e secret.....2012 e o aiureala pregatita cu grija, de oameni pregatiti cu grija pe la "scoli inalte".....aruncati o privire in presa de acum doi, trei ani si vedeti care era nivelul de publicare al informatiei respective..."0"!...Deci cineva a "scos-o pe piata".....interesul nu-i usor de intuit...Se amplifica teama religioasa in mase deja indoctrinate, se reduce oponenta la anumite idei si actiuni....O sa vedeti ca, in curand, vor avea loc evenimente cel putin ciudate....La noi de exemplu, il intreaba pe Patriarh daca nu vrea sa fie Presedinte...Desii Romania e stat laic si BISERICA E SEPARATA DE STAT...Deci e o ilegalitate sa faci macar o asemenea propunere....Dar, se mizeaza pe faptul ca religiozitatea oamenilor din mediul rural va duce la "victorii de rasunet" si asa vor reusi sa manipuleze cetateanul mai usor....In plus, sunt asa de disperati ca nu au un candidat pe masura lui Basescu ca l-ar propune si pe Bin Laden...numai sa "tina".......Va intreb, cum va arata Romania, ca Stat, daca un tip ca asta ajunge sa conduca? Deja ne indostrineaza copii in scoli cu aiureli , construiesc biserici pe banda rulanta....SCOLI, SPITALE, GRADINITE, CLINICI....NU SE CONTRUIESC NICI MACAR 10% DIN NECESAR....Ma ingrozesc la ce ar putea iesii din mintea unui om care e inclinat sa creada ca Biserica are dreptul sa se interpuna intre OM si modul de gandi al acestuia.....


dodonyca

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 August 2008, ora 22:02

nu crezi ca esti prea sigur pe..nsite fapte unde..scuza-ma..tu spre deosbire de alti n oameni de stiinta n-ai absolut nicio dovada?


claudiadumitru99

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Craiova

Postat pe: 4 August 2008, ora 01:07


MA INTREB DACA A CITIT CAREVA SFANTA SCRIPTURA.......ACOLO O SA GASITI RASPUNSUL IUBITI FRATI SI SURORI INTRU HRISTOS!


sllalu

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 August 2008, ora 01:57

deci sa fim seriosi acu'...astia care vorbiti de sfarsitul lumii...adus de dumnezeu:|
eu deja nu prea mai cred in dumnezeu: cum se face ca de atunci,de cand sa nascut, in anul 0, si ma rog toata viata lui, nu a mai dat nici un semn? a venit atunci, s a raspandit crestinismul, si gata, pa. sf lumii tot noi il aduce, noi adica omea, omenirea avida de putere, omenirea egoista si avida de putere, unde fiecare traieste doar pentru el si de cele mai multe ori in detrimentul celor din jur...


iezechiel

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 August 2008, ora 03:15

meey, nu e vorba de care Dumnezeu este cel in care credem... whatever... dar nici ignoranti nu trebuie sa fim si sa vedem totul pur si simplu ca un mecanism, atita timp cit el nu depinde de noi cel putin cit am vrea, ci de ceva din exterior... asta ar putea fi tot: ne nastem (nu stim prea bine cum), crestem si traim (nu stim prea bine cum) si murim (tot cam asa, nestiind prea bine cum), dar nu este asta tot! asta este ceea ce CRED...


cherryemike

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 August 2008, ora 12:03

Macar a zis cineva ceva logic aici


jhonsmith1973

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Alexandria

Postat pe: 4 August 2008, ora 13:30

De la: claudiadumitru99, la data 2008-08-04 01:07:12

MA INTREB DACA A CITIT CAREVA SFANTA SCRIPTURA.......ACOLO O SA GASITI RASPUNSUL IUBITI FRATI SI SURORI INTRU HRISTOS!




Am citit si alte povesti, nu numai pe asta......De ce crezi tu ca o compilatie de texte furate de la alte culturi este asa de importanta? Ai incercat sa vezi dincolo de ceea ce scrie acolo? Sa gandesti un pic? Sa incerci sa iti explici contradictiile si inadverdentele din textul respectiv?


jhonsmith1973

25 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Alexandria

Postat pe: 4 August 2008, ora 13:41

De la: oana_gatlan, la data 2008-08-02 12:40:46Arhanghelul Mihail prin Celia Fenn Energiile pentru iulie 2008

Activarea „Indigo Aurie” (ii multumim Alexandrei Stan)



Preaiubiti Lucratori intru Lumina, acum cand intrati in luna iulie, va aflati in procesul de integrare a noilor coduri de lumina care au fost primite de la Marele Soare Central in perioada Solstitiului. Aceasta lumina aurie a Iubirii ......................................................etc.

Iti amintesti ca Iulie si August au fost introduse de catre Cezar? Ai idee cate constelatii sunt in Univers?......Cum sa fii peste, rac sau alte...ESTI OM, AI FOST NASCUT OM SI VEI MURII OM.....Sarcina dureaza 9 luni...cum sa fii influentat doar de una?....Ca sa nu mai vorbim de astrologie si numerologie.....adica o idiotenie mai mare ca alta....ESTI OM SI ESTI PERFECT ASA CUM ESTI, ITI FACI SINGUR SOARTA, NU TI-O HOTARASTE O STEA SAU ALTA.....


Fosta membra 9am.ro

1491 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 August 2008, ora 14:20

Cand voi muri eu !
Daca eu cred ca ciata e de nesuportat sfarsitul lumii e azi, e continuu si a inceput de mult, de la facerea lumii. Dar lumea se schimba tot timpul si moare in fiecare clipa pentru a face loc unei alte lumi care se naste. Si se va schimba asa pana la sfarsitul timpurilor ....


Acum nu e momentul !
Fosta membra 9am.ro

30 mesaje
Membru din: 8/07/2008
Postat pe: 4 August 2008, ora 14:25







necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 4 August 2008, ora 15:46

; SFSRSITUL LUMII;;!!! :A INCEPUT!!!!!!! ACUM IN DEMOCRATIE ;SE MOARE DE FOAME;;! ;;DE STRESS, DE NEPUTINTA DE-A TRAI ;LINISTIT SI DECENT, IN ROMANIA;!!!!! ;; CE-TI TREBUIE, ALT SFARSIT, DECAT SA ;;FII SUPRASATURAT; DE SARACIE, STRESS SI NEPUTINTA?? NU SCRIE IN BIBLIE, CAND VA FI SF, LUMII! PE VREMURI SE SPUNEA CA-N 2000!!!! ;VEDETI, CA N-A FOST;;NIMIC!!!!!!! BIBLIA ESTE ;;BUNA ;; PT, CEI, P NICIUNUL!!!!!!!!!


maxim_tiberiu

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 August 2008, ora 16:52

cand aroganta omenirii va inceta.. ce creier , ce superioritate? suntem niste toti niste idioti absoluti care un singur scop in viata: bani sub o forma sau alta.. treziti-va odata ! si traiti-va viata asa cum trebuie in loc sa va faceti griji pentru ceva ce nu nu se va stii niciodata cu exactitate..


maxim_tiberiu

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 August 2008, ora 16:54

De la: sllalu, la data 2008-08-04 01:57:02 deci sa fim seriosi acu'...astia care vorbiti de sfarsitul lumii...adus de dumnezeu:|
eu deja nu prea mai cred in dumnezeu: cum se face ca de atunci,de cand sa nascut, in anul 0, si ma rog toata viata lui, nu a mai dat nici un semn? a venit atunci, s a raspandit crestinismul, si gata, pa. sf lumii tot noi il aduce, noi adica omea, omenirea avida de putere, omenirea egoista si avida de putere, unde fiecare traieste doar pentru el si de cele mai multe ori in detrimentul celor din jur...


maxim_tiberiu

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 August 2008, ora 16:55

mai , dumnezeu , anul 0.. ce naiba v-a apucat pe toti? informati-va inainte sa veniti aici sa faceti pe desteptii


maxim_tiberiu

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 August 2008, ora 17:06

De la: claudiu_mos, la data 2008-08-02 10:36:17EU NU STIU SIGUR, DAR CRED CA DIN 2012 VA INCEPE DEZASTRUL SI NU SE STIE CATI ANI VA DURA
PE TOATE CANALELE DOCUMENTARE (IN SPECIAL DISCOVERY SI ALTE ASEMENEA), ZIC CA VA FI SFARSITULLUMII IN 2012 CU SCHIMBAREA POLARITATII PAMANTULUI (PULU NORD VA FI IN LOCUL POLULUI SUD, IAR CEL SUD IN LOCUL POLULUI NORD).
EU ZIC CA DE ATUNCI VA INCEPE DEZASTRUL SI CINE STIE CATI ANI VA DURA PANA LA SFARSITUL LUMII. POATE INCA 30, 60 CHIAR SI 1000.
MULTI ZIC ANUL 20012 SAU 2047 SAU 2226.
ATI VAZUT FILMUDOOMSDAY 2012?
ATUNCI ZIC CA VA INCPE, SI CAM IN ACELASI FEL, SI VA DURA MULTI ANI, NU FOARTE MULTI.




filmul ala e o porcarie .. nu exista nicio dovada concreta care sa confirme data sfarsitului lumii sustinuta acolo .. filmul se bazeaza pe stiinta , iar singurul lucru pe care il stie face stiinta e sa explice lucrurile fizice , mecanice , chimice.. nimeni nu va stii niciodata cat va tine apocalipsa asta.. iar discovery , national geographic,orice post de televiziune care se respecta , isi atrage telespectatorii cu stiri de ordinea zilei.. priviti informatia din prisma celui care v-o da , nu a tampitului din fata televizorului care baga in cap informatii fara sa le gandeasca.. oamenii astia fac totul pentru rating, si internetul si tv-ul ..toate sunt o minciuna (nu incerc sa aduc la suprafata ceva conspiratie misterioasa etc).. aveti creier ca sa-l folositi , nu sa-l lasati sa se odihneasca.. nimeni , niciodata n-o sa va dea vreo informatie pe calea asta care sa fie intru totul adevarat..


cipanddale10

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 August 2008, ora 19:39

Se spune ca Sfarsitul Lumii va venii, dupa ce va cadea templul din Ierusalim. Si tocmai ce vor sa il reconstruiasca (o fi oare coincidenta?).


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 4 August 2008, ora 19:57

Se spune ca sfarsitul lumii v-a fi cand .... pur si simplu v-a fi sa se intample, oricum momentul este departe. Mai lasati-ma/ne cu teorile voastre din Biblie si interpretarile ei. Cum am mai zis si pana acum, va invit pe toti sceptici in 2013, poate si in 2033, la o bere. Viata pe pamant se v-a sfarsi odata cu soarele, cand acesta nu v-a mai putea asigura pamantului conditiile propice vietii.


GALACTICUS

7 mesaje
Membru din: 4/08/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 August 2008, ora 20:55

DACA MAI AVEM UN PRESEDINTE CA BASESCU ,SIGUR VINE SFIRSITUL LUMII SI AL CIRCULUI POLITIC


oanaprecup

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Sibiu

Postat pe: 5 August 2008, ora 10:23

tot ceea ce s-a intamplat pana acum si se va intampla in continuare se numeste SELECTIE NATURALA.
fiecare poate sa inteleaga ce vrea prin "sfarsitul lumii" dar viata nu va disparea definitiv de pe pamant niciodata (cu exceptia cazului in care va disparea soarele).
Dupa ce am fost loviti de meteoriti ,de ere glaciare si alte minunatii si cataclisme de genul, viata a rezistat si evoluat de fiecare data.
Din punct de vedere spiritual si religios,"sfarsitul lumii" pentru unii poate venii si fara moarte, oameni care au pierdut totul, care traiesc in mizerie, care nu au ce manca, care isi vad copii murind , cum ar tebui sa arate pentru ei sfarsitul lumii sau ce importanta mai are?


Fosta membra 9am.ro

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 August 2008, ora 15:45

salut!! o faza dura de filme mute cu prosti s-a intimplat prin' 95 in corea de sud .un grup fatalist care a crezut in sfirsitul lumii prin septembrie 1? in acel an .au asteptat o zi , o noapte si cind au vazut ei ca nu mai vine sfirsitul s-au infuriat pe guru si mai mai sa il linsheze .eh mare taraboi pentru ca indivizi si-au donat toate averile si la momentul respectiv erau homlesssssss .
faza dura sa vedem ce vor face in 21 ianuarie 2012 ??
eu o sa beau o bere , doar am primit deja invitatia ....

bine va doresc la totzi !!!


Fosta membra 9am.ro

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 August 2008, ora 15:47

este dorinel _ilie ? bem o bere?


mihai_stef2001

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 August 2008, ora 17:15

Cand te vei gandi cel mai putin la asta !!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 5 August 2008, ora 19:17

De la: cisa1961, la data 2008-08-05 15:47:30 este dorinel _ilie ? bem o bere?



Se face!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 6 August 2008, ora 09:12

Contati si pe mine ca merg la bere! Sau mai degraba la un suc, dar e buna si berea!


decu_vasilica

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 August 2008, ora 11:05

Sfarsitul lumii vine atunci cand vrem noi sa vina, daca vrem sa vina!
Traieste fiecare clipa ca si cand ar fi ultima, si astfel iti va fi mult mai bine si nu te vei mai gandi la astfel de lucruri....


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 6 August 2008, ora 19:16

felicitari Decu Vasilica,ai perfecta dreptate.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 6 August 2008, ora 19:23

ca va fi sfarsitul lumii in 2012 ca nu va fi?nu se stie sigur:)dar ceea ce stiu cu siguranta este ca "alerta" asta daca o pot numi asa ,este un motiv in plus de a ne revizui propriile noastre actiuni si modul de a vedea viata>Pana la urma indirect eu personal o iau ca pe un gand pozitiv ca ar trebui noi toti sa ne bucuram de fiecare clipa din viata noasta si sa o traim cu intensitate ata cat se poate:)iar daca dupa 2012 vom fi inca in viata?atunci si mai mare bucuria:) chair un motiv in plus de a celebra;)cu familia sau ce i dragi noua:)bucurati-va de fiecare zi:)


Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Tu cand crezi ca va fi sfarsitul lumii?
Mergi la: