back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine este crin antonescu?

 


 
Pagini: << 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 5 Martie 2010, ora 16:37

De la: 9am044282, la data 2010-03-05 15:13:54Ii doresc domnului Crin Antonescu,mult succes in tot ceea ce intreprinde si mai ales ,sa dea Domnul sa fie reales in fruntea Partidului National Liberal,la acest Congres!...Nu vreau sa-mi imaginez ca delegatii prezenti au alta optiune!...Ar fi rau pentru partid!...Sper ca se va ajunge sa se faca si altfel de politica,in tara noastra,cu oameni de tipul domnului Crin Antonescu!...
daca vrei punetil in rama si puinel deasupra capuli


9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 5 Martie 2010, ora 16:44

Spre deosebire de portocaliii, noi nu ne inchinam la dl. Antonescu, am convingerea ca nici nu ar aprecia atitudinea asta, acu` stiu ca pentru PD-L-ei e cam greu sa-si imagineze cum vine treaba asta!!!!!!!!!!
Cand esti intr-un partid in care trebuie sa-l lingi continuu pe lider ca sa-ti fie bine ( de exemplu, Sever Voinescu adulandu-l cu patos pe nelegitimul basescu, pe post de poet de curte), e cam greu sa concepi notiunea de respect, de cosideratie fata de un om merituos, realmente oamenii astia nu pot pricepe!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Martie 2010, ora 17:24

De la: 9am178165, la data 2010-03-04 20:08:45
De la: super_green_frog, la data 2010-03-04 16:21:48Crin Antonescu pare o sansa reala pentru noi, pare solutia prin care am putea scapa la un moment dat de "buricii pamantului" care troneaza in politica noastra de peste 50 de ani. Pana acum e singurul care vrea asta, cel putin asa mi se pare.In rest, vor sa-si invarte cumetriile pe mai departe. Nu le pasa de poporul asta, a devenit cat se poate de clar. Au intors totul cu susul in jos numai fiindca ei "stiu si fac politica". Cineva trebuie sa readuca in normalitate scara de valori a echitati, moralitati, materialitatii, spiritualitatii, etc. Oricine poate vedea cat e de greu sa fii impotriva curentului. Crin Antnescu pare singurul politician intrigat de sensul in care au evoluat lucrurile in timp si de modul in care se invartesc ele concret. E singurul care spune ca nu-i place si nu mai vrea dupa modelul dat de confratii politicieni si predecesori. Pana la urma, vorba lui. de ce mai faci politica ? Daca aici s-a ajuns cu politica practicata mai bine lipsa. E chintesenta conceptului ca nu faci politica pentru tine ci pentru semenei. Altfel n-ar trebui sa-ti fie permis. Stai acasa sau sau alegi alta meserie, nu cea de poilitician. Politicienii de bun simt ori fac ceva pentru cei pe care ii conduc, ori stau acasa. Cam asta am vazut la Crin. E gata sa renunte daca nu va putea sa faca lucrurile sa mearga intr-o directie fireasca, alta de pana acum.


ADMIRABIL SPUS, ai dreptate, Crin Antonescu este o persoana de cuvant, are distinctie, este realmente un om corect!!!!!!!!!!!!!!


Imi cer scuze pentru greselile de redactare. Mai mananc litere, imi fug degetele pe tastatura si nu recitesc niciodata ce postez. Postez in graba, "pe furate". Am citit acum si m-am rusinat de greseli.

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Martie 2010, ora 17:26

De la: 9am045616, la data 2010-03-05 16:37:27
De la: 9am044282, la data 2010-03-05 15:13:54Ii doresc domnului Crin Antonescu,mult succes in tot ceea ce intreprinde si mai ales ,sa dea Domnul sa fie reales in fruntea Partidului National Liberal,la acest Congres!...Nu vreau sa-mi imaginez ca delegatii prezenti au alta optiune!...Ar fi rau pentru partid!...Sper ca se va ajunge sa se faca si altfel de politica,in tara noastra,cu oameni de tipul domnului Crin Antonescu!...
daca vrei punetil in rama si puinel deasupra capuli


Tocmai de astfel de marlanii am vrea sa scapam pe viitor mai ales la nivelul de "model" de invingator. Incet, incet speram sa nu mai fim expusi grobianismului ca o a doua natura.
Si daca tot vorbim de soarta societatii in care traim atunci sa vorbim de repercursiunile unei "masuril" fiscale. Vorbind de taxa peavere la limita de 500.000 Euro, vezi doamne cumulata pe familie ca nu cumva sa scape vreun om de conditie medie nedistrus si nestrivit de magnatii nostrii de carton. Sa luam un exemplu pur teoretic, un violonist intr-o filarmonica, provenind dintr-o familie de conditie buna de la care a mostenit o casa frumosa intr-o zona buna in care locuieste cu familia sa. Sa-l punem sa plateasca 5000 Euro pe an in conditiile in care cu banii astia ar trebui sa-si schimbe acoperisul ? Sa lase chletuielile cu proprietatea deoparte, sa lase casa sa cada pe el, sa munceasca dar sa faca foamea pentru a plati "darea pe avere" la stat ? Sau mai bine sa vanda si sa-l trimitem la sapa ? Ce ziceti ? Ia sa mai mergeti voi la sapa dragi politicieni ca tot nu faceti nimic rezonabil din ceea ce ar trebui sa faceti !!!! Lasati-ne ca ne descurcam si singuri fara "sa ne dati" sau sa ne luati voi cate ceva. Va credeti Mesia pe lumea asta ? Fiti rezonabili ca nu sunteti mai buni decat violonistul cu pricina. El este un exemplu de munca, pregatire, stradanie, talent, daruire renuntare. Notiunile aste va sunt straine fiindca va lipseste bunul simt, constiinta si nu aveti nimic sfant in voi. Nu ne mai prigoniti. In tara asta sunt multi oameni minunati carora nu le ajungeti nici la degetul mic. Nu va e rusine pentru ceea ce le faceti cu nerusinare ? Lumea nu se rezuma la voi si modelul oferit de voi.

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 7 Martie 2010, ora 23:59

Este un lider puternic si cult, adica ceva rarisim in Romania!!!!!!!!!!!!!!
Sper din tot sufletul sa atraga electorat decent asa la greu, sa mai terminam cu murdaria basesciana portocalie.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 8 Martie 2010, ora 09:04

De la: camioneros70, la data 2010-03-04 20:50:14Fiþi amabili , nu l-a vãzut cineva pe Crin , cã vreau sã-i strâng mâna la modul cel mai serios ...ºi sã-l felicit !!!

De ce ????



Nu mai ºtiu , am uitat !!!




Deoarece a castigat alegerile in PNL si deoarece continua sa lupte pentru o alta Romanie decat cea oferita de Basescu si gasca lui de lingai. Ai uitat sau nu ai stiut niciodata ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 8 Martie 2010, ora 14:33

De la: vaneamarin, la data 2010-03-08 09:04:35
De la: camioneros70, la data 2010-03-04 20:50:14Fiþi amabili , nu l-a vãzut cineva pe Crin , cã vreau sã-i strâng mâna la modul cel mai serios ...ºi sã-l felicit !!!

De ce ????



Nu mai ºtiu , am uitat !!!




Deoarece a castigat alegerile in PNL si deoarece continua sa lupte pentru o alta Romanie decat cea oferita de Basescu si gasca lui de lingai. Ai uitat sau nu ai stiut niciodata ?
vad ca pupincuristii iai lasat pe dinafara

Raporteaza abuz de limbaj
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Martie 2010, ora 16:44

De la: vaneamarin, la data 2010-03-08 09:04:35
De la: camioneros70, la data 2010-03-04 20:50:14Fiþi amabili , nu l-a vãzut cineva pe Crin , cã vreau sã-i strâng mâna la modul cel mai serios ...ºi sã-l felicit !!!

De ce ????



Nu mai ºtiu , am uitat !!!




Deoarece a castigat alegerile in PNL si deoarece continua sa lupte pentru o alta Romanie decat cea oferita de Basescu si gasca lui de lingai. Ai uitat sau nu ai stiut niciodata ?


Pentru a scapa de fraudulosii care dispun de proprietatea publica dupa bunul pla de vietile noastre tot dupa bunul plac. Maine e procesul cu rechinii care vor sa puna mana pe o bucata din parcul Herastrau pentru a planta un borcan de sticla (hotel). Sa-i tinem pumnii maine la proces lui Oprescu. Terenul este intabulat ca parc herastrau. Urmatoarea intabulare in baza careia si-au insusit terenul acesti nerusinati ai neamului este facuta in mod abuziv si fraudulos. Domeniul public a fost dat in administrare, nu in proprietate.

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Martie 2010, ora 16:56

De la: vaneamarin, la data 2010-03-08 09:04:35
De la: camioneros70, la data 2010-03-04 20:50:14Fiþi amabili , nu l-a vãzut cineva pe Crin , cã vreau sã-i strâng mâna la modul cel mai serios ...ºi sã-l felicit !!!

De ce ????



Nu mai ºtiu , am uitat !!!




Deoarece a castigat alegerile in PNL si deoarece continua sa lupte pentru o alta Romanie decat cea oferita de Basescu si gasca lui de lingai. Ai uitat sau nu ai stiut niciodata ?


n-a stiut si nici nu-l intereseaza ....ptr.el exista Numai cei care detin Puterea....ei,da, ptr. astia merita sa te lupti,caci iti pica si tie ceva din ciolan: un pic de zgirci mai molcutz,un pic de madiuvioara ,ceva !

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Martie 2010, ora 19:04

@gabi, nu mi-a picat bine mesajul tau. La prima vedere pare un mesaj despre Crin si nu despre cel care era citat mai sus (camioneros parca). Cand l-am citit prima data mi-am zis : Hait', gabi e suparata pe crin, ia sa vad de ce ? Cine e nou si nu ne cunoaste poate sa inteleaga ca vorbeai impotriva lui Crin caci sunt specimene de astea chiar si printre cei care principial n-ar trebui s-o faca.
Si mie mi se intampla la inceput, cand eram noua pe aici sa iau in fuga cate o idee gresit inteleasa si sa judec personajul dupa o idee insusita la intamplare, in mod eronat.

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 9 Martie 2010, ora 17:57

Acum dupa congresul PNL CRIN ANTONESCU este presedintele PNL .

Raporteaza abuz de limbaj
GINA
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Martie 2010, ora 18:16

De la: gabigabi, la data 2010-03-08 16:56:03
De la: vaneamarin, la data 2010-03-08 09:04:35
De la: camioneros70, la data 2010-03-04 20:50:14Fiþi amabili , nu l-a vãzut cineva pe Crin , cã vreau sã-i strâng mâna la modul cel mai serios ...ºi sã-l felicit !!!

De ce ????



Nu mai ºtiu , am uitat !!!




Deoarece a castigat alegerile in PNL si deoarece continua sa lupte pentru o alta Romanie decat cea oferita de Basescu si gasca lui de lingai. Ai uitat sau nu ai stiut niciodata ?


n-a stiut si nici nu-l intereseaza ....ptr.el exista Numai cei care detin Puterea....ei,da, ptr. astia merita sa te lupti,caci iti pica si tie ceva din ciolan: un pic de zgirci mai molcutz,un pic de madiuvioara ,ceva !


@broscuta mea cea draga,cum sa fi inteles ca ma "dau" la dl.C.Antonescu ? Vanea l-a intrebat pe Camioneros :" ai uitat sau nu ai stiut niciodata "? de aceea am citat postarea :tocmai ca sa fie clar cu cine vorbesc si apoi, daca este cineva in tara asta care a avut Curajul de a-i spune NU lui Bas',acela este CRIN ANTONESCU si ptr. asta are toata stima mea !

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 11:17

ACUM SE VA FACE PROBA SUPREMA PRIN CARE SE VA DEMONSTRA CA BASESCU ESTE UN DICTATOR, CARE VREA SA TREACA ROMANIA DE LA STATUL AUTORITAR LA CEL TOTALITAR.
CUNOASTETI CA VOR SA SCAPE DE GEOANA DE LA PRESEDINTIA SENATULUI, SI DEOCAMDATA SE AFLA IN IMPAS PENTRU CA CEREREA DE REVOCARE FIIND NECONSTITUTIONALA, GEOANA CA PRESEDINTE ARE DREPTUL SA O SCOATA D PE ORDINEA DE ZI.
CE VA FACE PD-L-UL? CE VA FACE BASESCU?
VA ORDONA SCOATEREA CU FORTA DE CATRE FORTELE DE POLITIE A LUI MIRCEA GEOANA?
DACA SE VA INTAMPLA ASA CEVA, ROG TOTI SENATORII OPOZITIEI SA SE RIDICE UNUL LANGA CELELALT, SI SA FACA UN SCUT UMAN IN FATA LUI GEOANA.
SA VEDEM DACA POLITIA VA IMBRANCI PE SENATORI, SI II VA LOVI, PENTRU CA INTREAGA LUME SA VADA CA ROMANIA ESTE O DICTATURA, CA STATUL TOTALITAR REAPARE, SI PRIN URMARE, VA REINCEPE IZOLAREA INTERNATIONALA, INCHIDEREA GRANITELOR, EXCLUDEREA DIN UNIUNEA EUROPEANA, PIERDEREA ORICAROR IMPRUMUTURI INTERNATIONALE.
OAMENI BUNI IESITI CU SUTELE DE MII IN FATA COTROCENILOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SENATORI BLOCATI CU TRUPURILE VOASTRE ACCESUL POLITIEI SPRE GEOANA SI NU PERMITETI RIDICAREA SI POATE EXECUTAREA ACESTUIA.
MAI SPUNE VREUNUL DIN VOI CA EXAGEREZ? NU CRED, PENTRU CA TOT CE-AM PROGNIZAT S-A IMPLINIT.
NU PERMITETI INCEPEREA UNEI ALTE LUNGI NOPTI SECURISTE IN ROMANIA, TREZITI-VA SI VEDETI CA BASESCU ESTE UN CRIMINAL CARE VREA SA NE UCIDA PE TOTI CU FOAMEA.



Vreti sa terminam cu lumea civilizata?
Vreti sa nu va mai vedeti in veci rudele de afara?
Vreti sa vedeti senatorii imbranciti si molestati de securisti lui basescu?
AVETI GRIJA, BASESCU VREA SA NE OMOARE PE TOTI, HAIDETI SA PROTESTAM IN MARI PROPORTII, SITUATIA ESTE FOARTE GRAVA!!!!!!!!!!
HAIDETI SA APARAM DEMOCRATIA IMPOTRIVA SECURITATII LUI BASESCU, OMUL ACESTA NE VA UCIDE!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Maramuresanca

69 mesaje
Membru din: 2/03/2010
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 20:46

De la: vaneamarin, la data 2009-10-16 14:42:14
De la: black10131307, la data 2009-10-16 14:22:34
De la: Gabi_A_, la data 2009-10-16 13:26:34Puteti veni cu cate contraargumente doriti, insa dintre toti candidatii in cursa prezidentiala, Crin ramane alegerea cea mai buna. Este hotarat, are idei bune si propune solutii reale si benefice pentru actualele probleme existente. Gabi A.


Ei, daca are idei, din doua una: este ideal sau idiot! Cum nu l-am auzit vorbind despre altceva decit despre Basescu, e clar ca ideal nu este!


Dupa mine un politician responsabil nu are cum sa nu discute si despre Traian Basescu deoarece este cel mai bun exemplu de CUM NU TREBUIE SA FIE UN PRESEDINTE! A lasa poporul manipulat de un astfel de individ preferand tacerea l-ar face complice la porcariile ,minciunile si demagogia lui Basescu!Nu Black,un politician responsabil este dator sa incerce sa arate si sa explice poporului sau demagogia si iresponsabilitatea "inca presedintelui".



MANELISTUL

271 mesaje
Membru din: 16/01/2010
Oras: Constanta

Postat pe: 10 Martie 2010, ora 20:50

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-10 20:46:32
De la: vaneamarin, la data 2009-10-16 14:42:14
De la: black10131307, la data 2009-10-16 14:22:34
De la: Gabi_A_, la data 2009-10-16 13:26:34Puteti veni cu cate contraargumente doriti, insa dintre toti candidatii in cursa prezidentiala, Crin ramane alegerea cea mai buna. Este hotarat, are idei bune si propune solutii reale si benefice pentru actualele probleme existente. Gabi A.


Ei, daca are idei, din doua una: este ideal sau idiot! Cum nu l-am auzit vorbind despre altceva decit despre Basescu, e clar ca ideal nu este!


Dupa mine un politician responsabil nu are cum sa nu discute si despre Traian Basescu deoarece este cel mai bun exemplu de CUM NU TREBUIE SA FIE UN PRESEDINTE! A lasa poporul manipulat de un astfel de individ preferand tacerea l-ar face complice la porcariile ,minciunile si demagogia lui Basescu!Nu Black,un politician responsabil este dator sa incerce sa arate si sa explice poporului sau demagogia si iresponsabilitatea "inca presedintelui".

ahoa,aha,aha,ce-mi plac maramuresencile ,asa pe la spate !


Maramuresanca

69 mesaje
Membru din: 2/03/2010
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 20:51

Cine este Crin Antonescu se vede si se stie.Ar trebui sa vedem si cine a fost si Ion Iliescu,care ne-a adus in situatia de a fi condusi de cei care ne conduc si atunci vom intelege mai multe

Raporteaza abuz de limbaj
MANELISTUL

271 mesaje
Membru din: 16/01/2010
Oras: Constanta

Postat pe: 10 Martie 2010, ora 20:57

De la: black10131307, la data 2009-10-15 11:38:28Crin Antonescu va trage chiulul ca presedinte al Romaniei, asa cum a tras chiulul in Parlamentul Romaniei. Presedintele PNL e independent de problemele tarii, dar e dependent de Patriciu. Ziua: Antonescu mimeaza virginitatea politica. Sclavul grupurilor de interese
2009 august 28


Liderul PNL se agata cu disperare de imaginea unui “altfel” de om politic. Fals, total fals, daca ne amintim ca traieste minunat din politica de doua decenii

Crin Antonescu se da virgin, dar traieste minunat de 20 de ani din politica. El incear­ca sa-si creeze o imagine de candidat “diferit” fata de cei­lalti, dar este prizo­nierul unuia dintre cele mai importante grupuri de interese din Ro­ma­nia, cel al miliardarului Dinu Patriciu. Ca ministru, a servit direct sau indirect grupul de interese pe care il denunta acum ca fiind in jurul contra-can­didatului sau de la Cotroceni.

Intelectualul de la “Alian­ta Civica” a repetat doi ani de facultate, a recunoscut esecul universitar doar in urma dezvaluirilor din presa si tavaleste gramatica pe la televizor, fiind si un pseudo-cunoscator al limbii engleze. Presedintele PNL, inainte sa fie penelist pur-sange a mai schimbat doua partide si a avut tupeul sa-si stearga traseismul din autobiografia oficiala.

Crin Antonescu a devenit presedintele PNL avand aura de penelist trup si suflet, “nascut in PNL”. Dar nu este deloc asa. PNL este al treilea partid al lui Antonescu.

Crin-Trei partide

Mai inainte s-a perindat pe la Partidul Aliantei Civice (PAC) si Partidul Liberal 1993 (PL-93) al lui Dinu Patriciu. Chipurile, aceste partide erau tot liberale, pentru ca au tot fuzionat cu PNL pe masura ratarii pragului electoral, iar Antonescu s-ar fi invartit numai in familie.

Nimic mai neadevarat, tinand cont de faptul ca liderii PNL, PL-93 si PAC se urau de moarte, iar “virginul” Crin a participat din plin la puciurile de partid. In principiu, daca acuzatia de “traseism politic” este neintemeiata, atunci este inexplicabil de ce Antonescu a ascuns din biografia lui oficiala apartenenta la alte doua partide in afara de PNL, cel pe care il pastoreste in prezent.

Candidatul PNL si-a tras staif intelectual pentru ca este absolventul Facultatii de Istorie de la Universitatea Bucuresti si a mai avut si legitimatie de membru la Alianta Civica, un ONG al intelectualilor angajati din anii ‘90.

Intelectual repetent

Dar “intelectualul” Antonescu a recunoscut ca a repetat doi ani de facultate doar in urma dezvaluirilor din presa. Un an l-ar fi repetat “in semn de protest impotriva sistemului comunist”, iar altul pentru a ramane un an cu sotia sa, studenta la Bucuresti, zice el. Tineretea furtunoasa e caracteristica multor oameni, iar alegatorii inteleg asta si fara sa “furi” anii din autobiografie.

La o emisiune televizata, aristocratul liberal cu papion si ‘telectualul de la Alianta Civica a dat putin de garduri si cu gramatica limbii romane, acordand incorect si ilar pluralul “serviciuri”. Nu era nicio problema, poate a avut emotii in studiou si, oricum, Romania are nevoie mai degraba de oameni adevarati decat de profesori de gramatica.

Dar Antonescu a incercat sa iasa ipocrit din incurcatura gramaticala, mintind ca nu este agramat, ci doar a vrut sa parafrazeze faimosul “succesuri” al Elenei Basescu. In plus, viitorul presedinte al Romaniei, care ar trebui sa bata cu pumnul in masa rusilor si americanilor, s-a lasat scos la tabla ca un copil de realizatorul C.T. Popescu, care l-a si ridiculizat pentru necunoasterea limbii engleze.

Crin Antonescu se “bren­duieste” ca fiind “altceva”, diferit de ticaloasa clasa politica romaneasca. Nimic mai fals. Crin nu vine de pe strada. El traieste de aproape 20 de ani din politica, fiind deputat de 17 ani cu un intermezzo de trei ani ca ministru al Tineretului si Sportului, interval in care a schimbat si trei partide.

Cel mai altfel

Daca asta e “virginitate”, atunci ce-o mai fi “curvasarie”, in politica? In plus, Antonescu a fost un favorizat al clanurilor politice. Fara niciun merit, a ajuns ministrul MTS. Cand s-a reformat Guvernul Radu Vasile, s-au redus numarul de ministri de la cei 35 ai lui Vacaroiu la 16 plus premierul. Bineinte­les ca, in logica reformato­rilor, MTS trebuia sa dispa­ra, transformandu-se in “Agentie” sau “Autoritate”. Antonescu a ramas ministru sfidandu-se reforma Admi­nistratiei Publice Centrale la ordinul presedintelui Emil Constantinescu. Acelasi Constantinescu pe care Crin, peste doi ani, il facea albie de porci pentru ca il sustinea la presedintie pe “crestin-democratul” Isarescu in locul “liberalului” Stolojan. E drept, acum “presedintele care nu a lasat nicio dara in istorie” si toti locotenentii sai s-au inrolat cu totii in armata lui Antonescu!

Alta personalitate a liderului PNL, cea de “profesionist”, s-a dus pe apa sambetei, odata cu proba Executivului, unde ministrul Antonescu nu a aratat nimic, nu a batut un cui la MTS. Si apoi, de unde experienta profesionala la un om care la varsta de 50 de ani a fost doar trei ani profesor stagiar, iar restul politician. Nu am spus-o noi, ci Tariceanu, care il plasa pe Crin in topul chiulangiilor de la Camera Deputatilor.

Asul din maneca al lui Crin Antonescu este inde­pendenta si, mai mult, ostilitatea fata de gru­purile de interese, spre deosebire de contra-candidatii sai, Geoana si Basescu. Dar “virgina­lul” Anto­nescu nu e in stare sa lamureasca de­pen­den­ta fata de miliar­darul Patriciu, care i-a asigu­rat logistica pentru victoria la congresul PNL impotriva lui Tari­ceanu, iar acum il tine prizonier, prin consul­tan­tii si fondurile de campa­nie. Dusmanul grupurilor de interese Crin Antone­scu nu are ras­punsuri nici la alega­tiuni din presa care se refera la exclusivistul “Club al Vinului”, un grup de interese al lui Tariceanu, sau elibera­rea titlurilor de proprie­tate pentru terenurile BTT-Herastrau in favoa­rea unui grup de inte­rese al mult hulitei Elena Udrea, acuzatiile privind manevrele de la Strandul Tineretului in favoarea lui Puiu Popoviciu sau soarta Strandului Flo­reas­ca, unde se afla coo­pe­rativa revolutionara “Club 22 TV”. Un om care pretinde ca a pre­luat puterea in PNL pe valul popular nu poate da explicatii privind firma de relatii publice a lui Patriciu, ale carei anga­jate selectate la concur­suri de miss ii con­vingeau pe junii liberali cu sange fierbinte sa voteze virgina­lul. Si nu poate da expli­catii nici despre liderul judetean liberal amenin­tat cu taierea contrac­telor de pus termopane la statiile de benzina daca misca-n front la congre­sul parti­dului. Iar fostii di­rectori de servicii secrete ar trebui sa piarda timpul pe la seminarii si simpo­zioane NATO, nu sa tra­ga sforile pentru un can­didat sau altul, furand startul prin informatiile pe care le-au capatat prin natura functiei con­ferite de Statul Roman. Consultanta electorala “informativ-operativa” nu da bine la virgini­tatea politica.


Chiar va doriti un presedinte ca asta?

Hai mai ca esti prost ! nu ai inteles jocul ! Crin a inteles la fel ca mine ca in Romania poti face ce vrei ,romanii nu reactioneaza si noi ne facem ca ne certam ca sa mascam declinul economic si saracirea fraierilor.


9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 21:00

De la: 9am178165, la data 2010-03-07 23:59:02Este un lider puternic si cult, adica ceva rarisim in Romania!!!!!!!!!!!!!!
Sper din tot sufletul sa atraga electorat decent asa la greu, sa mai terminam cu murdaria basesciana portocalie.


Voi intelegeti ca Antonescu este o lebada, este un om cu constiinta curata, nu un fraudulos, un impostor si un nelegitim precum tovarasul securist comunist basescu.

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 10 Martie 2010, ora 21:20

D-l Antonescu este un domn normal, cu bune si cu rele. Desi sunt din nucleul dur liberal, ala care nu a lasat PNL-ul sa moara [precum PNT-cd-ul] in anii '90, nu am cum sa nu-i observ si defectele: este impulsiv, isi pierde des tactul, gesticuleaza mult. Aceste defecte ii pot dauna imaginii sale, altminteri ok, il fac prea "dur". Or, romanilor de alta "culoare" decat portocaliul dar inca nehotarati acest aspect nu place. Sper ca in timp, consiliat de oameni competenti - gen Adriana Saftoiu, sa depaseasca problema, pt. ca altminteri cele 20 % din nov.2009 nu vor creste! Trebuie ca eleganta si distinctia deloc straine d-lui Antonescu sa primeze, sa opuna modelului dictatorial cotrocenist un alt model de om politic! Romania are nevoie de modele comportamentale acolo SUS, care sa ne "traga" si penoi - cei de jos, sa urneasca energiiile pozitive pt. modernizarea Statului! Care Stat este constituit din toti cetatenii sai, mai buni sau mai putin, important este ca Cineva sa arate ca putem fi ALTFEL.

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
151187

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 10 Martie 2010, ora 22:10

De la: 111dinu, la data 2009-10-16 09:16:05
De la: black10131307, la data 2009-10-15 18:38:21George Crin Laurenþiu ANTONESCU
Curriculum Vitae




Date biografice

Data ºi locul naºterii: 21.09.1959, Tulcea;
Stare civilã: vãduv, 1 copil.

Studii ºi specializãri

1985 - Universitatea Bucureºti - Facultatea Istorie-Filozofie.

Activitate profesionalã

1985 - 1989 - profesor;
1989 - 1992 - muzeograf;
1992 - 2004 - deputat.

Funcþii, activitãþi într-un partid politic

1992 - 1996 - deputat (CDR);
1996 - 2000 - deputat (CDR-PNL);
2000 - 2004 - deputat (PNL);
1995 - 2002 - vicepreºedinte PNL.

Funcþii, activitãþi într-o organizaþie din administraþia publicã centralã sau localã

1997 - 2000 - Ministrul Tineretului ºi Sportului.

Funcþii, activitãþi parlamentare anterioare

1996 - 1997 ºi 2002 - 2004 - liderul grupului parlamentar PNL din Camera Deputaþilor.
13.12.2004


Studii aprofundate de istorie ( doi ani repetent)
Patru ani profesoras, trei ani muzeograf, 18 ani parlamentar, adica trai neneaca fara sa faci nimic! A, ba nu, imi cer scuze, s-a specializat in chiul!

Fara lucrari publicate, carti, brosuri..ceva care sa justifice statutul de intelectual!

Cam putin pentru unul pe care il recomandati ca presedinte! Este sters, anonim, incolor, inodor...


Crin Antonescu are biografie de invidiat !
În schimb, în biografia lui Bãsescu,
a) - dupã propria-i mãrturisire, gãseºti :
- "nu mi-a plãcut ºcoala" ,
- contrabandã cu þigãri, alcool ºi blugi ,
- incendieri de nave.
b) din datele de la DNA, gãseºti :
- vânzarea flotei,
- delapidare de pe vremea când era ministrul transporturilor
- excrocherii imobiliare
- afaceri ilegale pe timpul mandatului de primar general al capitalei
- afaceri de clan mafiot pe timpul mandatului ca preºedinte

Raporteaza abuz de limbaj
151187

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 10 Martie 2010, ora 22:26

Cam de cand se masoara statutul de intelectual in numarul de carti , brosuri , articole publicate , D-le sau D-na BLACK ? Cam cate persoane titrate , supracalificate si care nu publica "diverse "cartulii"despre nemaipomenitele lor "expertize"de viata voteaza cu acest OM , liberalul CRIN ANTONESCU ?! Cu ce drept numiti pe cineva "profesoras", numai pentru ca nu a avut sansa de a avea pe cineva bine ancorat in sistemul comunist pentru a-l ajuta sa parcurga distantele cu viteza luminii ...

Raporteaza abuz de limbaj
click_cont

1644 mesaje
Membru din: 10/02/2009
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 22:34

De la: 9am178165, la data 2010-03-10 21:00:44
De la: 9am178165, la data 2010-03-07 23:59:02Este un lider puternic si cult, adica ceva rarisim in Romania!!!!!!!!!!!!!!
Sper din tot sufletul sa atraga electorat decent asa la greu, sa mai terminam cu murdaria basesciana portocalie.


Voi intelegeti ca Antonescu este o lebada, este un om cu constiinta curata, nu un fraudulos, un impostor si un nelegitim precum tovarasul securist comunist basescu.




o lebada asemeni tie...

Raporteaza abuz de limbaj
151187

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 10 Martie 2010, ora 22:34

Total de acord , cam cati suntem oare , sper ca dupa 6 decembrie 2009 , suntem mai mult de 20% , altfel , suntem pierduti .

Raporteaza abuz de limbaj
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Martie 2010, ora 23:26

Sa va spun ca recent, intr-o seara la OTV, domnului Boc i s-a solicit parerea despre cei doi lideri alesi in urma congreselor PNL si PSD. Cand a vorbit omul despre Crtin Antonescu, a facut-o cu greu, conventional si disimulat. Vorbind apoi despre Ponta, a facut-o cu usurinta, "fara probleme" zcand : " cu Ponta o sa facem treaba ". De unde cu ceva timp in urma schimba mesaje incarcate de resentimente, acum vorbea relaxat si cu simpatie ca si cum se referea la o problema rezolvata de-acum. Pe scurt, Ponta pare sa fie parte a unui scenariu, cu sau fara stirea lui, cu sau fara voia lui. probabil ca despre "voia" lui nici nu-si fac probleme cei de la PDL. Stiu cum si cu ce se cumpara voia oricui. Deci, pe viitor, in functie de necesitati, PSD-ul va sa fie curtat pentru o victorie sigura. Iata cum transforma cele doua mari partide aflate in opozitie in doua cocote ale PDL care sunt curtate in functie de oportunitati si nevoi fiziologice ale PDL. Probabill vor gasi de cuvinta la un moment dat, cand cartile nu vor iesi cum au socotit cu independentii si UDMR, ca va fi mai simplu si mai sigur sa-l oferteze pe Ponta. Micul Ponta va putea spoune NU ? Cata demnitate, cat caracter, cata morala, cat patriotism are domnul Ponta vom vedea la momentul respectiv cand va decide daca de dragul puterii va sparge dintii romanilor fara scrupule accepand sau dimpotriva va da dovada ca e hotarat sa scape tara de ciuma portocalie, neacceptand targuri cu zapciii neamului. Vom vedea.

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 11 Martie 2010, ora 11:39

De la: click_cont, la data 2010-03-10 22:34:48
De la: 9am178165, la data 2010-03-10 21:00:44
De la: 9am178165, la data 2010-03-07 23:59:02Este un lider puternic si cult, adica ceva rarisim in Romania!!!!!!!!!!!!!!
Sper din tot sufletul sa atraga electorat decent asa la greu, sa mai terminam cu murdaria basesciana portocalie.


Voi intelegeti ca Antonescu este o lebada, este un om cu constiinta curata, nu un fraudulos, un impostor si un nelegitim precum tovarasul securist comunist basescu.




o lebada asemeni tie...


Doamne desteapta te mai tii, sa cada omul in lesin nu alta.
Habar n-ai sa argumentezi ceva, atata stii doar, sa carcotesti in trei cuvinte de doi bani!!!!!!!!!!!!!!!
Ca ma si impresionezi cu remarcile tale rautacioase!!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Martie 2010, ora 16:19

Pai doamna e trecuta prin foc si spada. Nu are cum sa inteleaga alternativa.

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 11 Martie 2010, ora 19:23

De la: broscuta_super_verde, la data 2010-03-11 16:19:35Pai doamna e trecuta prin foc si spada. Nu are cum sa inteleaga alternativa.


Pai securistii astia domni si doamne iau leafa scumpa mea, nu sunt oameni liberi ca noi, prin urmare trebuie sa-l scoata pe nelegitim si din foc, trebuie sa minta, sa intoxice populatia, sa dezinformeze, ma rog, toata strategia de prostit populatia unei tari.
Daca-i spui uneia din fapturile astea adevarul, vorbesti singura, pentru ca nu-ti da dreptate si sa mori, astia dau dreptate omului numai pe baza de numerar.


Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 12 Martie 2010, ora 13:23

De la: 9am178165, la data 2010-03-11 19:23:34
De la: broscuta_super_verde, la data 2010-03-11 16:19:35Pai doamna e trecuta prin foc si spada. Nu are cum sa inteleaga alternativa.


Pai securistii astia domni si doamne iau leafa scumpa mea, nu sunt oameni liberi ca noi, prin urmare trebuie sa-l scoata pe nelegitim si din foc, trebuie sa minta, sa intoxice populatia, sa dezinformeze, ma rog, toata strategia de prostit populatia unei tari.
Daca-i spui uneia din fapturile astea adevarul, vorbesti singura, pentru ca nu-ti da dreptate si sa mori, astia dau dreptate omului numai pe baza de numerar.
numerar in romaneste???


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Martie 2010, ora 09:06

De la: broscuta_super_verde, la data 2010-03-10 23:26:25Sa va spun ca recent, intr-o seara la OTV, domnului Boc i s-a solicit parerea despre cei doi lideri alesi in urma congreselor PNL si PSD. Cand a vorbit omul despre Crtin Antonescu, a facut-o cu greu, conventional si disimulat. Vorbind apoi despre Ponta, a facut-o cu usurinta, "fara probleme" zcand : " cu Ponta o sa facem treaba ". De unde cu ceva timp in urma schimba mesaje incarcate de resentimente, acum vorbea relaxat si cu simpatie ca si cum se referea la o problema rezolvata de-acum. Pe scurt, Ponta pare sa fie parte a unui scenariu, cu sau fara stirea lui, cu sau fara voia lui. probabil ca despre "voia" lui nici nu-si fac probleme cei de la PDL. Stiu cum si cu ce se cumpara voia oricui. Deci, pe viitor, in functie de necesitati, PSD-ul va sa fie curtat pentru o victorie sigura. Iata cum transforma cele doua mari partide aflate in opozitie in doua cocote ale PDL care sunt curtate in functie de oportunitati si nevoi fiziologice ale PDL. Probabill vor gasi de cuvinta la un moment dat, cand cartile nu vor iesi cum au socotit cu independentii si UDMR, ca va fi mai simplu si mai sigur sa-l oferteze pe Ponta. Micul Ponta va putea spoune NU ? Cata demnitate, cat caracter, cata morala, cat patriotism are domnul Ponta vom vedea la momentul respectiv cand va decide daca de dragul puterii va sparge dintii romanilor fara scrupule accepand sau dimpotriva va da dovada ca e hotarat sa scape tara de ciuma portocalie, neacceptand targuri cu zapciii neamului. Vom vedea.



buna dimineata, broscuto ! m-am uitat aseara la Iliescu ....him ! nu stiu ce sa mai zic : fata de Traienel,e boboc,giugiuc,nu altceva ! cita vreme va mai avea un cuvint de spus in PSD, Ponta nu va face pact cu PDL.ul .....parerea mea ! dar,vorba ta :vom vedea !

Raporteaza abuz de limbaj
remy_74

1 mesaj
Membru din: 21/10/2009
Postat pe: 13 Martie 2010, ora 12:31

ai dreptate crin antonescu pare a fi altfel dar cum zici si tu doar pare caci in realitate e cel mai mare tradator si lservant al unora care au furat si vor sa fure in continuare ar trebui sa vedeti cine este el de fapt in realitate nu sa va lasati orbiti de minciunile lui

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Crin Antonescu?
Mergi la: