back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Legea impotriva fumatului

 


 
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
 
click_cont

1644 mesaje
Membru din: 10/02/2009
Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 22:48

De la: geomail1984, la data 2009-04-10 16:23:23esti varza. in primul rand nu trebuie sa se lase toti de fumat pentru ca tu nu mai fumezi. este un pic nesimtire din partea ta sa le pretinzi tuturor colegilor tai sa iasa in pauze in curtea scolii si sa fumeze dupa colt cu elevii.


HA,HA,HA, ESTI PROFESOARA CUMVA? ASA TI-AI EDUCAT ELEVII? SUNT MINORI NU-I ASA, LE DAI VOIE PENTRU CA SI TU FUMEZI?


click_cont

1644 mesaje
Membru din: 10/02/2009
Postat pe: 13 Aprilie 2009, ora 23:05

De la: luiza_iliescu, la data 2009-04-10 15:25:07
De la: dagaio, la data 2008-11-11 01:50:36DRAGI FUMATORI,

EGOISMUL CU CARE REUSITI SA INTELEGETI LUCRURILE SI SA VEDETI OAMENII DIN JURUL VOSTRU ESTE INADMISIBIL!

DAR CINE VA CREDETI VOI SA FITI SA NE IMBOLNAVITI PE TOTI, SA NE AFUMATI, SA NE DERANJATI CU PUTOAREA VOASTRA ORDINARA PRIN TOATE LOCURILE PUBLICE???? CINE VA DA DREPTUL ASTA????

DACA VOI VRETI SA MURITI IN TOATE FELURILE, N-AVETI DECAT. E TREABA VOASTRA. DAR SA NE PROVOCATI NOUA ACELEASI SUFERINTE, CU CE DREPT O FACETI????

AM UITAT. EU SUNT DE VINA PENTRU CA NU FUMEZ.
EU NU MA ADAPTEZ! NU MA ADAPTEZ SI REFUZ SA O FAC TURMEI DE IDIOTI TOTAL IRESPONSABILI SI PARSIVI.
DACA CINEVA VA SPUNE SA VA ARUNCATI IN FANTANA, PENTRU CA E "MISTO", INTERESANT SAU PLACUT, O FACETI????? ASA DE DES?????/

MOR MAI MULTI OAMENI CARE FUMEAZA PASIV DECAT CEI CA VOI PENTRU CA EI NU STIU SA SE PROTEJEZE.
CHIAR NU AVETI MUSTRARI DE CONSTIINTA, DELOC????
OMORATI-NE PE TOTI! E MAI SIMPLU CU O BOMBA ATOMICA. CE ZICETI?

SUNT SI, DIN PACATE VOR FI TOT MAI MULTI OAMENI ALERGICI LA FUM, NUMAI SI NUMAI DIN CAUZA VOASTRA!! EI SUFERA PENTRU CA EXISTA LANGA VOI SI PENTRU CA VOI NU GANDITI DELOC.

CATA IROSIRE, PROSTIE, SLABICIUNE SI EGOISM IN ULTIMA FAZA!!!!

MI-E SILA DE VOI!
MI-E SILA CA PUTE INGROZITOR LANGA VOI!
MI-E SILA CA SUNTETI NEGRI PE DINAUNTRU!
MI-E SILA CA VA CERTATI CU PERSOANELE IUBITE PENTRU ACESTE OTRAVURI!
MI-E SILA CA VA LASATI COPIII ORFANI DIN CAUZA ASTA!
MI-E SILA CA PROVOCATI ALERGII, SENSIBILITATI, SI DEPENDENTE COPIILOR VOSTRI!
MI-E SILA DE POLUAREA SI GUNOIUL VOSTRU PROVENITE DE LA ACEST VICIU!
MI-E SILA CA SUNTETI SLABI SI NU STITI SA VA OPRITI DUPA TERIBILISMUL PRIMELOR INCERCARI!
MI-E SILA CA NU VEDETI CINE VA IUBESTE SI VA DORESTE BINELE, DIN CAUZA FUMULUI "DE PE CREIER"!



DRAGA NEFUMATORULE,
OBSERV CU PLACERE CA MAI EXISTA INCA, INTR-UN SECOL IN CARE OMUL TINDE SA-SI LARGEASCA CIRCUMFERINTELE CERVICALE, SI OAMENI CARE SUNT GATA IN ORICE MOMENT SA ACUZE, SA JUDECE SI SA CONDAMNE NUMAI DE DRAGUL DE A-SI EXERCITA DREPTUL LA AGRESIVITATE SI VIOLENTA VERBALA.
NU ESTI DE VINA PENTRU CA UN FUMEZI. ESTI DE ADMIRAT, BRAVO! DAR TE ROG TOTUSI SA IEI IN CONSIDERARE SA ACEST VICIU PE CARE TU IL CONDAMNI CU MARINIMIE CONTRIBUIE IN MOD GENEROS LA CRESTEREA BUGETULUI DE STAT PRIN PLATIREA DE TAXE SI ACCIZE. NE ASUMAM RESPONSABILITATEA PENTRU VICIUL NOSTRU SI PLATIM PENTRU EL.
DESPRE DUHOAREA DESPRE CARE VORBESTI… SA FIM SERIOSI. AI TRECUT VREODATA PE STRADA PE LANGA TIGANI, PE LANGA BETIVI…SAU PUR SI SIMPLU PE LANGA MAGAZINE ? AI MERS VREODATA PE STRAZILE PATRIEI NOASTRE SA CONSTATI CA DE FAPT CANALIZEAREA NU E FUNCTIONALA? SA FIM SERIOSI, TU TE PLANGI DE FUMATORI? IGIENA PERSONALA E O CHESTIE CARE TINE DE BUN SIMT, NU DE VICIU.
CAT DESPRE FAPTUL CA NOI, FUMATORII, AM UCIDE CU SANGE RECE PERSOANELE DIN JURUL NOSTRU….AI DREPTATE. SI NE VOM CERE SCUZE CU ACEASTA OCAZIE PENTRU TOT CE AM GRESIT: PENTRU FAPTUL CA DECLANSAM RAZBOAIELE, CA AM INVENTAT GRIPA SPANIOLA, AM CREAT EBOLA, AM SCAZUT NIVELUL DE TRAI, TRANSMITEM SIDA, TBC SI HEPATITA PRIM FUMUL EXPIRAT, RASISMUL, URA RASIALA, FRUCTELE SI LEGUMELE MODIFICATE GENETIC, RADIATIILE SOLARE, FORTAM COPII SA FIE VACCINATI CU DIVERSE VARIANTE DE ANTIVIRUSI EXPERIMENTALI ETC.
DIN NEFERICIRE, MOARTEA ESTE UNICA DATORIE A VIETII DE LA CARE NU SE POATE SUSTRAGE NIMENI, INDIFERENT PRIN CE FORMA O INDEPLINESTE.

ARATA-MI DE CE LUMEA VA FI SCHIMBATA IN MOMENTUL IN CARE NU SE VA MAI FUMA, SI VOI FI PRIMA CARE VA RENUNTA.

UN SFAT PRIETENOS: NU DE MOARTE TREBUIE SA TE TEMI, CI DE FAPTUL CA NU-TI TRAIESTI VIATA. LASA DE-O PARTE PARANOIA ASTA CU FUMATUL PASIV UCIDE. FUMATUL PASIV UN VA APUCA NICIODATA SA UCIDA UN OM, PENTRU CA SUNT MULTE ALTELE PE CARE NU LE POTI OCOLI SI CARE O VOR FACE INAINTE.

“CATA IROSIRE, PROSTIE, SLABICIUNE SI EGOISM IN ULTIMA FAZA!!!!” CATA PREJUDECATA, AGRESIVITATE, SNOBISM SI MEDIOCRITATE IN GANDIREA TA.

NU-TI FIE SILA DE NOI!
NU-TI FIE SILA DE MIROSUL DE FUM DE TIGARA, CI SE SMOG, DE POLUARE, DE GAZELE DE ESAPAMENT, DE FABRICILE FARA FILTRE PE COSURI!
NU-TI FIE SILA CA SUNTEM NEGRI PE DINAUNTRU, CI DE FAPTUL CA VIITORUL E NEGRU!
UN TE TEME, NU NE CERTAM CU PERSOANELE CARE NE IUBESC, PENTRU CA ELE NE INTELEG.
NU-TI FIE SILA CA-MI LAS COPIII ORFANI, PENTRU CA NICI AI TAI NU AU SANSE PREA MULTE!

IN MOMENTUL IN CARE RAUL E DEJA FACUT, E CAM TARZIU SA FACI ACUZATII, SI E SI INUTIL. E DREPTUL TAU SA TE PROTEJEZI, OCOLESTE FUMATORII, DAFAIMEAZA-I, UCIDE-I DACA VREI. AMINTESTE-TI DE VICIILE TALE, PENTRU CA SI ELE NEMULTUMESC LA FEL DE MULT PERSOANELE DIN JURUL TAU, INDIFERENT CA E: DEPENDENTA DE DROGURI, DE ALCOOL, DE ZAHAR, DE TELEVIZOR, DE CAFEA, DE CALCULATOR, DE OAMENII PE CARE II IUBESTI, DE DRAGOSTE, DE SOCIETATE. SA-TI FIE RUSINE CA ESTI OM!


SINGURUL MOD IN CARE VOI FUMATORII AVETI DREPTUL SA ACUZATI UN NEFUMATOR DE TOATE CELE SCRISE MAI SUS AR FI SA DATI DOVADA DE TARIE SI SA NE ARATATI CA SUNTETI BUNI DE CEVA.
UN OM CARE FUMEAZA ESTE UN OM PLIN DE SLABICIUNI, SLAB SI FARA PIC DE VIONTA. DEMONSTRATI-NE CA NU VA IGNORATI VOI INSIVA SANATATEA SI ARATATINE CA AVETI TARIE DE CARACTER.
NU AMETI AICI PE NIMENI CU BINELE PE CARE IL FACETI VOI CRESCAND BUGETUL. STII CUM SE NUMESTE ACEA COLECTA? ITI SPUN EU: TAXA PE PROSTIE


luiza_iliescu

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Aprilie 2009, ora 13:24

De la: click_cont, la data 2009-04-13 23:05:16
De la: luiza_iliescu, la data 2009-04-10 15:25:07
De la: dagaio, la data 2008-11-11 01:50:36DRAGI FUMATORI,

EGOISMUL CU CARE REUSITI SA INTELEGETI LUCRURILE SI SA VEDETI OAMENII DIN JURUL VOSTRU ESTE INADMISIBIL!

DAR CINE VA CREDETI VOI SA FITI SA NE IMBOLNAVITI PE TOTI, SA NE AFUMATI, SA NE DERANJATI CU PUTOAREA VOASTRA ORDINARA PRIN TOATE LOCURILE PUBLICE???? CINE VA DA DREPTUL ASTA????

DACA VOI VRETI SA MURITI IN TOATE FELURILE, N-AVETI DECAT. E TREABA VOASTRA. DAR SA NE PROVOCATI NOUA ACELEASI SUFERINTE, CU CE DREPT O FACETI????

AM UITAT. EU SUNT DE VINA PENTRU CA NU FUMEZ.
EU NU MA ADAPTEZ! NU MA ADAPTEZ SI REFUZ SA O FAC TURMEI DE IDIOTI TOTAL IRESPONSABILI SI PARSIVI.
DACA CINEVA VA SPUNE SA VA ARUNCATI IN FANTANA, PENTRU CA E "MISTO", INTERESANT SAU PLACUT, O FACETI????? ASA DE DES?????/

MOR MAI MULTI OAMENI CARE FUMEAZA PASIV DECAT CEI CA VOI PENTRU CA EI NU STIU SA SE PROTEJEZE.
CHIAR NU AVETI MUSTRARI DE CONSTIINTA, DELOC????
OMORATI-NE PE TOTI! E MAI SIMPLU CU O BOMBA ATOMICA. CE ZICETI?

SUNT SI, DIN PACATE VOR FI TOT MAI MULTI OAMENI ALERGICI LA FUM, NUMAI SI NUMAI DIN CAUZA VOASTRA!! EI SUFERA PENTRU CA EXISTA LANGA VOI SI PENTRU CA VOI NU GANDITI DELOC.

CATA IROSIRE, PROSTIE, SLABICIUNE SI EGOISM IN ULTIMA FAZA!!!!

MI-E SILA DE VOI!
MI-E SILA CA PUTE INGROZITOR LANGA VOI!
MI-E SILA CA SUNTETI NEGRI PE DINAUNTRU!
MI-E SILA CA VA CERTATI CU PERSOANELE IUBITE PENTRU ACESTE OTRAVURI!
MI-E SILA CA VA LASATI COPIII ORFANI DIN CAUZA ASTA!
MI-E SILA CA PROVOCATI ALERGII, SENSIBILITATI, SI DEPENDENTE COPIILOR VOSTRI!
MI-E SILA DE POLUAREA SI GUNOIUL VOSTRU PROVENITE DE LA ACEST VICIU!
MI-E SILA CA SUNTETI SLABI SI NU STITI SA VA OPRITI DUPA TERIBILISMUL PRIMELOR INCERCARI!
MI-E SILA CA NU VEDETI CINE VA IUBESTE SI VA DORESTE BINELE, DIN CAUZA FUMULUI "DE PE CREIER"!



DRAGA NEFUMATORULE,
OBSERV CU PLACERE CA MAI EXISTA INCA, INTR-UN SECOL IN CARE OMUL TINDE SA-SI LARGEASCA CIRCUMFERINTELE CERVICALE, SI OAMENI CARE SUNT GATA IN ORICE MOMENT SA ACUZE, SA JUDECE SI SA CONDAMNE NUMAI DE DRAGUL DE A-SI EXERCITA DREPTUL LA AGRESIVITATE SI VIOLENTA VERBALA.
NU ESTI DE VINA PENTRU CA UN FUMEZI. ESTI DE ADMIRAT, BRAVO! DAR TE ROG TOTUSI SA IEI IN CONSIDERARE SA ACEST VICIU PE CARE TU IL CONDAMNI CU MARINIMIE CONTRIBUIE IN MOD GENEROS LA CRESTEREA BUGETULUI DE STAT PRIN PLATIREA DE TAXE SI ACCIZE. NE ASUMAM RESPONSABILITATEA PENTRU VICIUL NOSTRU SI PLATIM PENTRU EL.
DESPRE DUHOAREA DESPRE CARE VORBESTI… SA FIM SERIOSI. AI TRECUT VREODATA PE STRADA PE LANGA TIGANI, PE LANGA BETIVI…SAU PUR SI SIMPLU PE LANGA MAGAZINE ? AI MERS VREODATA PE STRAZILE PATRIEI NOASTRE SA CONSTATI CA DE FAPT CANALIZEAREA NU E FUNCTIONALA? SA FIM SERIOSI, TU TE PLANGI DE FUMATORI? IGIENA PERSONALA E O CHESTIE CARE TINE DE BUN SIMT, NU DE VICIU.
CAT DESPRE FAPTUL CA NOI, FUMATORII, AM UCIDE CU SANGE RECE PERSOANELE DIN JURUL NOSTRU….AI DREPTATE. SI NE VOM CERE SCUZE CU ACEASTA OCAZIE PENTRU TOT CE AM GRESIT: PENTRU FAPTUL CA DECLANSAM RAZBOAIELE, CA AM INVENTAT GRIPA SPANIOLA, AM CREAT EBOLA, AM SCAZUT NIVELUL DE TRAI, TRANSMITEM SIDA, TBC SI HEPATITA PRIM FUMUL EXPIRAT, RASISMUL, URA RASIALA, FRUCTELE SI LEGUMELE MODIFICATE GENETIC, RADIATIILE SOLARE, FORTAM COPII SA FIE VACCINATI CU DIVERSE VARIANTE DE ANTIVIRUSI EXPERIMENTALI ETC.
DIN NEFERICIRE, MOARTEA ESTE UNICA DATORIE A VIETII DE LA CARE NU SE POATE SUSTRAGE NIMENI, INDIFERENT PRIN CE FORMA O INDEPLINESTE.

ARATA-MI DE CE LUMEA VA FI SCHIMBATA IN MOMENTUL IN CARE NU SE VA MAI FUMA, SI VOI FI PRIMA CARE VA RENUNTA.

UN SFAT PRIETENOS: NU DE MOARTE TREBUIE SA TE TEMI, CI DE FAPTUL CA NU-TI TRAIESTI VIATA. LASA DE-O PARTE PARANOIA ASTA CU FUMATUL PASIV UCIDE. FUMATUL PASIV UN VA APUCA NICIODATA SA UCIDA UN OM, PENTRU CA SUNT MULTE ALTELE PE CARE NU LE POTI OCOLI SI CARE O VOR FACE INAINTE.

“CATA IROSIRE, PROSTIE, SLABICIUNE SI EGOISM IN ULTIMA FAZA!!!!” CATA PREJUDECATA, AGRESIVITATE, SNOBISM SI MEDIOCRITATE IN GANDIREA TA.

NU-TI FIE SILA DE NOI!
NU-TI FIE SILA DE MIROSUL DE FUM DE TIGARA, CI SE SMOG, DE POLUARE, DE GAZELE DE ESAPAMENT, DE FABRICILE FARA FILTRE PE COSURI!
NU-TI FIE SILA CA SUNTEM NEGRI PE DINAUNTRU, CI DE FAPTUL CA VIITORUL E NEGRU!
UN TE TEME, NU NE CERTAM CU PERSOANELE CARE NE IUBESC, PENTRU CA ELE NE INTELEG.
NU-TI FIE SILA CA-MI LAS COPIII ORFANI, PENTRU CA NICI AI TAI NU AU SANSE PREA MULTE!

IN MOMENTUL IN CARE RAUL E DEJA FACUT, E CAM TARZIU SA FACI ACUZATII, SI E SI INUTIL. E DREPTUL TAU SA TE PROTEJEZI, OCOLESTE FUMATORII, DAFAIMEAZA-I, UCIDE-I DACA VREI. AMINTESTE-TI DE VICIILE TALE, PENTRU CA SI ELE NEMULTUMESC LA FEL DE MULT PERSOANELE DIN JURUL TAU, INDIFERENT CA E: DEPENDENTA DE DROGURI, DE ALCOOL, DE ZAHAR, DE TELEVIZOR, DE CAFEA, DE CALCULATOR, DE OAMENII PE CARE II IUBESTI, DE DRAGOSTE, DE SOCIETATE. SA-TI FIE RUSINE CA ESTI OM!


SINGURUL MOD IN CARE VOI FUMATORII AVETI DREPTUL SA ACUZATI UN NEFUMATOR DE TOATE CELE SCRISE MAI SUS AR FI SA DATI DOVADA DE TARIE SI SA NE ARATATI CA SUNTETI BUNI DE CEVA.
UN OM CARE FUMEAZA ESTE UN OM PLIN DE SLABICIUNI, SLAB SI FARA PIC DE VIONTA. DEMONSTRATI-NE CA NU VA IGNORATI VOI INSIVA SANATATEA SI ARATATINE CA AVETI TARIE DE CARACTER.
NU AMETI AICI PE NIMENI CU BINELE PE CARE IL FACETI VOI CRESCAND BUGETUL. STII CUM SE NUMESTE ACEA COLECTA? ITI SPUN EU: TAXA PE PROSTIE


Un om este intotdeauna doar un om, normal ca e plin de slabiciune. Eu recunosc faptul ca am acest viciu, si mi-ar placea sa vad macar un om dintre voi toti care faceti acuzatii care sa nu aibe o slabiciune.
Pentru simplu motiv ca sunt fumatoare, nu inseamna ca nu sunt in stare de nimic. Sunt un om normal, care are o familie reusita, un sot iubitor, un copil destept si frumos, un job stabil si provocator.

La tine care ar fi slabiciunea? Trebuie sa fie ceva. In cazul in care nu esti bautor, nu joci jocuri de noroc, nu esti curvar, nu esti violent, nu esti sociopat, drogat, sau mai stiu si eu ce alte probleme ar putea avea un om. In cazul in care tu pretinzi ca esti perfect, sa-ti spun ceva: ESTI DOAR UN IPOCRIT CARE ARE SENZATIA CA E MAI OM DECAT NOI TOTI LA UN LOC DOAR PENTRU CA JIGNESTI OAMENII DIN JURUL TAU. IN ACEST CAZ...DOAR UN MEDIC TE POATE AJUTA.

Nu te supara, dar din ce zici tu, ceva nu e in regula. Nu vreau sa te jignesc si prezint scuzele de rigoare dac asta am lasat sa se inteleaga. Tot ce voiam era subliniez e faptul ca nu-mi plac oamenii care se grabesc sa faca acuzatii, fara sa constientizeze natura umana. Imi pare rau sa-ti spun, si tu esti doar un om, sau, macar, te rog incearca sa fii.


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Postat pe: 14 Aprilie 2009, ora 15:48

De la: AZAZEL, la data 2009-04-13 22:41:28[quote name='9am24018' date='2009-04-13
io n-ash f*te una care fumeaza sa ma omori !
asha ca draga mea 9am24018' , i-atzi gandu' de la mine !



pai nu ai cum pt ca nu sunt draga ta ci cosmarul tau poate


HalfSun

1 mesaj
Membru din: 14/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 14 Aprilie 2009, ora 21:53

Cred ca multi dintre fumatori au inteles ceva gresit in aceasta lege. legea care a fost pusa in aplicare
NU INTERZICE FUMATUL. se interzice fumatul DOAR IN LOCURILE PUBLICE, adica s-a mers pe ideea ca daca ai un viciu care il afecteaza in mod direct si imediat pe cel de linga tine sa fie interzisa practicarea lui in spatiile publice. de asta inca nu s-a zis nimic de alcool, desi se pare (dupa cum a zis cineva aici) ca in unele tari din UE a inceput sa se practice si interzicerea consumului de alcool dupa anumite ore in spatiile publice. revenind la fumat, eu fiind nefumator sint cu totul de acord cu aceasta lege; adica de ce trebuie sa ma imbolnavesc eu pentru ca cel de linga mine nu are vointa (sau bunul simt dupa caz) sa aiba grija de sanatatea (viata) lui. toata problema insa este la aplicarea ei: spatiile care delimiteaza fumatorii de nefumatori. legea data spune clar ca spatul pt fumatori trebuie sa aiba anumite dimensiuni si sa fie cu rol exclusiv pentru aceasta practica (fumatul). chiar unii dintre fumatori au zis ca e chiar bataie de joc sa bagi toti fumatorii intr-o incapere de 2x2 m doar ca sa zici ca ai spatiu pt fumat. totodata insa nu poti sa zici ca in aceasta incapere se poate fuma pina la jumatatea ei iar de la jumate incolo este interzis fumatul. asta e bataie de joc la adresa nefumatorilor. tot ceea ce putem face noi, ca oameni, este sa avem bunul simt sa observam momentul cind incepem sa afectam pe cel de linga noi. este normal ca un nefumator sa se revolte cind merge intr-un restaurant, bar, club, etc, si sa nu poti sa respiri de fum, sau sa mergi cu copilul in parc si sa il vezi cum se joaca cu mucurile de tigara aruncate de toti nesimtitii (pentru astia chiar nu gasesc un cuvint mai blind) pentru ca nu au gasit loc mai bun de aruncat chistoacele decit acolo. este totodata normal ca fumatorii sa se revolte pentru ca la drept vorbind le este ingradit un drept al lor. totul tine de bun simt. partea naspa e ca tine mai mult de fumatori, iar dupa cum am constatat multi prefera sa renunte mai degraba la bun simt decit la fumat (sau macar sa se abtina citeva minute pina poate fuma fara sa "afume" si pe altul). cit despre toata chestia cu droguri si alcool e aproximativ aceeasi chestie, singura diferenta fiind ca e mult mai usor de izolat un individ care se drogheaza (sau bea de stinge) decit unul care fumeaza.
repet ce am spus la inceput: NU SE INTERZICE FUMATUL, doar practicarea acestui obicei in spatiile publice
iar dupa parerea mea spitalele, scolile si facultatile ar trebui puse in fruntea listei de spatii in care fumatul este interzis


Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Aprilie 2009, ora 22:02

BESTIE MICA!


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
eastside

179 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 17 Aprilie 2009, ora 00:08

Am intilnit femei care au fumat pe toata perioada sarcinii...
Daca proastei nu-i pasa de sanatetea propriului copilul, sa ma astept sa-i pese de mine?!...


richard_gher2000

28 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 11:02

Cu cat interzici ceva (indiferent ce anume), tentatia e mai mare.


click_cont

1644 mesaje
Membru din: 10/02/2009
Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 14:08

De la: luiza_iliescu, la data 2009-04-14 13:24:43
De la: click_cont, la data 2009-04-13 23:05:16
De la: luiza_iliescu, la data 2009-04-10 15:25:07
De la: dagaio, la data 2008-11-11 01:50:36DRAGI FUMATORI,

EGOISMUL CU CARE REUSITI SA INTELEGETI LUCRURILE SI SA VEDETI OAMENII DIN JURUL VOSTRU ESTE INADMISIBIL!

DAR CINE VA CREDETI VOI SA FITI SA NE IMBOLNAVITI PE TOTI, SA NE AFUMATI, SA NE DERANJATI CU PUTOAREA VOASTRA ORDINARA PRIN TOATE LOCURILE PUBLICE???? CINE VA DA DREPTUL ASTA????

DACA VOI VRETI SA MURITI IN TOATE FELURILE, N-AVETI DECAT. E TREABA VOASTRA. DAR SA NE PROVOCATI NOUA ACELEASI SUFERINTE, CU CE DREPT O FACETI????

AM UITAT. EU SUNT DE VINA PENTRU CA NU FUMEZ.
EU NU MA ADAPTEZ! NU MA ADAPTEZ SI REFUZ SA O FAC TURMEI DE IDIOTI TOTAL IRESPONSABILI SI PARSIVI.
DACA CINEVA VA SPUNE SA VA ARUNCATI IN FANTANA, PENTRU CA E "MISTO", INTERESANT SAU PLACUT, O FACETI????? ASA DE DES?????/

MOR MAI MULTI OAMENI CARE FUMEAZA PASIV DECAT CEI CA VOI PENTRU CA EI NU STIU SA SE PROTEJEZE.
CHIAR NU AVETI MUSTRARI DE CONSTIINTA, DELOC????
OMORATI-NE PE TOTI! E MAI SIMPLU CU O BOMBA ATOMICA. CE ZICETI?

SUNT SI, DIN PACATE VOR FI TOT MAI MULTI OAMENI ALERGICI LA FUM, NUMAI SI NUMAI DIN CAUZA VOASTRA!! EI SUFERA PENTRU CA EXISTA LANGA VOI SI PENTRU CA VOI NU GANDITI DELOC.

CATA IROSIRE, PROSTIE, SLABICIUNE SI EGOISM IN ULTIMA FAZA!!!!

MI-E SILA DE VOI!
MI-E SILA CA PUTE INGROZITOR LANGA VOI!
MI-E SILA CA SUNTETI NEGRI PE DINAUNTRU!
MI-E SILA CA VA CERTATI CU PERSOANELE IUBITE PENTRU ACESTE OTRAVURI!
MI-E SILA CA VA LASATI COPIII ORFANI DIN CAUZA ASTA!
MI-E SILA CA PROVOCATI ALERGII, SENSIBILITATI, SI DEPENDENTE COPIILOR VOSTRI!
MI-E SILA DE POLUAREA SI GUNOIUL VOSTRU PROVENITE DE LA ACEST VICIU!
MI-E SILA CA SUNTETI SLABI SI NU STITI SA VA OPRITI DUPA TERIBILISMUL PRIMELOR INCERCARI!
MI-E SILA CA NU VEDETI CINE VA IUBESTE SI VA DORESTE BINELE, DIN CAUZA FUMULUI "DE PE CREIER"!



DRAGA NEFUMATORULE,
OBSERV CU PLACERE CA MAI EXISTA INCA, INTR-UN SECOL IN CARE OMUL TINDE SA-SI LARGEASCA CIRCUMFERINTELE CERVICALE, SI OAMENI CARE SUNT GATA IN ORICE MOMENT SA ACUZE, SA JUDECE SI SA CONDAMNE NUMAI DE DRAGUL DE A-SI EXERCITA DREPTUL LA AGRESIVITATE SI VIOLENTA VERBALA.
NU ESTI DE VINA PENTRU CA UN FUMEZI. ESTI DE ADMIRAT, BRAVO! DAR TE ROG TOTUSI SA IEI IN CONSIDERARE SA ACEST VICIU PE CARE TU IL CONDAMNI CU MARINIMIE CONTRIBUIE IN MOD GENEROS LA CRESTEREA BUGETULUI DE STAT PRIN PLATIREA DE TAXE SI ACCIZE. NE ASUMAM RESPONSABILITATEA PENTRU VICIUL NOSTRU SI PLATIM PENTRU EL.
DESPRE DUHOAREA DESPRE CARE VORBESTI… SA FIM SERIOSI. AI TRECUT VREODATA PE STRADA PE LANGA TIGANI, PE LANGA BETIVI…SAU PUR SI SIMPLU PE LANGA MAGAZINE ? AI MERS VREODATA PE STRAZILE PATRIEI NOASTRE SA CONSTATI CA DE FAPT CANALIZEAREA NU E FUNCTIONALA? SA FIM SERIOSI, TU TE PLANGI DE FUMATORI? IGIENA PERSONALA E O CHESTIE CARE TINE DE BUN SIMT, NU DE VICIU.
CAT DESPRE FAPTUL CA NOI, FUMATORII, AM UCIDE CU SANGE RECE PERSOANELE DIN JURUL NOSTRU….AI DREPTATE. SI NE VOM CERE SCUZE CU ACEASTA OCAZIE PENTRU TOT CE AM GRESIT: PENTRU FAPTUL CA DECLANSAM RAZBOAIELE, CA AM INVENTAT GRIPA SPANIOLA, AM CREAT EBOLA, AM SCAZUT NIVELUL DE TRAI, TRANSMITEM SIDA, TBC SI HEPATITA PRIM FUMUL EXPIRAT, RASISMUL, URA RASIALA, FRUCTELE SI LEGUMELE MODIFICATE GENETIC, RADIATIILE SOLARE, FORTAM COPII SA FIE VACCINATI CU DIVERSE VARIANTE DE ANTIVIRUSI EXPERIMENTALI ETC.
DIN NEFERICIRE, MOARTEA ESTE UNICA DATORIE A VIETII DE LA CARE NU SE POATE SUSTRAGE NIMENI, INDIFERENT PRIN CE FORMA O INDEPLINESTE.

ARATA-MI DE CE LUMEA VA FI SCHIMBATA IN MOMENTUL IN CARE NU SE VA MAI FUMA, SI VOI FI PRIMA CARE VA RENUNTA.

UN SFAT PRIETENOS: NU DE MOARTE TREBUIE SA TE TEMI, CI DE FAPTUL CA NU-TI TRAIESTI VIATA. LASA DE-O PARTE PARANOIA ASTA CU FUMATUL PASIV UCIDE. FUMATUL PASIV UN VA APUCA NICIODATA SA UCIDA UN OM, PENTRU CA SUNT MULTE ALTELE PE CARE NU LE POTI OCOLI SI CARE O VOR FACE INAINTE.

“CATA IROSIRE, PROSTIE, SLABICIUNE SI EGOISM IN ULTIMA FAZA!!!!” CATA PREJUDECATA, AGRESIVITATE, SNOBISM SI MEDIOCRITATE IN GANDIREA TA.

NU-TI FIE SILA DE NOI!
NU-TI FIE SILA DE MIROSUL DE FUM DE TIGARA, CI SE SMOG, DE POLUARE, DE GAZELE DE ESAPAMENT, DE FABRICILE FARA FILTRE PE COSURI!
NU-TI FIE SILA CA SUNTEM NEGRI PE DINAUNTRU, CI DE FAPTUL CA VIITORUL E NEGRU!
UN TE TEME, NU NE CERTAM CU PERSOANELE CARE NE IUBESC, PENTRU CA ELE NE INTELEG.
NU-TI FIE SILA CA-MI LAS COPIII ORFANI, PENTRU CA NICI AI TAI NU AU SANSE PREA MULTE!

IN MOMENTUL IN CARE RAUL E DEJA FACUT, E CAM TARZIU SA FACI ACUZATII, SI E SI INUTIL. E DREPTUL TAU SA TE PROTEJEZI, OCOLESTE FUMATORII, DAFAIMEAZA-I, UCIDE-I DACA VREI. AMINTESTE-TI DE VICIILE TALE, PENTRU CA SI ELE NEMULTUMESC LA FEL DE MULT PERSOANELE DIN JURUL TAU, INDIFERENT CA E: DEPENDENTA DE DROGURI, DE ALCOOL, DE ZAHAR, DE TELEVIZOR, DE CAFEA, DE CALCULATOR, DE OAMENII PE CARE II IUBESTI, DE DRAGOSTE, DE SOCIETATE. SA-TI FIE RUSINE CA ESTI OM!


SINGURUL MOD IN CARE VOI FUMATORII AVETI DREPTUL SA ACUZATI UN NEFUMATOR DE TOATE CELE SCRISE MAI SUS AR FI SA DATI DOVADA DE TARIE SI SA NE ARATATI CA SUNTETI BUNI DE CEVA.
UN OM CARE FUMEAZA ESTE UN OM PLIN DE SLABICIUNI, SLAB SI FARA PIC DE VIONTA. DEMONSTRATI-NE CA NU VA IGNORATI VOI INSIVA SANATATEA SI ARATATINE CA AVETI TARIE DE CARACTER.
NU AMETI AICI PE NIMENI CU BINELE PE CARE IL FACETI VOI CRESCAND BUGETUL. STII CUM SE NUMESTE ACEA COLECTA? ITI SPUN EU: TAXA PE PROSTIE


Un om este intotdeauna doar un om, normal ca e plin de slabiciune. Eu recunosc faptul ca am acest viciu, si mi-ar placea sa vad macar un om dintre voi toti care faceti acuzatii care sa nu aibe o slabiciune.
Pentru simplu motiv ca sunt fumatoare, nu inseamna ca nu sunt in stare de nimic. Sunt un om normal, care are o familie reusita, un sot iubitor, un copil destept si frumos, un job stabil si provocator.

La tine care ar fi slabiciunea? Trebuie sa fie ceva. In cazul in care nu esti bautor, nu joci jocuri de noroc, nu esti curvar, nu esti violent, nu esti sociopat, drogat, sau mai stiu si eu ce alte probleme ar putea avea un om. In cazul in care tu pretinzi ca esti perfect, sa-ti spun ceva: ESTI DOAR UN IPOCRIT CARE ARE SENZATIA CA E MAI OM DECAT NOI TOTI LA UN LOC DOAR PENTRU CA JIGNESTI OAMENII DIN JURUL TAU. IN ACEST CAZ...DOAR UN MEDIC TE POATE AJUTA.

Nu te supara, dar din ce zici tu, ceva nu e in regula. Nu vreau sa te jignesc si prezint scuzele de rigoare dac asta am lasat sa se inteleaga. Tot ce voiam era subliniez e faptul ca nu-mi plac oamenii care se grabesc sa faca acuzatii, fara sa constientizeze natura umana. Imi pare rau sa-ti spun, si tu esti doar un om, sau, macar, te rog incearca sa fii.


Asa dupa cum si tu ai omis sa spui ceva, am omis si eu. Iti spun doar atat acum: Lasate de fumat pe considerentul ca esti doar un om si nu ne ameti cu asta ca sa te scuzam. Si eu am fumat vreo 15 ani si pot sa-ti spun ca e o adevarata prostie. Abia dupa ce te-ai lasat iti dai seama de asta si-ti vine sa-ti tragi palme cat de prost ai fos pana atunci. Nu sari in apararea fumatorilor din nici un motiv pentru ca nu din intelepciune faci asta.


razvankyokushin

288 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Sibiu

Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 14:47

ofof vai vai.va spun din start. sunt fumator. traiesc intr-o tara unde fumatul este interzis in locurile publice. legea se respecta insa aici. pe terase se fumeaza. evident... aer liber. sunt de acord cu aceasta lege. hainele miros ingrozitor daca stai intr-o incapere unde se fumeaza. ochii te pisca de la prea mult fum si gatul al fel. astea toate fie ca esti fumator fie ca nu esti. insa cheastia asta cu .. "daca esti om renunta la fumat... dovedeste ca esti bun de ceva". hai sa fim seriosi dagaio... stii ca te iubesc dar aici ma faci sa rad. exagerezi... si nu putin. esti prea dura. ce te face sa crezi ca nu sunt reusit doar pt simplul fapt ca fumez? cu ce ma opreste fumatul sa nu reusesc anumite lucruri in viata? cu ce ma opreste sa nu fiu iubit sau sa nu castig respectul la munca? sunt lucruri atat mai grave decat fumatul si nu vad sa te ingrijoreze atat de tare. repet... sunt de acord cu interzicerea fumatului in locurile publice... fiindca imi aduce si mie beneficii... ca si fumator. eu nu fumez nici macar in casa... fumez in fata casei ... pentru ca nici mie ca si fumator nu`mi place sa inspir fumul in timp ce dorm. cat de lasat de fumat... nu vreau... fiindca imi place sa fumez. va iubesc...! :)
p.s. nu put... ma spal pe dinti, spray de gura, ma spal pe maini, 2-3 dusuri pe zi... toate cele. inca nu s`a plans nimeni ;) si pe dinauntru nu sunt atat de negru cum zici... sunt chiar iubaret asa din fire si cald. ;)
Iubiti-va mult.... ca de moarte nu scapam!


razvankyokushin

288 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Sibiu

Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 14:50

si... ce va face sa credeti ca incercam sa ne scuzam pentru faptul ca suntem fumatori? eu personal nu am pentru ce sa ma scuz... ! ii protejez pe cei din jur si omul are voie sa facca orice atata timp cat nu`i deranjeaza pe cei din jur! pfua...!


click_cont

1644 mesaje
Membru din: 10/02/2009
Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 14:59

De la: razvankyokushin, la data 2009-04-21 14:50:40si... ce va face sa credeti ca incercam sa ne scuzam pentru faptul ca suntem fumatori? eu personal nu am pentru ce sa ma scuz... ! ii protejez pe cei din jur si omul are voie sa facca orice atata timp cat nu`i deranjeaza pe cei din jur! pfua...!


Sunt putini cei ce procedeaza ca tine, restul ii ignora total pe cei langa care fumeaza. Ar fi bine sa procedeze toti ca tine dar nu e esa nici pe departe.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 22:05

Cind eram mai tinar ii toleram pe fumatori in incaperi cu mine si cei nefumatori. Norocul meu este ca nu mai am acazia sa ma infig in cei care fumeaza in incaperi alaturi de nafumatori.
Ptr astfel de comportamente nici nu ar fi nevoie de vreo lege. In incaperi inchise, chiar cu geamuri nu are ce sa caute fum. Este un comportament elementar de bun simt.
Exista multe posibilitati de evitare a unor astfel de conflicte.
Securea razboiului este la fumatori nu la toleranta nefumatorilor.
S-o ingroape.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 01:33

De la: 9am24018, la data 2009-04-14 15:48:19
De la: AZAZEL, la data 2009-04-13 22:41:28[quote name='9am24018' date='2009-04-13
io n-ash f*te una care fumeaza sa ma omori !
asha ca draga mea 9am24018' , i-atzi gandu' de la mine !



pai nu ai cum pt ca nu sunt draga ta ci cosmarul tau poate


tu cosmarul meu ?
ma faci sa rad...
dar hai ca sunt generos cu tine...
te dezvat de fumat...itzi dau ...trabucu'
de acord ?


si electronica !
Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Postat pe: 25 Aprilie 2009, ora 08:48

De la: AZAZEL, la data 2009-04-24 01:33:47
De la: 9am24018, la data 2009-04-14 15:48:19
De la: AZAZEL, la data 2009-04-13 22:41:28[quote name='9am24018' date='2009-04-13

io n-ash f*te una care fumeaza sa ma omori !

asha ca draga mea 9am24018' , i-atzi gandu' de la mine !






pai nu ai cum pt ca nu sunt draga ta ci cosmarul tau poate




tu cosmarul meu ?

ma faci sa rad...

dar hai ca sunt generos cu tine...

te dezvat de fumat...itzi dau ...trabucu'

de acord ?






asculta AZAZEL,mesajele astea cu caracter obscen sa le trimiti cui vrei tu.

eu te-am avertizat doar ca sunt barbat si nu draga ta,insa daca doresti in realitate sa

ma cunosti o poti face .stau in bucuresti am 1.90 inaltime si 115Kg incearca numai

si vei vedea singur daca-ti permiti sa-mi dai trabucul sau il dai cui te-a facut


horia_coman2002

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Aprilie 2009, ora 11:32

numai asa se pot schimba unele lucruri in tara asta intervenind la organele in drept BRAVOO


boamfa_ion

86 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Aprilie 2009, ora 12:42

am mai spus ca sunt fumator de multi ani si ca totusi sunt de acord cu aceasta lege cu conditia sa se interzica si comercializarea si producerea tuturor produselor din tutun. chiar credeti ca se va intampla asat? hai sa radem ca de o gluma buna pentru ca nici un stat nu ar rezista economic fara incasarile din tutun. si atunci de ce atata circ si atatea criza? e adevarat ca trebuie respectate si optiunile nefumatorilor dar de aici pana la discriminarea pe fata practicata in institutiile romanesti,pana la faptul ca.la noii mai putin dar in alte tari-SUA de exemplu- fumatorii sunt priviti practic ca niste paria sau ca niste infractori mi se pare o distanta enorma. in schim stimati nefumatori nu v-ar deranja sub nici o forma legiferarea asa ziselor droguri slabe. chiar credeti ca ele reprezinta un pericol mai mic decat tutunul? sau credeti ca daca se gasesc prosti(ca mine) care au ales aceasta cale va scurteaza voua viata?? dar chiar sunteti naivi.
va recomand sa studiati un pic vietile bunicilor vostri. fac pariu ca peste 50% dintre ei au fumat si totusi marea lor majoritate au trait pana la varste inaintate. asta chiar nu va spune nimic? oare doar fumul de tutun e singurul pericol al lumii actuale? ok ce-ati zice daca toti fumatorii ar trece la mestecat tutun(tot e moda stupida a rumegatului in toate locurile) cu ce v-ar deranja daca asta nu lasa fum in jur? nu credeti ca ceea ce se incearca a se legifera e deja o aberatie din toate punctele de vedere si ca mai bine am umbla la bunul simt al oamenilor si la educatia lor? oare reactiile voastre uneori de o violenta prea mare nu inseamna tot o lipsa de educatie si respect fata de ceilalti?
cred ca e bine sa va mai ganditi un pic la porumbeii care va ies din gura si la ceea ce vreti cu adevarat


9am023185

198 mesaje
Membru din: 28/03/2009
Postat pe: 25 Aprilie 2009, ora 14:57

De la: click_cont, la data 2009-04-21 14:08:39
De la: luiza_iliescu, la data 2009-04-14 13:24:43
De la: click_cont, la data 2009-04-13 23:05:16
De la: luiza_iliescu, la data 2009-04-10 15:25:07


Un om este intotdeauna doar un om, normal ca e plin de slabiciune. Eu recunosc faptul ca am acest viciu, si mi-ar placea sa vad macar un om dintre voi toti care faceti acuzatii care sa nu aibe o slabiciune.



Asa dupa cum si tu ai omis sa spui ceva, am omis si eu. Iti spun doar atat acum: Lasate de fumat pe considerentul ca esti doar un om si nu ne ameti cu asta ca sa te scuzam. Si eu am fumat vreo 15 ani si pot sa-ti spun ca e o adevarata prostie. Abia dupa ce te-ai lasat iti dai seama de asta si-ti vine sa-ti tragi palme cat de prost ai fos pana atunci. Nu sari in apararea fumatorilor din nici un motiv pentru ca nu din intelepciune faci asta.


Sincere felicitãri !!


9am023185

198 mesaje
Membru din: 28/03/2009
Postat pe: 25 Aprilie 2009, ora 15:01

De la: sandritza, la data 2008-10-19 10:16:14Mie, una legea asta mi se pare foarte buna, realmente.....Eu sunt bolnava si doctorul mi-a recomandat sa nu mai fumez sau sa stau in fum de tigara dar colegii mei nu inteleg sa renunte la fumat. Cand le-am facut observatie mi-au ras in nas!Am facut o reclamatie la politie si s-au luat masuri: dupa doua luni?!?!In timpul asta colegii fumau linistiti in sala profesorala...Dupa ce a fost chemata directoarea la protectia consumatorului a venit la scoala si mi-a facut mie un scandal de pomina ...Ca de ce am reclamat. Mai bine n-o faceam , zau asa...


Ba ai procedat foarte corect ! De ce oare tot mereu cei cu bun simþ trebuie sã dea un pas înapoi?! Iar directarea e complet lipsitã de bun simþ... Nu trebuie sã plãteascã nefumãtorii pentru viciul urât ºi nesãnãtos al unor oameni lipsiþi de voinþã. Felicitãri !


Fosta membra 9am.ro

5013 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 25 Aprilie 2009, ora 15:03

De la: 9am24018, la data 2009-04-25 08:48:45
De la: AZAZEL, la data 2009-04-24 01:33:47
De la: 9am24018, la data 2009-04-14 15:48:19
De la: AZAZEL, la data 2009-04-13 22:41:28[quote name='9am24018' date='2009-04-13
io n-ash f*te una care fumeaza sa ma omori !
asha ca draga mea 9am24018' , i-atzi gandu' de la mine !



pai nu ai cum pt ca nu sunt draga ta ci cosmarul tau poate


tu cosmarul meu ?
ma faci sa rad...
dar hai ca sunt generos cu tine...
te dezvat de fumat...itzi dau ...trabucu'
de acord ?



asculta AZAZEL,mesajele astea cu caracter obscen sa le trimiti cui vrei tu.
eu te-am avertizat doar ca sunt barbat si nu draga ta,insa daca doresti in realitate sa
ma cunosti o poti face .stau in bucuresti am 1.90 inaltime si 115Kg incearca numai
si vei vedea singur daca-ti permiti sa-mi dai trabucul sau il dai cui te-a facut

Azazel ai pus-o


090410134252

1 mesaj
Membru din: 11/04/2009
Postat pe: 25 Aprilie 2009, ora 15:11

si eu fumezi de 17 si e normal sa faca spatii de fumat pt ca e maib ine si pt aliti care nu fumeaza





























































Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Aprilie 2009, ora 15:12

De la: 9am023185, la data 2009-04-25 15:01:57
De la: sandritza, la data 2008-10-19 10:16:14Mie, una legea asta mi se pare foarte buna, realmente.....Eu sunt bolnava si doctorul mi-a recomandat sa nu mai fumez sau sa stau in fum de tigara dar colegii mei nu inteleg sa renunte la fumat. Cand le-am facut observatie mi-au ras in nas!Am facut o reclamatie la politie si s-au luat masuri: dupa doua luni?!?!In timpul asta colegii fumau linistiti in sala profesorala...Dupa ce a fost chemata directoarea la protectia consumatorului a venit la scoala si mi-a facut mie un scandal de pomina ...Ca de ce am reclamat. Mai bine n-o faceam , zau asa...




Ba ai procedat foarte corect ! De ce oare tot mereu cei cu bun simþ trebuie sã dea un pas înapoi?! Iar directarea e complet lipsitã de bun simþ... Nu trebuie sã plãteascã nefumãtorii pentru viciul urât ºi nesãnãtos al unor oameni lipsiþi de voinþã. Felicitãri !






voi nu platiti accize si taxa pe viciu !....asa ca ; va invitam la standurile noastre pt. a va achizitiona echipamentul corespunzator !...




cadourihaioase.ro/images/masca-cu-gluga-26297.jpg">


Respiratie usoara !...


Fosta membra 9am.ro

5013 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 26 Aprilie 2009, ora 00:56

De la: mytcor, la data 2009-04-25 15:12:42
De la: 9am023185, la data 2009-04-25 15:01:57
De la: sandritza, la data 2008-10-19 10:16:14Mie, una legea asta mi se pare foarte buna, realmente.....Eu sunt bolnava si doctorul mi-a recomandat sa nu mai fumez sau sa stau in fum de tigara dar colegii mei nu inteleg sa renunte la fumat. Cand le-am facut observatie mi-au ras in nas!Am facut o reclamatie la politie si s-au luat masuri: dupa doua luni?!?!In timpul asta colegii fumau linistiti in sala profesorala...Dupa ce a fost chemata directoarea la protectia consumatorului a venit la scoala si mi-a facut mie un scandal de pomina ...Ca de ce am reclamat. Mai bine n-o faceam , zau asa...


Ba ai procedat foarte corect ! De ce oare tot mereu cei cu bun simþ trebuie sã dea un pas înapoi?! Iar directarea e complet lipsitã de bun simþ... Nu trebuie sã plãteascã nefumãtorii pentru viciul urât ºi nesãnãtos al unor oameni lipsiþi de voinþã. Felicitãri !



voi nu platiti accize si taxa pe viciu !....asa ca ; va invitam la standurile noastre pt. a va achizitiona echipamentul corespunzator !...



Respiratie usoara !...


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Aprilie 2009, ora 03:28

De la: 9am24018, la data 2009-04-25 08:48:45
De la: AZAZEL, la data 2009-04-24 01:33:47
De la: 9am24018, la data 2009-04-14 15:48:19
De la: AZAZEL, la data 2009-04-13 22:41:28 );'>imagenesextraordinarias.files.wordpress.com/2009/03/440px-azazel...">






nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Aprilie 2009, ora 06:00



Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Aprilie 2009, ora 06:03


Chiar de ce se fumeaza. Am fumat si eu si nu am inteles nimic din chestia asta.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
diana35us

19 mesaje
Membru din: 10/02/2009
Postat pe: 26 Aprilie 2009, ora 10:17

De la: , la data 2008-11-05 06:35:49fratilor daca nu stiti,daca nu va pricepeti,de ce va bagati in discutii care va depasesc?puneti mana si cititi,mai intrebati si voi pe unul,pe altul,care se mai pricep,nu exista rau mai mare decat consumul de alcool sau droguri,mai rau este sa bagi in tine ca intr-un spital de boli nervoase numai jumari,ceafa de porc,untura,grasimi cat cuprinde,cartofi prajiti cu ketch-up,carne prajita,tot felul de mici,mititei sau tocaturi,caltabosi,carnati,polonezi,crenwursti sau alte mancaruri daunatoare decat o biata tigara care este fumata si aruncata.Statisticile spun ffffclar din toate cazurile de cancer,urmate de deces,numai1%au fost din cauza fumatului,cele mai multe fiind din cauza consumului exagerat de alcool,urmate indeaproape de alimentatia proasta,haotica,nesanatoasa si irationala.Atunci daca este asa de ce va este frica de niste bieti fumatori care nu va fac nici un rau si au si ei dreptul lor de cetateni,dreptul la viciul pt.care platesc atat costul pachetului de tigari cam piperat,platesc si taxa pe viciu,taxa pe care o folosesc niste baieti pt.a trai ei mai bine,de ce nu impuneti ca aceasta taxa sa fie folosita pt.modernizarea spitalelor,sau pt.costurile unor operatii in strainatate de care au nevoie unii dintre noi sau macar pt.majorarea salariilor personalului medical?de ce nu vreti sa recunoasteti ca fumatorii sunt oameni ca si voi,poate de cele mai multe ori mai buni,mai,inteligenti,mai culti sau mai sufletisti.Raspundeti-mi sincer,nu fac apologia fumatului dar daca tot exista si sunt fiinte ca si noi de ce sa nu le creem conditii normale si civilizate sa-si consume in tacere viciul?daca ati fi fost in locul lor unul dintre dumneavoastra cei care nu fumati vi s-ar fi parut normal ca dreptul de a fuma sa va fie ingradit?voi reveni cu dezvaluiri despre industria tutunului,a bauturilor asa zis racoritoare[pt.ca au puterea de a ne racori de tot]si bursa petrolului care se leaga cu tot ce am discutat pana acum.In final,GAOZARILOR,SA TRAITI BINE,DOMNULE,HA,HA,HA!


Ai dreptate! Fumatorii sunt discriminati prin aceasta lege!
Bine ca homosexualii au mai multe drepturi, decat oamenii normali, care au si ei un viciu!....





























Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Postat pe: 26 Aprilie 2009, ora 23:17

De la: mytcor, la data 2009-04-26 03:28:26
De la: 9am24018, la data 2009-04-25 08:48:45
Mai baiatule, sezi bland !...nu stii cu cin-te pui !...



Hai c-a venit AZAZEL, acum sa-ti vad muschii, sau uschi-ala !











prefer varianta fata'n fata,nu variantele acestea virtuale in care lasi se pot ascunde in vorbe goale si poze mai tari.


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Postat pe: 27 Aprilie 2009, ora 01:55

abea astept:))sa vad daca are curajul


iar de acum raspund numai si numai la persoane de caracter care sunt in stare sa-si accepte fata in fata cuvintele .nicidecum nu voi raspunde unor lasii,care prin intermediul unor taste inceara sa arate ca sunt tari,dar in realitate sunt niste oameni de nimic.


Fosta membra 9am.ro

5013 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 27 Aprilie 2009, ora 14:01

De la: 9am24018, la data 2009-04-27 01:55:45abea astept:))sa vad daca are curajul


iar de acum raspund numai si numai la persoane de caracter care sunt in stare sa-si accepte fata in fata cuvintele .nicidecum nu voi raspunde unor lasii,care prin intermediul unor taste inceara sa arate ca sunt tari,dar in realitate sunt niste oameni de nimic.

baga si tu macar un nume si o poza si dupa mai zi de restu ca is lasi


Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului legea impotriva fumatului
Mergi la: