back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine este crin antonescu?

 


 
Pagini: << 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 >> Sari la pagina:
 
stejerean_vasile

672 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bistrita

Postat pe: 24 Martie 2010, ora 12:15

De la: camioneros70, la data 2010-03-23 20:22:04Eu m-am schimbat , gata !! Vreau cu Anto !!!!


... Da' unde este , ºtie cineva ????


Cã nu mai ese pe ºtrase , pe sticlã , pe ziar ...pe blog....

... Sã-i fie oare ruºine cã acum câteva zile se strângea în braþe cu ... ???

Deci , apropos de topic : UNDE ESTE CRIN ????


a plecat departe ...pe Marte...


Omerta Vision
Fosta membra 9am.ro

1196 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Martie 2010, ora 12:31

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-21 17:15:42Nu stiu ce ai inteles dumneata din toate,dar mie mi se pare f ciudat ca esti atat de bine informat de toata activitatea d-nului Basescu.Nu stiu cat adevar si cata minciuna,dar imi miroase a SRI si Romania Mare,asa ca nu mai are rost sa continui discutia.La urma urmei,eu sunt la varsta cand n-o sa apuc prea multe transformari(in bine sau in rau),dar pacat de dumneta si de ceilalti tineri care nu vor avea niciun rost la un moment dat,datorita politicii deosebite(a furturilor) care s-au practicat si se practica din 90 si pana acum.Pacat de tara si de poporul ei!Una am dorit si alta am primit, datorita faptului ca nu am stiut sa alegem oameni noi,ci doar vechi tovarasi.Pacat ca si cei tineri care vin in politica sunt la fel ca cei vechi.Sa dea Dumnezeu sa nu fi dezamagit de noii politicieni si sa mearga treburile bine,desi eu ma cam indoiesc.

Raporteaza abuz de limbaj
,,Ai grije de gandurile tale....caci ele se vor transforma in cuvinte! Ai grije de cuvintele tale...caci ele se vor transforma in fapte ! Ai grije de faptele tale...caci ele se vor transforma in obiceiuri ! Ai grije de obiceiurile tale...caci acela va fi destinul tau !''
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Martie 2010, ora 15:05

mai ieri-alaltaieri chiar ma-ntrebam @camioneros ce mai faci ? pe unde esti si ce-i cu tine de nu mai apari .....azi te vad si nu-mi pare tocmai bine,ptr. ca trebuie sa cu tine : C.Antonescu-i presedintele tarii ? de ce acesta nu mai apare pe nicaieri ? de ce nu-si asuma responsabilitatea ptr. mizeria facuta profesorilor,mizerie facuta de el si PDL ?

Raporteaza abuz de limbaj
italyyellowcat

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Martie 2010, ora 15:13

Vorbesti despre Crin Antonescu de parca v-ati fi petrecut cea mai mare parte din viata unul in preajma altuia......ciudat lucru! Sau ai fost pus de altii sa intocmesti note informative despre dumnealui? Invers n-ar fi posibil deoarece n-am auzit ca domnul Antonescu sa-ti fi dedicat macar un rand, chiar si aici pe forum......

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Martie 2010, ora 15:20

pisicuto,cui i te adresezi de fapt ? mie,caci ai postat imediat sub mine sau altcuiva ? cui ,ca sa stim si noi cine-i persoana atit de apropiata de C.A,ca eu n-am dedus din nici-o postare acest aspect....nici macar dintr-a mea ! hai,te pup si indica "adrisantul" ca sa dai nastere la confuzii !

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Martie 2010, ora 18:54

Da...am remarcat in ultimul timp pe forum tehnica "confuzarii" daca se poate spune asta. Intra cate unul, printre randuri, pe langa subiect ...insinuant...denigrator...etc. Mama lor...se stiu ei....dar ii stim si noi.
@ gabi, din postul tau reiese ca tu puneai acele intrebari si nu ca persiflai measul anterior al lui @camioneros. Desi ma enerveaza sa ne aglomeram cu citat, se pare ca e mai "curat" asa. Nu mai dam loc la confuzii de interpretare si "adrisant". Cei noi sunt victime sigure...

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Martie 2010, ora 18:59

De la: super_green_frog, la data 2010-03-24 18:54:01Da...am remarcat in ultimul timp pe forum tehnica "confuzarii" daca se poate spune asta. Intra cate unul, printre randuri, pe langa subiect ...insinuant...denigrator...etc. Mama lor...se stiu ei....dar ii stim si noi.


te pup cu timiditate,intrucit ma simt un pic vinovata fata de tine......stii tu de ce ! cu mult drag

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Martie 2010, ora 19:05

nu @broscuto,nu asta-i motivul ci, cind dau sa-l citez pe @camioneros, mesajul nu apare ,desi mi se spune ca am postat cu succes....deci: el, camioneros ,in mesajul lui isi punea retoric intrebarea de ce nu mai apare C. Antonescu pe nicaieri,de parca el ar fi Presedintele tarii ,asa-i cerea socoteala ....de aici ,raspunsul meu cu acele intrebari,spunindu-i ca ma voi certa cu el,facind abstractie de faptul ca altcineva are de dat niste raspunsuri natiunii !

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 25 Martie 2010, ora 11:36

De la: strapontina, la data 2010-03-23 15:02:56Maramuresanca-ai dreptate este un arogant si un obraznic.Vorbea de menajeria portocalie la o emisiune pe Realitatea Tv.Asta da educatie domnule muzeograf Crin.Chiar asa ,intr-un partid mare sa fie numai animale?Formularea a stupefiat pe toti cei prezenti la dezbatere.Ce a facut acest individ pentru tara aceasta si poporul ei de la ultimele alegeri?Va spun eu ,a incasat salariu si indemnizatii din fondurile publice si a consumat benzina pentru ca,deh,cu metroul il doare coloana.Acest om nu are decat papagal si un permanent spirit de cearta.Cu ideile si solutiile pentru tara aceasta o duce mai rau.


Da` basescu exact solutii si idei are de redresat o economie, n-am ce spune!!!!!!!!!!!!!!!!
Manipulatorul ala de la Cotroceni n-are in cap decat sisteme de represiune impotriva opozitiei, mai ales PSD, exemplul perfect fiind DNA, faimoasa institutie de tip stalinist de fabricat dosare impotriva nealiniatilor.
Si sa stii ca menajerie sau nu, PD-L-ul a adunat toti oportunistii si inchinatorii la euroi, toti lasii si lingaii, asa ca ce respect astepti?
Populatia are doua optiuni: intra in PD-L, si are acces la bani si nu se bucura de respect ori nu intra in acest partid infect, n-are acces la bani dar sunt oameni respectabili.
DEPINDE CE ESTE MAI IMPORTANT PENTRU FIECARE DINTRE NOI!!!!!!!!!!!!!!!!!


minulescu_ileana

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Martie 2010, ora 13:04

De la: 9am150966, la data 2009-10-25 16:53:36un om de care avem nevoie !

prefer crin antonescu chiar daca a ramas repetent in fac decat unul ca basescu care a vandut romania si o face in continuare cu multa usurinta si satisfactie

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 25 Martie 2010, ora 13:08

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 13:46:15Cu cat va plateste Crinu,de-l elogiati atata,pentru aroganta lui.Cred ca sunteti ramasi cu laudele de pe vremea impuscatului.Hai sa si aplaudam!Ca de suntem tari,adica tare obraznici.


Ofofof, in Maramures inca nu s-au auzit matrapazlacurile "primului matelot al Tarii"! Si ne acuza cei de acolo ca am fi platiti, adica -de fapt- pentru ca stim ce se intampla langa noi! D-na, te rog eu frumos: daca nu stii/nu vezi/nu vrei sa vezi realitatea, ocupa-te de nepotei, gherghef, plimbat catelul, nu la urechit tovaraseste forumistii "mai informati" decat dvs. Sau scoateti-va ochelarii - de cal!

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 25 Martie 2010, ora 13:11

De la: minulescu_ileana, la data 2010-03-25 13:04:18
De la: 9am150966, la data 2009-10-25 16:53:36un om de care avem nevoie !

prefer crin antonescu chiar daca a ramas repetent in fac decat unul ca basescu care a vandut romania si o face in continuare cu multa usurinta si satisfactie


Uite exempu de cheltuiala idioata: cumpararea a 24 de avioane de vanatoare F16 rable cu 2 miliarde de euro ce ne vor tine 5 ani, in loc de 10 avioane Euro Fighter Typhoon, cu 390 de milioane de euro, noi si performante care ne tineau 20 de ani!!!!!!!!!!!!!
Asta exemplu de OM PROST!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
nu1nun

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Martie 2010, ora 14:48

Sunteti cumva PD-L isti??
De ce nu puneti fata in fata imaginea tuturor celor care candideaza la un anumit loc in societatea romaneasca?
Nu iau apararea nimanui, deci nici a lui Antonescu, hai sa fim credibili in ceea ce spunem.

Raporteaza abuz de limbaj
Siena

89 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Martie 2010, ora 23:46

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 18:55:57Nu ma pretind o cunoscatoare in ale politicii,dar la varsta mea,sper sa cunosc mai bine oamenii,decat d-voastra.Sunt de formatie liberara,din familie,dar nu-mi plac liberalii de conjuctura.Ce-a facut d-nul Antonescu in parlament sau ca ministru al sportului?NIMIC.Acum ajuns mai sus,datorita conjuncturii,se crede mai liberal decat adevaratii liberali.
In ce priveste maramuresenii mei,fiti pe pace,incep sa gandeasca mai bine,in ultima perioada.Nu-i mai poate pacali,alde Iliescu sau Antonescu,care se inteleg,interesant de bine.
Stanga (comunista)cu dreapta''liberala".INTERESANT!!!!!!!!!!! NU?


Doar pentru ca ati pus o intrebare, la care v-ati si dat un raspuns in necunostinta de cauza -asadar, cu superficialitate-, vi-l ofer.
In perioada in care Domnul Crin Antonescu a fost Ministru al Sportului, a dat o lege care nu a insemnat doar un fel de praf in ochii natiunii, precum asa-zisa "condamnare a comunismului".
Legea a fost aceea a acordarii unei rente viagere fiecarui Sportiv-de-Mare-Performanta, ce a obtinut Medalii la Campionate Mondiale, Europene sau Olimpice, adica, a facut ca Imnul acestei tari sa fie auzit oriunde in lume de catre oameni ridicati in picioare. Numele unora dintre ei au intrat deja in Istoria si Legenda Sportului Romanesc, asa precum IVAN PATZAIKIN ...
Legea impusa de catre Domnul C.A. fost un gest de respect cuvenit si de sustinere materiala fireasca, pe care aceasta natiune le datoreaza cu prisosinta acestor Oameni.
Dincolo de imaginea romantata a activitatii sportive, doar cei direct implicati sau cei din imediata apropiere a acestora, stiu, ca sportul de inalta performanta nu inseamna chiar deloc "sanatate", ci dimpotriva, ca mult discutatele deplasari in strainatate nu inseamna "vacante, relaxare", ci un interval de timp in care din acel loc strain, cu greu vezi un pic mai mult, decat aeroportul, hotelul, stadionul, un interval de timp incarcat de tensiunea maxima a competitiei cu tine insuti , cu competitorii directi, cu natiunea straina in fata careia evoluezi, cu asteptarile natiunii proprii fata de tine ... Intreaga aceasta povara li se afla asezata pe umerii si putini sunt aceia ce o pot duce.
Domnul Crin Antonescu a fost cel care s-a gandit la toate acestea in calitate de Mnistru si a concretizat respectul nostru, al tuturor, in aceasta renta viagera-
In Iulie sau Iunie 2009, o asa-zisa ministresa a sportului cu dosar penal (caruia nu i se da curs prin tot felul de subterfugii pdl-iste sau personale -fiindca inuman este (!), sa te atingi de o sarmana femeie gravida "peste noapte") ... asadar, aceasta monica ritzi s-a gandit sa puna la loc banii cheltuiti prin campanii euro-parlamentare, suspendand aceasta renta. E o problema?! ... Cert este ca nu a izbutit atunci.
Din decembrie insa, se tot joaca cineva cu acesti bani -cand sunt, cand nu mai sunt-, amanandu-se fara justificari trimiterea lor.
Ministerul Sportului abia daca mai exista intr-o formula de neinteles, ca departament mai degraba, pe undeva prin Ministerul Invatamantului ... adica, intr-un minister, pentru care ideea de a scoate Sportul cu totul din scoli, a fost pusa chiar serios (?!) in discutie !!!

Eu sunt monarhista ... dar, daca ar trebui sa aleg cativa politicieni demni de respect, rataciti in aceasta cloaca a politicii romanesti, lista o incep desigur cu Domnul CRIN ANTONESCU ... nu doar pentru meritul de a respecta Oamenii ci si pentru acele de a avea respect fata de sine insusi.

Raporteaza abuz de limbaj
... ganduri scrise pe frunze de mesteacan ...
Siena

89 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Martie 2010, ora 23:58

De la: vaneamarin, la data 2010-03-20 14:51:46
De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 13:46:15Cu cat va plateste Crinu,de-l elogiati atata,pentru aroganta lui.Cred ca sunteti ramasi cu laudele de pe vremea impuscatului.Hai sa si aplaudam!Ca de suntem tari,adica tare obraznici.


Ce anume va face sa credeti(sau doar sa spuneti ) ca este arogant Crin Antonescu? Nu-l slujeste pe Base asa cum fac Diaconescu ,Oprea,Boc etc?Stiti ,pe mine nu ma plateste Antonescu ,imi spun doar parerile mele si asa imi place sa cred ca facem toti pe acest forum. Eu nu mi-am pus problema daca pe dumneavoastra va plateste cineva sau nu. Nu va suparati dar Basescu cand numea premieri pe banda rulanta ,toti lingaii lui ,nu a fost arogant sau nu sunteti capabila sa il percepeti ca atare? Dar cand el, ca fost membru in guvernul Dascalescu de sub Ceausescu ,condamna comunismul nu va mira ca are nu doar aroganta,ci are o sfidare la adresa inteligentei poporului roman?Cand el a fost in toate guvernele DE SUB ILIESCU iar acum se pretinde de dreapta, va pare normal?Nu este asta maximul arogantei si a dispretului fata de faptele sale si fata de nivelul de intelegere al romanilor?Dar cand la una din mineriade a fost MINISTRU AL TRANSPORTURILOR ,va pare normal ca acest om sa critice pe altii cand el a fost parte din organizare?Asta nu este doar aroganta TERIBILA ,este MINCIUNA,TUPEU,NESIMTIRE SECURISTA. Obraznicia aia pe care o condamnati nu o vedeti la Basescu ?Ma mir,acolo pur si simplu STRIGA.

PS:Sunteti maramureseanca doamna ,dar nu cred ca toti din zona dumneavoastra sunt atat de slabi ca nivel de intelegere a faptelor politice.



Ca de fiecare data, Vaneamarin, limpezesti apele ... fie ca-i vorba de literatura, fie de politica ...
Multumesc pentru prezentarea completa, documantata a personajului traian basescu. Prin cele citite, respingerea mea fata de el, a capatat si sprijinul argumentele documentate, nu doar intuitive.

Raporteaza abuz de limbaj
... ganduri scrise pe frunze de mesteacan ...
Siena

89 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Martie 2010, ora 00:30

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-17 18:00:43Antonescu n-a infruntat furtuni pe mari si oceane,ca nu era capabil.N-are multe ,ca dintr-un salar amarat de dascal,nu putea sa-si cumpere.Un marinar castiga bine si-si permitea.Ceilalti PSD-ei si PNL-ei,s-au imbogatit dupa revolutie din furtisaguri si afaceri cu statul.



Doamna, perseverez in a nu va asimila unei zone a Tarii, prin care am trecut doar o data, dar pe care mi-am construit-o din imaginatie si "vederi", populand-o cu oameni drepti ( la figurat!), cu mintea luminata de umor, asa incat sfideaza hazliu pana si moartea, nu doar la Sapantza, cu obrajii rumeni, cu privirea limpede si directa ... Oameni cu randuiri intelepte, pe langa care trecand, le-as spune cu drag "ziua-buna ...
Pe Dumneavoastra, nu va pot "construi" decat din cuvintele ce le asterneti aici ... pe care citindu-le, chiar ca ma cuprinde "un rau de mare" ...
Eu tot trambitez, ca-s zodia taurului, tocmai pentru ca sunt la granita zodiei ... Nu cumva si Dumneavoastra sunteti "pe vreo granita" .?! ... fiindca "maramuresanca" get-beget, mi-este tare greu sa va socotesc ... O spun cu regret, credeti-ma ...


... ganduri scrise pe frunze de mesteacan ...
Siena

89 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Martie 2010, ora 02:03

De la: camioneros70, la data 2010-03-04 20:50:14Fiþi amabili , nu l-a vãzut cineva pe Crin , cã vreau sã-i strâng mâna la modul cel mai serios ...ºi sã-l felicit !!!

De ce ????



Nu mai ºtiu , am uitat !!!





Presupun , ca ai vrut sa faci o gluma.
Ceea ce a iesit, este doar o bascalie ... adica starea de spirit care, alaturi de expresia pur romaneasca -"Se poate si asa!"-, au adus natiunea asta, acolo, unde se afla acum. Doua pietre de moara pe care le tot taram dupa noi, doar pentru ca (prea ) multi dintre noi, le accepta cu atata usurinta.

Unde au ajuns nemtii, preluand dupa razboi, o Tara in ruina totala ?
Raspuns: DEPARTE !
Cum ?
Raspuns: Prin seriozitate si prin tot ce deriva din asta.

Unde am dus noi o minunatie de Tara, nedevastata -precum Germania- dupa razboi ?
Raspuns: in ruina !
Cum?
Raspuns: Prin bascalie, prin neglijarea educatiei; printr-o idee haotica despre libertate, ce anuleaza mai ales reguli ale bunului-simt; prin neglijarea intunecoasa a culturii; prin "gloria" de a nu fi citit vreo carte, afirmata in fata natiunii de catre domnisoare blonde -pentru care "prenumele" lui Dostoievski, este "Cehov", iar "Pakistanul se afla in Europa, "cam" pe unde-i Albania(!); prin "distractii-gratare" la mal de rau, ce lasa in urma mormane de mizerii ce acopera oglinda apelor si iarba, iar aerul ramane zgariat de vorbe anapoda si "muzici" asemenea; prin nepasare ... Prin absenta seriozitatii a respectului fata de tot si toate ... pentru ca, pentru ( prea !) multi, "se poate si asa !".

De unde se vede limpede, ca mai avem cale lunga, pana DEPARTE ...

























































Raporteaza abuz de limbaj
... ganduri scrise pe frunze de mesteacan ...
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 26 Martie 2010, ora 03:22

De la: gabigabi, la data 2010-03-24 15:05:35mai ieri-alaltaieri chiar ma-ntrebam @camioneros ce mai faci ? pe unde esti si ce-i cu tine de nu mai apari .....azi te vad si nu-mi pare tocmai bine,ptr. ca trebuie sa cu tine : C.Antonescu-i presedintele tarii ? de ce acesta nu mai apare pe nicaieri ? de ce nu-si asuma responsabilitatea ptr. mizeria facuta profesorilor,mizerie facuta de el si PDL ?


Stai linistita Gabi, pur si simplu Crin Antonescu este un om normal care mai are si alte preocupari in afara de "a se sparge in figuri" cum facea impostorul de la Cotroceni, mai ales in primul sau mandat.
Antonescu stie cand are ceva de spus, este franc, si nu-si iroseste timpul aiurea!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Martie 2010, ora 10:41

De la: gabigabi, la data 2010-03-24 18:59:05
De la: super_green_frog, la data 2010-03-24 18:54:01Da...am remarcat in ultimul timp pe forum tehnica "confuzarii" daca se poate spune asta. Intra cate unul, printre randuri, pe langa subiect ...insinuant...denigrator...etc. Mama lor...se stiu ei....dar ii stim si noi.


te pup cu timiditate,intrucit ma simt un pic vinovata fata de tine......stii tu de ce ! cu mult drag


Hei, nu ai de ce ! Treaba aia e o pata pe creier pe care o am ca tot omul si mi-o asum (daca te referi la simpatia mea ..stii tu pe alt topic).
Am aflat de la Silviu ca ti-a facut niste urari pe care ti le fac si eu aici ca tot ne-am intalnit : LA MULTI ANI ! SA FII SANATOASA ! SA AI PRIETENI ASA CUM TI-I DORESTI !

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Martie 2010, ora 10:46

De la: 9am178165, la data 2010-03-26 03:22:40
De la: gabigabi, la data 2010-03-24 15:05:35mai ieri-alaltaieri chiar ma-ntrebam @camioneros ce mai faci ? pe unde esti si ce-i cu tine de nu mai apari .....azi te vad si nu-mi pare tocmai bine,ptr. ca trebuie sa cu tine : C.Antonescu-i presedintele tarii ? de ce acesta nu mai apare pe nicaieri ? de ce nu-si asuma responsabilitatea ptr. mizeria facuta profesorilor,mizerie facuta de el si PDL ?


Stai linistita Gabi, pur si simplu Crin Antonescu este un om normal care mai are si alte preocupari in afara de "a se sparge in figuri" cum facea impostorul de la Cotroceni, mai ales in primul sau mandat.
Antonescu stie cand are ceva de spus, este franc, si nu-si iroseste timpul aiurea!!!!


Da, nu are stofa de "excroc sentimental" asta e clar. Nu asa a castigat voturi si incredere, vanzand gogosi ieftine, camere de tractor resapate, etc, spoturi de doi bani pe la etno, apartii hilare pe la OTV, etc.

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Martie 2010, ora 11:30

De la: noravi75, la data 2010-03-25 23:46:08
De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 18:55:57Nu ma pretind o cunoscatoare in ale politicii,dar la varsta mea,sper sa cunosc mai bine oamenii,decat d-voastra.Sunt de formatie liberara,din familie,dar nu-mi plac liberalii de conjuctura.Ce-a facut d-nul Antonescu in parlament sau ca ministru al sportului?NIMIC.Acum ajuns mai sus,datorita conjuncturii,se crede mai liberal decat adevaratii liberali.
In ce priveste maramuresenii mei,fiti pe pace,incep sa gandeasca mai bine,in ultima perioada.Nu-i mai poate pacali,alde Iliescu sau Antonescu,care se inteleg,interesant de bine.
Stanga (comunista)cu dreapta''liberala".INTERESANT!!!!!!!!!!! NU?


Doar pentru ca ati pus o intrebare, la care v-ati si dat un raspuns in necunostinta de cauza -asadar, cu superficialitate-, vi-l ofer.
In perioada in care Domnul Crin Antonescu a fost Ministru al Sportului, a dat o lege care nu a insemnat doar un fel de praf in ochii natiunii, precum asa-zisa "condamnare a comunismului".
Legea a fost aceea a acordarii unei rente viagere fiecarui Sportiv-de-Mare-Performanta, ce a obtinut Medalii la Campionate Mondiale, Europene sau Olimpice, adica, a facut ca Imnul acestei tari sa fie auzit oriunde in lume de catre oameni ridicati in picioare. Numele unora dintre ei au intrat deja in Istoria si Legenda Sportului Romanesc, asa precum IVAN PATZAIKIN ...
Legea impusa de catre Domnul C.A. fost un gest de respect cuvenit si de sustinere materiala fireasca, pe care aceasta natiune le datoreaza cu prisosinta acestor Oameni.
Dincolo de imaginea romantata a activitatii sportive, doar cei direct implicati sau cei din imediata apropiere a acestora, stiu, ca sportul de inalta performanta nu inseamna chiar deloc "sanatate", ci dimpotriva, ca mult discutatele deplasari in strainatate nu inseamna "vacante, relaxare", ci un interval de timp in care din acel loc strain, cu greu vezi un pic mai mult, decat aeroportul, hotelul, stadionul, un interval de timp incarcat de tensiunea maxima a competitiei cu tine insuti , cu competitorii directi, cu natiunea straina in fata careia evoluezi, cu asteptarile natiunii proprii fata de tine ... Intreaga aceasta povara li se afla asezata pe umerii si putini sunt aceia ce o pot duce.
Domnul Crin Antonescu a fost cel care s-a gandit la toate acestea in calitate de Mnistru si a concretizat respectul nostru, al tuturor, in aceasta renta viagera-
In Iulie sau Iunie 2009, o asa-zisa ministresa a sportului cu dosar penal (caruia nu i se da curs prin tot felul de subterfugii pdl-iste sau personale -fiindca inuman este (!), sa te atingi de o sarmana femeie gravida "peste noapte") ... asadar, aceasta monica ritzi s-a gandit sa puna la loc banii cheltuiti prin campanii euro-parlamentare, suspendand aceasta renta. E o problema?! ... Cert este ca nu a izbutit atunci.
Din decembrie insa, se tot joaca cineva cu acesti bani -cand sunt, cand nu mai sunt-, amanandu-se fara justificari trimiterea lor.
Ministerul Sportului abia daca mai exista intr-o formula de neinteles, ca departament mai degraba, pe undeva prin Ministerul Invatamantului ... adica, intr-un minister, pentru care ideea de a scoate Sportul cu totul din scoli, a fost pusa chiar serios (?!) in discutie !!!

Eu sunt monarhista ... dar, daca ar trebui sa aleg cativa politicieni demni de respect, rataciti in aceasta cloaca a politicii romanesti, lista o incep desigur cu Domnul CRIN ANTONESCU ... nu doar pentru meritul de a respecta Oamenii ci si pentru acele de a avea respect fata de sine insusi.


bravo, felicitari ! frumos si documentat spus si mai ales cu calm si demnitate ! mi-a placut mult postarea ta !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Martie 2010, ora 11:35

De la: broscuta_super_verde, la data 2010-03-26 10:41:25
De la: gabigabi, la data 2010-03-24 18:59:05
De la: super_green_frog, la data 2010-03-24 18:54:01Da...am remarcat in ultimul timp pe forum tehnica "confuzarii" daca se poate spune asta. Intra cate unul, printre randuri, pe langa subiect ...insinuant...denigrator...etc. Mama lor...se stiu ei....dar ii stim si noi.


te pup cu timiditate,intrucit ma simt un pic vinovata fata de tine......stii tu de ce ! cu mult drag


Hei, nu ai de ce ! Treaba aia e o pata pe creier pe care o am ca tot omul si mi-o asum (daca te referi la simpatia mea ..stii tu pe alt topic).
Am aflat de la Silviu ca ti-a facut niste urari pe care ti le fac si eu aici ca tot ne-am intalnit : LA MULTI ANI ! SA FII SANATOASA ! SA AI PRIETENI ASA CUM TI-I DORESTI !


multumesc broscuta mea cea draga....tu esti unul dintre prietenii pe care mi-i doresc !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

152 mesaje
Membru din: 21/09/2008
Oras: Timisoara

Postat pe: 26 Martie 2010, ora 11:42

De la: gabigabi, la data 2010-03-24 18:59:05
De la: super_green_frog, la data 2010-03-24 18:54:01Da...am remarcat in ultimul timp pe forum tehnica "confuzarii" daca se poate spune asta. Intra cate unul, printre randuri, pe langa subiect ...insinuant...denigrator...etc. Mama lor...se stiu ei....dar ii stim si noi.


te pup cu timiditate,intrucit ma simt un pic vinovata fata de tine......stii tu de ce ! cu mult drag


Veti gasi o explicatie aici:
restulstirilor.blogspot.com/2009/07/criticile-manipulatoare-prac...

gabigabi, multe si LA MULTI ANI!
O primavara luuuunga, insorita, linistita si armonioasa!
Am stiut de ieri, dar... nu am avut posibilitatea sa fac aceste urari. Dar...sper ca "se pune" chiar daca sosesc cu intarziere de o zi... :)


*Per la Scienza il Calabrone non potrebbe volare perché il suo corpo e troppo grande rispetto alle ali. Il Calabrone questo non lo sa, e vola !* *Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.* *Spesso, la verità più profonda, si trova grazie ad una piccola storia* *Vulturul poate zbura mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor putea ridica niciodata pana la nori* *"Ca urmare a asezarii geografice, a resurselor naturale si, mai ales a celei mai mici densitati (populationale) din Europa, Romania n-a fost niciodata un stat absolut independent. Tipul de Roman repudiat de toate puterile tutelare este nationalistul cu convingeri imposibil de corupt si patriotul refractar la operatii transactionale. Aceste insusiri de intelect si de caracter sunt considerate a fi periculoase si deci o vinovatie cu care nu se colaboreaza si care se pedepseste daca iese din anonimat. Exact invers, tipul de Roman agreat de toate puterile straine care au tutelat si care au controlat Romania: fara convingeri politice, caldicel in comportament si adaptabil in colaborari cameleon in politica, tranzactionist in afaceri oportunist in relatii si, intotdeauna, de partea Puterii si cu folosinta pentru Putere." (Serban Milcoveanu)**
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 26 Martie 2010, ora 11:52

Draga Gabi, iti doresc sa fi cea mai frumoasa si mai fericita intre femei, si toate sa se netezeasca-n calea ta, "LA MULTI ANI" si toata fericirea lumii sa vina peste tine!!!!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
ariams_2007

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Martie 2010, ora 13:48

CRIN=ipocrit,,betiv,golan,obraznic,impertinent,iresponsabil s.a.m.d.nu are nici o calitate si nu va fi in vecii vecilor presedintele Romaniei,un individ care nu iubeste poporul roman,un dezinteresat,caci altminteri ar fi pus umarul la guvernare(cea mai grea guvernare de la 1990 incoace) dar lasitatea il caracterizeaza ca si pe multi altii ca el

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 26 Martie 2010, ora 13:55

De la: 9am178165, la data 2010-03-26 11:52:17Draga Gabi, iti doresc sa fi cea mai frumoasa si mai fericita intre femei, si toate sa se netezeasca-n calea ta, "LA MULTI ANI" si toata fericirea lumii sa vina peste tine!!!!!!!!!!!!!!!!
SI BOC PRESEDINTE

Raporteaza abuz de limbaj
reio

486 mesaje
Membru din: 13/11/2009
Postat pe: 26 Martie 2010, ora 13:58

De la: ariams_2007, la data 2010-03-26 13:48:09CRIN=ipocrit,,betiv,golan,obraznic,impertinent,iresponsabil s.a.m.d.nu are nici o calitate si nu va fi in vecii vecilor presedintele Romaniei,un individ care nu iubeste poporul roman,un dezinteresat,caci altminteri ar fi pus umarul la guvernare(cea mai grea guvernare de la 1990 incoace) dar lasitatea il caracterizeaza ca si pe multi altii ca el


stai naibii ca te ineci ! sa-ti aduc o punga sa vomiti ? probabil ca asa iti aerisesti matale neuronul
Dar nu-ti zise bre nimeni, nimic despre baselu' matale, sti talica, ala de spune numai adevarul (lui), nu se atinge de alcool , vorbeste academic, este responsabil (cu Udrea), etc

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Martie 2010, ora 14:12

multumesc mult,@copilule pribeag....vreau sa-ti spun ca numele ales de tine,imi produce o sfisiere-n inima....ma doare acest "copil pribeag " ce nu-si gaseste locul si linistea ! cit despre urarile primite si azi....pai,nu-i bine sa tot fi felicitat ? ba-i grozav !
@178 - si tie iti multumesc si te simt aproape intotdeauna....pe care topic esti,hop si eu ! te sarut

@ariams2007 : ca bine le zici,mai fato,ca un om mare ! ....pai, cum sa-l alegi pe Crin,cind il ai pe Basescu : tata de familie si sot iubitor ....amant perfect si galanton : ii da iubitei nu un amarit parfum sau io stiu ce de flecustet,ci 2 ministere ! isi aranjeaza copilele cum stie el mai bine : pe una cu un apartament realizat "din vinzari anterioare " de 800.000de euroi-ce neam de neamul meu sau al tau n'om avea - si pe ' ntelectuala familiei o inzestreaza cu un post de europarlamentar ,binemeritat si scump platit prin Ritzisor cea iute de mina .....eeeee, ca mai bea si el un visichi acolo ....ca mai face cite un mic accident....ei,ce tot romanu' o mai pateste,nu ? si ce ,nu-si apara si prietenii ? n-ai vazut ce l-a plins pe Stolojan cind ala era pe moarte si l-a trimis la bai sa se trateze ,sacrificindu-se ptr. el si ptr. tara ?... pai nu-ti dai seama ce greu i-ar fi fost aluia ca presedinte ,asa bolnav cum era ? cum s-ar fi luptat ala -mare expert financiar- cu criza asta mondiala si-n special,MORALA ? da' nici nu vreau sa ma gindesc ce groaznic ar fi fost.... uite asa ne faceam de disperare

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Martie 2010, ora 14:18

De la: 9am045616, la data 2010-03-26 13:55:17
De la: 9am178165, la data 2010-03-26 11:52:17Draga Gabi, iti doresc sa fi cea mai frumoasa si mai fericita intre femei, si toate sa se netezeasca-n calea ta, "LA MULTI ANI" si toata fericirea lumii sa vina peste tine!!!!!!!!!!!!!!!!
SI BOC PRESEDINTE


pic....pic....pic ....termina odata, ca ma enervezi

Raporteaza abuz de limbaj
Siena

89 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Martie 2010, ora 14:34

Gabi, chiar daca ne stim doar un picut ... ma aflu si eu dincolo de usa, c-un buchet mare de flori, iar printre ele asezate cu drag, am pus si cele mai frumoase ganduri, pentru Sarbatoarea-Ta ...
LA MULTI si FERICITI ANI, alaturi de cine-ti este mai drag pe Lume ! :

Raporteaza abuz de limbaj
... ganduri scrise pe frunze de mesteacan ...
Pagini: << 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Crin Antonescu?
Mergi la: