back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine este crin antonescu?

 


 
Pagini: << 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 >> Sari la pagina:
 
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 15 Aprilie 2010, ora 08:42

De la: 9am096416, la data 2010-04-14 02:08:59
De la: 9am178165, la data 2010-04-09 23:43:07Crin Antonescu este o floare foarte rara, daca nu unica in politica romaneasca!!!
Nu a furat, nu a corupt, nu a facut politie politica,n-a fost nomenclaturist, n-a fost securist, realmente este un om hotarat si cinstit!!!!!!!!!!
E un profesor care si-a vazut de catedra, care nu s-a imbogatit, ce mai, jos palaria!!!!!!!!!!!
Ati mai vazut asa ceva?!!!!!!!!!!



O ,NU !!!!!!!!!Are diploma de profesoras ,dar nu a predat decat foarte putin ( un an ,doi ) dupa care a considerat ca isi bate capul degeaba cu copii si a devenit brusc MUZEOGRAF ,deci a tras chiulul, e un lenes care isi doreste foarte mult sa parvina prin NEMUNCA .Dupa care s-a inscris in partid si datorita faptului ca stie sa ponegreasca pe oricine fara dovezi ,a facut cariera in politica .Este un bun exacutant ,stie sa se vanda scump marilor moguli ,si nu ar fi exclus sa aflam de anumite conturi grase in bancile straine ,o persoana cinstita care traieste numai din salariul de parlamentar NU isi poate face nunta la Roma pe picior MARE ,iar oamenii saraci nu primesc cadouri de milioane de euro la nunta ,acestia sunt bani negri spalati. TOTI CARE FAC POLITICA FAC SA FURE intr-o forma sau alta .


Maine-poimaine, o sa incepi sa spui ca Antonescu a vandut si Flota, nu era major in '91-'92? Mai, redusule/o la absurd, mai numarule, nu vrei sa te duci sa-i numeri ouale-euroii aici, fam basexu? Cum care basexu, ala care cik e presedintele Romaniei, tara aia care nu l-a votat majoritar, ci asa-zisa Diaspora, in fapt laboratoarele SIE?!

"Nihil sine Deo!"


Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 15 Aprilie 2010, ora 13:37

De la: vasile_vali, la data 2010-04-15 08:42:40
De la: 9am096416, la data 2010-04-14 02:08:59
De la: 9am178165, la data 2010-04-09 23:43:07Crin Antonescu este o floare foarte rara, daca nu unica in politica romaneasca!!!
Nu a furat, nu a corupt, nu a facut politie politica,n-a fost nomenclaturist, n-a fost securist, realmente este un om hotarat si cinstit!!!!!!!!!!
E un profesor care si-a vazut de catedra, care nu s-a imbogatit, ce mai, jos palaria!!!!!!!!!!!
Ati mai vazut asa ceva?!!!!!!!!!!



O ,NU !!!!!!!!!Are diploma de profesoras ,dar nu a predat decat foarte putin ( un an ,doi ) dupa care a considerat ca isi bate capul degeaba cu copii si a devenit brusc MUZEOGRAF ,deci a tras chiulul, e un lenes care isi doreste foarte mult sa parvina prin NEMUNCA .Dupa care s-a inscris in partid si datorita faptului ca stie sa ponegreasca pe oricine fara dovezi ,a facut cariera in politica .Este un bun exacutant ,stie sa se vanda scump marilor moguli ,si nu ar fi exclus sa aflam de anumite conturi grase in bancile straine ,o persoana cinstita care traieste numai din salariul de parlamentar NU isi poate face nunta la Roma pe picior MARE ,iar oamenii saraci nu primesc cadouri de milioane de euro la nunta ,acestia sunt bani negri spalati. TOTI CARE FAC POLITICA FAC SA FURE intr-o forma sau alta .


Maine-poimaine, o sa incepi sa spui ca Antonescu a vandut si Flota, nu era major in '91-'92? Mai, redusule/o la absurd, mai numarule, nu vrei sa te duci sa-i numeri ouale-euroii aici, fam basexu? Cum care basexu, ala care cik e presedintele Romaniei, tara aia care nu l-a votat majoritar, ci asa-zisa Diaspora, in fapt laboratoarele SIE?!

"Nihil sine Deo!"
ce aveti cu domnul comandant de vapor???............nu este el divin ca vaporul a deraiat in datorii.............micuta sirena la vrajit

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 15 Aprilie 2010, ora 13:54

De la: 9am045616, la data 2010-04-15 13:37:32
De la: vasile_vali, la data 2010-04-15 08:42:40
De la: 9am096416, la data 2010-04-14 02:08:59
De la: 9am178165, la data 2010-04-09 23:43:07Crin Antonescu este o floare foarte rara, daca nu unica in politica romaneasca!!!
Nu a furat, nu a corupt, nu a facut politie politica,n-a fost nomenclaturist, n-a fost securist, realmente este un om hotarat si cinstit!!!!!!!!!!
E un profesor care si-a vazut de catedra, care nu s-a imbogatit, ce mai, jos palaria!!!!!!!!!!!
Ati mai vazut asa ceva?!!!!!!!!!!



O ,NU !!!!!!!!!Are diploma de profesoras ,dar nu a predat decat foarte putin ( un an ,doi ) dupa care a considerat ca isi bate capul degeaba cu copii si a devenit brusc MUZEOGRAF ,deci a tras chiulul, e un lenes care isi doreste foarte mult sa parvina prin NEMUNCA .Dupa care s-a inscris in partid si datorita faptului ca stie sa ponegreasca pe oricine fara dovezi ,a facut cariera in politica .Este un bun exacutant ,stie sa se vanda scump marilor moguli ,si nu ar fi exclus sa aflam de anumite conturi grase in bancile straine ,o persoana cinstita care traieste numai din salariul de parlamentar NU isi poate face nunta la Roma pe picior MARE ,iar oamenii saraci nu primesc cadouri de milioane de euro la nunta ,acestia sunt bani negri spalati. TOTI CARE FAC POLITICA FAC SA FURE intr-o forma sau alta .


Maine-poimaine, o sa incepi sa spui ca Antonescu a vandut si Flota, nu era major in '91-'92? Mai, redusule/o la absurd, mai numarule, nu vrei sa te duci sa-i numeri ouale-euroii aici, fam basexu? Cum care basexu, ala care cik e presedintele Romaniei, tara aia care nu l-a votat majoritar, ci asa-zisa Diaspora, in fapt laboratoarele SIE?!

"Nihil sine Deo!"
ce aveti cu domnul comandant de vapor???............nu este el divin ca vaporul a deraiat in datorii.............micuta sirena la vrajit

Se poate spune si la el ca la Vasile Roaita ca ...A TRAS sirena.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Aprilie 2010, ora 15:43

De la: 9am045616, la data 2010-04-15 13:37:32
De la: vasile_vali, la data 2010-04-15 08:42:40
De la: 9am096416, la data 2010-04-14 02:08:59
De la: 9am178165, la data 2010-04-09 23:43:07Crin Antonescu este o floare foarte rara, daca nu unica in politica romaneasca!!!
Nu a furat, nu a corupt, nu a facut politie politica,n-a fost nomenclaturist, n-a fost securist, realmente este un om hotarat si cinstit!!!!!!!!!!
E un profesor care si-a vazut de catedra, care nu s-a imbogatit, ce mai, jos palaria!!!!!!!!!!!
Ati mai vazut asa ceva?!!!!!!!!!!



O ,NU !!!!!!!!!Are diploma de profesoras ,dar nu a predat decat foarte putin ( un an ,doi ) dupa care a considerat ca isi bate capul degeaba cu copii si a devenit brusc MUZEOGRAF ,deci a tras chiulul, e un lenes care isi doreste foarte mult sa parvina prin NEMUNCA .Dupa care s-a inscris in partid si datorita faptului ca stie sa ponegreasca pe oricine fara dovezi ,a facut cariera in politica .Este un bun exacutant ,stie sa se vanda scump marilor moguli ,si nu ar fi exclus sa aflam de anumite conturi grase in bancile straine ,o persoana cinstita care traieste numai din salariul de parlamentar NU isi poate face nunta la Roma pe picior MARE ,iar oamenii saraci nu primesc cadouri de milioane de euro la nunta ,acestia sunt bani negri spalati. TOTI CARE FAC POLITICA FAC SA FURE intr-o forma sau alta .


Maine-poimaine, o sa incepi sa spui ca Antonescu a vandut si Flota, nu era major in '91-'92? Mai, redusule/o la absurd, mai numarule, nu vrei sa te duci sa-i numeri ouale-euroii aici, fam basexu? Cum care basexu, ala care cik e presedintele Romaniei, tara aia care nu l-a votat majoritar, ci asa-zisa Diaspora, in fapt laboratoarele SIE?!

"Nihil sine Deo!"
ce aveti cu domnul comandant de vapor???............nu este el divin ca vaporul a deraiat in datorii.............micuta sirena la vrajit



.....si,ca orice Flota ,a intrat si ea la apa ...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 15 Aprilie 2010, ora 15:46

De la: gabigabi, la data 2010-04-15 15:43:04
De la: 9am045616, la data 2010-04-15 13:37:32
De la: vasile_vali, la data 2010-04-15 08:42:40
De la: 9am096416, la data 2010-04-14 02:08:59
De la: 9am178165, la data 2010-04-09 23:43:07Crin Antonescu este o floare foarte rara, daca nu unica in politica romaneasca!!!
Nu a furat, nu a corupt, nu a facut politie politica,n-a fost nomenclaturist, n-a fost securist, realmente este un om hotarat si cinstit!!!!!!!!!!
E un profesor care si-a vazut de catedra, care nu s-a imbogatit, ce mai, jos palaria!!!!!!!!!!!
Ati mai vazut asa ceva?!!!!!!!!!!



O ,NU !!!!!!!!!Are diploma de profesoras ,dar nu a predat decat foarte putin ( un an ,doi ) dupa care a considerat ca isi bate capul degeaba cu copii si a devenit brusc MUZEOGRAF ,deci a tras chiulul, e un lenes care isi doreste foarte mult sa parvina prin NEMUNCA .Dupa care s-a inscris in partid si datorita faptului ca stie sa ponegreasca pe oricine fara dovezi ,a facut cariera in politica .Este un bun exacutant ,stie sa se vanda scump marilor moguli ,si nu ar fi exclus sa aflam de anumite conturi grase in bancile straine ,o persoana cinstita care traieste numai din salariul de parlamentar NU isi poate face nunta la Roma pe picior MARE ,iar oamenii saraci nu primesc cadouri de milioane de euro la nunta ,acestia sunt bani negri spalati. TOTI CARE FAC POLITICA FAC SA FURE intr-o forma sau alta .


Maine-poimaine, o sa incepi sa spui ca Antonescu a vandut si Flota, nu era major in '91-'92? Mai, redusule/o la absurd, mai numarule, nu vrei sa te duci sa-i numeri ouale-euroii aici, fam basexu? Cum care basexu, ala care cik e presedintele Romaniei, tara aia care nu l-a votat majoritar, ci asa-zisa Diaspora, in fapt laboratoarele SIE?!

"Nihil sine Deo!"
ce aveti cu domnul comandant de vapor???............nu este el divin ca vaporul a deraiat in datorii.............micuta sirena la vrajit



.....si,ca orice Flota ,a intrat si ea la apa ...
INREAB-O SI PE ELENA UDREA,ALT CEVA LA APA LEGAT DE BASE...........

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 15 Aprilie 2010, ora 22:59

Crin Antonescu este viitorul presedinte al Romaniei!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 16 Aprilie 2010, ora 08:54

De la: 9am178165, la data 2010-04-15 22:59:35Crin Antonescu este viitorul presedinte al Romaniei!!!
dar nu cred ca mai traesc eu inca 60 de ani sa o vad si poe asta

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 16 Aprilie 2010, ora 14:33

De la: 9am045616, la data 2010-04-16 08:54:45
De la: 9am178165, la data 2010-04-15 22:59:35Crin Antonescu este viitorul presedinte al Romaniei!!!
dar nu cred ca mai traesc eu inca 60 de ani sa o vad si poe asta


Stai cuminte ca nu vei astepta atat, in patru ani si jumatate s-a rezolvat!!!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2010, ora 16:37

De la: 9am045616, la data 2010-04-16 08:54:45
De la: 9am178165, la data 2010-04-15 22:59:35Crin Antonescu este viitorul presedinte al Romaniei!!!
dar nu cred ca mai traesc eu inca 60 de ani sa o vad si poe asta


asa pesimist esti ?

da' ce-ai vrut sa zici de Nutzica ? ia zi ! ......da' Boculet ce mai face ? cite zile/saptamini ii mai dai ca premier ,desi nu mai gaseste Jupinu' altu ca el !?

Raporteaza abuz de limbaj
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2010, ora 20:42

"Boculet" cu ii spui arata bine. E dulcic foc. Asta nu inseamna ca nu-mi doresc un presedinte ca Antonescu. N-ai cum sa spargi gasca altfel. Apoi, stiu sigura ca Boc nu are nici o vina pentru ceea ce se intampla. E pe post de tap ispasiotr ca nu au pentru moment aliati pe care sa arunce motanul. Incregatura nu e nascuta de Boc, e veche, veche..si aceeasi. Boc e doar fata umana cu care ne amagim ca sa fie mai suportabila situatiunea. Daca gasesc un link am sa-l pun mai jos. Am ramas crucita de cate nume la un loc am vazut pe aceeasi foaie. Ce vina are Boc cand o mana de papistasi au sacrificat viitorul nostru pentru vremelnica bunastare a propriilor familii. Se stie ca bunastarea astazi E, maine.....nu mai e daca nu e sustinuta de calitati pe masura. Poti sa lasi palate si averi imense ..se vor duce in vant daca nu e cap.

florinmihai.wordpress.com/

La noi ca la nimeni....gasca e veche, veche..dupa cum spuneam si provine din toate zonele vietii politice dar acum pare magnetizata la un singur pol in mare parte.

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 16 Aprilie 2010, ora 20:48

De la: broscuta_super_verde, la data 2010-04-16 20:42:06"Boculet" cu ii spui arata bine. E dulcic foc. Asta nu inseamna ca nu-mi doresc un presedinte ca Antonescu. N-ai cum sa spargi gasca altfel. Apoi, stiu sigura ca Boc nu are nici o vina pentru ceea ce se intampla. E pe post de tap ispasiotr ca nu au pentru moment aliati pe care sa arunce motanul. Incregatura nu e nascuta de Boc, e veche, veche..si aceeasi. Boc e doar fata umana cu care ne amagim ca sa fie mai suportabila situatiunea. Daca gasesc un link am sa-l pun mai jos. Am ramas crucita de cate nume la un loc am vazut pe aceeasi foaie. Ce vina are Boc cand o mana de papistasi au sacrificat viitorul nostru pentru vremelnica bunastare a propriilor familii. Se stie ca bunastarea astazi E, maine.....nu mai e daca nu e sustinuta de calitati pe masura. Poti sa lasi palate si averi imense ..se vor duce in vant daca nu e cap.


Scumpo, spune-mi mie ce ia folosit lui boc atata supunere in fata prezidentului, poate si-o fi dres si el niste conturi, ca funestul de la Cotroceni este deja pregatit sa-l debarce!
Stii ca base se foloseste de oameni dupa care se descotoroseste de urgenta de ei, asa va pati curand si boc, putea insa sa-si execute mandatul si sa plece cu mai multa demnitate.

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2010, ora 22:42

Nu stiu. Eu il ador. Te rog sa intelegi ca e chestie subiectiva..de chimie..afectiune ...si poate fiindca seamna cu puiul meu..nu neaparat fizic. Cine stie ce asociatii face mintea mea si instinctul matern. Pana la urma, asta am decelat. Imi face "dictatura luminata mai usor de suportat. Stiu ca poate la un moment dat o sa-mi fure si jucaria asta monstruozitatea sa domnul Chucky. De parca ar avea ceva mai bun de oferit. Na, ca am zis-o. se pare ca m-am hotarat. Prefer sa-mi rupa gatul gelatii din serviciul sau il loc sa ma lase in chinuri pe lumea asta. De cand ma stiu, e numai razvratire si dispret fata de cei din fruntea tarii. Poate fiindca nu am uitat ca prin clasele primare m-au adus in starea sa arunc cu o cutie de branza Fagaras in unul din cei care be intorsesera casa pe dos in timp ce tatal meu era plecat la munca grea pe santierele din tarile arabe, poate fiindca nu pot uita ca adolescenta fiind nu gaseam vata sterila de care toate aveam nevoie la un moment dat in fiecare luna, poate fiindca plangeam ca dupa ce intram in al nustiucatelea magazin, bacanie, tutungerie, dugheana, ieseam plangand ca nu gasesc o amarata de pasta de dinti ca sa nu-mi puta gura a doua zi cand ma plambam cu dragutul prin parc, poate ca fiindca nu pot uita cum imi inghetau picioarele ude de mocirla, ORE intregi in statii de autobuz cand ma intorceam seara de la meditatii ca sa ma verifice vreun profesor universitar daca am tocit bine cartea pe de rost, poate fiindca eram permanent terorizata de mirosul de transpiratie fiindca am un organism care elimina toxinele abundent prin transpiratie si oricat m-as spala imi trebuie deodorant si nu-l gaseam, poate fiindca mai tarziu cand eram pentru prima data "la casa mea" mutata cu chirie cu primul prieten am ajuns sa constat ca e greu sa ai ceva in frigider fiindca dupa o zi petrecuta la coada ajungi sa blestemi "conducatorul iubit" si la fel de" luminat" pentru ultimul iaurt vandut in fata ta si ura pe care o purtam celui care cumpara ultimele treii in loc de doua spre exemplu, poate pentru ca nu gaseam detergent sa-mi spal amaratele de zdrente pe care mi le croiam si coseam singura dupa tipare din Burda primite de la o vecina care lucra la vama in aeroport ? Pentru multe altele de atunci si pana acum ? Mi se cam rupe de ce mai poate sa mi se intample tocmai fiindca de la Chucky asta pe care altii croiti dupa chipul si asemanarea lui il adora si idolatrizeaza desi era ultimul OM care avea dreptul sa continuie batjocura, dispretul fata de generatiile care "au vazut" o viata si mai ales fata de sufletele puilor nostri pe care ii mutilam fiindca noi la randul nostru am fost mutilati ca natie si nu ni s-a acordat ragazul sa ne revenim. Se stie ca orice trauma se vindeca numai printr-un mod de viata corespunzator, prin apreciere, respect, consideratie si mai ales eliminarea conditiilor care te-au traumatizat. Eu una ma recunosc o traumatizata perpetua si mi-e greu printre papusoi astia hatrii. Mi-e greatza si la propriu si la figurat. Chucky asta o sa aiba multe de tras cand va trece linia de dincolo. O sa-si cam traga greu sufletul dupa el mai greu decat tragi cu tirbusonul un dop de pluta incapatanat dintr-un gat de sticla. sa-i multumim totusi ca nu ne-a casapit inca in masa ? Ca o va face pe sestache si "profi". ? "La naiba !? "( in varful buzelor cum e de bon' ton' in noul "high life' de cluburi). Despre tzatza Leana spunetzi voi..eu am pupat-o o data cand m-au ferchezuit sa-i dau flori. Pe asta noua s-o pupe cucul...sau invers..ma rog..in functie de iscusinte si preferinte. Am vazut ce-au facut cu noi si chiar zambetele ei cinice , mincinoase si blonde au pus capac. La ce rade '?

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 00:39

Mesajul anterior nu se refera cu nimic la Crin Antonescu. A nu se intelege gresit personificarea din text. Regret ca nu m-am abtinut la timp si mi-am varsat frustrarea pe un topic care nu are legatura cu nimic din ceea ce am scris. Singura legatura ar putea fi aceea ca exista alternativa la tot ceea ce a fost, la tot ceea ce am indurat si induram cu totii cu foarte mici exceptii in zona puterii. Trebuie sa mai rezistam un timp. Ce avem a face ?

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 11:51

De la: broscuta_super_verde, la data 2010-04-19 00:39:42Mesajul anterior nu se refera cu nimic la Crin Antonescu. A nu se intelege gresit personificarea din text. Regret ca nu m-am abtinut la timp si mi-am varsat frustrarea pe un topic care nu are legatura cu nimic din ceea ce am scris. Singura legatura ar putea fi aceea ca exista alternativa la tot ceea ce a fost, la tot ceea ce am indurat si induram cu totii cu foarte mici exceptii in zona puterii. Trebuie sa mai rezistam un timp. Ce avem a face ?
Votatil pe BOC presedinte si numai asa va ajunge CRIN premier

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 14:05

De la: 9am045616, la data 2010-04-19 11:51:31
De la: broscuta_super_verde, la data 2010-04-19 00:39:42Mesajul anterior nu se refera cu nimic la Crin Antonescu. A nu se intelege gresit personificarea din text. Regret ca nu m-am abtinut la timp si mi-am varsat frustrarea pe un topic care nu are legatura cu nimic din ceea ce am scris. Singura legatura ar putea fi aceea ca exista alternativa la tot ceea ce a fost, la tot ceea ce am indurat si induram cu totii cu foarte mici exceptii in zona puterii. Trebuie sa mai rezistam un timp. Ce avem a face ?
Votatil pe BOC presedinte si numai asa va ajunge CRIN premier


pai,daca Nutzica nu-i trage de sub fundulet scaunul de presedinte al PDL.ului -ceea ce se si intrezareste- atunci,peste 4,8ani ,va fi pe lista prezidentialilor si-ti poti vedea visul cu ochii,punindu-ti stampila pe fruntea lui,taman ca tac-su' oul de Pasti !

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 14:12

De la: 9am045616, la data 2010-04-19 11:51:31
De la: broscuta_super_verde, la data 2010-04-19 00:39:42Mesajul anterior nu se refera cu nimic la Crin Antonescu. A nu se intelege gresit personificarea din text. Regret ca nu m-am abtinut la timp si mi-am varsat frustrarea pe un topic care nu are legatura cu nimic din ceea ce am scris. Singura legatura ar putea fi aceea ca exista alternativa la tot ceea ce a fost, la tot ceea ce am indurat si induram cu totii cu foarte mici exceptii in zona puterii. Trebuie sa mai rezistam un timp. Ce avem a face ?
Votatil pe BOC presedinte si numai asa va ajunge CRIN premier


Esti cumva soferul lui boc-poc? Sau secretara aceluiasi personaj hilar prin nimicnicia lui? Astuia nu ar tb. sa i se spuna prim-ministru, ci prim-sinistru, atata este de inconsecvent si degraba latratoriu in ceea ce scoate pe gura! Ai zice ca asta isi spala in fiecare zi creierul, astfel ca ce-a benganit ieri, azi nu se pune decat daca e in interesul lui/al basexului/ebei/zoaiei portocalii/woodrei...Pentru celelalte, de vina sunt "trusturili", "patriciu", "tariceanu", cometa Halley, gaurile negre de la Cern etc.

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Aprilie 2010, ora 21:36

Nu "dragule", nici una, nici alta. Pai asa mare e confuzia ? Ori am stofa de sofer ori de secretzara. Mai adulmeca un pic. Daca nu ti-ai dat seama singur, subliniez ca simtatia mea pentru Boc are o provenienta amalgamata, de apreciere si compasiune umana, presarata cu ceva afectiune si instinct matern. Poate sa fie orice ca mie o sa-mi ramana simpatic ca om. Am decelat in timp ce inseamna simpatia asta a mea. Nu gresesc prea mult daca spun ca nu am avut prim-ministrii care au facut mai mult sau mai bine.. doar ca nu era harababura" asta internationala peste care s-a suprapus "moftul" sefului. Cum sa impaci toate astea ? Nimeni nu ar fi putut. Pune-te in locul lui. Cum sa fii prim-ministru cu grumazul sub talpa lui Base. El iti baga pe gat directiile, oamenii, "echipajul" si cand nu merge e clar ca esti singurul vinovat si tap ispasitor in conditiile date. Povestea cu tapul ispasitor Nu si-a gasit alta intruchipare de data asta, deobicei tapul ispasitor erau aliatii in alegeri aaturi de care te-ai pus sef de stat. Boc e un vinovat fara vina ca toti cei dinaninte care au incercat marea cu degetul.

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 20 Aprilie 2010, ora 09:40

De la: gabigabi, la data 2010-04-16 16:37:52
De la: 9am045616, la data 2010-04-16 08:54:45
De la: 9am178165, la data 2010-04-15 22:59:35Crin Antonescu este viitorul presedinte al Romaniei!!!
dar nu cred ca mai traesc eu inca 60 de ani sa o vad si poe asta


asa pesimist esti ?

da' ce-ai vrut sa zici de Nutzica ? ia zi ! ......da' Boculet ce mai face ? cite zile/saptamini ii mai dai ca premier ,desi nu mai gaseste Jupinu' altu ca el !?
CAM 3 LUNI.....................caci de demult trebuia sa faca poc

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2010, ora 15:20

De la: 9am045616, la data 2010-04-20 09:40:53
De la: gabigabi, la data 2010-04-16 16:37:52
De la: 9am045616, la data 2010-04-16 08:54:45
De la: 9am178165, la data 2010-04-15 22:59:35Crin Antonescu este viitorul presedinte al Romaniei!!!
dar nu cred ca mai traesc eu inca 60 de ani sa o vad si poe asta


asa pesimist esti ?

da' ce-ai vrut sa zici de Nutzica ? ia zi ! ......da' Boculet ce mai face ? cite zile/saptamini ii mai dai ca premier ,desi nu mai gaseste Jupinu' altu ca el !?
CAM 3 LUNI.....................caci de demult trebuia sa faca poc


clar ca va face poc ,dar nu inainte de a trece prin Parlament toate legile astea : cu pensiile,cu salariile si apoi, Seful il va da "ciinilor democratiei" sa-l sfisie ,ca nu mai are ce face cu el ca, deh, asta-i meteahna sefului ! se spala pe miini de el ....

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 21 Aprilie 2010, ora 14:55

De la: broscuta_super_verde, la data 2010-04-19 21:36:46Nu "dragule", nici una, nici alta. Pai asa mare e confuzia ? Ori am stofa de sofer ori de secretzara. Mai adulmeca un pic. Daca nu ti-ai dat seama singur, subliniez ca simtatia mea pentru Boc are o provenienta amalgamata, de apreciere si compasiune umana, presarata cu ceva afectiune si instinct matern. Poate sa fie orice ca mie o sa-mi ramana simpatic ca om. Am decelat in timp ce inseamna simpatia asta a mea. Nu gresesc prea mult daca spun ca nu am avut prim-ministrii care au facut mai mult sau mai bine.. doar ca nu era harababura" asta internationala peste care s-a suprapus "moftul" sefului. Cum sa impaci toate astea ? Nimeni nu ar fi putut. Pune-te in locul lui. Cum sa fii prim-ministru cu grumazul sub talpa lui Base. El iti baga pe gat directiile, oamenii, "echipajul" si cand nu merge e clar ca esti singurul vinovat si tap ispasitor in conditiile date. Povestea cu tapul ispasitor Nu si-a gasit alta intruchipare de data asta, deobicei tapul ispasitor erau aliatii in alegeri aaturi de care te-ai pus sef de stat. Boc e un vinovat fara vina ca toti cei dinaninte care au incercat marea cu degetul.


Broscuto draga, nu-ti raspundeam tie, ci numarului...Simpatia/antipatia fata de cineva poate fi o chestie de chimie, nu am a-ti critica nici tie si nici altora preferintele, inclusiv electorale...Pana la urma, factorii care ne fac sa simpatizam/antipatizam pe cineva sunt, de multe ori, subiectivi, mai apoi noi incercand sa ne cream "argumentele" care sa aduca un iz de "obiectivitate" subiectivitatii fiecaruia, nu?
Cu multa stima, te salut si-i salut si pe anti-"crini"!

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Aprilie 2010, ora 18:09

Da, se mai intampla. Si eu am cazut in situatia de a posta un raspuns unui user dar care a aparut ca nuca in perete ca raspuns la un alt mesaj al altui user. Se intampla asta pentru ca ni se pare inutil sa mai citam pe cel caruia ii raspundem, din spirit de economie si ies chix-uri fara voia noastra.

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
9am052815

7 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2010, ora 20:48

NU SUNT OM POLITIC. SUNT TRAITOR NUMAI IN ROMANIA DIN ULTIMII 70 DE ANI PRIN :NASTERE :STUDII(20ANI):VECHIME IN MUNCA DE LA MUNCITOR NECALIFICAT-MUNCITOR CALIFICAT -INGINER-EXPERT TEHNIC -EXPERT PARLAMENTAR-PENSIONAR DUPA 47 DE ANI DE ACTIVITATE FARA PILE, MARTOR SI VICTIMA A VICISITUDINILOR POLITICE (1947-2010) ,MA SIMT OBLIGAT ACUM SPRE SFARSITUL VIETII SA VA MARTURISESC SINCER CELOR DE BUNA CREDINTA, CA NOI ROMANII MINORITARI ( EDUCATI ,CALIFICATI, RESPONSABILI,CINSTITI SI HARNICI )NE MERITAM SOARTA ,INTRUCAT AM ADMIS CA CEI NEISPRAVITI ,FARA CRESTERE ,EDUCATIE ,CULTURA SI CALIFICARE, SA AJUNGA SA GUVERNEZE PRIN DIVERSIUNE SI MANIPULARE, SA JEFUIASCA DUPA BUNUL PLAC O TARA BOGATA CA ROMANIA, CU RESURSE MATERIALE SI UMANE VALOROASE, IN CARE MAJORITATEA ROMANILOR AU AJUNS MURITORI DE FOAME,DOVEDIND O MARE INCULTURA POLITICA SI MULTA CREDULITATE IN FATA ACTUALULUI REGIM POLITIC MINCINOS -BASESCU. SI ACUM MA INTREB SI VA INTREB,CA VOTANT DEZAMAGIT AL ACESTUI REGIM POLITIC ODIOS: IL PUTEM COMPARA AZI PE BASESCU CA OM POLITIC SI PRESEDINTE AL ROMANIEI PRIN REZULTATELE DEZASTRUASE ALE GUVERNARILOR SALE DIN ULTIMII 6 ANI ,CU OMUL POLITIC CINSTIT SI ONEST CRIN ANTONESCU, MODEL DE PRICEPERE, CULTURA POLITICA,DE EDUCATIE SI BUN SIMT ? DACA DIN NOU NU STIM CE VOM ALEGE, NE MERITAM SOARTA SI PE VIITOR. ASA POPOR ,ASA GUVERN !


vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 08:08

De la: 9am052815, la data 2010-04-23 20:48:26NU SUNT OM POLITIC. SUNT TRAITOR NUMAI IN ROMANIA DIN ULTIMII 70 DE ANI PRIN :NASTERE :STUDII(20ANI):VECHIME IN MUNCA DE LA MUNCITOR NECALIFICAT-MUNCITOR CALIFICAT -INGINER-EXPERT TEHNIC -EXPERT PARLAMENTAR-PENSIONAR DUPA 47 DE ANI DE ACTIVITATE FARA PILE, MARTOR SI VICTIMA A VICISITUDINILOR POLITICE (1947-2010) ,MA SIMT OBLIGAT ACUM SPRE SFARSITUL VIETII SA VA MARTURISESC SINCER CELOR DE BUNA CREDINTA, CA NOI ROMANII MINORITARI ( EDUCATI ,CALIFICATI, RESPONSABILI,CINSTITI SI HARNICI )NE MERITAM SOARTA ,INTRUCAT AM ADMIS CA CEI NEISPRAVITI ,FARA CRESTERE ,EDUCATIE ,CULTURA SI CALIFICARE, SA AJUNGA SA GUVERNEZE PRIN DIVERSIUNE SI MANIPULARE, SA JEFUIASCA DUPA BUNUL PLAC O TARA BOGATA CA ROMANIA, CU RESURSE MATERIALE SI UMANE VALOROASE, IN CARE MAJORITATEA ROMANILOR AU AJUNS MURITORI DE FOAME,DOVEDIND O MARE INCULTURA POLITICA SI MULTA CREDULITATE IN FATA ACTUALULUI REGIM POLITIC MINCINOS -BASESCU. SI ACUM MA INTREB SI VA INTREB,CA VOTANT DEZAMAGIT AL ACESTUI REGIM POLITIC ODIOS: IL PUTEM COMPARA AZI PE BASESCU CA OM POLITIC SI PRESEDINTE AL ROMANIEI PRIN REZULTATELE DEZASTRUASE ALE GUVERNARILOR SALE DIN ULTIMII 6 ANI ,CU OMUL POLITIC CINSTIT SI ONEST CRIN ANTONESCU, MODEL DE PRICEPERE, CULTURA POLITICA,DE EDUCATIE SI BUN SIMT ? DACA DIN NOU NU STIM CE VOM ALEGE, NE MERITAM SOARTA SI PE VIITOR. ASA POPOR ,ASA GUVERN !



Domnule, nu-l idealiza nici pe Crin...Nu tb. sa cazi si d-ta in aceeasi capcana a omului providential, azi Crin, maine altul...Oamenii politici sunt buni LA VREMEA LOR, asa cum si base a fost bun in 2004, macar pt. a nu credea cineva -atunci Nastase- ca e invincibil/perfect...Noi cream modelul de presedinte/prim-ministru/parlamentar etc. si de aceea tb sa fim circumspecti si selctivi...Intr-adevar nu incape diferenta intre cei 2, TB si-a aratat toate limitele sale, aratandu-ne cum NU tb. sa se comporte in Romania anului 2010, membra UE si NATO. Vrem altceva, tb. sa vrem altceva, meritam altceva...Si char daca nu am merita, zic daca!, un politician ajuns SUS, tb sa-si inteleaga rolul de lider si sa fie mai bun decat cei din randurile carora a provenit, sa se "dezbrace" de orgolii/mandrie/prejudecati etc..., pe care poate le avem toti, dar nu toti suntem alesii...

"Nihil sine Deo!"


vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 24 Aprilie 2010, ora 08:11

Completare...
"Fii bun, fii bland, mai ales cu cei care mai toti Domnii trecuti au fost nepasatori sau rai!" II spunea Kogalniceanu lui Cuza, in 1859..Cam asa cred eu, ar tb. sa fie un sef de Stat si in zilele noastre...

"Nihil sine Deo!"

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 11:52

De la: gabigabi, la data 2010-04-20 15:20:17
De la: 9am045616, la data 2010-04-20 09:40:53
De la: gabigabi, la data 2010-04-16 16:37:52
De la: 9am045616, la data 2010-04-16 08:54:45
De la: 9am178165, la data 2010-04-15 22:59:35Crin Antonescu este viitorul presedinte al Romaniei!!!
dar nu cred ca mai traesc eu inca 60 de ani sa o vad si poe asta


asa pesimist esti ?

da' ce-ai vrut sa zici de Nutzica ? ia zi ! ......da' Boculet ce mai face ? cite zile/saptamini ii mai dai ca premier ,desi nu mai gaseste Jupinu' altu ca el !?
CAM 3 LUNI.....................caci de demult trebuia sa faca poc


clar ca va face poc ,dar nu inainte de a trece prin Parlament toate legile astea : cu pensiile,cu salariile si apoi, Seful il va da "ciinilor democratiei" sa-l sfisie ,ca nu mai are ce face cu el ca, deh, asta-i meteahna sefului ! se spala pe miini de el ....

Si crezi ca vor scapa numa cu atat?
va fi mare tarabi
in ceata lui pitigoi
si multi isi vor frange aripile
va cuprinde toata padurea larma
si scandal mare ,mare......

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 15:59

De la: 9am045616, la data 2010-04-26 11:52:18
De la: gabigabi, la data 2010-04-20 15:20:17
De la: 9am045616, la data 2010-04-20 09:40:53
De la: gabigabi, la data 2010-04-16 16:37:52
De la: 9am045616, la data 2010-04-16 08:54:45
De la: 9am178165, la data 2010-04-15 22:59:35Crin Antonescu este viitorul presedinte al Romaniei!!!
dar nu cred ca mai traesc eu inca 60 de ani sa o vad si poe asta


asa pesimist esti ?

da' ce-ai vrut sa zici de Nutzica ? ia zi ! ......da' Boculet ce mai face ? cite zile/saptamini ii mai dai ca premier ,desi nu mai gaseste Jupinu' altu ca el !?
CAM 3 LUNI.....................caci de demult trebuia sa faca poc


clar ca va face poc ,dar nu inainte de a trece prin Parlament toate legile astea : cu pensiile,cu salariile si apoi, Seful il va da "ciinilor democratiei" sa-l sfisie ,ca nu mai are ce face cu el ca, deh, asta-i meteahna sefului ! se spala pe miini de el ....

Si crezi ca vor scapa numa cu atat?



va fi mare tarabi
in ceata lui pitigoi
si multi isi vor frange aripile
va cuprinde toata padurea larma
si scandal mare ,mare......


n-as crede,draga @616 ....chiar nu cred asta si stii de ce ? ai vazut ca boborul a votat iar PDL.ul,prin persoana dnei teo TRANDAFIR ?.....acu' e drept : cu un asa un nume predestinat ,cum sa nu pui stampila pe trandafirul pdl.ist ?....deci ,nu s-a ajuns la capul rabdarilor....se mai poate !

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 18:23

...este vorba de victorie prin absenteism. Boborul nu s-a prezentat la vot. Pana la urma ar fi fost vorba de resurse folosite INUTIL. Cu doi parlamentari in plus sau in minus nu s-ar fi schimbat ceva. Mai e vorba si de o categorie lipsita de aptitudinea de a se informa. In cazul asta, absenteismul este cel mai natural mod de a protesta fata de clasa politica. Vasnicii PDL-ei s-au prezentat in schimb. Se vede treaba ca societatea a ramas impartita in fanatici, vasnici pdl-ei si cetateni rezonabili care nu voteaza daca nu au convingerea ca merita. Mai ramane deci o mare masa de cetateni de buna credinta pana la urma indiferent de nivelul social, a caror convingere trebuie formata si fructificata in favoarea noastra a tuturor. Asta ramane in sarcina opozitiei care nu trebuie sa astepte campania electorala pentru a se face vazuti si auziti in vederea modelarii sau formarii unor convingeri. Pentru opozitie este important segmentul absenteist. PDL-istii se prezinta la vot si morti si asta ne aminteste si confirma esalonul de fostii activisti proletari/comunisti. Daca nu ei atunci cine ? Aia care nu se prezinta la vot exprimand fatis dispretul fata de politica ? Absenteismul a convenit mereu neo-proletarilor vositi, oricare au fost ei de-a lungul timpului si au tanjit la putere. La putere oricum, fara onoare. A alarmat vreodata pe cineva asa zisul vot de protest sau absenta la vot, tot in semn de protest ? Pe astia nu-i sensibilizeaza nimic si nu-i alarmeaza nimic, totul e sa castige alegerile. Opozitia e responsabila fata de acesti oameni, de noi cealalta jumatate, noi resturile bune de ignorat daca nu chiar de aruncat pe unde s-o putea, la ghena...morga...etc. Nu contam daca nu esti cu ei, esti impotriva lor, tocmai buni de nimicit.

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

21 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 20:18

De la: super_green_frog, la data 2010-04-26 18:23:46...este vorba de victorie prin absenteism. Boborul nu s-a prezentat la vot. Pana la urma ar fi fost vorba de resurse folosite INUTIL. Cu doi parlamentari in plus sau in minus nu s-ar fi schimbat ceva. Mai e vorba si de o categorie lipsita de aptitudinea de a se informa. In cazul asta, absenteismul este cel mai natural mod de a protesta fata de clasa politica. Vasnicii PDL-ei s-au prezentat in schimb. Se vede treaba ca societatea a ramas impartita in fanatici, vasnici pdl-ei si cetateni rezonabili care nu voteaza daca nu au convingerea ca merita. Mai ramane deci o mare masa de cetateni de buna credinta pana la urma indiferent de nivelul social, a caror convingere trebuie formata si fructificata in favoarea noastra a tuturor. Asta ramane in sarcina opozitiei care nu trebuie sa astepte campania electorala pentru a se face vazuti si auziti in vederea modelarii sau formarii unor convingeri. Pentru opozitie este important segmentul absenteist. PDL-istii se prezinta la vot si morti si asta ne aminteste si confirma esalonul de fostii activisti proletari/comunisti. Daca nu ei atunci cine ? Aia care nu se prezinta la vot exprimand fatis dispretul fata de politica ? Absenteismul a convenit mereu neo-proletarilor vositi, oricare au fost ei de-a lungul timpului si au tanjit la putere. La putere oricum, fara onoare. A alarmat vreodata pe cineva asa zisul vot de protest sau absenta la vot, tot in semn de protest ? Pe astia nu-i sensibilizeaza nimic si nu-i alarmeaza nimic, totul e sa castige alegerile. Opozitia e responsabila fata de acesti oameni, de noi cealalta jumatate, noi resturile bune de ignorat
daca nu chiar de aruncat pe unde s-o putea, la ghena...morga...etc. Nu contam daca nu esti cu ei, esti impotriva lor, tocmai buni de nimicit.

Cine nu este cu noi este impotriva noastra ! Recunoastet-ti !!!Tot ROSII sunt la putere numai credeti in avioane,bombardiere si ......etc..astia cu portocala tot COMUNISTI SUNT!!!Aveti orbul gainilor!!!!!!!Fratilor!!Stolojan va spune ceva?!!!

Raporteaza abuz de limbaj
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Aprilie 2010, ora 21:21

Cum nu ? Altfel...baiat de treaba, familist convins, copii, nepoti, toate convenientele unui om respectabil. Dar pana la urma.. e vorba de politica. Asta au stiut asta au facut, pe pielea noastra. Jupuiti inainte dar cu folos, jupuiti si dupa dar pagubos. Doi, trei au rasarit dar sunt gata sa se pravaleasca si ei daca nu misca repede cate ceva, ca sunt pagubosi si cu propriile afaceri ca nu stiu mai mult. Cu tunuri da, fara...raman de carton si zegras. Daca nu-i lasam in pace sa-si faca mendrele li se toceste de tot catifeaua nobletei. Ajung si ei in zfrentze ca tot poporul (lor).

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 27 Aprilie 2010, ora 11:02

De la: super_green_frog, la data 2010-04-26 21:21:39Cum nu ? Altfel...baiat de treaba, familist convins, copii, nepoti, toate convenientele unui om respectabil. Dar pana la urma.. e vorba de politica. Asta au stiut asta au facut, pe pielea noastra. Jupuiti inainte dar cu folos, jupuiti si dupa dar pagubos. Doi, trei au rasarit dar sunt gata sa se pravaleasca si ei daca nu misca repede cate ceva, ca sunt pagubosi si cu propriile afaceri ca nu stiu mai mult. Cu tunuri da, fara...raman de carton si zegras. Daca nu-i lasam in pace sa-si faca mendrele li se toceste de tot catifeaua nobletei. Ajung si ei in zfrentze ca tot poporul (lor).

si eu trag apa
si migrez

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Crin Antonescu?
Mergi la: