back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine sunt extraterestrii ?

 


 
Pagini: << 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 10:41

eu asa percep pe dumnezeu, nu trebuie neaparat sa imi impartaseasca cineva viziunea. si ca sa iti raspund la intrebare: pe dracu nu tot dumnezeu l-a facut? as aca e cam aceeasi treaba.

nu am zis ca OZN plutesc in atmosfera. erau unii pe aici care vedeau luminitze pe cer. si am explicat niste fenomene atmosferice. aia era faza, dar probabil nu ai citit posturile mele anterioare. din punctul meu de vedere OZN-urile nu sant extraterestre, dar nici parerea asta nu e obligat nimeni sa o impartaseasca. iar despre ce se vede in spatiul cosmic....nu ne cunoastem nici planeta k lumea, si ne dam cu parerea in privinta a ceea ce se intimpla la ani lumina de noi?


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 10:50

De la: nastasemihail, la data 2009-07-19 21:44:42
De la: ticu, la data 2009-07-19 21:32:33
De la: ioa_d, la data 2009-07-19 18:42:02
De la: Bi_anca, la data 2009-07-19 17:09:39
De la: ioa_d, la data 2009-07-19 13:02:03am citit o parte dion postarile astea....dar de OZN-urile facute de nemti in razboaiele mondiale ati auzit? pe care ulterior au inceput sa le faca si alte natiuni ale lumii? v-ati gandit ca poate navele respective pe care le-ati vazut sant facute de mana omului?


Nu draga, n-am auzit...noi suntem toti tampiti....MA BUCUR CA AI VENIT TU SA NE LUMINEZI !!!

Da' tu ai auzit de pus mana sa te informezi, sa citesti ce ti s-a spus si dup'aia sa-ti dai cu parerea, sau crezi ca merge ca la tine la facultate cu tras chiulul ??!!!

Dar daca vrei sa ne impresionezi cu ce stii tu (ca pana acum ai facut-o doar cu ce NU STII),
explica-i lui GERARD cat esti de informata si de inteligenta si eu am sa-mi cer scuze in numele la tot forumul.

Pana atunci inceteaza sa te mai faci de ras....pt ca domnul @ticu are convingerile sale, dar e deschis la argumente pro, tocmai pt ca vrea sa afle care e ADEVARUL.
Tu vrei sa faci doar pe desteapta....pt. ca masterele pe care le faci NU DAU NICI UN REZULTAT !!!!!



in primul rand nu vorbi in numele tuturor de pe forum, pentru ca se pare ca numai cu tine am divergente de genul asta. cu cei putini cu care am mai avut pareri in contradictoriu am ajuns la un inteles pana la urma.

2. nu fac pe desteapta pentru ca la urma urmei nu rezolv nimic nici daca par desteapta nici daca par proasta in fata voastra, pentru ca oricum nu ne cunastem momentan.

3. pana acuma nu m-ai convins nici tu pe mine. faptul ca ai vazut sau ai citit nu stiu ce si nu stiu de unde nu e un argument. mai ales faptul ca tu ai vazut. si nu m-am legat de tine pentru asta. fiecare are convingerile si parerea lui. iti spun sigur, din raftul de carti de astronomie citite la scoala mea de 3 lei, ca oficial si stiintiftic nu exista OZN-uri. din punct de vedere astronomic nu exista. punct. acuma ca exista teorii ale conspiratiei pe care tu le crezi , asta e alta problema. cat despre poze care pot fi usor trucate, si daca vrei iti trimit eu cate vrei, si despre fenomene "inexplicabile" care totusi au explicate. daca tu ai vazut beculetze de discoteca pe cer, ti-am spus de fulgere, ti-am spus si de OZN-uri facute de armata. acuma crede fiecare ce vrea.
nu stiu cat ai citit tu despre asta, sincer nici nu ma intereseaza, eu am citit doar astronomie, si m-am lamurit in privinta acestui subiect.

4. nu inteleg de ce te tot legi de viata mea. in primul rand acuma nu m-am legat de ce ai scris tu. daca vorbim in contradictoriu .... cred ca asta e si scopul forumului pana la urma. ca daca santem toti de acord, se inchid subiectele pe topicuri dupa primele 2-3 pagini. uita-te sa vezi, cele mai plictisitoare topicuri sant cele pe care toti sant de acord intr-o anum ita privintza.
problema ta este ca te crezi tu mai inteligenta decat ma cred eu, si nu suporti sa fii contrazisa. cu sau fara argumentele tale sau ale adversarului de discutii. si eu ma contrazic, dar nu ma leg de scoala facuta de altul sau de inteligentza lui. fiecare are dreptul la o parere, numai ca tu nu suporti sa aibe altii pareri diferite de tine.

5. daca deranjez asa de tare forumul cu prezenta mea, sa isi exprime si altii dorintza de a nu ma mai vedea si dispar. nici o problema. deci, pentru toti forumistii: DERANJEZ RAU? ca plec, nici o problema, nu vreau sa deranjez daca nu sant bine venita. chiar va rog sa va exprimati parerea in privintza asta.
:






sml-love0049: Nu, nu deranjezi cu nimic, domnita ioa d, asa este cu satelitii germani in razboi, ii foloseau ca spioni , si americanii au in spatiu asa ceva, se pare ca si japonezii folosesc asa ceva , trebuie sa iesim din lumea SF sa intram in realitate, sa recunoastem ca extraterestrii cu OZN-urile lor nu au venit nicio data pe la noi, e imposibil asa ceva .!tot ce s-a vazut e lucru pamantean, sau iluzii optice !

s-o crezi tu asta. Nu mai veni cu afirmatii false. Arata-mi un singur ozn la sol, apoi cu demonstratie in aer. cu hangare unde se fac. avioanele, dirijabilele elicopterele se fac fara secrete. Cind sint gata nu mai e nici un secret, se stie ca sint umane.
OZNURILE NU SINT UMANE SI NICI DE PE TERRA. Deja se stie sigur asta. Nu mai veni cu asemenea afirmatii cum ca ar fi umane ca nici copii mici nu cred. Poate in viitor vor apare din cele care vor merge topaind ca elicopterele. Mai trebuie sa ne taiem din infumurarea noastra umana ca sa evoluam.
:






sml-confused0067: La niste posturi TV ,au fost aratate cateva din "secretele" in domeniul spionajului mai ales american. au fost prezentate diferiti sateliti si avioane asazise invizibile adica nedetectabile de radare.! Asa e , cum a aratat si domnita Ioa d , ca un aparat zburator , 'invizibil 'sau cu forme necunoscute pana atunci, normal ca pentru cei ce nu le stiu sunt OZN-uri, si asa trecem in lumea copilariei cu monstrii, extraterestrii si OZN-uri, o lume a SF ului , e drept frumoasa , dar e a SF-ului ,iar cei care au asemenea aparate, sunt multumiti ca nu-i mai "deranjeaza" nimeni ! Pe domnita Ioa d nu o cunosc personal, dar mi-am dat seama ca este o persoana care stie sa deosebeasca realul de SF,cu o gandire si o logica sanatoasa ,cu o inteligenta frumoasa si vede realul asa cum este,[adica e cu "picioarele pe pamant " ] ! spun asta, ca am vazut cum este contrazisa cu diferite lucruri nereale ,. !!


Ticu
Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 11:05

De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 10:31:16
De la: 9am073190, la data 2009-07-19 12:41:59Si eu tin secret cand mi-o pun cu nevasta-mea....totusi nu are nimeni dubii ca o fac, doar pt ca asta nu se intampla in public

Iar dovada ca mi-am pus-o, se pregateste sa plece la plaja cu amicele !!!!

Va indoiti careva???!!!!
Mah, taicule,manc'atz'ahs kishoru' lu nevasta matale...cred ca-n ultima perioada ai facut sex mai mult in gand.Uite,io ma-ndoiesc....App,al doilea e de lemn?De ce nu-l bagi in poza?Si,o rugaminte:las-o mai moale,la varsta matale,e cam mult de trei ori pe an!Leule!Baga tzelina...vesela...
:



sml-happy0158: Domnule,Shlomo, scuza-ma pentru fraza aceea cu ungurii , am vazut ca matale te-ai suparat pe mine,dar eu m-am referit la altii, pentru matele tot respectul, !


Ticu
Fosta membra 9am.ro

198 mesaje
Membru din: 17/06/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 11:13

"nu ne cunoastem nici planeta k lumea, si ne dam cu parerea in privinta a ceea ce se intimpla la ani lumina de noi?"

din moment ce se poate vedea aceasta cale lactee cu ochiul liber nu e chiar asa departe....dar cand ai privit-o ultima data?
Sigur nu se vede la TV!
E vorba si de o viziune mai putin ..atmosferica!
Pe mine m-a ajutat mult,,Micul Print".


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 11:21

De la: 9am077225, la data 2009-07-20 11:13:24"nu ne cunoastem nici planeta k lumea, si ne dam cu parerea in privinta a ceea ce se intimpla la ani lumina de noi?"

din moment ce se poate vedea aceasta cale lactee cu ochiul liber nu e chiar asa departe....dar cand ai privit-o ultima data?
Sigur nu se vede la TV!
E vorba si de o viziune mai putin ..atmosferica!
Pe mine m-a ajutat mult,,Micul Print".



pai normal ca nu e departe, ca doar facem parte din ea. ma refeream ca are dimensiuni enorme, in plus pe cer nu vezi doar calea lactee, alte galaxii sant la ani lumina diferentza de noi. sant stele pe care tu le vezi pe cer, dar ele nici nu mai exista ptr ca s-au stins.
iar daca tu vrei sa ma convingi ca ai vazut cu ochiul liber in calea lactee ceva dubios....cu ochiul liber nu vezi nici toate stelele (care cred ca stii ce dimensiuni au), dapai atunci o amarata de nava neidentificata? si daca ai vazut-o de pe terra, CU OCHIUL LIBER, lasa-ma sa cred varianta fenomenelor atmosferice. nu cred ca ochiul uman este capabil sa identifice ceva clar , ceva ce e situat in afara atmosferei teresetre. nu vedem bine nici la cativa km distanta pe sosea, dapai in afara atmosferei.
atmosfera are tot felul de turbulentze. nu vedem bine nici la nivelul nostru, dapai prin turbulentzele care se mai si suprapun pe distante de zeci de mii de km deasupra noastra.


9am073190

190 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 11:22

De la: Shlomo_Mire_Ivan, la data 2009-07-20 10:31:16
De la: 9am073190, la data 2009-07-19 12:41:59Si eu tin secret cand mi-o pun cu nevasta-mea....totusi nu are nimeni dubii ca o fac, doar pt ca asta nu se intampla in public

Iar dovada ca mi-am pus-o, se pregateste sa plece la plaja cu amicele !!!!

Va indoiti careva???!!!!
Mah, taicule,manc'atz'ahs kishoru' lu nevasta matale...cred ca-n ultima perioada ai facut sex mai mult in gand.Uite,io ma-ndoiesc....App,al doilea e de lemn?De ce nu-l bagi in poza?Si,o rugaminte:las-o mai moale,la varsta matale,e cam mult de trei ori pe an!Leule!Baga tzelina...vesela...


Ai putintica rabdare musiu, ......vine si al doilea.... Eu cand ma apuc de.. ..numarat pana la 3, ...., le dau la o parte .

SI ACUM NU-L MAI GASESC PE AL DOILEA

L-or fi rapit alienii ca sa-l reproduca !!!!


Tycu

3787 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 11:26

De la: ioa_d, la data 2009-07-20 10:41:55eu asa percep pe dumnezeu, nu trebuie neaparat sa imi impartaseasca cineva viziunea. si ca sa iti raspund la intrebare: pe dracu nu tot dumnezeu l-a facut? as aca e cam aceeasi treaba.

nu am zis ca OZN plutesc in atmosfera. erau unii pe aici care vedeau luminitze pe cer. si am explicat niste fenomene atmosferice. aia era faza, dar probabil nu ai citit posturile mele anterioare. din punctul meu de vedere OZN-urile nu sant extraterestre, dar nici parerea asta nu e obligat nimeni sa o impartaseasca. iar despre ce se vede in spatiul cosmic....nu ne cunoastem nici planeta k lumea, si ne dam cu parerea in privinta a ceea ce se intimpla la ani lumina de noi?




Mi-a placut fraza asta, am ras "pe dracu nu tot dumnezeu l-a facut?" bada si a facut cam multi, ca numai in Romania sunt aprox .doua zeci milioane. !!! Asa e ,Dumnezeu este energia pozitiva in univers , iar lumea satanica cu influenta ei asupra omului , aici se vede prin faptele negative [pacate ] este partea negativa. [Asta nu intelege 9am ] Asa este, ai perfecta dreptate, noi nu ne cunoastem bine planeta noastra, aproape ca nici pe noi insine, dar , culmea, stim ce se intampla la ani lumina de noi. !


Ticu
Fosta membra 9am.ro

198 mesaje
Membru din: 17/06/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 11:35

ioad ce constat ,,stintific"este ca tu nu ai citit ,,Micul Print" iar Ticu si-a creat unul dupa,,chipul si asemnarea sa"!


9am073190

190 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 11:40

De la: 9am077225, la data 2009-07-20 11:35:36ioad ce constat ,,stintific"este ca tu nu ai citit ,,Micul Print" iar Ticu si-a creat unul dupa,,chipul si asemnarea sa"!


..constat "stiintific".....


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 11:41

De la: 9am077225, la data 2009-07-20 11:35:36ioad ce constat ,,stintific"este ca tu nu ai citit ,,Micul Print" iar Ticu si-a creat unul dupa,,chipul si asemnarea sa"!



nu am citit micul printz, doar un rezumat. si mi-a ajuns. in general nu duc la capat lecturile care ma plictisesc. dar oricum nu cred ca micul printz ma poate convinge sa cred in manipularea psihologica la care santem supusi atunci cand ne predica anumite "autoritati" despre extraterestrii....


Fosta membra 9am.ro

198 mesaje
Membru din: 17/06/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 11:46

De la: 9am073190, la data 2009-07-20 11:40:52
De la: 9am077225, la data 2009-07-20 11:35:36ioad ce constat ,,stintific"este ca tu nu ai citit ,,Micul Print" iar Ticu si-a creat unul dupa,,chipul si asemnarea sa"!


..constat "stiintific".....



corect!
te rog sa ma corectezi si pe fond...ca mai invat si eu ceva !


9am073190

190 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 11:50

De la: 9am077225, la data 2009-07-20 11:46:35
De la: 9am073190, la data 2009-07-20 11:40:52
De la: 9am077225, la data 2009-07-20 11:35:36ioad ce constat ,,stintific"este ca tu nu ai citit ,,Micul Print" iar Ticu si-a creat unul dupa,,chipul si asemnarea sa"!


..constat "stiintific".....



corect!
te rog sa ma corectezi si pe fond...ca mai invat si eu ceva !


N-am citi "Micul Print", nu cred ca pot sa te corectez....dar imi place cum scrii.
Evident, sunt pro extraterestrii


Fosta membra 9am.ro

198 mesaje
Membru din: 17/06/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 11:52

De la: ioa_d, la data 2009-07-20 11:41:32
De la: 9am077225, la data 2009-07-20 11:35:36ioad ce constat ,,stintific"este ca tu nu ai citit ,,Micul Print" iar Ticu si-a creat unul dupa,,chipul si asemnarea sa"!



nu am citit micul printz, doar un rezumat. si mi-a ajuns. in general nu duc la capat lecturile care ma plictisesc. dar oricum nu cred ca micul printz ma poate convinge sa cred in manipularea psihologica la care santem supusi atunci cand ne predica anumite "autoritati" despre extraterestrii....


nu exista rezumat in acest caz!
cum nu poate fii vorba de un rezumat in cazul poeziei Luceafarul.
Micul Print te ajuta sa vezi ,,,,cu inima!


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 12:05

bine draga, asa sa fie

capra cu trei iezi nu ajuta la ceva? poate incepem sa credem in bau bau!


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 12:07

"stiintific" este un rezumat intr-unul din manualele de limba franceza de liceu, nu mai stiu exact la care din clase. asa ca exista


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 14:40

De la: ticu, la data 2009-07-20 10:50:31
De la: nastasemihail, la data 2009-07-19 21:44:42
De la: ticu, la data 2009-07-19 21:32:33
De la: ioa_d, la data 2009-07-19 18:42:02
De la: Bi_anca, la data 2009-07-19 17:09:39
De la: ioa_d, la data 2009-07-19 13:02:03am citit o parte dion postarile astea....dar de OZN-urile facute de nemti in razboaiele mondiale ati auzit? pe care ulterior au inceput sa le faca si alte natiuni ale lumii? v-ati gandit ca poate navele respective pe care le-ati vazut sant facute de mana omului?


Nu draga, n-am auzit...noi suntem toti tampiti....MA BUCUR CA AI VENIT TU SA NE LUMINEZI !!!

Da' tu ai auzit de pus mana sa te informezi, sa citesti ce ti s-a spus si dup'aia sa-ti dai cu parerea, sau crezi ca merge ca la tine la facultate cu tras chiulul ??!!!

Dar daca vrei sa ne impresionezi cu ce stii tu (ca pana acum ai facut-o doar cu ce NU STII),
explica-i lui GERARD cat esti de informata si de inteligenta si eu am sa-mi cer scuze in numele la tot forumul.

Pana atunci inceteaza sa te mai faci de ras....pt ca domnul @ticu are convingerile sale, dar e deschis la argumente pro, tocmai pt ca vrea sa afle care e ADEVARUL.
Tu vrei sa faci doar pe desteapta....pt. ca masterele pe care le faci NU DAU NICI UN REZULTAT !!!!!



in primul rand nu vorbi in numele tuturor de pe forum, pentru ca se pare ca numai cu tine am divergente de genul asta. cu cei putini cu care am mai avut pareri in contradictoriu am ajuns la un inteles pana la urma.

2. nu fac pe desteapta pentru ca la urma urmei nu rezolv nimic nici daca par desteapta nici daca par proasta in fata voastra, pentru ca oricum nu ne cunastem momentan.

3. pana acuma nu m-ai convins nici tu pe mine. faptul ca ai vazut sau ai citit nu stiu ce si nu stiu de unde nu e un argument. mai ales faptul ca tu ai vazut. si nu m-am legat de tine pentru asta. fiecare are convingerile si parerea lui. iti spun sigur, din raftul de carti de astronomie citite la scoala mea de 3 lei, ca oficial si stiintiftic nu exista OZN-uri. din punct de vedere astronomic nu exista. punct. acuma ca exista teorii ale conspiratiei pe care tu le crezi , asta e alta problema. cat despre poze care pot fi usor trucate, si daca vrei iti trimit eu cate vrei, si despre fenomene "inexplicabile" care totusi au explicate. daca tu ai vazut beculetze de discoteca pe cer, ti-am spus de fulgere, ti-am spus si de OZN-uri facute de armata. acuma crede fiecare ce vrea.
nu stiu cat ai citit tu despre asta, sincer nici nu ma intereseaza, eu am citit doar astronomie, si m-am lamurit in privinta acestui subiect.

4. nu inteleg de ce te tot legi de viata mea. in primul rand acuma nu m-am legat de ce ai scris tu. daca vorbim in contradictoriu .... cred ca asta e si scopul forumului pana la urma. ca daca santem toti de acord, se inchid subiectele pe topicuri dupa primele 2-3 pagini. uita-te sa vezi, cele mai plictisitoare topicuri sant cele pe care toti sant de acord intr-o anum ita privintza.
problema ta este ca te crezi tu mai inteligenta decat ma cred eu, si nu suporti sa fii contrazisa. cu sau fara argumentele tale sau ale adversarului de discutii. si eu ma contrazic, dar nu ma leg de scoala facuta de altul sau de inteligentza lui. fiecare are dreptul la o parere, numai ca tu nu suporti sa aibe altii pareri diferite de tine.

5. daca deranjez asa de tare forumul cu prezenta mea, sa isi exprime si altii dorintza de a nu ma mai vedea si dispar. nici o problema. deci, pentru toti forumistii: DERANJEZ RAU? ca plec, nici o problema, nu vreau sa deranjez daca nu sant bine venita. chiar va rog sa va exprimati parerea in privintza asta.
:






sml-love0049: Nu, nu deranjezi cu nimic, domnita ioa d, asa este cu satelitii germani in razboi, ii foloseau ca spioni , si americanii au in spatiu asa ceva, se pare ca si japonezii folosesc asa ceva , trebuie sa iesim din lumea SF sa intram in realitate, sa recunoastem ca extraterestrii cu OZN-urile lor nu au venit nicio data pe la noi, e imposibil asa ceva .!tot ce s-a vazut e lucru pamantean, sau iluzii optice !

s-o crezi tu asta. Nu mai veni cu afirmatii false. Arata-mi un singur ozn la sol, apoi cu demonstratie in aer. cu hangare unde se fac. avioanele, dirijabilele elicopterele se fac fara secrete. Cind sint gata nu mai e nici un secret, se stie ca sint umane.
OZNURILE NU SINT UMANE SI NICI DE PE TERRA. Deja se stie sigur asta. Nu mai veni cu asemenea afirmatii cum ca ar fi umane ca nici copii mici nu cred. Poate in viitor vor apare din cele care vor merge topaind ca elicopterele. Mai trebuie sa ne taiem din infumurarea noastra umana ca sa evoluam.
:






sml-confused0067: La niste posturi TV ,au fost aratate cateva din "secretele" in domeniul spionajului mai ales american. au fost prezentate diferiti sateliti si avioane asazise invizibile adica nedetectabile de radare.! Asa e , cum a aratat si domnita Ioa d , ca un aparat zburator , 'invizibil 'sau cu forme necunoscute pana atunci, normal ca pentru cei ce nu le stiu sunt OZN-uri, si asa trecem in lumea copilariei cu monstrii, extraterestrii si OZN-uri, o lume a SF ului , e drept frumoasa , dar e a SF-ului ,iar cei care au asemenea aparate, sunt multumiti ca nu-i mai "deranjeaza" nimeni ! Pe domnita Ioa d nu o cunosc personal, dar mi-am dat seama ca este o persoana care stie sa deosebeasca realul de SF,cu o gandire si o logica sanatoasa ,cu o inteligenta frumoasa si vede realul asa cum este,[adica e cu "picioarele pe pamant " ] ! spun asta, ca am vazut cum este contrazisa cu diferite lucruri nereale ,. !!


"voi nu veti stii niciodata cine sintem si de unde venim".
Asta e realitatea.
Cine a spus asta?
Am postat pe unul din topicuri.
Realitatea care o vedem noi, fiecare in parte nu este aceeasi cu realitatea ADEVARATA.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 15:25

corect mihail, dar nu cred ca vreunul pe lumea asta poate pretinde ca stie el adevarul


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 15:26

Exista oameni care au acces la adevar.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 15:31

De la: nastasemihail, la data 2009-07-20 15:26:32Exista oameni care au acces la adevar.


adevarul absolut?
hm
te pomenesti ca cei care cred in extraterestrii pe forumul asta detin adevarul absolut, si noi nu ii credem....
dar v-ati gandit vreodata cineva ca poate fi si exact pe dos?
dar v-ati mai gandit ca noi oricum nu o sa stim niciodata adevarul adevarat in nici o privintza? nici in privintza OZN-urilor si extraterestrilor, nici a religiei, nici a schimbarilor climatice...etc...?
v-ati gandit vreodata ca poate noi toti de pe forumul asta credem doar ce vor altii sa credem iar adevarul e departe de noi?


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 15:32

imi cer scuze ca fac greseli de scriere, dar am o viteza mare la tastat, si mai pierd din coerentza


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 15:36

Daca vrei sa ai acces la adevar, personal, sau in grup, nu trebuie sa negi NIMIC. Trebuie sa accepti orice ca facind parte din intreg. Cind negi ceva, ajungi la adevaruri partiale. In grupuri f mari e mai simplu. Intreaga omenire, e si mai simplu. Adevar absolut nu exista. Asta au inventat, tiranii, notiunea asta.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 15:37

De la: nastasemihail, la data 2009-07-20 15:36:21Daca vrei sa ai acces la adevar, personal, sau in grup, nu trebuie sa negi NIMIC. Trebuie sa accepti orice ca facind parte din intreg. Cind negi ceva, ajungi la adevaruri partiale. In grupuri f mari e mai simplu. Intreaga omenire, e si mai simplu. Adevar absolut nu exista. Asta au inventat, tiranii, notiunea asta.

Nu trebuie exclusa nici o manifestare ptr a accede la adevar.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

198 mesaje
Membru din: 17/06/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 15:37

subiectul este ce sunt extraterestrii ?
dupa cate observ ,majoritatea forumistilor extrapoleaza limitarile mintii lor la nivel cosmic si decid ca extraterestii nu pot exista deoarece ei si mintea lor exista aici...nu acolo!
Si asta este totul!
Micul Print este un extraterestru iar gandirea si constitutia lui sunt total diferite de a ,,oamenilor mari"de pe planeta Pamant el fiind capabil sa vad in interior,penetrand prin fizica zidului si paienjenisul mintii.
Argumentul lui Exupery prin care ne demonstreaza existenta reala a Micului Print este existenta dorintei Micului Print.
Credeti ca dorinta lui Dumnezeu s-a manifestat doar in cazul unei singure planete din intregul Cosmos ?




nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 15:38

Faptul ca nu se poate explica cu datele de care se dispune, nu inseamna ca trebuie exclusa manifestarea.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 15:48

De la: nastasemihail, la data 2009-07-20 15:36:21Daca vrei sa ai acces la adevar, personal, sau in grup, nu trebuie sa negi NIMIC. Trebuie sa accepti orice ca facind parte din intreg. Cind negi ceva, ajungi la adevaruri partiale. In grupuri f mari e mai simplu. Intreaga omenire, e si mai simplu. Adevar absolut nu exista. Asta au inventat, tiranii, notiunea asta.


bine mai oameni buni, dar voi de ce negati ca poate totusi santeti dusi de nas...? daca o luam asa, nu terminam nici in 100 de ani discutia.
ce nu pricep eu cu extraterestrii astia, lasand la o parte dovezile care poate sant facute special ca sa punem noi botul....gandind logic.
de ce sa ne viziteze? eu lucrurile astea nu le pricep.
de ce ne viziteaza? daca sant mai avansati decat noi, ne pot studia de la distanta.
daca noi avem curiozitati de genul - ce e in univers, hai sa mergem sa cautam resurse pe acolo! ei poate nu gandesc asa.
asta nu ma convinge pe mine in toate dovezile. faptul ca extraterestrii, desi ar trebui sa fie total diferiti de noi, totusi ne seamana. si ca aspect, si ca mod de gandire.
de ce ne seamana? asta e foarte suspect din punctul meu de vedere. ne seamna pentru ca i-am inventat noi?
corect, prea mare universul ca sa fim singuri. cred si eu ca exista. dar ce nu cred eu, este faptul ca ne viziteaza.
am mai spus asta , si o repet: poate pe alte planete exista cu totul alte forme de viata decat cele cunoscute de noi. noi ne-am adaptat conditiilor de aici si ne-am dezvoltat. dar pe alte planete, existand alte conditii, poate au aparut cu totul alte forme de viatza pe care noi nu ni le imaginam.
de ce trebuie neaparat sa vina cu OZN? poate se teleporteaza...poate calatoresc prin spatiu doar cu mintea....nu stiu, daca sant diferiti de noi, atunci cu siguranta au alte metode, alte tehnici si alte moduri de a gandit.
de ce sant cu 2 picioare, 2 ochi, un cap, doua maini? seamana cu noi. de ce u arata cu totul altfel....?
asta nu inteleg, de ce ne seamana? si raspunsul meu este pentru ca noi i-am inventat....cel putin pe astia care ne viziteaza...


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 15:51

De la: 9am077225, la data 2009-07-20 15:37:33subiectul este ce sunt extraterestrii ?
dupa cate observ ,majoritatea forumistilor extrapoleaza limitarile mintii lor la nivel cosmic si decid ca extraterestii nu pot exista deoarece ei si mintea lor exista aici...nu acolo!
Si asta este totul!
Micul Print este un extraterestru iar gandirea si constitutia lui sunt total diferite de a ,,oamenilor mari"de pe planeta Pamant el fiind capabil sa vad in interior,penetrand prin fizica zidului si paienjenisul mintii.
Argumentul lui Exupery prin care ne demonstreaza existenta reala a Micului Print este existenta dorintei Micului Print.
Credeti ca dorinta lui Dumnezeu s-a manifestat doar in cazul unei singure planete din intregul Cosmos ?




vezi ca nu ai prins ideea?
nici eu, nici ceilalti care imi impartasesc parerile nu negam ca ar exista. citeste ce am scris mai sus lui mihail, sa vezi cum gandim noi, sau cel putin eu.
si mai lasa-ma naibiii cu micul print!


Fosta membra 9am.ro

198 mesaje
Membru din: 17/06/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 16:00

pai nici tu!
Nu e vorba de micul print...ci de un mod de a gandi!
sau de a fii!


Fosta membra 9am.ro

1086 mesaje
Membru din: 7/07/2009
Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 16:03

De la: 9am077225, la data 2009-07-20 16:00:45pai nici tu!
Nu e vorba de micul print...ci de un mod de a gandi!
sau de a fii!


pai da mai omule, dar ti-am spus ca nu l-am citit, asa ca degeaba insisti. banuiesc ca se trage vreo morala si din povestea aia, dar din moment ce nu am citit-o, ce sens mai are sa vobesc despre asta. de aia am spus sa ma lasi in pace cu el.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 16:06

De la: ioa_d, la data 2009-07-20 15:48:06
De la: nastasemihail, la data 2009-07-20 15:36:21Daca vrei sa ai acces la adevar, personal, sau in grup, nu trebuie sa negi NIMIC. Trebuie sa accepti orice ca facind parte din intreg. Cind negi ceva, ajungi la adevaruri partiale. In grupuri f mari e mai simplu. Intreaga omenire, e si mai simplu. Adevar absolut nu exista. Asta au inventat, tiranii, notiunea asta.


bine mai oameni buni, dar voi de ce negati ca poate totusi santeti dusi de nas...? daca o luam asa, nu terminam nici in 100 de ani discutia.
ce nu pricep eu cu extraterestrii astia, lasand la o parte dovezile care poate sant facute special ca sa punem noi botul....gandind logic.
de ce sa ne viziteze? eu lucrurile astea nu le pricep.
de ce ne viziteaza? daca sant mai avansati decat noi, ne pot studia de la distanta.
daca noi avem curiozitati de genul - ce e in univers, hai sa mergem sa cautam resurse pe acolo! ei poate nu gandesc asa.
asta nu ma convinge pe mine in toate dovezile. faptul ca extraterestrii, desi ar trebui sa fie total diferiti de noi, totusi ne seamana. si ca aspect, si ca mod de gandire.
de ce ne seamana? asta e foarte suspect din punctul meu de vedere. ne seamna pentru ca i-am inventat noi?
corect, prea mare universul ca sa fim singuri. cred si eu ca exista. dar ce nu cred eu, este faptul ca ne viziteaza.
am mai spus asta , si o repet: poate pe alte planete exista cu totul alte forme de viata decat cele cunoscute de noi. noi ne-am adaptat conditiilor de aici si ne-am dezvoltat. dar pe alte planete, existand alte conditii, poate au aparut cu totul alte forme de viatza pe care noi nu ni le imaginam.
de ce trebuie neaparat sa vina cu OZN? poate se teleporteaza...poate calatoresc prin spatiu doar cu mintea....nu stiu, daca sant diferiti de noi, atunci cu siguranta au alte metode, alte tehnici si alte moduri de a gandit.
de ce sant cu 2 picioare, 2 ochi, un cap, doua maini? seamana cu noi. de ce u arata cu totul altfel....?
asta nu inteleg, de ce ne seamana? si raspunsul meu este pentru ca noi i-am inventat....cel putin pe astia care ne viziteaza...

Eu am vazut de 2 ori astfel de fenomene. Si nu incerc sa-mi explic vintul care bate sau apa care curge. Deja explica altii. Si in acest moment inchei discutia cu tine despre subiect.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iulie 2009, ora 16:18

daca vreti sa vedeti extraterestri cat se poate de reali :www.schimbdeneveste.ro


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Pagini: << 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului cine sunt extraterestrii ?
Mergi la: