back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum credeti ca ar fi evoluat romania daca la revolutie se instaura dictatura militara?

 


 
Pagini: << 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >> Sari la pagina:
 
costelaeg

170 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Septembrie 2009, ora 20:19

De la: adymacsut, la data 2008-12-21 12:35:52
De la: costelaeg, la data 2008-12-20 22:21:08Daca in romania s-ar fi instaurat dupa revolutie UN REGIM MILITAR acum romania ar fi fost la cativa pasi de fosta germanie democrata.
Uitativa in jurul vostru ca nimeni nu mai stie de frica legii, de respect fata de aproapele tau, de rusine , lipsa de educatie etc.


Frate,dar tu stii cu adevarat ce inseamna dictatura militara,sau vorbesti pentru ca suna frumos.Nu-mi doresc sa fiu contemporana cu tine si multi altii care doriti dictatura.Am trait dictatura lui Iliescu si mi-a fost de ajuns,nu-mi mai doresc o alta si nostalgici care s-o deplanga.Pune mana pe cartea de istorie si vezi ce implica o dictatura.Iti vei schimba cu siguranta opiniile.


Daca stii cu adevarat ce inseamna o Dictatura Militara vorbeste daca nu taci.
Cum crezi ca au reusit Spanioli sa determine poporul sa respecte legislatia . Acum ner place cand mergem in spania si admiram frumusetile . Acestia au trecut printr-o dictataura si au invata spiritul si litera legii , de aceia sant unde sant etc, Cand pomenesti aici de DICTATURA LUI ILIESCU , as dori sa spun ca de fapt nici nu as dori sa discut acest lucru, dar totusi> Iliescu poate vine de la ilici Lenin . Iliescu Dictator ar vrea el dar nu are stofa de dictator mai de graba o c......a politica. Care si-a atribuit Revolutia nmai in folosul lui si a acolitilor . Iar pe astia numai o DICTATURA MILITARA ai mai da jos . Sa auzum de bine.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Septembrie 2009, ora 04:26

Repet inca o data. Nici o autoritate militara nu ar mai fi putut sa impuna celor din tara noastra ceva. Ar fi fost un razboi civil si apoi militar de-a binelea. Nu se intelegeau militarii intre ei. Ca si ei sint oameni, nu roboti, cum au multi impresia. Faptul ca nu a fost mai rau se datoreaza LIBERTATII. Daca se mai stie ce e aia.
In dictatura se transfera responsabilitatea ta in viata, altora. Si tu stai si mucegaiesti, mai ales la creier, in loc sa-ti iei destinul in brate.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
DanubianKnight

746 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Septembrie 2009, ora 22:19

De la: nastasemihail, la data 2009-09-21 04:26:06Repet inca o data. Nici o autoritate militara nu ar mai fi putut sa impuna celor din tara noastra ceva. Ar fi fost un razboi civil si apoi militar de-a binelea. Nu se intelegeau militarii intre ei. Ca si ei sint oameni, nu roboti, cum au multi impresia. Faptul ca nu a fost mai rau se datoreaza LIBERTATII. Daca se mai stie ce e aia.
In dictatura se transfera responsabilitatea ta in viata, altora. Si tu stai si mucegaiesti, mai ales la creier, in loc sa-ti iei destinul in brate.


Uau. Absolut excelenta argumentatia.


Ezie dele mezenai (inscriptie pe un inel tracic, secolul V I.Ch.)
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Septembrie 2009, ora 09:34

ei @mihaile,ce frumos suna : "sa-ti iei destinul in brate " ! destinul oricum exista si de traiesti intr-o dictatura sau o alta forma de stat ....ca nu degeaba ne-am nascut noi ,acum si aici ! cu noi si prin noi se infaptuieste si destinul acestei tari,europe sau chiar lumi !....de calitatea gindirii si a inimii noastre depine soarta noastra colectiva ! de fapt,ce-am vrut sa spun cu asta ? ca noi suntem factorul activ si nu mucegaim de avem constienta si constiinta !


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 23 Septembrie 2009, ora 10:30

Înainte de a vorbi de o dictaturã militarã, analizaþi persoanele din fruntea armatei, apoi gîndiþi-vã dacã este bine sau nu.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Septembrie 2009, ora 13:41

Daca era dictatura militara ...isi innoia armata rezervele de alimente. Adica le dadea populatiei pe cele vechi.
In loc de guma de mestecat mincam posmegi de armata citiva ani. Si tot la initiative particulare se ajungea. Nu va inchipuiti ca o conducere militara putea duce la infinit o tara. Tot la responsabilitati personale se ajungea.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Justitiarul

119 mesaje
Membru din: 15/09/2009
Postat pe: 24 Septembrie 2009, ora 14:42

Dar voi credeti ca Romania este un stat de dret?
Romania nu este un stat de drept ci un stat al burgheziei comuniste. Incalcarea dreptului de viata a cetatenilor romani este o realitate zilnica. Cine incalca dreptul de viata al romanilor? Eu, tu, voi? Nu!
Incalcarea dreptului de viata a romanilor este realizata de justitia comunista. Un stat dictatorial se identifica printr-o justitie care nu respecta drepturile oamenilor. De aici rezulta Romania este un stat dictatorial al Fostei Militii Politice (Justitia Comunista). Acest Stat dictatorial se va distruge prin lupta. Luptati impotriva coruptiei din justitie si veti distruge acest Stat Dictatorial..
Sa nu uitati un lucru: In timp ce luptati impotriva coruptiei negresit veti fi traumatizati, iar unii dintre voi se vor sinucide, altii vor zace prin puscarii, altii la nebuni. Pe altarul jertfirii voastre va fi distrusa justitia comunista.
Va atrag atentia. Daca nu veti lupta impotriva coruptiei negresit Romania va ajunge ca Franta-o tara de pampalai si sinugigasi.


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 24 Septembrie 2009, ora 15:49

De la: Justitiarul, la data 2009-09-24 14:42:17Dar voi credeti ca Romania este un stat de dret?
Romania nu este un stat de drept ci un stat al burgheziei comuniste. Incalcarea dreptului de viata a cetatenilor romani este o realitate zilnica. Cine incalca dreptul de viata al romanilor? Eu, tu, voi? Nu!
Incalcarea dreptului de viata a romanilor este realizata de justitia comunista. Un stat dictatorial se identifica printr-o justitie care nu respecta drepturile oamenilor. De aici rezulta Romania este un stat dictatorial al Fostei Militii Politice (Justitia Comunista). Acest Stat dictatorial se va distruge prin lupta. Luptati impotriva coruptiei din justitie si veti distruge acest Stat Dictatorial..
Sa nu uitati un lucru: In timp ce luptati impotriva coruptiei negresit veti fi traumatizati, iar unii dintre voi se vor sinucide, altii vor zace prin puscarii, altii la nebuni. Pe altarul jertfirii voastre va fi distrusa justitia comunista.
Va atrag atentia. Daca nu veti lupta impotriva coruptiei negresit Romania va ajunge ca Franta-o tara de pampalai si sinugigasi.


România nu este un stat de drept fiindcã preºedintele Bãsescu, însoþit de cohorta democrat liberalã, încearcã din rãsputeri sã politizeze justiþia. Aºa cum este ea, justiþia rãmâne singurul garant al democraþiei.
Odatã cu plecarea celui înconjurat de lumea interlopã de la Cotroceni, îþi vei schimba opiniile. Eu spun sã mergi la vot ºi sã îþi exprimi opþiunea de vot. "Cum îþi aºterni, aºa dormi..."


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Justitiarul

119 mesaje
Membru din: 15/09/2009
Postat pe: 24 Septembrie 2009, ora 17:15

111dinu.
oare ce inseamna 111dinu? Nu stiu sa raspund la aceasta intrebare, dar cuvântul DINU imi aduce aminte de un coleg din liceu pe nume DINU. Acel coleg de clasa avea porecla CAP DE CATA. Cica la nastere mama lui DINU l-a strans intre picioare si astfel a aparut acel cap in forma de triunghi.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Septembrie 2009, ora 14:42

Dupa cite stiu base cam are majoritate in stat. Deci impotriva cui sa lupt?


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Justitiarul

119 mesaje
Membru din: 15/09/2009
Postat pe: 25 Septembrie 2009, ora 14:46

Nastasemihail?

Base nu are majoritate in Stat. Ma are pe mine cel ce nu se lasa manipulat de tine.
.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Septembrie 2009, ora 14:51

Are majoritate in stat. Ca are psd de partea lui. Vezi ca familia spune ca tin cu el. Nu ma infuria ca nu mai tin. Eu tin oricum mai mult cu mine decit cu oricine altcineva. Sa va intre in cap asta. si as recomanda oricui care e debusolat sa-si vada de viata lui, nu a altora.
Si daca esti intolerant si saminta de scandal incetez orice discutie cu tine.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 25 Septembrie 2009, ora 15:09

De la: Justitiarul, la data 2009-09-25 14:46:09Nastasemihail?

Base nu are majoritate in Stat. Ma are pe mine cel ce nu se lasa manipulat de tine.
.


Este corect ce spui. Nici eu nu doresc sã fiu manipulat. Din acest punct de vedere cred cã ne-am înþeles.
Trebuie sã mai afli ceva, eu lucrez cu materialul clientului. Ce am spus pânã acum despre Bãsescu, nu sunt frânturi din mass-media, ci sunt propriile mele judecãþi. Dacã ironizez o fac pe baza unor afirmaþii sau a unor acþiuni întreprinse de acesta. Unele comice, altele destul de tragice.
Îi cunosc activitatea lui Traian Bãsescu din 1992. Pânã în anul 2004, l-am considerat a fi unul dintre cei mai puternici politicieni. Asta pânã la apariþia Elenei Udrea. Din acel moment eu simt cã joacã dupã cum îi cântã Elena Udrea. Practic, din 2004 blonda ºi-a pus blazonul pe primãria capitalei, apoi din 2005 pe Palatul Cotroceni ºi din 2009 pe Palatul Victoria.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Justitiarul

119 mesaje
Membru din: 15/09/2009
Postat pe: 25 Septembrie 2009, ora 15:17

111 dinu....

Vom vedea din 2010 ce va face Basescu.
Daca Basescu actioneazã gen Nastase negresit va fi o revolta in urmatorii ani. Aceasta revolta se va evidentia prin acuzatii dure la adresa magistratilor, condamnarea practicilor ilegale folosite de magistrati si politisti, etc. Aceasta revolta va fi sprijinita de Basescu.


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 25 Septembrie 2009, ora 16:02

De la: Justitiarul, la data 2009-09-25 15:17:24111 dinu....

Vom vedea din 2010 ce va face Basescu.
Daca Basescu actioneazã gen Nastase negresit va fi o revolta in urmatorii ani. Aceasta revolta se va evidentia prin acuzatii dure la adresa magistratilor, condamnarea practicilor ilegale folosite de magistrati si politisti, etc. Aceasta revolta va fi sprijinita de Basescu.


Îþi respect opinia. În 2004 ºi alþii mi-au respectat-o pe a mea. Acum, dupã cinci ani, îmi dau seama cã m-am înºelat. Sã sper cã Antonescu nu mã va dezamãgi. Am avut prea multe dezamãgiri... mai ales în ultimii 20 de ani!


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Septembrie 2009, ora 16:14

Chiar m-ati infuriat cu ipocrizia voastra. Ca base face si desface. Si restul se uita la ei. Ceausescu doi.
El munceste in locul tuturor? El e statul? Statul e format din toti cei ce lucreaza la stat si noi ca populatie. Sa va intre in cap asta. Ca nu e numai un om statul. Ati luat-o razna, cind absolutizati un om.
Si nu il desconsideram. Acum dupa aceste postari ale voastre, ceva mai mult. Ii faceti un deserviciu.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
glorima_slobozia

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 15:48

Ar fi buna o dictatura militara,dar cum acum politicul acum este peste tot,ar fi bine sa ne preia o armata dintr-o republica babaniera.Acola s-ar simti in largul lor oameni ca,Becali,Vadim,Vanghelie si alte animale politice.Apropopos....si EBA ar fi buna acolo,ca nu s-ar diferentia de celelalte maimute,cu buzele ei senzuale.


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 16:23

De la: Justitiarul, la data 2009-09-24 17:15:19111dinu.

oare ce inseamna 111dinu? Nu stiu sa raspund la aceasta intrebare, dar cuvântul DINU imi aduce aminte de un coleg din liceu pe nume DINU. Acel coleg de clasa avea porecla CAP DE CATA. Cica la nastere mama lui DINU l-a strans intre picioare si astfel a aparut acel cap in forma de triunghi.


Din moment ce, pânã acum, ai fost un interlocutor decent, nu cred cã este cazul sã intri într-o cloacã.Te murdãreºti !
Defectele oamenilor, mai ales cele fizice, sunt tabu pentru foºtii colegi. Nu cred cã îþi face cinste aceastã mãrturisire. Nici mama colegului, nici fostul tãu coleg nu meritã aºa ceva.
Sã bãnuiesc faptul cã, pe timpul ºcolii, ai fost unul dintre cei care îi adresa cuvinte înjositoare, referitoare la handicapul sãu? Este trist pentru ce faci dar ºi înjositor pentru tine.
În numele unor iresponsabili, cer scuze domnului DINU. Dacã sunteþi pe acest forum rog sã credeþi cã nu toþi se încadreazã în mojicia celui care semneazã justiþiarul.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
giovausaro

4610 mesaje
Membru din: 21/09/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 16:40

cred ca o dictatura militara ar fi ok cu o conditie:eu sa nu fiu in Ro.
La modul serios dictatura nu e buna niciunde,pentru ca -ti ingradeste drepturile de om liber.dar avem nevoie de o lege dura :dura lex. si o justitie icoruptibbila.Apoi l-as lua de urechi pe regele petrolului si l-as intreba si v-as intreba cum a fost posibil ca un neica nimeni sa detina monopolul bogatiilor subterane ale Ro iar apoi sa le vanda rusilor


DanubianKnight

746 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 19:03

De la: giova, la data 2009-09-26 16:40:11cred ca o dictatura militara ar fi ok cu o conditie:eu sa nu fiu in Ro.
La modul serios dictatura nu e buna niciunde,pentru ca -ti ingradeste drepturile de om liber.dar avem nevoie de o lege dura :dura lex. si o justitie icoruptibbila.Apoi l-as lua de urechi pe regele petrolului si l-as intreba si v-as intreba cum a fost posibil ca un neica nimeni sa detina monopolul bogatiilor subterane ale Ro iar apoi sa le vanda rusilor


Numai pe el?


Ezie dele mezenai (inscriptie pe un inel tracic, secolul V I.Ch.)
Fosta membra 9am.ro

810 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 Septembrie 2009, ora 00:03

ca si aceea nazista?





nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Septembrie 2009, ora 23:23

"halatu unde-i halatu", asa era la noi cu dictatura.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Septembrie 2009, ora 23:31

De la: DanubianKnight, la data 2009-09-21 22:19:59
De la: nastasemihail, la data 2009-09-21 04:26:06Repet inca o data. Nici o autoritate militara nu ar mai fi putut sa impuna celor din tara noastra ceva. Ar fi fost un razboi civil si apoi militar de-a binelea. Nu se intelegeau militarii intre ei. Ca si ei sint oameni, nu roboti, cum au multi impresia. Faptul ca nu a fost mai rau se datoreaza LIBERTATII. Daca se mai stie ce e aia.
In dictatura se transfera responsabilitatea ta in viata, altora. Si tu stai si mucegaiesti, mai ales la creier, in loc sa-ti iei destinul in brate.


Uau. Absolut excelenta argumentatia.
Fiindca m-au suparat cei care ar fi vrut si vor dictatura. Sa traiasca dupa dictare.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 28 Septembrie 2009, ora 08:48

Pai daca ar fi fost ce crezi ca se intimpla/ ar fi zburdat acu alde basescu in politica . alde vintu sisirbu in ziaristica/ alde patriciu s icatarama in smenuri[afaceri] visezi baiatu .ei au fost beneficiarii revolutiei .nici morti nu ar fi lasat la conducere o dictatura/


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 28 Septembrie 2009, ora 16:13

Profesia preºedintelui, puterea acestuia asupra armatei ºi serviciilor secrete, distrugerea instituþiilor statului ºi subordonarea acestora partidului democrat, subordonarea intereselor economice intereselor clanului prezidenþial, scoaterea pe scena politicã a femeii influente, dau "ºansele" , conform tabloidelor istorice, ca în urmãtorul an sã se instaureze o dictaturã militarã, mascat de un parlament ºi o justiþie inoperante.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
DanubianKnight

746 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Septembrie 2009, ora 22:25

De la: 9am104796, la data 2009-09-28 08:48:27 Pai daca ar fi fost ce crezi ca se intimpla/ ar fi zburdat acu alde basescu in politica . alde vintu sisirbu in ziaristica/ alde patriciu s icatarama in smenuri[afaceri] visezi baiatu .ei au fost beneficiarii revolutiei .nici morti nu ar fi lasat la conducere o dictatura/


Dictatura nu e o persoana, e un regim. Ca dovada, oamenii pe care ii blamezi sunt copiii dictaturii comuniste si un bun indiciu ce ar fi produs ipotetica dictatura militara.


Ezie dele mezenai (inscriptie pe un inel tracic, secolul V I.Ch.)
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Septembrie 2009, ora 05:33

De la: DanubianKnight, la data 2009-09-28 22:25:38
De la: 9am104796, la data 2009-09-28 08:48:27 Pai daca ar fi fost ce crezi ca se intimpla/ ar fi zburdat acu alde basescu in politica . alde vintu sisirbu in ziaristica/ alde patriciu s icatarama in smenuri[afaceri] visezi baiatu .ei au fost beneficiarii revolutiei .nici morti nu ar fi lasat la conducere o dictatura/


Dictatura nu e o persoana, e un regim. Ca dovada, oamenii pe care ii blamezi sunt copiii dictaturii comuniste si un bun indiciu ce ar fi produs ipotetica dictatura militara.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

3030 mesaje
Membru din: 16/06/2009
Oras: Brasov

Postat pe: 8 Decembrie 2009, ora 16:04

Dictatura militara nu ar fi fost o solutie buna, ca dictatura ca atare nu duce la Democratie.


GINA
tocileanu_florentina

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2009, ora 12:51

CRED CA TARA VA MERGE SPRE BINE DACA NU-I SE MAI PUNE BETE IN ROATE DE MOGULI DACA S-AR GINDI LA POPORUL ROMIN AR INCEPE SA LUCREZE SI DACA BASESCU PUNE BETE IN ROATE ATUNCI SA VORBIM .DEOCAMDATA VAD CA CEI CARE STRIGA HOTII NU VOR SA MUNCEASCA NU AU FACUT NIMIC IN PARLAMENT DE UNDE IAU SALARIILE PE CE ?SA NE RASPUNDA DOMNUL GIOANA DE CIND NU MAI LUCREAZA SENATUL?SI TOTUSI SALARIILE CRED CA MERG


9am173971

34 mesaje
Membru din: 23/11/2009
Postat pe: 9 Decembrie 2009, ora 21:32

Ultima dictatura a fost a lui "base.",si probabil va urma.
Daca la revolutie se instaura dict. milit.,altfel evolua Romania. O mare parte din valorile de patrimonu s-au scurs in afara tarii. Industria,agricultura,economia,toate au fost distruse si cea mai ramas s-au vindut pe bani marunti. Mai mult de un sfert ,poate chiar jumatate din localitatile transilvane [comune,orase ] au fost retrocedate unor urmasi, de-a 'zecea' spita,fabricati peste noapte din Ungaria sau alta parte.
Statul roman afost nevoit sa gaseasca alte solutii ptr. noi sedii de scoli, universitati ,gradinite,primarii intreprinderi,etc.,etc in locul celor cedate [in tara vecina averea marelui GOJDU lasata prin testament statului roman nu afost si nici nu va fi retrocedata vreodata]
Numai cu valoarea banilor din retrocedari puteam impinzi tara de autostrazi,asa ca, autostrazi v-om avea la 'pastile cailor'.
In tara s-ar fi instalat ordinea si disciplina si luam incet,din mers trenul capitalist,asa cum au luat si alte tari din jurul nostru,sau cum face China de ex. in zilele noastre.
Ar fi foarte multe de adaugat aici,s-ar putea scrie, nu un 'roman' ci zece pe aceasta tema.


Pagini: << 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cum credeti ca ar fi evoluat Romania daca la revolutie se instaura dictatura militara?
Mergi la: