back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine sunt extraterestrii ?

 


 
Pagini: << 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >> Sari la pagina:
 
Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 16:23

De la: ticu, la data 2009-07-20 11:05:09
De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 10:31:16
De la: 9am073190, la data 2009-07-19 12:41:59Si eu tin secret cand mi-o pun cu nevasta-mea....totusi nu are nimeni dubii ca o fac, doar pt ca asta nu se intampla in public

Iar dovada ca mi-am pus-o, se pregateste sa plece la plaja cu amicele !!!!

Va indoiti careva???!!!!
Mah, taicule,manc'atz'ahs kishoru' lu nevasta matale...cred ca-n ultima perioada ai facut sex mai mult in gand.Uite,io ma-ndoiesc....App,al doilea e de lemn?De ce nu-l bagi in poza?Si,o rugaminte:las-o mai moale,la varsta matale,e cam mult de trei ori pe an!Leule!Baga tzelina...vesela...
:



sml-happy0158: Domnule,Shlomo, scuza-ma pentru fraza aceea cu ungurii , am vazut ca matale te-ai suparat pe mine,dar eu m-am referit la altii, pentru matele tot respectul, !
Chiar nu m-am suparat!Pe tine nu ma pot supara,indiferent ce ai spune,crede-ma!Nici nu stiu ce am spus dar,dac-am folosit vreun cuvant aiurea...scuze,o fo' fara intentie!


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 16:28

De la: 9am073190, la data 2009-07-20 11:22:19
De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 10:31:16
De la: 9am073190, la data 2009-07-19 12:41:59Si eu tin secret cand mi-o pun cu nevasta-mea....totusi nu are nimeni dubii ca o fac, doar pt ca asta nu se intampla in public

Iar dovada ca mi-am pus-o, se pregateste sa plece la plaja cu amicele !!!!

Va indoiti careva???!!!!
Mah, taicule,manc'atz'ahs kishoru' lu nevasta matale...cred ca-n ultima perioada ai facut sex mai mult in gand.Uite,io ma-ndoiesc....App,al doilea e de lemn?De ce nu-l bagi in poza?Si,o rugaminte:las-o mai moale,la varsta matale,e cam mult de trei ori pe an!Leule!Baga tzelina...vesela...


Ai putintica rabdare musiu, ......vine si al doilea.... Eu cand ma apuc de.. ..numarat pana la 3, ...., le dau la o parte .

SI ACUM NU-L MAI GASESC PE AL DOILEA

L-or fi rapit alienii ca sa-l reproduca !!!!
Vezi sa nu ti-l rapeasca arienii,ca umbla p-aci...Acu,pe bune,mai poti avea grija de dansa(proprietara kishorului)?Ca te vad cam ostenit,asa...


9am073190

190 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 16:35

De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 16:28:16
De la: 9am073190, la data 2009-07-20 11:22:19
De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 10:31:16
De la: 9am073190, la data 2009-07-19 12:41:59Si eu tin secret cand mi-o pun cu nevasta-mea....totusi nu are nimeni dubii ca o fac, doar pt ca asta nu se intampla in public

Iar dovada ca mi-am pus-o, se pregateste sa plece la plaja cu amicele !!!!

Va indoiti careva???!!!!
Mah, taicule,manc'atz'ahs kishoru' lu nevasta matale...cred ca-n ultima perioada ai facut sex mai mult in gand.Uite,io ma-ndoiesc....App,al doilea e de lemn?De ce nu-l bagi in poza?Si,o rugaminte:las-o mai moale,la varsta matale,e cam mult de trei ori pe an!Leule!Baga tzelina...vesela...


Ai putintica rabdare musiu, ......vine si al doilea.... Eu cand ma apuc de.. ..numarat pana la 3, ...., le dau la o parte .

SI ACUM NU-L MAI GASESC PE AL DOILEA

L-or fi rapit alienii ca sa-l reproduca !!!!
Vezi sa nu ti-l rapeasca arienii,ca umbla p-aci...Acu,pe bune,mai poti avea grija de dansa(proprietara kishorului)?Ca te vad cam ostenit,asa...


Ma straduiesc, ma straduiesc....Dac nu altceva, macar ii cumpar pantofi....la care ma pricep binisor (deformatie profesionala). Cred ca se observa din moment ce m-am trezit cu intrebari explicite in privat, cum ca as fi trans !!!!

Pt. baietii cu ochi albastri: NU SIIINT trans.....calmati-va, vedeti-va de neveste..etc
Stiu ca sint un gagiu pe cinste...da' n-am ce sa va fac: SINT OCUPAT !!!


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 18:33

De la: 9am073190, la data 2009-07-20 16:35:58
De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 16:28:16
De la: 9am073190, la data 2009-07-20 11:22:19
De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 10:31:16
De la: 9am073190, la data 2009-07-19 12:41:59Si eu tin secret cand mi-o pun cu nevasta-mea....totusi nu are nimeni dubii ca o fac, doar pt ca asta nu se intampla in public

Iar dovada ca mi-am pus-o, se pregateste sa plece la plaja cu amicele !!!!

Va indoiti careva???!!!!
Mah, taicule,manc'atz'ahs kishoru' lu nevasta matale...cred ca-n ultima perioada ai facut sex mai mult in gand.Uite,io ma-ndoiesc....App,al doilea e de lemn?De ce nu-l bagi in poza?Si,o rugaminte:las-o mai moale,la varsta matale,e cam mult de trei ori pe an!Leule!Baga tzelina...vesela...


Ai putintica rabdare musiu, ......vine si al doilea.... Eu cand ma apuc de.. ..numarat pana la 3, ...., le dau la o parte .

SI ACUM NU-L MAI GASESC PE AL DOILEA

L-or fi rapit alienii ca sa-l reproduca !!!!
Vezi sa nu ti-l rapeasca arienii,ca umbla p-aci...Acu,pe bune,mai poti avea grija de dansa(proprietara kishorului)?Ca te vad cam ostenit,asa...


Ma straduiesc, ma straduiesc....Dac nu altceva, macar ii cumpar pantofi....la care ma pricep binisor (deformatie profesionala). Cred ca se observa din moment ce m-am trezit cu intrebari explicite in privat, cum ca as fi trans !!!!

Pt. baietii cu ochi albastri: NU SIIINT trans.....calmati-va, vedeti-va de neveste..etc
Stiu ca sint un gagiu pe cinste...da' n-am ce sa va fac: SINT OCUPAT !!!
Baieteii vor sa-ti ridice "moralul"? I-a zi-mi si mie cum reusesti sa ai acest succes pe ambele laturi?Multa tzelina trebuie sa fi mancat la viata matale....


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 02:15

imi cer scuze daca va par iar inteligenta prefacuta prin faptul ca am sa postez site-uri in franceza pe aici, dar unii au cerut dovezi. eu site-uri in general citesc doar in franceza. daca ma credeti prefacuta sau mai stiu eu cum, e problema voastra.
cine are nevoie de traducere, sa ceara, ca va traduc.
cititi si dovezile mere atunci:

fr.wikipedia.org/wiki/Vie_extraterrestre


pentru inceput. acum e noapte, am sa mai caut maine.


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 02:20

OZN-uri facute de nemti : www.rufon.org/forum/index.php?topic=1827.0

uitati si un fragment de documentar: mario5x5.haipa.ro/2007/12/28/nemtii-au-creat-ozn/


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 02:26

continuare:

www.exclu.info/ovni/Ovni%20Nazi.htm

furati schemele, poate facem si noi niste OZN-uri




Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 02:45



Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 02:48

oare si aurorele inainte sa le fie gasita explicatia erau luate tot drept alte minunatii?
ce credeau oare acum cateva mii de ani oamenii cand vedeau curcubee? sau comete? probabil se inchinau la ele. so noi acum radem de ei. probabil si stranepotii nostri vor rade de ce credem noi acum (adica voi)


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 02:50

aceleasi fulgere globulare - explicatii

fr.wikipedia.org/wiki/Foudre_en_boule

ma ofer traducator pentru cei curiosi dar care nu stiu franceza, fara nici o jena puteti apela la mine


royan32

291 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 09:12

mah ioa_d, ma pufneste si rasul! la link-ul ala de pe forumul unde sunt prezentate ozn-urile nemtesti, tu ai citit ce scrie autorul postarii fotografiilor? intamplator ai intrat tot pe un forum unde discuta niste "nebuni" tot despre acelasi lucru-iar ce scrie tipul gasesti in cartea lui toni moldovan
autorul articolului in engleza nu foloseste terminologia ufo ci cea de farfurie, deci de aici deja iesim din sfera ozn despre care discutai mai devreme! am uitat ca acest termen de "farfurie" vine de la explicatia unui martor care a descris nava ca pe "o farfurie ce pluteste deasupra apei". inca ceva, mai nou, cred ca pe discovery sau aiurea se foloseste termenul space craft! sitchin care a tradus tablitele sumeriene si a scris ceva carti pe tema asta, sustine ca sumerienii scriu explicit cuvinte care inseamna "nava spatiala"-intamplator acest sitchin este o autoritate in materie de limbi ciudate si nu stiu de ce tind sa-l cred!

pe pagina de wikipedia recomandata de tine gasesti exact explicatiile "oficiale" pe care le cunoaste toata lumea! vezi ca pe wikipedia in engleza gasesti chiar mai multe lucruri! vad ca mentiuni de prin biblie nu face nimeni pe nici o wikipedie, sau poate n-am citit eu bine! in general vad ca lumea pe aici vorbeste nu numai din experienta personala dar si din literatura mai mult sau mai putin underground- adica aia nerecunoscuta scrisa de nebuni, dintre care unii nu mai au voie sa-si paraseasca statul! poate imi explicati si mie tu si ticu- ce iluzii optice au vazut astronautii in spatiu?!
intamplator si eu stiu pe cineva care a stat de vorba cu dumitru prunariu- de altfel tipul a dar si o declaratie oficiala, dar ma repet, o fi si asta dus cu capu' la fel ca restul astronautilor care au iesit de pe terra.

mai ioa_d si ticu, voi ati vazut furnicutze? si aia credeau ca in afara musuroiului lor nu mai exista nimic! ticu cel putin tot insista cu legile fizicii, dar uita ca astea sunt legile cunoscute de noi la ora actuala si care se si pot schimba, si vreau sa mentionez ca eu nu stiu fizica..... chiar deloc! chiar si oamenii de stiinta mai folosesc din cand in cand exprmarea "la ora actuala" "atat se cunoaste pana in prezent" deci nici aia, cu toata stiinta lor nu sunt siguri ca stiu totul si sunt dispusi sa accepte ca mai e si altceva- probabil nu l-au cunoscut pe ticu
apropo- daca seti se ocupa cu cautarea vietii inteligente, cum se face ca deasupra ariei 51 zboara obiecte d-astea intr-o veselie-inregistrare vazuta de curand intr-un documentar, printre care si jurnalistul alergat nitel ca a depasit semnul de "nu calcati iarba" ,(adica trecerea interzisa), cam ciudat pentru o baza dezafectata! n-ar fi mai bine sa stea de vorba ei intre ei? eu cred ca faza asta este de fapt o acoperire, un fel de "americani, aici sunt banii dumneavoastra", in rest... totul e cancan.


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 10:28

De la: royan32, la data 2009-07-21 09:12:40mah ioa_d, ma pufneste si rasul! la link-ul ala de pe forumul unde sunt prezentate ozn-urile nemtesti, tu ai citit ce scrie autorul postarii fotografiilor? intamplator ai intrat tot pe un forum unde discuta niste "nebuni" tot despre acelasi lucru-iar ce scrie tipul gasesti in cartea lui toni moldovan
autorul articolului in engleza nu foloseste terminologia ufo ci cea de farfurie, deci de aici deja iesim din sfera ozn despre care discutai mai devreme! am uitat ca acest termen de "farfurie" vine de la explicatia unui martor care a descris nava ca pe "o farfurie ce pluteste deasupra apei". inca ceva, mai nou, cred ca pe discovery sau aiurea se foloseste termenul space craft! sitchin care a tradus tablitele sumeriene si a scris ceva carti pe tema asta, sustine ca sumerienii scriu explicit cuvinte care inseamna "nava spatiala"-intamplator acest sitchin este o autoritate in materie de limbi ciudate si nu stiu de ce tind sa-l cred!
pe pagina de wikipedia recomandata de tine gasesti exact explicatiile "oficiale" pe care le cunoaste toata lumea! vezi ca pe wikipedia in engleza gasesti chiar mai multe lucruri! vad ca mentiuni de prin biblie nu face nimeni pe nici o wikipedie, sau poate n-am citit eu bine! in general vad ca lumea pe aici vorbeste nu numai din experienta personala dar si din literatura mai mult sau mai putin underground- adica aia nerecunoscuta scrisa de nebuni, dintre care unii nu mai au voie sa-si paraseasca statul! poate imi explicati si mie tu si ticu- ce iluzii optice au vazut astronautii in spatiu?!
intamplator si eu stiu pe cineva care a stat de vorba cu dumitru prunariu- de altfel tipul a dar si o declaratie oficiala, dar ma repet, o fi si asta dus cu capu' la fel ca restul astronautilor care au iesit de pe terra.

mai ioa_d si ticu, voi ati vazut furnicutze? si aia credeau ca in afara musuroiului lor nu mai exista nimic! ticu cel putin tot insista cu legile fizicii, dar uita ca astea sunt legile cunoscute de noi la ora actuala si care se si pot schimba, si vreau sa mentionez ca eu nu stiu fizica..... chiar deloc! chiar si oamenii de stiinta mai folosesc din cand in cand exprmarea "la ora actuala" "atat se cunoaste pana in prezent" deci nici aia, cu toata stiinta lor nu sunt siguri ca stiu totul si sunt dispusi sa accepte ca mai e si altceva- probabil nu l-au cunoscut pe ticu
apropo- daca seti se ocupa cu cautarea vietii inteligente, cum se face ca deasupra ariei 51 zboara obiecte d-astea intr-o veselie-inregistrare vazuta de curand intr-un documentar, printre care si jurnalistul alergat nitel ca a depasit semnul de "nu calcati iarba" ,(adica trecerea interzisa), cam ciudat pentru o baza dezafectata! n-ar fi mai bine sa stea de vorba ei intre ei? eu cred ca faza asta este de fapt o acoperire, un fel de "americani, aici sunt banii dumneavoastra", in rest... totul e cancan.


ma bucur ca macar te-am facut sa razi. apropo de musuroaiele de furnici, pot spune si eu acelasi lucru. si anume, in preistorie omul nu stia ce e fulgerul, aurorele boreale, si alte fenomene naturale si se inchina la ele ca la dumnezeu. iar acum noi radem de ei. poate peste cativa ani urmasii nostri vor rade si de noi ca credem toate tampeniile.
cu privire la faptul ca am dat date de pe wikipedia, sincer, daca e sa o luam asa, oricine poate scrie orice pe net, deci nu vad de ce site-urile voastre sant mai bune decat ale mele.

aria 51 se stie ca este baza de experimente americane de zbor SECRETA. deci daca e secreta, e normal sa nu ai voie sa filmezi, s.a.m.d. incearac tu sa faci poze langa o simpla unitate militara din romania. sa vezi daca ai voie. iti spun sigur ca nu, eu am patit-o d emulte ori. cu atat mai putin vor avea acces reporterii in bazele secrete americane. sa fim realisti acuma!
si din moment ce se fac experimente pe aparate de zbor, mi se pare normal sa apara tot felul de ciudatenii pe cer. sau oare orice zboara trebe neaparat sa aibe aspect de avion? daca nu are aspect de avion, e nava extraterestra? asa functioneaza logica?

totusi, nimeni de pe site nu mi-a raspuns inca la o intrebare simpla. am pus-o de mai multe ori, dar tot ati ocolit raspunsul. este o pagina sau doua mai sus. nu mai reiau toata taravura, scriu doar intrebarea pe scurt:
daca extraterestrii teoretic vin de pe alte planet, da? si au evoluat in cu totula alte conditii de viata. vin de la ani lumina distanta. cum se face ca arata asemanator cu noi si gandesc asemanator cu noi?
tot nu mi-a raspuns nimeni?
de ce au picioare, maini, urechi, nas, gura, exact ca noi? poate ei comunica telepatic si nu au nevoie sa manance. de ce trebe neaparat sa aibe gura?


in fine, nu o mai lungesc, de ce seamana cu noi, daca am evoluat in conditii total diferite? asta e intrebarea mea. si astept raspunsuri logice nu site-uri pe care vad ca nu le credeti cand le dau eu, dar le credeti cand le dati voi.


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 10:35

apropo, imi vine in minte o intrebare ... nu stiam daca sa o postez aici sau pe alte topicuri. cred ca era mai buna de postat pe un topic despre religie.....oare extraterestrii cred in dumnezeu?
acuma serios si fara nici o gluma.....


shanice

300 mesaje
Membru din: 27/10/2008
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 11:01

De la: ioa_d, la data 2009-07-21 10:35:58apropo, imi vine in minte o intrebare ... nu stiam daca sa o postez aici sau pe alte topicuri. cred ca era mai buna de postat pe un topic despre religie.....oare extraterestrii cred in dumnezeu?
acuma serios si fara nici o gluma.....


Asta s-a mai discutat !!! De ce nu citesti topicurile specifice de la inceput??!!! Ca scrie tot, sunt teme care s-au dezbatut deja....

Ca sa ai o idee, se pare ca asta e si motivul pt. care sant interesati de umani. E ceva in legatura cu reproducere lor....dar si cu aspectul IUBIRII. Ei nu se mai reproduc natural si o consecinta e ca a disparut si iubirea ca sentiment. Fara iubire nu mai ajung la Dumnezeu....oricum, e complicat. Sunt doar supozitii....

Acum incearca sa plece de la aparatul nostru reproductiv, ca sa-l regaseasca pe...Dumnezeu
Suna hilar , dar se pare ca asa e


royan32

291 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 11:24

mai ioana, de ce te superi? nu are toata lumea ceva cu tine! eu doar am facut niste constatari, puteam sa le fac fata de oricine care venea cu link-uri si nu ca sunt ale tale mai proaste samd?! de unde iti vin ideile astea?
pai tocmai ca faza cu area 51 e super tare, intrucat americanii de muuulti ani incearca sa convinga lumea ca acolo de fapt nu se intampla nimic, ca a fost desfiintata, ba chiar ca nu exista! tocmai d'aia am scris ce am scris!

da intr-adevar omu' preistoric nu stia ce e fulgerul si dupa aia stia astronomie mai bine decat astronomul modern cu 100 de telescoape!

eu am ras la faza cu link-ul pt ca tu incerci sa ne demonstrezi punctul tau de vedere luand date de la altii ca... noi!
si care e faza cu wikipedia, normal ca fiecare poate sa scrie ce vrea, de altfel pe wiki uneva si scrie ca articolele pot contine greseli, dezinformari, bla, bla, dar nu asta era ideea a ceea ce am scris eu- nu mai fii asa suparacioasa ca o sa arati asa

vizavi de aliens si treburile lor p'aiclea, uite ce a scris shanice si mai intra pe "legaturi oficiale cu exstraterestri", am scris acolo povestea unei tipe si de altfel, raspunsuri la intrebarile tale nu se gasesc decat in carti care contin marturii ale unor astfel de intalniri. ps. poate gura are un rol strict estetic, poate extrateritele au vrut si ele ceva sa-si injecteze colagen! poate vorbesc telepatic cu noi ca nu intelegem limbajul lor si practic transmit vibratii pe care creierul nostru le interpreteaza.
nu cred ca a stat cineva de vorba cu ei despre religie, oricum, daca accepti creatia si ei cam fac parte din creatie.

intrebarile tale sunt mai pertinente decat iti imaginezi! interesant de aflat raspunsul.


royan32

291 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 11:31

De la: royan32, la data 2009-07-19 13:37:16 [ citeste programul planeta terra a lui toni victor moldovan, el da o oarecare explicatie a acestor ozn-uri-a caror tehnologie cica a fost primita de undeva contra cost bineanteles, dar se pare ca au luat plasa. bine... ce scrie in carte zici ca e pentru nebuni si totusi...


am gresit cartea, de fapt e vorba despre proiectul montauk


9am073190

190 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 14:07

De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 18:33:05
De la: 9am073190, la data 2009-07-20 16:35:58
De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 16:28:16
De la: 9am073190, la data 2009-07-20 11:22:19
De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 10:31:16
De la: 9am073190, la data 2009-07-19 12:41:59Si eu tin secret cand mi-o pun cu nevasta-mea....totusi nu are nimeni dubii ca o fac, doar pt ca asta nu se intampla in public



Iar dovada ca mi-am pus-o, se pregateste sa plece la plaja cu amicele !!!!



Va indoiti careva???!!!!
Mah, taicule,manc'atz'ahs kishoru' lu nevasta matale...cred ca-n ultima perioada ai facut sex mai mult in gand.Uite,io ma-ndoiesc....App,al doilea e de lemn?De ce nu-l bagi in poza?Si,o rugaminte:las-o mai moale,la varsta matale,e cam mult de trei ori pe an!Leule!Baga tzelina...vesela...




Ai putintica rabdare musiu, ......vine si al doilea.... Eu cand ma apuc de.. ..numarat pana la 3, ...., le dau la o parte .



SI ACUM NU-L MAI GASESC PE AL DOILEA



L-or fi rapit alienii ca sa-l reproduca !!!!
Vezi sa nu ti-l rapeasca arienii,ca umbla p-aci...Acu,pe bune,mai poti avea grija de dansa(proprietara kishorului)?Ca te vad cam ostenit,asa...




Ma straduiesc, ma straduiesc....Dac nu altceva, macar ii cumpar pantofi....la care ma pricep binisor (deformatie profesionala). Cred ca se observa din moment ce m-am trezit cu intrebari explicite in privat, cum ca as fi trans !!!!



Pt. baietii cu ochi albastri: NU SIIINT trans.....calmati-va, vedeti-va de neveste..etc

Stiu ca sint un gagiu pe cinste...da' n-am ce sa va fac: SINT OCUPAT !!!
Baieteii vor sa-ti ridice "moralul"? I-a zi-mi si mie cum reusesti sa ai acest succes pe ambele laturi?Multa tzelina trebuie sa fi mancat la viata matale....




Habar n-am daca am succes....da' poti sa ma interoghezi la o partida de pescuit...anul viitor, cand sper sa vin si eu acasa



Ce zici?


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 15:19

De la: royan32, la data 2009-07-21 11:24:46mai ioana, de ce te superi? nu are toata lumea ceva cu tine! eu doar am facut niste constatari, puteam sa le fac fata de oricine care venea cu link-uri si nu ca sunt ale tale mai proaste samd?! de unde iti vin ideile astea?
pai tocmai ca faza cu area 51 e super tare, intrucat americanii de muuulti ani incearca sa convinga lumea ca acolo de fapt nu se intampla nimic, ca a fost desfiintata, ba chiar ca nu exista! tocmai d'aia am scris ce am scris!

da intr-adevar omu' preistoric nu stia ce e fulgerul si dupa aia stia astronomie mai bine decat astronomul modern cu 100 de telescoape!

eu am ras la faza cu link-ul pt ca tu incerci sa ne demonstrezi punctul tau de vedere luand date de la altii ca... noi!
si care e faza cu wikipedia, normal ca fiecare poate sa scrie ce vrea, de altfel pe wiki uneva si scrie ca articolele pot contine greseli, dezinformari, bla, bla, dar nu asta era ideea a ceea ce am scris eu- nu mai fii asa suparacioasa ca o sa arati asa

vizavi de aliens si treburile lor p'aiclea, uite ce a scris shanice si mai intra pe "legaturi oficiale cu exstraterestri", am scris acolo povestea unei tipe si de altfel, raspunsuri la intrebarile tale nu se gasesc decat in carti care contin marturii ale unor astfel de intalniri. ps. poate gura are un rol strict estetic, poate extrateritele au vrut si ele ceva sa-si injecteze colagen! poate vorbesc telepatic cu noi ca nu intelegem limbajul lor si practic transmit vibratii pe care creierul nostru le interpreteaza.
nu cred ca a stat cineva de vorba cu ei despre religie, oricum, daca accepti creatia si ei cam fac parte din creatie.

intrebarile tale sunt mai pertinente decat iti imaginezi! interesant de aflat raspunsul.


nu m-am suparat. oofff, nu ma supar chiar asa usor. sa zicem ca doar m-am precipitat putin azi noapte cand am trimis linkurile. ca am trimis wiki, adevarul e ca am cautat linkurile alea azi noapte pe la 3 si nu aveam rabdare sa caut ceva mai "plauzibil" sa zicem. am si precizat ca voi mai cauta.

eu nu am incercat sa demonstrez nimanui punctul meu de vedere. eu am intrat pe topic, mi-am spus parerea. bine inteles ca mi s-au dat replici, la care am ridicat niste intrebari. apoi am fost luata la misto si mi s-a cerut sa demonstrez. intentia mea initiala nu era nici pe departe sa conving pe cineva. vroiam sa ridic niste probleme si sa gasim impreuna raspunsul. de aici, unii au priceput ca ma leg de inteligentza lor si de ce au vazut ei pe cer.de la simplul fapt ca am explicat treaba cu fulgerele, unii au interpretat ca TOATE ozn urile sunt fulgere. nu am spus niciodata ca TOATE. in fine. asa a inceput scandalul dintre mine si alti forumisti pe tema asta.

despre faptul ca wiki contine erori, etc, etc, pot spune aceleasi lucruri despre toate site-urile. la urma urmei si eu pot sa fac un site, si sa scriu ce ma tuna acolo. spun ca site-ul oficial al nu stiu cui, si pot incepe abureala. de aia eu nu prea am incredere in informatiile de pe net si nici nu apelez la ele. dar am fost atacata ca nici nu citesc si mai fac si gura. in net pur si simplu nu am incredere...ma rog

referitor la ultima ta fraza, hai sa gasim raspunsuri. dar hai sa le gandim singuri, sa vedem cum gandeste fiecare, ca de citit pe net putem toti. interesant e sa vedem pareri personale, cum gandeste lumea nu sa vad cum a gandit unul si ceilalti 1000 il reproduc. ce zici?

si sa ii raspund si lui shanice, intr-adevar nu am citit posturile. sant destul de noua pe forum si chiar nu am rabdare sa citesc tot. asa ca daca ridic probleme care au mai fost discutate, imi cer scuze.


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 17:02

De la: royan32, la data 2009-07-21 09:12:40mah ioa_d, ma pufneste si rasul! la link-ul ala de pe forumul unde sunt prezentate ozn-urile nemtesti, tu ai citit ce scrie autorul postarii fotografiilor? intamplator ai intrat tot pe un forum unde discuta niste "nebuni" tot despre acelasi lucru-iar ce scrie tipul gasesti in cartea lui toni moldovan
autorul articolului in engleza nu foloseste terminologia ufo ci cea de farfurie, deci de aici deja iesim din sfera ozn despre care discutai mai devreme! am uitat ca acest termen de "farfurie" vine de la explicatia unui martor care a descris nava ca pe "o farfurie ce pluteste deasupra apei". inca ceva, mai nou, cred ca pe discovery sau aiurea se foloseste termenul space craft! sitchin care a tradus tablitele sumeriene si a scris ceva carti pe tema asta, sustine ca sumerienii scriu explicit cuvinte care inseamna "nava spatiala"-intamplator acest sitchin este o autoritate in materie de limbi ciudate si nu stiu de ce tind sa-l cred!
pe pagina de wikipedia recomandata de tine gasesti exact explicatiile "oficiale" pe care le cunoaste toata lumea! vezi ca pe wikipedia in engleza gasesti chiar mai multe lucruri! vad ca mentiuni de prin biblie nu face nimeni pe nici o wikipedie, sau poate n-am citit eu bine! in general vad ca lumea pe aici vorbeste nu numai din experienta personala dar si din literatura mai mult sau mai putin underground- adica aia nerecunoscuta scrisa de nebuni, dintre care unii nu mai au voie sa-si paraseasca statul! poate imi explicati si mie tu si ticu- ce iluzii optice au vazut astronautii in spatiu?!
intamplator si eu stiu pe cineva care a stat de vorba cu dumitru prunariu- de altfel tipul a dar si o declaratie oficiala, dar ma repet, o fi si asta dus cu capu' la fel ca restul astronautilor care au iesit de pe terra.

mai ioa_d si ticu, voi ati vazut furnicutze? si aia credeau ca in afara musuroiului lor nu mai exista nimic! ticu cel putin tot insista cu legile fizicii, dar uita ca astea sunt legile cunoscute de noi la ora actuala si care se si pot schimba, si vreau sa mentionez ca eu nu stiu fizica..... chiar deloc! chiar si oamenii de stiinta mai folosesc din cand in cand exprmarea "la ora actuala" "atat se cunoaste pana in prezent" deci nici aia, cu toata stiinta lor nu sunt siguri ca stiu totul si sunt dispusi sa accepte ca mai e si altceva- probabil nu l-au cunoscut pe ticu
apropo- daca seti se ocupa cu cautarea vietii inteligente, cum se face ca deasupra ariei 51 zboara obiecte d-astea intr-o veselie-inregistrare vazuta de curand intr-un documentar, printre care si jurnalistul alergat nitel ca a depasit semnul de "nu calcati iarba" ,(adica trecerea interzisa), cam ciudat pentru o baza dezafectata! n-ar fi mai bine sa stea de vorba ei intre ei? eu cred ca faza asta este de fapt o acoperire, un fel de "americani, aici sunt banii dumneavoastra", in rest... totul e cancan.






Domnita royan 32, am observat ca matale cunosti ceva in legatura cu OZN, dar faci niste mici observatii, care nu-s corecte,si trebuie mai bine documentat. Pai Domnita, in fizica legile o data date nu se mai schimba . ;ori se anuleaza, ori se mai adauga la ea , dar nu se schimba.-Legile fizicii sunt valabile in tot universul. -Omul ala de stiinta care spune ca " la ora actuala " e legea in forma asta , ala nu e de stiinta , fizician , ci poate portar la intreprindere . ! Ce este adevarat, este ca fizica inca nu a ajuns la apogeu. Despre Ozn-urile de deasupra ariei 51 pot sa discut cu matale, trei topicuri intregi si nu terminam, asa ca e mai bine sa intelegem ce-s cu aceste zboruri si mai putin cu ce se intampla acolo.Aceasta suprafata,se afla in desertul Nevada ,SUA si este subteran [ de ce in desert si subteran si nu in vazul lumii ???] deasupra se vad cum ies din pamant aparate zburatoare de diferite forme adica faimoasele OZN-uri, Ce este iar interesant ca cine lucreaza acolo, garanteaza in scris cu viata lui si a familiei, si fii sigura ca multe familii au fost rase de pe pamant, cunosc nume, dar nu are rost sa le spun . daca cineva observa ceva si ''ciripeste" imediat vine armata cu bani sau gloante .! Da , acolo este o fabrica de OZN ultra secreta, Un inginer american , a spus la un post TV despre asta, si cand a ajuns acasa si-a gasit familia macelarita. De ce toate aceste secrete daca ar fi de pe alte stele cand trebuie sa stie toata lumea! ?/// Ce-s cu OZN-urile din Himalaya ? Domnita daca ar fi extraterestru, nicio tara fie si SUA nu are dreptul sa faca secret lucrul asta, toata lumea trebuie sa stie.Spui de musuroi, asa vor americanii, ca pentru restul omenirii stiinta sa fie ca un musuroi . !


Ticu
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 17:19

De la: shanice, la data 2009-07-21 11:01:43
De la: ioa_d, la data 2009-07-21 10:35:58apropo, imi vine in minte o intrebare ... nu stiam daca sa o postez aici sau pe alte topicuri. cred ca era mai buna de postat pe un topic despre religie.....oare extraterestrii cred in dumnezeu?
acuma serios si fara nici o gluma.....


Asta s-a mai discutat !!! De ce nu citesti topicurile specifice de la inceput??!!! Ca scrie tot, sunt teme care s-au dezbatut deja....

Ca sa ai o idee, se pare ca asta e si motivul pt. care sant interesati de umani. E ceva in legatura cu reproducere lor....dar si cu aspectul IUBIRII. Ei nu se mai reproduc natural si o consecinta e ca a disparut si iubirea ca sentiment. Fara iubire nu mai ajung la Dumnezeu....oricum, e complicat. Sunt doar supozitii....

Acum incearca sa plece de la aparatul nostru reproductiv, ca sa-l regaseasca pe...Dumnezeu
Suna hilar , dar se pare ca asa e
:



sml-confused0067: Cum adica, extraterestrii se intereseaza de oameni ca ei nu se mai pot reproduce ?ooo!! si stau rau si cu iubirea ? interesant !!! Domnita , iubirea este un sentiment specific fiecarei vietati pe pamant, numai ca omul datorita gandirii o resimte , !Ea se manifesta printro emanatie de camp electromagnetic , de o anumita lungime de unda .- sa aiba si extraterestrii asa ceva ? oare ?:


Ticu
royan32

291 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 18:18

De la: ticu, la data 2009-07-21 17:02:13 Domnita royan 32, am observat ca matale cunosti ceva in legatura cu OZN, dar faci niste mici observatii, care nu-s corecte,si trebuie mai bine documentat. Pai Domnita, in fizica legile o data date nu se mai schimba . ;ori se anuleaza, ori se mai adauga la ea , dar nu se schimba.-Legile fizicii sunt valabile in tot universul. -Omul ala de stiinta care spune ca " la ora actuala " e legea in forma asta , ala nu e de stiinta , fizician , ci poate portar la intreprindere . ! Ce este adevarat, este ca fizica inca nu a ajuns la apogeu. Despre Ozn-urile de deasupra ariei 51 pot sa discut cu matale, trei topicuri intregi si nu terminam, asa ca e mai bine sa intelegem ce-s cu aceste zboruri si mai putin cu ce se intampla acolo.Aceasta suprafata,se afla in desertul Nevada ,SUA si este subteran [ de ce in desert si subteran si nu in vazul lumii ???] deasupra se vad cum ies din pamant aparate zburatoare de diferite forme adica faimoasele OZN-uri, Ce este iar interesant ca cine lucreaza acolo, garanteaza in scris cu viata lui si a familiei, si fii sigura ca multe familii au fost rase de pe pamant, cunosc nume, dar nu are rost sa le spun . daca cineva observa ceva si ''ciripeste" imediat vine armata cu bani sau gloante .! Da , acolo este o fabrica de OZN ultra secreta, Un inginer american , a spus la un post TV despre asta, si cand a ajuns acasa si-a gasit familia macelarita. De ce toate aceste secrete daca ar fi de pe alte stele cand trebuie sa stie toata lumea! ?/// Ce-s cu OZN-urile din Himalaya ? Domnita daca ar fi extraterestru, nicio tara fie si SUA nu are dreptul sa faca secret lucrul asta, toata lumea trebuie sa stie.Spui de musuroi, asa vor americanii, ca pentru restul omenirii stiinta sa fie ca un musuroi . !


tre' sa verific daca nu cumva sunt in zona crepusculara!

pai in ultimul paragraf, ala cu nici o tara nu are dreptul sa tina secret... te-ai gandit vreodata ca pur si simplu e vorba de putere?


Burrrt

42 mesaje
Membru din: 29/06/2009
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 18:28

De la: royan32, la data 2009-07-21 18:18:43
De la: ticu, la data 2009-07-21 17:02:13 Domnita royan 32, am observat ca matale cunosti ceva in legatura cu OZN, dar faci niste mici observatii, care nu-s corecte,si trebuie mai bine documentat. Pai Domnita, in fizica legile o data date nu se mai schimba . ;ori se anuleaza, ori se mai adauga la ea , dar nu se schimba.-Legile fizicii sunt valabile in tot universul. -Omul ala de stiinta care spune ca " la ora actuala " e legea in forma asta , ala nu e de stiinta , fizician , ci poate portar la intreprindere . ! Ce este adevarat, este ca fizica inca nu a ajuns la apogeu. Despre Ozn-urile de deasupra ariei 51 pot sa discut cu matale, trei topicuri intregi si nu terminam, asa ca e mai bine sa intelegem ce-s cu aceste zboruri si mai putin cu ce se intampla acolo.Aceasta suprafata,se afla in desertul Nevada ,SUA si este subteran [ de ce in desert si subteran si nu in vazul lumii ???] deasupra se vad cum ies din pamant aparate zburatoare de diferite forme adica faimoasele OZN-uri, Ce este iar interesant ca cine lucreaza acolo, garanteaza in scris cu viata lui si a familiei, si fii sigura ca multe familii au fost rase de pe pamant, cunosc nume, dar nu are rost sa le spun . daca cineva observa ceva si ''ciripeste" imediat vine armata cu bani sau gloante .! Da , acolo este o fabrica de OZN ultra secreta, Un inginer american , a spus la un post TV despre asta, si cand a ajuns acasa si-a gasit familia macelarita. De ce toate aceste secrete daca ar fi de pe alte stele cand trebuie sa stie toata lumea! ?/// Ce-s cu OZN-urile din Himalaya ? Domnita daca ar fi extraterestru, nicio tara fie si SUA nu are dreptul sa faca secret lucrul asta, toata lumea trebuie sa stie.Spui de musuroi, asa vor americanii, ca pentru restul omenirii stiinta sa fie ca un musuroi . !


tre' sa verific daca nu cumva sunt in zona crepusculara!

pai in ultimul paragraf, ala cu nici o tara nu are dreptul sa tina secret... te-ai gandit vreodata ca pur si simplu e vorba de putere?


Iti raspund eu: NU S-A GANDIT !!!!!
Cum nu s-a gandit ca e posibil ca noi, pamantenii, sa fim o rasa, daca nu inferioara extraterestrilor, cel putin una care nu a ajuns la stadiul de intelegere care sa ii permita sa descopere legi ale fizicii care EXISTA DE CAND LUMEA !!!
Dl. Ticu, nu stie ca un raspuns la o intrebare pusa, aduce stiintei alte intrebari fara raspuns MOMENTAN !!!

Nu cred ca, pe vremea romanilor, nu existau undele radio....Dar daca te vedea vreunul cu un celular la ureche, ori te lua de nebun, ori de vrajitor, ori de extraterestru.

Cine imi spune mie ca stiinta e imuabila??!!
Cate teorii care explicau STIINTIFIC cate ceva in Evul Mediu s-au relevat niste TAMPENII STRATOSFERICE??!!!!

GANDITI-VA !!!!!! Nu trebuie mult efort....e suficient sa scoateti ochelarii de cal...



Burta...verde
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 19:52

De la: royan32, la data 2009-07-21 18:18:43
De la: ticu, la data 2009-07-21 17:02:13 Domnita royan 32, am observat ca matale cunosti ceva in legatura cu OZN, dar faci niste mici observatii, care nu-s corecte,si trebuie mai bine documentat. Pai Domnita, in fizica legile o data date nu se mai schimba . ;ori se anuleaza, ori se mai adauga la ea , dar nu se schimba.-Legile fizicii sunt valabile in tot universul. -Omul ala de stiinta care spune ca " la ora actuala " e legea in forma asta , ala nu e de stiinta , fizician , ci poate portar la intreprindere . ! Ce este adevarat, este ca fizica inca nu a ajuns la apogeu. Despre Ozn-urile de deasupra ariei 51 pot sa discut cu matale, trei topicuri intregi si nu terminam, asa ca e mai bine sa intelegem ce-s cu aceste zboruri si mai putin cu ce se intampla acolo.Aceasta suprafata,se afla in desertul Nevada ,SUA si este subteran [ de ce in desert si subteran si nu in vazul lumii ???] deasupra se vad cum ies din pamant aparate zburatoare de diferite forme adica faimoasele OZN-uri, Ce este iar interesant ca cine lucreaza acolo, garanteaza in scris cu viata lui si a familiei, si fii sigura ca multe familii au fost rase de pe pamant, cunosc nume, dar nu are rost sa le spun . daca cineva observa ceva si ''ciripeste" imediat vine armata cu bani sau gloante .! Da , acolo este o fabrica de OZN ultra secreta, Un inginer american , a spus la un post TV despre asta, si cand a ajuns acasa si-a gasit familia macelarita. De ce toate aceste secrete daca ar fi de pe alte stele cand trebuie sa stie toata lumea! ?/// Ce-s cu OZN-urile din Himalaya ? Domnita daca ar fi extraterestru, nicio tara fie si SUA nu are dreptul sa faca secret lucrul asta, toata lumea trebuie sa stie.Spui de musuroi, asa vor americanii, ca pentru restul omenirii stiinta sa fie ca un musuroi . !


:



sml-happy0044: tre' sa verific daca nu cumva sunt in zona crepusculara!

pai in ultimul paragraf, ala cu nici o tara nu are dreptul sa tina secret... te-ai gandit vreodata ca pur si simplu e vorba de putere?



Domnita , incearca si scoate prostia asta cu "zona crepusculara" Inteleg ca ne mai contrazicem cu extraterestrii, dar sa incercam cu zona crepusculara , ar insemna sa ne copilarim , ca micutii de la gradinita. ; mai ramane sa bagam si oameni cu jumatate cap , jumatate robot si gata serialul SF.! ;-am trecut de varsta asta , asa ca sa lasam aceasta zona copiilor . ! La celalalt punct ai pus bine problema,asa e e vorba de putere . Domnita , eu sunt anti american convins, urasc America si pentru asta . ! asa este , si puterea isi spune cuvantul !


Ticu
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 20:08

De la: Burrrt, la data 2009-07-21 18:28:17
De la: royan32, la data 2009-07-21 18:18:43
De la: ticu, la data 2009-07-21 17:02:13 Domnita royan 32, am observat ca matale cunosti ceva in legatura cu OZN, dar faci niste mici observatii, care nu-s corecte,si trebuie mai bine documentat. Pai Domnita, in fizica legile o data date nu se mai schimba . ;ori se anuleaza, ori se mai adauga la ea , dar nu se schimba.-Legile fizicii sunt valabile in tot universul. -Omul ala de stiinta care spune ca " la ora actuala " e legea in forma asta , ala nu e de stiinta , fizician , ci poate portar la intreprindere . ! Ce este adevarat, este ca fizica inca nu a ajuns la apogeu. Despre Ozn-urile de deasupra ariei 51 pot sa discut cu matale, trei topicuri intregi si nu terminam, asa ca e mai bine sa intelegem ce-s cu aceste zboruri si mai putin cu ce se intampla acolo.Aceasta suprafata,se afla in desertul Nevada ,SUA si este subteran [ de ce in desert si subteran si nu in vazul lumii ???] deasupra se vad cum ies din pamant aparate zburatoare de diferite forme adica faimoasele OZN-uri, Ce este iar interesant ca cine lucreaza acolo, garanteaza in scris cu viata lui si a familiei, si fii sigura ca multe familii au fost rase de pe pamant, cunosc nume, dar nu are rost sa le spun . daca cineva observa ceva si ''ciripeste" imediat vine armata cu bani sau gloante .! Da , acolo este o fabrica de OZN ultra secreta, Un inginer american , a spus la un post TV despre asta, si cand a ajuns acasa si-a gasit familia macelarita. De ce toate aceste secrete daca ar fi de pe alte stele cand trebuie sa stie toata lumea! ?/// Ce-s cu OZN-urile din Himalaya ? Domnita daca ar fi extraterestru, nicio tara fie si SUA nu are dreptul sa faca secret lucrul asta, toata lumea trebuie sa stie.Spui de musuroi, asa vor americanii, ca pentru restul omenirii stiinta sa fie ca un musuroi . !


tre' sa verific daca nu cumva sunt in zona crepusculara!

pai in ultimul paragraf, ala cu nici o tara nu are dreptul sa tina secret... te-ai gandit vreodata ca pur si simplu e vorba de putere?





Iti raspund eu: NU S-A GANDIT !!!!!
Cum nu s-a gandit ca e posibil ca noi, pamantenii, sa fim o rasa, daca nu inferioara extraterestrilor, cel putin una care nu a ajuns la stadiul de intelegere care sa ii permita sa descopere legi ale fizicii care EXISTA DE CAND LUMEA !!!
Dl. Ticu, nu stie ca un raspuns la o intrebare pusa, aduce stiintei alte intrebari fara raspuns MOMENTAN !!!

Nu cred ca, pe vremea romanilor, nu existau undele radio....Dar daca te vedea vreunul cu un celular la ureche, ori te lua de nebun, ori de vrajitor, ori de extraterestru.

Cine imi spune mie ca stiinta e imuabila??!!
Cate teorii care explicau STIINTIFIC cate ceva in Evul Mediu s-au relevat niste TAMPENII STRATOSFERICE??!!!!

GANDITI-VA !!!!!! Nu trebuie mult efort....e suficient sa scoateti ochelarii de cal...

:




sml-confused0067: M-am uitat in avatar sa vad cum arati, de curiozitate, imi place ca pui problema filozofic ,ca un filozof , mai e cineva pe forumul Grace, tot asa, la fiecare postare, o lua filozofic. !Sunt bune ideile tale, ; mi-a placut asta : "un raspuns la o intrebare pusa, aduce stiintei alte intrebari fara raspuns MOMENTAN !!" corect , !


Ticu
Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 20:59

De la: 9am073190, la data 2009-07-21 14:07:44
De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 18:33:05
De la: 9am073190, la data 2009-07-20 16:35:58
De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 16:28:16
De la: 9am073190, la data 2009-07-20 11:22:19
De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 10:31:16
De la: 9am073190, la data 2009-07-19 12:41:59Si eu tin secret cand mi-o pun cu nevasta-mea....totusi nu are nimeni dubii ca o fac, doar pt ca asta nu se intampla in public

Iar dovada ca mi-am pus-o, se pregateste sa plece la plaja cu amicele !!!!

Va indoiti careva???!!!!
Mah, taicule,manc'atz'ahs kishoru' lu nevasta matale...cred ca-n ultima perioada ai facut sex mai mult in gand.Uite,io ma-ndoiesc....App,al doilea e de lemn?De ce nu-l bagi in poza?Si,o rugaminte:las-o mai moale,la varsta matale,e cam mult de trei ori pe an!Leule!Baga tzelina...vesela...


Ai putintica rabdare musiu, ......vine si al doilea.... Eu cand ma apuc de.. ..numarat pana la 3, ...., le dau la o parte .

SI ACUM NU-L MAI GASESC PE AL DOILEA

L-or fi rapit alienii ca sa-l reproduca !!!!
Vezi sa nu ti-l rapeasca arienii,ca umbla p-aci...Acu,pe bune,mai poti avea grija de dansa(proprietara kishorului)?Ca te vad cam ostenit,asa...


Ma straduiesc, ma straduiesc....Dac nu altceva, macar ii cumpar pantofi....la care ma pricep binisor (deformatie profesionala). Cred ca se observa din moment ce m-am trezit cu intrebari explicite in privat, cum ca as fi trans !!!!

Pt. baietii cu ochi albastri: NU SIIINT trans.....calmati-va, vedeti-va de neveste..etc
Stiu ca sint un gagiu pe cinste...da' n-am ce sa va fac: SINT OCUPAT !!!
Baieteii vor sa-ti ridice "moralul"? I-a zi-mi si mie cum reusesti sa ai acest succes pe ambele laturi?Multa tzelina trebuie sa fi mancat la viata matale....


Habar n-am daca am succes....da' poti sa ma interoghezi la o partida de pescuit...anul viitor, cand sper sa vin si eu acasa

Ce zici?
Eu pescuiesc in ape tulburi...Daca n-ai rau de monstri...poti veni!


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 21 Iulie 2009, ora 22:17

hm...
dar extraterestrii astia de ce trebuie neaparat sa colaboreze cu armata americana sau ruseasca?
daca ii intereseaza reproducerea cum zice shanice, atunci ar trebui sa colaboreze cu spitalele


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Iulie 2009, ora 13:12

De la: ioa_d, la data 2009-07-21 22:17:32hm...
dar extraterestrii astia de ce trebuie neaparat sa colaboreze cu armata americana sau ruseasca?
daca ii intereseaza reproducerea cum zice shanice, atunci ar trebui sa colaboreze cu spitalele
:



sml-love0049: Buna observatie, mi-a placut treaba cu spitalele.! ce sa faca acolo, nu vezi ca ei nu au tratamente pentru noi terestrii, dar pentru extraterestrii, !ne facem de ras !


Ticu
Fosta membra 9am.ro

666 mesaje
Membru din: 24/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Iulie 2009, ora 17:32

De la: ticu, la data 2009-07-19 09:28:36
De la: AMIRALUL, la data 2009-07-18 23:36:48uitati aici un veritabil extraterestru !
Nu e amuzanta deloc fapta ta de a posta asa ceva, daca esti pagan nu te mai arata, ai jignit pe toti crestinii, si pe noi nu ne incanta, ne scarbeste, sau poate esti vre-un sectant nemiruit . !!!
eu nu mi-am propus sa incant pe nimeni si cu atata mai putin pe naivi ..., oupsss ..., crestini. e dreptul fiecaruia sa creada sau sa nu creada in ...
www.lovendal.net/wp52/wp-content/uploads/2009/05/extraterestru.j...">


Adevarat ca mai cinstit lucru nu este in lume, si mai scump si mai curat, decat omul procopsit la invatatura. - Mihail Sadoveanu
VictorCh

1019 mesaje
Membru din: 9/06/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 22 Iulie 2009, ora 17:59

De la: ticu, la data 2009-07-21 17:02:13
De la: royan32, la data 2009-07-21 09:12:40mah ioa_d, ma pufneste si rasul! la link-ul ala de pe forumul unde sunt prezentate ozn-urile nemtesti, tu ai citit ce scrie autorul postarii fotografiilor? intamplator ai intrat tot pe un forum unde discuta niste "nebuni" tot despre acelasi lucru-iar ce scrie tipul gasesti in cartea lui toni moldovan
autorul articolului in engleza nu foloseste terminologia ufo ci cea de farfurie, deci de aici deja iesim din sfera ozn despre care discutai mai devreme! am uitat ca acest termen de "farfurie" vine de la explicatia unui martor care a descris nava ca pe "o farfurie ce pluteste deasupra apei". inca ceva, mai nou, cred ca pe discovery sau aiurea se foloseste termenul space craft! sitchin care a tradus tablitele sumeriene si a scris ceva carti pe tema asta, sustine ca sumerienii scriu explicit cuvinte care inseamna "nava spatiala"-intamplator acest sitchin este o autoritate in materie de limbi ciudate si nu stiu de ce tind sa-l cred!
pe pagina de wikipedia recomandata de tine gasesti exact explicatiile "oficiale" pe care le cunoaste toata lumea! vezi ca pe wikipedia in engleza gasesti chiar mai multe lucruri! vad ca mentiuni de prin biblie nu face nimeni pe nici o wikipedie, sau poate n-am citit eu bine! in general vad ca lumea pe aici vorbeste nu numai din experienta personala dar si din literatura mai mult sau mai putin underground- adica aia nerecunoscuta scrisa de nebuni, dintre care unii nu mai au voie sa-si paraseasca statul! poate imi explicati si mie tu si ticu- ce iluzii optice au vazut astronautii in spatiu?!
intamplator si eu stiu pe cineva care a stat de vorba cu dumitru prunariu- de altfel tipul a dar si o declaratie oficiala, dar ma repet, o fi si asta dus cu capu' la fel ca restul astronautilor care au iesit de pe terra.

mai ioa_d si ticu, voi ati vazut furnicutze? si aia credeau ca in afara musuroiului lor nu mai exista nimic! ticu cel putin tot insista cu legile fizicii, dar uita ca astea sunt legile cunoscute de noi la ora actuala si care se si pot schimba, si vreau sa mentionez ca eu nu stiu fizica..... chiar deloc! chiar si oamenii de stiinta mai folosesc din cand in cand exprmarea "la ora actuala" "atat se cunoaste pana in prezent" deci nici aia, cu toata stiinta lor nu sunt siguri ca stiu totul si sunt dispusi sa accepte ca mai e si altceva- probabil nu l-au cunoscut pe ticu
apropo- daca seti se ocupa cu cautarea vietii inteligente, cum se face ca deasupra ariei 51 zboara obiecte d-astea intr-o veselie-inregistrare vazuta de curand intr-un documentar, printre care si jurnalistul alergat nitel ca a depasit semnul de "nu calcati iarba" ,(adica trecerea interzisa), cam ciudat pentru o baza dezafectata! n-ar fi mai bine sa stea de vorba ei intre ei? eu cred ca faza asta este de fapt o acoperire, un fel de "americani, aici sunt banii dumneavoastra", in rest... totul e cancan.






Domnita royan 32, am observat ca matale cunosti ceva in legatura cu OZN, dar faci niste mici observatii, care nu-s corecte,si trebuie mai bine documentat. Pai Domnita, in fizica legile o data date nu se mai schimba . ;ori se anuleaza, ori se mai adauga la ea , dar nu se schimba.-Legile fizicii sunt valabile in tot universul. -Omul ala de stiinta care spune ca " la ora actuala " e legea in forma asta , ala nu e de stiinta , fizician , ci poate portar la intreprindere . ! Ce este adevarat, este ca fizica inca nu a ajuns la apogeu. Despre Ozn-urile de deasupra ariei 51 pot sa discut cu matale, trei topicuri intregi si nu terminam, asa ca e mai bine sa intelegem ce-s cu aceste zboruri si mai putin cu ce se intampla acolo.Aceasta suprafata,se afla in desertul Nevada ,SUA si este subteran [ de ce in desert si subteran si nu in vazul lumii ???] deasupra se vad cum ies din pamant aparate zburatoare de diferite forme adica faimoasele OZN-uri, Ce este iar interesant ca cine lucreaza acolo, garanteaza in scris cu viata lui si a familiei, si fii sigura ca multe familii au fost rase de pe pamant, cunosc nume, dar nu are rost sa le spun . daca cineva observa ceva si ''ciripeste" imediat vine armata cu bani sau gloante .! Da , acolo este o fabrica de OZN ultra secreta, Un inginer american , a spus la un post TV despre asta, si cand a ajuns acasa si-a gasit familia macelarita. De ce toate aceste secrete daca ar fi de pe alte stele cand trebuie sa stie toata lumea! ?/// Ce-s cu OZN-urile din Himalaya ? Domnita daca ar fi extraterestru, nicio tara fie si SUA nu are dreptul sa faca secret lucrul asta, toata lumea trebuie sa stie.Spui de musuroi, asa vor americanii, ca pentru restul omenirii stiinta sa fie ca un musuroi . !



Scuze ca-mi permit (sunt nou pe aici), dar nu ma pot abtine. Ticu, Ticu... Ce grabit esti sa generalizezi! "Legile fizicii sunt valabile in tot universul." EU inca nu am auzit ca aceasta supozitie sa fi fost demonstrata. (Stii dumneata sa fi fost DEMONSTRAT - nu AFIRMAT - ca nu exista in univers "puncte singuare", unde legile fizicii ar fi modificate, sau actiunea lor ar fi suspendata macar temporar?) Admitand insa ca aceasta afirmatie ar fi adevarata (SI EU consider ca e adevarata, dar nu am DOVADA ca este asa; sa nu uitam CAT TIMP a fost general acceptat ca fiind "de bun simt si evident pt oricine" ca tot universul se invarteste in jurul pamantului; sau ca "cerul e sus"), "in fizica legile o data date nu se mai schimba" tot o asertiune fara acoperire ramane, incepand cu "date" (de catre cine?). Pe de alta parte, LEGILE ca atare s-ar putea sa ramana neschimbate (desi NICI ASTA nu mi-a fost dovedit), dar FORMULAREA lor (forma sub care o cunoastem) se modifica mereu, cu fiecare progres pe care il facem noi in cunoasterea acestor legi. "...ori se anuleaza, ori se mai adauga la ea..." - chiar crezi ca se "anuleaza" sau "adauga la ea", la LEGE? (a propos - astea nu-s tot schimbari?) Nu cumva SI DUMNEATA te referi tot la FORMULAREA cunoscuta de catre noi a legii, nu la LEGEA ca atare? (parca scriai ca aia NU se schimba - si NU AI DOVEDIT aceasta afirmatie "de bun simt"!). In textul la care dai replica EU nu reusesc sa descopar formularea "e legea in forma asta" cand e vorba de "la ora actuala": deocamdata e (implicit) general acceptat faptul ca LEGILE FIZICII chiar SUNT generale si neschimbate, dar ca FORMULAREA lor se modifica in timp odata cu cunostintele noastre - ceea ce recunosti si dumneata in replica data; atunci LA CE protestezi? Te contrazici singur.


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 22 Iulie 2009, ora 22:36

De la: ticu, la data 2009-07-22 13:12:39
De la: ioa_d, la data 2009-07-21 22:17:32hm...
dar extraterestrii astia de ce trebuie neaparat sa colaboreze cu armata americana sau ruseasca?
daca ii intereseaza reproducerea cum zice shanice, atunci ar trebui sa colaboreze cu spitalele
:



sml-love0049: Buna observatie, mi-a placut treaba cu spitalele.! ce sa faca acolo, nu vezi ca ei nu au tratamente pentru noi terestrii, dar pentru extraterestrii, !ne facem de ras !



pai mergeau la planning familial sa le explice medicii de acolo cum se realizeaza inmultirea, daca tot au probleme de genul asta saracii...si extraterestrii astia, asa inteligenti, nu au aflat ca pe terra sant filme porno? mai bine dadeau spargerea la magazinele de specialitate si "rapeau" niste DVD-uri in loc de oameni...asa aflau cum se procedeaza
dar daca se inmultesc prin diviziune de exemplu, ce naiba sa invete de la noi?
complicata problema asta ...


Pagini: << 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului cine sunt extraterestrii ?
Mergi la: