back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Fenomene la limita cunoasterii

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Noiembrie 2008, ora 03:49

HAIDETI SA DEZBATEM FENOMENE DE GENUL: ENERGETICA UMANA, ENERGETICA VIULUI IN GENERAL, FENOMENE NATURALE INEXPLICABILE SI ALTELE.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
corinaflorina

12 mesaje
Membru din: 6/10/2008
Oras: Braila

Postat pe: 7 Noiembrie 2008, ora 13:31

HAIDETI


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 03:55

EU AM AVUT FOARTE MULTE VISE PREMONITIVE (AM VERIFICAT ACEST LUCRU ULTERIOR) SI GINDURI COMUNE CIT SE POATE DE CLAR CU PERSOANE APROPIATE ( SPUN DE ACESTE 2 CARACTERISTICI FIINDCA AM CONSTATAT CA AU O MANIFESTARE ASEMANATOARE DECI O CAUZA COMUNA). VISELE PREMONITIVE MI LE-AM PUTUT EXPLICA DUPA VIRSTA DE 30 ANI SI AU FOST CLARE SI DIRECTE NU INVERSATE CUM SE SPUNE.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 12 Noiembrie 2008, ora 06:57

Esista o cazuistica bogata . Fiecare om are astfel de experiente . Multi nu le acorda importanta . In SUA , exista cluburi de fortrianism , dupa numele unui scriitor , Charles Fort , care a scris despre fenomele inexplicabile prin prisma stiintei oficiale . Astfel de cluburi , editeaza reviste si carti in domeniu .


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 18 Noiembrie 2008, ora 09:20

Dar cate dintre aceste fenomene sunt cu adevarat inexplicabile ?
Si cate dintre ele sunt rodul unor minti ce nu functioneaza tocmai bine ?


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Noiembrie 2008, ora 17:12

O MINTE CARE FUNCTIONEAZA FOARTE BINE ESTE ACEEA CARE PUNE CEASUL SA TE SCOLI DIMINEATA IN LOC SA TE SCOLI TU FARA CEAS, O MINTE CARE CAUTA IN AFARA RASPUNSURI UN LOC SA STEA LINISTITA CITEVA MINUTE PE ZI SA-SI RASPUNDA DE CE E AGITAT. PUR SI SIMPLU DIN CAUZA UNEI MICARURI GRELE. O MINTE SANATOASA ESTE ACEEA CARE TAIE TREI SFERTURI DIN PADURILE UNEI TARI PTR A-SI FACE MOBILA SAU A O ARDE. O MINTE SANATOASA ESTE ACEEA CARE CONSIDERA CA PAMINTUL ESTE SINGURA REALITATE DIN UNIVERS. O MINTE SANATOASA ESTE ACEEA CARE REFUZA CEEA CE VAD MILIOANE DE OAMENI. INTR-ADEVAR ITI TREBUIE MULTA VOINTA SI "CREDINTA" PTR A BAGA IN CATEGORIA NEBUNILOR PE TOTI CARE SPUN CA LI SE INTIMPLA SAU VAD FENOMENE IESITE DIN COMUN. ACESTE FENOMENE SINT RARE INTRADEVAR, DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU EXISTA. TRAIM O EPOCA PRAGMATICA CARE NE VA FACE SA IESIM DIN ACEST FEL DE A GINDI NEGATIVIST. ORICE OM CU O ANUMITA CARACTERISTICA VA FI PRIVIT CA O ADEVARATA PERLA PTR CEI DIN JUR SI NU CA UN NEBUN. CE ESTE MAI BINE, SA STAM LA TELEVIZOR SI SA CONSIDERAM LUMEA EXTERIOARA IN NEREGULA SAU SA FIM ACTIVI SI POZITIVI. APROPO DE NEBUNI, SE CONSIDERA CA NEBUNII SINT OAMENI CARE NU SE MAI POT ECHILIBRA IN LUMEA REALA, DAR CEEA CE VAD EI NICI NU POT SPUNE ALTORA. UN OM SANATOS ROADE TOT CE VEDE IAR LA SFIRSITUL VIETII SE INTREABA CE A REALIZAT, UN MALDAR DE GUNOI, DAR ESTE SANATOS LA MINTE. CREIERUL NOSTRU ESTE FACUT MAI DEGRABA PTR O INTELEGELE SUPERIOARA A LUCRURILOR SI MAI PUTIN PTR SUPRAVIETUIRE IN EPOCA ACEASTA MODERNA. DACA VOM REFUZA ORICE ASTFEL DE FENOMEN CA FIIND CIT DE CIT REAL, SAU VOM EXPLICA TOTUL NUMAI PRIN PRISMA CUNOSTINTELOR ACTUALE OFICIALE, VOM SFIRSI PRIN A FI MAI RIDICOLI DECIT CEI CARE SPUNEAU CA NU POT CADE PIETRE DIN CER SAU PAMINTUL E PLAT SI E IN CENTRUL UNIVERSULUI. CA SA INCHEI VOI CATALOGA ACESTE FENOMEME IN 2 CATEGORII MARI, CELE CE TIN DE TRAIRILE INTERNE ALE OAMENILOR CARE NICI MACAR NU POT FI CUMVA COMENTATE, SI CELE EXTERNE VAZUTE CHIAR DE MAI MULTI OAMENI. FENOMENE CE TIN DE GHICITORI, VRAJITORII, OCULTISM SAU ALTELE ASEMENEA SINT MAI DEGRABA FACUTE PTR A SE CISTIGA BANI. NU E CAZUL SA AJUNGEM LA ASTFEL DE SUBIECTE. MA SCUZATI CA SINT MAI DUR IN LIMBAJ INSA AM INTILNIT SI EU O SERIE DE FENOMENE PE CARE LE UIT IN TIMP, CA OM SANATOS CE SINT.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
adela1zone5

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Noiembrie 2008, ora 21:13

cla03 scrie-mi si mie pe adresa de mail si spune-mi ceva despre tine: - varsta, localitate , studii ca sa discutam niste lucruri - romanii, fenomene neexplicate; eu termin o disvutie urgent (adela1zone@yahoo.com)


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 20 Noiembrie 2008, ora 09:44

Eu nu sunt superstitioasa si nici nu ma grabesc sa descopar "energii misterioase". De multe ori cei ce sustin ca sunt clarvazatori , ghicitori , cei ce ... "leaga si desleaga" toate alea , sunt in realitate sarlatani.

Un singur lucru din experienta mea nu imi este suficient de clar si nu as putea sa-l clasific .... un vis ... ca oricare altul ... stiti si voi cum e: visezi ca esti undeva unde nu ai mai fost ... intr-un loc total necunoscut tie. Ei bine, dupa aproximativ un an ... am ajuns in acel loc. Am mers intr-o excurisie undeva unde nu am mai fost pana atunci ... totul era nou .. surpriza a fost atunci cand am ajuns la destinatie. Dupa ce am coborat din masina si am inceput sa privesc in jur ... totul era atat de familiar ... am recunoscut totul chiar si intrarea ... pana si culorile erau aceleasi. Este putin ciudat si nu stiu daca nu cumva mintea mea s-a autosugestionat cumva. Si totusi ....

Repet: nu sunt superstitioasa, nu cred in entitati misterioase ce vor sa ne controleze sau sa ne "ghideze"


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 23 Noiembrie 2008, ora 01:30

FIECARE DIN NOI A TRAIT UN MOMENT DE DEJA-VU.MIE PERSONAL DE MULTE ORI MI SA INTAMPLAT SI PANA DE CURAND NU LE-AM GASIT O EXPLICATIE!ACUM AM AJUNS SA CRED ESTE SIGUR 100%CORPUL NOSTRU ESTE STRABATUT DE CAMPURI INTER-DIMENSIONALE,TRAIM IN UNELE CAZURI IN STAREA DE VEGHE SAU DE REPAUS MOMENTE,CLIPE CARE SAU PETRECUT IN ALTA DIMENSIUNE,NOI DE FAPT NU LE TRAIM DAR CREERULNOSTRU LE PROIECTEAZA ASTRAL!!!DECI TRAIASCA ZONA CREPUSCULARA!!!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 23 Noiembrie 2008, ora 16:51

Eu nu am gasit inca explicatia sentimentului trait atunci .... Straniu ... am revenit in acel loc pentru a verifica ceea ce simteam ... si totusi ... emotia ramane ... la a doua vizita am simtit acelasi sentiment ca acel loc apartine sufletului meu ... pana si pietricelele de pe alee erau in mod straniu ... "ale mele".
Sa mai precizez ceva ... eu sunt ortodoxa si locul despre care va vorbesc este o veche manastire catolica (Certosa di Pavia) !


gabi8ma

1005 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 24 Noiembrie 2008, ora 16:42

nici nu stiu cu ce sa incep , cum sa incep , dar daca spui cuiva ca poti cunoaste viitorul , ajungi sa fii considerat in cel mai bun caz bizar , mie mi se intampla astfel de chestii inca de cand eram mica , si este f greu sa echilibrezi asa ceva , sa faci diferenta in viziuni si viziuni , eu cred din experienta mea ca atunci cand poti face un lucru ca vazutul viitorului , poti face si alte lucruri de ex auzitul gandurilor celuilalt , sau manifestarea diverselor energii , nu cred ca sunt nebuna , pt ca m-am cautat singura , adica din initiativa proprie , pt ca de ex sa ai f des senzatie de deja-vu este un semn de epilepsie , sau o schizofrenie in debut , asa ca am fost la mai multi doctori si aparent sunt normala , numai ca sunt putin altfel , pot de ex sa va spun cum va continua viata pe pamant dar nu stiu sa va spun cifre , nu sunt buna la asa ceva pur si simplu nu le inteleg deloc , eu nu calculez lucrurile ci le simt , le intuiesc si de fiecare data functioneaza ...pana acum


Niciodata nu stii unde te poarta viata , inchide ochii , deschide inima , intinde-ti aripile , si lumea e la picioarele tale in timp ce tu te minunezi la picioarele lumii de frumusetea bogatia diversitatea cruzimea existentei umane
romeo_iulian

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 21:19

De la: cla03, la data 2008-11-18 09:20:42Dar cate dintre aceste fenomene sunt cu adevarat inexplicabile ?
Si cate dintre ele sunt rodul unor minti ce nu functioneaza tocmai bine ?


romeo_iulian

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 21:22

De la: cla03, la data 2008-11-18 09:20:42Dar cate dintre aceste fenomene sunt cu adevarat inexplicabile ?
Si cate dintre ele sunt rodul unor minti ce nu functioneaza tocmai bine ?


romeo_iulian

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 21:23

caut si eu o pisi. gasesc ceva bun aici?


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 10 Decembrie 2008, ora 13:16

De la: romeo_iulian, la data 2008-12-04 21:23:46caut si eu o pisi. gasesc ceva bun aici?





Pai de ce cauti o pisi in forumul "Fenomene la limita cunoasterii" ?
Cauti cumva o pisi cu superputeri ? Adica o super-pisi ?

Eu sincera sa fiu nu am vazut nici una pe aici !


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Decembrie 2008, ora 12:57

Vezi sa nu te intalnesti cu motanul.....AZAZEL..!!!!


anot_cor

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Decembrie 2008, ora 15:38

Decat sanatos asa,mai bine "nebun "........
Cele spuse sunt pentru "nastasemihail"


claudiu1212

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 21:34

nu acceptati chipurile, deja se incearca sa se vanda ceasuri cu chip in loc de bilet in bucuresti la metrou,probabil o sa apara in toate mijloacele de transport,asa sa se obisnuiasca oamenii caci dupa aceea va fi obligatoriu si ni se vor implanta chipuri in corp ,urmariti urmatorul film on line la adresa laurentiudumitru.ro/blog/2008/07/17/ingerul-digital/ este inceputul sfarsitului ,mai intai minciuna cu teroristii din 9 11, acum cu criza financiara, urmariti filmul si deschideti ochii nu fiti orbi , dati mai departe nu stati cu mainile in san, caci altfel vom deveni cu totii sclavi


patrascu_nicolae

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Decembrie 2008, ora 09:25

noi oamenii ne-am cladit propria lume izolata in mintea noastra de intreg,am pus accent pe comfort,ne-am facut propriile legii,traim intre doua limite viata si moarte fara sa realizam ca facem parte din intreg cu sau fara voia noastra,ca tre sa respectam legile universale care sunt si altele vis a vis de cele cunoscute si create de noi,ca nu suntem numai trup ;se apropie timpul sa ne dam seama cine suntem cu adevarat ,care este menirea noastra?,iar pentru aceasta fiecare vom trai propria experienta functie de perceperea noastra .Este o evolutie individuala si in acelasi timp colectiva in care lumea fizica ,realizarile materiale numai conteaza ;unii vor tine de ele pentru ca atata percep ,nu poti invata in clasa a 1-a o lectie de liceu .Important este sa ne schimbam modul de a gandi sa privim spre interiorul nostru ,sa ne imaginam ca suntem mai mult decat un trup,ca suntem legati intre noi si intr-un mod invizibil dar perceptibil ,ca nu conteaza religia pentru ca noi suntem o creatie unica si din necunoastere ne-am facut religii adica o credinta filtrata de mintea noastra a ceea ce credem ca suntem si a ceea ce este in jurul nostru.Incercati sa vedeti si din alt unghi viata ,deveniti mai buni,daruiti,fiti mai rabdatori cu voi si cu ceilalti si incet ,incet va veti da seama ca sunteti si suntem UNUL ,ATUNCI IUBIREA ADEVARATA VA IESI LA IVEALA SINGURA .Va spun toate acestea din proprie experienta,nu mai credeti in miracole pentru ca miracolul este fiecare dintre noi din moment ce nu ne putem explica existenta noastra(unii)iar cand vom fi UNUL miracolul va disparea pentru ca percepem ADEVARUL(IUBIREA).Si sunt printre noi oameni de acest fel .II veti recunoaste cand veti fi in preajma lor si va mai spun cititi orice carte ,faceti schimb e experienta,alegeti ce intuiti ca vi se potriveste, stati mai mult in natura ,simtiti ca faceti parte din ea ,mirositi orice floare ,frunza ,imbratisatti copacii si veti descoperii o altfel de viata ,va veti vindeca sufleteste si trupeste! succes!!!


cbucur

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 14:53

Nici unul dintre voi nu este nebun.Fiecare avem aptitudini extra senzoriale necultivate.Ele continua sa-si faca simtita prezenta mai mult sau mai putin la fiecare.Din pacate fiecare dintre noi primim o ,,educatie" de la parintii nostrii care, la randul lor, sunt mai mult sau mai putin cunostienti de capacitatile lor extrasenzoriale.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Ianuarie 2009, ora 14:12

De la: cbucur, la data 2009-01-07 14:53:29 Nici unul dintre voi nu este nebun.Fiecare avem aptitudini extra senzoriale necultivate.Ele continua sa-si faca simtita prezenta mai mult sau mai putin la fiecare.Din pacate fiecare dintre noi primim o ,,educatie" de la parintii nostrii care, la randul lor, sunt mai mult sau mai putin cunostienti de capacitatile lor extrasenzoriale.


Iar aceste aptitudini sint aproape particularizate la fiecare persoana. Fiecare isi cunoaste anumite particularitati ce tin de anumite corpuri energetice. Unele sint "psihice" altele tin de corp (soma). Cind o persoana te face nebun pur si simplu isi blocheaza ei insisi ptr o perioada de timp evolutia in acest domeniu. Eu am gasit pe alte forumuri persoane cu caracteristici la care nu ma asteptam, si foarte tinere si fara inhibitii. Numai aici am gasit sa fii facut nebun daca deschizi un astfel de subiect.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
magda_petrisor

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Ianuarie 2009, ora 16:01

Buna!
Am intrat pe acest forum intamplator, din curiozitate, citind o stire despre o intamplare de azi.
Spui ca nu poti interpreta cifrele si numerele ce iti apar in premonitii; poti, te rog, sa imi trimiti un e-mail in care sa-mi spui ce vezi si care sunt numerele?!
Numerologia e o stiinta foarte complexa si plina de intrebari dar si de raspunsuri.

Multumesc!
Maria


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Ianuarie 2009, ora 22:48

De la: magda_petrisor, la data 2009-01-15 16:01:25Buna!
Am intrat pe acest forum intamplator, din curiozitate, citind o stire despre o intamplare de azi.
Spui ca nu poti interpreta cifrele si numerele ce iti apar in premonitii; poti, te rog, sa imi trimiti un e-mail in care sa-mi spui ce vezi si care sunt numerele?!
Numerologia e o stiinta foarte complexa si plina de intrebari dar si de raspunsuri.

Multumesc!
Maria


De exemplu cind ai un fix cu cifra 25, dupa care inceteaza, dupa evenimentul care il stim cu totii.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

255 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Ianuarie 2009, ora 21:05

Cati oameni accepta realitatea- structurii energetige a omului; AURA cu cele 7 centre energetice? Doritorii pot accesa pe internet; Structura energetica umana- alegand apoi primul titlu; Energetica umana si anomaliei din structura aurei. Interesant este in continuare si titlul; Saltul Cuantic.
Exista o literatura abundenta cu privire la fenomene paranormale.
Explicatii la mistere si fenomene stranii le da si DENNIS RAY in cartea
Mistere si fenomene stranii.
Exista fenomene stranii inexplicabile stiintific,nici religios si ele pot fi intelese
prin dezvaluirile exoterice,facute de initiatii esoterismului.


Dona

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 11:05

www.inventatori.ro - cititi articolele postate pe acest site; veti descoperi lucruri interesante


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 15:28

De la: claudiu1212, la data 2008-12-15 21:34:24nu acceptati chipurile, deja se incearca sa se vanda ceasuri cu chip in loc de bilet in bucuresti la metrou,probabil o sa apara in toate mijloacele de transport,asa sa se obisnuiasca oamenii caci dupa aceea va fi obligatoriu si ni se vor implanta chipuri in corp ,urmariti urmatorul film on line la adresa laurentiudumitru.ro/blog/2008/07/17/ingerul-digital/ este inceputul sfarsitului ,mai intai minciuna cu teroristii din 9 11, acum cu criza financiara, urmariti filmul si deschideti ochii nu fiti orbi , dati mai departe nu stati cu mainile in san, caci altfel vom deveni cu totii sclavi


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 15:28

De la: claudiu1212, la data 2008-12-15 21:34:24nu acceptati chipurile, deja se incearca sa se vanda ceasuri cu chip in loc de bilet in bucuresti la metrou,probabil o sa apara in toate mijloacele de transport,asa sa se obisnuiasca oamenii caci dupa aceea va fi obligatoriu si ni se vor implanta chipuri in corp ,urmariti urmatorul film on line la adresa laurentiudumitru.ro/blog/2008/07/17/ingerul-digital/ este inceputul sfarsitului ,mai intai minciuna cu teroristii din 9 11, acum cu criza financiara, urmariti filmul si deschideti ochii nu fiti orbi , dati mai departe nu stati cu mainile in san, caci altfel vom deveni cu totii sclavi


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 15:29

ASA ESTE SI EU MI-AM CUMPARAT UN CEAS CU MOP CARE FACE CLATITE CU APA CALDA


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Februarie 2009, ora 15:46

Fiindca am deschis un topic mai mult ptr persoane care nu vor apare pe acest topic, mai sensibile, voi intreba daca sint persoane cu vise premonitive si care s-au adeverit.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Februarie 2009, ora 23:35

A vazut cineva vreun fulger globular.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului FENOMENE LA LIMITA CUNOASTERII
Mergi la: