back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine sunt extraterestrii ?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 13:51

DACA" EXTRATERESTII" SUNT DE FAPT TOT NOI PAMANTENII, DAR PESTE O PERIOADA DE TIMP(100, 1000,10000 ..... ANI)? AU GASIT POSIBILITATEA DE INTOARCERE IN TIMP SI VOR SA VADA ETAPELE EVOLUTIEI SI INCEARCA SA NU O INFLUENTEZE!!!!!


Ralupe

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 14:02

Si eu m-am gandit de multe ori la chestia asta... asa cum se crede ca exista extratersti se poate cred ca noi (omenirea) suntem de fapt extraterestii care vin sa ne viziteze. Total de accord.. poate doar se intorc copii copiilor nostrii sa vada cum era pe vremea stra-stra-stra-stra-stra-etc bunicilor .


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 14:03

De la: dorin13, la data 2009-02-26 13:51:10DACA" EXTRATERESTII" SUNT DE FAPT TOT NOI PAMANTENII, DAR PESTE O PERIOADA DE TIMP(100, 1000,10000 ..... ANI)? AU GASIT POSIBILITATEA DE INTOARCERE IN TIMP SI VOR SA VADA ETAPELE EVOLUTIEI SI INCEARCA SA NU O INFLUENTEZE!!!!!


Ipoteza foarte interesanta.
Prin secolul 11-12 erau persoane mai mult sau mai putin initiate care cind mureau sau erau ajutate sa... declarau inainte de a muri, ca se vor intoarce in ceva... nu mai stiu exact declaratiile lor, in obiecte de metal. Dar respectivii se duceau efectiv in urmatoarea lume si ei apar, in alt corp, si s-ar putea sa fie in acelasi univers cu noi. Ipoteza asta cu venitul din viitor ar putea fi valabila, dar e cam ciudata.
Eu am fost intrebat de cineva daca este posibil anticiparea viitorului. El era socat de un eveniment anticipat cu lux de amanunte. Eu am fost inspirat de el si i-am raspuns ca un mecanism logic de realizare. Aceeasi explicatie ar putea fi data valabila si la intoarceri in timp. Nu voi da amanunte aici fiindca sint persoane care isi bat joc de orice pe acest forum.
Mie personal mi se pare mai logic revenirea in timp numai in corp imaterial, nu material. Corpul material este cea mai mare bariera in evolutia noastra, dar este metoda cea mai la indemina de evolutie ptr noi oamenii-copii. Paradox, dar real.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 14:15

EXPERIMENTUL PHILADELPHIA A REUSIT SI IN VIITOR SI IN TRECUT, DAR SE TACE. DACA S-A REUSIT DIN GRESEALA SAU DIN INTAMPLARE ASTA NU MAI STIU. POATE LA VREMEA RESPECTIVA NU S-A PUTUT STAPANII CAMPUL FORMAT !!!!


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 14:24

LOGICA NOASTRA SE BAZEAZA PE INFORMATIILE PE CARE LE CUNOASTEM. CUNOSTINTELE NOASRE SUNT ATAT CAT AM INVATAT LA NIVEL MONDIAL DESPRE ABSOLUT TOT. NU CREZI?


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 14:31

SI MAI ALES PRELUCRATE (DATELE) CU AJUTORUL CREIERULUI UMAN...DECI SUNTEM PRIZONIERII PROPRIILOR CREIERE CARE, PARADOXAL DESI AU CAPACITATE MULTA SI NEFOLOSITA....NE LIMITEAZA....VOM FI LIMITATI ATAT TIMP CAT VOM FI "PRIZONIERI" IN ACESTE"ZEGHE" DIN CARNE SI OASE..
www.schmbdeneveste.ro


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 14:34

De la: dorin13, la data 2009-02-26 14:15:18EXPERIMENTUL PHILADELPHIA A REUSIT SI IN VIITOR SI IN TRECUT, DAR SE TACE. DACA S-A REUSIT DIN GRESEALA SAU DIN INTAMPLARE ASTA NU MAI STIU. POATE LA VREMEA RESPECTIVA NU S-A PUTUT STAPANII CAMPUL FORMAT !!!!


Cum adica s-a reusit si in trecut si in viitor? Eu stiu ca nu poate fi folosit ce s-a aflat acolo pe oameni si de fapt pe mai nimic. Este ceva ce nu poate fi stapinit cu cunostintele noastre. De fapt cind un om ajunge la o concluzie apar tot felul de oameni fara alta treba decit sa contrazica pe oricine si in orice domeniu. Cu astfel de metode nu se poate avansa nici macar in domeniu teoretic. Cei care au idei revolutionare stiu ca le vin ideile cind sint foarte linistiti si se sparg toate barierele si dogmele lasate de altii.
Daca s-ar fi putut folosi cunostintele de la acel experiment acum eram chiar pe alte sisteme solare. Experimentul a luat-o inaintea cunostintelor de atunci.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 14:40

De la: dorin13, la data 2009-02-26 14:24:48LOGICA NOASTRA SE BAZEAZA PE INFORMATIILE PE CARE LE CUNOASTEM. CUNOSTINTELE NOASRE SUNT ATAT CAT AM INVATAT LA NIVEL MONDIAL DESPRE ABSOLUT TOT. NU CREZI?


Asa este. Dar la o acumulare foarte mare de cunostinte, si cind ai trait ceea ce a trebuit sa traiesti (sper ca intelegi ce spun), apare un fel de salt urias. Se numeste cunoastere holistica, dar unii nu sint constienti de ea.
Nu mai ai nevoie sa acumulezi cunostinte ca pina atunci, adica la gramada. Stii exact ce sa cauti si unde.
Apare aportul personal.
Iar creierul este numai suport, scula. Ori o scula e doar o scula.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 14:54

aportul personal este dat tot de creier ,altfel se numeste instinct.zic eu


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 14:57

daca ai o scula(cum zici tu) un ciocan de ex si bate tu cuie cu manerul.trb sa sti sa il folosesti nu crezi?


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:00

Creierul este doar o scula. Cea mai complicata scula, dar doar o scula.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:01

Instinct au si reptilele care au creier reptilian, cel de jos.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:10

De la: dorin13, la data 2009-02-26 14:54:55aportul personal este dat tot de creier ,altfel se numeste instinct.zic eu

....pardon, ai vrut sã spui de informaþia din creier! Noi ajungem la o imagine asupra realitãþii, la o „hartã mentalã a realitãþii” în mãsura în care ºi în limitele în care reuºim sã interpretãm datele care ne sunt oferite. Mai precis realitatea este pentru noi ceea ce noi întelegem si credem cã este realitatea.


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:13

In favoarea ideii ca creierului este un organ ca oricare altul, dar vital, pledeaza faptul ca a existat un copil cu apa in loc de creier. A trait o persoana fara jumatate de creier. Au existat oameni cu gloante in creier.


Cind se distrug parti din creier se preiau functii in alte parti din creier.


Noi putem fi si in interior, caz in care intr-adevar judecam cu creierul. Dar si in afara, caz in care creierul este mai putin important. De fapt atunci apar ideile geniale, se pleaca la plimbare in biblioteca universului.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

77 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:20

MK PROJECT(MIND-CONTROL)-este unul dintre cele mai complexe experimente deja facute analizand,manipuand si controland creierul( natura umana).
gasitzi pina si pe you tube despre(proiectul a inceput acum vreo 50-60 de ani


Fosta membra 9am.ro

77 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:21

inca se lucreaza la el


Fosta membra 9am.ro

77 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:23

lectura pt o saptamina daca intratzi in detalii


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:25

De la: kn_gabi, la data 2009-02-26 15:20:18MK PROJECT(MIND-CONTROL)-este unul dintre cele mai complexe experimente deja facute analizand,manipuand si controland creierul( natura umana).
gasitzi pina si pe you tube despre(proiectul a inceput acum vreo 50-60 de ani


Noi putem fiinta atit in interiorul nostru cit si in afara, dar atunci nu mai avem control asupra majoritatii functiilor si legaturilor corpului cu exteriorul.
Cei care fac experiente absolutizind numai corpul, au surpriza sa le spuna persoanele din experienta de tot felul de ciudatenii, inclusiv decorporalizari. Bineinteles ca nu sint luati in seama prea mult si se greseste.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:38

De la: kn_gabi, la data 2009-02-26 15:20:18MK PROJECT(MIND-CONTROL)-este unul dintre cele mai complexe experimente deja facute analizand,manipuand si controland creierul( natura umana).
gasitzi pina si pe you tube despre(proiectul a inceput acum vreo 50-60 de ani


Eu cind aud de controlul mintilor altora, deja ma indoiesc ca aceasta cale este corecta. Oamenii au capacitatea asta de a fi liberi in spirit, adica de a fi in interior si in afara dar nu in acelasi timp. Experimente cu controlul mintii sau al persoanelor tine, sa ma scuze cei care cred in astfel de lucruri, de satanism. Iar satanismul este doar o etapa de a ne da seama de adevarata noastra natura.
Toti oamenii au potential sensibil egal de a face ce fac si altii.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:46

De la: kn_gabi, la data 2009-02-26 15:20:18MK PROJECT(MIND-CONTROL)-este unul dintre cele mai complexe experimente deja facute analizand,manipuand si controland creierul( natura umana).
gasitzi pina si pe you tube despre(proiectul a inceput acum vreo 50-60 de ani


Deci nu vreau sa jignesc pe nimeni cu ce spun, dar eu chiar nu cred in controlul unor oameni asupra altora. Experiente de acest fel sint necesare tocmai ptr a ne da seama de potentialul nostru al oamenilor.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:49



Fosta membra 9am.ro

1714 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Februarie 2009, ora 15:49

(adica nu avem nevoie de extraterestrii.. se gasesc destui "inumani" pe pamant)


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 09:21

De la: dorin13, la data 2009-02-26 13:51:10DACA" EXTRATERESTII" SUNT DE FAPT TOT NOI PAMANTENII, DAR PESTE O PERIOADA DE TIMP(100, 1000,10000 ..... ANI)? AU GASIT POSIBILITATEA DE INTOARCERE IN TIMP SI VOR SA VADA ETAPELE EVOLUTIEI SI INCEARCA SA NU O INFLUENTEZE!!!!!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 09:21

adica cum?


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

207 mesaje
Membru din: 17/02/2009
Postat pe: 27 Februarie 2009, ora 09:25

De la: florin_bad_boy2006, la data 2009-02-27 09:21:27adica cum?

A vizionat prea multe episoade de STARTRECK


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 28 Februarie 2009, ora 21:10

EXTRATERESTRII? pai Basescu si Boc care vor sa termine Romania


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 7 Martie 2009, ora 22:02

Persoanele care vin din viitor sau din trecut , dar tot de pe pamant sunt la fel de pamanteni ca si noi .Extraterestrii sunt locuitorii altor corpuri ceresti . Nu exista absolut nici un motiv logic , ca sa credem , ca pamantul , este singura planeta populata din univers . Dovezile ( asa cum sunt ele ) , demonstreaza contrariul ! Anume : pluralitatea lumilor locuite , din care unele au ajuns sigur la o inalta civilizatie !


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Martie 2009, ora 22:09

auzi taticu,da-ti ceata de pe creier la o parte si gandeste logic,hotaraste-te ori sunt pamanteni ca si noi,de aici ,de pe TERRA,ori vin de pe alte corpuri ceresti,io zic sa dam cu banu',ce zici?


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
sirius_zegetina

808 mesaje
Membru din: 28/01/2009
Oras: Resita

Postat pe: 11 Martie 2009, ora 15:38

Extraterestri - terrani veniti din viitor? Un punct de vedere hazardat: de ce-ar veni in valuri - anumite perioade de timp, iar alteori se scurg intervale f. lungi fara a se semnala vreo aparitie? Scopul acestor vizite care sa fie - o simpla documentare istorica sau stiintifica? Nu prea are sens, noi dispunem deja de mult timp de instrumente de comprimare si stocare a informatiilor - o civilizatie net avansata noua presupune si-o tehnologie de-acelasi tip, avansat, iar in cazul acesta are stocate informatii mai mult decat suficiente accesibile in orice moment. Urmarirea evolutiei si corectarea acesteia? Ce se-ntelege prin corectie, eliminarea unor personaje sau personalitati negative, malefice? Asta ar insemna nu doar o simpla imixtiune in trecutul istoric si nici eliminarea unei singure persoane, ci a unui intreg sir de urmasi, poate chiar pe acea persoana care intreprinde corectia; dupa zeci sau sute de generatii, e imposibil sa-ti cunosti toti inaintasii. Citind toate postarile, ma mira un fapt: nimeni nu s-a gandit si la o alta posibilitate, si-anume - extraterestri = "rude galactice"! Cine poate afirma ca originile terranilor sunt cunoscute? Nici stiinta, nici religia nu ofera un raspuns 100% concludent, clar si acceptabil in totalitate la intrebarea: cine suntem, de unde venim, ne-am nascut aici de la inceputuri, suntem urmasii unor colonisti, a unor expeditii esuate ori a unor exilati din varii motive; a fost cumva Terra o "colonie - penitenciar" a cuiva, iar noi suntem urmasii celor "deportati"? A se lua in calcul agresivitatea ridicata a terranilor, legendele tuturor populatiilor ca avand strabuni veniti din "ceruri", obiceiul de-a privi cerul si de-a se ruga unui "Tata ceresc", de-a astepta un "mantuitor" ori "salvator" ca venind tot din aceeasi directie, etc.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Martie 2009, ora 02:54

Extraterestrii sint din universul nostru material sau universuri paralele practic asemanatoare cu al nostru.
Mai exista asa-zisul hiperspatiu, un fel de spatiu inimaginabil dar care nu poate fi explicat in totalitate prin notiunea de spatiu. Mai este numit si inafaratimpuluisispatiului. Se pare ca materia nu prea poate trece pe acolo ci numai structuri energetice.
Alta ipoteza, in nave gigant, la marginea sistemului solar. Deci la fel ca noi. Deja apar niste fotografii. Una de la HUBBLE a scapat pe site, iar cei de la NASA spun ca e o emisie de plasma. Emisie cit latimea inelelor lui Saturn adica 10000 km si la -200 grade.
Alta ipoteza, nu sint in nici un fel de univers material, ci se materializeaza la vointa lor.
Alta ipoteza, din viitor, deci tot noi.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului cine sunt extraterestrii ?
Mergi la: