back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine este crin antonescu?

 


 
Pagini: << 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 >> Sari la pagina:
 
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Martie 2010, ora 21:39

Daca nu s-a inteles ceva mai sus, spun mai simplu ! Bravo domnului Antonescu pentru conduita pe care a avut-o cu ocazia invitatiei la consultari pe tema modificarii constitutiei. Deasemenea, Ponta a facut fata cu brio mojiciilor cu care a fost primit. Nu e nevoie sa scrii carti pe tema asta degeaba te-ai deranjat cu sugestia. Oricum, ciudatzel post-ul tau.... "pe langa" si "printre".
Deasemenea sugerai ca luam atitudine fata de ceea ce se intampla numai fiindca "eu"-ul nostru o duce prost sau fiindca traim in lipsuri unii dintre noi, astia razmeritati. Ei, cu rusine trebuie sa-ti spun ca "eu" nu o duc deloc rau sau prost. vezi cum judeci gresit realitatea ? M-as bucura sa-ti poti rezolva "hibele" de intelegere si interpretare si deasemenea obsesia cu media.....mama ei de media ca tare va mai arata asa cum sunteti. A trecut vremea cand minteati "poporul" cu televizorul. Se vede treaba ca nu mai tine.
repet, desi Antonescu a afirmat ca nu e un vesnic abonat la lupta pentru presedintie, a reusit sa demontreze ca este o persoana de exceptie : un om politic care nu face politica de dragul puterii doar ca sa se aflte in carti orisice ar fi. El da, a castigat afectiunea si consideratia multora dintre noi in mod neasteptat. Ce satisfactie mai mare poate avea un om pe lumea asta ? Este un castigator oricat de grea e calea aleasa, este cea demna de respect.


All Things Grow With Love
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 20 Martie 2010, ora 07:48

Pur si simplu Crin Antonescu este un om inteligent care nu se pune in situatii injositoare.
Dar de ce sa se prezinte la Cotroceni cand i-a mai traznit prin cap nelegitimului basescu alta idee tampita?
Ca sa fie tratat de sus de un retardat ajuns prin frauda presedinte de stat?
Cred totusi ca dl. Antonescu are propria sa demnitate, si nu are nevoie sa-i spuna nimeni ca unui catelus sa "fie cuminte"!!!
Are stofa liderul PNL? ARE, SI ORICE OM CU COLOANA VERTEBRALA NU POATE DECAT SA STIMEZE UN ASEMENEA LUCRU!!!!!!!!!!!!!!!!!


Maramuresanca

69 mesaje
Membru din: 2/03/2010
Postat pe: 20 Martie 2010, ora 13:46

Cu cat va plateste Crinu,de-l elogiati atata,pentru aroganta lui.Cred ca sunteti ramasi cu laudele de pe vremea impuscatului.Hai sa si aplaudam!Ca de suntem tari,adica tare obraznici.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 20 Martie 2010, ora 14:51

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 13:46:15Cu cat va plateste Crinu,de-l elogiati atata,pentru aroganta lui.Cred ca sunteti ramasi cu laudele de pe vremea impuscatului.Hai sa si aplaudam!Ca de suntem tari,adica tare obraznici.


Ce anume va face sa credeti(sau doar sa spuneti ) ca este arogant Crin Antonescu? Nu-l slujeste pe Base asa cum fac Diaconescu ,Oprea,Boc etc?Stiti ,pe mine nu ma plateste Antonescu ,imi spun doar parerile mele si asa imi place sa cred ca facem toti pe acest forum. Eu nu mi-am pus problema daca pe dumneavoastra va plateste cineva sau nu. Nu va suparati dar Basescu cand numea premieri pe banda rulanta ,toti lingaii lui ,nu a fost arogant sau nu sunteti capabila sa il percepeti ca atare? Dar cand el, ca fost membru in guvernul Dascalescu de sub Ceausescu ,condamna comunismul nu va mira ca are nu doar aroganta,ci are o sfidare la adresa inteligentei poporului roman?Cand el a fost in toate guvernele DE SUB ILIESCU iar acum se pretinde de dreapta, va pare normal?Nu este asta maximul arogantei si a dispretului fata de faptele sale si fata de nivelul de intelegere al romanilor?Dar cand la una din mineriade a fost MINISTRU AL TRANSPORTURILOR ,va pare normal ca acest om sa critice pe altii cand el a fost parte din organizare?Asta nu este doar aroganta TERIBILA ,este MINCIUNA,TUPEU,NESIMTIRE SECURISTA. Obraznicia aia pe care o condamnati nu o vedeti la Basescu ?Ma mir,acolo pur si simplu STRIGA.

PS:Sunteti maramureseanca doamna ,dar nu cred ca toti din zona dumneavoastra sunt atat de slabi ca nivel de intelegere a faptelor politice.

Raporteaza abuz de limbaj
Maramuresanca

69 mesaje
Membru din: 2/03/2010
Postat pe: 20 Martie 2010, ora 18:55

Nu ma pretind o cunoscatoare in ale politicii,dar la varsta mea,sper sa cunosc mai bine oamenii,decat d-voastra.Sunt de formatie liberara,din familie,dar nu-mi plac liberalii de conjuctura.Ce-a facut d-nul Antonescu in parlament sau ca ministru al sportului?NIMIC.Acum ajuns mai sus,datorita conjuncturii,se crede mai liberal decat adevaratii liberali.
In ce priveste maramuresenii mei,fiti pe pace,incep sa gandeasca mai bine,in ultima perioada.Nu-i mai poate pacali,alde Iliescu sau Antonescu,care se inteleg,interesant de bine.
Stanga (comunista)cu dreapta''liberala".INTERESANT!!!!!!!!!!! NU?

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 20 Martie 2010, ora 18:56

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 13:46:15Cu cat va plateste Crinu,de-l elogiati atata,pentru aroganta lui.Cred ca sunteti ramasi cu laudele de pe vremea impuscatului.Hai sa si aplaudam!Ca de suntem tari,adica tare obraznici.


Auzi prietena, vezi ca banii sunt la basescu, poate pe tine te plateste cineva, NU PE MINE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chiar tu ai recunoscut ca Antonescu nu este bogat, asa ca, de ce vorbeste gura fara tine?
Si macina, si macina aiurea si fara nici un rost ca o moara stricata!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ia sa-ti vezi de treaba ca dl. Antonescu se bucura de simpatia populara pe merit si nu are nevoie sa plateasca pe nimeni sa-l laude, pe cand talharul de basescu, va plateste pe toti la greu!!!!!!!!!!!!!


DanubianKnight

746 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Martie 2010, ora 20:23

De la: black10131307, la data 2009-10-15 11:38:28Crin Antonescu va trage chiulul ca presedinte al Romaniei, asa cum a tras chiulul in Parlamentul Romaniei. Presedintele PNL e independent de problemele tarii, dar e dependent de Patriciu. Ziua: Antonescu mimeaza virginitatea politica. Sclavul grupurilor de interese
2009 august 28


Liderul PNL se agata cu disperare de imaginea unui “altfel” de om politic. Fals, total fals, daca ne amintim ca traieste minunat din politica de doua decenii

Crin Antonescu se da virgin, dar traieste minunat de 20 de ani din politica. El incear­ca sa-si creeze o imagine de candidat “diferit” fata de cei­lalti, dar este prizo­nierul unuia dintre cele mai importante grupuri de interese din Ro­ma­nia, cel al miliardarului Dinu Patriciu. Ca ministru, a servit direct sau indirect grupul de interese pe care il denunta acum ca fiind in jurul contra-can­didatului sau de la Cotroceni.

Intelectualul de la “Alian­ta Civica” a repetat doi ani de facultate, a recunoscut esecul universitar doar in urma dezvaluirilor din presa si tavaleste gramatica pe la televizor, fiind si un pseudo-cunoscator al limbii engleze. Presedintele PNL, inainte sa fie penelist pur-sange a mai schimbat doua partide si a avut tupeul sa-si stearga traseismul din autobiografia oficiala.

Crin Antonescu a devenit presedintele PNL avand aura de penelist trup si suflet, “nascut in PNL”. Dar nu este deloc asa. PNL este al treilea partid al lui Antonescu.

Crin-Trei partide

Mai inainte s-a perindat pe la Partidul Aliantei Civice (PAC) si Partidul Liberal 1993 (PL-93) al lui Dinu Patriciu. Chipurile, aceste partide erau tot liberale, pentru ca au tot fuzionat cu PNL pe masura ratarii pragului electoral, iar Antonescu s-ar fi invartit numai in familie.

Nimic mai neadevarat, tinand cont de faptul ca liderii PNL, PL-93 si PAC se urau de moarte, iar “virginul” Crin a participat din plin la puciurile de partid. In principiu, daca acuzatia de “traseism politic” este neintemeiata, atunci este inexplicabil de ce Antonescu a ascuns din biografia lui oficiala apartenenta la alte doua partide in afara de PNL, cel pe care il pastoreste in prezent.

Candidatul PNL si-a tras staif intelectual pentru ca este absolventul Facultatii de Istorie de la Universitatea Bucuresti si a mai avut si legitimatie de membru la Alianta Civica, un ONG al intelectualilor angajati din anii ‘90.

Intelectual repetent

Dar “intelectualul” Antonescu a recunoscut ca a repetat doi ani de facultate doar in urma dezvaluirilor din presa. Un an l-ar fi repetat “in semn de protest impotriva sistemului comunist”, iar altul pentru a ramane un an cu sotia sa, studenta la Bucuresti, zice el. Tineretea furtunoasa e caracteristica multor oameni, iar alegatorii inteleg asta si fara sa “furi” anii din autobiografie.

La o emisiune televizata, aristocratul liberal cu papion si ‘telectualul de la Alianta Civica a dat putin de garduri si cu gramatica limbii romane, acordand incorect si ilar pluralul “serviciuri”. Nu era nicio problema, poate a avut emotii in studiou si, oricum, Romania are nevoie mai degraba de oameni adevarati decat de profesori de gramatica.

Dar Antonescu a incercat sa iasa ipocrit din incurcatura gramaticala, mintind ca nu este agramat, ci doar a vrut sa parafrazeze faimosul “succesuri” al Elenei Basescu. In plus, viitorul presedinte al Romaniei, care ar trebui sa bata cu pumnul in masa rusilor si americanilor, s-a lasat scos la tabla ca un copil de realizatorul C.T. Popescu, care l-a si ridiculizat pentru necunoasterea limbii engleze.

Crin Antonescu se “bren­duieste” ca fiind “altceva”, diferit de ticaloasa clasa politica romaneasca. Nimic mai fals. Crin nu vine de pe strada. El traieste de aproape 20 de ani din politica, fiind deputat de 17 ani cu un intermezzo de trei ani ca ministru al Tineretului si Sportului, interval in care a schimbat si trei partide.

Cel mai altfel

Daca asta e “virginitate”, atunci ce-o mai fi “curvasarie”, in politica? In plus, Antonescu a fost un favorizat al clanurilor politice. Fara niciun merit, a ajuns ministrul MTS. Cand s-a reformat Guvernul Radu Vasile, s-au redus numarul de ministri de la cei 35 ai lui Vacaroiu la 16 plus premierul. Bineinte­les ca, in logica reformato­rilor, MTS trebuia sa dispa­ra, transformandu-se in “Agentie” sau “Autoritate”. Antonescu a ramas ministru sfidandu-se reforma Admi­nistratiei Publice Centrale la ordinul presedintelui Emil Constantinescu. Acelasi Constantinescu pe care Crin, peste doi ani, il facea albie de porci pentru ca il sustinea la presedintie pe “crestin-democratul” Isarescu in locul “liberalului” Stolojan. E drept, acum “presedintele care nu a lasat nicio dara in istorie” si toti locotenentii sai s-au inrolat cu totii in armata lui Antonescu!

Alta personalitate a liderului PNL, cea de “profesionist”, s-a dus pe apa sambetei, odata cu proba Executivului, unde ministrul Antonescu nu a aratat nimic, nu a batut un cui la MTS. Si apoi, de unde experienta profesionala la un om care la varsta de 50 de ani a fost doar trei ani profesor stagiar, iar restul politician. Nu am spus-o noi, ci Tariceanu, care il plasa pe Crin in topul chiulangiilor de la Camera Deputatilor.

Asul din maneca al lui Crin Antonescu este inde­pendenta si, mai mult, ostilitatea fata de gru­purile de interese, spre deosebire de contra-candidatii sai, Geoana si Basescu. Dar “virgina­lul” Anto­nescu nu e in stare sa lamureasca de­pen­den­ta fata de miliar­darul Patriciu, care i-a asigu­rat logistica pentru victoria la congresul PNL impotriva lui Tari­ceanu, iar acum il tine prizonier, prin consul­tan­tii si fondurile de campa­nie. Dusmanul grupurilor de interese Crin Antone­scu nu are ras­punsuri nici la alega­tiuni din presa care se refera la exclusivistul “Club al Vinului”, un grup de interese al lui Tariceanu, sau elibera­rea titlurilor de proprie­tate pentru terenurile BTT-Herastrau in favoa­rea unui grup de inte­rese al mult hulitei Elena Udrea, acuzatiile privind manevrele de la Strandul Tineretului in favoarea lui Puiu Popoviciu sau soarta Strandului Flo­reas­ca, unde se afla coo­pe­rativa revolutionara “Club 22 TV”. Un om care pretinde ca a pre­luat puterea in PNL pe valul popular nu poate da explicatii privind firma de relatii publice a lui Patriciu, ale carei anga­jate selectate la concur­suri de miss ii con­vingeau pe junii liberali cu sange fierbinte sa voteze virgina­lul. Si nu poate da expli­catii nici despre liderul judetean liberal amenin­tat cu taierea contrac­telor de pus termopane la statiile de benzina daca misca-n front la congre­sul parti­dului. Iar fostii di­rectori de servicii secrete ar trebui sa piarda timpul pe la seminarii si simpo­zioane NATO, nu sa tra­ga sforile pentru un can­didat sau altul, furand startul prin informatiile pe care le-au capatat prin natura functiei con­ferite de Statul Roman. Consultanta electorala “informativ-operativa” nu da bine la virgini­tatea politica.


Chiar va doriti un presedinte ca asta?


Da. Cam greu sa gasim politicieni virgini in Romania zilelor noastre, dar oricum nu sufera comparatie cu Basescu, care din punct de vedere moral este un microb.


Ezie dele mezenai (inscriptie pe un inel tracic, secolul V I.Ch.)
DanubianKnight

746 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Martie 2010, ora 20:26

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 18:55:57Nu ma pretind o cunoscatoare in ale politicii,dar la varsta mea,sper sa cunosc mai bine oamenii,decat d-voastra.Sunt de formatie liberara,din familie,dar nu-mi plac liberalii de conjuctura.Ce-a facut d-nul Antonescu in parlament sau ca ministru al sportului?NIMIC.Acum ajuns mai sus,datorita conjuncturii,se crede mai liberal decat adevaratii liberali.
In ce priveste maramuresenii mei,fiti pe pace,incep sa gandeasca mai bine,in ultima perioada.Nu-i mai poate pacali,alde Iliescu sau Antonescu,care se inteleg,interesant de bine.
Stanga (comunista)cu dreapta''liberala".INTERESANT!!!!!!!!!!! NU?


PD-ul a fost de stanga 15 ani, apoi a devenit de dreapta, in 2005. Si mai interesant, nu? Iar in 2008 ei, si nu PNL-ul, au facut guvern cu PSD-ul, si ai sa-i vezi ce buni prieteni o sa fie cu partidul "de stanga" al traseistilor Oprea, Diaconescu si Mickey Spaga, plecati din PSD.

Raporteaza abuz de limbaj
Ezie dele mezenai (inscriptie pe un inel tracic, secolul V I.Ch.)
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 21 Martie 2010, ora 09:15

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 18:55:57Nu ma pretind o cunoscatoare in ale politicii,dar la varsta mea,sper sa cunosc mai bine oamenii,decat d-voastra.Sunt de formatie liberara,din familie,dar nu-mi plac liberalii de conjuctura.Ce-a facut d-nul Antonescu in parlament sau ca ministru al sportului?NIMIC.Acum ajuns mai sus,datorita conjuncturii,se crede mai liberal decat adevaratii liberali.
In ce priveste maramuresenii mei,fiti pe pace,incep sa gandeasca mai bine,in ultima perioada.Nu-i mai poate pacali,alde Iliescu sau Antonescu,care se inteleg,interesant de bine.
Stanga (comunista)cu dreapta''liberala".INTERESANT!!!!!!!!!!! NU?


Am inteles ce fel de "liberala" sunteti .Sustineti "adevaratul liberalism" acela basescian din coada PDului,"liberalismul" de ograda prezidentiala ...

Raporteaza abuz de limbaj
violeta1964

40 mesaje
Membru din: 11/10/2009
Postat pe: 21 Martie 2010, ora 11:35

Nu confunda sinceritatea cu aroganta. Iliescu ti s-a parut simpatic? Basescu iti pare simpatic. Este doar o masca, pozeaza in oameni populisti isi urmaresc doar interesele proprii. Antonescu are colo9ana vertebrala, da recunosc imi place de el si nu sunt nici bogata nici intelectuala.

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Martie 2010, ora 13:59

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 13:46:15Cu cat va plateste Crinu,de-l elogiati atata,pentru aroganta lui.Cred ca sunteti ramasi cu laudele de pe vremea impuscatului.Hai sa si aplaudam!Ca de suntem tari,adica tare obraznici.


Nu e la putere si ca atare nu plateste pe nimeni, nu imparte functii si nu e cazul sa faci vorbire despre asa ceva...din bun simt. Vezi ca te face Mihalea Radulescu "mancator de seminte". Ai de grija

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Martie 2010, ora 14:16

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 18:55:57Nu ma pretind o cunoscatoare in ale politicii,dar la varsta mea,sper sa cunosc mai bine oamenii,decat d-voastra.Sunt de formatie liberara,din familie,dar nu-mi plac liberalii de conjuctura.Ce-a facut d-nul Antonescu in parlament sau ca ministru al sportului?NIMIC.Acum ajuns mai sus,datorita conjuncturii,se crede mai liberal decat adevaratii liberali.
In ce priveste maramuresenii mei,fiti pe pace,incep sa gandeasca mai bine,in ultima perioada.Nu-i mai poate pacali,alde Iliescu sau Antonescu,care se inteleg,interesant de bine.
Stanga (comunista)cu dreapta''liberala".INTERESANT!!!!!!!!!!! NU?


Esti ruda cu Catarama ? Asa da, se explica liberalismul tau veritabil pe care il propovaduesti pe aici in mod retrograd. Nu esti de parere ca un partid nu poate ramane agatat in dogme, ca nu poate exista in mod retrograd fara a tine seama de contemporaneintate, de conjunctura politica actuala de mijloacele posibile prin care poti sa ajungi sa-si impui programul conform doctrinei ? Din cate am vazut, liberalii "veritabili" de care spui au demonstrat cu prisosinta ca vor la putere cu orice pret, indiferent daca vor avea sau nu posibilitatea sa-si impuna programul sau sa-si aduca apotul in sensul doctrinei partidului.
Ne 'lesi ? PNL ar fi ramas un partid apencice pentru moment iar viitorul ar fi fost incert in functie de situatiile compromitatoare in care avea grija sa il plaseze partidul unic. Ca "vinele sunt bine plasate in spatele aliatilor. Uitati multe lucruri nedorite si chiar imorale, care fac parte din realitatea in care traim. Daca sustii ca esti liberala ar fi trebuit sa cunosti niste lucruri, sa apreciezi evolutia favorabila a partidului si sa-ti doresti promovarea lui in conditiile actuale, nicidecum criticile gratuite sau denigrarea presedintelui. Comportamentul tau e cel putin ciudat. Daca l-ati fi sustinut 100% in turul al doilea cu toata increderea, noi romanii nu am mai fi siluiti acum de tot felul de......care apar in fruntea societatii din neant si a caror randuri se ingroasa revoltator. Mie nu mi-a fost mai greu ca alta data sa dau votul tocmai fiindca Crin Antonescu s-a pus chezas. Ce alte explicatii mai vrei ? Desi nu suportam liberalii iata ca este pentru prima data cand am votat din convingere. Este mare lucru si regret ca aceasta convingere nu am avut ocazia sa mi-o formez mai demult. S-a intamplat putin tardiv...in campanie, cand ma tot intrebam "eu pe cine votez? " Nu e cazul sa sugerezi ca suntem platiti, numai daca te utit putin la ceea ce se intampla in jurul tau.


All Things Grow With Love
sheryffu_6

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Martie 2010, ora 14:25

mai copii mai...voi nici in ziua de azi nu ati inteles k toti sunt de partea noastra(oamenii de rand) dar knd ajung undeva sus uita de noi?asa va face si nenea Crin si ORICINE ar ajunge la putere.nu va luati doar de Base k nu face nimic de capul lui,este condus la randul lui de altii si tooot asa...
linistiti-va...NU iesim din criza,la cat ne-am imprumutat si ne vom imprumuta...
POATE CINEVA SA MA CONTRAZICA SI SA-MI DOVEDEASCA K VORBESC AIUREA?

P.S. inafara de politicieni k ei stiu doar sa nege si sa spuna k "totul va fi bine!"

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 21 Martie 2010, ora 14:54

De la: sheryffu_6, la data 2010-03-21 14:25:38mai copii mai...voi nici in ziua de azi nu ati inteles k toti sunt de partea noastra(oamenii de rand) dar knd ajung undeva sus uita de noi?asa va face si nenea Crin si ORICINE ar ajunge la putere.nu va luati doar de Base k nu face nimic de capul lui,este condus la randul lui de altii si tooot asa...
linistiti-va...NU iesim din criza,la cat ne-am imprumutat si ne vom imprumuta...
POATE CINEVA SA MA CONTRAZICA SI SA-MI DOVEDEASCA K VORBESC AIUREA?

P.S. inafara de politicieni k ei stiu doar sa nege si sa spuna k "totul va fi bine!"


Nu,nu vorbiti aiurea ,doar ca nu ati inteles exact CINE ESTE LA PUTERE ACUM,ce raspundere au fata de popor cei care sunt la putere si ATI PRESUPUS ca ORICINE ar face tot asa. Niste mici chestii care pe unii i-ar putea face sa spuna ca vorbiti aiurea! Vai,este tara plina de oameni rau intentionati care ar putea sa va acuze pe dumnevoastra ca propagati exact ce vrea Basescu ,dispretul fata de "politicieni", in care niciodata nu este inclus el sau cei care sunt de partea lui .

PS:Cine mortii mamei dansului este cel care il conduce pe Base ala care "nu face nimic de capul lui"?! Vreau sa-l beep in gura pe individu' ala! Il stiti dumnevoastra sau doar presupuneti ca exista ?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Martie 2010, ora 17:00

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 18:55:57Nu ma pretind o cunoscatoare in ale politicii,dar la varsta mea,sper sa cunosc mai bine oamenii,decat d-voastra.Sunt de formatie liberara,din familie,dar nu-mi plac liberalii de conjuctura.Ce-a facut d-nul Antonescu in parlament sau ca ministru al sportului?NIMIC.Acum ajuns mai sus,datorita conjuncturii,se crede mai liberal decat adevaratii liberali.
In ce priveste maramuresenii mei,fiti pe pace,incep sa gandeasca mai bine,in ultima perioada.Nu-i mai poate pacali,alde Iliescu sau Antonescu,care se inteleg,interesant de bine.
Stanga (comunista)cu dreapta''liberala".INTERESANT!!!!!!!!!!! NU?


si mie mi se pare interesanta gindirea ta, maramureseanco ! adica esti liberala prin formatie,ba chiar din familie,zici tu si totusi aprobi "mina de fier" a lui Basescu....iti doresti o Marea Adunare Nationala ,o modificarea a Constitutiei in sensul unei Rep. Prezidentiale si toate astea in numele Democratiei si a liberalismului ! bravos natiune, halal sa-ti fie !

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Martie 2010, ora 17:00

N-au pe cine sa mai dea vina ca nu mai au aliati si acum iaca "e de vina unii". Nu zic ca n-or fi unii care taie si spanzura, care ne flutura banutii pe sub nas atunci cand nu avem pentru ca apoi sa stam capra dupa cum vor dumnealor dar daca tu stat nu esti prost si hulpav si te multumesti cu cat ai, din moment ce oricum n-ai facut si nu faci nimic cum se cade. "Nenii aia" care or fi ei.... sa tina pentru "valorile lumii pe care vor sa le impuna vezi doamne si sa ne lase pe noi cu valorile noastre concrete, pe care le mai avem. Avem si aurul pe care il iubesc ei atat de mult si li se pare nedrept ca el sa se afle hat departe sub pamantul nostru si nu in vistieria lor. Insa, cata vreme obiectivul numarul unu este sa ai BANI ca sa-ti imobatesti clica cat esti la putere (dupa noi potopul) atunci da, Base sau altul se lasa condusi de nenii aia care le flutura "nada" pe sub nas. Pai cum altfel acumuleaza ? Pai ce ar mai valora banii lor daca nu pot cumpara orice si oricat dupa bunul plac. Sa si-i bage undeva din moment ce nu fac nici un bine tarii nici acum si mai ales pe viitor. Problema e ca "ai nostri" nu vor sa guverneze pe autestirate. Nu stiu, e greu, trebuie sa fii competent, creativ si sa creezi parghii eficiente de cointeresare si profit, sa deblochezi vietile tuturor ca treaba sa inceapa sa functioneze, nu numai sa dijmuiesti pana la paralizare ca numai tu si ai tai sa va faceti treaba.
@ vanea te inteleg si iti iert limbajul. Din pacate m-am saturat sa fiu politicoasa si intelegatoare in timp ce javretul omenesc a transformat tara asta in maidan pe care urmeaza sa rostogolim camerele lui "varul Sandel" spre amuzamentul general.

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
Maramuresanca

69 mesaje
Membru din: 2/03/2010
Postat pe: 21 Martie 2010, ora 17:15

Nu stiu ce ai inteles dumneata din toate,dar mie mi se pare f ciudat ca esti atat de bine informat de toata activitatea d-nului Basescu.Nu stiu cat adevar si cata minciuna,dar imi miroase a SRI si Romania Mare,asa ca nu mai are rost sa continui discutia.La urma urmei,eu sunt la varsta cand n-o sa apuc prea multe transformari(in bine sau in rau),dar pacat de dumneta si de ceilalti tineri care nu vor avea niciun rost la un moment dat,datorita politicii deosebite(a furturilor) care s-au practicat si se practica din 90 si pana acum.Pacat de tara si de poporul ei!Una am dorit si alta am primit, datorita faptului ca nu am stiut sa alegem oameni noi,ci doar vechi tovarasi.Pacat ca si cei tineri care vin in politica sunt la fel ca cei vechi.Sa dea Dumnezeu sa nu fi dezamagit de noii politicieni si sa mearga treburile bine,desi eu ma cam indoiesc.

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Martie 2010, ora 00:53

Nu vorbeam de activitate "domnului Basescu" ...disertam la modul general...atat si nimic mai mult....

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 22 Martie 2010, ora 08:39

De la: 9am144063, la data 2010-03-14 02:46:57ce crin domnule,antonescu nu-i deajuns sau poate-i atit de fad cu numele lui cu tot.dom-le nu-i deajuns sa dai tare din gura si nici sa intimidezi prin atitudine si ce atitudine la antonescu!eu zic,parerea mea ,un presedinte mai ales,dar si un om simplu se poate distinge de ceilalti prin atitudine, caracter,valoare morala si RABDARE.vi se pare ca antonescu ar avea una din aceste calitati!?.................pacat,deocamdata nu stiu sa fie unul mai breaz decit T BASESCU.


Doamna,aveti dreptate .Crin asta pana la urma parca nu este bun de politician in Romania .

-In 20 de ani nu si-a tras si el macar o vila a lui ,macar un "Mihaileanu".
-Sta pur si simplu intr-un simplu apartament de bloc de parca nu este politician ci un cetatean obisnuit.
-In toti anii astia nu a trecut si el macar pe la doua-trei partide ,a stat doar in PNL din 1989 pana acum.
-Nu a fost nici macar ministru in guvernele de sub Iliescu ca Base asta care condamna acea perioada.
- Nu a fost nici macar membru PCR doamnelor si domnilor si nici nu a lucrat ca Base in guvernul Dascalescu sub Ceausescu,nici nu a fost un apropiat al Elenei Ceausescu ca Stolo si nici nu il insotea pe Ceausescu in vizite de lucru asa cum facea Iliescu.
- Nu are nici macar o firma a lui care sa puna borduri,un frate care sa fabrice inghetata sau sa transporte arme,nimic de genul asta.
- Nu merge dom'le sa se pupe si el cu interlopii ,sa danseze pe manele ,sa aiba si nevasta lui un lant gros si frumos de aur la gat.
-Nu se ia de tiganci imputite sau de gaozari prin mall-uri .
-Nu pune pe nimeni sa-i scrie cu oi pe dealuri .
-Nu are nici masini,nici obiecte de arta,singura sa sursa de venit fiind indemnizatia de parlamentar.
-Si-a crescut singur si cu responsabilitate fetita, trecand peste durerile vietii si tinand si locul de mama pentru aceasta.
-Are si tupeul inimaginabil sa il atace pe presedintele Basescu, sfant intre sfinti si reformator intre reformatori.

Din pacate ,in ciuda acestor lucruri,unii oameni prefera un om ca Basescu sa ne fie presedinte.Explicatia este clara,raportul oameni inteligenti/oameni prosti ,este mereu subunitar.


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 22 Martie 2010, ora 11:05

CINE ESTE ion iliescu????........

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 22 Martie 2010, ora 14:32

De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 18:55:57Nu ma pretind o cunoscatoare in ale politicii,dar la varsta mea,sper sa cunosc mai bine oamenii,decat d-voastra.Sunt de formatie liberara,din familie,dar nu-mi plac liberalii de conjuctura.Ce-a facut d-nul Antonescu in parlament sau ca ministru al sportului?NIMIC.Acum ajuns mai sus,datorita conjuncturii,se crede mai liberal decat adevaratii liberali.
In ce priveste maramuresenii mei,fiti pe pace,incep sa gandeasca mai bine,in ultima perioada.Nu-i mai poate pacali,alde Iliescu sau Antonescu,care se inteleg,interesant de bine.
Stanga (comunista)cu dreapta''liberala".INTERESANT!!!!!!!!!!! NU?


Dar guvernul din dec. 2008 dintre stanga pedista cu stanga pesedista era bun , nu ["Guvernul pe care l-am visat!"]? Tanti, pe acolo prin Tara de Sus oamenii pot fi pacaliti foarte usor de shulfe, pentru ca sunteti oameni simpli - dintr-o bucata, care ACORDATI PREA MULTA CREZARE VORBELOR = PALAVRELOR! Noi, regatenii, suntem mai harshitzi, ii intelegem pe basel, poc, perceanu et. comp., asa cum mata n-o s-o poti niciodata face!

Un liberal care nu uita si - mai ales, nu iarta!

"Nihil sine Deo!"


Fosta membra 9am.ro

21 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 22 Martie 2010, ora 19:05

De la: vaneamarin, la data 2010-03-20 14:51:46
De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 13:46:15Cu cat va plateste Crinu,de-l elogiati atata,pentru aroganta lui.Cred ca sunteti ramasi cu laudele de pe vremea impuscatului.Hai sa si aplaudam!Ca de suntem tari,adica tare obraznici.


Ce anume va face sa credeti(sau doar sa spuneti ) ca este arogant Crin Antonescu? Nu-l slujeste pe Base asa cum fac Diaconescu ,Oprea,Boc etc?Stiti ,pe mine nu ma plateste Antonescu ,imi spun doar parerile mele si asa imi place sa cred ca facem toti pe acest forum. Eu nu mi-am pus problema daca pe dumneavoastra va plateste cineva sau nu. Nu va suparati dar Basescu cand numea premieri pe banda rulanta ,toti lingaii lui ,nu a fost arogant sau nu sunteti capabila sa il percepeti ca atare? Dar cand el, ca fost membru in guvernul Dascalescu de sub Ceausescu ,condamna comunismul nu va mira ca are nu doar aroganta,ci are o sfidare la adresa inteligentei poporului roman?Cand el a fost in toate guvernele DE SUB ILIESCU iar acum se pretinde de dreapta, va pare normal?Nu este asta maximul arogantei si a dispretului fata de faptele sale si fata de nivelul de intelegere al romanilor?Dar cand la una din mineriade a fost MINISTRU AL TRANSPORTURILOR ,va pare normal ca acest om sa critice pe altii cand el a fost parte din organizare?Asta nu este doar aroganta TERIBILA ,este MINCIUNA,TUPEU,NESIMTIRE SECURISTA. Obraznicia aia pe care o condamnati nu o vedeti la Basescu ?Ma mir,acolo pur si simplu STRIGA.

PS:Sunteti maramureseanca doamna ,dar nu cred ca toti din zona dumneavoastra sunt atat de slabi ca nivel de intelegere a faptelor politice.
ADEVARUL DOARE!!!!!!!!!Adevarat gaiesti!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 23 Martie 2010, ora 08:51

DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE CA OM POLITIC FOARTE SLABUT

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 23 Martie 2010, ora 08:54

De la: 9am045616, la data 2010-03-23 08:51:25 DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE CA OM POLITIC FOARTE SLABUT


Ei,lasa,tu-l iubesti pe micul Boc

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 23 Martie 2010, ora 13:42

Pai cum sa nu-l respectam pe Crin Antonescu, daca ceea ce vedem la el este consecventa in actiuni?
Uite am convingerea nezdruncinata, ca daca maine dimineata basescu isi cheama PD-L-istii si le spune: Ma`, de azi partidul nostru este de stanga!!!!!!!
Fiti siguri ca in cinci minute tot PD-L-eul , executa rasucirea la 180 de grade si devine de stanga, fara nici un comentariu.
Daca de asta comenteaza portocaliii ca Antonescu este ferm si arogant, ei bine, eu voi spune ca este un om cu personalitate puternica, cu calitati de lider, care nu executa in fata nimanui rasuciri de atitudine la 180 de grade. Si ca el suntem foarte multi, mai sunt si oameni ca noi care nu ne transfiguram de pofta in fata jambonului ministerial si a suncii PD-L-iste.

Raporteaza abuz de limbaj
strapontin

67 mesaje
Membru din: 1/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Martie 2010, ora 15:02

Maramuresanca-ai dreptate este un arogant si un obraznic.Vorbea de menajeria portocalie la o emisiune pe Realitatea Tv.Asta da educatie domnule muzeograf Crin.Chiar asa ,intr-un partid mare sa fie numai animale?Formularea a stupefiat pe toti cei prezenti la dezbatere.Ce a facut acest individ pentru tara aceasta si poporul ei de la ultimele alegeri?Va spun eu ,a incasat salariu si indemnizatii din fondurile publice si a consumat benzina pentru ca,deh,cu metroul il doare coloana.Acest om nu are decat papagal si un permanent spirit de cearta.Cu ideile si solutiile pentru tara aceasta o duce mai rau.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Martie 2010, ora 17:58

De la: strapontina, la data 2010-03-23 15:02:56Maramuresanca-ai dreptate este un arogant si un obraznic.Vorbea de menajeria portocalie la o emisiune pe Realitatea Tv.Asta da educatie domnule muzeograf Crin.Chiar asa ,intr-un partid mare sa fie numai animale?Formularea a stupefiat pe toti cei prezenti la dezbatere.Ce a facut acest individ pentru tara aceasta si poporul ei de la ultimele alegeri?Va spun eu ,a incasat salariu si indemnizatii din fondurile publice si a consumat benzina pentru ca,deh,cu metroul il doare coloana.Acest om nu are decat papagal si un permanent spirit de cearta.Cu ideile si solutiile pentru tara aceasta o duce mai rau.


la felul in care vorbesti si gindesti,ar fi trebuit sa stai intr-un fotoliu,cel putin,nu la Strapontina ! P.S si "Ferma Animalelor " e un film obraznic, facut de un obraznic,ptr. oameni obraznici care n-au dom'ne respect ptr. SEF ,este ? ah, ce frumos suna: da' Sefu',sa traiti sefu" ,cum ziceti dvs,Sefu"! .....ti-e dor de timpul ala,nu-i asa ? ehhhhh,ce epoca de aur in care se stia de respect ,nu ca acum ....auzi tu, sa-l critice pe Sefu ; pe premier ?! phoaaaai ce vremuri traim !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 23 Martie 2010, ora 19:52

De la: strapontina, la data 2010-03-23 15:02:56Maramuresanca-ai dreptate este un arogant si un obraznic.Vorbea de menajeria portocalie la o emisiune pe Realitatea Tv.Asta da educatie domnule muzeograf Crin.Chiar asa ,intr-un partid mare sa fie numai animale?Formularea a stupefiat pe toti cei prezenti la dezbatere.Ce a facut acest individ pentru tara aceasta si poporul ei de la ultimele alegeri?Va spun eu ,a incasat salariu si indemnizatii din fondurile publice si a consumat benzina pentru ca,deh,cu metroul il doare coloana.Acest om nu are decat papagal si un permanent spirit de cearta.Cu ideile si solutiile pentru tara aceasta o duce mai rau.


Inteleg,tu il preferi pe Basescu deoarece este vestit in toata tara pentru finetea si delicatetea sa.

"'Asta este menajeria portocalie si, in general, circul. Vedeti ca avem un prim-ministru care, asemeni unor vietati de la circ, duse si aratate poporului pentru ca fac senzatie, pentru ca se pot catara, poti face poze cu ele, in plina criza, face apel la noi sa fim cumpatati, face cheltuilei pentru o clientela care depaseste orice pensie existenta in tara asta si, in rest, taie lemne, sare coarda, dirijeaza fanfare, da cu coasa, da cu rindeaua. Asta este. Si-au gasit prostii, profita de ei. Si prostii suntem noi', a declarat Antonescu."

Dupa mine a avut dreptate iar gasca de sefi si sefuleti adusi cu pluta de partidul portocaliu in toata tara ,este exact o menajerie .O gasca de animale incapabile care distrug tara pentru o mana de fan aruncat de stapan. Circari,niste clovni care nu au nimic amuzant in ei si care doar se amuza ei pe seama poporului asta amarat pe care il folosesc si il prostesc in fiecare zi .O MENAJERIE TICALOASA!


Fosta membra 9am.ro

2700 mesaje
Membru din: 10/06/2009
Postat pe: 23 Martie 2010, ora 20:22

Eu m-am schimbat , gata !! Vreau cu Anto !!!!


... Da' unde este , ºtie cineva ????


Cã nu mai ese pe ºtrase , pe sticlã , pe ziar ...pe blog....

... Sã-i fie oare ruºine cã acum câteva zile se strângea în braþe cu ... ???

Deci , apropos de topic : UNDE ESTE CRIN ????


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 24 Martie 2010, ora 12:11

De la: vaneamarin, la data 2010-03-20 14:51:46
De la: Maramuresanca, la data 2010-03-20 13:46:15Cu cat va plateste Crinu,de-l elogiati atata,pentru aroganta lui.Cred ca sunteti ramasi cu laudele de pe vremea impuscatului.Hai sa si aplaudam!Ca de suntem tari,adica tare obraznici.


Ce anume va face sa credeti(sau doar sa spuneti ) ca este arogant Crin Antonescu? Nu-l slujeste pe Base asa cum fac Diaconescu ,Oprea,Boc etc?Stiti ,pe mine nu ma plateste Antonescu ,imi spun doar parerile mele si asa imi place sa cred ca facem toti pe acest forum. Eu nu mi-am pus problema daca pe dumneavoastra va plateste cineva sau nu. Nu va suparati dar Basescu cand numea premieri pe banda rulanta ,toti lingaii lui ,nu a fost arogant sau nu sunteti capabila sa il percepeti ca atare? Dar cand el, ca fost membru in guvernul Dascalescu de sub Ceausescu ,condamna comunismul nu va mira ca are nu doar aroganta,ci are o sfidare la adresa inteligentei poporului roman?Cand el a fost in toate guvernele DE SUB ILIESCU iar acum se pretinde de dreapta, va pare normal?Nu este asta maximul arogantei si a dispretului fata de faptele sale si fata de nivelul de intelegere al romanilor?Dar cand la una din mineriade a fost MINISTRU AL TRANSPORTURILOR ,va pare normal ca acest om sa critice pe altii cand el a fost parte din organizare?Asta nu este doar aroganta TERIBILA ,este MINCIUNA,TUPEU,NESIMTIRE SECURISTA. Obraznicia aia pe care o condamnati nu o vedeti la Basescu ?Ma mir,acolo pur si simplu STRIGA.

PS:Sunteti maramureseanca doamna ,dar nu cred ca toti din zona dumneavoastra sunt atat de slabi ca nivel de intelegere a faptelor politice.
oferai niste ochelari

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Crin Antonescu?
Mergi la: