back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine sunt extraterestrii ?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Iunie 2009, ora 15:39

De la: nastasemihail, la data 2009-06-03 07:21:38
De la: 9am007548, la data 2009-06-03 07:00:16
De la: nastasemihail, la data 2009-06-03 04:16:49Chestia cu viteza luminii, ca bariera, cu distantele enorme din univers.

sint 2 aspecte carear putea sa anuleze aceste bariere.

-o civilizatie mai dezvoltata ca noi ar putea sa vina aici facind zeci, sute de ani, si sa ramina pe aici durate lungi de timp. Fara sa-i vedem. Pe alte planete telurice sau chiar pe statii pe la marginea sistemului solar.

-cei care ar avea multe milioane avans de noi, nu ar mai avea problema materiala a corpului. Ar putea sa ia orice forma prin concentrare mentala.

Daca si noi oamenii intuim existenta unui asanumit hiperspatiu sau "inafaratimpuluisi spatiului," 2 notiuni care s-ar putea sa desemneze aceeasi realitate. Practic in acest hiperspatiu se "circula" instantaneu. in orice punct. Dar corpul s-ar putea sa nu poata intra in acest hiperspatiu. Ci doar spiritul, constiinta noastra.

Deci problema existentei sau a circulatiei unor astfel de fiinte prin univers s-ar putea sa fie doar problema noastra, nu si a lor.

Sa nu mai vorbesc de o teorie a unui romin care spune ca viteza luminii este intr-adevar constanta dar exista viteze ale luminii pina la puterea a 24-a. In acest univers se pare ca e maxima aceasta viteza, dar urmeaza la vitezele urmatoare. La fiecare ridicare la patrat se intra automat in urmatorul univers unde viteza este maxima dar la valoarea respectiva.

Deci alte universuri.

Iar acel hiperspatiu s-ar putea sa fie totusi la capat. Acolo nu exista aceste legi ale fizicii. Deci logic este un hiperunivers fara limitari materiale.

Mai e pina acolo.







NTZZZ!!! Dar apreciez efortul....




nici un nz. e ba di




BA BA NII !!!


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Iunie 2009, ora 10:05

De la: cifobrien, la data 2009-06-04 07:27:27Exista o solutie matematica la teoria relativitatii care permite viteze mai mari decat a luminii
si e perfect tehnologica nu implica nici teleportare nici hiperspatiu nici dematerializare singura ei problema este urmatoarea nu avem inca tehnologie sa manipulam gravitatia dar vine si ea .

Pentru curiosi arxiv.org/PS_cache/arxiv/pdf/0712/0712.1649v6.pdf

Dar va avertizez stiinta si tehnologia nu sunt usoare necesita munca si pasiune si mai ales un spirit critic.


Nu e relevant.....oricat ar fi de mare viteza, tot e necesar prea mult timp. Nu te apuci sa-ti perfectionezi bicicleta ca sa concurezi cu un ferrari....Sunt multe dezavantaje.

Deci solutia asta n-are perspectiva.


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 02:15

De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-04-22 02:39:48Pentru nastasemihail

Ideea reincarnarii este eronata si vine in contradictie cu Biblia, care este cuvantul lui Dumnezeu revelat.

Pitagora a trait inainte de a se intrupa pe pamant Isus Cristos, Fiul lui Dumnezeu, de aceea nu cunostea adevarul crestin si avea si idei eronate, preluate din orient. Dar noi astazi cunoastem adevarul crestin si nu mai avem voie sa preluam invataturi gresite.

Fac doctoratul in filosofie crestina. Nu spun acest lucru ca lauda, ci pentru a arata ca sunt foarte bine pregatit in domeniu.

Religia crestina contine intregul adevar. Religiile necrestine contin anumite franturi, parti din adevar, compatibile cu adevarul crestin, dar contin si erori, adica idei incompatibile cu adevarul crestin, iar printre aceste erori se afla si ideea reincarnarii.
Crestinismul pretuieºte insa samburele de adevar din religiile necreºtine ºi il considerã ca o pregãtire pentru imbratisarea Adevarului total al Evangheliei.

Iata ce motive avem sa consideram cã intregul Adevar se gaseºte in invaþatura crestinã :

- Isus Cristos nu poate fi pus pe acelaºi plan cu Buddha, Mahomed, Confucius ºi alþii care sunt doar oameni. Ei n-au fost prevestiþi de profeþi, nici nu au fãcut ce a fãcut Isus. Isus Cristos a spus ºi a dovedit prin toatã viaþa sa, prin învãþãturile ºi prin minunile sale cã este Fiul lui Dumnezeu întrupat, nu doar om ºi cã el este Calea, Adevãrul ºi Viaþa : « Eu sunt Calea, Adevãrul ºi Viaþa » (In. 14,6) În el sunt douã firi : divinã ºi umanã. Dacã n-ar fi fost Fiul lui Dumezeu, n-ar fi avut viaþa prevestitã de profeþi cu veacuri înainte, nu s-ar fi împlinit profeþiile referitoare la el, nici nu ar fi putut sã învie morþii, sã învie el însuºi din morþi, sã potoleascã furtuna pe mare, sã vindece atâþia orbi, bolnavi, etc. Dar el a fãcut toate acestea ºi multe altele. Dupã înviere el a mai rãmas 40 de zile pe pãmânt, pânã la înãlþare ºi a fost vãzut de apostoli ºi de mulþi alþi oameni. Apostolii au mâncat ºi au vorbit cu el în aceste 40 de zile. Apoi ei au predicat toatã viaþa despre Învierea Domnului Isus Cristos ºi au murit pentru acest adevãr. E clar cã nu ar fi murit ei pentru o minciunã. Marele matematician, fizician ºi filosof francez Blaise Pascal, spunea : „Cred cu bucurie în cuvântul acelora care ºi-au dat viaþa pentru ceea ce au spus.”

Accesând linkul urmãtor gãsiþi o carte foarte bunã despre Isus Cristos. Poate fi cititã direct pe internet, fãrã a fi necesar sã fie descãrcatã în calculator :
www.profamilia.ro/sftreime.asp?isuscristos

- Isus Cristos a spus ºi a dovedit cã el este Calea, Adevãrul ºi Viaþa. Deci el este Calea, singura cale spre Dumnezeu Tatãl, nu o cale printre altele, nu una dintre cãi. În acest sens, acum câþiva ani, un indian, fost hindus, a þinut conferinþe ºi în România ºi a spus cã s-a convertit la creºtinism pentru cã a înþeles cã Isus Cristos este Calea, singura cale Spre Dumnezeu Tatãl.

Mai multe puteþi citi pe blogul urmãtor :

www.cezar-iasi.blogspot.com/
Blogul conþine: Înregistrãri video cu miracole. Videoclipuri. Legãturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conþin ºi posturi TV on-line ºi posturi de radio). Cãrþi foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fãrã a necesita descãrcare în calculator). Articole. Adrese, numere de telefon ºi site-uri ale unor asociaþii care oferã servicii caritative, etc.
Vã rog intraþi pe blog ºi trimiteþi-l mai departe ca sã foloseascã ºi altora. Chiar se meritã.



Ma baiatule... e greu sa-i explici unui baietel de 3 ani, care stie cum a murit in alta viata si iti povesteste uneori cu amanunte care pot fi controlate, ce i s-a intamplat intr-o viata precedenta, sa-i explici spuneam. ca biblia spune ca nu ne reincarnam.

Nici eu nu-mi explic asta....dar copiii aia n-au de ce sa minta, sunt prea mici ca sa inventeze, si unele cuvinte lipseau si din vocabularul parintilor.....
Ia citeste tu "Viata inainte de nastere" de Peter & Mary Harrison si spune-mi ce crezi....ca pe mine madoare capul de cand imi tot storc creierii.

In ceea ce priveste biblia, te asigur ca nu sufla o vorba despre Allah, nici despre Mahomed....si te asigur si ca exista miracole si sfinti musulmani exact cum exista miracole si sfinti crestini.

Daca ma lamuresti cu astea...ESTI MARE, ca Stefan cel Mare!!

Fara urma de ironie, parola mia...ca eu m-am gandit la asta pana m-a luat insomnia



LAMURITIIII-MAAAAA SI PE MINE !!! Fie-va mila!



Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 02:53

De la: 9am007548, la data 2009-06-03 07:00:16
De la: nastasemihail, la data 2009-06-03 04:16:49Chestia cu viteza luminii, ca bariera, cu distantele enorme din univers.
sint 2 aspecte carear putea sa anuleze aceste bariere.
-o civilizatie mai dezvoltata ca noi ar putea sa vina aici facind zeci, sute de ani, si sa ramina pe aici durate lungi de timp. Fara sa-i vedem. Pe alte planete telurice sau chiar pe statii pe la marginea sistemului solar.
-cei care ar avea multe milioane avans de noi, nu ar mai avea problema materiala a corpului. Ar putea sa ia orice forma prin concentrare mentala.
Daca si noi oamenii intuim existenta unui asanumit hiperspatiu sau "inafaratimpuluisi spatiului," 2 notiuni care s-ar putea sa desemneze aceeasi realitate. Practic in acest hiperspatiu se "circula" instantaneu. in orice punct. Dar corpul s-ar putea sa nu poata intra in acest hiperspatiu. Ci doar spiritul, constiinta noastra.
Deci problema existentei sau a circulatiei unor astfel de fiinte prin univers s-ar putea sa fie doar problema noastra, nu si a lor.
Sa nu mai vorbesc de o teorie a unui romin care spune ca viteza luminii este intr-adevar constanta dar exista viteze ale luminii pina la puterea a 24-a. In acest univers se pare ca e maxima aceasta viteza, dar urmeaza la vitezele urmatoare. La fiecare ridicare la patrat se intra automat in urmatorul univers unde viteza este maxima dar la valoarea respectiva.
Deci alte universuri.
Iar acel hiperspatiu s-ar putea sa fie totusi la capat. Acolo nu exista aceste legi ale fizicii. Deci logic este un hiperunivers fara limitari materiale.
Mai e pina acolo.



NTZZZ!!! Dar apreciez efortul....



Nastasica, hai sa-ti explic ce ma roade: cifobrien zicea mai sus, ca extraterestrii care, se presupune, ar fii cu milioane de ani inaintea noastra, n-au stat cu bibliile pe genunchi.

Tu ziceai ca o civilizatie asa avansata nu ar avea problema materialitatii corpului.

1) Toti extraterestrii semnalati aveau corp material, inclusiv ala pe care au facut autopsia (ala cu 6 degete, la fel ca statueta lui Doru Davidovici)

2) N-au stat cu bibliile pe genunchi si au ajuns sa nu mai aiba aparat reproductor....drept pt care bazaie prin Texas cu farfuriile lor si mutileaza bietile vaci....sau se dedau la tot felul de experiente pe umani selectionati dupa ce stiu eu ce criterii, care vin "abducted" din tata-n fiu si maltratati ca animalele.

3) Sunt asa de avansati, ca n-au alta treaba decat sa ne bazaie noua in cap, o rasa inferioara, si tampiti d la natura, avand in vedere ca suntem mai putin evoluati ca maimutele...rectae, ele au 48 de cromozomi si noi doar 46

etc...ca ma doare pricepatorul si n-am chef sa scriu cu tastatura care imi face figuri.


Acum intrebarile:

1) Ce tot ii intereseaza pe astia cum ne reproducem noi?
2) Care e legatura dintre biblie (religie) si extraterestrii?

Pt ca am citit undeva, ca domnii ET superevoluati mor si ei la fel ca noi.....si se duc la poarta Raiului si acolo le-o inchide cineva in nas.
Motivul? Cand au inceput sa dea de bine, au inceput sa fie din ce in ce mai egoisti. Putin cam asa cum se intampla in marile orase (inclusiv in Bucuresti). Adica fiecare pt el!! Asta i-a indepartat pe unii de altii si a dus la inlocuirea iubirii cu necesitatea. Puteti sa va dati seama de asta daca stiti sa faceti deosebirea intre sex si iubire (e putin cam , dar n-am cum sa explic altfel).....

Si asta a generat un cerc vicios...fara iubire a disparut si necesitatea.
Si acum incearca sa inteleaga ce e iubirea uitandu-se in ...(scuzati ) p...a unei vaci.

Ma lamureste careva?


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 02:57

Si acum intrebarile cu adevarat importante:



1) CINE ESTE EXTRATERESTRII?

2) CE FACE EI ?

3) PARINTII LOR STIE?





Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 03:01

De la: 9am007548, la data 2009-06-06 02:57:27Si acum intrebarile cu adevarat importante:

1) ESTE EXTRATERESTRII?
2) CE FACE EI ?
3) PARINTII LOR STIE?

vuoi sapere la realita,uite colea:extra astia e niste aia mici,verzi si dati dracu',ei face ce altii nu face,adica desface conserve cu ochii,cat despre mamele lor,e plecate la piata cand ei se distreaza cu farfuriile zburatoare[adica le lanseaza farfurii in capul trecatorilor de la etajul unde isi duc traiu' si-si manca malaiu']


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
mi_high_mail

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 03:03

Parintii lor nu stie, iti dai seam, altfel nu o ardeau asa dubios pe afara.


royan32

291 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 10:37

adunand date din diverse povestiri, documentare, carti etc. am ajuns la concluzia ca sunt mai multe "rase" si ei! de altfel, chiar in proiectul montauk, autorul spune ca in timpul unui experiment, participantii s-au intalnit intr-un vortex temporal cu o rasa de extra.
din biblie reiese clar ca rasa umana a fost "creata" pt reproducerea sexuata, mai zice cineva mai sus ceva asemanator, are '48 in coada!
altcineva vine la tv (in it, unii vad ca stie italiana p'acilea) cu foto si intregistrari audio dint-o asemenea nava, si spune ca are aceasta prietenie de 20 de ani! se comunica in lb italiana si la intrebarea evident curioasa a respectivului "cum?" i s-a raspuns ca ei vin aici de mii de ani si cunosc foarte multe din limbile pamantului! mentionez ca la emisiunea respectiva erau prezenti cercetatori care se ocupau cu studierea fenomenelor ufo si mai ales demontarea teoriilor despre aparate de zbor, et si altele. as putea sa spun ca prezentatoarea le-a cam facut-o la faza asta! nu stiu daca au fost informati ca respectivul cu fotografiile a fost invitat si el, oricum n-au comentat nimic.
ce face ei aici? pai... depinde fiecare ce nevoie are! unii probabil fac experimente,(la deruta, am citit pe undeva) altii vin la alimentare, dupa cum spunea cineva tot intr-o discutie cum a filmat cu ochiu' lui, din pacate n-am mai reusit sa vb cu el, etc. depinde! poate le place la munte pe terra!
cineva stie ca ei e p'aci si parintii lor stie!


faza cu reancarnarea, am o veste proasta pt dl. care-si da doctoratul: ea a fost scoasa din biblie. daca mai face ceva cercetari o sa afle si de catre cine si de ce!
si eu am vazut un documentar despre un baietele care sustinea ca s-a nascut si a trait in alta parte cu alta familie, etc. si cand s-au dus sa faca cercetari, mama innebunita si un doctor care se ocupa cu studiul acestor fenomene, surprize, surprize, copilu' stia amanunte despre insula respectiva pe care doar o persoana in varsta a putut sa le furnizeze!


royan32

291 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 10:42

De la: 9am007548, la data 2009-06-06 02:15:48In ceea ce priveste biblia, te asigur ca nu sufla o vorba despre Allah, nici despre Mahomed....si te asigur si ca exista miracole si sfinti musulmani exact cum exista miracole si sfinti crestini.



pai nu in termenii astia dar vorbese despre Ismael, sau ceva de genu'. nu pot sa ma uit acu' . restul e... cum stii si tu, ei tin cu ai lor, noi cu ai nostri. plus, coranul seamana foarte mult cu vechiul testament!


royan32

291 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 10:43

De la: royan32, la data 2009-06-06 10:42:55
De la: 9am007548, la data 2009-06-06 02:15:48In ceea ce priveste biblia, te asigur ca nu sufla o vorba despre Allah, nici despre Mahomed....si te asigur si ca exista miracole si sfinti musulmani exact cum exista miracole si sfinti crestini.

pai nu in termenii astia dar vorbese despre Ismael, sau ceva de genu'. nu pot sa ma uit acu' . restul e... cum stii si tu, ei tin cu ai lor, noi cu ai nostri. plus, coranul seamana foarte mult cu vechiul testament!


alincaba

138 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 14:01

Osama ben laden e extraterestru, obama e extraterestru.... michael jackson e extraterestru ( la el se si obseva cum se descompune ca nu e compatibil cu aerul de aici) heheh si toti is niste extraterestri...!:) heheheh

io`s om:)


catalin_gargarita

23 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 14:18

Extraterestrii locuiesc in Casa Poporului , Palatul Victoria si Cotrocenii .Te studiaza o data la 4 sau la 5 anii si vor sa vada cat de prostii suntem , cum se inmultesc voturile , cum au evoluat in ochii lor de la numere la cetateni onorabili cu drept de vot. Tot extraterestrii astia merg cu niste OZN-uri de masini de 40-80 000 de euro si cu care merg cu viteza luminii ( viteza luminii in comparatie cu noi ) si la care se vad mereu luminite fie albastre fie rosu si albastru .Tot extraterestrii astia ( dupa ce i-ai votat ) se considera civilizatie superioara si care nu se poate compara cu potarnichiile care nu vor sa inteleaga ca sunt niste prostii . Nu vi se pare ca i-am descris foarte bine ?! Se cam potriveste !


catalin_gargarita

23 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 14:19

Scuzati-mi dezacordul


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 14:30


faza cu reancarnarea, am o veste proasta pt dl. care-si da doctoratul: ea a fost scoasa din biblie. daca mai face ceva cercetari o sa afle si de catre cine si de ce!
si eu am vazut un documentar despre un baietele care sustinea ca s-a nascut si a trait in alta parte cu alta familie, etc. si cand s-au dus sa faca cercetari, mama innebunita si un doctor care se ocupa cu studiul acestor fenomene, surprize, surprize, copilu' stia amanunte despre insula respectiva pe care doar o persoana in varsta a putut sa le furnizeze! [/quote]


Aha!!!! Fata desteapta!.... ...deci au scos paragrafele din biblie

Mai ai amanunte?! Ca n-am vazut emisiunile de care vorbesti (si nici n-am sanse).....
In Franta e o tipa care stia sa cante la pian fara sa invete ...si prin China e o fetita ( de vreo 3 ani)...si a reusit sa-si gaseasca si mormantul. Canta in biserica..la orga in viata precedenta!

Cand ai timp, ca vad ca esti ocupata


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 14:46

De la: royan32, la data 2009-06-06 10:37:57adunand date din diverse povestiri, documentare, carti etc. am ajuns la concluzia ca sunt mai multe "rase" si ei! de altfel, chiar in proiectul montauk, autorul spune ca in timpul unui experiment, participantii s-au intalnit intr-un vortex temporal cu o rasa de extra.
din biblie reiese clar ca rasa umana a fost "creata" pt reproducerea sexuata, mai zice cineva mai sus ceva asemanator, are '48 in coada!

Sveglia Royan 32!!!! 48 in coada sunt eu!!

Exista o clasificare a EBE pe care a facut-o Doru Davidovici, o sinteza...din care reiese ca unii EBE sunt blonzi inalti cu ochii albastrii ...
De mi s-a facut parul maciuca dupa ce am citit-o. Daca esti in aceeasi zona, pot sa ti-o imprumut.



cleo_ggk

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 16:19

Ceea ce stiu e ca extratersetrii nu sunt pamanteni.Sunt locuitori ai altor planete.In America se difuzeaza mereu tot felul de documentare legate de extraterestrii.Mai nou,teoria lor e ca Planeta noastra a fost invadata de extraterestrii la facerea lumii,si ca ei i-au creat pe Adam si Eva ,si nu D-zeu.Ei de fapt erau Dumnezeii pamantenilor.Asa se explica cica toate acele miracolele noastre,gen Piramidele din Egipt,etc.A inceput sa se faca din ce in ce mai multe filme artistice legate de acest subiect.Incepe sa se contureze din ce in ce mai bine pt savantii americani facerea lumii,existenta cat se poate de reala a extraterestrilor,controlul lor asupra omenirii,contributia lor la avansarea civilizatiei noastre,etc.Stiti ca s-a si gasit o nava de-a lor cu extraterestrii morti?Cautati pe google ca veti gasi imagini cu ei pe masa de autopsie.Aceste informatii au fost tinute pana acum secret.Incep sa cred si eu ca teoriile lor cu privire laasa zisa facere a lumii sunt cat se poate de adevarate.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 17:21

De la: 9am007548, la data 2009-06-06 02:15:48
De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-04-22 02:39:48Pentru nastasemihail

Ideea reincarnarii este eronata si vine in contradictie cu Biblia, care este cuvantul lui Dumnezeu revelat.

Pitagora a trait inainte de a se intrupa pe pamant Isus Cristos, Fiul lui Dumnezeu, de aceea nu cunostea adevarul crestin si avea si idei eronate, preluate din orient. Dar noi astazi cunoastem adevarul crestin si nu mai avem voie sa preluam invataturi gresite.

Fac doctoratul in filosofie crestina. Nu spun acest lucru ca lauda, ci pentru a arata ca sunt foarte bine pregatit in domeniu.

Religia crestina contine intregul adevar. Religiile necrestine contin anumite franturi, parti din adevar, compatibile cu adevarul crestin, dar contin si erori, adica idei incompatibile cu adevarul crestin, iar printre aceste erori se afla si ideea reincarnarii.
Crestinismul pretuieºte insa samburele de adevar din religiile necreºtine ºi il considerã ca o pregãtire pentru imbratisarea Adevarului total al Evangheliei.

Iata ce motive avem sa consideram cã intregul Adevar se gaseºte in invaþatura crestinã :

- Isus Cristos nu poate fi pus pe acelaºi plan cu Buddha, Mahomed, Confucius ºi alþii care sunt doar oameni. Ei n-au fost prevestiþi de profeþi, nici nu au fãcut ce a fãcut Isus. Isus Cristos a spus ºi a dovedit prin toatã viaþa sa, prin învãþãturile ºi prin minunile sale cã este Fiul lui Dumnezeu întrupat, nu doar om ºi cã el este Calea, Adevãrul ºi Viaþa : « Eu sunt Calea, Adevãrul ºi Viaþa » (In. 14,6) În el sunt douã firi : divinã ºi umanã. Dacã n-ar fi fost Fiul lui Dumezeu, n-ar fi avut viaþa prevestitã de profeþi cu veacuri înainte, nu s-ar fi împlinit profeþiile referitoare la el, nici nu ar fi putut sã învie morþii, sã învie el însuºi din morþi, sã potoleascã furtuna pe mare, sã vindece atâþia orbi, bolnavi, etc. Dar el a fãcut toate acestea ºi multe altele. Dupã înviere el a mai rãmas 40 de zile pe pãmânt, pânã la înãlþare ºi a fost vãzut de apostoli ºi de mulþi alþi oameni. Apostolii au mâncat ºi au vorbit cu el în aceste 40 de zile. Apoi ei au predicat toatã viaþa despre Învierea Domnului Isus Cristos ºi au murit pentru acest adevãr. E clar cã nu ar fi murit ei pentru o minciunã. Marele matematician, fizician ºi filosof francez Blaise Pascal, spunea : „Cred cu bucurie în cuvântul acelora care ºi-au dat viaþa pentru ceea ce au spus.”

Accesând linkul urmãtor gãsiþi o carte foarte bunã despre Isus Cristos. Poate fi cititã direct pe internet, fãrã a fi necesar sã fie descãrcatã în calculator :
www.profamilia.ro/sftreime.asp?isuscristos

- Isus Cristos a spus ºi a dovedit cã el este Calea, Adevãrul ºi Viaþa. Deci el este Calea, singura cale spre Dumnezeu Tatãl, nu o cale printre altele, nu una dintre cãi. În acest sens, acum câþiva ani, un indian, fost hindus, a þinut conferinþe ºi în România ºi a spus cã s-a convertit la creºtinism pentru cã a înþeles cã Isus Cristos este Calea, singura cale Spre Dumnezeu Tatãl.

Mai multe puteþi citi pe blogul urmãtor :

www.cezar-iasi.blogspot.com/
Blogul conþine: Înregistrãri video cu miracole. Videoclipuri. Legãturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conþin ºi posturi TV on-line ºi posturi de radio). Cãrþi foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fãrã a necesita descãrcare în calculator). Articole. Adrese, numere de telefon ºi site-uri ale unor asociaþii care oferã servicii caritative, etc.
Vã rog intraþi pe blog ºi trimiteþi-l mai departe ca sã foloseascã ºi altora. Chiar se meritã.



Ma baiatule... e greu sa-i explici unui baietel de 3 ani, care stie cum a murit in alta viata si iti povesteste uneori cu amanunte care pot fi controlate, ce i s-a intamplat intr-o viata precedenta, sa-i explici spuneam. ca biblia spune ca nu ne reincarnam.

Nici eu nu-mi explic asta....dar copiii aia n-au de ce sa minta, sunt prea mici ca sa inventeze, si unele cuvinte lipseau si din vocabularul parintilor.....
Ia citeste tu "Viata inainte de nastere" de Peter & Mary Harrison si spune-mi ce crezi....ca pe mine madoare capul de cand imi tot storc creierii.

In ceea ce priveste biblia, te asigur ca nu sufla o vorba despre Allah, nici despre Mahomed....si te asigur si ca exista miracole si sfinti musulmani exact cum exista miracole si sfinti crestini.

Daca ma lamuresti cu astea...ESTI MARE, ca Stefan cel Mare!!

Fara urma de ironie, parola mia...ca eu m-am gandit la asta pana m-a luat insomnia



LAMURITIIII-MAAAAA SI PE MINE !!! Fie-va mila!



Exista un mers al fiintelor prin corp, pe pamint. Si o lume a fiintelor angelice, energetice. Prin toate fiintele se face unificarea acestor lumi. Adica duhul sfint e cel care unifica cele 2 lumi. Sau duhul sfint e chiar partea energetica.
Dovada reincarnarii sintem chiar noi. De unde am aparut si unde disparem
A, ca se doreste sa nu ne mai incarnam. Dar asta se incearca prin negarea incarnarii. Iar aceasta negare porneste de la constantin si elena. Acestia ca sa nu mai fie pedepsiti ptr crimele facute, au sters toate referirile despre reincarnare. Si a ramas ca ei. Este ca si cum ai nega insasi existenta.
Noi oamenii mai avem si spirit. Animalele au f putin. Deci la noi oamenii este imposibila reincarnarea in animale, cum se mai spune prin alte religii. am face revolutie printre animale.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 17:26

Noi oamenii traitori pe pamint, in corp, sintem dovada existentei fenomenului de incarnare. Ca doar nu om trai numai in duh sau in nu stiu ce altceva. Sintem fiinte de carne si duh, adica partea energetica, cu densitati din ce in ce mai mici pina la ...cea mai eterata. Noi sintem aceste fiinte.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 18:33

Gata m-am enervat.
Extraterestrii sint nomazii universului. Astia au scapat de la ma-sa de acasa si nu au mai gasit drumul inapoi. S-or fi modificat planetete pe cer. asta e. Nu mai intru aici. Ca a luat-o cu religia. Deja se confirma ca astia ne-au tras-o, pardon, ne-au creat corpul acum nspe ani, si rid de noi ca nu ne dam seama.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 18:42

De la: nastasemihail, la data 2009-06-06 17:26:05Noi oamenii traitori pe pamint, in corp, sintem dovada existentei fenomenului de incarnare. Ca doar nu om trai numai in duh sau in nu stiu ce altceva. Sintem fiinte de carne si duh, adica partea energetica, cu densitati din ce in ce mai mici pina la ...cea mai eterata. Noi sintem aceste fiinte.


Nastasica, pui la grea incercare jumatatea de circumvolutiune de care dispun....

Explica-mi mai bine ce a vrut sa zica Einstein cu "energia genereaza materie , iar nu materia genereaza energie"...(sau asa ceva, nu-mi amintesc formularea exacta), cu trimitere la studiul particulelor.

Cred ca veriga lipsa e pe undeva pe aici din moment ce s-a ajuns la punerea in aplicatie a teleportatiei. Deci transformarea a ceva material in imaterial si recompunerea lui dupa un cod specific, care isi pastreaza caracteristicile (mai mult sau mai putin, daca auziti ce povestesc marinarii aia). Incercarea a fost si rudimentara si dezastruoasa in acelasi timp...Dar suficient de teribila ca sa ingroape concluziile Experimentului Philadelphia pt mai mult de jumatae de secol.

Iar tu nu ti-ai facut temele si n-ai citit ce am scris despre vacute, deci nu poti sa intelegi... Nota 3.


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 18:46

De la: nastasemihail, la data 2009-06-06 18:33:30Gata m-am enervat.
Extraterestrii sint nomazii universului. Astia au scapat de la ma-sa de acasa si nu au mai gasit drumul inapoi. S-or fi modificat planetete pe cer. asta e. Nu mai intru aici. Ca a luat-o cu religia. Deja se confirma ca astia ne-au tras-o, pardon, ne-au creat corpul acum nspe ani, si rid de noi ca nu ne dam seama.



Nu te mai enerva ca iti face rau la energizante ....Explica de ce extraterestrii, dragii de ei, cand vorbeau despre umani, in Area 51, foloseau cuvantul "containers"!!|????


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 19:47

Ceeee? Pardon ce zisesi. Cind ne-au vorbit noua pitiponcii astia. Si cine le-a auzit convorbirile. Despre ce bobesti.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 20:56

De la: nastasemihail, la data 2009-06-06 19:47:16Ceeee? Pardon ce zisesi. Cind ne-au vorbit noua pitiponcii astia. Si cine le-a auzit convorbirile. Despre ce bobesti.


Robert Lazar - Area 51


Fosta membra 9am.ro

481 mesaje
Membru din: 14/03/2009
Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 21:04

RELIGIA E OPIUMUL POPOARELOR!


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 21:10

De la: freddythebestman, la data 2009-06-06 21:04:35RELIGIA E OPIUMUL POPOARELOR!


BINE!



nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 21:20

De la: 9am007548, la data 2009-06-06 20:56:41
De la: nastasemihail, la data 2009-06-06 19:47:16Ceeee? Pardon ce zisesi. Cind ne-au vorbit noua pitiponcii astia. Si cine le-a auzit convorbirile. Despre ce bobesti.


Robert Lazar - Area 51

Asta parca a murit, sau disparut.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

481 mesaje
Membru din: 14/03/2009
Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 21:26

MOS NASTASE,LASA PROSTIILE SI VEZI DE PUNE MURATURI,RELIGIA E OPIUMUL POPOARELOR!


Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 21:35

De la: nastasemihail, la data 2009-06-06 21:20:33
De la: 9am007548, la data 2009-06-06 20:56:41
De la: nastasemihail, la data 2009-06-06 19:47:16Ceeee? Pardon ce zisesi. Cind ne-au vorbit noua pitiponcii astia. Si cine le-a auzit convorbirile. Despre ce bobesti.




Robert Lazar - Area 51


Asta parca a murit, sau disparut.




Pai MIIAAIITZZA mama (scuza-ma da' nu ma pot abtine ( )...asta nu face decat sa confirme ca nu vorbea in dodii.





Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 21:39

De la: freddythebestman, la data 2009-06-06 21:26:02MOS NASTASE,LASA PROSTIILE SI VEZI DE PUNE MURATURI,RELIGIA E OPIUMUL POPOARELOR!


Auzi ma, sa nu te iei de Mihail ca ma infurii

Esti asa ca mars tu pe un topic adecvat sau du-te sa pui tu muraturi, ca nici nu se pun pe timpul asta

Respectele mele! sau cum vrei sa le spui


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 6 Iunie 2009, ora 21:44

De la: 9am007548, la data 2009-06-06 21:39:52
De la: freddythebestman, la data 2009-06-06 21:26:02MOS NASTASE,LASA PROSTIILE SI VEZI DE PUNE MURATURI,RELIGIA E OPIUMUL POPOARELOR!


Auzi ma, sa nu te iei de Mihail ca ma infurii

Esti asa ca mars tu pe un topic adecvat sau du-te sa pui tu muraturi, ca nici nu se pun pe timpul asta

Respectele mele! sau cum vrei sa le spui
Pot sa le spun eu pe nume "respectelor tale"?


Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului cine sunt extraterestrii ?
Mergi la: