back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce credeti despre biserica ortodoxa romanasi preotii ei?

 


 
Pagini: << 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 13 Octombrie 2009, ora 14:44

De la: crio, la data 2009-10-12 21:10:59Bogdan,diavolii,cred in Dumnezeu dar nu se cutremura.Cred eu.Eu am credinta mea in suflet.Cred in Dumnezeu,incerc sa ii respect din suflet poruncile,deci nu stiu cum sa-ti explic...cred cu sufletul.Si stiu ca sufletul meu e bun,simt raul,nu il accept incerc sa-l schimb prin a ma schimba pe mine insami.Oricum poti sa imi vorbesti prin mesaje in privat dar nu-ti fie teama sa vorbesti deschis despre credinta ta indiferent unde esti.Mie nu mi-e teama.

Cred si se-nfioara dar nu se supun-aceasta este citarea corecta, biblica.
Azazel nu e altceva, decit un alt


Fosta membra 9am.ro

6522 mesaje
Membru din: 23/09/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 13 Octombrie 2009, ora 14:55

De la: AZAZEL, la data 2009-10-13 14:39:54
De la: crio, la data 2009-10-12 21:10:59Bogdan,diavolii,cred in Dumnezeu dar nu se cutremura.Cred eu.Eu am credinta mea in suflet.Cred in Dumnezeu,incerc sa ii respect din suflet poruncile,deci nu stiu cum sa-ti explic...cred cu sufletul.Si stiu ca sufletul meu e bun,simt raul,nu il accept incerc sa-l schimb prin a ma schimba pe mine insami.Oricum poti sa imi vorbesti prin mesaje in privat dar nu-ti fie teama sa vorbesti deschis despre credinta ta indiferent unde esti.Mie nu mi-e teama.


mai fata draga !
deci matale crezi in insul care s-a intitulat d-zeu...
...pai fata mea, io cred in dracu' ...ca tot una este...amandoi au promis marea cu sarea...
si io cred cu sufletul, ca matale...da' mie cel mai mult imi place sa fac ...SEX !
...matale nu ?
deci credinta mea este...sexul...dimineatza , la pranz, si seara ...
hai te prinzi cu mine ?

Nu dragule,eu ma prind cu sotu.Si lui i-ar place tot de 3 ori Si tu daca crezi in e crezul tau ,brava tie,ca la drept vorbind si Lucifer i-a fost cindva drag lui Dumnezeu.
Dar hai sa te intreb ceva:odata postai mai mult si mai inteligent pe forum,dupa atita timp atita ai de spus?
Ai intrat doar ca sa spui ca vrei sa faci sex de 3 ori pe zi? Hai mai,ca poti mai mult...Nu sex,poti gindi mai mult.


Fosta membra 9am.ro

6522 mesaje
Membru din: 23/09/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 13 Octombrie 2009, ora 15:02

De la: radita09_telus_net, la data 2009-10-13 14:44:08
De la: crio, la data 2009-10-12 21:10:59Bogdan,diavolii,cred in Dumnezeu dar nu se cutremura.Cred eu.Eu am credinta mea in suflet.Cred in Dumnezeu,incerc sa ii respect din suflet poruncile,deci nu stiu cum sa-ti explic...cred cu sufletul.Si stiu ca sufletul meu e bun,simt raul,nu il accept incerc sa-l schimb prin a ma schimba pe mine insami.Oricum poti sa imi vorbesti prin mesaje in privat dar nu-ti fie teama sa vorbesti deschis despre credinta ta indiferent unde esti.Mie nu mi-e teama.

Cred si se-nfioara dar nu se supun-aceasta este citarea corecta, biblica.
Azazel nu e altceva, decit un alt

Ahaaa,deci ei nu se supun..mda.De unde sa stiu ca biblia am inceput-o acu..ceva timp si in planurile mele de viitor este si citirea pina la capat,iar de astia nici atita nu cunosc ca personal n-am intilnit.Tu nu-l stii pe Azazel dar e ok.glumeste uneori mai cu nerusinare dar fiecare cu pasarica lui.El cred ca are un stol.
Intr-o poveste vrajitoarea cea rea a murit atunci cind oamenii i-au intors spatele,nu au mai crezut in ea.
Era povestea vrajitorului Merlin .Un mare adevar .Gindurile noastre pot face minuni iar daca noi ne-am indrepta tot timpul gindurile catre lumina ,raul cu tot ceea ce reprezinta cu reprezentanti cu tot cred ca ar disparea
Parerea mea...


Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 13 Octombrie 2009, ora 15:12

Eu nu am nimic cu asta care scrie prosti, dar Azazel este unu din ingerii cazuti impreuna cu Lucifer.
Daca ai intrebari, astept!


Fosta membra 9am.ro

6522 mesaje
Membru din: 23/09/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 13 Octombrie 2009, ora 15:17

Emile,stii Florile raului? Ei raul nu e chiar atit de rau..Din mucegai se fac antibiotice daca nu exista raul n-am fi stiut ce-i bine..Eu nu ma tem de cei care par rai ,imi place sa cred ca sint doar atinsi .


bbogdan

46 mesaje
Membru din: 2/10/2009
Postat pe: 13 Octombrie 2009, ora 18:46

radita 09 etc...
Domnule,am citat din memorie,ai dreptate acolo in susul paginii.Pe de alta parte ,cand ii spui numele,nemernicul e langa tine.Vorba lui crio,lasa-i dom'le sa moara prin uitare,nu-i mai pomeni,ca nu e nevoie si nici castig in a-i sti pe astia.Cei interesati ii stiu,ca daca ii intrebi ce e aia Glossa ar cauta-o in cartea de bucate daca nu i-ar salva Google,dar altfel sunt culti si dastepti ca stiu ei ce fac popii,si anume numai aia ortodocsi,si asta de prin almanahe.


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Octombrie 2009, ora 21:34

De la: BINLANDEN, la data 2008-11-29 10:09:15 LOCASUL DIAVOLULUI IN CARE SALASLUIESC HOTII SI IPOCRITII NATIUNII



oh,my God!

why?



Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Octombrie 2009, ora 21:39

De la: nicoletibi, la data 2009-03-14 13:33:19
De la: BINLANDEN, la data 2008-11-29 10:09:15 LOCASUL DIAVOLULUI IN CARE SALASLUIESC HOTII SI IPOCRITII NATIUNII


Piei satana! Stai acolo la musulmanii tai.



oare ,sa fie chiar.... BINLADEN?





Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Octombrie 2009, ora 21:41

De la: ione2380, la data 2009-01-15 19:06:07biserica ortodoxa ar trebui interzisa si preotii trimisi la munca, simplu!



why?


Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Octombrie 2009, ora 21:45

De la: , la data 2009-02-27 05:20:07
Zeu strãin

Nu vã-nchinaþi la acel zeu,
la efemera-i mântuire.
El n-a salvat poporul sãu.
Cum te va mântui pe tine?

Tânjeam sã trãim-n fericire,
el ne-a fãcut sângele greu.
A adus sabia-n omenire.
E-acesta fiul lui Dumnezeu?

Sã alungãm frica de nãluci,
natura ne e Dumnezeul viu.
Salvarea noastrã este aici
nu-n cel ce vine din pustiu.

Priviþi istoria ce-a urmat
din vrajba cu poporul sãu,
dâra de sânge ce-a lãsat
cel ce-i crezut cã-i Dumnezeu.

În venerarea credincioºilor,
an dupã an el se "renaºte".
Sângele curge-n mãcelul mieilor,
când e uscat sunt "sfinte" moaºte.


De ce grupãrile creºtine
Trãiesc continuã învrãjbire?
E rãul ce le întreþine.
"Salvarea" le e rãtãcire.

Dar zeul nostru e pe stânci,
nu-i este foame ºi nici sete.
Nimeni nu-l poate rãstigni,
are picioarele în pietre.

Ne-aþi luat altarele de foc,
pe ele biserici înãlþând.
De-atunci nu mai avem noroc,
sângerãm cu omul sângerând.

N-avem nimica cu Avram
ºi zeul lui ce sânge cere.
Cãci venerãm izvor ºi ram.
Ele ne-or duce la-nviere.

Cuþitul lui Avram strãin ne este,
sã creadã alþii c-aduce mântuire.
La noi mioara ne vorbeºte,
Treimea sfântã? Flori, ape ºi iubire.

Noi credem în sânziana cântând,
în glasu-i ce ne mângâie-n noapte,
ascultãm pãdurea, un râu susurând.
"Iubire!" zâna ne spune în ºoapte.






este creatie proprie?




Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Octombrie 2009, ora 21:55

De la: 999florin, la data 2009-04-16 15:54:25Show-ul secolului – „Venirea lui Iisus”

Al doilea pas al proiectului NASA presupune organizarea unui gigantic spectacol holografic proiectat chiar pe cer, astfel încât sã fie vizibil pe întreaga planetã, care va simula venirea lui Mesia. Prin emisia unor unde care acþioneazã direct asupra creierului, fiecare om va vedea în aceastã hologramã pe Mântuitorul specific religiei sale ºi îl va auzi vorbindu-i în limba lui.

Cu ajutorul unor computere performante care vor coordona spectacolul ºi al sateliþilor din jurul pãmântului care vor emite semnale de joasã frecvenþã (LF), foarte joasã frecvenþã (VLF) ºi extrem de joasã frecvenþã (ELF) vor fi proiectate holograme folosind pe post de ecran pelicula de sodiu care înconjoarã pãmântul la o înãlþime de aproximativ 100 de km. Animarea pe computer ºi semnalele auditive vor pãrea cã provin din adâncimile spaþiului ºi îi vor face pe adepþii ardenþi ai diferitelor religii sã creadã cã sunt martorii mult promisei întoarceri a propriului Mesia.

“Apoi proiecþiile lui Iisus, Mohamed, Buddha, Krishna etc. se vor uni într-o singurã imagine ºi « Salvatorul » universal le va face o mare revelaþie. Le va spune cã diversele scripturi sunt false ºi cã vechile religii sunt responsabile pentru rãul de pe planetã. De aceea ele trebuie abolite pentru a lãsa locul unei noi religii care va fi condusã de el, unicul Dumnezeu pe care îl pot vedea cu ochii lor ºi auzi cu urechile lor.”

Diabolicul plan prevede ca în urma acestei apariþii sã se creeze o mare dezordine socialã, în care milioane de susþinãtori fanatici ai dogmei unei religii se vor ridica împotriva altor milioane de susþinãtorilor fanatici ai dogmei altor religii. Se vrea astfel generarea unor conflicte cum nu s-a mai vãzut pânã acum. Pare de domeniul fanteziei, însã mijloacele pentru a realiza aceasta deja existã.

„Diverse servicii secrete aratã cã în ultimii 25 de ani (este vorba de anul 1994 n.n.) fosta URSS a stocat deja într-un computer extrem de avansat informaþii despre proprietãþile electrice, chimice ºi biologice ale creierului uman rezultate în urma studiilor pe milioane de oameni. Aceste date permit manipularea senzaþiilor auditive ºi vizuale. Au fost stocate de asemenea ºi date despre toate limbile ºi dialectele vorbite în prezent pe glob pentru a fi generate mesaje artificiale pe înþelesul oricui. Existenþa unor astfel de computere este menþionatã ºi într-un articol publicat în martie 1983 în ziarul Sidney Morning Arrow.

La fel stau lucrurile ºi în SUA ºi Europa. Încã din anii ‘70 s-au realizat cercetãri asidue privind combinarea undelor electromagnetice ºi a hipnozei. În 1974 cercetãtorul G.F. Shapis scria: «Cuvintele hipnotizatorului pot fi modulate electromagnetic, astfel încât sã acþioneze direct asupra creierului sub formã de unde, fãrã a mai fi nevoie de receptarea ºi transportarea sunetului ºi fãrã ca persoana expusã la astfel de influenþe sã aibã vreo ºansã de a controla fluxul informaþional receptat.» Cei care cerceteazã fenomenul de channeling au observat cã numãrul celor care se considerã canale a crescut exponenþial de când se fac astfel de cercetãri. Cei care practicã aºa ceva ar trebui sã îºi utilizeze simþul critic ºi discernãmântul pentru cã de cele mai multe ori nu cunosc sursa a ceea ce ei numesc ghidare divinã.”

Vorbirea artificialã asigurã controlul mental

„Existenþa unor astfel de tehnologii þine de a treia direcþie de dezvoltare a proiectului Blue Beam care vizeazã comunicarea telepaticã ºi electromagneticã prin unde de joasã, foarte joasã ºi extrem de joasã frecvenþã care îi va face pe oameni sã creadã cã îl aud pe propriul lor Dumnezeu vorbindu-le. Astfel de unde generate de computer vor fi transmise prin intermediul sateliþilor ºi vor interacþiona cu gândirea naturalã, fãcând sã aparã ceea ce se numeºte „vorbire artificialã”. Acest gen de tehnologie existã încã din anii ‘70 ºi a fost perfecþionatã prin cercetãri ulterioare privind relaþia dintre creierul uman ºi computer.

În ianuarie 1991 la Universitatea din Arizona a avut loc conferinþa intitulatã „Cercetarea avansatã NATO cu privire la fenomene emergente ale sistemelor biomoleculare”. Ce înseamnã aceasta mai exact? Într-una din lucrãrile prezentate la aceastã conferinþã erau prezentate echipamente care puteau face un orb sã vadã sau un surd sã audã. Echipamente care puteau calma orice durere, fãrã a interveni cu medicamente ºi a cãror utilizare ar fi permis oricãrei fiinþe umane sã îºi menþinã ºi la vârste înaintate aceleaºi funcþii de la tinereþe. Autorul lucrãrii în cauzã trãgea un semnal de alarmã asupra pericolului ca astfel de cercetãri sã fie deturnate de la scopul lor iniþial ºi sã fie folosite împotriva oamenilor. El afirma cã astfel de echipamente sunt operaþionale în cadrul CIA ºi FBI, nu pentru a vindeca oameni, ci pentru a tortura ºi omorî pe cei care se opun sistemului sau pentru a crea ceea ce în mod obiºnuit se numeºte „candidat manciurian”.

Avem date care aratã cã astfel de experimente au loc ºi în Marea Britanie, Australia, Franþa, Germania ºi Finlanda. Agenþiile guvernamentale ºi corporaþiile care lucreazã mânã în mânã cu ele sunt gata sã facã orice pentru a-ºi atinge obiectivul: controlul social total. De ce? Foarte simplu. În primul rând, dacã terorizezi populaþia ºi o faci sã se teamã pentru siguranþa ºi viaþa sa, îþi va fi mai uºor sã implementezi un sistem draconic, sã o supraveghezi, sã o dezarmezi ºi apoi sã îi spui cã totul este pentru protecþia ei. În al doilea rând pentru cã aºa este mai uºor sã promovezi un nou sistem politic ºi social, în locul celui vechi care pare sã nu mai funcþioneze. Evident cã alternativa este pregãtitã de multã vreme ºi se numeºte Noua Ordine Mondialã. Frica a fost mereu utilizatã ca un instrument cu care Elita a controlat ºi a subjugat masele. Vechea zicalã „Divide et impera” (Dezbinã ºi stãpâneºte) a fost aplicatã în toate colþurile planetei pentru a avea siguranþa cã oamenii sunt speriaþi, se tem pentru siguranþa lor ºi îºi pierd încrederea în ceilalþi oameni. ªi aceasta este tot o formã de control mental.”

Subliniem faptul cã Serge Monaste spunea toate acestea în 1994, anticipând astfel înscenarea de la 11 septembrie 2001, care a permis instaurarea unui sistem de teroare ºi a unor reguli stricte de supraveghere a populaþiei sub pretextul asigurãrii siguranþei acesteia.

„Controlul mental de astãzi presupune mult mai mult, aratã Serge Monaste în continuare. Iatã ce scria în 1970 psihologul Gene V. Mc Connell într-un articol publicat în Psychology Today: „A venit ziua în care putem combina privarea senzorialã cu drogurile, hipnoza ºi manipularea prin recompensã-pedeapsã pentru a câºtiga un control aproape absolut asupra comportamentului unui individ. Putem deci realiza rapid ºi cu destulã eficienþã un fel de spãlare a creierului care duce la schimbãri dramatice de comportament ºi personalitate. Ar trebui sã dãm o nouã formã societãþii astfel încât sã fim cu toþii antrenaþi încã de la naºtere sã facem ceea ce societatea vrea ca noi sã facem. Avem tehnologia necesarã pentru a face aceasta. Nimeni nu este stãpânul propriei personalitãþi. Nimeni nu are nimic de spus cu privire la ce fel de personalitate dobândeºte, deci nu are nici un motiv de a refuza sã dobândeascã o nouã personalitate, dacã cea veche pe care o are este anti-socialã”.





foarte interesant....

ne-am transforma cu totii in niste roboti....condusi de un calculator....de un creier artificial...




Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Octombrie 2009, ora 21:58

De la: AMIRALUL, la data 2009-07-14 20:22:21nu cred nimic!!! dar nici nu trebuie toti preotii bagati in aceiasi oala !!!




corect...
...orice padure are si uscaturile ei...




Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Octombrie 2009, ora 22:04

De la: Bi_anca, la data 2009-07-21 17:48:17M-am gandit la o explicatie mai simpla!!
La scoala profesorul preda aceeasi lectie la toti elevii: unii o inteleg, altii nu, iar altora putin le pasa pt ca NICI NU VOR sa invete.

Aia care NU O INTELEG, iau lectii pana reusesc sa inteleaga.
Aia care NU VOR SA INTELEAGA, raman frumos repetenti (adica se intorc pe pamant) pana se decid ca e cazul SA INVETE.

De asta se spune, ca daca gresesti, DUMNEZEU NU TE BATE CU PARUL....ca ar fi mult mai bine....MUUULT MAI BINE, bagati bine la cutiuta







Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Octombrie 2009, ora 22:13

De la: 999florin, la data 2009-10-10 11:00:33
De la: alehin, la data 2009-10-10 10:31:51
De la: nastasemihail, la data 2009-10-10 05:31:09Eu am intilnit mincinosi care spun adevarul....


Pai...daca sunt mincinosi si spun adevarul ...inseamna ca spun ...minciuni ..
cea mai buna minciuna este ADEVARUL




si cand ADEVARUL este pe undeva.... pe la mijloc...



Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Octombrie 2009, ora 22:18

De la: AZAZEL, la data 2009-10-13 14:39:54
De la: crio, la data 2009-10-12 21:10:59Bogdan,diavolii,cred in Dumnezeu dar nu se cutremura.Cred eu.Eu am credinta mea in suflet.Cred in Dumnezeu,incerc sa ii respect din suflet poruncile,deci nu stiu cum sa-ti explic...cred cu sufletul.Si stiu ca sufletul meu e bun,simt raul,nu il accept incerc sa-l schimb prin a ma schimba pe mine insami.Oricum poti sa imi vorbesti prin mesaje in privat dar nu-ti fie teama sa vorbesti deschis despre credinta ta indiferent unde esti.Mie nu mi-e teama.


mai fata draga !
deci matale crezi in insul care s-a intitulat d-zeu...
...pai fata mea, io cred in dracu' ...ca tot una este...amandoi au promis marea cu sarea...
si io cred cu sufletul, ca matale...da' mie cel mai mult imi place sa fac ...SEX !
...matale nu ?
deci credinta mea este...sexul...dimineatza , la pranz, si seara ...
hai te prinzi cu mine ?



asa ....nu degeaba se spune ca...PERSEVERENTA GENEREAZA SUCCESUL....





Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Octombrie 2009, ora 22:20

De la: crio, la data 2009-10-13 15:17:58Emile,stii Florile raului? Ei raul nu e chiar atit de rau..Din mucegai se fac antibiotice daca nu exista raul n-am fi stiut ce-i bine..Eu nu ma tem de cei care par rai ,imi place sa cred ca sint doar atinsi .



....depinde ce-i atinge...sau cine-i atinge....


si cat de bine le face aceasta atingere....




Fosta membra 9am.ro

273 mesaje
Membru din: 26/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Octombrie 2009, ora 19:31

..vai dar a/ti innebunit...nu mai aveti de ce va lua de altceva decat de biserica si preotii ei????...le/a/ti rezolvat pe toate si numai asta v/a mai ramas...de comentat???


Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 27 Octombrie 2009, ora 00:52



La biserica ,inteleg sa te duci daca esti credincios si daca ai impresia ca ai pacatuit !
Daca te duci insa la preot ca la un psiholog,ca la un medic sau ca la un judecator inseamna ca de fapt ai nevoie de un psihiatru !



alessia

163 mesaje
Membru din: 27/10/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 Octombrie 2009, ora 09:39

De la: ecat, la data 2008-11-26 11:11:28Ce poate sau ar trebui sa faca pentru societate si comunitate si ce face , in realitate? Va este un sprijin moral?

Este o rusine pentru specia umana a prezentului,modalitatea de mentinere in intuneric si inapoiere a populatiei


ROMANIA ARE NEVOIE DE SCHIMBARE ,BASESCU A CUFUNDAT ROMANIA IN DEZASTRU ECONOMIC M-am edificat ! Șmecheria este clara,in 2007,in 2009 au fost prezenti la vot doar 5-6 milioane de votanti dar cu STS ul voturile au fost trecute la ambele parti si la urma au mai fost fabricate citeva sa faca diferenta pentru Basescu.Impunerea CCR ca pentru validarea Referendumului din 29 iulie 20012 sa fie 1/2 din electorat la vot,iar PDL ul sa boicoteze Referendumul interzicind prezenta la vot,se bazeaza tocmai pe faptul ca românii nu se prezinta la vot din comoditate,nepasare,analfabetism politic,indoctrinare,prostie etc si nu se poate atinge pragul de 9125000. DAR CE LEGITIMITATE ARE UN PRESEDINTE CARE FUGE DE POPOR SI BOICOTEAZA REFERENDUMUL ??????
Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 27 Octombrie 2009, ora 14:23



Cadourile statului cate BOR

* 200 milioane de dolari pentru construirea si repararea bisericilor. Ca sa nu uitam de propunerea PNL de restituire a padurilor obtinute in perioada interbelica, sau propunerea PSD de crestere a salariilor clericilor si ca membrii ai clerului sa nu fie investigati pentru o posibila colaborare cu fosta Securitate.

Bani care se duc spre ...nimic !
Se puteau construi cel putin 2000 de case la 100000 dolari /bucata !
Trebuie sa fii tampit sa faci o asemenea alegere cand exista mii de oameni fara locuinta -doar niste guvernanti tampiti , alesi de niste prosti , puteau sa faca asemenea alegere-mai ales ca au facut-o din interes nu din convingere !



Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 Octombrie 2009, ora 23:58

De la: crio, la data 2009-10-13 15:17:58Emile,stii Florile raului? Ei raul nu e chiar atit de rau..Din mucegai se fac antibiotice daca nu exista raul n-am fi stiut ce-i bine..Eu nu ma tem de cei care par rai ,imi place sa cred ca sint doar atinsi .


draga me !<
io cred ca emil nu stie de aste flori !br />

"...Rasari din haul negru?Cobori din lumi stelare?
Destinul ca un caine de poala ta se tine;
Si bucurii si chinuri tu semeni la-ntamplare;
Stapana esti si nimeni nu e stapan pe tine;
...
La astfel de flori te refereai ?
Cat priveste supararea ta vis-a-vis de .azazel , pai afla ca povestea cu sexul de trei ori pe zi nu iti era adresata tie .ghici cui ?




si electronica !
Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 28 Octombrie 2009, ora 06:38



* Religia, arma politica. Departamentul de Stat american face referiri si la aparitia publica a liderilor BOR alaturi de politicieni. "Biserica Ortodoxa Romana exercita o influenta substantiala asupra populatiei si liderilor politici, avand un rol dominant. Liderii religiosi ortodocsi oficiaza aproape in exclusivitate la ocazii oficiale de stat. Mai exact, multi lideri ortodocsi au aparitii publice cu lideri politici importanti, iar mesajele religioase contin adesea promisiuni si obiective politice, cat si indemnul la sustinere pentru anumite pozitii politice", arata raportul.

Cred ca au primit indicatii de la cel de ...Sus !
Ala isi cam baga nasul unde nu ii fierbe oala !
Trebuie sa fim atenti insa ,din vechiul testament ,stim ca el e cam beli-cos -sa nu ne ceara dracului sa o punem de un razbel cu careva !
E de rau cand te pui la mintea prostilor !



Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Octombrie 2009, ora 22:31

io cand aud de BOR, imi vine sa...BORASC !?
doamne, da' ce fetze au aia , da' ce burtzi au aia...si-s imbracatzi ca niste panarame in anteriile alea si tot felu' de broboade si matasuri pe cap.zici ca-s ...dracu' in persoana !?


si electronica !
tilsor

1415 mesaje
Membru din: 2/02/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Octombrie 2009, ora 22:43

De la: AZAZEL, la data 2009-10-28 22:31:00io cand aud de BOR, imi vine sa...BORASC !?
doamne, da' ce fetze au aia , da' ce burtzi au aia...si-s imbracatzi ca niste panarame in anteriile alea si tot felu' de broboade si matasuri pe cap.zici ca-s ...dracu' in persoana !?


Desi nu fac parte dintre credinciosii ortodocsi,cred ,ca trebuie sa dam dovada de caracter,demnitate,toleranta si respect fata de orice crestin sau denominatiune religioasa.
Putem comenta,critica,demonstra contrariul...dar toate in limita bunului simt.

AZAZEL...nu cred ca ai caracterul celui caruia ii porti numele!!!!!!!


Maranatha
Fosta membra 9am.ro

5243 mesaje
Membru din: 11/08/2009
Postat pe: 28 Octombrie 2009, ora 23:00

De la: tisor, la data 2009-10-28 22:43:32
De la: AZAZEL, la data 2009-10-28 22:31:00io cand aud de BOR, imi vine sa...BORASC !?
doamne, da' ce fetze au aia , da' ce burtzi au aia...si-s imbracatzi ca niste panarame in anteriile alea si tot felu' de broboade si matasuri pe cap.zici ca-s ...dracu' in persoana !?


Desi nu fac parte dintre credinciosii ortodocsi,cred ,ca trebuie sa dam dovada de caracter,demnitate,toleranta si respect fata de orice crestin sau denominatiune religioasa.
Putem comenta,critica,demonstra contrariul...dar toate in limita bunului simt.

AZAZEL...nu cred ca ai caracterul celui caruia ii porti numele!!!!!!!




Cum sa fii tolerant cand astia au pretentia sa primeasca sute de milioane de euro de la stat -de ce nu se autofinanteaza !
De ce cheltuie bani aiurea pe salariile exorbitante ale patriarhului,mitropolitilor si alti aiuriti !
De ce nu sunt toti preoti simpli,sa se imbrace decent nu cu echipamentele alea spatiale care de fapt sunt imprumutate de la adeptii lui Mithra -chiar e o dovada de prostie -sa nu reusesti sa schimbi ""moda"" in 2000 de ani e singurul caz din istoria lumii !
De ce vor sa construiasca continuu biserici si catedrale cu bani de la stat si de la enoriasi -de ce nu folosesc donatiile pentru salarii !
Comunitatile care nu pot intretine un salas de cult sa nu beneficieze de el deoarece nu cred ca scrie undeva ca e obligatoriu .Numai niste creiere tampe precum sunt cele ale celor din BOR pot gandi asa ceva !
Si mai vor prostii si catedrala mantuirii prostilor -sa si-o faca pe banii lor si pe un teren cumparat de ei.
Astia nu pot dovedi existenta divinitatii-eu daca as face ceva asemanator as fi invinuit de inselaciune si as avea o aura de excroc !
Cea mai veche excrocherie inca functioneaza si statul achieseaza la ea deoarece politicienii nostri de 2 bani au nevoie de voturile prostilor !
Daca ar respecta acest popor si chiar pe cei prosti si naivi atunci ar dovedi ca au caracter !



Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 29 Octombrie 2009, ora 15:42

bravo Karpov !
asa este...
da' io fiind cu ...dracu' imi permit sa fiu mai...agresiv , incisiv , muscator , terminator etc etc. cu toti astia si mai ales cu prostii care le canta in struna imbuibatilor, betivilior,poponarilor si desfranatilor de popi !
decat atatea biserici mai bine se construiau...puscarii...inclusiv pt.popii care violeaza fura sau corup...
karpov , esti de-al meu...da-le la cap astora cu pupatu' crucii !
apropo, stii de cea alearga mai nou moldovenii dupa ambulantze ?
sa pupe crucea !?


si electronica !
Fosta membra 9am.ro

1671 mesaje
Membru din: 26/09/2009
Postat pe: 29 Octombrie 2009, ora 15:50

De la: karpov, la data 2009-10-28 23:00:59
De la: tisor, la data 2009-10-28 22:43:32
De la: AZAZEL, la data 2009-10-28 22:31:00io cand aud de BOR, imi vine sa...BORASC !?
doamne, da' ce fetze au aia , da' ce burtzi au aia...si-s imbracatzi ca niste panarame in anteriile alea si tot felu' de broboade si matasuri pe cap.zici ca-s ...dracu' in persoana !?


Desi nu fac parte dintre credinciosii ortodocsi,cred ,ca trebuie sa dam dovada de caracter,demnitate,toleranta si respect fata de orice crestin sau denominatiune religioasa.
Putem comenta,critica,demonstra contrariul...dar toate in limita bunului simt.

AZAZEL...nu cred ca ai caracterul celui caruia ii porti numele!!!!!!!




Cum sa fii tolerant cand astia au pretentia sa primeasca sute de milioane de euro de la stat -de ce nu se autofinanteaza !
De ce cheltuie bani aiurea pe salariile exorbitante ale patriarhului,mitropolitilor si alti aiuriti !
De ce nu sunt toti preoti simpli,sa se imbrace decent nu cu echipamentele alea spatiale care de fapt sunt imprumutate de la adeptii lui Mithra -chiar e o dovada de prostie -sa nu reusesti sa schimbi ""moda"" in 2000 de ani e singurul caz din istoria lumii !
De ce vor sa construiasca continuu biserici si catedrale cu bani de la stat si de la enoriasi -de ce nu folosesc donatiile pentru salarii !
Comunitatile care nu pot intretine un salas de cult sa nu beneficieze de el deoarece nu cred ca scrie undeva ca e obligatoriu .Numai niste creiere tampe precum sunt cele ale celor din BOR pot gandi asa ceva !
Si mai vor prostii si catedrala mantuirii prostilor -sa si-o faca pe banii lor si pe un teren cumparat de ei.
Astia nu pot dovedi existenta divinitatii-eu daca as face ceva asemanator as fi invinuit de inselaciune si as avea o aura de excroc !
Cea mai veche excrocherie inca functioneaza si statul achieseaza la ea deoarece politicienii nostri de 2 bani au nevoie de voturile prostilor !
Daca ar respecta acest popor si chiar pe cei prosti si naivi atunci ar dovedi ca au caracter !


Dar de banutii pe care ii da statul la Francmasonerie nu zici nimic ?
Sau de aia iti convine ?


Ioan 8 ,32. ªi veþi cunoaºte adevãrul, iar adevãrul vã va face liberi.
Yorick

1014 mesaje
Membru din: 20/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Octombrie 2009, ora 01:36

De la: tutenes, la data 2009-10-29 15:50:48

Dar de banutii pe care ii da statul la Francmasonerie nu zici nimic ?
Sau de aia iti convine ?


Iaca legea Bugetului :

www.mfinante.ro/link.jsp?body=/buget/index2009.htm

si pentru Ministerul Culturii Cultelor si Patrimoniului National:

discutii.mfinante.ro/static/10/Mfp/buget2009/pdf/27Ministerul_Cu...

Nu am reusit sa gasesc in buget categoria de cheltuieli "Francmasonerie"
Poate esti bun sa ma luminezi.


modi_francisc

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Deva

Postat pe: 30 Octombrie 2009, ora 11:08

Dece trebuie sa platim preotii si biserica indiferent de ce cult apartine . asustinmerea unei bisrici trebuie facuta de catre cei ce sant adeptii religiei. Banii inprastiati la popi fara har si constructii de biserici ce creeaza posturi de prelati ar trebui sa fie alocata categoriilor defavorizate. Popii care nu au credinciosi sa isi deschida SRL uri sau sa intre in somaj.


modi_francisc

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Deva

Postat pe: 30 Octombrie 2009, ora 11:21

Dece plateste statul popii si costul bisericilor ,.Sa fie platite din cotizatiile credinciosilor ,iar banii cheltuiti de stat pentru salarii si constructii sa fie dati cel;or nevoiasi. Ce teorie este adta ca religia ortodoxa este religie de stat. Nu ajung partidele politice pentru cei ce vor bani din politica ,nai trebuie o institutie obedienta puterii si intereselor lor.


Pagini: << 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ce credeti despre Biserica Ortodoxa Romanasi preotii ei?
Mergi la: