back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine sunt extraterestrii ?

 


 
Pagini: << 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 >> Sari la pagina:
 
Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Iulie 2009, ora 23:37

Asta l-am copiat de pe forum..nu mai stiu de unde. Fusese publicat de @tell


>>>>>Uite ce sustin...rusii!

UN OCOL EXTRATERESTRU
Publicat prin bunavointa AIM
de Dr. Valery Uvarov
Department N13, National Security Academy
St. Petersburg, Russia
Tel.: +7 (812) 237 1841
E-mail: nsa@homeuser.ru
E-mail: departament13@mail.ru

Opriti noaptea pe o margine a soselei, doi soferi de autocamion rusi au fost uluiti de aparitia unei nave cosmice in fata lor si au devenit si mai uimiti cand unul dintre ei a fost invitat la bord.

In noaptea de 2 noiembrie 1989, temperatura aerului a coborat brusc sub zero grade. Doi soferi profesionisti de autocamion, de origine rusa, Oleg Kirzhakov si insotitorul sau Nikolai Baranchikov isi conduceau autocamionul din apropierea regiunii Arkhangelsk inspre Moscova. Se grabeau sa ajunga acasa pentru a-si incheia toate formalitatile legate de calatoria lor de serviciu, inainte de concediu. In vecinatatea garii Emtza, drumul era blocat de catre un morman de nisip si pietris. In fata lor soseaua era in reparatii astfel ca Oleg a trebuit sa intoarca pe un drum de pamant pentru a putea ocoli. La o curba a soselei, farurile autocamionului au dat peste o imensa structura, ce era stationata pe partea dreapta a drumului.

"M-am gindit ca este un fel de utilaj de constructii", a spus Oleg. "Erau multe utilaje acolo deoarece drumul era in constructie. Insa cand am ajuns mai aproape am vazut un obiect mare, care in lumina farurilor avea un luciu metalic. Cand am ajuns la nu mai mult de 24-28 metri, motorul s-a oprit, camionul inaintand inca cativa metri. Farurile, care erau conectate la sursa de energie electrica de rezerva erau inca aprinse. Colegul meu si cu mine nu intelegeam ce s-a intamplat. In acel loc drumul avea un viraj iar copacii de pe partea dreapta a drumului ne blocau vederea obiectului. Am inteles ca vedeam ceva foarte neobisnuit in fata, si ne temeam ca se va intampla ceva inevitabil. Prin urmare, i-am cerut lui Nikolai sa ramana in masina si sa observe evenimentele, in timp ce eu ma voi apropia de obiect. Am parasit cabina si m-am apropiat de acesta pentru a il putea cerceta mai de aproape. Dupa ce am trecut pe langa capota autocamionului, am inceput sa simt, cu fiecare pas pe care il faceam, o rezistenta tot mai mare din partea aerului. Corpul a devenit dificil de miscat, si am stiut ca daca ma voi mai apropia de obiect, nu voi mai fi capabil sa ma misc deloc"

Oleg s-a intors inapoi inspre autocamion si a incercat sa se apropie de obiect din alta directie. S-a deplasat cu atentie, oprindu-se dupa fiecare pas. A simtit aceasi rezistenta constant-crescanda din partea aerului. A reusit sa se apropie la aproximativ 9-18 metri de obiect. S-a oprit la acostamentul drumului si a inceput sa il cerceteze cu mare atentie. A ajuns foarte repede la concluzia ca acest obiect nu era de origine pamanteana.

Intradevar, era ceva foarte neobisnuit. In fata lui Oleg, se gasea un imens obiect de forma circulara, cu un diametru de aproximativ 36-43 metri, cu partea de sus avand forma unei cupole, si fara alte structuri vizibile. De-a lungul perimetrului discului se gaseau niste orificii intunecoase, despre care, la inceput, Oleg a crezut ca erau hublouri. Din partea de jos a obiectului se extindeau doua structuri vizibile, ce pareau sa sustina nava. Marginea indepartata a discului era putin ridicata, fiind sprijinita de niste mesteacani, dintre care doi erau rupti. Obiectul avea un aspect intunecos si parea parasit, neexistand indici vizibile ale unor geamuri sau usi.

O CERERE ARZÄ‚TOARE

De ce se afla acest obiect aici, in mijlocul padurii, noaptea? Care este scopul lui? Poate ca ceva nu este in regula si are nevoie de ajutor? Toate aceste intrebari au coplesit mintea lui Oleg si exact in acel moment, in fata lui, la o distanta de un brat, drept in aer, a aparut o linie punctata, de un rosu palpaitor. Linia a format un ecran transparent, de forma patrata, cu dimensiuni de 150mm x 150mm, cu colturile rotunjite. Cateva cuvinte, scrise cu litere rosii, au aparut pe ecran. Oleg nu si-a amintit fraza cu exactitate, insa in esenta aceasta era o cerere de "foc arzator".

Oleg a continuat: "In mod mecanic, m-am rasucit pentru a ma uita inapoi la Nikolai, ce se afla inca in cabina autocamionului. Din nou am observat ecranul, dar de aceasta data ecranul s-a ivit in fata camionului. Am incercat sa privesc si in alta parte, dar oriunde mi-am intors privirea, ecranul a ramas mereu in fata ochilor. Distanta fata de ecran a ramas constanta astfel ca am intins mana pentru a incerca sa il ating. Prietenul meu, Nikolai, ce privea toate aceste ciudatenii din cabina autocamionului, m-a intrebat mai tarziu de ce mi-am miscat bratele.

Ecranul a ramas in fata mea pe toata durata contactului. Insa inscriptiile ce au aparut pe ecran au ramas doar atat timp cat a fost necesar pentru mine pentru a le intelege pe fiecare, si doar atunci ultima inscriptie era inlocuita de alta noua."

Datorita faptului ca articolele AIM sunt adesea copiate pe diverse forumuri si apoi preluate de alte reviste si site-uri, fara a specifica originea lor, va informam ca adresa acestui articol este aim.webalias.com/?a=153 si este publicat la Active Information Media.

Dupa ce Oleg a inteles ceea ce s-a cerut de la el, s-a retras, cu grija, departe de obiect, privind constant inapoi spre camion, si simtind in continuare aceasi rezistenta. S-a inapoiat la autocamion si a incercat sa deschida usa din dreapta a cabinei, cu scopul de a lua niste chibrituri. In ciuda efortului combinat a celor doi, acestia nu au fost capabili sa deschida usa pentru o perioada considerabila de timp. Brusc, usa a putut fi deschisa cat se poate de usor. Oleg a luat cutia de chibrituri din cabina, impreuna cu o sticla de alcool de laborator, ce era utilizat ca substanta anti-inghet la sistemul de franare.

Cerand din nou lui Nikolai sa nu paraseasca cabina, Oleg s-a reintors din nou in acelasi loc unde fusese inainte. Insa de data aceasta a fost capabil sa se miste cu usurinta si nu a mai experimentat deloc rezistenta pe care o intalnise inainte. A adunat cateva frunze uscate, a turnat peste ele putin alcool, si le-a dat foc. Ridicandu-si capul, a observat ca pe suprafata obiectului a aparut o deschidere, ce se extindea in interior, formand un coridor. La capatul indepartat al acestui coridor, se putea vedea o lumina albastruie, palpaitoare.

"La inceput, am avut impresia ca o umbra se misca in interiorul coridorului, dar apoi am realizat ca ceva se misca in coridor, venind catre deschidere. Cand am realizat in sfarsit ce se petrece, am inceput sa pasesc inapoi si am cazut intr-un sant ce se afla de-a lungul soselei. Am sarit inapoi in picioare, continuand sa observ ce se petrece. Ceva s-a apropiat de deschidere. Am vazut ca era o "masa" inchisa la culoare, ce imi amintea de o punga sau de un sac. Pe masura ce aceasta se deplasa, se legana si se inclina de pe o parte pe alta, conturul ei avand o infatisare neclara. In acel moment o raza de lumina s-a extins de la obiect, s-a inclinat si a coborat la suprafata solului. "Masa" a alunecat pe aceasta raza si, in timp ce crestea in dimensiune, s-a apropiat de focul produs de gramada de frunze aprinse. Am fost paralizat de frica! "Masa" a ramas langa foc pentru o clipa si apoi s-a reintors la obiect, luand cu ea cutia de chibrituri. Reintorcandu-se de-a lungul aceluiasi traseu, aceasta a disparut in coridor, impreuna cu cutia de chibrituri! Doar in acel moment am reusit in sfarsit sa ies din sant. M-am intors pe sosea si am aruncat din nou o privire inapoi inspre camion. Farurile acestuia m-au orbit, dar cu toate acestea am putut vedea fata infricosata a lui Nikolai, ce era presata de parbriz.

O INVITATIE DE A INTRA

Pentru o lunga perioada de timp, Oleg a ramas nemiscat pe drum, fiind incapabil sa isi recapete simturile. Realizand faptul ca a fost martor la un eveniment ce era posibil sa nu se mai repete niciodata, s-a decis sa astepte si sa fie atent la ce se va intampla ulterior. A simtit o dorinta brusca de a examina nava mai indeaproape si imediat o invitatie de a intra in nava a aparut pe ecranul ce ramasese vizibil in fata lui. Dupa o scurta pauza, Oleg s-a decis sa se apropie de obiect.

Primul lucru care i-a atras atentia au fost cateva deschideri circulare, cu un diametru de aproximativ 300 mm, pe care l-a inceput le-a interpretat ca fiind hublouri. In interiorul acestor deschideri, la o adancime de 300-350 mm, era vizibila o "retea" de linii ce se intersectau, avand o culoare gri luminoasa. Axa centrala a deschiderii era deplasata cu aproximativ 30 de grade fata de planul format de catre suprafata obiectului.

Oleg a examinat unul dintre picioarele de sustinere a obiectului. Piciorul era constituit din doua parti, ce erau unite intr-o imbinare articulata. La baza navei, erau clar vizibile niste orificii, in care picioarele puteau fi retractate. Oricum, datorita slabei iluminari a zonei in care era situat piciorul navei, Oleg nu a fost capabil sa examineze in detaliu modul real de constructie al acestuia.

Partea indepartata a obiectului era sprijinita pe niste copaci si era inclinata inspre Oleg, astfel incat partea de jos a deschizaturii era chiar deasupra nivelului capului sau. Cu scopul de a stabili materialul din care era fabricat obiectul, Oleg a dorit sa il atinga cu mana. Un ax a iesit din portiunea de obiect ce era cel mai aproape de el. Parea a fi un tub neted, rotund, cu un diametru de aproximativ 50 mm. Tubul era rece si la atingere parea a fi din metal. Apoi evenimentele s-au desfasurat in urmatoarea maniera: "Am avut dorinta de a privi inauntru, dar din moment ce usa era situata deasuprea capului, m-am decis sa ma prind de tub si sa sar. In momentul in care am apucat tubul, m-am gasit stand in picioare, chiar in interiorul deschiderii. Nu era nimic acolo de genul unui ascensor sau a unor scari. Nu am simtit nici un fel de influenta externa, totul parand mai degraba a se produce firesc, prin sine insusi.

M-am gandit la posibilitatea existentei unui pericol si am decis sa fiu cat mai atent cu putinta. In acel moment, am primit un mesaj pe ecran, ce imi comunica ca nu exista nimic de care sa imi fie frica, si ca pot sa intru. Mai departe, intrand in coridor, am privit peretii si am observat ca lipseau complet usile. Coridorul era semnificativ mai spatios decat deschiderea, podeaua avea o suprafata plana, iar peretii si plafonul formau o configuratie ovala. Am mers de-a lungul coridorului inspre lumina palpaitoare si am simtit ca ma deplasez pe o podea plana, metalica. Cumva, am avut sentimentul ca peretii inconjuratori nu aveau pur si simplu un rol decorativ, ci mai degraba erau structurali, si era ceva conectat la acestia, din partea din spate. Acolo, in mod clar era un fel de dispozitiv de consolidare, atasat de acestia. Nu am dorit sa ating peretii, astfel ca sunt incapabil sa spun ce era cu exactitate acel lucru ce servea pentru intarirea lor"

O MULTIME DE LUMINI

Oleg a trebuit sa inainteze pe coridor pe o distanta de aproximativ 6-8 metri.

La capatul coridorului a observat ca a intrat intr-o sala mare cu un diametru de aproximativ 18 metri. La periferia salii, se gaseau alte cinci intrari, aparent similare cu cea prin care tocmai intrase. Tavanul salii avea o forma boltita si emitea o lumina albastra slaba si difuza. Intre celelalte intrari si de-a lungul peretilor, se gaseau panouri cu o lumina stralucitoare. Fiecare panou parea a consta din cinci sau sase elemente verticale. In partea din stanga intrarii prin care Oleg venise, doi pereti nu aveau panouri. In locul panourilor, se gaseau niste nise orizontale, de culoare inchisa. De asemenea, in partea stanga a observat doua puncte neclare, inchise la culoare, ce aratau ca niste saci si care la inceput erau nemiscate, dar apoi au inceput sa se deplaseze inspre el. Acestea erau identice cu "masa" pe care o vazuse langa foc.

Datorita faptului ca articolele AIM sunt adesea copiate pe diverse forumuri si apoi preluate de alte reviste si site-uri, fara a specifica originea lor, va informam ca adresa acestui articol este aim.pro.tc/?a=154 si este publicat la Active Information Media.

Oleg se opri si ramase nemiscat la intrarea in sala. "Imediat ce m-am uitat de jur imprejurul salii, mi-au aparut in minte anumite intrebari, intrebari la care raspunsul a aparut imediat pe ecran. Dar apoi am observat ca raspunsurile aparusera in mintea mea inainte de a fi capabil sa le citesc pe ecran. Cateva dintre raspunsuri au fost insotite de demonstratii ale actiunilor realizate de acele structuri ce ma interesasera pe mine. Astfel mi s-a raspuns si la intrebarea legata de semnificatia niselor orizontale, inchise la culoare, situate in peretele din stanga mea. Nisa era un ecran informational tri-dimensional, pe care era aratat interiorul unei alte nave sora, cu aceleasi «mase» in miscare (in timpul demonstratiei, cele doua «mase» din nava noastra erau imobile). Apoi, mi-au aratat o nava in spatiu, printre stele, iar la sfarsitul demonstratiei mi-au aratat prezentatorul unui program de televiziune sovietic numit Vremya.

In partea mea dreapta, se afla un panoul de control oval, sau un pupitru, situat la aproximativ 1,5 metri distanta de perete, si pe care erau multe comutatoare si lumini. Toate butoanele iluminate aveau o forma patrata, plana. Unele dintre ele erau inaltate deasupra nivelului panoului de control iar altele erau la acelasi nivel cu partea de sus a panoului. Pe suprafata superioara a butoanelor iluminate, se gaseau niste simboluri de forma unor figuri geometrice, cum ar fi cercuri, triunghiuri, linii, patrulatere etc., si combinatii ale acestora. Comutatoarele inchise la culoare de pe panou erau asemanatoare in aparenta cu niste comutatoare declansatoare cu presiune. Pe panoul de comanda nu se gaseau deloc instrumente de masura sau cadrane."

In continuare, Oleg a descris un divan lung si drept, ce se afla langa panoul de comanda, si o deschizatura circulara ingusta in podea, care incercuia partea centrala a salii. Deschizatura l-a facut sa creada ca partea centrala a podelei era capabila sa se roteasca, perimtand astfel panoului de control sa fie pozitionat in fata oricareia dintre panourile verticale situate de-a lungul peretilor. Pe panourile verticale, Oleg a observat acelasi tip de lumini ce se regaseau si pe panoul de control. Multe dintre aceste lumini sclipeau. Intregul interior al salii era de culoare alba, inclusiv podeaua, si doar din tavan stralucea o lumina albastra, blanda. Privind in sus, Oleg a incercat sa localizeze sursa acestei lumini, intreband in acelasi timp care este natura acestei lumini. La aceasta intrebare nu a aparut nici un raspuns pe ecran. Apoi ca raspuns la intrebarea "Cine sunteti voi?" si "De unde sunteti?" cupola salii a inceput incet sa se intunece si ca intr-un planetarium, o harta stelara a aparut pe tavan.

In timp ce Oleg incerca sa descopere niste sisteme stelare cunoscute, una dintre stele a inceput brusc sa pulseze si a coborat lent. Cerul instelat si intunecat, aproape negru la culoare, combinat cu steaua ce pulsa suspendata deasupra capului lui Oleg, ca si luminile stralucitoare situate pe panourile verticale si pe cele de control, emiteau suficienta lumina pentru a-i permite sa vada toate elementele situate in interiorul navei. Intr-un minut, steaua ce pulsa s-a ridicat incet si cupola s-a reiluminat din nou cu lumina albastra, difuza. Oleg nu a fost capabil sa studieze cu atentie si sa isi aminteasca harta stelara ce i-a fost aratata. A intrebat unde erau localizata steaua care pulsa. Ei au raspuns " Aceasta se afla situata in galaxia ta".

"Am pus multe intrebari. Raspunsurile pe care le-am primit le auzeam mai intai in cap iar apoi le vedeam pe ecran. Am intrebat, «Pe ce fel de nava ma aflu acum? Ce fel de sistem de propulsie utilizati pentru a o face sa zboare?» Ca raspuns mi s-a spus ca aceasta nava spatiala era o nava de cercetare si utiliza campuri electromagnetice pentru a zbura. De asemenea mi-au spus ca studiaza planeta noastra, de care au nevoie ca o baza pentru viitor.

La intrebarea mea «Aveti vreo legatura cu Yeti?» ei au raspuns ca «da» si au adaugat ca il supavegheaza in mod continuu. Pe masura ce puneam intrebare dupa intrebare, am observat brusc ca o a treia «masa» a aparut in sala si apoi o a patra.

Am privit conversatia ce a avut loc intre acestea si am inteles ca pentru mine a venit timpul sa plec. Urmatorul meu gand a fost sa le las ceva ca amintire. Mi-am dat jos ceasul si am dorit sa il pun pe podea, dar in acel moment ei mi-au spus ca au o cunoastere completa a Pamantului si ca nu au nevoie de nimic. Pentru prima data in timpul vizitei, m-au intrebat «De ce folosesti un ceas fabricat in alta tara?».

Apoi i-am intrebat «Este posibil sa va vad din nou?» Ei mi-au raspuns «Daca esti in pericol te vom gasi in maxim 15 secunde» Mergand inapoi cativa pasi, m-am rasucit si am mers de-a lungul coridorului inspre intrare. Cand am ajuns la ea, am prins cu mana dreapta tubul si imediat m-am regasit stand in picioare pe sol.

Fara sa privesc inapoi, m-am deplasat spre sant, si am trecut pe deasupra lui, catre drum, inspre acelasi loc in care m-am aflat cu cateva minute inainte. Cand am privit inapoi, am observat ca tubul si deschiderea au disparut.

Dupa cateva secunde am observat ca cercul exterior a inceput sa se miste in directia acelor de ceasornic. Cupola a inceput sa se miste si ea, aproximativ 30 de secunde mai tirziu, in drectia opusa acelor de ceasornic si o luminescenta a inconjurat nava. Pe masura ce miscarea de rotatie devenea din ce in ce mai rapida, luminescenta a cuprins nava, devenind un glob de lumina".

Oleg a remarcat ca rotatia tuturor partilor navei si luminescenta se desfasurau intr-o liniste absoluta. In acel moment a vazut pe sosea inca doua masini, cu farurile aprinse. Pentru cateva secunde acestea i-au distras atentia de la nava. Insa sunetul produs de copacii ce se rupeau l-a facut sa se intoarca si sa priveasca inspre nava. Globul de lumina si-a schimbat putin pozitia si a inceput sa se ridice lent. Accelerand apoi brusc, nava a iesit intr-o clipa din raza vizuala, deplasandu-se inspre nord-est.

Prietenul sau Nikolai a iesit din camion, si impreuna cu ocupantii din celelalte vehicule, au venit la Oleg. I-au pus o multime de intrebari. Oleg era profund impresionat de intreaga experienta, dar in acelasi timp era prea socat pentru a putea vorbi sau a putea realiza tot ceea ce se petrecuse. Mainile si picioarele ii tremurau.

Datorita faptului ca articolele AIM sunt adesea copiate pe diverse forumuri si apoi preluate de alte reviste si site-uri, fara a specifica originea lor, va informam ca adresa acestui articol este active.info.ms/?a=155 si este publicat la Active Information Media.

Cand s-a urcat din nou inapoi in camion, a fost incapabil sa utilizeze acceleratorul sau sa schimbe vitezele. A trebuit sa il lase pe partenerul sau sa conduca. S-a lasat pe spate, pe scaunul autocamionului, in timp ce privea la ceasul pe care il tinea inca in mana.

Din momentul in care camionul se oprise, trecusera 20 de minute. Mai aveau mers inca o zi si jumatate pentru a ajunge la locul lor de destinatie - Moscova.

Despre autor:

Dr. Valery Mikhailovich Uvarov este conducator al Departamentului de Cercetari OZN, din cadrul Academiei Nationale de Securitate, din St. Petersburg, Rusia - agentie guvernamentala oficiala direct subordonata presedintelui Putin.

El si-a dedicat mai mult de 14 ani din viata studierii fenomenului OZN si a mostenirilor vechilor civilizatii. Este autorul a numeroase lucrari despre paleotehnologie, paleostiinta, fenomenul OZN si esoterism, publicate in limba rusa si in presa internationala. A initiat si participat la expeditii in India si Egipt in cautarea unor dovezi materiale ale cunoasterii antice.

Este un orator obisnuit in cadrul conferintelor internationale dedicate fenomenului OZN si tine conferinte si seminarii in Rusia, Marea Britanie, S.U.A., Germania si Scandinavia. A fost unul dintre oratorii de la Conferintele NEXUS din anul 2004 din Brisbane si din Amsterdam.

Articol extras din Nexus Magazine, Anul I, Numarul 2 (august - septembrie 2005)

Adresa acestui articol este active.info.ms/?a=155

Publicat prin bunavointa AIM

sa-i credem sau nu?



Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Iulie 2009, ora 23:39

De la: ioa_d, la data 2009-07-23 23:33:25
deci merge asa ...
ba nu exista !


NU mai tzipa....ca ma excit... ..mai ales ca OBSEDACHE a plecat si m-a lasat ne TERMINATA



Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 23 Iulie 2009, ora 23:40

De la: camelia75, la data 2009-07-23 23:37:04Unde a-ti vazut voi extraterestri poate doar in filme in sf-uri



uite bianca, vezi? cum nu ai cu cine te certa?


coradu

3399 mesaje
Membru din: 6/07/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Iulie 2009, ora 23:45

De la: Bi_anca, la data 2009-07-23 23:19:53
De la: coradu, la data 2009-07-23 23:01:12
De la: Bi_anca, la data 2009-07-23 21:04:14
De la: coradu, la data 2009-07-23 20:46:59
De la: Bi_anca, la data 2009-07-23 14:41:02@coradu

Auzi ma..asta, OBSEDACHE, asta cu fatza de Hopa-mytica, vad ca ai capu' plin de ORIFICII, deci nu te mai chinui ca iti dau eu raspunsul pe tava:
Cuvantul ala pe care nu-l gasesti in compozitia numelui meu (sa crezi tu ca e numele meu ), nu trebuie sa-l pronunti, ca e rusine , dar ceva tot poti sa-i faci cu limba !!!!!

PS: spune-mi si mie totusi, ce faceai la ora aia pe forum ??!!! ...ca nu prea reusesc sa gasesc un raspuns logic...si cum alte postari nu ai o sa incep sa cred ca TE OBSEDEZ!!!!


nu-s suparacios,doar obosit,m-ai obligat sa stau treaz toata noaptea..ma indigneaza cand vad atata aroganta..de unde originalitate la tine?abia astepti sa apara cineva sa ii dai replica..cu materialul clientului se lucreaza doar pe centura...nu esti capabila de idei originale, si vezi ca te cam repeti..cred ca tu esti aia obsedata
stai linistita...nu ma obsedezi...nu fac parte din categoria celor care au vazut femei doar la televizor,..nici nu intram in polemica cu tine,plus ca ai simtomele clasice al femeilor pe care le-a ajuns menopauza din urma...dar parca prea te credeai tu mare justitiara si aruncai cu noroi in toata lumea...chestia asta m-a obsedat , nu pseudointeligenta ta de mahalagioaica...cat despre faza cu hopa mitica..las-o balta..prin Ardeal umbla vorba ca miticii domiciliaza doar pe langa Dambovita


Mai OBSEDACHE !!! Ai sa devii un myt...pt ca un monument est deja....DA NU DE INTELIGHENTZIE MA !!!
Te rog sa vii cu argumente IN TOPIC, nu cu puncte, puncte, ca altfel tind sa cred ca TE OBSEDEZ din cauza andropauzei, care se joaca cu hormonii tai
Si sa crezi tu ca stau pe langa DAMBOVITZA, SUCEVITZA SAU MARITZA !!!

VERSTANDEN??!!

ai monopolizat toate argumentele,tu le detii pe toate..ai dreptate,nu am niciunul,toate sunt la tine.Adio!


Ai uitat sa ma ma OBSEDACHE !!!! Ce esti asa suparacios??? !!!! Mie imi place ca TE OBSEDEZ !!!!

Cu cine ma mai cert io ??!!! Nici Miaitza nu e , ioa_d s-a calmat rau de tot....Ajutooor.....

Poate se ofera vre-un extraterestru, doi


coradu

3399 mesaje
Membru din: 6/07/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Iulie 2009, ora 23:50

De la: Bi_anca, la data 2009-07-23 23:39:18
De la: ioa_d, la data 2009-07-23 23:33:25
deci merge asa ...
ba nu exista !


NU mai tzipa....ca ma excit... ..mai ales ca OBSEDACHE a plecat si m-a lasat ne TERMINATA


draga,imi pare rau ca iti spun dar sunt sigur ca nu o sa ajungi niciodata la orgasm din simplul fapt ca la cat esti de pretentioasa nu o sa gasesti pe nimeni sa te satisfaca..


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:01

De la: coradu, la data 2009-07-23 23:50:34
De la: Bi_anca, la data 2009-07-23 23:39:18
De la: ioa_d, la data 2009-07-23 23:33:25
deci merge asa ...
ba nu exista !


NU mai tzipa....ca ma excit... ..mai ales ca OBSEDACHE a plecat si m-a lasat ne TERMINATA


draga,imi pare rau ca iti spun dar sunt sigur ca nu o sa ajungi niciodata la orgasm din simplul fapt ca la cat esti de pretentioasa nu o sa gasesti pe nimeni sa te satisfaca..



OBSEDACHE !! Te-ai intors !!
Ba da !!!! Si nici n-am nevoie sa caut...ca am orgasm cand ma cert cu tine !!

Sunt fericita !!1 Soacra-mea e la URGENTZA !


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:08

doamne, nu mai scrie asa mult, ca nu am rabdare sa citesc atat. recunosc ca am mai sarit peste cate o porpozitie...

eu am crezut ca autorul e jules verne! dar am ramas dezamagita.


nu pricep, in celimba i-au vorbit cand l-au invitat in nava? stiu extraterestrii engleza? o fi limba de circulatie interstelara nu internationala?

nava forma circulara ... deci farfurie zburatoare ... deci, clar, opera a armatei

cum naiba extraterestrii au si scriere? or fi avand si pixuri in care nu se usuca pasta, sa ne tirmita si noua...
si in ce limba i-a scris, de a inteles oleg mesajul? chirilica verde, sau ce scriere foolosesc astia?

ai naibii extraterestrii, si ei au foc? or fi ramas fara gaz in brichete pe cand vroiau sa fiarba mamaliga
oare de pe ce planeta veneau? au parcurs drum lung pentru o cutie de chibrituri? lor li s-au temrinat stocurile?aaaa, poate si-au taiat padurile si nu mai au lemne saracii din ce sa isi faca...hm

cica, ii era frica, pai si de ce naiba s-a mai dus atunci? cu asa fraieri, nu ma mir ca fac extraterestrii experimente pe oameni!

bine ca si-a gasit omul body guarzi care sa il apere in 15 secunde de atacuri ... sant curioasa daca se mai atinge vreun borfas de familia lui vreodata


coradu

3399 mesaje
Membru din: 6/07/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:10

De la: Bi_anca, la data 2009-07-24 00:01:21
De la: coradu, la data 2009-07-23 23:50:34
De la: Bi_anca, la data 2009-07-23 23:39:18
De la: ioa_d, la data 2009-07-23 23:33:25
deci merge asa ...
ba nu exista !


NU mai tzipa....ca ma excit... ..mai ales ca OBSEDACHE a plecat si m-a lasat ne TERMINATA


draga,imi pare rau ca iti spun dar sunt sigur ca nu o sa ajungi niciodata la orgasm din simplul fapt ca la cat esti de pretentioasa nu o sa gasesti pe nimeni sa te satisfaca..



OBSEDACHE !! Te-ai intors !!
Ba da !!!! Si nici n-am nevoie sa caut...ca am orgasm cand ma cert cu tine !!

Sunt fericita !!1 Soacra-mea e la URGENTZA !

Ti-am zis ca nu ai cum sa ajungi la orgasm in sensul clasic al fenomenului...poate doar la orgasm spiritual,mai stii?..si pe ala ti-l provoci singura ,sunt convins de asta ,la cat te crezi de deosebita....


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:10

bianca, ma inseli!!! te certi cu altul in timp ce eu ma chinui sa citesc aiurelile tale si sa debitez raspunsuri !!! nesimit-o, nici nu ma mai cert cu tine, gata, m-am suparat, cearta-te cu cine vrei!


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:21

mai bi_anca, acuma chiar ma enervezi, cum te poti mama excita asa repede? si sa mai ai si orgasm pe deasupra??? altele traiesc o viata fara sa stie ce e aia, si tu de la niste draci pe net, ai rezolvat problema! spune-ne si noua reteta, ca nu e drept sa o stii numa tu !!


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:29

De la: coradu, la data 2009-07-24 00:10:18
De la: Bi_anca, la data 2009-07-24 00:01:21
De la: coradu, la data 2009-07-23 23:50:34
De la: Bi_anca, la data 2009-07-23 23:39:18
De la: ioa_d, la data 2009-07-23 23:33:25
deci merge asa ...
ba nu exista !


NU mai tzipa....ca ma excit... ..mai ales ca OBSEDACHE a plecat si m-a lasat ne TERMINATA


draga,imi pare rau ca iti spun dar sunt sigur ca nu o sa ajungi niciodata la orgasm din simplul fapt ca la cat esti de pretentioasa nu o sa gasesti pe nimeni sa te satisfaca..



OBSEDACHE !! Te-ai intors !!
Ba da !!!! Si nici n-am nevoie sa caut...ca am orgasm cand ma cert cu tine !!

Sunt fericita !!1 Soacra-mea e la URGENTZA !

Ti-am zis ca nu ai cum sa ajungi la orgasm in sensul clasic al fenomenului...poate doar la orgasm spiritual,mai stii?..si pe ala ti-l provoci singura ,sunt convins de asta ,la cat te crezi de deosebita....


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:30

ioi, nu asta am vrut sa postez iar !!! offf, ce naiba am in seara asta? citeste bia draga comentariul meu la articolul ala si enerveaza-te !!


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:37

De la: ioa_d, la data 2009-07-24 00:21:26mai bi_anca, acuma chiar ma enervezi, cum te poti mama excita asa repede? si sa mai ai si orgasm pe deasupra??? altele traiesc o viata fara sa stie ce e aia, si tu de la niste draci pe net, ai rezolvat problema! spune-ne si noua reteta, ca nu e drept sa o stii numa tu !!


Ai ma nu te supara..eu fac mancare si ...vorbesc de "alea alea sfinte " cu ADI POPA.

Eu ma dau si sfanta nu numai desteapta


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:39

De la: Bi_anca, la data 2009-07-24 00:37:41
De la: ioa_d, la data 2009-07-24 00:21:26mai bi_anca, acuma chiar ma enervezi, cum te poti mama excita asa repede? si sa mai ai si orgasm pe deasupra??? altele traiesc o viata fara sa stie ce e aia, si tu de la niste draci pe net, ai rezolvat problema! spune-ne si noua reteta, ca nu e drept sa o stii numa tu !!


Ai ma nu te supara..eu fac mancare si ...vorbesc de "alea alea sfinte " cu ADI POPA.

Eu ma dau si sfanta nu numai desteapta


alea sfinte...care dintre ele?
sfanta da, halal sfintenie, cu orgasme din astea simulate pe forum!


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:42

De la: ioa_d, la data 2009-07-24 00:21:26mai bi_anca, acuma chiar ma enervezi, cum te poti mama excita asa repede? si sa mai ai si orgasm pe deasupra??? altele traiesc o viata fara sa stie ce e aia, si tu de la niste draci pe net, ai rezolvat problema! spune-ne si noua reteta, ca nu e drept sa o stii numa tu !!

Uite reteta:

1) Eu sunt skorpion !!
2) Cred ca am ceva mutatii extraterestre prin cap
3) Cand imi aduc aminte de cearta cu Mihai ......TOT LA AIA MA GANDESC !!!
4) Cum imi lipseste o parte de creier, iau de buna biblia, care zice: IUBITI-I pe dusmanii vostri, extraterestrii sau obsedati ce-or fi ei acolo

Crezi ca sunt OBSEDATA??!! Sau posedata .... prea des???


coradu

3399 mesaje
Membru din: 6/07/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:44

De la: Bi_anca, la data 2009-07-24 00:37:41
De la: ioa_d, la data 2009-07-24 00:21:26mai bi_anca, acuma chiar ma enervezi, cum te poti mama excita asa repede? si sa mai ai si orgasm pe deasupra??? altele traiesc o viata fara sa stie ce e aia, si tu de la niste draci pe net, ai rezolvat problema! spune-ne si noua reteta, ca nu e drept sa o stii numa tu !!


Ai ma nu te supara..eu fac mancare si ...vorbesc de "alea alea sfinte " cu ADI POPA.

Eu ma dau si sfanta nu numai desteapta

BI-ANCA! STIIIUUUUU!!!!!Cand mergi in Olanda cauta-l pe ORGASMUS din Rotterdam...Eultima ta speranta sa ai un orgasm adevarat ,nu doar fantezii erotice virtuale!!!!!!!!!!


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:44

De la: ioa_d, la data 2009-07-24 00:39:21
De la: Bi_anca, la data 2009-07-24 00:37:41
De la: ioa_d, la data 2009-07-24 00:21:26mai bi_anca, acuma chiar ma enervezi, cum te poti mama excita asa repede? si sa mai ai si orgasm pe deasupra??? altele traiesc o viata fara sa stie ce e aia, si tu de la niste draci pe net, ai rezolvat problema! spune-ne si noua reteta, ca nu e drept sa o stii numa tu !!


Ai ma nu te supara..eu fac mancare si ...vorbesc de "alea alea sfinte " cu ADI POPA.

Eu ma dau si sfanta nu numai desteapta


alea sfinte...care dintre ele?
sfanta da, halal sfintenie, cu orgasme din astea simulate pe forum!


Sa vezi ce-o sa ne injure Mihai ca am facut topicul varza...murata. A plecat si OBSEDACHE si incepuse sa-mi placa ....


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:47

De la: Bi_anca, la data 2009-07-24 00:42:29
De la: ioa_d, la data 2009-07-24 00:21:26mai bi_anca, acuma chiar ma enervezi, cum te poti mama excita asa repede? si sa mai ai si orgasm pe deasupra??? altele traiesc o viata fara sa stie ce e aia, si tu de la niste draci pe net, ai rezolvat problema! spune-ne si noua reteta, ca nu e drept sa o stii numa tu !!

Uite reteta:

1) Eu sunt skorpion !!
2) Cred ca am ceva mutatii extraterestre prin cap
3) Cand imi aduc aminte de cearta cu Mihai ......TOT LA AIA MA GANDESC !!!
4) Cum imi lipseste o parte de creier, iau de buna biblia, care zice: IUBITI-I pe dusmanii vostri, extraterestrii sau obsedati ce-or fi ei acolo

Crezi ca sunt OBSEDATA??!! Sau posedata .... prea des???


mutatii extraterestre in mod sigur ai ... alea te determina sa si iei de buna biblia...
ma, da eu am comentat articolul tau ca sa te enervezi, sa ai cu cine te certa, si tu nici macar pâs nu ai zis! pai eu ma chinui degeaba? adica, cand vreau sa te enervez, nu te enervezi, dar cand discut serios, te bagi repede cu bâza, treaba e asta?


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:48

ma, daca tot e varza murata, hai sa mai punem niste borcane si de alte muraturi....ca e lunga iarna...


eddy_one

19 mesaje
Membru din: 19/07/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 00:59

Informatiile despre homosexuali sunt considerate nepotrivite pentru copii, in Lituania. Parlamentul acestei tari a aprobat o lege care va cenzura foarte usor informatiile care sunt difuzate copiilor si care va sanctiona presa daca aceasta “promoveaza“ materiale despre homosexualitate.


Masura are in vedere “buna functionare mentala si dezvoltarea intelectuala sau morala a tinerilor patriei”, arata site-ul pentru apararea drepturilor omulului www.care2.com.

Legea va intra in vigoare anul viitor in ciuda obiectiilor presedintei Lituaniei Dalia Grybauskaité care considera ca aceasta lege violeaza drepturile omului. De asemenea, aceeasi masura legala a fost aspru criticata la nivel national si international datorita acestui amendament cu privire la homosexualitate.

“Legea Protectiei Minorilor impotriva Efectului Daunator al Informatiei Publice” identifica 19 aspecte pe care parlamentul lituanian le considera nepotrivite pentru minori si a caror abordare trebuie interzisa in mass-media. Lista include si orice informatie care "pledeaza pentru relatii homosexuale, bisexuale si poligame".

Acest amendament alatura homosexualitatea si bisexualitate de alte “informatii daunatoare” cum ar fi ilustrarea explozibililor, prezentarea raporturilor sexuale, a informatiilor despre paranormal si hipnoza sau ilustrarea unor obiceiuri de alimentatie nerecomandate. De asemenea, ilustrarea prin imagini a violentei, este interzisa.

Fostul presedinte al Lituaniei, Valdas Adamkus a aprobat aceasta masura luna trecuta. In acest timp au avut loc alegeri prezidentiale, iar noul sef de stat, in persoana fostului comisar europarlamentar Dalia Grybauskaité, a respins cu fermitate aceasta prevedere.

“Parerea mea este ca aceasta lege contine prevederi homofobe… Am promis ca nu voi semna vreodata o lege care sa incalce drepturile omului”, a declarat presedinta Lituaniei Dalia Grybauskaité.

Totusi, Constitutia lituaniana prevede ca Biroul Prezidential nu poate hotari o noua sesiune de vot asupra unei legi, chiar daca este vorba despre un presedinte nou ales, care are alte viziuni. Grybauskaité este fortata astfel sa promulge aceasta lege in termen de 3 luni.

Pozitia Daliei Grybauskaité a fost sustinuta la nivel international de catre Amnesty International si asociatii de aparare a drepturilor omului, care considera de asemenea, in sens exclamativ, ca legea promoveaza si masuri homofobe.

Lituania este o tara predominant romano-catolica, fosta comunista, care a aderat la NATO si UE in anul 2004. Din acel moment, preocuparile la nivel intern au fost de occidentalizare a culturii lituaniene, care a prezentat in nenumarate randuri o rezistenta la valori europene cum este accepatarea diversitatii, fie ca ea este de natura sexuala, explica www.care2.com, prin vocea lui Henricus Mickevicius de la Amnesty International.


-
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 01:04

uite, veni si un butoi de castraveti murati in completare! ce era topicul asta facut varza, da asta cu homalaii a pus capac cu totul!


alien

6 mesaje
Membru din: 20/06/2009
Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 02:14

Ma cauta cineva??!!!


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 02:34

De la: alien, la data 2009-07-24 02:14:43Ma cauta cineva??!!!


Toþi obsedaþii de extraterry....te cautã!!! Prin ce galaxii te plimbi aºa nestigherit/ã...când eºti atât de solicitat sã dai rãspunsuri ????
Ia treci ºi dã cu subsemnatul!!!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 02:37

De la: Dorulet, la data 2009-07-24 02:34:39
De la: alien, la data 2009-07-24 02:14:43Ma cauta cineva??!!!


Toþi obsedaþii de extraterry....te cautã!!! Prin ce galaxii te plimbi aºa nestigherit/ã...când eºti atât de solicitat sã dai rãspunsuri ????
Ia treci ºi dã cu subsemnatul!!!


@doruletz...pe tine te iubesc cel mai mult !!!!


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 19:24

De la: Bi_anca, la data 2009-07-23 23:39:18
De la: ioa_d, la data 2009-07-23 23:33:25
deci merge asa ...
ba nu exista !


NU mai tzipa....ca ma excit... ..mai ales ca OBSEDACHE a plecat si m-a lasat ne TERMINATA






Si cine-i norocosul ala de OBSEDACHE bre? sa faca lucru pe jumatate si sa plece, !Mie nu mi-a placut niciodata sa las lucru neterminat > !


Ticu
coradu

3399 mesaje
Membru din: 6/07/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 19:27

De la: ioa_d, la data 2009-07-24 00:47:15
De la: Bi_anca, la data 2009-07-24 00:42:29
De la: ioa_d, la data 2009-07-24 00:21:26mai bi_anca, acuma chiar ma enervezi, cum te poti mama excita asa repede? si sa mai ai si orgasm pe deasupra??? altele traiesc o viata fara sa stie ce e aia, si tu de la niste draci pe net, ai rezolvat problema! spune-ne si noua reteta, ca nu e drept sa o stii numa tu !!

Uite reteta:

1) Eu sunt skorpion !!
2) Cred ca am ceva mutatii extraterestre prin cap
3) Cand imi aduc aminte de cearta cu Mihai ......TOT LA AIA MA GANDESC !!!
4) Cum imi lipseste o parte de creier, iau de buna biblia, care zice: IUBITI-I pe dusmanii vostri, extraterestrii sau obsedati ce-or fi ei acolo

Crezi ca sunt OBSEDATA??!! Sau posedata .... prea des???


mutatii extraterestre in mod sigur ai ... alea te determina sa si iei de buna biblia...
ma, da eu am comentat articolul tau ca sa te enervezi, sa ai cu cine te certa, si tu nici macar pâs nu ai zis! pai eu ma chinui degeaba? adica, cand vreau sa te enervez, nu te enervezi, dar cand discut serios, te bagi repede cu bâza, treaba e asta?

bibiancaaaaaa...fusei la frizer,special pentru tine.cred ca iti place noul meu look,nu?imi datorezi 50 lei -tuns, ras si scos parul din nas.pentru epilat nu te mai taxez,nu sunt asa nesimtit,recunosc ca m-am descurcat singur dupa ce am uns usa cu ceara..deci,ce zici?asa-i ca-s frumusel?


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 19:29

De la: eddy_one, la data 2009-07-24 00:59:28Informatiile despre homosexuali sunt considerate nepotrivite pentru copii, in Lituania. Parlamentul acestei tari a aprobat o lege care va cenzura foarte usor informatiile care sunt difuzate copiilor si care va sanctiona presa daca aceasta “promoveaza“ materiale despre homosexualitate.


Masura are in vedere “buna functionare mentala si dezvoltarea intelectuala sau morala a tinerilor patriei”, arata site-ul pentru apararea drepturilor omulului www.care2.com.

Legea va intra in vigoare anul viitor in ciuda obiectiilor presedintei Lituaniei Dalia Grybauskaité care considera ca aceasta lege violeaza drepturile omului. De asemenea, aceeasi masura legala a fost aspru criticata la nivel national si international datorita acestui amendament cu privire la homosexualitate.

“Legea Protectiei Minorilor impotriva Efectului Daunator al Informatiei Publice” identifica 19 aspecte pe care parlamentul lituanian le considera nepotrivite pentru minori si a caror abordare trebuie interzisa in mass-media. Lista include si orice informatie care "pledeaza pentru relatii homosexuale, bisexuale si poligame".

Acest amendament alatura homosexualitatea si bisexualitate de alte “informatii daunatoare” cum ar fi ilustrarea explozibililor, prezentarea raporturilor sexuale, a informatiilor despre paranormal si hipnoza sau ilustrarea unor obiceiuri de alimentatie nerecomandate. De asemenea, ilustrarea prin imagini a violentei, este interzisa.

Fostul presedinte al Lituaniei, Valdas Adamkus a aprobat aceasta masura luna trecuta. In acest timp au avut loc alegeri prezidentiale, iar noul sef de stat, in persoana fostului comisar europarlamentar Dalia Grybauskaité, a respins cu fermitate aceasta prevedere.

“Parerea mea este ca aceasta lege contine prevederi homofobe… Am promis ca nu voi semna vreodata o lege care sa incalce drepturile omului”, a declarat presedinta Lituaniei Dalia Grybauskaité.

Totusi, Constitutia lituaniana prevede ca Biroul Prezidential nu poate hotari o noua sesiune de vot asupra unei legi, chiar daca este vorba despre un presedinte nou ales, care are alte viziuni. Grybauskaité este fortata astfel sa promulge aceasta lege in termen de 3 luni.

Pozitia Daliei Grybauskaité a fost sustinuta la nivel international de catre Amnesty International si asociatii de aparare a drepturilor omului, care considera de asemenea, in sens exclamativ, ca legea promoveaza si masuri homofobe.

Lituania este o tara predominant romano-catolica, fosta comunista, care a aderat la NATO si UE in anul 2004. Din acel moment, preocuparile la nivel intern au fost de occidentalizare a culturii lituaniene, care a prezentat in nenumarate randuri o rezistenta la valori europene cum este accepatarea diversitatii, fie ca ea este de natura sexuala, explica www.care2.com, prin vocea lui Henricus Mickevicius de la Amnesty International.
pretioase informatii ai dat tu eddy,cum,gata,nici macar nu au pus bine piciorul pe terra si au si devenit homalai?


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 19:32

De la: alien, la data 2009-07-24 02:14:43Ma cauta cineva??!!!
taticu,vezi ca te cauta niste homalai,cica nu le-ai predat lectiile pan' la capat si acuma ei sunt androgini si nu stiu cum sa faca,sa devina poponari,lesby sau hetero,io zic sa fie bi....,talica ce sfat le dai?


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
coradu

3399 mesaje
Membru din: 6/07/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 20:12

De la: Bi_anca, la data 2009-07-24 00:44:37
De la: ioa_d, la data 2009-07-24 00:39:21
De la: Bi_anca, la data 2009-07-24 00:37:41
De la: ioa_d, la data 2009-07-24 00:21:26mai bi_anca, acuma chiar ma enervezi, cum te poti mama excita asa repede? si sa mai ai si orgasm pe deasupra??? altele traiesc o viata fara sa stie ce e aia, si tu de la niste draci pe net, ai rezolvat problema! spune-ne si noua reteta, ca nu e drept sa o stii numa tu !!


Ai ma nu te supara..eu fac mancare si ...vorbesc de "alea alea sfinte " cu ADI POPA.

Eu ma dau si sfanta nu numai desteapta


alea sfinte...care dintre ele?
sfanta da, halal sfintenie, cu orgasme din astea simulate pe forum!


Sa vezi ce-o sa ne injure Mihai ca am facut topicul varza...murata. A plecat si OBSEDACHE si incepuse sa-mi placa ....


uite ,m-am razgandit ..fiindca m-am transformat intr-um extraterestru manelist,platesti operatia mea estetica doar daca iti place...deci..ce zici?


coradu

3399 mesaje
Membru din: 6/07/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Iulie 2009, ora 20:45

De la: ticu, la data 2009-07-24 19:24:29
De la: Bi_anca, la data 2009-07-23 23:39:18
De la: ioa_d, la data 2009-07-23 23:33:25

deci merge asa ...

ba nu exista !




NU mai tzipa....ca ma excit... ..mai ales ca OBSEDACHE a plecat si m-a lasat ne TERMINATA













Si cine-i norocosul ala de OBSEDACHE bre? sa faca lucru pe jumatate si sa plece, !Mie nu mi-a placut niciodata sa las lucru neterminat > !


nu cred ca avetzi nici o sansa,imi pare rau ca va dezamagesc..BIBIANCA e convinsa ca toti pamantenii sunt obsedati de ea si acuma cauta extraterestrii manelisti,,asta-i noua ei provocare...ca sa o satisfac a trebuit sa imi fac operatie estetica..nu va sfatuiesc sa faceti la fel..se plictiseste repede.pun pariu ca maine o sa zica ca nu mai are orgasme si o sa ma oblige sa imi fac schimbare de sex si de nume.oare UFO LES-BI -ANCA suna bine?


Pagini: << 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului cine sunt extraterestrii ?
Mergi la: