back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine este crin antonescu?

 


 
Pagini: << 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> Sari la pagina:
 
9am155284

7 mesaje
Membru din: 15/10/2009
Postat pe: 13 Martie 2010, ora 13:54

Nu debat tama de astazi doar doresc sa amintesc cine sunt cetatenii si cum sunt tratati pe intregul Glob. De fapt sta in puterea sacrificiului mintii Umane sa-si priveasca interesele proprii si a nu lasa la mana altora sa li se rezolve problemele sociale, care prin necunoastere de catre cetatean sunt transformate in asa zisa "Poltica" cea ce inseamna, Dezbina si Stapaneste din totdeauna pana cand cetateanul intelege ca Cetateanul e Democratia si Democratia este Cetateanul, iar reprezentantii Cetateanului nu se pot impune Cetateanului decat atunci cand cetateanul lasa pe seama reprezentantului problemele lui sociale si astfel cetateanul devine doar o marioneta la indemana reprezentantului care profita inventand asa zis importantantul din "Politica".
Este foarte usor sa fie demascate slabiciunile Umane si de aceea sta la indemana tuturor sa recunoasca ca Omul nu este Masina si ca e necesar la randul lui sa recunoasca Colaborarea dar, depinde de Cetatean daca impune aceasta reprezentantului in cazul problemelor tarii noastre cum si in alte parti ale Lumii.
Articol
Ciudat e faptul ca nu e evident de clar ce inseamna Viata derizorie nu numai a romanului dar si a tuturor celorlalti cetateni din toate tarile din Lume unde sunt fara mila exploatati iar sufletele lor sunt incatusate de idealismul Sclavagismului, care exista imediat dupa asa zisa epoca de piatra si care face victime, balansind intre retorica si bilant iar numerotarea e necontenita cu adaugarea in paralel a mizeriei morale a celor care se autointituleaza organizatii salvatoare ale Umanitatii, muscand cu cruditate si nesat din sufletele Voastre plapande si decente si manipulandu-Le pentru a le mentine in permanenta in intuneric si deznadejde, pentru ca ei adevaratii mizerabili cu trupurile doar din materie carbonica fara de suflete sa se hraneasca sorbind necontenit Sufletele Voastre fiindu-le frica sa se opreasca deoarece inseamna in orice clipa agonia si sfarsitul lor. Cetateanul inseamna Democratia si invers, NU reprezentantul. Frica care detrmina aceste organizatii sa mentina o Lume in nesiguranta si Caos este triumfata si conditionata de Instinctul lor de Conservare care notifica clar mentalitatea lor cretina si animala precum acele carnivore care nu se mai pot satura niciodata, din cauza fricii dictate de Instinct indobitocit de nesatietate. Fiti siguri Copii ai Lumii ca ei stiu fragilitatea Voastra sufleteasca pe care o controleaza usor din clipa din care Va pierdeti speranta sa nu mai credeti in Iubire, aceasta minunata Energie pe care numai Barbatul si Femeia impreuna o pot creea si care insusi lui Dumnezeu ii este necesara. Nu Va lasati Sufletele pangarite de aceste Masini Carnivore care nu pot exista decat prin macabrul lor idealist Dezbina si Stapaneste-I. Sufletele Voastre se manjesc incet incet cu sangele infectat al acestora si numai pot fi salvate decat daca mai aveti o mana ingereasca de Speranta in Iubire. Femei din toata Lumea nu Va lasati pacalite de culorile amagitoare ale acestor Bestii dezbinandu-Va de Barbati si Copii, Barbati din toata Lumea!, nu Va transformati in Masini din cauza acestor dezbinari provocate de aceste asa zise organizatii ridicole care se indoapa cu bani de pe urma zdrobirii Sufletelor iubite dintre Voi si Femei si Copii. Luptati cu Capul SUS dar cu Iubire Voi toti acei care Va croiti mereu un Viitor si un Destin dar, Impreuna. Luptati, Luptati dar cu Iubire si Afectiune Impreuna.


vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 13 Martie 2010, ora 14:10

De la: remy_74, la data 2010-03-13 12:31:38ai dreptate crin antonescu pare a fi altfel dar cum zici si tu doar pare caci in realitate e cel mai mare tradator si lservant al unora care au furat si vor sa fure in continuare ar trebui sa vedeti cine este el de fapt in realitate nu sa va lasati orbiti de minciunile lui


Acuzi! Preiei un limbaj fabricat in laboratoarele Cotroceniului. Deci, iti intemeiezi parerea pe "informatiile" furnizate de "servicii". Care servicii sunt platite si de tine, deci iti "stimuleaza" justitiarismul pe banii tai! Si, din pacate, si pe banii mei!
Nu s-ar putea scoate o Lege prin care cei naivi si multi, ce asteapta "indicatiile pretioase" sa platesca numai ei? Fabulez, evident, dar m-am saturat de tzutzer, pentru care filtrul personal e doar pentru funny, in rest "judeca" altii pt. ei!

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3 mesaje
Membru din: 9/02/2010
Postat pe: 14 Martie 2010, ora 02:46

ce crin domnule,antonescu nu-i deajuns sau poate-i atit de fad cu numele lui cu tot.dom-le nu-i deajuns sa dai tare din gura si nici sa intimidezi prin atitudine si ce atitudine la antonescu!eu zic,parerea mea ,un presedinte mai ales,dar si un om simplu se poate distinge de ceilalti prin atitudine, caracter,valoare morala si RABDARE.vi se pare ca antonescu ar avea una din aceste calitati!?eu cred ca e gol pe dinauntru si umflat pe dinafara .sa conduci o tara,nu s-o risipesti,trebuie sa fii TARE, altfel romania nu ar fi rezistat de atitea secole necotropita.acum razboaiele sint psihologice, interne iar lupta-i pe putere,ca din totdeauna,putere inseamna bani multi pentru unii, pentru altii orgolii si vanitate. ce poate fi mai bine pentru noi, oamenii simpli ai acestei tari adica cei ce avem puterea votului?nu e mai bine sa avem la conducere un om puternic capabil sa se lupte singur cuCARACATITA.un om slab nu rezista si nu ar fi rezistat nici Mihai Viteazul,Stefan cel Mare ,Mircea cel Batran.nu a rezistat Decebal cand Traian a cucerit Dacia dar sfarsitul lui a fost pe seama demnitatii sale.poate antonescu sa inspire macar respect!!!!!!????????pacat,deocamdata nu stiu sa fie unul mai breaz decit T BASESCU.

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 14 Martie 2010, ora 05:23

De la: 9am144063, la data 2010-03-14 02:46:57ce crin domnule,antonescu nu-i deajuns sau poate-i atit de fad cu numele lui cu tot.dom-le nu-i deajuns sa dai tare din gura si nici sa intimidezi prin atitudine si ce atitudine la antonescu!eu zic,parerea mea ,un presedinte mai ales,dar si un om simplu se poate distinge de ceilalti prin atitudine, caracter,valoare morala si RABDARE.vi se pare ca antonescu ar avea una din aceste calitati!?eu cred ca e gol pe dinauntru si umflat pe dinafara .sa conduci o tara,nu s-o risipesti,trebuie sa fii TARE, altfel romania nu ar fi rezistat de atitea secole necotropita.acum razboaiele sint psihologice, interne iar lupta-i pe putere,ca din totdeauna,putere inseamna bani multi pentru unii, pentru altii orgolii si vanitate. ce poate fi mai bine pentru noi, oamenii simpli ai acestei tari adica cei ce avem puterea votului?nu e mai bine sa avem la conducere un om puternic capabil sa se lupte singur cuCARACATITA.un om slab nu rezista si nu ar fi rezistat nici Mihai Viteazul,Stefan cel Mare ,Mircea cel Batran.nu a rezistat Decebal cand Traian a cucerit Dacia dar sfarsitul lui a fost pe seama demnitatii sale.poate antonescu sa inspire macar respect!!!!!!????????pacat,deocamdata nu stiu sa fie unul mai breaz decit T BASESCU.


Bine, daca-ti place sa ai un presedinte dispretuit de toata lumea civilizata, care indatoreaza tara tot a doua luna cu un miliard de euro, cat de tare trebuie sa fi sa bagi mana in banul tarii?
Sa ai un presedinte care doneaza din banii nostrii, 100 de milioane de euro Republicii Moldova NERAMBURSABIL, cand noi insine suntem datori vanduti, care vinde o intreaga flota comerciala, care mananca pe la interlopi ca un flamand ca n-are de un bol de ciorba, care fabrica dosare in stil securist, cu tot felul de infractiuni inscenate dar lui isi acorda maximum de imunitate, cam CAT DE RUSINE ITI POATE FI CU ASA UN PRESEDINTE?
NU-TU SUFERA DACA NU ESTI JEFUIT?
VREI SA PLATEASCA COPIII TAI CU DOBANDA CE IMPRUMUTA BASESCU ACUM , NU PENTRU A DEZVOLTA SECTORUL ECONOMIC, CI PENTRU A CONSTRUI SEDII NOI SERVICIILOR SPECIALE?!!!!!!!!!!!!
NICI UN PRESEDINTE TARE, CI UN PRESEDINTE MARLAN SI RETARDAT ASTA ESTE T. BASESCU!!!!!!!!!!!!!!


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Martie 2010, ora 13:27

De la: 9am144063, la data 2010-03-14 02:46:57ce crin domnule,antonescu nu-i deajuns sau poate-i atit de fad cu numele lui cu tot.dom-le nu-i deajuns sa dai tare din gura si nici sa intimidezi prin atitudine si ce atitudine la antonescu!eu zic,parerea mea ,un presedinte mai ales,dar si un om simplu se poate distinge de ceilalti prin atitudine, caracter,valoare morala si RABDARE.vi se pare ca antonescu ar avea una din aceste calitati!?eu cred ca e gol pe dinauntru si umflat pe dinafara .sa conduci o tara,nu s-o risipesti,trebuie sa fii TARE, altfel romania nu ar fi rezistat de atitea secole necotropita.acum razboaiele sint psihologice, interne iar lupta-i pe putere,ca din totdeauna,putere inseamna bani multi pentru unii, pentru altii orgolii si vanitate. ce poate fi mai bine pentru noi, oamenii simpli ai acestei tari adica cei ce avem puterea votului?nu e mai bine sa avem la conducere un om puternic capabil sa se lupte singur cuCARACATITA.un om slab nu rezista si nu ar fi rezistat nici Mihai Viteazul,Stefan cel Mare ,Mircea cel Batran.nu a rezistat Decebal cand Traian a cucerit Dacia dar sfarsitul lui a fost pe seama demnitatii sale.poate antonescu sa inspire macar respect!!!!!!????????pacat,deocamdata nu stiu sa fie unul mai breaz decit T BASESCU.


La ce bun un pitbull din moment ce rezultatul e pe invers. Caracatita a auds-o si mai bine. Nu cumva trebuie sa ne intrebam daca asta e solutia, o asa zisa "mana de fier" ? Realitatea demontreaza contrariul. Avem nevoie de oameni "spalati" inainte de orice altfel nu mai scapam din aceeasi cloaca in care ne zbatem de peste 50 de ani.

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
sorin51

3 mesaje
Membru din: 23/11/2009
Oras: Barlad

Postat pe: 14 Martie 2010, ora 14:01

Antonescu este marioneta si pupincuristul lui Patriciu.A subordonat Partidului National Liberal interselor personale si de afaceri ale acestui personaj malefic.Patriciu a fost dovedit ca a finantat atat PNL-ul cat si PSD-ul.Nu se vede asta din atitudinea lui Antonescu fata de PSD? S-a pupat cu toti psedistii ca asa-i place conului Dinu Paturica,de asta a marcat banul!

Raporteaza abuz de limbaj
luter

75 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 14 Martie 2010, ora 14:03

De la: sorin51, la data 2010-03-14 14:01:04Antonescu este marioneta si pupincuristul lui Patriciu.A subordonat Partidului National Liberal interselor personale si de afaceri ale acestui personaj malefic.Patriciu a fost dovedit ca a finantat atat PNL-ul cat si PSD-ul.Nu se vede asta din atitudinea lui Antonescu fata de PSD? S-a pupat cu toti psedistii ca asa-i place conului Dinu Paturica,de asta a marcat banul!

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 14 Martie 2010, ora 17:02

De la: sorin51, la data 2010-03-14 14:01:04Antonescu este marioneta si pupincuristul lui Patriciu.A subordonat Partidului National Liberal interselor personale si de afaceri ale acestui personaj malefic.Patriciu a fost dovedit ca a finantat atat PNL-ul cat si PSD-ul.Nu se vede asta din atitudinea lui Antonescu fata de PSD? S-a pupat cu toti psedistii ca asa-i place conului Dinu Paturica,de asta a marcat banul!


Poate tu esti marioneta si agentul special cu 5000 de ron pe luna a lui basescu, e bine?
Pai tu vorbesti de interese personale si de afaceri in ceea ce-l priveste pe Crin Antonescu?
Stii ce, ia priveste tu spre Cotroceni sa vezi acolo pe seful mafiotilor, pe securistul, pe comunismul, pe talharul, pe retardatul, pe marlanul de basescu mondialu`.
Priceput-ai?!!!!!!!!!!!!
Sa nu cutezi sa ma contrazici pentru ca stii care este adevarul: NELEGITIMUL DE LA COTROCENI ESTE CEL MAI MARE CRIMINAL SI TICALOS DIN ISTORIA ROMANIEI.

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 14 Martie 2010, ora 23:07

De la: sorin51, la data 2010-03-14 14:01:04Antonescu este marioneta si pupincuristul lui Patriciu.A subordonat Partidului National Liberal interselor personale si de afaceri ale acestui personaj malefic.Patriciu a fost dovedit ca a finantat atat PNL-ul cat si PSD-ul.Nu se vede asta din atitudinea lui Antonescu fata de PSD? S-a pupat cu toti psedistii ca asa-i place conului Dinu Paturica,de asta a marcat banul!


Deontologule, baselu tau a cui marioneta e, nu cumva tot a lui Patriciu, caci Patriciu l-a finantat in 2004? A, aia nu se pune, cum le rastalamaciti voi pe toate, pedalailor! Dar tu a cui marioneta esti, pe tine cine te finanteaza sa postezi tampeniile basescului, asta care ar vinde-o si pe ma-sa doar-doar i-o mai creste vila Ioanei cu vreun etaj! Dar casa din Mihaileanu a cui marioneta e, Flota de asemeni?! Hai, curaj, sau te cheama Solomon, sau Gutau si ne scrii din inchisoare pe intuneric?

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 14 Martie 2010, ora 23:16

De la: 9am144063, la data 2010-03-14 02:46:57ce crin domnule,antonescu nu-i deajuns sau poate-i atit de fad cu numele lui cu tot.dom-le nu-i deajuns sa dai tare din gura si nici sa intimidezi prin atitudine si ce atitudine la antonescu!eu zic,parerea mea ,un presedinte mai ales,dar si un om simplu se poate distinge de ceilalti prin atitudine, caracter,valoare morala si RABDARE.vi se pare ca antonescu ar avea una din aceste calitati!?eu cred ca e gol pe dinauntru si umflat pe dinafara .sa conduci o tara,nu s-o risipesti,trebuie sa fii TARE, altfel romania nu ar fi rezistat de atitea secole necotropita.acum razboaiele sint psihologice, interne iar lupta-i pe putere,ca din totdeauna,putere inseamna bani multi pentru unii, pentru altii orgolii si vanitate. ce poate fi mai bine pentru noi, oamenii simpli ai acestei tari adica cei ce avem puterea votului?nu e mai bine sa avem la conducere un om puternic capabil sa se lupte singur cuCARACATITA.un om slab nu rezista si nu ar fi rezistat nici Mihai Viteazul,Stefan cel Mare ,Mircea cel Batran.nu a rezistat Decebal cand Traian a cucerit Dacia dar sfarsitul lui a fost pe seama demnitatii sale.poate antonescu sa inspire macar respect!!!!!!????????pacat,deocamdata nu stiu sa fie unul mai breaz decit T BASESCU.


Asa, pune-l pe traienel cel "breaz" langa Voievozi, vezi ca a mai fost unu' ca tine - octavian paler care i-a bagat lui ceausescu tampenia cu "epoca de aur". Ba, tutzerule, first: invata lb. romana; second: scrie-ti pe o hartie ideile, daca ai asa ceva: third: reciteste ce ai scris, consulta-te cu copiii tai, fata de care ar tb. sa ai macar responsabilitate, si daca crezi ca ce scrii tu le va face bine mai tarziu, posteaza! Ma tem insa ca esti un biet agramat, ajuns la capatul puterilor singurului neuron, ala responsabil doar de hranire si reproducere!
PS: vezi ca de "luptat" cu caracatitele romanii nu se mai pot lupta pt ca nu mai avem Flota, ne-a usurat "breazul" popeye de ea!

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 15 Martie 2010, ora 07:36

De la: 9am144063, la data 2010-03-14 02:46:57ce crin domnule,antonescu nu-i deajuns sau poate-i atit de fad cu numele lui cu tot.dom-le nu-i deajuns sa dai tare din gura si nici sa intimidezi prin atitudine si ce atitudine la antonescu!eu zic,parerea mea ,un presedinte mai ales,dar si un om simplu se poate distinge de ceilalti prin atitudine, caracter,valoare morala si RABDARE.vi se pare ca antonescu ar avea una din aceste calitati!?eu cred ca e gol pe dinauntru si umflat pe dinafara .sa conduci o tara,nu s-o risipesti,trebuie sa fii TARE, altfel romania nu ar fi rezistat de atitea secole necotropita.acum razboaiele sint psihologice, interne iar lupta-i pe putere,ca din totdeauna,putere inseamna bani multi pentru unii, pentru altii orgolii si vanitate. ce poate fi mai bine pentru noi, oamenii simpli ai acestei tari adica cei ce avem puterea votului?nu e mai bine sa avem la conducere un om puternic capabil sa se lupte singur cuCARACATITA.un om slab nu rezista si nu ar fi rezistat nici Mihai Viteazul,Stefan cel Mare ,Mircea cel Batran.nu a rezistat Decebal cand Traian a cucerit Dacia dar sfarsitul lui a fost pe seama demnitatii sale.poate antonescu sa inspire macar respect!!!!!!????????pacat,deocamdata nu stiu sa fie unul mai breaz decit T BASESCU.


Asa ca poate te potolesti cu osanalele, si tine minte pupincurist lesinat dupa banii lui basescu: din cauza voastra ma` securistii nelegitimului de la Cotroceni va lua avant Noua Dreapta, din cauza talharului ordinar si boului de interlop basescu si a hotilor PD-L-isti, ca daca nu ati fi abuzat vesnic si vesnic de bugetul Romaniei, stai linistit ca si poporul si-ar fi vazut de treaba.
Aveti grija ca VOI TICALOSILOR SUNTETI PE MARGINEA PRAPASTIEI, SI DIN CAUZA VOASTRA VOR INCEPE SI LA NOI MISCARILE DE EXTREMA DREAPTA, SI VA VOR RUPE CAPUL HOTI, UNELTITORI, DIVERSIONISTI SI CONTORSIONISTI DUPA PUNGA IMPOSTORULUI DE LA COTROCENI CE SUNTETI.

Raporteaza abuz de limbaj
9am175401

16 mesaje
Membru din: 1/12/2009
Postat pe: 15 Martie 2010, ora 13:55

nu cred in oamenii care seamana ura in numele democratiei/nu cred in oamenii care se cred mai deosebiti decit ceilalti /un bun politician trebuie sa fii fost cel putin in situatiile in care au fost cel putin 80% dintre alegatorii unei tari; ori acesta nu a muncit in viata lui, deci nu va putea reprezenta decit 20% din alegatori; caci doar atitia nu au muncit in viata lor.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 15 Martie 2010, ora 13:59

De la: 9am175401, la data 2010-03-15 13:55:26nu cred in oamenii care seamana ura in numele democratiei/nu cred in oamenii care se cred mai deosebiti decit ceilalti /un bun politician trebuie sa fii fost cel putin in situatiile in care au fost cel putin 80% dintre alegatorii unei tari; ori acesta nu a muncit in viata lui, deci nu va putea reprezenta decit 20% din alegatori; caci doar atitia nu au muncit in viata lor.
statisticile acestea le-ai avut de mult ???.....sau leaiauzit la radio vocea sant

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 16 Martie 2010, ora 10:53

cine nu este Crin Antonescu

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 16 Martie 2010, ora 13:40

De la: 9am045616, la data 2010-03-16 10:53:37 cine nu este Crin Antonescu


Iti raspund eu: Crin Antonescu NU este incuscrit cu bercea mondialu`, Crin Antonescu NU a furat flota Romaniei, Crin Antonescu NU incalca principiul separatiei puterilor in stat, Crin Antonescu NU este un mincinos ordinar incapabil sa se tina de cuvant ( vezi ca in curand somajul va ajunge la 10% iar mininosul si fraudulosul de la Cotroceni a PROMIS ca isi va da demisia!!), Crin Antonescu NU este un talhar, Crin Antonescu NU este un fraudulos, un impostor si un nelegitim care prin frauda, prin impostura si in afara vointei legitime a tuturor liberalilor sa ocupe scaunul pe care in ocupa.
Crin Antonescu NU este un gaozar, Crin Antonescu NU este un adulterin, Crin Antonescu NU este un hot, Crin Antonescu NU este un comunist, Crin Antonescu NU este un securist, Crin Antonescu NU este un nomenclaturist, Crin Antonescu NU A FACUT politie politica, Crin Antonescu NU este un corupt si NU este coruptibil.

ASTA II MANANCA FICATII LUI BASE NU-I ASA, CA NU POATE SA-I INSCENEZE DOSARE, CA NU-L POATE AVEA CU CEVA LA MANA, CA NU-I POATE INFRANGE VOINTA DE FIER!!!!!!!!!!!!!!
EU II UREZ MANCARIME DE FICATI CAT MAI RAPIDA SI EFICIENTA, CA PE AI NOSTRII NI I-A MANCAT DESTUL!!!!!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 16 Martie 2010, ora 21:58

De la: 9am175401, la data 2010-03-15 13:55:26nu cred in oamenii care seamana ura in numele democratiei/nu cred in oamenii care se cred mai deosebiti decit ceilalti /un bun politician trebuie sa fii fost cel putin in situatiile in care au fost cel putin 80% dintre alegatorii unei tari; ori acesta nu a muncit in viata lui, deci nu va putea reprezenta decit 20% din alegatori; caci doar atitia nu au muncit in viata lor.


Alooo, nene/tanti vrei sa faci mata cu mintea aia usurica afirmatia ca eu votant al PNL si a lui Crin nu muncesc? Adica doar mata si cei 80% munciti? La ce, caci dupa INS nu prea se vede c-ati face vreo branza, sau nici aia nu muncesc !?
Doamne, de unde mai apar si "incremenitii astia in proiect", ce invart procente, termeni grei precum "democratie" sau "bun politician", fara sa aiba macar habar de semnificatia lor?

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

206 mesaje
Membru din: 11/11/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Martie 2010, ora 10:06

un neica nimeni, arogant pana la prostie, care se crede buricul pamantului si de la care unii asteapta un program liberal de guvernare, probabil in ideea ca liberal inseamna a nu tine cont de nimic, totul sa fie vraiste...
la ce cunostinte are el, il cred in stare.. daca nu era revolutia si sistemul asta imbecil care promoveaza nonvalorile si puterea banului, ramanea un biet muzeograf, dar nici de asta nu sunt prea sigur...

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 17 Martie 2010, ora 11:59

De la: 9am171158, la data 2010-03-17 10:06:08un neica nimeni, arogant pana la prostie, care se crede buricul pamantului si de la care unii asteapta un program liberal de guvernare, probabil in ideea ca liberal inseamna a nu tine cont de nimic, totul sa fie vraiste...
la ce cunostinte are el, il cred in stare.. daca nu era revolutia si sistemul asta imbecil care promoveaza nonvalorile si puterea banului, ramanea un biet muzeograf, dar nici de asta nu sunt prea sigur...


Tu auzi ce vorbesti?
Crin Antonescu este un barbat adevarat, urmasul marilor inaintasi liberali, onest, corect, destept si cu coloana vertebrala.
Pai la tine, a fi arogant inseamna sa nu-i pupam talpile securistului basescu?!!!!!!!!!!!!!!
Atunci AMICE, NU NUMAI ANTONESCU CI NOI MULTE MILIOANE DE ROMANI SUNTEM AROGANTI, PENTRU CA ASTA VAD CA DEVINE UN TITLU DE GLORIE.
Pupa-i tu talpile impostorului de la Cotroceni, impreuna cu lingaul boc si cu Apex cel idiot, poate-poate va arunca 10 euro amaratilor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Maramuresanca

69 mesaje
Membru din: 2/03/2010
Postat pe: 17 Martie 2010, ora 18:00

Antonescu n-a infruntat furtuni pe mari si oceane,ca nu era capabil.N-are multe ,ca dintr-un salar amarat de dascal,nu putea sa-si cumpere.Un marinar castiga bine si-si permitea.Ceilalti PSD-ei si PNL-ei,s-au imbogatit dupa revolutie din furtisaguri si afaceri cu statul.

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 17 Martie 2010, ora 21:48

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-17 18:00:43Antonescu n-a infruntat furtuni pe mari si oceane,ca nu era capabil.N-are multe ,ca dintr-un salar amarat de dascal,nu putea sa-si cumpere.Un marinar castiga bine si-si permitea.Ceilalti PSD-ei si PNL-ei,s-au imbogatit dupa revolutie din furtisaguri si afaceri cu statul.


Auzi prietena, sa-ti spun o stire bomba?
videanu da prime de Pasti salariatilor de la Ministerul Economiei!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PAI SA-I MAI AUZIM NOI DE TAIERI DE ALOCATII, DE PENSII, DE SALARII SI DE SOMAJE, CA LE LUAM GATUL LA TOTI PORCII ASTIA DE MINISTRII, LUI BASESCU TALHARUL SECURIST, LUI BOC CEL IDIOT, SI CAPILOR PD-L.
ZICI CA S-AU IMBOGATIT PSD-ISTII SI PNL-ISTII DUPA REVOLUTIE?
EI IA MATALE GHEZASU` DE LA MARAMURES SI HAI SA NE INTALNIM IN GARA DE NORD, SI UITE ASA AMANDOUA SA NE PERINDAM DIN VILA IN VILA SI SA FACEM UN STUDIU COMPARATIV PE TREI COLOANE, CARE DINTRE EI AU VILELE CELE MAI MANDRE SI MAI FALOASE.
UITE EU AM DISPOZITIA SA FAC O PLIMBARE CU MATA DIN VILA IN VILA, SA LE APRECIEM IN METRI PATRATI DE MAGAOAIE, SI LA SFARSIT SA PUNEM PE NET, SAU MAI BINE, LA CANALUL TV" MULT IUBIT " DE BASESCU, ANTENA 3, REZULTATELE STUDIULUI NOSTRU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SA VEZI DACA NU TE VINDECI IN AI ACUZA DE IMBOGATIRE PE PSD-ISTI SI PE PNL-ISTI, O SA-TI PIARA CHEFUL DEFINITIV SA-I ACUZI PE ACESTI BEBELUSI IN ALE FURATULUI, CAND AI SA VEZI MAGAOAIELE FICELOR PREZIDENTIALE SI ALE MINISTRILOR ACTUALI!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 18 Martie 2010, ora 09:11

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-17 18:00:43Antonescu n-a infruntat furtuni pe mari si oceane,ca nu era capabil.N-are multe ,ca dintr-un salar amarat de dascal,nu putea sa-si cumpere.Un marinar castiga bine si-si permitea.Ceilalti PSD-ei si PNL-ei,s-au imbogatit dupa revolutie din furtisaguri si afaceri cu statul.


Doamna,dumnevoastra chiar aveti cultul marinarilor. . Nu stiu Antonescu daca era capabil sau nu sa "infrunte furtuni pe mari si oceane" deoarece a avut omul alta meserie. Cat de bun a fost Basescu in meseria sa, asta intr-adevar este un interesant subiect de discutie. Amiralul Nelson in batalia de la Trafalgar a distrus doar 22 de nave. Basescu la Anvers a incendiat 37 ceea ce parlitul ala de amiral nu putea sa reuseasca cu toate eforturile sale,flota inamica avea doar 33 de nave. .

In ceea ce priveste politicienii aveti dreptate,unii din ei au facut afaceri cu statul si s-au imbogatit din asta.Cei din PDL insa si Base ,pe care nu i-ati nominalizat, credeti cumva ca s-au imbogatit doar din bisnita cu blugi prin porturile lumii ?

Raporteaza abuz de limbaj
reio

486 mesaje
Membru din: 13/11/2009
Postat pe: 18 Martie 2010, ora 09:14

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-17 18:00:43Antonescu n-a infruntat furtuni pe mari si oceane,ca nu era capabil.N-are multe ,ca dintr-un salar amarat de dascal,nu putea sa-si cumpere.Un marinar castiga bine si-si permitea.Ceilalti PSD-ei si PNL-ei,s-au imbogatit dupa revolutie din furtisaguri si afaceri cu statul.


puparea in fund a gaozarului

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 18 Martie 2010, ora 09:17

De la: reio, la data 2010-03-18 09:14:18
De la: Maramuresanca, la data 2010-03-17 18:00:43Antonescu n-a infruntat furtuni pe mari si oceane,ca nu era capabil.N-are multe ,ca dintr-un salar amarat de dascal,nu putea sa-si cumpere.Un marinar castiga bine si-si permitea.Ceilalti PSD-ei si PNL-ei,s-au imbogatit dupa revolutie din furtisaguri si afaceri cu statul.


puparea in fund a gaozarului


"Mandra corabia,mester carmaciul!"

Raporteaza abuz de limbaj
claudia397

54 mesaje
Membru din: 5/12/2009
Postat pe: 18 Martie 2010, ora 11:03

vei trage tu chiulul in urmatorii 5 ani cu basescu! vei trage chiulul pentru ca nu veui avea unde sa muncesti fraiere! doar baietii si fetele lui vor avea locuri de munca platite gras.

Raporteaza abuz de limbaj
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Martie 2010, ora 11:19

De la: 9am178165, la data 2010-03-17 21:48:16
De la: Maramuresanca, la data 2010-03-17 18:00:43Antonescu n-a infruntat furtuni pe mari si oceane,ca nu era capabil.N-are multe ,ca dintr-un salar amarat de dascal,nu putea sa-si cumpere.Un marinar castiga bine si-si permitea.Ceilalti PSD-ei si PNL-ei,s-au imbogatit dupa revolutie din furtisaguri si afaceri cu statul.


Auzi prietena, sa-ti spun o stire bomba?
videanu da prime de Pasti salariatilor de la Ministerul Economiei!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PAI SA-I MAI AUZIM NOI DE TAIERI DE ALOCATII, DE PENSII, DE SALARII SI DE SOMAJE, CA LE LUAM GATUL LA TOTI PORCII ASTIA DE MINISTRII, LUI BASESCU TALHARUL SECURIST, LUI BOC CEL IDIOT, SI CAPILOR PD-L.
ZICI CA S-AU IMBOGATIT PSD-ISTII SI PNL-ISTII DUPA REVOLUTIE?
EI IA MATALE GHEZASU` DE LA MARAMURES SI HAI SA NE INTALNIM IN GARA DE NORD, SI UITE ASA AMANDOUA SA NE PERINDAM DIN VILA IN VILA SI SA FACEM UN STUDIU COMPARATIV PE TREI COLOANE, CARE DINTRE EI AU VILELE CELE MAI MANDRE SI MAI FALOASE.
UITE EU AM DISPOZITIA SA FAC O PLIMBARE CU MATA DIN VILA IN VILA, SA LE APRECIEM IN METRI PATRATI DE MAGAOAIE, SI LA SFARSIT SA PUNEM PE NET, SAU MAI BINE, LA CANALUL TV" MULT IUBIT " DE BASESCU, ANTENA 3, REZULTATELE STUDIULUI NOSTRU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SA VEZI DACA NU TE VINDECI IN AI ACUZA DE IMBOGATIRE PE PSD-ISTI SI PE PNL-ISTI, O SA-TI PIARA CHEFUL DEFINITIV SA-I ACUZI PE ACESTI BEBELUSI IN ALE FURATULUI, CAND AI SA VEZI MAGAOAIELE FICELOR PREZIDENTIALE SI ALE MINISTRILOR ACTUALI!!!!!!!


Videanu ne da un exemplu despre ceea ce inseamna "solidaritate de criza" pe care cu onor o trambiteaza PDL. O intrebare : celor care au ramas fara servici, cine le da prime ? Unii si cu salariu si cu prime iar altii fara salariu, fara alternativa, aruncati in mizerie fara sa li se fi pregatit anterior masuri de sustinere eventual pentru a putea porni ceva pe cont propriu. Cum ii mai recuperezi pe oamenii astia din moment ce i-ai aruncat cu buna stiinta la periferia societatii fara cale de intoarcere. Nu era firesc ca inainte sa vina valul de someri, tu guvernant de vaza, sa fi pregatit deja un set de masuri pentru a le oferi alternativa. Nu trebuia deja sa existe o lege prin care ei isi pot deschide o afacere fara a plati taxe o perioada de gratie ? Eventual, pe langa banii care se duc in hau pe plata indemnizatiilor de somaj ar fi trebuit sa "pui ceva" pentru o posibila trimitere a lor in circuitul economic pe cont propriu. Dimpotriva, pana si PFA-ul am inteles ca va fi pe cale de disparitie. Se pare ca se cauta orientarea catre activitatile la negru, n-asa ?
In ce priveste invitatia la consultari pe tema modificarii constitutiei, m-am simtit razbunata prin conduita domnului Antonescu. Da, a fost la inaltime si de data asta. Se pare ca cineva si-a gasit acul de cojoc pe masura. Din seria incredibil dar adevarat.


Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
andrei_cristianva

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Martie 2010, ora 14:25

Salut!nu prea am ainteles ce-ai vrut sa spui mai bine te-apucai de scris carti,ai cam batut campii,te-ai dus de la realitate la biblie,iar de la biblie mai aveai putin si scriai SF.Ai grija esti mult prea deprimat,sa nu-ti scapi eu-l in vreo prapastie fara fringhie,(si nu pentru a te spinzura ci pentru a iesi la realitate).Aduti aminte de valorile lumii si nu de neputintele ei,astea sunt lucruri firesti in orice societate,asta este mersul ei,indiferent daca traiesti ,,tu,, bine sau rau,pacat ai capacitate.Acum nu vreau sa-l ridic pe Antonescu sus dar a fost singurul care a vorbit de valori, dar intram in politica si n-o sa ne intelegem, pentru ca din pacate incarcarea negativa e mult prea mare,iar media nu face altceva decat sa o amplifice.Nu vreau sa te simti jignit de ce ti-am scris ci vreau sa te fac sa gandesti pozitiv,daca am reusi sa convingem marea majoritate sa faca asta am fi toti INVINGATORI,pana atunci sunt si invinsii p-aici.
Succes!
Cu stima... un om...

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Martie 2010, ora 17:14

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-17 18:00:43Antonescu n-a infruntat furtuni pe mari si oceane,ca nu era capabil.N-are multe ,ca dintr-un salar amarat de dascal,nu putea sa-si cumpere.Un marinar castiga bine si-si permitea.Ceilalti PSD-ei si PNL-ei,s-au imbogatit dupa revolutie din furtisaguri si afaceri cu statul.


ca bine ai zis : un salariu amarit de dascal ! asa-i ! si pe vremea comunistilor, ca si acum, scoala si dascalii erau platiti prost si ne mai miram de ce un profesor cu 35 ani de profesorat are putin peste 1000 ron ?....rusinos ! si da,iar ai dreptate : Marinelul avea in 90 , 1 milion de lei si 60.000 dolari ! din ce,iubita tovarasa ? din Bisnita si cum naravul din fire n-are lecuire, a matrasit si Flota si tot pe ce-a pus mina si a reusit sa palmeze ! ....l-ai votat ca ti se pare cel mai bun ....la ce ? la hahaiala ? la dansuri din buric si poale-n cap prin restaurante ? la vorbe intelectuale ca : pasarica,gaozar ? la dosuri de palma date copiilor si furat telefoanele ziaristelor ? desigur,alegem in functie de nevoile noastre si punem stampila pe omul ce corespunde acelor aspiratii : tu,pe Basescu ! eu,ca amatoare de muzee ,de'o carte si o muzica buna si Nu manele , alegindu-l pe Crin Antonescu, mi-am exprimat speranta ca Romania isi va aduce aminte de bun-simt ; de demnitate ; de un comportament de Domn si nu de unul de boschetar ,ce nu ne aduce cinste nicaieri in lume !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 19 Martie 2010, ora 11:10

De la: gabigabi, la data 2010-03-18 17:14:25
De la: Maramuresanca, la data 2010-03-17 18:00:43Antonescu n-a infruntat furtuni pe mari si oceane,ca nu era capabil.N-are multe ,ca dintr-un salar amarat de dascal,nu putea sa-si cumpere.Un marinar castiga bine si-si permitea.Ceilalti PSD-ei si PNL-ei,s-au imbogatit dupa revolutie din furtisaguri si afaceri cu statul.


ca bine ai zis : un salariu amarit de dascal ! asa-i ! si pe vremea comunistilor, ca si acum, scoala si dascalii erau platiti prost si ne mai miram de ce un profesor cu 35 ani de profesorat are putin peste 1000 ron ?....rusinos ! si da,iar ai dreptate : Marinelul avea in 90 , 1 milion de lei si 60.000 dolari ! din ce,iubita tovarasa ? din Bisnita si cum naravul din fire n-are lecuire, a matrasit si Flota si tot pe ce-a pus mina si a reusit sa palmeze ! ....l-ai votat ca ti se pare cel mai bun ....la ce ? la hahaiala ? la dansuri din buric si poale-n cap prin restaurante ? la vorbe intelectuale ca : pasarica,gaozar ? la dosuri de palma date copiilor si furat telefoanele ziaristelor ? desigur,alegem in functie de nevoile noastre si punem stampila pe omul ce corespunde acelor aspiratii : tu,pe Basescu ! eu,ca amatoare de muzee ,de'o carte si o muzica buna si Nu manele , alegindu-l pe Crin Antonescu, mi-am exprimat speranta ca Romania isi va aduce aminte de bun-simt ; de demnitate ; de un comportament de Domn si nu de unul de boschetar ,ce nu ne aduce cinste nicaieri in lume !
un crinut de la mine

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Martie 2010, ora 17:36

De la: 9am045616, la data 2010-03-19 11:10:30
De la: gabigabi, la data 2010-03-18 17:14:25
De la: Maramuresanca, la data 2010-03-17 18:00:43Antonescu n-a infruntat furtuni pe mari si oceane,ca nu era capabil.N-are multe ,ca dintr-un salar amarat de dascal,nu putea sa-si cumpere.Un marinar castiga bine si-si permitea.Ceilalti PSD-ei si PNL-ei,s-au imbogatit dupa revolutie din furtisaguri si afaceri cu statul.


ca bine ai zis : un salariu amarit de dascal ! asa-i ! si pe vremea comunistilor, ca si acum, scoala si dascalii erau platiti prost si ne mai miram de ce un profesor cu 35 ani de profesorat are putin peste 1000 ron ?....rusinos ! si da,iar ai dreptate : Marinelul avea in 90 , 1 milion de lei si 60.000 dolari ! din ce,iubita tovarasa ? din Bisnita si cum naravul din fire n-are lecuire, a matrasit si Flota si tot pe ce-a pus mina si a reusit sa palmeze ! ....l-ai votat ca ti se pare cel mai bun ....la ce ? la hahaiala ? la dansuri din buric si poale-n cap prin restaurante ? la vorbe intelectuale ca : pasarica,gaozar ? la dosuri de palma date copiilor si furat telefoanele ziaristelor ? desigur,alegem in functie de nevoile noastre si punem stampila pe omul ce corespunde acelor aspiratii : tu,pe Basescu ! eu,ca amatoare de muzee ,de'o carte si o muzica buna si Nu manele , alegindu-l pe Crin Antonescu, mi-am exprimat speranta ca Romania isi va aduce aminte de bun-simt ; de demnitate ; de un comportament de Domn si nu de unul de boschetar ,ce nu ne aduce cinste nicaieri in lume !
un crinut de la mine


zauuu? mersic ! am crezut ca esti pe contra cu mine !

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Martie 2010, ora 20:22

De la: andrei_cristianva, la data 2010-03-18 14:25:04Salut!nu prea am ainteles ce-ai vrut sa spui mai bine te-apucai de scris carti,ai cam batut campii,te-ai dus de la realitate la biblie,iar de la biblie mai aveai putin si scriai SF.Ai grija esti mult prea deprimat,sa nu-ti scapi eu-l in vreo prapastie fara fringhie,(si nu pentru a te spinzura ci pentru a iesi la realitate).Aduti aminte de valorile lumii si nu de neputintele ei,astea sunt lucruri firesti in orice societate,asta este mersul ei,indiferent daca traiesti ,,tu,, bine sau rau,pacat ai capacitate.Acum nu vreau sa-l ridic pe Antonescu sus dar a fost singurul care a vorbit de valori, dar intram in politica si n-o sa ne intelegem, pentru ca din pacate incarcarea negativa e mult prea mare,iar media nu face altceva decat sa o amplifice.Nu vreau sa te simti jignit de ce ti-am scris ci vreau sa te fac sa gandesti pozitiv,daca am reusi sa convingem marea majoritate sa faca asta am fi toti INVINGATORI,pana atunci sunt si invinsii p-aici.
Succes!
Cu stima... un om...


Daca poti sa precizezi cui anume te adresai cu scheme de genul asta, franghii , eu-uri, incarcarcari, etc. Ori esti mai nou pe forum, nu ne cunosti si atunci nu ai cum sa te referi ca pozitivismul sau nehgativismul nostru. Un lucru e sigur, nu incarcarea negativa este ceea ce da pe afara, mai gandeste-te. Mai degraba prostia ridicata la rang inalt, lipsa de competenta, grobianismul, minciuna, inselatoria ieftina, cinismul, nerusinarea. Toate astea sunt departe de "valorile lumii" la care cu ipocrizie faci referire. O intorci ca personalul la Focsani sau Pascani...depinde pe unde ai drumuri in familie.
In rest, mi-ai provocat un zambet dovada ca sunt o persoana pozitiva.
In ce priveste pe "invinsii de p-aci"..da, e SF ceea ce spui ca sa nu spun ce visezi,.mai reflecteaza si nu uita ca roata vietii se invarte. Mai mult de atat se stie ca demnitatea nu iti este conferita neconditionat de o pozitie ci tu trebuie sa te ridici la demnitatea pozitiei pe care o ocupi, altfel ESTI NIMIC. Nici o fiinta nu poate supravietui fara apreciere si consideratie. Din punctul asta de vedere unii sunt morti deja sau cel putin pierduti indiferent de functiile ocupate vremelnic, dincolo de banii "facuti" prin conturi, ei nu se bucura de apreciere si respect. Nu au facut nimic....Sunt ei niste invingatori ? Ma indoiesc.
Marea majoritate nu poarta vina jalnicelor guvernari. Marea majioritate a dat dovada de buna-credinta pe care asa zisii "invingatori" au interpretat-o gresit. Tot marea majoritate o sa-i trimita unde le e locul, sa nu te indoiesti. Practic, mandatul asta e pedeapsa pe care si-o meritau. S-o savureze.

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
Pagini: << 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Crin Antonescu?
Mergi la: