back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce trebuie safaca un popor cind are conducatori incompetenti

 


 
Pagini: << 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

189 mesaje
Membru din: 18/03/2009
Postat pe: 4 Februarie 2014, ora 15:07



valeriulivanov

1792 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Februarie 2014, ora 15:18

CORUPTIEA,IN SOCIETATE,RUDE,PRIETENI !.""ESTE DIAVOLO !?".

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 4 Februarie 2014, ora 17:04

himmm, nu prea-mi vine sa cred ca si-ar pierde ele timpul cu noi, dar POSTACI pedelisti , platiti sa posteze la greu, sunt !

Raporteaza abuz de limbaj
leticia_calin

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tulcea

Postat pe: 5 Februarie 2014, ora 09:41

SA se revolte impotriva lor sa ia atitudine impotriva masurilor lor puse doar pe umerii prostitului popor cu cate o masura menita sa inchida gura si sa distraga atentia de la adevarata problema Hotiia la scara larga.Probabil osa ne vanda si pe noi la bucata pe cei apti de munca ,iar ceiilalti pot sa si moara.DUMNEZEU cu mila daca vom mai sta cu capetele plecate si nu reactionam mai repede.

Raporteaza abuz de limbaj
valeriulivanov

1792 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Februarie 2014, ora 15:22

De la: gabigabi2, la data 2014-02-04 17:04:35 himmm, nu prea-mi vine sa cred ca si-ar pierde ele timpul cu noi, dar POSTACI pedelisti , platiti sa posteze la greu, sunt !
AR TREBUI CA PE OAMENI CA SA-I ASCOATA IN STARADA SARACIEA,MUNCA PENTRU DEGEABA!.- NU FONDURI ALOCATE PATRONIILOR CA SA TE MUNCEASCA PENTRU DEGEABA SI UNEORI FARA CARTE DE MUNCA(FARA CONTRIBUTIILE AUXILIARE, INXCLUSIV FARA CONTRIBUTIEA LA FONDUL DE PENSII ).

Raporteaza abuz de limbaj
9am117598

624 mesaje
Membru din: 14/08/2009
Postat pe: 5 Februarie 2014, ora 15:42

Eu spun ca ar trebui sa vina Corado din Italia sa ne faca dreptate sa scapam odata si bine pt totdeauna de mafia asta Pdl-ista,
Sa vina Sacalu sa-si faca treaba unde si cu cine trebuie .

Raporteaza abuz de limbaj
sincaidan

10 mesaje
Membru din: 19/12/2009
Postat pe: 8 Februarie 2014, ora 11:57

Alooo ! E usl ul la putere fratilor nu mai e pdl ul dezmetici ti va !

Raporteaza abuz de limbaj
Florin_Lazar85

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 9 Februarie 2014, ora 02:51

"CE TREBUIE SAFACA UN POPOR CIND ARE CONDUCATORI INCOMPETENTI". Când vei scrie corect, atunci voi rãspunde.

Raporteaza abuz de limbaj
sanda_dan_ion

4 mesaje
Membru din: 16/08/2011
Postat pe: 9 Februarie 2014, ora 17:42

sa se alinieze si sa se indrepte fara panica spre cimitire, acolo unde nu e nici intristare nici suspin

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 9 Februarie 2014, ora 17:47

si coliva cine-o da, ca doar luminita de la luminarea de pe ea a ramas singura certitudine ?!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Februarie 2014, ora 17:55

De la: gabigabi2, la data 2014-02-09 17:47:55si coliva cine-o da, ca doar luminita de la luminarea de pe ea a ramas singura certitudine ?!

Asta-i varianta optimista...eu stiam ca luminita de la capatul tunelului e trenul...si cum suntem cam loviti de tren, nici de lumanare nu se pune problema.

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 9 Februarie 2014, ora 17:59

De la: _Ingrid, la data 2014-02-09 17:55:19
De la: gabigabi2, la data 2014-02-09 17:47:55si coliva cine-o da, ca doar luminita de la luminarea de pe ea a ramas singura certitudine ?!

Asta-i varianta optimista...eu stiam ca luminita de la capatul tunelului e trenul...si cum suntem cam loviti de tren, nici de lumanare nu se pune problema.


eiii, s-or gasi citiva marafeti prin cutia milei si ptr. o luminare !
dar, spune-mi : Cine a organizat mitingul anuntat de tine pe 8 feb ?
PDL.ul sau societatea civica ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Februarie 2014, ora 18:20

De la: gabigabi2, la data 2014-02-09 17:59:09
De la: _Ingrid, la data 2014-02-09 17:55:19
De la: gabigabi2, la data 2014-02-09 17:47:55si coliva cine-o da, ca doar luminita de la luminarea de pe ea a ramas singura certitudine ?!

Asta-i varianta optimista...eu stiam ca luminita de la capatul tunelului e trenul...si cum suntem cam loviti de tren, nici de lumanare nu se pune problema.


eiii, s-or gasi citiva marafeti prin cutia milei si ptr. o luminare !
dar, spune-mi : Cine a organizat mitingul anuntat de tine pe 8 feb ?
PDL.ul sau societatea civica ?


Nimeni.
S-a format un grup de persoane in jurul lui Sandu Popescu, un om care a fost la Pungesti si a vazut cu ochii lui ce s-a intamplat acolo dupa acea zi in care ni s-a spus ca satenii au daramat gardurile lui Chevron si s-a renuntat la exploatare.
Ei bine, Sandu a vazut ca acolo s-a instaurat o dictatura jandarmereasca, Chevron isi vede in continuare de treaba iar taranii nu au voie sa iasa din case, sa se intalnesca in grupuri, sa deschida gura macar. A vazut femei in varsta batute de jandarmi, a vazut ca nu li s-a dat voie sa mearga nici la colindat de Craciun si de sarbatori.
Si atunci Sandu a decis sa atraga romanilor atentia ca acolo se intampla acest abuz groaznic, com is de o companie care se ocupa cu exploatarea gazelor de sist prin metoda frakingului, acea metoda extrem de toxica si periculoasa, ca nu de nebuni o refuza satenii.
Sandu a intrat in greva foamei la Universitate, si in jurul lui s-au strans niste oamen i care l-au sustinut si i-au completat protestul cu alte si alte informatii, despre cum TOATA tara e in pericol de exploatare ca la Pungesti, Izvoarele si Rosia Montana, exista harta vanzarii tarii de catre guvernele din ultimii ani.
L-au convins pe Sandu sa iasa din greva foamei si acum se face greva foamei cu randul, vei vedea oameni care au inscriptii pe piept ,,si eu sunt Sandu Popescu"
Toata miscare se popularizeza pe Facebook, oamenii vin in urma mobilizarii de pe retele.
In ultima vreme exista o preluare a mesajului in strainatate, romanii de afara incearca sa ne ajute.
Ginerele meu sacaie ambasada americana din Viena, cerand sa nu mai jupoaie Romania, si in multe alte locuri din lume se fac proteste similare.
Oameni necunoscuti, care detesta partidele si guvernantii, satui ca nu vin decat sa fure cu randul, pe spinarea noastra.


Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 9 Februarie 2014, ora 19:19

binecuvintati sa fie ei, toti ! multumesc de lamurire !

Raporteaza abuz de limbaj
valeriulivanov

1792 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Februarie 2014, ora 18:22

De la: _Ingrid, la data 2014-02-09 18:20:29
De la: gabigabi2, la data 2014-02-09 17:59:09
De la: _Ingrid, la data 2014-02-09 17:55:19
De la: gabigabi2, la data 2014-02-09 17:47:55si coliva cine-o da, ca doar luminita de la luminarea de pe ea a ramas singura certitudine ?!

Asta-i varianta optimista...eu stiam ca luminita de la capatul tunelului e trenul...si cum suntem cam loviti de tren, nici de lumanare nu se pune problema.


eiii, s-or gasi citiva marafeti prin cutia milei si ptr. o luminare !
dar, spune-mi : Cine a organizat mitingul anuntat de tine pe 8 feb ?
PDL.ul sau societatea civica ?


Nimeni.
S-a format un grup de persoane in jurul lui Sandu Popescu, un om care a fost la Pungesti si a vazut cu ochii lui ce s-a intamplat acolo dupa acea zi in care ni s-a spus ca satenii au daramat gardurile lui Chevron si s-a renuntat la exploatare.
Ei bine, Sandu a vazut ca acolo s-a instaurat o dictatura jandarmereasca, Chevron isi vede in continuare de treaba iar taranii nu au voie sa iasa din case, sa se intalnesca in grupuri, sa deschida gura macar. A vazut femei in varsta batute de jandarmi, a vazut ca nu li s-a dat voie sa mearga nici la colindat de Craciun si de sarbatori. noi,sutem sub dictatura dreptei care reprezinta (societatea civila,liberalii-perversi,taranistii,..e.t.c.,(noua miscare a fi populara -diriguita de maestrul-pervers Baaassss!,monstruozitate,in timp ce poporul manipulat pacalit prin santajele intre partiodele profitoare,deci poporul traieste in mizerie in timp ce ei politicieni fac rapoarte speculatorii spre u . e.,in interesul lor ,si nu al poporului !-perversitate politica-generala !.-si poate si stanga sociala ar vrea ca sa exploateze ceva toxic,pentru prosperitatea generala,dar aceasta nu corespunde cu normativeele protectiei mediului si daunator pentru generatiile viitoare!.
Si atunci Sandu a decis sa atraga romanilor atentia ca acolo se intampla acest abuz groaznic, com is de o companie care se ocupa cu exploatarea gazelor de sist prin metoda frakingului, acea metoda extrem de toxica si periculoasa, ca nu de nebuni o refuza satenii.
Sandu a intrat in greva foamei la Universitate, si in jurul lui s-au strans niste oamen i care l-au sustinut si i-au completat protestul cu alte si alte informatii, despre cum TOATA tara e in pericol de exploatare ca la Pungesti, Izvoarele si Rosia Montana, exista harta vanzarii tarii de catre guvernele din ultimii ani.
L-au convins pe Sandu sa iasa din greva foamei si acum se face greva foamei cu randul, vei vedea oameni care au inscriptii pe piept ,,si eu sunt Sandu Popescu"
Toata miscare se popularizeza pe Facebook, oamenii vin in urma mobilizarii de pe retele.
In ultima vreme exista o preluare a mesajului in strainatate, romanii de afara incearca sa ne ajute.
Ginerele meu sacaie ambasada americana din Viena, cerand sa nu mai jupoaie Romania, si in multe alte locuri din lume se fac proteste similare.
Oameni necunoscuti, care detesta partidele si guvernantii, satui ca nu vin decat sa fure cu randul, pe spinarea noastra.


Raporteaza abuz de limbaj
valeriulivanov

1792 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Februarie 2014, ora 18:19

NU,O ABURITI !.TREBUIE CA SA IASA PERMANENT IN STRADA ,PENTRU NEGOCIERI,SI RECONCILIERI !.NU VOR NEGOCIERI,ESTE UN ECOU INSPRE U.E.,PRIVIND "DREPTURIILE OMULUI ! ".

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

985 mesaje
Membru din: 16/12/2013
Postat pe: 12 Februarie 2014, ora 12:12

na !
v-a tras-o peste moace, doi dintr-o lovitura.
p'aia o buit-o bulionul pe rat, iar celalalt isi regurgiteaza zacusca stomacala pe fosele nazale !

Raporteaza abuz de limbaj
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2014, ora 15:42

cum poti ajunge dintr-un simplu FRUNTAS in rezerva....ditamai GENERALUL de DIVIZIE...pt. merite de ...,,PARTID''....

www.cotidianul.ro/cine-sa-l-opreasca-pe-fruntasul-ontanu-231932/

Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2014, ora 15:44


Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2014, ora 15:46


Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2014, ora 15:55


Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Fosta membra 9am.ro

219 mesaje
Membru din: 1/07/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Februarie 2014, ora 20:35


Bendeac A GÃSIT EXPLICAÞIA TRAGEDIEI DIN APUSENI.
"Noi i-am omorât pe oamenii aceºtia. Suntem criminali".
Mesajul sãu vizeazã toþi românii.
Mihai Bendeac a fãcut o analizã a societãþii româneºti, iar concluzia
principalã a fost cã vinovaþii pentru catastrofa aviaticã din Munþii Apuseni sunt românii, pentru cã nu au ºtiut sã îºi aleagã liderii politici potriviþi
pentru a redresa þara.

Rând pe rând, actorul a indicat factorii pentru care considerã cã a fost posibil un deznodãmânt ca acela din Munþii Apuseni.
"CIOCU' MIC SI JOC DE GLEZNE (6 MOTIVE PENTRU 6 ORE DE COSMAR). Observ, in ultimele zile, un val de revolta generalizata vizavi de evenimentul tragic de luni. Si, totuși, cum ne permitem sa aruncam vina ba pe STS, bã pe MAI, SMURD, Ponta, Basescu etc? Nu, prieteni. De data asta nu mai avem dreptul sa ne revoltam. Fiindcã NOI i-am omorât pe oamenii astia. Da, tu. Tu care citești acum si faci ochii mari pregatindu-te sa ma injuri. Da! Tu ai omorât fata aia! Împreuna cu mine,
cu mama, cu tata, cu bunicii nostri, noi toți. A venit momentul sa recunoastem ca noi suntem vinovați.

De ce a stat copilul ãla 6 ore in frig?

1. Suntem vinovați pentru ca, in imbecilitatea noastrã, de 25 de ani ne
incapatanam sa votam partide politice, nu oameni. Unul nu s-a gãsit sa lanseze o mișcare naționala de protest prin care, la o runda de alegeri parlamentare, de exemplu, sa facem front comun si sa votam/promovãm doar INDEPENDENTI.
Realizati ce-ar fi însemnat sa se trezeasca, peste noapte, toate partidele politice pe din-afara?! N-am fãcut-o?

S-A FÃCUT O ORA...

2. Timp de 50 de ani,in comunism, biserica ortodoxa n-a precupetit niciun efort spre a da limbi in fundul conducerii de partid. Sigur, au existat câteva voci (vezi Arsenie Boca) dar care au fost sugrumate imediat de cãtre comuniști cu sprijinul, ghici,bisericii! Cine știe.. Am mai spus-o... Erau peste 20 de mii de preoți, calugari, maicute in România. Era de ajuns
sa se întinda cu toții, in semn de protest, pe asfalt, de-a lungul unui bulevard din București. P..a! Ba chiar,cand revolutia incepuse la Timisoara, Patriarhul de atunci s-a gandit sa mai dea doua limbi de control, ca nu se stie..
Mai mult, imediat dupã revolutie, biserica a declanșat unul dintre cele mai mari jafuri din istoria acestei natiuni. S-a construit o biserica la 3 zile!!! Sunt 9 mii!!!

Nimeni nu a ieșit in strada sa spunã ca 1000 de biserici înseamnã 300 de avioane de prim ajutor. Si ca ne-am descurca si cu 8 mii de biserici..

SI S-AU FÃCUT DOUA ORE...

3. Toți sar acum cu bestialitate pe oamenii politici. Dar când mie mi s-a
interzis sa-i parodiez, colegii de breasla nu numai ca nu au fost alãturi... Se bãteau care sa-mi ia locul... Da-o dracu de liberã exprimare! Banu' sa vina! Nu? Sau Cand rapper-ului WatsuP i s-a luat microfonul din mana, ai fãcut ceva? A facut cineva ceva? Nu?..

SE FÃCURÃ TREI ORE...

4. Când un partid politic l-a numit președinte al TVR pe Stelian Tãnase,
fost agitator comunist la brigazile de 23 August si cel care i-a numit pe telespectatorii romani "Grivei", nu am avut niciunul vreo atitudine. Normal.. De asta ne arde noua? Știm si acceptam, ca oile, ca toate numirile din
România se fac politic. Da? Pai si la Romatsa si STS tot politic erau numiti.. M..e! Nu de alta, dar meritam..

AU TRECUT PATRU ORE...

5. Bianca Dragusanu câștiga sute de mii de euro doar pentru ca ne uitam la ea.
Televiziunile, cele mai multe dintre ele, care acum ar baga obiectivul si sub perna din sicriul bietului Iovan, te trateazã ca pe ultimul imbecil. Pentru ca ești! Pentru ca suntem! Iar copiii nostri vad ca Bianca radiaza in BMW-ul ei si Aura Ion, un exemplu de OM, e la 2 metri sub pãmânt...

S-AU FÃCUT CINCI ORE...

6. De 60 de ani,pãrinții sunt buzunariti prin fondul clasei. De 60 de ani,
sistemul acesta de învãțãmânt ticalos care nu are c*****e necesare de a preda istoria adevarata a Romanilor, a indobitocit generații la rând. Ne e rusine sa recunoastem ca, din zecile de milioane de cazuri, s-a trezit un singur pãrinte, dupã 60 de ani, sa reclame aceste abuzuri? Am scos telefonul ca sa filmam de fiecare data când taximetriștii ne-au întrebat unde mergem si "dacã e bine 50 de lei" ca sa-i dam pe mana Poliției?
Nu?

6 ORE.
Suntem criminali. Sa ne obișnum cu ideea! Si, mai ales, sa o acceptam. Altfel... SE VOR FACE 7 ORE...

Cu drag si sentiment de vina,

M. Bendeac

Raporteaza abuz de limbaj
JIROV91

234 mesaje
Membru din: 20/10/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Februarie 2014, ora 05:34

De la: emil9am, la data 2014-02-14 20:35:52
Bendeac A GÃSIT EXPLICAÞIA TRAGEDIEI DIN APUSENI.
"Noi i-am omorât pe oamenii aceºtia. Suntem criminali".
Mesajul sãu vizeazã toþi românii.
Mihai Bendeac a fãcut o analizã a societãþii româneºti, iar concluzia
principalã a fost cã vinovaþii pentru catastrofa aviaticã din Munþii Apuseni sunt românii, pentru cã nu au ºtiut sã îºi aleagã liderii politici potriviþi
pentru a redresa þara.

Rând pe rând, actorul a indicat factorii pentru care considerã cã a fost posibil un deznodãmânt ca acela din Munþii Apuseni.
"CIOCU' MIC SI JOC DE GLEZNE (6 MOTIVE PENTRU 6 ORE DE COSMAR). Observ, in ultimele zile, un val de revolta generalizata vizavi de evenimentul tragic de luni. Si, totuși, cum ne permitem sa aruncam vina ba pe STS, bã pe MAI, SMURD, Ponta, Basescu etc? Nu, prieteni. De data asta nu mai avem dreptul sa ne revoltam. Fiindcã NOI i-am omorât pe oamenii astia. Da, tu. Tu care citești acum si faci ochii mari pregatindu-te sa ma injuri. Da! Tu ai omorât fata aia! Împreuna cu mine,
cu mama, cu tata, cu bunicii nostri, noi toți. A venit momentul sa recunoastem ca noi suntem vinovați.

De ce a stat copilul ãla 6 ore in frig?

1. Suntem vinovați pentru ca, in imbecilitatea noastrã, de 25 de ani ne
incapatanam sa votam partide politice, nu oameni. Unul nu s-a gãsit sa lanseze o mișcare naționala de protest prin care, la o runda de alegeri parlamentare, de exemplu, sa facem front comun si sa votam/promovãm doar INDEPENDENTI.
Realizati ce-ar fi însemnat sa se trezeasca, peste noapte, toate partidele politice pe din-afara?! N-am fãcut-o?

S-A FÃCUT O ORA...

2. Timp de 50 de ani,in comunism, biserica ortodoxa n-a precupetit niciun efort spre a da limbi in fundul conducerii de partid. Sigur, au existat câteva voci (vezi Arsenie Boca) dar care au fost sugrumate imediat de cãtre comuniști cu sprijinul, ghici,bisericii! Cine știe.. Am mai spus-o... Erau peste 20 de mii de preoți, calugari, maicute in România. Era de ajuns
sa se întinda cu toții, in semn de protest, pe asfalt, de-a lungul unui bulevard din București. P..a! Ba chiar,cand revolutia incepuse la Timisoara, Patriarhul de atunci s-a gandit sa mai dea doua limbi de control, ca nu se stie..
Mai mult, imediat dupã revolutie, biserica a declanșat unul dintre cele mai mari jafuri din istoria acestei natiuni. S-a construit o biserica la 3 zile!!! Sunt 9 mii!!!

Nimeni nu a ieșit in strada sa spunã ca 1000 de biserici înseamnã 300 de avioane de prim ajutor. Si ca ne-am descurca si cu 8 mii de biserici..

SI S-AU FÃCUT DOUA ORE...

3. Toți sar acum cu bestialitate pe oamenii politici. Dar când mie mi s-a
interzis sa-i parodiez, colegii de breasla nu numai ca nu au fost alãturi... Se bãteau care sa-mi ia locul... Da-o dracu de liberã exprimare! Banu' sa vina! Nu? Sau Cand rapper-ului WatsuP i s-a luat microfonul din mana, ai fãcut ceva? A facut cineva ceva? Nu?..

SE FÃCURÃ TREI ORE...

4. Când un partid politic l-a numit președinte al TVR pe Stelian Tãnase,
fost agitator comunist la brigazile de 23 August si cel care i-a numit pe telespectatorii romani "Grivei", nu am avut niciunul vreo atitudine. Normal.. De asta ne arde noua? Știm si acceptam, ca oile, ca toate numirile din
România se fac politic. Da? Pai si la Romatsa si STS tot politic erau numiti.. M..e! Nu de alta, dar meritam..

AU TRECUT PATRU ORE...

5. Bianca Dragusanu câștiga sute de mii de euro doar pentru ca ne uitam la ea.
Televiziunile, cele mai multe dintre ele, care acum ar baga obiectivul si sub perna din sicriul bietului Iovan, te trateazã ca pe ultimul imbecil. Pentru ca ești! Pentru ca suntem! Iar copiii nostri vad ca Bianca radiaza in BMW-ul ei si Aura Ion, un exemplu de OM, e la 2 metri sub pãmânt...

S-AU FÃCUT CINCI ORE...

6. De 60 de ani,pãrinții sunt buzunariti prin fondul clasei. De 60 de ani,
sistemul acesta de învãțãmânt ticalos care nu are c*****e necesare de a preda istoria adevarata a Romanilor, a indobitocit generații la rând. Ne e rusine sa recunoastem ca, din zecile de milioane de cazuri, s-a trezit un singur pãrinte, dupã 60 de ani, sa reclame aceste abuzuri? Am scos telefonul ca sa filmam de fiecare data când taximetriștii ne-au întrebat unde mergem si "dacã e bine 50 de lei" ca sa-i dam pe mana Poliției?
Nu?

6 ORE.
Suntem criminali. Sa ne obișnum cu ideea! Si, mai ales, sa o acceptam. Altfel... SE VOR FACE 7 ORE...
Basescu este un criminal inascut
Cu drag si sentiment de vina,

M. Bendeac



Situatia creiata in Romania de gasca lui Basescu,Boc,Udrea si PDL au dus la starea de indiferenta a romanilor,nepasare ca oricum nu se intimpla nimic.

Raporteaza abuz de limbaj
PDL ul a fost rampa de lansare la presedentie,acum pacalesc cu MISCAREA POPULARA ca inca mai sunt prosti in Romania
mircea80

83 mesaje
Membru din: 2/07/2009
Oras: Sibiu

Postat pe: 15 Februarie 2014, ora 11:40

Astia de care vorbesti tu sunt deja istorie. Chiar si marinarul mai are putin si dispare din peisajul politic. Vorbea aici cineva de postaci PDL-aci, dar nu-i vede pe cei USL-isti. Nu va mai uitati la televiziuni ( indiferent cum s-ar numi ele). Sibian fiind imi pun si eu fireasca intrebare; cui ii este frica de Iohannis? De ce a inceput Basescu sa-l laude? Cine conduce Guvernul?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 15 Februarie 2014, ora 15:27

Salut !
da' de unde stii ca Bas' a-nceput sa-l laude pe Iohannis ? il lauda, dar ii pregateste groapa, sa nu crezi cumva altfel, caci o fi el pe final de mandat si, vezi doamne, nu mai are putere, dar "teme-te de greci cind fac daruri " sau lauda....
si, iar : de unde stii ca , intr-adevar, se pare ca primarele tau le trezeste unora o speranta, dar altora le da fiori reci pe spate , nu tot de la teveu ? ba da, tot de acolo !
adevarul e ca teveul a inceput sa inlocuiasca viata reala si traim in conformitate cu ce "ni se da" !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 15 Februarie 2014, ora 15:30

De la: emil9am, la data 2014-02-14 20:35:52
Bendeac A GÃSIT EXPLICAÞIA TRAGEDIEI DIN APUSENI.
"Noi i-am omorât pe oamenii aceºtia. Suntem criminali".
Mesajul sãu vizeazã toþi românii.
Mihai Bendeac a fãcut o analizã a societãþii româneºti, iar concluzia
principalã a fost cã vinovaþii pentru catastrofa aviaticã din Munþii Apuseni sunt românii, pentru cã nu au ºtiut sã îºi aleagã liderii politici potriviþi
pentru a redresa þara.

Rând pe rând, actorul a indicat factorii pentru care considerã cã a fost posibil un deznodãmânt ca acela din Munþii Apuseni.
"CIOCU' MIC SI JOC DE GLEZNE (6 MOTIVE PENTRU 6 ORE DE COSMAR). Observ, in ultimele zile, un val de revolta generalizata vizavi de evenimentul tragic de luni. Si, totuși, cum ne permitem sa aruncam vina ba pe STS, bã pe MAI, SMURD, Ponta, Basescu etc? Nu, prieteni. De data asta nu mai avem dreptul sa ne revoltam. Fiindcã NOI i-am omorât pe oamenii astia. Da, tu. Tu care citești acum si faci ochii mari pregatindu-te sa ma injuri. Da! Tu ai omorât fata aia! Împreuna cu mine,
cu mama, cu tata, cu bunicii nostri, noi toți. A venit momentul sa recunoastem ca noi suntem vinovați.

De ce a stat copilul ãla 6 ore in frig?

1. Suntem vinovați pentru ca, in imbecilitatea noastrã, de 25 de ani ne
incapatanam sa votam partide politice, nu oameni. Unul nu s-a gãsit sa lanseze o mișcare naționala de protest prin care, la o runda de alegeri parlamentare, de exemplu, sa facem front comun si sa votam/promovãm doar INDEPENDENTI.
Realizati ce-ar fi însemnat sa se trezeasca, peste noapte, toate partidele politice pe din-afara?! N-am fãcut-o?

S-A FÃCUT O ORA...

2. Timp de 50 de ani,in comunism, biserica ortodoxa n-a precupetit niciun efort spre a da limbi in fundul conducerii de partid. Sigur, au existat câteva voci (vezi Arsenie Boca) dar care au fost sugrumate imediat de cãtre comuniști cu sprijinul, ghici,bisericii! Cine știe.. Am mai spus-o... Erau peste 20 de mii de preoți, calugari, maicute in România. Era de ajuns
sa se întinda cu toții, in semn de protest, pe asfalt, de-a lungul unui bulevard din București. P..a! Ba chiar,cand revolutia incepuse la Timisoara, Patriarhul de atunci s-a gandit sa mai dea doua limbi de control, ca nu se stie..
Mai mult, imediat dupã revolutie, biserica a declanșat unul dintre cele mai mari jafuri din istoria acestei natiuni. S-a construit o biserica la 3 zile!!! Sunt 9 mii!!!

Nimeni nu a ieșit in strada sa spunã ca 1000 de biserici înseamnã 300 de avioane de prim ajutor. Si ca ne-am descurca si cu 8 mii de biserici..

SI S-AU FÃCUT DOUA ORE...

3. Toți sar acum cu bestialitate pe oamenii politici. Dar când mie mi s-a
interzis sa-i parodiez, colegii de breasla nu numai ca nu au fost alãturi... Se bãteau care sa-mi ia locul... Da-o dracu de liberã exprimare! Banu' sa vina! Nu? Sau Cand rapper-ului WatsuP i s-a luat microfonul din mana, ai fãcut ceva? A facut cineva ceva? Nu?..

SE FÃCURÃ TREI ORE...

4. Când un partid politic l-a numit președinte al TVR pe Stelian Tãnase,
fost agitator comunist la brigazile de 23 August si cel care i-a numit pe telespectatorii romani "Grivei", nu am avut niciunul vreo atitudine. Normal.. De asta ne arde noua? Știm si acceptam, ca oile, ca toate numirile din
România se fac politic. Da? Pai si la Romatsa si STS tot politic erau numiti.. M..e! Nu de alta, dar meritam..

AU TRECUT PATRU ORE...

5. Bianca Dragusanu câștiga sute de mii de euro doar pentru ca ne uitam la ea.
Televiziunile, cele mai multe dintre ele, care acum ar baga obiectivul si sub perna din sicriul bietului Iovan, te trateazã ca pe ultimul imbecil. Pentru ca ești! Pentru ca suntem! Iar copiii nostri vad ca Bianca radiaza in BMW-ul ei si Aura Ion, un exemplu de OM, e la 2 metri sub pãmânt...

S-AU FÃCUT CINCI ORE...

6. De 60 de ani,pãrinții sunt buzunariti prin fondul clasei. De 60 de ani,
sistemul acesta de învãțãmânt ticalos care nu are c*****e necesare de a preda istoria adevarata a Romanilor, a indobitocit generații la rând. Ne e rusine sa recunoastem ca, din zecile de milioane de cazuri, s-a trezit un singur pãrinte, dupã 60 de ani, sa reclame aceste abuzuri? Am scos telefonul ca sa filmam de fiecare data când taximetriștii ne-au întrebat unde mergem si "dacã e bine 50 de lei" ca sa-i dam pe mana Poliției?
Nu?

6 ORE.
Suntem criminali. Sa ne obișnum cu ideea! Si, mai ales, sa o acceptam. Altfel... SE VOR FACE 7 ORE...

Cu drag si sentiment de vina,

M. Bendeac


...mda , e cam adevarat ,dar eu -una- ma simt Neputincioasa in fata Masinariei Diabolice a Sistemului !

Raporteaza abuz de limbaj
udar

2 mesaje
Membru din: 11/06/2009
Postat pe: 17 Februarie 2014, ora 21:14

De la: CIPRIOTU, la data 2011-01-19 02:09:14Cine i-a pus acolo?
POPORUL?
POPORUL POATE SA-I DEA JOS ATUNCI CAND DEVIAZA,
Poporul ar trebuii sa ia atitudine atunci cand ei isi creeaza legi speciale.
Atunci cand ei isi creaza salarii speciale ,doar pentru o gasca doua,atunci restul poporului care a ramas in afara gastii lor ar trebuii sa nu mai plateasca nici un bir ,tocmai ca drept raspuns la actiunea lor .
Aceasta insemnand SFIDAREA CELEIB LALTE PARTI A POPULATIEI CARE NU ESTE INCLUSA IN ACESTE LEGI SPECIALE.
POPORUL ATUNCI CAND ARE CONDUCATORI COMPETENTI ASA CUM AM AVUT DIN ZIUA IN CARE A FOST DATA LOVITURA DE STAT ,AR TREBUII SA-I INLATURE ,PRIN VOT DEMOCRATIC,,PRIN PREZENTA LA URNE MASIV SI SA SE VOTEZE DOAR CU CARTEA DE ALEGATOR.,FARA LISTE SPECIALE ,DOAR IN LOCALITATILE DE DOMICILIU,SA NU SE MAI PERMITA EXCURSII IN ACEA ZI,SA NU SE PERMITA SPAGILE MITA,GALETI HAINE,ALIMENTE,TELEVIZOARE DVD,MASINI DE SPALAT,ARAGAZE Asa cum am auzit,ca s-au dat si cate 25 saci de ciment etc.

Raporteaza abuz de limbaj
home_bricolaj

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Februarie 2014, ora 17:01

Sa devina moral!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 26 Februarie 2014, ora 17:07

Pestele de la cap se-mpute si daca el se fisiie si pute , impute totul de sus pina jos !

Raporteaza abuz de limbaj
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Martie 2014, ora 07:31


Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Pagini: << 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului CE TREBUIE SAFACA UN POPOR CIND ARE CONDUCATORI INCOMPETENTI
Mergi la: