back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce trebuie safaca un popor cind are conducatori incompetenti

 


 
Pagini: << 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 >> Sari la pagina:
 
valeriulivanov

1792 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2014, ora 13:42

SA FIE VIGILENT,SI CA SA IASA PERMANENT IN STRADA CA PROTESTATOR IN VEDEREA REFORMELOR SI A PERFECTIONARII SOCIETATII !" .PRINCIPIUL :"NU MERGE SI ASA !!!.O.K.?!,..


gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 14 Ianuarie 2014, ora 16:44

De la: 9am117598, la data 2014-01-14 11:42:55Da! Gabi! cu siguranta la Nana e problema


printre multe altele, caci daca e Coruptie pina sus, la nivelul de Presedinte, s-a ales praful de tot !

Raporteaza abuz de limbaj
9am186773

19 mesaje
Membru din: 30/04/2010
Postat pe: 14 Ianuarie 2014, ora 18:59

sa-i schimbam si pe ei cum l-am schimbat si pe Ceausescu

Raporteaza abuz de limbaj
9am117598

624 mesaje
Membru din: 14/08/2009
Postat pe: 15 Ianuarie 2014, ora 14:21

merita mai aspra pedeapsa decat Ceusestii! ,

Raporteaza abuz de limbaj
valeriulivanov

1792 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Ianuarie 2014, ora 18:23

PRIN PROTESTE PASNICE ,DESE DAR INDARJITE(INSISTENTE SI SISTEMICE ),SE REVENDICA DREPTURIILE ,IN DIVERSE SIOCIETATI(FARA INTERPRETARE,.VA ROG, ),SE PERFECTIONEAZA SOCIETATEA,SI ASTFEL SE RESPONZABILIZEAZA CONDUCATORII .(GUVERNANTII ).ASTFEL POPORUL DOVEDESTE CA NU ACCEPTA SOARTA INDECENTA SI DESTINUL INSALUBRU !.ASTFEL SE SI SENSIBILIZEAZA ,FORURIILE INTERNATIONALE !.CRITICA SI AUTOCRITICA ESTE PROGRES SOCIAL !.UN SUT IN "FUND ",DOI PASI INAINTE !.QUOD ERATT DEMONSTRANDUM,LA TEORIA" ACCEPT SI CEDARE",PENTRU PERFECTIONAREA SOCIETATIILOR !.

Raporteaza abuz de limbaj
9am069659

3 mesaje
Membru din: 8/06/2009
Postat pe: 28 Ianuarie 2014, ora 23:30

Cu toții ne amintim raspusul Leanei: "Ezista o soluþie"

Raporteaza abuz de limbaj
sanda_dan_ion

4 mesaje
Membru din: 16/08/2011
Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 07:48

vai vai vai, ii schimba pe conducatori si gata.... frectii totale...poporul e suveran?! aoleeu!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 12:06

8 februarie ora 16 Piata Universitatii - MOBILIZARE GENERALA

,,La 24 de ani de la momentul decembrie 1989, în contrast cu visurile și speranțele de atunci ale românilor, avem o clasã politicã imoralã, tot mai ruptã de cetãțeni, care s-a înconjurat cu ziduri legislative menite sã-i protejeze privilegiile. Prefãcându-se cã sunt în tabere opuse, politicienii mimeazã democrația, dar pe sub masã își dau mâna pentru a satisface interesele îmbogãțiților de tranziție și ale corporațiilor strãine.
În timp ce ei își pregãtesc superimunitãți și amnistii, abuzul de putere și de forțã devine singura lege aplicabilã restului de 20 de milioane de români. Disprețul este moneda cu care au tratat și trateazã cererile legitime ale cetãțenilor, strigate de nenumãrate ori în stradã de la 1 septembrie.
De aceea este necesar sã facem un pas înainte, sã-i determinãm pe unii dintre ei sã plece de la putere, iar pe ceilalți sã dãrâme zidurile legislative care acoperã afacerile murdare și împiedicã venirea unor oameni noi, necompromiși, sã gestioneze treburile publice.
Sunt numeroase revendicãrile care ar trebui incluse pe listã pentru a readuce România la o stare de normalitate, le-am notat doar pe cele mai dureroase în momentul actual și în special pe cele ce pot deschide uºa schimbãrii.
De aceea, cerem:
̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶
1. Demisia Guvernului Victor Ponta și a Președintelui Traian Bãsescu.
2. Modificarea legii partidelor politice pentru relaxarea condițiilor de înființare a acestora.
3. Revizuirea legilor electorale prin eliminarea pragurilor și reducerea numãrului de semnãturi pentru înregistrarea candidaților independenți.
4. Eliminarea obligației de declarare a adunãrilor publice.
5. Destituirea conducerii jandarmeriei și anchetarea abuzurilor comise la Pungesti și în alte localitãți, cu participarea unor experți desemnați de Consiliul Europei.
6. Retragerea infamelor inițiative legislative care vizeazã modificãri aduse Codului penal, legii amnistiei precum și respingerea proiectului de modificare a legii exproprierii.
7. Desecretizarea tuturor anexelor contractelor și clauzelor confidențiale încheiate de Statul Român, cu excepția celor din domeniul apãrãrii și siguranței naționale.
8. Interzicerea mineritului pe bazã de cianuri în România și includerea Roșiei Montane pe lista patrimoniului mondial UNESCO.
9. Interzicerea prin lege în România a fracturãrii hidraulice de mare volum în explorarea și exploatarea gazelor de șist și a altor hidrocarburi provenind din zãcãminte neconvenționale
10. Anularea concesiunilor și licențelor de explorare și exploatare a hidrocarburilor de șist."


Eu ma voi duce!

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 15:46

am intrebare...poate chiar mai multe :
Cine va propune in Parlament acele doleante ?
Cine le va aproba ?
Cine va conduce Tzara pina la urmatoarele alegeri si Cine le va organiza ?
Se va constitui un Guvern Provizoriu ?
Alcatuit din cine ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 15:54

De la: gabigabi2, la data 2014-01-30 15:46:01am intrebare...poate chiar mai multe :
Cine va propune in Parlament acele doleante ?
Cine le va aproba ?
Cine va conduce Tzara pina la urmatoarele alegeri si Cine le va organiza ?
Se va constitui un Guvern Provizoriu ?
Alcatuit din cine ?


Sper sa nu se stie raspunsurile la aceste intrebari, pentru ca ar insemna ca si aceasta miscare sa fie confiscata de careva.

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Fosta membra 9am.ro

985 mesaje
Membru din: 16/12/2013
Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 16:04

De la: _Ingrid, la data 2014-01-30 12:06:228 februarie ora 16 Piata Universitatii - MOBILIZARE GENERALA

,,La 24 de ani de la momentul decembrie 1989, în contrast cu visurile și speranțele de atunci ale românilor, avem o clasã politicã imoralã, tot mai ruptã de cetãțeni, care s-a înconjurat cu ziduri legislative menite sã-i protejeze privilegiile. Prefãcându-se cã sunt în tabere opuse, politicienii mimeazã democrația, dar pe sub masã își dau mâna pentru a satisface interesele îmbogãțiților de tranziție și ale corporațiilor strãine.
În timp ce ei își pregãtesc superimunitãți și amnistii, abuzul de putere și de forțã devine singura lege aplicabilã restului de 20 de milioane de români. Disprețul este moneda cu care au tratat și trateazã cererile legitime ale cetãțenilor, strigate de nenumãrate ori în stradã de la 1 septembrie.
De aceea este necesar sã facem un pas înainte, sã-i determinãm pe unii dintre ei sã plece de la putere, iar pe ceilalți sã dãrâme zidurile legislative care acoperã afacerile murdare și împiedicã venirea unor oameni noi, necompromiși, sã gestioneze treburile publice.
Sunt numeroase revendicãrile care ar trebui incluse pe listã pentru a readuce România la o stare de normalitate, le-am notat doar pe cele mai dureroase în momentul actual și în special pe cele ce pot deschide uºa schimbãrii.
De aceea, cerem:
̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶
1. Demisia Guvernului Victor Ponta și a Președintelui Traian Bãsescu.
2. Modificarea legii partidelor politice pentru relaxarea condițiilor de înființare a acestora.
3. Revizuirea legilor electorale prin eliminarea pragurilor și reducerea numãrului de semnãturi pentru înregistrarea candidaților independenți.
4. Eliminarea obligației de declarare a adunãrilor publice.
5. Destituirea conducerii jandarmeriei și anchetarea abuzurilor comise la Pungesti și în alte localitãți, cu participarea unor experți desemnați de Consiliul Europei.
6. Retragerea infamelor inițiative legislative care vizeazã modificãri aduse Codului penal, legii amnistiei precum și respingerea proiectului de modificare a legii exproprierii.
7. Desecretizarea tuturor anexelor contractelor și clauzelor confidențiale încheiate de Statul Român, cu excepția celor din domeniul apãrãrii și siguranței naționale.
8. Interzicerea mineritului pe bazã de cianuri în România și includerea Roșiei Montane pe lista patrimoniului mondial UNESCO.
9. Interzicerea prin lege în România a fracturãrii hidraulice de mare volum în explorarea și exploatarea gazelor de șist și a altor hidrocarburi provenind din zãcãminte neconvenționale
10. Anularea concesiunilor și licențelor de explorare și exploatare a hidrocarburilor de șist."


Eu ma voi duce!





dupa mintea nulodoctului Cap de Tabla, acesta ar fi un plagiat lipseste link-sursa, deci

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 16:10

De la: _Ingrid, la data 2014-01-30 15:54:45
De la: gabigabi2, la data 2014-01-30 15:46:01am intrebare...poate chiar mai multe :
Cine va propune in Parlament acele doleante ?
Cine le va aproba ?
Cine va conduce Tzara pina la urmatoarele alegeri si Cine le va organiza ?
Se va constitui un Guvern Provizoriu ?
Alcatuit din cine ?


Sper sa nu se stie raspunsurile la aceste intrebari, pentru ca ar insemna ca si aceasta miscare sa fie confiscata de careva.


nu te inteleg ! cum sa Nu se Stie raspunsul ? pai ce fac ? ma duc in strada, dau jos guvernul si presedintele si NU STIU CE TREBUIE sa fac mai departe si cu Cine ?
Ingrid, d'aia am si ajuns unde suntem, ptr. ca-n 89 asa am facut si am crezut in naivitatea noastra politica - TOTALA - ca toate se rezolva de la sine !
ca cei care vor prelua Puterea vor fi de buna-credinta si dorinta lor, de pripasire a Ro , coincide cu a noastra !
Doamne si ce amarnic ne-am inselat si asa o tinem de 23-24 ani !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 16:20

De la: gabigabi2, la data 2014-01-30 16:10:59
De la: _Ingrid, la data 2014-01-30 15:54:45
De la: gabigabi2, la data 2014-01-30 15:46:01am intrebare...poate chiar mai multe :
Cine va propune in Parlament acele doleante ?
Cine le va aproba ?
Cine va conduce Tzara pina la urmatoarele alegeri si Cine le va organiza ?
Se va constitui un Guvern Provizoriu ?
Alcatuit din cine ?


Sper sa nu se stie raspunsurile la aceste intrebari, pentru ca ar insemna ca si aceasta miscare sa fie confiscata de careva.


nu te inteleg ! cum sa Nu se Stie raspunsul ? pai ce fac ? ma duc in strada, dau jos guvernul si presedintele si NU STIU CE TREBUIE sa fac mai departe si cu Cine ?
Ingrid, d'aia am si ajuns unde suntem, ptr. ca-n 89 asa am facut si am crezut in naivitatea noastra politica - TOTALA - ca toate se rezolva de la sine !
ca cei care vor prelua Puterea vor fi de buna-credinta si dorinta lor, de pripasire a Ro , coincide cu a noastra !
Doamne si ce amarnic ne-am inselat si asa o tinem de 23-24 ani !


Se poate...eu ma simt vinovata ca de la marsul sindicatelor contra lui Base n-am mai crezut in nimic, n-am mai participat la nimic, deci ma simt responsabila ca nu s-a intamplat nimic.
Daca tot stau acasa si ma lamentez, nici nu ma simt mai desteapta, nici nu ma pot astepta sa se intample ceva.
Vreau sa se intample, sa mai cada din javre, sa se mai strice mecanismele.
Cei ale caror nume le stiu, nu-mi prezinta nici un fel de incredere, asa ca
Probabil multi gandesc asa cum ai spus tu, imi asum riscul sa fim zece insi, macar duc niste ceai cald grevistilor foamei.

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Fosta membra 9am.ro

985 mesaje
Membru din: 16/12/2013
Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 16:21

ati putea, probabil, sa le urmati exemplul de organizare si lupta impotriva oligarhiei, impotriva unui stat in care institutiile i-au fost penetrate de interlopi si sunt conduse de famiglii mafiote:



casajurnalistului.ro/cum-au-organizat-ucrainienii-protestul-gigant/

Acum douã luni, câteva sute de intelectuali apolitici din Ucraina s-au adunat sã cearã președintelui integrarea în Uniunea Europeanã. Președintele a trimis trupele speciale sã-i cãsãpeascã. Bãtuți și hãituiți, studenții au acceptat atunci sã se alieze cu partidele de opoziție. Ei veneau cu legitimitatea, partidele cu organizarea.

Așa a ajuns un protest mic, gen Uniți Salvãm, sã se transforme într-un fenomen gigantic. Zilele astea sunt lupte deschise în centrul Kievului, mai e un pas pânã la rãzboi civil.

Uite cum au reușit sã ținã mișcarea în viațã atâta timp


Sute de oameni aleargã pe mijlocul unui bulevard larg și urlã dupã ajutor. În spatele lor, polițiști mascați lovesc cu bastoanele și scuturile în tot ce mișcã. Femei și bãrbați, tineri și vârstnici, jurnaliști, fotografi… Întâi le sunt distruse aparatele, apoi sunt cãlcați în picioarele blindate cu ghete groase ale milițienilor. Vreo sutã dintre cei fugãriți sunt primiți într-o mãnãstire, unde sunt îngrijiți de cãlugãri. Restul se împrãștie pe strãduțe.

A doua zi, oamenii bãtuți s-au întors pe stradã, alãturi de alte zeci de mii. Peste o sãptãmânã, erau juma’ de milion într-un fel de republicã paramilitarã în centrul Kievului: aveau armatã, spital, bisericã, televiziune și centre de comandã în clãdiri ocupate.

...............

cel mai complet reportaj despre evenimentele din ukraina.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 16:28

ucrainienii ar face bine sa traga invatamintele de la noi, caci UE un inseamna numai lapte si miere ci, ASERVIREA tarii marilor concerne straine ....mai inseamna oameni politici corupti ce ne-au dat Gratis bogatiile ,doar ptr. interesele lor, necerind nimic ptr. Ro ...nici macar ce era indreptatita sa ceara, inclusiv Respectul ca tara EGALA cu celelalte- si nu de mina a doua sau a treia, asa cum suntem tratati !

P.S
din pacate, ca intotdeauna , populatia este folosita ca masa de manevra ptr. fortele oculte ce-si au Planul lor din care poporul va avea de cistigat doar praful de pe toba !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 16:35

De la: _Ingrid, la data 2014-01-30 16:20:07
De la: gabigabi2, la data 2014-01-30 16:10:59
De la: _Ingrid, la data 2014-01-30 15:54:45
De la: gabigabi2, la data 2014-01-30 15:46:01am intrebare...poate chiar mai multe :
Cine va propune in Parlament acele doleante ?
Cine le va aproba ?
Cine va conduce Tzara pina la urmatoarele alegeri si Cine le va organiza ?
Se va constitui un Guvern Provizoriu ?
Alcatuit din cine ?


Sper sa nu se stie raspunsurile la aceste intrebari, pentru ca ar insemna ca si aceasta miscare sa fie confiscata de careva.


nu te inteleg ! cum sa Nu se Stie raspunsul ? pai ce fac ? ma duc in strada, dau jos guvernul si presedintele si NU STIU CE TREBUIE sa fac mai departe si cu Cine ?
Ingrid, d'aia am si ajuns unde suntem, ptr. ca-n 89 asa am facut si am crezut in naivitatea noastra politica - TOTALA - ca toate se rezolva de la sine !
ca cei care vor prelua Puterea vor fi de buna-credinta si dorinta lor, de pripasire a Ro , coincide cu a noastra !
Doamne si ce amarnic ne-am inselat si asa o tinem de 23-24 ani !


Se poate...eu ma simt vinovata ca de la marsul sindicatelor contra lui Base n-am mai crezut in nimic, n-am mai participat la nimic, deci ma simt responsabila ca nu s-a intamplat nimic.
Daca tot stau acasa si ma lamentez, nici nu ma simt mai desteapta, nici nu ma pot astepta sa se intample ceva.
Vreau sa se intample, sa mai cada din javre, sa se mai strice mecanismele.
Cei ale caror nume le stiu, nu-mi prezinta nici un fel de incredere, asa ca
Probabil multi gandesc asa cum ai spus tu, imi asum riscul sa fim zece insi, macar duc niste ceai cald grevistilor foamei.


si eu am vrut si vreau , dar ....dupa parerea mea e prea tirziu si nu ai cu cine ; metastaza e demult instalata !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

985 mesaje
Membru din: 16/12/2013
Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 16:37

o mentalitate bolsevica nu s-ar fi putut exprima pe sine mai limpede decat ai facut-o tu, care de peste doua decenii votezi numai bolsevici deghizati in democrati.


kazahii nu sunt occidentali, dar ponta le-a oferit cadou 500 mil $
iar cel care v-a furat rompetrolul si-a stabilit resedinta in GB, cu alte cuvinte....

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 16:49

zauuuu ? si tu ce spui astfel, altceva decit ce-am spus ? ca oamenii politici ne VIND ptr. Interesele lor si poporul saraceste pe zi ce trece ?
chiar nu vezi ce politica de acaparare/ subjugare/ saracire si vasalitate a tarilor mici vs. tarile puternice se duce, cu SPRIJINUL des interesat al politicienilor ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

985 mesaje
Membru din: 16/12/2013
Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 17:19

seniorii si senioarele kievului si nu numai lupta cot la cot cu studentii, intelectualiii, si fostii mlitari ukrainieni abandonati de rusi prin afgannistan, impotriva statului mafiot, oligarhic!
tu, ai votat bolsevici si ai aplaudat minerii din 1990 care au fost adusi in buc. de iliescul tau iubit sa planteze panselute. voi, protestati dansand pinguinul !
habar n-ai , se observa ca nu ai citit articolul, dar bati tasta opinand inept si total aiurea.

Raporteaza abuz de limbaj
dragosmagerusan

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Ianuarie 2014, ora 22:12

dar ce te faci daca nuse lasa schimbati? Adica ....

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 31 Ianuarie 2014, ora 16:52

De la: __hakon__, la data 2014-01-30 17:19:11seniorii si senioarele kievului si nu numai lupta cot la cot cu studentii, intelectualiii, si fostii mlitari ukrainieni abandonati de rusi prin afgannistan, impotriva statului mafiot, oligarhic!
tu, ai votat bolsevici si ai aplaudat minerii din 1990 care au fost adusi in buc. de iliescul tau iubit sa planteze panselute. voi, protestati dansand pinguinul !
habar n-ai , se observa ca nu ai citit articolul, dar bati tasta opinand inept si total aiurea.


cine bate tasta inept si total aiurea ? eu sau tu ?
flatulenta, am iesit in strada in 20-21si 22 dec....am fost in pta Universitatii si mi-am scos plaminii strigind si nu o data am spus ca , de fapt, revolutia din 89 s-a Incheiat abia atunci cind au venit minerii sa planteze panselutele neocomunismului ....dar asa esti tu si nu te poti abtine : maninci spanac si tu esti cel care habar n-arte ce spune, dar isi face datoria sa arunce cu scirna ....imi faci sila !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

985 mesaje
Membru din: 16/12/2013
Postat pe: 31 Ianuarie 2014, ora 17:35

minti, cu o nesimtire incomensurabila!
ai sustinut fervent neocomunistii si ai votat intodeauna criptocomunisti de teapa lui iliescu si geoana.
opiniile pe care le-ai exprimat pe topicul lui basescu ,iti tradeaza adevarata optiune de vot din ultimele doua decenii!

"flatulenta, mananci spanac, sci(a)rna"

hai sctr., mincinoasa ordinara! trollista decrepita !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 31 Ianuarie 2014, ora 17:58

de unde stii tu, mai RASPINDACULE , ai stat la fundul meu ? NU, ca daca ai fi stat m-ai fi vazut in 21 iesind din institut, ca sa vad cu ochii mei ce s-a-ntimplat la mitingul lui Ceau' ; in dimineata lui 22 ,m-ai fi vazut alaturi d'o mina de oameni ce tremurau de revolta, de spaima, de incertitudine, tinindu-se strins de mina si strigind JOS COMUNISMUL , timpitule !si m-ai fi vazut in noaptea aia la Tv romana
si nici macar asta n-ai facut : sa fi rasfoit acest topic sau pe cel cu revolutia, unde am povesti atit de mult.... ....
esti un POSTAC ordinar ce din asta traieste : din imprastierea mizeriei !
mi-e SILA de tine, gunoi uman !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

985 mesaje
Membru din: 16/12/2013
Postat pe: 31 Ianuarie 2014, ora 18:03

MINCINOASO!

Raporteaza abuz de limbaj
valeriulivanov

1792 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 1 Februarie 2014, ora 11:28

De la: sanda_dan_ion, la data 2014-01-30 07:48:40 vai vai vai, ii schimba pe conducatori si gata.... frectii totale...poporul e suveran?! aoleeu!!
,PARCA,PRIMUL MILION PRIN RROMI,A FOST AFACEREA UNUI POLITICIAN ?!. ;SI ATUNCI ,CINE?!, NE-A VANDUT DIN ROMANI IN RROMI ?!.

Raporteaza abuz de limbaj
9am117598

624 mesaje
Membru din: 14/08/2009
Postat pe: 1 Februarie 2014, ora 21:37

Gabi! Il punem pe Baselu pe un vapor sii dam ,, vant la pupa''
Acum eleiberaeaza toti puscariasii , o sa vdedeti dupa cate o sa se intample, ...
voi nu vedeti cum manipuleaza Basescu tot ce misca in tara asta?
Neaparat trebuie sa iesiti in strada in Bucuresti sa-l dati odata jos pt totdeauna.
fiti uniti si nu va mai certati aici , sunt unii sau unele pusi de ei sa va induca in eroare.., nu le dati apa la moara Gabi.
Romanilor din Bucuresti si toata tara nu fiti lasi, uniti-va pt viitorul copiilor nostri si a nepotilor nostri.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 2 Februarie 2014, ora 16:13

De la: 9am117598, la data 2014-02-01 21:37:22Gabi! Il punem pe Baselu pe un vapor sii dam ,, vant la pupa''
Acum eleiberaeaza toti puscariasii , o sa vdedeti dupa cate o sa se intample, ...
voi nu vedeti cum manipuleaza Basescu tot ce misca in tara asta?
Neaparat trebuie sa iesiti in strada in Bucuresti sa-l dati odata jos pt totdeauna.
fiti uniti si nu va mai certati aici , sunt unii sau unele pusi de ei sa va induca in eroare.., nu le dati apa la moara Gabi.
Romanilor din Bucuresti si toata tara nu fiti lasi, uniti-va pt viitorul copiilor nostri si a nepotilor nostri.


Sa ai un an bun, asa iti doresc !
cit despre jevronele despre care spui....ehhhh, sper ca va veni si ziua in care va da cu Subsemnatul...pe la Procuratura sau DNA !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1833 mesaje
Membru din: 4/06/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Februarie 2014, ora 14:11

De la: _Ingrid, la data 2014-01-30 12:06:228 februarie ora 16 Piata Universitatii - MOBILIZARE GENERALA

,,La 24 de ani de la momentul decembrie 1989, în contrast cu visurile și speranțele de atunci ale românilor, avem o clasã politicã imoralã, tot mai ruptã de cetãțeni, care s-a înconjurat cu ziduri legislative menite sã-i protejeze privilegiile. Prefãcându-se cã sunt în tabere opuse, politicienii mimeazã democrația, dar pe sub masã își dau mâna pentru a satisface interesele îmbogãțiților de tranziție și ale corporațiilor strãine.
În timp ce ei își pregãtesc superimunitãți și amnistii, abuzul de putere și de forțã devine singura lege aplicabilã restului de 20 de milioane de români. Disprețul este moneda cu care au tratat și trateazã cererile legitime ale cetãțenilor, strigate de nenumãrate ori în stradã de la 1 septembrie.
De aceea este necesar sã facem un pas înainte, sã-i determinãm pe unii dintre ei sã plece de la putere, iar pe ceilalți sã dãrâme zidurile legislative care acoperã afacerile murdare și împiedicã venirea unor oameni noi, necompromiși, sã gestioneze treburile publice.
Sunt numeroase revendicãrile care ar trebui incluse pe listã pentru a readuce România la o stare de normalitate, le-am notat doar pe cele mai dureroase în momentul actual și în special pe cele ce pot deschide uºa schimbãrii.
De aceea, cerem:
̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶ ̶
1. Demisia Guvernului Victor Ponta și a Președintelui Traian Bãsescu.
2. Modificarea legii partidelor politice pentru relaxarea condițiilor de înființare a acestora.
3. Revizuirea legilor electorale prin eliminarea pragurilor și reducerea numãrului de semnãturi pentru înregistrarea candidaților independenți.
4. Eliminarea obligației de declarare a adunãrilor publice.
5. Destituirea conducerii jandarmeriei și anchetarea abuzurilor comise la Pungesti și în alte localitãți, cu participarea unor experți desemnați de Consiliul Europei.
6. Retragerea infamelor inițiative legislative care vizeazã modificãri aduse Codului penal, legii amnistiei precum și respingerea proiectului de modificare a legii exproprierii.
7. Desecretizarea tuturor anexelor contractelor și clauzelor confidențiale încheiate de Statul Român, cu excepția celor din domeniul apãrãrii și siguranței naționale.
8. Interzicerea mineritului pe bazã de cianuri în România și includerea Roșiei Montane pe lista patrimoniului mondial UNESCO.
9. Interzicerea prin lege în România a fracturãrii hidraulice de mare volum în explorarea și exploatarea gazelor de șist și a altor hidrocarburi provenind din zãcãminte neconvenționale
10. Anularea concesiunilor și licențelor de explorare și exploatare a hidrocarburilor de șist."


Eu ma voi duce!



Raporteaza abuz de limbaj
9am117598

624 mesaje
Membru din: 14/08/2009
Postat pe: 4 Februarie 2014, ora 12:03

De la: gabigabi2, la data 2014-02-02 16:13:40
De la: 9am117598, la data 2014-02-01 21:37:22Gabi! Il punem pe Baselu pe un vapor sii dam ,, vant la pupa''
Acum eleiberaeaza toti puscariasii , o sa vdedeti dupa cate o sa se intample, ...
voi nu vedeti cum manipuleaza Basescu tot ce misca in tara asta?
Neaparat trebuie sa iesiti in strada in Bucuresti sa-l dati odata jos pt totdeauna.
fiti uniti si nu va mai certati aici , sunt unii sau unele pusi de ei sa va induca in eroare.., nu le dati apa la moara Gabi.
Romanilor din Bucuresti si toata tara nu fiti lasi, uniti-va pt viitorul copiilor nostri si a nepotilor nostri.


Sa ai un an bun, asa iti doresc !
cit despre jevronele despre care spui....ehhhh, sper ca va veni si ziua in care va da cu Subsemnatul...pe la Procuratura sau DNA !

Raporteaza abuz de limbaj
9am117598

624 mesaje
Membru din: 14/08/2009
Postat pe: 4 Februarie 2014, ora 12:11

Merci Gabi! la fel iti doresc si tie!multa sanatate!
Gandim la fel in ceea ce priveste pe oligarhi!
Ceausescu nu a fost asa vinovat ca ei a platit cu viata pt asta..

Sper sa platesca si ei cu varf si indesat pt ce au fcaut sa raspunda !
O sa vina si ziua aceea sa nu mai aiba imunitate.
Am vazut-o la tv pe Udrea cum vorbeste, acum ma enerveaza si ea de ma scoate din sarite la ce spune pe posturi tv, nu o mai pot suporta cand o aud si va ca si pe Basescu.
E posibil sa fie aici ea si Elena Basescu dar cu alte nume , cele care te contrazic aici pe site.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului CE TREBUIE SAFACA UN POPOR CIND ARE CONDUCATORI INCOMPETENTI
Mergi la: