back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


cei care ii urasc pe romani...

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
 
juditha

26 mesaje
Membru din: 26/06/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 13:50



spun ca le este frica de romani, ca romanii violeaza, comit agresiuni..si-au facut grupuri online in care isi exprima fatis ura si xenofobia...sunt romani care spun acum ca le este frica sa mai vorbeasca in limba natala pe strada.

...cand eram in italia, eu si sora mea vorbeam in alta limba pe strada, de teama sa nu fim recunoscute de conationalii nostri, de care ne era la fel de frica; daca descopereau ca suntem romance deveneam si mai vulnerabile si usor de abordat pentru ei.... si pur si simplu ne ascundeam de ei...pe care ii consideram "manelisti badarani";

e ciudata situatia asta. ma doare ca sa ajuns atat de departe incat chiar o sa imi fie teama sa mai plec in Italia si de data asta o sa imi fie frica de italieni si de etichetarile lor...

greu. e o situtie foarte complexa in care este implicat si interesul politic in egala masura. nu stiu cum va putea fi rezolvata o asemenea problema de imagine pe care vedem ca romanii nu o au doar in ochii strainilor, dar si in chiar ochii nostri...


yo soy el tango
tavi13ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 14:32

Parerea mea este ca am dat europei tot ce a fost mai rau din societatea noastra si ne meritam soarta.Si eu daca as fi in locul italienilor as impune toate restrictiile posibile pt romani si alte popoare din zona noastra care sunt la fel de primitve.


tilvio_mr

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 14:39

De la: tavi13ro, la data 2009-02-17 14:32:36Parerea mea este ca am dat europei tot ce a fost mai rau din societatea noastra si ne meritam soarta.Si eu daca as fi in locul italienilor as impune toate restrictiile posibile pt romani si alte popoare din zona noastra care sunt la fel de primitve.

Dasca suntem un popor de primitivi , tu esti primitivul nr .1 din Romania.
vai de capul tau!! neica nimeni ce esi!


aganescuadrian

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 14:42

Vlad Tepes incarnat , asta este raspunsul pentru toate faradelegile din Romania , in maxim 5 ani se rezolva


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 14:43

sa stii,vlad tepes incarnat:))


tilvio_mr

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 14:46

De la: aganescuadrian, la data 2009-02-17 14:42:44Vlad Tepes incarnat , asta este raspunsul pentru toate faradelegile din Romania , in maxim 5 ani se rezolva

bine spus! subscriu si eu afirmatiei tale! sa fii iubit.


cristianbalan1

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Sibiu

Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 14:49

Vlad Þepeº se întoarce...
(sonet)


de Cristian Petru Balan

| |


Vlad Þepeº se întoarce pe-un mândru cal cãlare...
Toþi hoþii ºi tâlharii de fric-au-ncremenit
Sau au fugit bezmetici pe unde-au nimerit;
Numai câþiva, cu arme, îl luarã la cãtare

ªi-au tras în el cu gloanþe, dar Vlad era un mit
Reîntrupat din flãcãri, din fulgere bizare
ªi nu era posibil ceva ca sã-l omoare;
Cu el venea ºi-o oaste, nicicum de biruit.

Intrã în Capitalã, cãtã pe preºedinte,
Pe deputaþi, miniºtri - nici unul n-a vãzut,
Cãci, îngroziþi, fugirã, dar alþii-avu 'nainte:

Erau mulþimi voioase ce-n jur i-au apãrut,
Iar Vlad, cu-o þeapã-n mânã, le-a spus zece cuvinte:
"Norod al meu, ascultã... S-o luãm de la-nceput!..."


aganescuadrian

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 14:49

Lipsa de educatie si mai ales lipsa dorentei de a te educa este majoritara in randul cdelor care ne duc bunul renume in Europa . Ei sunt eticheta Romaniei de la festinul cu lebede si pana acum si totodata dau dovada de inrudire foarte apropiata cu primatele , care totusi se deosebesc prin respectul fata de ceilalti membrii ai tribului.
Concluzie - primitiv este un cuvant elegant .


necunoscut

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 14:51

Au plecat foarte multi conationali de ai nostrii ,fara studii,fara o calificare,SI FARA CEI 7 ANI DE ACASA,s-au ploconit in fata italienilor au muncit asiduu pt.citiva euro si acum trebuie sa scapam de acestia sa-i trimitem acasa ca doar a venit recesiunea. Au fost buni romanii care au lucrat fara carte de munca si alte drepturi de EUROPENI ,noi asa tratam poporul italian????, SUNT ei oare un popor de mafioti cu state vechi,iar poporul roman i-au intrecut???La


dobre_oana

2 mesaje
Membru din: 28/12/2008
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 14:53

nu e vorba de romani aici, cu siguranta, ci de tigani din romania!!
eu propun sa li se interzica accesul in restaurante, magazine, etc
si nu sa-i castreze, ci sa li se taie, pur si simplu!!


ghiocel30

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Piatra Neamt

Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 14:55

Eu locuiesc in Italia de 4 ani si nu am avut probleme cu Italienii pentru ca am stat in banca mea dar ceea ce vreau sa spun este ca nici ei nu sant cinstiti.Sant niste profitori si mincinosi mai mari ca romanii.De ce nu se vede fata adevarata a italianului care vine in Romania si racoleaza copii strazii pentru a face .......?E clar ca se face o discriminare in masa.Sa nu uitam ca Italienii sant rasisti cu ai lor.Cei din Nord se cred mai superiori celor din sud.


madalinaairinei

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 14:59

Si parintii mei,au terminat facultatea de drept,si is muncitori necalificati,in strainatate...si is tratati k niste slugi,din cauza tiganilor ce merg la furat in strainatate cu intreaga tiganiada dupa ei.Parerea mea,e ca ar trebui sa le interzica tiganilor,accesul in UE,fiindca nu is corect fata de cei ce merg sa munceasca pt familiile lor,ramase acasa,sa fie tratati k niste hoti,k niste criminali,datorita unor oameni analfabeti,ce au hotia in sange


Fosta membra 9am.ro

293 mesaje
Membru din: 13/01/2009
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 15:03

De la: juditha, la data 2009-02-17 13:50:54

spun ca le este frica de romani, ca romanii violeaza, comit agresiuni..si-au facut grupuri online in care isi exprima fatis ura si xenofobia...sunt romani care spun acum ca le este frica sa mai vorbeasca in limba natala pe strada.

...cand eram in italia, eu si sora mea vorbeam in alta limba pe strada, de teama sa nu fim recunoscute de conationalii nostri, de care ne era la fel de frica; daca descopereau ca suntem romance deveneam si mai vulnerabile si usor de abordat pentru ei.... si pur si simplu ne ascundeam de ei...pe care ii consideram "manelisti badarani";

e ciudata situatia asta. ma doare ca sa ajuns atat de departe incat chiar o sa imi fie teama sa mai plec in Italia si de data asta o sa imi fie frica de italieni si de etichetarile lor...

greu. e o situtie foarte complexa in care este implicat si interesul politic in egala masura. nu stiu cum va putea fi rezolvata o asemenea problema de imagine pe care vedem ca romanii nu o au doar in ochii strainilor, dar si in chiar ochii nostri...



Aveti grija pentru ca nu numai ca o spun dar o si cred, pentru ei tot ce spune presa este si adevarat, nu au prea multa scoala si inclusiv faptul ca lupti pentru demnitatea ta considera ca este agesivitate,( vorbesc de italienii de rand), nimeni nu isi bate capul ca si tu esti om, considera ca daca ai mers acolo trebuie sa accepti sa fii exploatat ca un sclav sau ca un animal.
Se spune ca pestele de la cap se impute, este perfect valabil pentru Italia, cetateanul de rand este si acolo ca si la noi manipulat problema este mai grava ca la noi, noi avem reticente in ce priveste ceea ce spune presa dar la ei marea majoritate nu au aceasta reticenta. De aceea aste necesara implicarea guvernantilor nostri in acest conflict, noi cei de rand nu-l vom putea opri.


aganescuadrian

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 15:04

De la: ghiocel30, la data 2009-02-17 14:55:38Eu locuiesc in Italia de 4 ani si nu am avut probleme cu Italienii pentru ca am stat in banca mea dar ceea ce vreau sa spun este ca nici ei nu sant cinstiti.Sant niste profitori si mincinosi mai mari ca romanii.De ce nu se vede fata adevarata a italianului care vine in Romania si racoleaza copii strazii pentru a face .......?E clar ca se face o discriminare in masa.Sa nu uitam ca Italienii sant rasisti cu ai lor.Cei din Nord se cred mai superiori celor din sud.


atata timp cat esti la ei acasa cauti sa eviti problemele


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 15:20

Am o veste prosta pentru d-voastra! facem parte din pacate dintr-unul din cele mai naspete tipuri de neamuri omenesti, indiferent de cati bani am vea unii sau altii. Va observ pe strada, in magazine, la televizor. Sunteti falsi, prefacuti, dk aveti cumva dintr-o spaga peste 2 mii de ron la voi ii legati cu siret si ii scoateti din buzunar cand platiti la paine, ca sa vada lumea ce tari sunteti. dk aveti limuzina, o parcati in fata mallului pe locurile de handicapati ca sa va vada lumea, dk sunteti saraci sunteti invidiosi. Dk mancati o ciocolata, ambalajul il aruncati pe spate, va omorati dupa cainii bagabonzi care musca copiii, dar tot cainii astia mor pe capete striviti de masini fara sa-i pese nimanui fiind cu sutele in putrefactie pe marginea drumurilor. Beti, si apoi violati, mancati prost si aratati naspa, ca pisati la vedere pe drumurile nationale cu fata catre masini, scuipati pe strada, sunteti agramati, saraci sau bogati deopotriva. Ati ajuns asa, aici sau in Italia nu pt ca aveti merite, ci pentru ca va place sa luati sau sa dati spaga! Asta sunteti voi toti impreuna cu mine, din pacate! Popor de vilolatori, talhari, cu frica de interlopi, fara mandrie!!!!!!!!!!!!!!!1


bash_ash47

2 mesaje
Membru din: 16/01/2009
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 15:24

De la: juditha, la data 2009-02-17 13:50:54

spun ca le este frica de romani, ca romanii violeaza, comit agresiuni..si-au facut grupuri online in care isi exprima fatis ura si xenofobia...sunt romani care spun acum ca le este frica sa mai vorbeasca in limba natala pe strada.

...cand eram in italia, eu si sora mea vorbeam in alta limba pe strada, de teama sa nu fim recunoscute de conationalii nostri, de care ne era la fel de frica; daca descopereau ca suntem romance deveneam si mai vulnerabile si usor de abordat pentru ei.... si pur si simplu ne ascundeam de ei...pe care ii consideram "manelisti badarani";

e ciudata situatia asta. ma doare ca sa ajuns atat de departe incat chiar o sa imi fie teama sa mai plec in Italia si de data asta o sa imi fie frica de italieni si de etichetarile lor...

greu. e o situtie foarte complexa in care este implicat si interesul politic in egala masura. nu stiu cum va putea fi rezolvata o asemenea problema de imagine pe care vedem ca romanii nu o au doar in ochii strainilor, dar si in chiar ochii nostri...


Fosta membra 9am.ro

637 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 15:24

Iata ca a aparut idiotul perfect !

Ce s-a intamplat nu ti-ai luat medicamentele astazi ? (pt. valentinticu)


Caracterul fãrã înþelepciune poate mult, dar inteligenþa fãrã caracter nu valoreazã nimic - Cicero
Fosta membra 9am.ro

223 mesaje
Membru din: 28/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 15:27

datorita politiei care nu si-a facut treaba , si ia lasat sa iasa din tara .....infractorii isi fac de lucru prin lume ....

infractorii sunt un produs al societatii.....

ar trebui sa le suspende pasapoartele....



bash_ash47

2 mesaje
Membru din: 16/01/2009
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 15:28

Romania este plina de Tigani,Moldoveni(neamuri proaste) si alte subrase,numai astia pleaca la munca in Italia.Daca ar fi fost cu adevarat Romani nu s-ar fi intamplat incidente ca astea.


ralu6_6

2 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 15:52

Sunt cam exagerate toate chestiile astea!!Cum zice si mama mea:"Nu exista padure fara uscaciuni".Asa e peste tot!Doar ca nu ar trebui sa fie bagati toti romanii in aceeasi oala!Luati ca exemplu ceea ce s-a intamplat sapt trecuta cu Marian Cozma,in Ungaria...cine s-ar fii asteptat la o asemenea reactie din partea ungurilor?Care totusi,la noi in tara sunt priviti altfel,deoarece ungurii din Romania sunt f rautaciosi,nu am nimic cu ei,ca sunt tot oameni,dar asta e adevarul...Insa nu acelasi lucru il putem spune despre ungurii din Ungaria....Romanii care comit astfel de infractiuni sa fie pedepsiti conform legii dar sa nu mai fim priviti ca ultimele scursuri ale societatii pt ca nu e cazul!!


ralu6_6

2 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 15:55

Cand spui "Moldoveni" la ce anume te referi?La cei din tara sau de peste Prut?


tavy109

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 15:58

Toti romii ar trbui castrati sau dupa vina gazati(gloantale sunt scumpe).Ne-au facut de rusine in toata lumea.Nu mai avm loc nicaieri.


liliana_redai

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 16:15

ai perfecta drepate domnisoara cand spui ce spui despre romanii din italia...
am stat 3 ani in italia si nu m-am temut niciodata de italieni,de romani in schimb...da!
la inceput au plecat toate ciurucurile societatii noastre,este normal ca dupa ce au comis atatea ''fara de legi''sa ''nu ne mai inghita''toata europa!
sunt mandra ca sunt romanca,dar credeti-ma in toata italia,vorbesc de orasele pe care le-am vizitat eu,nu am vazut un italian dormind beat pe strada.in zilele de salarii,in fata magazinelor dico,era un adevarat festin,in jur de orele17-18.romanii luau masa linistiti pe gard,cu sacosele de bautura langa ei,cu sticlele in mana...ca la ei acasa.credeti-ma in astfel de momente imi era rusine de conationalii mei.la ora inchiderii deja te impiedicai de cei care consumasera prea mult,si se ''odihneau''pe trotuar ca in propriul pat! sincer astia nu au ce cauta nici in tara lor,daramite in europa!?sa faca ce?sa ne faca de rusine doar!
sau comis violuri,furturi,jafuri la drumul mare...este adevarat ca nu doar romanii fac astfel de magarii,dar in occident suntem in topul infractorilor!
oare doar tepes domnul ar fi solutia salvatoare pentru noi?!


anishka4me

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Focsani

Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 16:24

e mai bine sa-i impuste la zid, au ajuns prea departe si nu cred ca numai tiganii sunt implicati, ne-au facut de rusine (putin spus),ne este rusine ca suntem romani.


daf_flavia2208

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 16:26

Sa le fie rusine tiganilor pt ca doar ei sant implicati in toate mizeriile astea cu violuri si toate alea.oare nici ei nu-s iubesc rasa de violeaza atat?


armand11400

1 mesaj
Membru din: 19/01/2009
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 16:36

o natie de rahat asta suntem


elealina

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 16:54

Draga Bash... ai grija cum vorbesti... daca esti tu din alta parte decat Moldova, nu-ti da dreptul sa te crezi cu mot in frunte... Am intalnit mai multi agramati si mai multi mincinosi si mai multi tampiti in alte parti decat am intalnit in toata Moldova..
Poti sa fii tigan si sa fii demn ca esti tigan.. ori poti fi roman prost si sa dezonorezi un popor intreg doar pt ca esti roman
Am fost si eu in Italia.. sa o vizitez.. si intr-adevar evitam sa vb in lb romana .. de teama unor conationali.. ori de teama acceselor xenofobice a italienilor fata de poporul nostru.. DAR cunosc si romani.. prieteni, rude care locuiesc in Italia de ani.. si au reusit sa se integreze foarte bine, si-au facut prieteni, merg la munca si isi indeplinesc atributiile si NIMENI nu are are nimic impotriva lor.


youngmoniq

1 mesaj
Membru din: 6/02/2009
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 17:03

lasa-ti fratilor ca daca ne-ar fi invadat pe noi alte popoare va-ti fi bucurat sa ii castram pe toti .... duceti-va in caminele studentesi sa vedeti cum se comporta lumea noastra cu cei de peste prut


matheantal

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 17:24

vezi ma d c le trebe ungurilor autonomie!k romania d rahat si romanii la fel,si vor sa scape de pata pe care au facuto romanii!rusine sa va fie


vt_lik_91

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Februarie 2009, ora 17:37

L-as castra pe ala. Cuvinte alese: wordcraftsman.wordpress.com


Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului cei care ii urasc pe romani...
Mergi la: