back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine sunt extraterestrii ?

 


 
Pagini: << 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >> Sari la pagina:
 
9am073190

190 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 12:41

Si eu tin secret cand mi-o pun cu nevasta-mea....totusi nu are nimeni dubii ca o fac, doar pt ca asta nu se intampla in public

Iar dovada ca mi-am pus-o, se pregateste sa plece la plaja cu amicele !!!!

Va indoiti careva???!!!!


9am073190

190 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 12:47

De la: ioa_d, la data 2009-07-19 12:34:13
De la: ticu, la data 2009-07-18 15:06:56
De la: alinaelena198611, la data 2009-07-18 14:50:29Pai si daca este asa secret de unde stii tu ? :P Mie mi-ar placea sa existe extraterestrii :P :))
:


sml-happy0065: Iata o intrebare inteligenta care rar gasesti! "Pai si daca este asa secret de unde stii tu ?" CORECT, MI-A PLACUT. In univers posibil sa mai fie planete locuite dar e imposibil sa ne viziteze ,legile fizicii sunt valabile in tot universul.;IMPOSIBIL!





Pt. tine doar asta: SE SPARIE GANDUL !!!! ca persoane ca tine trec prin examene si prin scoli ca cainele prin apa....si mai devin si PROFESOARE !!!!!!

Draguta, esti asa experta in legile fizicii ca stii toate legile care exista si le si poti folosi pe toate in avantajul tau???
Sau te-ai trezit dintr-un cosmar si te mai crezi in Evul Mediu unde nu exista nimic, daca nu era scris prealabil in biblie??!!

Nu ma uimesti, ma LASI PERPLEX !!!
Nota 3


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 12:49

De la: 9am073190, la data 2009-07-19 12:41:59Si eu tin secret cand mi-o pun cu nevasta-mea....totusi nu are nimeni dubii ca o fac, doar pt ca asta nu se intampla in public

Iar dovada ca mi-am pus-o, se pregateste sa plece la plaja cu amicele !!!!

Va indoiti careva???!!!!
care nu se indoaie,trece pe la mine si-i dau pana se indoaie,ok? astept provincia


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 13:02

am citit o parte dion postarile astea....dar de OZN-urile facute de nemti in razboaiele mondiale ati auzit? pe care ulterior au inceput sa le faca si alte natiuni ale lumii? v-ati gandit ca poate navele respective pe care le-ati vazut sant facute de mana omului?


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 13:10

De la: 9am073190, la data 2009-07-19 12:47:28
De la: ioa_d, la data 2009-07-19 12:34:13
De la: ticu, la data 2009-07-18 15:06:56
De la: alinaelena198611, la data 2009-07-18 14:50:29Pai si daca este asa secret de unde stii tu ? :P Mie mi-ar placea sa existe extraterestrii :P :))
:


sml-happy0065: Iata o intrebare inteligenta care rar gasesti! "Pai si daca este asa secret de unde stii tu ?" CORECT, MI-A PLACUT. In univers posibil sa mai fie planete locuite dar e imposibil sa ne viziteze ,legile fizicii sunt valabile in tot universul.;IMPOSIBIL!





Pt. tine doar asta: SE SPARIE GANDUL !!!! ca persoane ca tine trec prin examene si prin scoli ca cainele prin apa....si mai devin si PROFESOARE !!!!!!

Draguta, esti asa experta in legile fizicii ca stii toate legile care exista si le si poti folosi pe toate in avantajul tau???
Sau te-ai trezit dintr-un cosmar si te mai crezi in Evul Mediu unde nu exista nimic, daca nu era scris prealabil in biblie??!!

Nu ma uimesti, ma LASI PERPLEX !!!
Nota 3



draga, nu aplaudam treaba cu legile fizicii, aplaudam treaba cu intrebarea inteligenta. la legile fizicii nu ma bag, decat la alea pe care le cunosc. de exemplu faza cu fulgerele globulare pe care am mai explicat-o. asta daca cumva ai auzit de fizica atmosferica, ca vad ca te dai cam rotund.
si in legile fizicii atmosferice s-ar putea sa fiu o mica experta, asa ca retrage-ti cuvintele.
cat despre scoala mea ca gasca prin apa.....ti-as dori ca copiii tai sa invete ca mine in facultate si la master, si sa ia notele pe care le-am luat eu, asa cum le-am luat eu, si sa ramana cu cat am ramas eu, si sa aibe profesori la catedra de la nivelul meu in sus.
va rog sa nu mai jigniti pe forum, atata timp cat nu stitit ce studii avem sau cum am facut scoala.
k?
daca nu te-am convins, deschide un topic despre fizica atmosferica si hai sa ne batem in stiinta.
cred ca tu te-ai trezit intr-un cosmar in care crezi tot ce se spune pe la toate colturile. iat faza cu biblia nu ai nimerit-o, pentru ca nu cred in biblie.


royan32

291 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 13:37

De la: ioa_d, la data 2009-07-19 13:02:03am citit o parte dion postarile astea....dar de OZN-urile facute de nemti in razboaiele mondiale ati auzit? pe care ulterior au inceput sa le faca si alte natiuni ale lumii? v-ati gandit ca poate navele respective pe care le-ati vazut sant facute de mana omului?


citeste programul planeta terra a lui toni victor moldovan, el da o oarecare explicatie a acestor ozn-uri-a caror tehnologie cica a fost primita de undeva contra cost bineanteles, dar se pare ca au luat plasa. bine... ce scrie in carte zici ca e pentru nebuni si totusi...


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 17:09

De la: ioa_d, la data 2009-07-19 13:02:03am citit o parte dion postarile astea....dar de OZN-urile facute de nemti in razboaiele mondiale ati auzit? pe care ulterior au inceput sa le faca si alte natiuni ale lumii? v-ati gandit ca poate navele respective pe care le-ati vazut sant facute de mana omului?


Nu draga, n-am auzit...noi suntem toti tampiti....MA BUCUR CA AI VENIT TU SA NE LUMINEZI !!!

Da' tu ai auzit de pus mana sa te informezi, sa citesti ce ti s-a spus si dup'aia sa-ti dai cu parerea, sau crezi ca merge ca la tine la facultate cu tras chiulul ??!!!

Dar daca vrei sa ne impresionezi cu ce stii tu (ca pana acum ai facut-o doar cu ce NU STII),
explica-i lui GERARD cat esti de informata si de inteligenta si eu am sa-mi cer scuze in numele la tot forumul.

Pana atunci inceteaza sa te mai faci de ras....pt ca domnul @ticu are convingerile sale, dar e deschis la argumente pro, tocmai pt ca vrea sa afle care e ADEVARUL.
Tu vrei sa faci doar pe desteapta....pt. ca masterele pe care le faci NU DAU NICI UN REZULTAT !!!!!



Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 17:18

De la: Bi_anca, la data 2009-07-19 17:09:39
De la: ioa_d, la data 2009-07-19 13:02:03am citit o parte dion postarile astea....dar de OZN-urile facute de nemti in razboaiele mondiale ati auzit? pe care ulterior au inceput sa le faca si alte natiuni ale lumii? v-ati gandit ca poate navele respective pe care le-ati vazut sant facute de mana omului?


Nu draga, n-am auzit...noi suntem toti tampiti....MA BUCUR CA AI VENIT TU SA NE LUMINEZI !!!

Da' tu ai auzit de pus mana sa te informezi, sa citesti ce ti s-a spus si dup'aia sa-ti dai cu parerea, sau crezi ca merge ca la tine la facultate cu tras chiulul ??!!!

Dar daca vrei sa ne impresionezi cu ce stii tu (ca pana acum ai facut-o doar cu ce NU STII),
explica-i lui GERARD cat esti de informata si de inteligenta si eu am sa-mi cer scuze in numele la tot forumul.

Pana atunci inceteaza sa te mai faci de ras....pt ca domnul @ticu are convingerile sale, dar e deschis la argumente pro, tocmai pt ca vrea sa afle care e ADEVARUL.
Tu vrei sa faci doar pe desteapta....pt. ca masterele pe care le faci NU DAU NICI UN REZULTAT !!!!!

AI VAZUT,EXACT CE SPUNEAM DESPRE FEMEI SI ARMATA,FEREASCA DUMNEZEU SA DEVINA STAGIUL MILITAR VREODATA OBLIGATORIU PT.FEMEI,VA FI SFARSITUL LUMII


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 17:20

bi[sexuala,cumva?!]_anca,nu mai fi asa rea ca te spun lu' taica popa sa-ti taie nasu' si urechile,ok?nu de alta,da' parca zilele trecute imi faceai observatie ca sunt rau si intolerant


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 18:42

De la: Bi_anca, la data 2009-07-19 17:09:39
De la: ioa_d, la data 2009-07-19 13:02:03am citit o parte dion postarile astea....dar de OZN-urile facute de nemti in razboaiele mondiale ati auzit? pe care ulterior au inceput sa le faca si alte natiuni ale lumii? v-ati gandit ca poate navele respective pe care le-ati vazut sant facute de mana omului?


Nu draga, n-am auzit...noi suntem toti tampiti....MA BUCUR CA AI VENIT TU SA NE LUMINEZI !!!

Da' tu ai auzit de pus mana sa te informezi, sa citesti ce ti s-a spus si dup'aia sa-ti dai cu parerea, sau crezi ca merge ca la tine la facultate cu tras chiulul ??!!!

Dar daca vrei sa ne impresionezi cu ce stii tu (ca pana acum ai facut-o doar cu ce NU STII),
explica-i lui GERARD cat esti de informata si de inteligenta si eu am sa-mi cer scuze in numele la tot forumul.

Pana atunci inceteaza sa te mai faci de ras....pt ca domnul @ticu are convingerile sale, dar e deschis la argumente pro, tocmai pt ca vrea sa afle care e ADEVARUL.
Tu vrei sa faci doar pe desteapta....pt. ca masterele pe care le faci NU DAU NICI UN REZULTAT !!!!!



in primul rand nu vorbi in numele tuturor de pe forum, pentru ca se pare ca numai cu tine am divergente de genul asta. cu cei putini cu care am mai avut pareri in contradictoriu am ajuns la un inteles pana la urma.

2. nu fac pe desteapta pentru ca la urma urmei nu rezolv nimic nici daca par desteapta nici daca par proasta in fata voastra, pentru ca oricum nu ne cunastem momentan.

3. pana acuma nu m-ai convins nici tu pe mine. faptul ca ai vazut sau ai citit nu stiu ce si nu stiu de unde nu e un argument. mai ales faptul ca tu ai vazut. si nu m-am legat de tine pentru asta. fiecare are convingerile si parerea lui. iti spun sigur, din raftul de carti de astronomie citite la scoala mea de 3 lei, ca oficial si stiintiftic nu exista OZN-uri. din punct de vedere astronomic nu exista. punct. acuma ca exista teorii ale conspiratiei pe care tu le crezi , asta e alta problema. cat despre poze care pot fi usor trucate, si daca vrei iti trimit eu cate vrei, si despre fenomene "inexplicabile" care totusi au explicate. daca tu ai vazut beculetze de discoteca pe cer, ti-am spus de fulgere, ti-am spus si de OZN-uri facute de armata. acuma crede fiecare ce vrea.
nu stiu cat ai citit tu despre asta, sincer nici nu ma intereseaza, eu am citit doar astronomie, si m-am lamurit in privinta acestui subiect.

4. nu inteleg de ce te tot legi de viata mea. in primul rand acuma nu m-am legat de ce ai scris tu. daca vorbim in contradictoriu .... cred ca asta e si scopul forumului pana la urma. ca daca santem toti de acord, se inchid subiectele pe topicuri dupa primele 2-3 pagini. uita-te sa vezi, cele mai plictisitoare topicuri sant cele pe care toti sant de acord intr-o anum ita privintza.
problema ta este ca te crezi tu mai inteligenta decat ma cred eu, si nu suporti sa fii contrazisa. cu sau fara argumentele tale sau ale adversarului de discutii. si eu ma contrazic, dar nu ma leg de scoala facuta de altul sau de inteligentza lui. fiecare are dreptul la o parere, numai ca tu nu suporti sa aibe altii pareri diferite de tine.

5. daca deranjez asa de tare forumul cu prezenta mea, sa isi exprime si altii dorintza de a nu ma mai vedea si dispar. nici o problema. deci, pentru toti forumistii: DERANJEZ RAU? ca plec, nici o problema, nu vreau sa deranjez daca nu sant bine venita. chiar va rog sa va exprimati parerea in privintza asta.


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 18:49

De la: Bi_anca, la data 2009-07-19 17:09:39
De la: ioa_d, la data 2009-07-19 13:02:03am citit o parte dion postarile astea....dar de OZN-urile facute de nemti in razboaiele mondiale ati auzit? pe care ulterior au inceput sa le faca si alte natiuni ale lumii? v-ati gandit ca poate navele respective pe care le-ati vazut sant facute de mana omului?


Nu draga, n-am auzit...noi suntem toti tampiti....MA BUCUR CA AI VENIT TU SA NE LUMINEZI !!!

Da' tu ai auzit de pus mana sa te informezi, sa citesti ce ti s-a spus si dup'aia sa-ti dai cu parerea, sau crezi ca merge ca la tine la facultate cu tras chiulul ??!!!

Dar daca vrei sa ne impresionezi cu ce stii tu (ca pana acum ai facut-o doar cu ce NU STII),
explica-i lui GERARD cat esti de informata si de inteligenta si eu am sa-mi cer scuze in numele la tot forumul.

Pana atunci inceteaza sa te mai faci de ras....pt ca domnul @ticu are convingerile sale, dar e deschis la argumente pro, tocmai pt ca vrea sa afle care e ADEVARUL.
Tu vrei sa faci doar pe desteapta....pt. ca masterele pe care le faci NU DAU NICI UN REZULTAT !!!!!



inca ceva, nu am venit sa luminez pe nimeni si nici nu am facut tampit pe nimeni, spre deosebire de tine care o cam faci, si nu doar in cazul meu. iar din reactiile tale super agresive cel putin fata de mine.....daca erai asa inteligenta nu reactionai asa. am mai contrazis si pe altii pe forumul asta si nu au avut reactii atat de violente. daca te deranjez, uite, nu ma mai adresez tie. dar nici tu nu te mai lega de viata mea. chiar nu pricep cu ce ti-am gresit. doar cu faptul ca nu santem de acord in anumite privintze? pai iti dau dreptate de acum ca sa te simti mai bine


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 18:51

De la: ADERP_NIROLF_ERTEP999, la data 2009-07-19 17:20:47bi[sexuala,cumva?!]_anca,nu mai fi asa rea ca te spun lu' taica popa sa-ti taie nasu' si urechile,ok?nu de alta,da' parca zilele trecute imi faceai observatie ca sunt rau si intolerant




mersi, vad ca exista si persoane care nu ma agreseaza pe forumul asta


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 19:00

de exemplu, bi_anca, uita-te prin forum cat m-am contrazis si cu nastasemihail, dar de asta nu a incercat sa imi suceasca gatul ca si tine. ia exemplu


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 19:21

De la: ADERP_NIROLF_ERTEP999, la data 2009-07-19 17:20:47bi[sexuala,cumva?!]_anca,nu mai fi asa rea ca te spun lu' taica popa sa-ti taie nasu' si urechile,ok?nu de alta,da' parca zilele trecute imi faceai observatie ca sunt rau si intolerant


Florinel, eu pe tine te repect, stii bine asta. Sexul meu sau altceva nu vad ce relevanta are in cazul OZN-urilor.
Problema e ca fetisoara asta ma contrazice fara sa vina cu argumente ci cu PARERI personale.

Oricum daca va intereseaza mai mult cu cine mi-o pun eu sau de cate ori, va invit sa discutam pe topicul despre sex. Aici se vorbeste altceva; si e vorba de OZN-uri, nu de fenomene atmosferice. Faptul ca pe mine m-a dus la gara Dumitru Prunariu odata, nu face din mine un expert astronaut.

Mai bine citeste cu atentie ce posteaza domnisoara si vezi cat de frumos i-am explicat ....dar continua sa ma contrazica scotand baliverne una dupa alta......

Rabdarea mea are si ea limite, ca nu pierd timpul pe net ca sa ma cert cu primul care crede ca s-a nascut invatat. Am invitat-o pe d-soara sa discutam in privat, ca ii dadeam niste carticele in pdf, cum i-am dat lui Radu, lui Florian si lui Costin. Crezi ca a fost interesata??? NNUUUUU!!!!

Mai vrei argumente Florin, sau iti place si tie sa ma tragi de urechi doar pt ca asa ai vazut la altii????(care isi construiesc avataruri ad-hoc si imi cer prietenia pe ascuns, cu ipocrizie puritana, dupa ce pe topicuri ma insulta oribil)??????
Ma dezamagesti profund si tu ........


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 19:26

De la: ioa_d, la data 2009-07-19 19:00:10de exemplu, bi_anca, uita-te prin forum cat m-am contrazis si cu nastasemihail, dar de asta nu a incercat sa imi suceasca gatul ca si tine. ia exemplu


Nu prea mai citesc ce scrie Mihail, pt ca ii place sa jigneasca fara sa-si ceara scuze......nu ma intereseaza ce pareri au asemenea persoane.

Eu ma refer doar la tine...si mi-am pierdut rabdarea. Tu esti convinsa ca nu exista asa ceva, ti-ai spus parerea odata, nu te intereseaza sa te informezi de ce noi, astia care credem discutam asta, deci nu inteleg ce mai cauti pe topicul asta????

Ce vrei sa demonstrezi?? Ca tu le stii pe toate??? ASA E !!!! NU EXISTA EXTRATERESTRI !!!!MULTUMITA????

Deci, te rog frumos sa ignori ce postez eu...pt ca nu e demn de tine sa raspunzi unei retardate dezinformate ca mine.

Iti doresc o zi buna !!!


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 19:33

De la: Bi_anca, la data 2009-07-19 19:21:08
De la: ADERP_NIROLF_ERTEP999, la data 2009-07-19 17:20:47bi[sexuala,cumva?!]_anca,nu mai fi asa rea ca te spun lu' taica popa sa-ti taie nasu' si urechile,ok?nu de alta,da' parca zilele trecute imi faceai observatie ca sunt rau si intolerant


Florinel, eu pe tine te repect, stii bine asta. Sexul meu sau altceva nu vad ce relevanta are in cazul OZN-urilor.
Problema e ca fetisoara asta ma contrazice fara sa vina cu argumente ci cu PARERI personale.

Oricum daca va intereseaza mai mult cu cine mi-o pun eu sau de cate ori, va invit sa discutam pe topicul despre sex. Aici se vorbeste altceva; si e vorba de OZN-uri, nu de fenomene atmosferice. Faptul ca pe mine m-a dus la gara Dumitru Prunariu odata, nu face din mine un expert astronaut.

Mai bine citeste cu atentie ce posteaza domnisoara si vezi cat de frumos i-am explicat ....dar continua sa ma contrazica scotand baliverne una dupa alta......

Rabdarea mea are si ea limite, ca nu pierd timpul pe net ca sa ma cert cu primul care crede ca s-a nascut invatat. Am invitat-o pe d-soara sa discutam in privat, ca ii dadeam niste carticele in pdf, cum i-am dat lui Radu, lui Florian si lui Costin. Crezi ca a fost interesata??? NNUUUUU!!!!

Mai vrei argumente Florin, sau iti place si tie sa ma tragi de urechi doar pt ca asa ai vazut la altii????(care isi construiesc avataruri ad-hoc si imi cer prietenia pe ascuns, cu ipocrizie puritana, dupa ce pe topicuri ma insulta oribil)??????
Ma dezamagesti profund si tu ........
Sexul are legatura cu OZN-urile,daca n-ar avea,nu s-ar povesti...


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 19:34

1www.youtube.com/v/31_UKP3AXHA&hl=en&fs=1&">www.youtube.com/v/31_UKP3AXHA&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505">


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 20:49

De la: Bi_anca, la data 2009-07-19 19:21:08
De la: ADERP_NIROLF_ERTEP999, la data 2009-07-19 17:20:47bi[sexuala,cumva?!]_anca,nu mai fi asa rea ca te spun lu' taica popa sa-ti taie nasu' si urechile,ok?nu de alta,da' parca zilele trecute imi faceai observatie ca sunt rau si intolerant


Florinel, eu pe tine te repect, stii bine asta. Sexul meu sau altceva nu vad ce relevanta are in cazul OZN-urilor.
Problema e ca fetisoara asta ma contrazice fara sa vina cu argumente ci cu PARERI personale.

Oricum daca va intereseaza mai mult cu cine mi-o pun eu sau de cate ori, va invit sa discutam pe topicul despre sex. Aici se vorbeste altceva; si e vorba de OZN-uri, nu de fenomene atmosferice. Faptul ca pe mine m-a dus la gara Dumitru Prunariu odata, nu face din mine un expert astronaut.

Mai bine citeste cu atentie ce posteaza domnisoara si vezi cat de frumos i-am explicat ....dar continua sa ma contrazica scotand baliverne una dupa alta......

Rabdarea mea are si ea limite, ca nu pierd timpul pe net ca sa ma cert cu primul care crede ca s-a nascut invatat. Am invitat-o pe d-soara sa discutam in privat, ca ii dadeam niste carticele in pdf, cum i-am dat lui Radu, lui Florian si lui Costin. Crezi ca a fost interesata??? NNUUUUU!!!!

Mai vrei argumente Florin, sau iti place si tie sa ma tragi de urechi doar pt ca asa ai vazut la altii????(care isi construiesc avataruri ad-hoc si imi cer prietenia pe ascuns, cu ipocrizie puritana, dupa ce pe topicuri ma insulta oribil)??????
Ma dezamagesti profund si tu ........


1. uita-te bine cine de cine s-a luat aici. eu nu am vorbnit cu tine si tu ai comentat ce am postat eu. asa ca nu cred ca te contrazic cu argumente personale asa din senin. uita-te bine cu cine am vorbnit si cum te-ai bagat tu. argumente personale ai avut si tu in discutiile noastre, si tocmai asta ma si in tereseaza la uerma urmei, sa vad pareri diferite ale oamenilor, ca ce este in carti, pot citi si singura.

2. am acceptat sa vorbim in privat, daca nu iti aduci aminte , iti aduc eu. intra pe topicul despre existenta diavolului, si vezi ca am acceptat sa discutam. am asteptat mesajele tale private, dar te-am lasat zilele astea pentru ca eram si eu ocupata si tu la fel (din cate am inteles in unele postari de ale tale). astept in continuare mesajele private de la tine

3. la faza cu insultatul nu cred ca te-ai referit la mine, ca eu nu ti-am cerut sa fim prietene....decfi asta cade....

4. nu prea explici frumos, aia e problema, esti cam agresiva

5. in primul rand eu cred ca scriu romaneste, dar tu pricepi ungureste sau chineza. la prim ul post de care te-ai luat de mine, ai inteles ca eu nu cred in existenta diavolului si a lui dumnezeu desi eu nu am afirmat niciodata asa ceva.
acum zici ca nu e vorba de fenomene atmosferice ci de OZN. eu am explicat anumite fenomene pe care lumea le confunda cu fenomene OZN, iar nu ai inteles mesajul. de cate ori postez intelegi pe dos, pe bune acuma.
daca mai vrei sa te iei de mine, intii citeste ce scriu, si apoi discutam.



Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 21:01

De la: Bi_anca, la data 2009-07-19 19:26:28
De la: ioa_d, la data 2009-07-19 19:00:10de exemplu, bi_anca, uita-te prin forum cat m-am contrazis si cu nastasemihail, dar de asta nu a incercat sa imi suceasca gatul ca si tine. ia exemplu


Nu prea mai citesc ce scrie Mihail, pt ca ii place sa jigneasca fara sa-si ceara scuze......nu ma intereseaza ce pareri au asemenea persoane.

Eu ma refer doar la tine...si mi-am pierdut rabdarea. Tu esti convinsa ca nu exista asa ceva, ti-ai spus parerea odata, nu te intereseaza sa te informezi de ce noi, astia care credem discutam asta, deci nu inteleg ce mai cauti pe topicul asta????

Ce vrei sa demonstrezi?? Ca tu le stii pe toate??? ASA E !!!! NU EXISTA EXTRATERESTRI !!!!MULTUMITA????

Deci, te rog frumos sa ignori ce postez eu...pt ca nu e demn de tine sa raspunzi unei retardate dezinformate ca mine.

Iti doresc o zi buna !!!


cred ca tu jignesti mai mult decat mihail. sincer.
nu te-am facut retardata si nici dezinformata. era o discutie doar, si nu inteleg de ce sari asa de cate ori esti contrazisa. plus ca daca ma gandesc bine nici nu te-am contrazis, comentam postarile si tu ai inceput iar...
ignora tu ce scriu eu, pentru ca pana acum de cele mai multe tu ai sarit la gatul meu.
chiar nu iti inteleg agresivitatea. pe forumul asta lumea se mai cearta, mai au pareri in contradictie, dar nu inseamna ca trebuie sa ne impuscam acuma, sa pun em botu si sa ne suparam. daca asa consideri ca e mai bine, n u iti mai scriu, nici o problema, mai snat destui pe forum cu cine sa discut. dar nu asta e ideea de fapt.....fa cum crezi. oricum nu m-am crezut desteapta, si uita-te la postarile tale sa vezi ca tot la trei postari faci referire la inteligentza ta, ceea ce eu inca nu am facut si nici nu am s afac, pentru ca nu sant psiholog sa evaluez eu inteligentza nimanui....in fine, nici nu mai are sens discutia. scuze ca te-am deranjat.


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 21:32

De la: ioa_d, la data 2009-07-19 18:42:02
De la: Bi_anca, la data 2009-07-19 17:09:39
De la: ioa_d, la data 2009-07-19 13:02:03am citit o parte dion postarile astea....dar de OZN-urile facute de nemti in razboaiele mondiale ati auzit? pe care ulterior au inceput sa le faca si alte natiuni ale lumii? v-ati gandit ca poate navele respective pe care le-ati vazut sant facute de mana omului?


Nu draga, n-am auzit...noi suntem toti tampiti....MA BUCUR CA AI VENIT TU SA NE LUMINEZI !!!

Da' tu ai auzit de pus mana sa te informezi, sa citesti ce ti s-a spus si dup'aia sa-ti dai cu parerea, sau crezi ca merge ca la tine la facultate cu tras chiulul ??!!!

Dar daca vrei sa ne impresionezi cu ce stii tu (ca pana acum ai facut-o doar cu ce NU STII),
explica-i lui GERARD cat esti de informata si de inteligenta si eu am sa-mi cer scuze in numele la tot forumul.

Pana atunci inceteaza sa te mai faci de ras....pt ca domnul @ticu are convingerile sale, dar e deschis la argumente pro, tocmai pt ca vrea sa afle care e ADEVARUL.
Tu vrei sa faci doar pe desteapta....pt. ca masterele pe care le faci NU DAU NICI UN REZULTAT !!!!!



in primul rand nu vorbi in numele tuturor de pe forum, pentru ca se pare ca numai cu tine am divergente de genul asta. cu cei putini cu care am mai avut pareri in contradictoriu am ajuns la un inteles pana la urma.

2. nu fac pe desteapta pentru ca la urma urmei nu rezolv nimic nici daca par desteapta nici daca par proasta in fata voastra, pentru ca oricum nu ne cunastem momentan.

3. pana acuma nu m-ai convins nici tu pe mine. faptul ca ai vazut sau ai citit nu stiu ce si nu stiu de unde nu e un argument. mai ales faptul ca tu ai vazut. si nu m-am legat de tine pentru asta. fiecare are convingerile si parerea lui. iti spun sigur, din raftul de carti de astronomie citite la scoala mea de 3 lei, ca oficial si stiintiftic nu exista OZN-uri. din punct de vedere astronomic nu exista. punct. acuma ca exista teorii ale conspiratiei pe care tu le crezi , asta e alta problema. cat despre poze care pot fi usor trucate, si daca vrei iti trimit eu cate vrei, si despre fenomene "inexplicabile" care totusi au explicate. daca tu ai vazut beculetze de discoteca pe cer, ti-am spus de fulgere, ti-am spus si de OZN-uri facute de armata. acuma crede fiecare ce vrea.
nu stiu cat ai citit tu despre asta, sincer nici nu ma intereseaza, eu am citit doar astronomie, si m-am lamurit in privinta acestui subiect.

4. nu inteleg de ce te tot legi de viata mea. in primul rand acuma nu m-am legat de ce ai scris tu. daca vorbim in contradictoriu .... cred ca asta e si scopul forumului pana la urma. ca daca santem toti de acord, se inchid subiectele pe topicuri dupa primele 2-3 pagini. uita-te sa vezi, cele mai plictisitoare topicuri sant cele pe care toti sant de acord intr-o anum ita privintza.
problema ta este ca te crezi tu mai inteligenta decat ma cred eu, si nu suporti sa fii contrazisa. cu sau fara argumentele tale sau ale adversarului de discutii. si eu ma contrazic, dar nu ma leg de scoala facuta de altul sau de inteligentza lui. fiecare are dreptul la o parere, numai ca tu nu suporti sa aibe altii pareri diferite de tine.

5. daca deranjez asa de tare forumul cu prezenta mea, sa isi exprime si altii dorintza de a nu ma mai vedea si dispar. nici o problema. deci, pentru toti forumistii: DERANJEZ RAU? ca plec, nici o problema, nu vreau sa deranjez daca nu sant bine venita. chiar va rog sa va exprimati parerea in privintza asta.
:






sml-love0049: Nu, nu deranjezi cu nimic, domnita ioa d, asa este cu satelitii germani in razboi, ii foloseau ca spioni , si americanii au in spatiu asa ceva, se pare ca si japonezii folosesc asa ceva , trebuie sa iesim din lumea SF sa intram in realitate, sa recunoastem ca extraterestrii cu OZN-urile lor nu au venit nicio data pe la noi, e imposibil asa ceva .!tot ce s-a vazut e lucru pamantean, sau iluzii optice !


Ticu
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 21:36



nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 21:44

De la: ticu, la data 2009-07-19 21:32:33
De la: ioa_d, la data 2009-07-19 18:42:02
De la: Bi_anca, la data 2009-07-19 17:09:39
De la: ioa_d, la data 2009-07-19 13:02:03am citit o parte dion postarile astea....dar de OZN-urile facute de nemti in razboaiele mondiale ati auzit? pe care ulterior au inceput sa le faca si alte natiuni ale lumii? v-ati gandit ca poate navele respective pe care le-ati vazut sant facute de mana omului?


Nu draga, n-am auzit...noi suntem toti tampiti....MA BUCUR CA AI VENIT TU SA NE LUMINEZI !!!

Da' tu ai auzit de pus mana sa te informezi, sa citesti ce ti s-a spus si dup'aia sa-ti dai cu parerea, sau crezi ca merge ca la tine la facultate cu tras chiulul ??!!!

Dar daca vrei sa ne impresionezi cu ce stii tu (ca pana acum ai facut-o doar cu ce NU STII),
explica-i lui GERARD cat esti de informata si de inteligenta si eu am sa-mi cer scuze in numele la tot forumul.

Pana atunci inceteaza sa te mai faci de ras....pt ca domnul @ticu are convingerile sale, dar e deschis la argumente pro, tocmai pt ca vrea sa afle care e ADEVARUL.
Tu vrei sa faci doar pe desteapta....pt. ca masterele pe care le faci NU DAU NICI UN REZULTAT !!!!!



in primul rand nu vorbi in numele tuturor de pe forum, pentru ca se pare ca numai cu tine am divergente de genul asta. cu cei putini cu care am mai avut pareri in contradictoriu am ajuns la un inteles pana la urma.

2. nu fac pe desteapta pentru ca la urma urmei nu rezolv nimic nici daca par desteapta nici daca par proasta in fata voastra, pentru ca oricum nu ne cunastem momentan.

3. pana acuma nu m-ai convins nici tu pe mine. faptul ca ai vazut sau ai citit nu stiu ce si nu stiu de unde nu e un argument. mai ales faptul ca tu ai vazut. si nu m-am legat de tine pentru asta. fiecare are convingerile si parerea lui. iti spun sigur, din raftul de carti de astronomie citite la scoala mea de 3 lei, ca oficial si stiintiftic nu exista OZN-uri. din punct de vedere astronomic nu exista. punct. acuma ca exista teorii ale conspiratiei pe care tu le crezi , asta e alta problema. cat despre poze care pot fi usor trucate, si daca vrei iti trimit eu cate vrei, si despre fenomene "inexplicabile" care totusi au explicate. daca tu ai vazut beculetze de discoteca pe cer, ti-am spus de fulgere, ti-am spus si de OZN-uri facute de armata. acuma crede fiecare ce vrea.
nu stiu cat ai citit tu despre asta, sincer nici nu ma intereseaza, eu am citit doar astronomie, si m-am lamurit in privinta acestui subiect.

4. nu inteleg de ce te tot legi de viata mea. in primul rand acuma nu m-am legat de ce ai scris tu. daca vorbim in contradictoriu .... cred ca asta e si scopul forumului pana la urma. ca daca santem toti de acord, se inchid subiectele pe topicuri dupa primele 2-3 pagini. uita-te sa vezi, cele mai plictisitoare topicuri sant cele pe care toti sant de acord intr-o anum ita privintza.
problema ta este ca te crezi tu mai inteligenta decat ma cred eu, si nu suporti sa fii contrazisa. cu sau fara argumentele tale sau ale adversarului de discutii. si eu ma contrazic, dar nu ma leg de scoala facuta de altul sau de inteligentza lui. fiecare are dreptul la o parere, numai ca tu nu suporti sa aibe altii pareri diferite de tine.

5. daca deranjez asa de tare forumul cu prezenta mea, sa isi exprime si altii dorintza de a nu ma mai vedea si dispar. nici o problema. deci, pentru toti forumistii: DERANJEZ RAU? ca plec, nici o problema, nu vreau sa deranjez daca nu sant bine venita. chiar va rog sa va exprimati parerea in privintza asta.
:






sml-love0049: Nu, nu deranjezi cu nimic, domnita ioa d, asa este cu satelitii germani in razboi, ii foloseau ca spioni , si americanii au in spatiu asa ceva, se pare ca si japonezii folosesc asa ceva , trebuie sa iesim din lumea SF sa intram in realitate, sa recunoastem ca extraterestrii cu OZN-urile lor nu au venit nicio data pe la noi, e imposibil asa ceva .!tot ce s-a vazut e lucru pamantean, sau iluzii optice !

s-o crezi tu asta. Nu mai veni cu afirmatii false. Arata-mi un singur ozn la sol, apoi cu demonstratie in aer. cu hangare unde se fac. avioanele, dirijabilele elicopterele se fac fara secrete. Cind sint gata nu mai e nici un secret, se stie ca sint umane.
OZNURILE NU SINT UMANE SI NICI DE PE TERRA. Deja se stie sigur asta. Nu mai veni cu asemenea afirmatii cum ca ar fi umane ca nici copii mici nu cred. Poate in viitor vor apare din cele care vor merge topaind ca elicopterele. Mai trebuie sa ne taiem din infumurarea noastra umana ca sa evoluam.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

198 mesaje
Membru din: 17/06/2009
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 21:48

o logica pt. cei ce inca nu au vazut un OZN(sau OZN-ul nu i-a vazut inca pe ei).
Existenta cuvantului in sine-OZN este suficienta.
Daca nu ar fii asa atunci nici DUMNEZEU nu exista ca nici pe El nimeni nu l-a vazut(sau El nu a vazut decat pe cativa numiti profeti)


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 22:37

De la: 9am077225, la data 2009-07-19 21:48:46o logica pt. cei ce inca nu au vazut un OZN(sau OZN-ul nu i-a vazut inca pe ei).
Existenta cuvantului in sine-OZN este suficienta.
Daca nu ar fii asa atunci nici DUMNEZEU nu exista ca nici pe El nimeni nu l-a vazut(sau El nu a vazut decat pe cativa numiti profeti)


OZN, din cate stiu eu inseamna obiecte zburatoare neidentificate

NU inseamna obiecte zburatoare de pe alte planete sau din spatiul cosmic sau cum vreti sa numiti voi navele cu care ne viziteaza asa zisii extraterestrii.

deci, OZN, poate fi numit si un asa numit avion invizibil sau orice obiect care zboara dar nu este identificat. deci poate fi avion de spionaj de exemplu sau orice alta masinarie zburatoare. dar insusi numele nu spune nimic despre provenienta obiectului respectiv. OZN-ul poate proveni de pe terra, in concluzie, daca e sa ne luam dupa sensul cuvantului.
am demontat argumentul asta.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 22:42

Au fost vazute flotile de oznuri in imediata apropierii a Lunii de echipaje spatiale. O flotila din asta a fost filmata de un echipaj. Erau cu miile.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 19 Iulie 2009, ora 23:48

ma refeream strict la cuvantul OZN. nu ma mai iau de tema asta ca ii apuca nervii pe unii pe aici. nu pot dormi noaptea din cauza ca nu cred eu ca ne viziteaza extraterestrii


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 09:12

De la: 9am077225, la data 2009-07-19 21:48:46o logica pt. cei ce inca nu au vazut un OZN(sau OZN-ul nu i-a vazut inca pe ei).
Existenta cuvantului in sine-OZN este suficienta.
Daca nu ar fii asa atunci nici DUMNEZEU nu exista ca nici pe El nimeni nu l-a vazut(sau El nu a vazut decat pe cativa numiti profeti)
:




sml-confused0067: Domnu'9am 77225, scuze ca ma bag in topicul matale, dar am vazut cuvantul Dumnezeu , si vad ca nu ai inteles un lucru . Din pacate sunt multi si in varsta care mai cred in visul asta cu OZN. care mai sunt la faza copilareasca de SF. Nici o data ei nu au fost pe la noi, e imposibil exista niste legi in fizica , care spun, nu! Prin fizica atmosferica se explica multe "minuni'" pamantesti confundate cu OZN. Ai spus de Dumnezeu, ca nu L-a vazut nimeni !; nu este adevarat, Dumnezeu nu are chip anume, El poate lua orice chip, toti il vedem zilnic adica faptele lui, tot ce se intampla pe pamant este puterea Lui. asa ca , este vazut zilnic !


Ticu
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 10:07

De la: ticu, la data 2009-07-20 09:12:10
De la: 9am077225, la data 2009-07-19 21:48:46o logica pt. cei ce inca nu au vazut un OZN(sau OZN-ul nu i-a vazut inca pe ei).
Existenta cuvantului in sine-OZN este suficienta.
Daca nu ar fii asa atunci nici DUMNEZEU nu exista ca nici pe El nimeni nu l-a vazut(sau El nu a vazut decat pe cativa numiti profeti)
:




sml-confused0067: Domnu'9am 77225, scuze ca ma bag in topicul matale, dar am vazut cuvantul Dumnezeu , si vad ca nu ai inteles un lucru . Din pacate sunt multi si in varsta care mai cred in visul asta cu OZN. care mai sunt la faza copilareasca de SF. Nici o data ei nu au fost pe la noi, e imposibil exista niste legi in fizica , care spun, nu! Prin fizica atmosferica se explica multe "minuni'" pamantesti confundate cu OZN. Ai spus de Dumnezeu, ca nu L-a vazut nimeni !; nu este adevarat, Dumnezeu nu are chip anume, El poate lua orice chip, toti il vedem zilnic adica faptele lui, tot ce se intampla pe pamant este puterea Lui. asa ca , este vazut zilnic !


in sfarsit cineva imi da dreptate la faza cu fenomenele atmosferice
dumnezeu e energia pozitiva din univers, deci e peste tot si tot timpul cu toata lumea


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 10:31

De la: 9am073190, la data 2009-07-19 12:41:59Si eu tin secret cand mi-o pun cu nevasta-mea....totusi nu are nimeni dubii ca o fac, doar pt ca asta nu se intampla in public

Iar dovada ca mi-am pus-o, se pregateste sa plece la plaja cu amicele !!!!

Va indoiti careva???!!!!
Mah, taicule,manc'atz'ahs kishoru' lu nevasta matale...cred ca-n ultima perioada ai facut sex mai mult in gand.Uite,io ma-ndoiesc....App,al doilea e de lemn?De ce nu-l bagi in poza?Si,o rugaminte:las-o mai moale,la varsta matale,e cam mult de trei ori pe an!Leule!Baga tzelina...vesela...


Fosta membra 9am.ro

198 mesaje
Membru din: 17/06/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 10:37

De la: ioa_d, la data 2009-07-20 10:07:16
De la: ticu, la data 2009-07-20 09:12:10
De la: 9am077225, la data 2009-07-19 21:48:46o logica pt. cei ce inca nu au vazut un OZN(sau OZN-ul nu i-a vazut inca pe ei).
Existenta cuvantului in sine-OZN este suficienta.
Daca nu ar fii asa atunci nici DUMNEZEU nu exista ca nici pe El nimeni nu l-a vazut(sau El nu a vazut decat pe cativa numiti profeti)
:




sml-confused0067: Domnu'9am 77225, scuze ca ma bag in topicul matale, dar am vazut cuvantul Dumnezeu , si vad ca nu ai inteles un lucru . Din pacate sunt multi si in varsta care mai cred in visul asta cu OZN. care mai sunt la faza copilareasca de SF. Nici o data ei nu au fost pe la noi, e imposibil exista niste legi in fizica , care spun, nu! Prin fizica atmosferica se explica multe "minuni'" pamantesti confundate cu OZN. Ai spus de Dumnezeu, ca nu L-a vazut nimeni !; nu este adevarat, Dumnezeu nu are chip anume, El poate lua orice chip, toti il vedem zilnic adica faptele lui, tot ce se intampla pe pamant este puterea Lui. asa ca , este vazut zilnic !


in sfarsit cineva imi da dreptate la faza cu fenomenele atmosferice
dumnezeu e energia pozitiva din univers, deci e peste tot si tot timpul cu toata lumea


Eu nu stiu ce este Dumnezeu dar daca e doar energia pozitiva inseamna ca nu e Dumnezeu!
Energia negativa nu-i apartine?!!!Nu tot el a facut-o?
Cine a zis ca OZN-urile plutesc in atmosfera?!!Acolo exista doar...avioane!
Trebuie sa privesti mult mai departe...cel putin pana la calea lactee...
Sa nu-mi spui ca si acolo se intampla fenomene ...atmosferice!


Pagini: << 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului cine sunt extraterestrii ?
Mergi la: