back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Legea impotriva fumatului

 


 
Pagini: << 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Decembrie 2009, ora 14:22

mah nefericitilor !
da' ce probleme mari va framanta !?
betzi, fumatzi,mancatzi, facetzi dragoste cu cine apucatzi ,
fiindca viatza-i scurta, asha ca ;
haide-tzi fratzilor s-o facem lata.
ca de dat coltzu' nu scapatzi, oricum !


si electronica !
Fosta membra 9am.ro

51 mesaje
Membru din: 27/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Ianuarie 2010, ora 16:06

SI EU AM FUMAT CAM 10 ANI DAR MAM LASAT
SI NUI GREU DE LOC
DAR CINE NU POATE NU POATE ASTA E DAR CU PUTIN EFORT SE POATE
SI VEI VEDEA CE BINE TE SIMTI

Raporteaza abuz de limbaj
Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 15 Ianuarie 2010, ora 10:37

Stiti cumva, daca plasturii de la farmacie,pot ajuta pe cineva sa se lase de fumat?

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Ianuarie 2010, ora 08:18

De la: Ebony, la data 2010-01-15 10:37:12Stiti cumva, daca plasturii de la farmacie,pot ajuta pe cineva sa se lase de fumat?
Merita incercat.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Ianuarie 2010, ora 08:19

De la: AZAZEL, la data 2009-12-28 14:22:22mah nefericitilor !
da' ce probleme mari va framanta !?
betzi, fumatzi,mancatzi, facetzi dragoste cu cine apucatzi ,
fiindca viatza-i scurta, asha ca ;
haide-tzi fratzilor s-o facem lata.
ca de dat coltzu' nu scapatzi, oricum !
Ai stat cam mult in frigider, de te incalzeste si o tigara....

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am129898

7 mesaje
Membru din: 6/09/2009
Postat pe: 16 Ianuarie 2010, ora 14:30

da , te ajuta dar trebuie sa faci ceva cu tendinta de-a aprinde tigara . nu-i greu sa te lasi , e greu sa scapi de obicei .

Raporteaza abuz de limbaj
nabuco

1 mesaj
Membru din: 25/06/2009
Postat pe: 16 Ianuarie 2010, ora 17:28

Am fumat si eu vreo 20 de ani si m-am lasat in urma cu 6,a fost o idee buna la care au contribuit si sotia si fiica care nu erau cu mine pe vapor cand am comis-o.La plecare in voiaj 6 colegi au hotarat sa se lase de fumat iar eu am fost singurul care am reusit cu toate ca nu eram printre aia.Aveam in cabina 14 cartoane de tigari si cateva pachete incepute prin buzunare.Smecheria e sa faceti o betie crancena intro noapte,sa fumati cel putin un pachet si ceva si dimineata cand veti avea un gust oribil in gura puteti sa va puneti in plan sa va lasati de fumat.La mine a reusit.

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 17 Ianuarie 2010, ora 01:24

CE INSEAMNA mah? vad pe unu ca tot scrie cu mah , cumva in limba rrrrrrommmmma ?

Raporteaza abuz de limbaj
onlyme

40 mesaje
Membru din: 3/12/2009
Postat pe: 25 Ianuarie 2010, ora 05:46

Eu sunt fumatoare de 25 de ani si n-am nici o afectiune medicala provocata de fumat. In schimb am alergie la mirosul de parfum. Ce-ar trebui sa fac ? Sa propun o lege impotriva folosirii parfumului?A deodorantelor? "Respectul" fata de mine unde este cand trec pe strada sau sunt intr-un loc public si toti in jurul meu "emana" diverse "arome"? Sanatatea mea cine o apara? Mai ales ca sunt unii si mai ales unele de zici ca fac baie in parfum cand ies din casa!!!

Raporteaza abuz de limbaj
onlyme

40 mesaje
Membru din: 3/12/2009
Postat pe: 25 Ianuarie 2010, ora 05:50

De la: Ebony, la data 2010-01-15 10:37:12Stiti cumva, daca plasturii de la farmacie,pot ajuta pe cineva sa se lase de fumat?


Fratele meu a incercat si nu au avut nici un rezultat! Bani aruncati pe apa garlei. Daca vrei sa te lasi , tine numai de vointa fiecaruia.Restul sunt povesti si reclame sa se vanda produsul respectiv.

Raporteaza abuz de limbaj
Yorick

1014 mesaje
Membru din: 20/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Ianuarie 2010, ora 05:54

De la: onlyme, la data 2010-01-25 05:46:18Eu sunt fumatoare de 25 de ani si n-am nici o afectiune medicala provocata de fumat. In schimb am alergie la mirosul de parfum. Ce-ar trebui sa fac ? Sa propun o lege impotriva folosirii parfumului?A deodorantelor? "Respectul" fata de mine unde este cand trec pe strada sau sunt intr-un loc public si toti in jurul meu "emana" diverse "arome"? Sanatatea mea cine o apara? Mai ales ca sunt unii si mai ales unele de zici ca fac baie in parfum cand ies din casa!!!


Riscul fumatului e totusi un "risc". Adica nu absolut toti vor pati ceva de pe urma obiceiului. Dar exista mari sanse, atata tot. Daca tu scapi , probabil ca vom fi alti doi care nu scapam. (si eu fumez, dar incerc sa nu ma mint).
In priviinta parfumului , n-am ce-ti face, tre sa rabzi.
Daca ti se pare nedrept , asta e. Insa e DOVEDIT ca fumatul e nociv , pe cand parfumul nu.
Si la urma urmei cu alergiile nu poti legifera asa ceva. Exista persoane care-s alergice la polen. Ce sugerezi sa facem? Trebuie sa te feresti singura si gata.


Fosta membra 9am.ro

4916 mesaje
Membru din: 22/01/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Ianuarie 2010, ora 06:43

De la: onlyme, la data 2010-01-25 05:46:18Eu sunt fumatoare de 25 de ani si n-am nici o afectiune medicala provocata de fumat. In schimb am alergie la mirosul de parfum. Ce-ar trebui sa fac ? Sa propun o lege impotriva folosirii parfumului?A deodorantelor? "Respectul" fata de mine unde este cand trec pe strada sau sunt intr-un loc public si toti in jurul meu "emana" diverse "arome"? Sanatatea mea cine o apara? Mai ales ca sunt unii si mai ales unele de zici ca fac baie in parfum cand ies din casa!!!


In timpul unei radiografii, doctorul m-a atentionat sa o las mai moale cu tigarile, ca am deja pete pe plamani. Nu fumez, dar lucrez cu un fumator inrait. Ma bucur pt. tine ca nu ai nicio afectiune...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3581 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Ianuarie 2010, ora 06:51

Cati fosti fumatori cunosc eu, s-au lasat brusc si numai prin vointa. Majoritatea din motive medicale, dar si din dragoste pentru copii si ...cel care-mi place cel mai mult, a echivalat costul tigarilor cu al pampersilor - Tigarile au iesit din buget!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Nu trageti in pianist!
onlyme

40 mesaje
Membru din: 3/12/2009
Postat pe: 25 Ianuarie 2010, ora 16:42

Fara suparare, dar ce spui tu cu "trebuie sa te feresti singura" se aplica la fel de bine si la cei care nu fumeaza sau nu suporta fumul de tigara. Din cate stiu eu, cam 70% din populatia tarii este fumatoare si am ajuns sa ne simtim marginalizati (cel putin eu asa am inceput sa ma simt) de o lege data de alti fumatori si care , pun pariu ,nu o respecta. Asa si gazele de esapament sunt nocive pt sanatate. N-am auzit de vreo lege care sa interzica mersul cu masina in locuri publice sau alta bazaconie de genul asta. Spunea cineva mai inainte ca nimeni nu-si da interesul sa amenajeze ventilatia corecta in spatii publice si are perfecta dreptate. E mai usor sa spui "nu ai voie" decat sa faci ceva sa fie bine pt toata lumea. Si cu locurile amenajate pe sub scari sau pe la colturile cladirilor unde "ai voie" sa fumezi!! Asta mi se pare o injosire evidenta a conditiei de fiinta umana si a drepturilor mele de OM. Nu ma consider un animal care trebuie pus " la colt". Noi suntem prosti ca acceptam orice ni se baga pe gat prin legi facute de dobitoci. Daca toti fumatorii ar intra in greva, nu cred ca s-ar descurca vreo companie, firma, etc numai cu "sensibilii" si atunci ar gandi altfel la toate minunile astea de legi pe care le viseaza noaptea cate unul si le propune a doua zi.


Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Ianuarie 2010, ora 20:43

De la: The_Mole, la data 2010-01-25 05:54:08
De la: onlyme, la data 2010-01-25 05:46:18Eu sunt fumatoare de 25 de ani si n-am nici o afectiune medicala provocata de fumat. In schimb am alergie la mirosul de parfum. Ce-ar trebui sa fac ? Sa propun o lege impotriva folosirii parfumului?A deodorantelor? "Respectul" fata de mine unde este cand trec pe strada sau sunt intr-un loc public si toti in jurul meu "emana" diverse "arome"? Sanatatea mea cine o apara? Mai ales ca sunt unii si mai ales unele de zici ca fac baie in parfum cand ies din casa!!!


Riscul fumatului e totusi un "risc". Adica nu absolut toti vor pati ceva de pe urma obiceiului. Dar exista mari sanse, atata tot. Daca tu scapi , probabil ca vom fi alti doi care nu scapam. (si eu fumez, dar incerc sa nu ma mint).
In priviinta parfumului , n-am ce-ti face, tre sa rabzi.
Daca ti se pare nedrept , asta e. Insa e DOVEDIT ca fumatul e nociv , pe cand parfumul nu.
Si la urma urmei cu alergiile nu poti legifera asa ceva. Exista persoane care-s alergice la polen. Ce sugerezi sa facem? Trebuie sa te feresti singura si gata.


ªi eu am mari probleme cu alergia......eu fac alergie ºi la apã, când ies din baie parcã sunt piºcatã de 1000 de þânþari!
Existã totuºi tratamente pentru alergie, îþi recomand Claritin ºi ptr. forme mai severe Claritromicinã!
Pe mine mã mai ajutã ...aºa...ºi eu sunt fumãtoare, dar am perioade când fumez ºi când renunþ câte 5 sau 6 luni!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

6522 mesaje
Membru din: 23/09/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 25 Ianuarie 2010, ora 21:48

m-am apucat de fumat la 14 ani..si fara citeva luni.Am fumat consecvent,sistematic,zilnic fara pauze nici macar cit eram racita pina la 28 de ani.Mai exact dupa nunta{a mea} nu am mai fumat.Nici o tigara.Acum am 32 de ani,si nu fumez.pot imtra intr-un loc unde se fumeaza,pot sta linga un fumator fara sa mi se faca pofta de o tigara.Cind ma gindesc la timpurile in care fumam ,ma gindesc cu placere si nostalgie dar parca vad o alta persoana,eu si acea persoana care fuma nu facem parte dintr-un intreg.Incurajez pe cine pot si cine-mi permite sa se lase de fumat din 1001 motive .desigur ca cei care efectiv depind de acest viciu vor spune ca e ok..au bani ptr tigari,sint sanatosi tun....au o viata extraordinara etc...Dar daca s-ar supune la un test de efort fizic,daca si-ar alatura o mostra din pielea fetei cu o alta de nefumator,daca si-ar face o poza a laringelui si l-ar compara cu al unui nefumator,ar vedea diferentele si poate si-ar ridica un semn de intrebare.Eu m-am lasat de fumat din motive de saturatie ma saturasem sa miros a tigara,sa-mi miroasa degetele a tigara,sa-mi simt cum mi se ingroasa vocea de la tigara,sa vad cum ma sufoc dupa ce urcam citeva trepte,sa vad cum tenul meu mi se face vinat de la atita nicotina,si am zis ca e timpul .M-am distrat,a fost foarte fun,multumesc pe aceasta cale tigarilor..dar...asa cum se initmpla cu multe alte lucruri:adio.fara regrete.ptr totdeauna.Doamne! bine c-am scapat

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Ianuarie 2010, ora 04:51

De la: onlyme, la data 2010-01-25 05:50:05
De la: Ebony, la data 2010-01-15 10:37:12Stiti cumva, daca plasturii de la farmacie,pot ajuta pe cineva sa se lase de fumat?


Fratele meu a incercat si nu au avut nici un rezultat! Bani aruncati pe apa garlei. Daca vrei sa te lasi , tine numai de vointa fiecaruia.Restul sunt povesti si reclame sa se vanda produsul respectiv.
Ai o afectiune la plamini.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Ianuarie 2010, ora 05:59

De la: nastasemihail, la data 2010-01-26 04:51:38
De la: onlyme, la data 2010-01-25 05:50:05
De la: Ebony, la data 2010-01-15 10:37:12Stiti cumva, daca plasturii de la farmacie,pot ajuta pe cineva sa se lase de fumat?


Fratele meu a incercat si nu au avut nici un rezultat! Bani aruncati pe apa garlei. Daca vrei sa te lasi , tine numai de vointa fiecaruia.Restul sunt povesti si reclame sa se vanda produsul respectiv.
Ai o afectiune la plamini.
Pardon am gresit comentariul.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Ianuarie 2010, ora 06:01

De la: onlyme, la data 2010-01-25 05:46:18Eu sunt fumatoare de 25 de ani si n-am nici o afectiune medicala provocata de fumat. In schimb am alergie la mirosul de parfum. Ce-ar trebui sa fac ? Sa propun o lege impotriva folosirii parfumului?A deodorantelor? "Respectul" fata de mine unde este cand trec pe strada sau sunt intr-un loc public si toti in jurul meu "emana" diverse "arome"? Sanatatea mea cine o apara? Mai ales ca sunt unii si mai ales unele de zici ca fac baie in parfum cand ies din casa!!!
Aici e. Ai o afectiune la plamini. Nu glumesc. Fa-ti un control complex, chiar daca pare ca nu ai nimic. Si lasa-te URGENT de tigari. Alergia e un simptom nu o boala.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
onlyme

40 mesaje
Membru din: 3/12/2009
Postat pe: 26 Ianuarie 2010, ora 18:57

Multumesc de sfat, dar crede-ma ca sunt putini oameni in tara asta care au facut si fac controalele medicale pe care le fac eu. Sunt pilot militar si trec prin absolut toate verificarile si paraverificarile medicale din 6 in 6 luni. SUNT SANATOASA. Chiar s-au mirat medicii ca , stiind ca sunt fumatoare de atatia ani si am avut perioade cand fumam si 2-3 pachete pe zi, organele mele interne arata cu 15 ani mai tinere decat varsta adevarata. Asa ca da-mi voie, te rog, sa nu mai cred nimic din "fumatul e nociv", "fumatul face rau sanatatii", etc. Daca organismul tau este predispus genetic la vreo boala, atunci nu prea mai conteaza daca fumezi sau nu. Am avut o cunostinta care a murit de cancer pulmonar la 48 de ani fara sa puna o tigara in gura toata viata si sportiv pe deasupra! Dar a avut in familie mai multe cazuri de cancer! Asa ca trage singur concluzia, bazata tot pe fapte, nu numai pe declaratiile "cercetatorilor". Mi se pare amuzant ca dupa atatia ani in care romanii au fumat fiecare cat a vrut si daca a vrut, sa se "descopere" brusc ca fumatul e "nociv"! Si e si mai amuzant ca multi dintre "descoperitorii" astia sunt fumatori!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

5843 mesaje
Membru din: 6/05/2009
Postat pe: 27 Ianuarie 2010, ora 08:54

NU TREBUE NICI O LEGE IMPOTRIVA FUMATULUI, CI PUR SI SIMPLU TREBUE TRCUT IN ILEGALITATE CUNSUMUL DE TUTUN

Raporteaza abuz de limbaj
LauraS

7 mesaje
Membru din: 28/05/2009
Postat pe: 4 Februarie 2010, ora 21:03

Da ai facut bn c sa zic...nu este drept fatza d tn,e un pic lipsa d respect din partea colegilor tai sa t trateze asa.Noi fumatorii am putea proteja oarecum nefumatorii de acest viciu urat si d a le respecta ambitzia d a nu ceda tentatiei,sunt d acord cu legea ...(d parca as avea d ales)...dar si noi fumatorii la randul nostru suntem un pic discriminatzi (un pic mai mult),sincer oriunde ma duc fie la scoala,ori in stagiul de practica,ba de ce nu si la servici ma lovesc de o problema...locul de fumat! Noi nu avem asa ceva...cum poti ca si institutie sa stabilesti niste amenzi pt cei care fumeaza in spatiile neamenajate cand tu d fapt nici macar nu ai spatii amenajate?! Iar noi daca ne plangem nu ne asculta nimeni....fumam undeva afara,pe sub niste scari,poate pe sub un santier in lucru,sau d c nu la ghena d gunoi si n ascundem p dupa vreo pubela sa nu n vada sefu! Bravo tzie ai facut bn c sa zic...dar d noi cn are grija?!

Raporteaza abuz de limbaj
LauraS

7 mesaje
Membru din: 28/05/2009
Postat pe: 4 Februarie 2010, ora 21:11

Nu prea,dar incearca nicorette 4 mg,a dat rezultate la 3 dintre prietenii mei...dintre care unul este fumator d peste 12 ani!!! La ei a functionat!

Raporteaza abuz de limbaj
gabriela_azem

2 mesaje
Membru din: 18/01/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 5 Martie 2010, ora 13:52

Chiar daca nu are nici o legatura cu subiectul va intreb si eu ceva: de ce nu scrieti romaneste, romaneste si stalciti cuvintele cu k si alte adaugiri??? asta asa ca sa nu mor proasta...s-a schimbat cumva regula in tara si nu stiu????

Legat de legea impotriva fumatului in locurile publice, la noi a ajuns tarziu. Este foarte greu pentru o persoana care sufera de asma spre exemplu, sa stea langa cineva care fumeaza sau intr-un loc inchis unde se fumeaza. Sa fiu mai explicita? Este imposibil. Se declanseaza crisma de asm care poate duce pana la infarct.

O consideratie personala: cand o persoana fumatoare saruta o persoana nefumatoare este ca si cum ....ar fi sarutat de o scrumiera!!!!

Numai ganduri bune va doresc!!!

Raporteaza abuz de limbaj
"EU SUNT ACEEA, EU SUNT"
Fosta membra 9am.ro

8971 mesaje
Membru din: 9/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Martie 2010, ora 14:15

De la: gabriela_azem, la data 2010-03-05 13:52:13Chiar daca nu are nici o legatura cu subiectul va intreb si eu ceva: de ce nu scrieti romaneste, romaneste si stalciti cuvintele cu k si alte adaugiri??? asta asa ca sa nu mor proasta...s-a schimbat cumva regula in tara si nu stiu????

Legat de legea impotriva fumatului in locurile publice, la noi a ajuns tarziu. Este foarte greu pentru o persoana care sufera de asma spre exemplu, sa stea langa cineva care fumeaza sau intr-un loc inchis unde se fumeaza. Sa fiu mai explicita? Este imposibil. Se declanseaza crisma de asm care poate duce pana la infarct.

O consideratie personala: cand o persoana fumatoare saruta o persoana nefumatoare este ca si cum ....ar fi sarutat de o scrumiera!!!!

Numai ganduri bune va doresc!!!

pt ca nu are legatura cu sub. si ca sa nu mori...fiecare cand scrie incearca sa dea un raspuns cit mai repede si mai greseste omul sau este obisnuit cu presc. de la sms-uri
nu am auzit de aceasta boala''asma'' poate ai vrut sa scri astm....vezi eu nu te condamn dar eu nu fumez cind in rest 24 din 24....
ma scuzi prefer barbatii
cum ai ginduri bune daca te-ai pus pe criticat ?
iata un gind bun :roaga-te pt Silviu si Elena

Raporteaza abuz de limbaj
"Stiu cine sunt si imi place asa cum sunt"Am incredere in mine orice s-ar intampla. Sufletul meu stie sa aleaga exact ceea ce am nevoie, sunt convinsa ca exista un rost divin in tot ceea ce se petrece si ca nimic nu este intamplator.....AM SA-MI AMINTESC IN FIECARE DIMINEATA....... -Sa rad mult si des; -Sa castig respectul oamenilor inteligenti si afectiunea copiilor; -Sa obtin aprecierea criticilor corecte si sa indur tradarea prietenilor ipocriti; -Sa apreciez ceea ce este frumos si sa descopar ce este bun in fiecare; -Sa fac astfel ca macar un suflet sa stie ce inseamna dragostea pentru ca traiesti tu; -Sa las in urma mea o lume un pic mai buna.......
Fosta membra 9am.ro

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 16:31

De la: onlyme, la data 2010-01-25 05:46:18Eu sunt fumatoare de 25 de ani si n-am nici o afectiune medicala provocata de fumat. In schimb am alergie la mirosul de parfum. Ce-ar trebui sa fac ? Sa propun o lege impotriva folosirii parfumului?A deodorantelor? "Respectul" fata de mine unde este cand trec pe strada sau sunt intr-un loc public si toti in jurul meu "emana" diverse "arome"? Sanatatea mea cine o apara? Mai ales ca sunt unii si mai ales unele de zici ca fac baie in parfum cand ies din casa!!!


this is stupid. plain stupid. i have no other words to describe this.
draga mea parfumurile nu cauzeaza mii de decese anual, cum cauzeaza tigarile. faptul ca tu te numeri printre cei norocosi nu iti da dreptul sa ii imbolnavesti pe altii.
da si iti mai dau un pont: afla de unde ai alergia parca tigarile pot provoca si agrava astfel de alergii, parca ani si ani de cercetari au dovedit chestia asta.... deci pune-ti mintea la contributie si nu mai scrie prostii.
uite mie nu imi convine sa mor cum au murit bunicii mei (amandoi din cauza tigarilor-si da, chestia asta a fost confirmata la autopsie) asa ca pur si simplu nu imi pasa de alergia ta tampita pe care o agravezi pe zi ce trece pentru ca fumezi. eu am bronsita cronica si nu imi place cand nu pot sa respir, si accidental fumul de tigara "ajuta" la chestia asta. si inca ceva, nimeni nu e vinovat de alergia ta, dar tu esti vinovata de bolile pe care le cauzezi multor oameni cand fumezi cancer la pachet.
si nu esti alergica la "miros" esti alergica la niste particule , si te rog nu vorbi de sanatate, nu tu
peace

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 16:36

De la: AZAZEL, la data 2009-12-28 14:22:22mah nefericitilor !
da' ce probleme mari va framanta !?
betzi, fumatzi,mancatzi, facetzi dragoste cu cine apucatzi ,
fiindca viatza-i scurta, asha ca ;
haide-tzi fratzilor s-o facem lata.
ca de dat coltzu' nu scapatzi, oricum !


trebuie sa-ti dau dreptate, da' problema e ca tu nu poti sa te bucuri de viata si sa faci toate chestiile enumerate mai sus , daca cineva mai contribuie la scurtarea vietii sau strica calitatea.

p.s. daca ai apuca sa faci sex cu "diva" de Nikita ai face?
don't take it personally

Raporteaza abuz de limbaj
florys1

28 mesaje
Membru din: 2/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Martie 2010, ora 11:33

De la: onlyme, la data 2010-01-25 05:50:05
De la: Ebony, la data 2010-01-15 10:37:12Stiti cumva, daca plasturii de la farmacie,pot ajuta pe cineva sa se lase de fumat?


Fratele meu a incercat si nu au avut nici un rezultat! Bani aruncati pe apa garlei. Daca vrei sa te lasi , tine numai de vointa fiecaruia.Restul sunt povesti si reclame sa se vanda produsul respectiv.


pt onlyme:

sotul meu a fumat timp de 22 de ani...a mai avut incercari de a renunta ,dar fara succes.
pana intr-o zi cand a renuntat definitiv . ....fara tablete ,fara plasturi,injectii si alte metode ...sincer este nevoie de VOINTA si multa AMBITIE ...nepotul este din pacate un caz care demonstreaza ineficacitatea tratamentului antifumat.:2 luni de tratament pe tablete (aici in UK),dar fara nici un efect ,din pacate ....fumeaza si acum ...am ajuns la concluzia dupa nenumarate discutii cu el ,ca de fapt nu doreste cu adevarat sa se lase de fumat....altfel nu se poate explica (e tanar si nelinistit )...este inscris aici la un club de fotbal si culmea toti colegii lui fumeaza...

Raporteaza abuz de limbaj
Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 11 Martie 2010, ora 12:49

De la: sandritza, la data 2008-10-19 10:16:14Mie, una legea asta mi se pare foarte buna, realmente.....Eu sunt bolnava si doctorul mi-a recomandat sa nu mai fumez sau sa stau in fum de tigara dar colegii mei nu inteleg sa renunte la fumat. Cand le-am facut observatie mi-au ras in nas!Am facut o reclamatie la politie si s-au luat masuri: dupa doua luni?!?!In timpul asta colegii fumau linistiti in sala profesorala...Dupa ce a fost chemata directoarea la protectia consumatorului a venit la scoala si mi-a facut mie un scandal de pomina ...Ca de ce am reclamat. Mai bine n-o faceam , zau asa...

Hmm pai,in alte tari Europene sunt clar delimitate spatiile pentru fumat cu semne vizibile....pe care oamenii educati si simtiti le respecta,la noi bunul simt nu prea e la moda si nici cine sa sanctioneze pe cei ce nu respecta ....bunul simt...

Raporteaza abuz de limbaj
gabymarinescu_pulsar

375 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Martie 2010, ora 14:14

Desi m-am lasat de fumat de aproape 8 ani si ma supara fumul si mirosul de tigara,nu pot sa salu o lege (fie ea si o simpla propunere) IMPOTRIVA ceva!Toto ce este impotriva ceva restrictioneaza libertatile individului,lucru cu care nu voi fi de acord principial niciodata,DAR repet,orice libertate trebuieste exercitata fara a aduce prejudicii altora,asa inteleg eu libertatea.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului legea impotriva fumatului
Mergi la: