back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Basescu

 


 
Pagini: << 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 20:10

De la: TRAIENEL, la data 2009-09-18 19:25:16ha, haa,haaa asa tata asa dati in presa ticalosita ! astupati-le gura la toti cei care ma critica, ce asta e democratie, sa critici seful statului ? mai black , mai majuscula m-am gandit la o melodie electorala ! ce ziceti de melodia lui minune dar transformata? " cine e pe primu' loc ? base , base " ha , haa , haaa ! ce-mi plac ideile mele ! vedeti ca ma intreaba astia de fiica mea cea mare de unde are 1 milion de euro ? ce dracu' sa le mai zic ? tot ii mint ca nu e momentu' ! dati-mi o minciuna sa ii mint pe ticalosii astia de ma critica !AVELO BAHTALO !


RAPANOSUL TOT RAPANOS,CIOARA TOT COARA,JACARDEAUA TOT JACARDEA...........AI PUTEA TU SA-MI SUGI MAJUSCULA.........ASA TIGANESTE CUM VREI TU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
TRAIENEL

52 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 21:10

nu tie rusine sunt seful tau ! gaozarule ! amoro jego parpale !


TRAIENEL

52 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 21:14

mai copii sa vedeti ce i-am prostit pe moguli ! ha, haa, haaa ! am facut o comisie guvernamentala (tot de-a noastra ) sa vada ce ilegalitati sunt la ministerul lui nutzi ! ce credeti ca o sa gaseasca ? nimic ! ha, haa, haaa !



ia auzi , ia auzi :



www.youtube.com/watch?v=Aa_5GdgDAsQ&feature=related


Fosta membra 9am.ro

549 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 21:40

Trainele nene,
Ai luat-o rau pe aratura,
mai vin-o seara pe la noi, la capat de ogor!
La o baie de multime.


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 22:06


IOAN CRISTOIU:URA FATA DE BASESCU NASTE MONSTRI POLITICII NEDEMOCRATE DIN ROMANIA
Ion Cristoiu a spus-o clar si cinstit,sunt de stanga,sunt comunist.Bravo lui.
Ion Cristoiu este insa bantuit de o boala rara in tabara ziaristilor tonomate pe euro,boala cinstei,sau cat se poate omeneste de a fi cinstit.
Iata ce spune maestrul,care adesea se retrage in biblioteci pentru a-si recapata forta necesara unui ziarist cinstit:Una e insa sa-l critici pe Traian Basescu, si alta e insa sa fii complice, prin tacere, la folosirea unor mijloace incorecte din punct de vedere profesional pentru a-l rasturna pe Traian Basescu.
Profesionistul ia atitudine fata de minciuna care degradeaza garda lui Felix,si anumea responsabilitatea presedintelui in arestarea lui Gigi.O spune Cristoiu,pe care aparitia frecventa la antena 3 nu-i afecteaza o viziune cinstita.
Si autorul continua: Alianta anti-Basescu dintre doi moguli de presa nu demult dusmani de moarte, vanandu-se reciproc cu armamentul mediatic din dotare,Sorin Ovidiu Vantu si Dan Voiculescu,apare acuma ca o alianta antidemocratie. Primele semne ale acestei intelegeri, despre care nu putem spune daca e una oficiala sau una doar din priviri, au aparut in abordarea a ceea ce s-a numit Scandalul DGIPI-Baneasa-Ioana Basescu. Varfurile de lance ale trusturilor patronate de cei doi moguli - Realitatea TV si Antena 3 - au abordat scandalul nu numai de pe o pozitie de o identitate absoluta, dar si apeland la aceeasi invitati si la aceleasi documente.
Astfel,autorul dezvaluirilor despre casa fiicei lui Traian Basescu - jurnalistul Sorin Rosca Stanescu - a facut naveta intre cele doua posturi, ajungand uneori sa-l vedem cand pe un post, cand pe celalalt. Distinse personalitati precum Mugur Ciuvica si Bogdan Teodorescu au fost imprumutate reciproc de Realitatea TV si Antena 3. Pana mai ieri dusmane, urmand relatia dintre patroni, in buna traditie a feudalismului dambovitean, cele doua televiziuni au inceput sa se citeze reciproc.

Deci cei doi moguli,dusmani pe fata,se unesc in fata dusmanului comun,dusmanul coruptiei si mogulilor,Traian Basescu,iar cazurile din ultima saptamana si mai ales cazul Becali a gasit o admirabila demonstratie a urii nesabuite impotriva reformei clasei politice si mai ales a justitiei care sta ca un os de peste in gatul acestor oligarhi.

Ca lideri de opinie si-au exprimat indoieli in legatura cu felul in care au fost respectate procedurile sau cu probele de dosar, mai e de inteles. Maretia democratiei consta si in posibilitatea ca un cetatean sa fie aparat de eventualele abuzuri ale justitiei.

De neinteles ramane insa,spune Cristoiu, ticluirea unor emisiuni speciale, in care locul dezbaterii cazului l-au luat spectaculoase sedinte de judecata, in care, sub privirile entuziaste ale moderatorilor, avocatul lui Gigi Becali, jurnalista de casa a Latifundiarului, Nicoleta Savin, neamurile si slugile lui Gigi Becali au atacat hotararea instantei de judecata, scotandu-l nevinovat pe Gigi Becali. Instituirea de tribunale la televizor nu e o descoperire a celor doua posturi tv. Se practica si in alte parti ale lumii simularea unor sedinte de judecata, deseori cu participarea publicului.
La sedintele de judecata instituite de Realitatea TV si Antena 3 ,spune dl.Cristoiu,au fost convocati numai aparatorii lui Gigi Becali, in frunte cu avocatul platit al Latifundiarului: domnul Gheorghe Mateut, caruia i s-au creat toate conditiile pentru a nu fi contrazis de nimeni. Mult mai important, astfel de emisiuni se desfasoara in conditiile in care inculpatul se afla inaintea recursului.

Cum se explica aceasta neasteptata infratire a celor doua posturi, pana mai ieri deosebite pana la dusmanie?
Raspunsul ne e dat de o alta teza pe care cele doua posturi au sugerat-o, cand n-au spus-o dea dreptul. Perchezitia, retinerea si arestarea preventiva a lui Gigi Becali sunt opera lui Traian Basescu. Presedintele a regizat aceasta intreaga tarasenie pentru ca sa nu se mai discute afacerile fiicei si fratelui sau. Pentru ca teza sa fie eficienta electoral se impunea insa transformarea lui Gigi Becali intr-o victima a unor abuzuri. Manipularea mediatica se contureaza astfel:
1) Gigi Becali e o biata victima a unor grave abuzuri.
2) Tot ce i s-a intamplat lui Gigi Becali isi are cauza in diversiunea pusa la cale de Cotroceni.
3) Gigi Becali e o noua victima a lui Traian Basescu.

Dar subliniaza Cristoiu,una e insa sa-l critici pe Traian Basescu, si alta e insa sa fii complice, prin tacere, la folosirea unor mijloace incorecte din punct de vedere profesional pentru a-l rasturna pe Traian Basescu, dar ura fata de Traian Basescu poate naste monstri. Cum ar fi, de exemplu, crearea unui precedent extrem de periculos pentru statul nostru de drept. Cel de punere la indoiala a Politiei, Parchetului, Justitiei in indeplinirea mandatului lor de aplicare a legii. Palavragim de ani buni despre inlaturarea presiunii politice asupra justitiei.
Grea lovitura da mogulilor de presa si minciunilor ca profesie,gen Ciuvica,acest intelectual,aproape tacut si care si fuge de notorietate pentru ca este infioratoare.

Nu este un fan a lui Basescu,dar Cristoiu se vrea un fan al adevarului,al democratiei.
Lupta politica nu inseamna desbracarea de caracter,nu inseamna exacerbarea a doi imbogatiti ai fostei securitati.
Jucaria acestor neoameni este poporul roman pe care doresc sa-l manipuleze pentru a reinstaura un regim al baronilor si grupurilor de interese dupa esecul lamentabil al PC si PNL.

Ramane sa-l felicitam pe Ion Cristoiu,aceasta constiinta jurnalistica,aproape proverbiala,intr-o tara in care minciuna,demagogia,atacurile huliganice din mass media care prin minciuni formeaza atmosfera, in care apoi se intreaba,oare dece romanii nu mai ies sa voteze.
Ce si pe cine sa voteze
Poate pe dl.Geoana care,incalcand separarea puterilor in stat,cere,chipurile,oficial,ca DNA sa dea cutare sau cutare decizie.De cand Senatul are voie sa incalce independenta justitiei.Nu cumva jindeste sau crede ca devenind presedinte devine un fel de rege absolutist al Romaniei,dirijand guvernul,parlamentul si mai ales justitia.

Ultimele minciuni lansate de tonomatele oligarhilor:
-Basescu facea parte dintre mascatii care arestau pe Gigi;
-Curcubeul de la vizita lui Bush a fost o facatura a lui Basescu;

Asteptam minciuni cat mai gogonate pentru ca Antonescu sa ajunga presedinte


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 22:11

De la: 9am056627, la data 2009-09-18 17:11:04Salut Black !!!!!!!!!! ce mai faci ?????????


Salut! Toate cele bune prietene!


TRAIENEL

52 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 23:29

De la: black10131307, la data 2009-09-18 22:06:39
IOAN CRISTOIU:URA FATA DE BASESCU NASTE MONSTRI POLITICII NEDEMOCRATE DIN ROMANIA
Ion Cristoiu a spus-o clar si cinstit,sunt de stanga,sunt comunist.Bravo lui.
Ion Cristoiu este insa bantuit de o boala rara in tabara ziaristilor tonomate pe euro,boala cinstei,sau cat se poate omeneste de a fi cinstit.
Iata ce spune maestrul,care adesea se retrage in biblioteci pentru a-si recapata forta necesara unui ziarist cinstit:Una e insa sa-l critici pe Traian Basescu, si alta e insa sa fii complice, prin tacere, la folosirea unor mijloace incorecte din punct de vedere profesional pentru a-l rasturna pe Traian Basescu.
Profesionistul ia atitudine fata de minciuna care degradeaza garda lui Felix,si anumea responsabilitatea presedintelui in arestarea lui Gigi.O spune Cristoiu,pe care aparitia frecventa la antena 3 nu-i afecteaza o viziune cinstita.
Si autorul continua: Alianta anti-Basescu dintre doi moguli de presa nu demult dusmani de moarte, vanandu-se reciproc cu armamentul mediatic din dotare,Sorin Ovidiu Vantu si Dan Voiculescu,apare acuma ca o alianta antidemocratie. Primele semne ale acestei intelegeri, despre care nu putem spune daca e una oficiala sau una doar din priviri, au aparut in abordarea a ceea ce s-a numit Scandalul DGIPI-Baneasa-Ioana Basescu. Varfurile de lance ale trusturilor patronate de cei doi moguli - Realitatea TV si Antena 3 - au abordat scandalul nu numai de pe o pozitie de o identitate absoluta, dar si apeland la aceeasi invitati si la aceleasi documente.
Astfel,autorul dezvaluirilor despre casa fiicei lui Traian Basescu - jurnalistul Sorin Rosca Stanescu - a facut naveta intre cele doua posturi, ajungand uneori sa-l vedem cand pe un post, cand pe celalalt. Distinse personalitati precum Mugur Ciuvica si Bogdan Teodorescu au fost imprumutate reciproc de Realitatea TV si Antena 3. Pana mai ieri dusmane, urmand relatia dintre patroni, in buna traditie a feudalismului dambovitean, cele doua televiziuni au inceput sa se citeze reciproc.

Deci cei doi moguli,dusmani pe fata,se unesc in fata dusmanului comun,dusmanul coruptiei si mogulilor,Traian Basescu,iar cazurile din ultima saptamana si mai ales cazul Becali a gasit o admirabila demonstratie a urii nesabuite impotriva reformei clasei politice si mai ales a justitiei care sta ca un os de peste in gatul acestor oligarhi.

Ca lideri de opinie si-au exprimat indoieli in legatura cu felul in care au fost respectate procedurile sau cu probele de dosar, mai e de inteles. Maretia democratiei consta si in posibilitatea ca un cetatean sa fie aparat de eventualele abuzuri ale justitiei.

De neinteles ramane insa,spune Cristoiu, ticluirea unor emisiuni speciale, in care locul dezbaterii cazului l-au luat spectaculoase sedinte de judecata, in care, sub privirile entuziaste ale moderatorilor, avocatul lui Gigi Becali, jurnalista de casa a Latifundiarului, Nicoleta Savin, neamurile si slugile lui Gigi Becali au atacat hotararea instantei de judecata, scotandu-l nevinovat pe Gigi Becali. Instituirea de tribunale la televizor nu e o descoperire a celor doua posturi tv. Se practica si in alte parti ale lumii simularea unor sedinte de judecata, deseori cu participarea publicului.
La sedintele de judecata instituite de Realitatea TV si Antena 3 ,spune dl.Cristoiu,au fost convocati numai aparatorii lui Gigi Becali, in frunte cu avocatul platit al Latifundiarului: domnul Gheorghe Mateut, caruia i s-au creat toate conditiile pentru a nu fi contrazis de nimeni. Mult mai important, astfel de emisiuni se desfasoara in conditiile in care inculpatul se afla inaintea recursului.

Cum se explica aceasta neasteptata infratire a celor doua posturi, pana mai ieri deosebite pana la dusmanie?
Raspunsul ne e dat de o alta teza pe care cele doua posturi au sugerat-o, cand n-au spus-o dea dreptul. Perchezitia, retinerea si arestarea preventiva a lui Gigi Becali sunt opera lui Traian Basescu. Presedintele a regizat aceasta intreaga tarasenie pentru ca sa nu se mai discute afacerile fiicei si fratelui sau. Pentru ca teza sa fie eficienta electoral se impunea insa transformarea lui Gigi Becali intr-o victima a unor abuzuri. Manipularea mediatica se contureaza astfel:
1) Gigi Becali e o biata victima a unor grave abuzuri.
2) Tot ce i s-a intamplat lui Gigi Becali isi are cauza in diversiunea pusa la cale de Cotroceni.
3) Gigi Becali e o noua victima a lui Traian Basescu.

Dar subliniaza Cristoiu,una e insa sa-l critici pe Traian Basescu, si alta e insa sa fii complice, prin tacere, la folosirea unor mijloace incorecte din punct de vedere profesional pentru a-l rasturna pe Traian Basescu, dar ura fata de Traian Basescu poate naste monstri. Cum ar fi, de exemplu, crearea unui precedent extrem de periculos pentru statul nostru de drept. Cel de punere la indoiala a Politiei, Parchetului, Justitiei in indeplinirea mandatului lor de aplicare a legii. Palavragim de ani buni despre inlaturarea presiunii politice asupra justitiei.
Grea lovitura da mogulilor de presa si minciunilor ca profesie,gen Ciuvica,acest intelectual,aproape tacut si care si fuge de notorietate pentru ca este infioratoare.

Nu este un fan a lui Basescu,dar Cristoiu se vrea un fan al adevarului,al democratiei.
Lupta politica nu inseamna desbracarea de caracter,nu inseamna exacerbarea a doi imbogatiti ai fostei securitati.
Jucaria acestor neoameni este poporul roman pe care doresc sa-l manipuleze pentru a reinstaura un regim al baronilor si grupurilor de interese dupa esecul lamentabil al PC si PNL.

Ramane sa-l felicitam pe Ion Cristoiu,aceasta constiinta jurnalistica,aproape proverbiala,intr-o tara in care minciuna,demagogia,atacurile huliganice din mass media care prin minciuni formeaza atmosfera, in care apoi se intreaba,oare dece romanii nu mai ies sa voteze.
Ce si pe cine sa voteze
Poate pe dl.Geoana care,incalcand separarea puterilor in stat,cere,chipurile,oficial,ca DNA sa dea cutare sau cutare decizie.De cand Senatul are voie sa incalce independenta justitiei.Nu cumva jindeste sau crede ca devenind presedinte devine un fel de rege absolutist al Romaniei,dirijand guvernul,parlamentul si mai ales justitia.

Ultimele minciuni lansate de tonomatele oligarhilor:
-Basescu facea parte dintre mascatii care arestau pe Gigi;
-Curcubeul de la vizita lui Bush a fost o facatura a lui Basescu;

Asteptam minciuni cat mai gogonate pentru ca Antonescu sa ajunga presedinte


AVELO BAHTALO BLACK ! BAGA TATA , DISTRUGE MOGULII SI PRESA TICALOSITA ! CE PE VREMEA LUI CEASCA ZICEA CINEVA CEVA ? ARE TATA GRIJA DE TINE, NU TE UIT . UN OSCIOR DE ROS S-O GASI SI PTR. TINE ! NU POT UN POST CU LICITATII SA ITI DAU - AM ALTE OBLIGATII. SARACA MONICA NU A APUCAT SA ISI RECUPEREZE BANII ! PA ! FII VIGILENT !


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 00:16

De la: gabigabi, la data 2009-09-18 15:48:43@blackule : hai sa zic si eu ca tine,desi tot astept o lamurire din partea lui despre : cum si-a cumparat fiica-sa cea mare acea casa de 6-700000 euroi ? muncesc blackule de o viata si n-am reusit din salariile noastre de proiectanti ,amindoi ( barbate-meu si cu mine ) mai mult de un apartament si o masina dacia la mina a doua,luata acum 10 ani ,atit ! ....cum a ajuns eba europarlamentar,ca sa nu-mi zici ca a fost pe bune sau ca ar merita o asemenea onoare !? ce afaceri invirte frate-sau si familia acestuia ,ca sa nu-mi spui ca iese fum fara foc ?! de ce o tine-n brate pe madam Udrea si-n schimb se poarta cu sotia lui ca un mirlan ....si nevasta-sa e chiar o finuta ! de ce-i trebuie acum si un guvern monocolor ? chiar nu se gindeste ca romanul dupa atitia ani in care s-a fript cu ciorba comunista,sufla si-n iaurtul democratiei noastre atit de originale si da astfel apa la moara celor care-l acuza de apucaturi dictatoriale ? sau nu-i pasa si daca e asa,e grav ! si de fapt este grav,foarte grav tot ce se-ntimpla,intrucit de la cei 87% citi au iesit la vot in '90 ,increderea in democratie,in institutiile statului s-a diminuat pina la cei 23-27% citi au fost la ultima votare ! asta-i reprosez in primul rind : tot comportamentul lui,demagogia,populismul lui si si minciuna ridicata la rang de politica de stat,ne-a furat speranta intr-o lume civilizata si democrata de tip european !


Buna seara Gabi!

Asa cum ti-am promis, vin sa stau de vorba cu tine, pentru ca, desi nu iti impartasesc toate opiniile, te respect ca pe o partenera serioasa de discutii.
Care sunt elementele infractionale din povestea casei Ioanei Basescu? Si daca ea a dobindit casa ilegal, de ce nu pun adversarii lui Basescu dovezile pe tapet ? Faptul ca a cumparat un apartament, in situatia in care foarte multi in Romania si-au permis vile care se invirt dupa soare, tie ti se pare extraordinar? Sau normalitatea presupunea ca presedintele si rudele lui sa fie saraci? Saracia nu mai este de mult o virtute! Stiu, ai sa spui ca depinde ce cale iti alegi ca sa te inbogatesti dar si eu te intreb: unde sunt dovezile de netagaduit ale ilegalitatii?

Nu am vazut atitea reportaje, anchete, dezbateri televizate despre modul in care si-au facut averile Patriciu, Tariceanu, Voiculescu, etc, ca in cazul fiicei presedintelui!
Iti inteleg frustrarea ca dupa o viata de munca ai doar un apartament si o Dacie.Asa a fost sa fie! Ai prins alte vremuri. Acum poate ca lucrai intr-o firma care ar fi platit munca ta la adevarata valoare !
Eu cred ca discutabile ar fi trebuit sa fie averile in primii ani dupa '90. Atunci sa ne fi intrebat cum au fost facute! Cite banci au fost devalizate si unde s-au dus banii, cate tunuri s-au dat? Oricum, tu ai dreptate in ceea ce spui, presedintele si rudele lui trebuie sa fie un exemplu de corectitudine, dar fara sa avem dovezi ale incalcarii legilor nu putem sa mergem pe prezumtia de vinovatie! Este aberant si contrar la ceea ce ne-am dorit cu totii in 90.

Hai sa trecem la eba! Iarasi te intreb unde este infractiunea? Parerea mea sincera este ca trebuia sa aleaga altceva in viata, ca sa nu se mai expuna tuturor mitocaniilor care s-au spus si s-au scris despre ea, dar asta a fost alegerea ei. Putea sa-i interzica cineva din moment ce Constitutia garanteaza oricarui cetatean dreptul de a alege si de a fi ales? Si daca este fiica lui Basescu, ti se pare anormal sa o voteze o parte din electoratul fidel pe care il are el si PDL-ul ?(asta se intimpla si la alte partide)
Care este problema? De ce nu te ingrijorezi si ca altii, ca Becali de exemplu, au ajuns in parlamentul european?
La fel a urlat presa(cea criticata de OXAN) si dspre M. Basescu. Astept sa se pronunte justitia in legatura cu vinovatiile lui si apoi sa plateasca daca a gresit!

Referitor la Udrea. Cum o tine in brate? Tu chiar crezi zvonurile alea de cafenea cu amantii Basescu si Udrea? Hai mai sa fim seriosi, ce naiba suntem oameni maturi! Udrea face parte din echipa lui, asa cum sunt si altii, Berceanu, Boc, etc. Pe cine vrei sa se bazeze, pe Orban si Crin Antonescu? Stii ce imi place mie la Udrea, lasind la o parte acum ce apreciaza un barbat la o femeie draguta, este faptul ca ea este bataioasa, ca este om politic, bineinteles raportat la mediul politic dambovitean! Si nu cred ca facut cinste felul in care a fost tratata, in primul rind ca femeie! Daca ai curiozitatea, cauta pe blogul lui balosul ala de Ciutacu si vei avea un soc! Asa ceva nu se face unei femei, indiferent ce parere ai despre ea in particular!
Si inca ceva despre ea, este si in realitate, nu doar la tv, o persoana populara, care nu incearca sa se remarce prin haine de firma sau alte brizbrizuri de fite. Am intilnit-o odata pe aeroport, pleca in Franta si era imbracata in blugi si tinuta sport, fara figuri de mare VIP.

Basescu vrea guvern monocolor! Ok, ce e rau in asta? Mascarada asta de fratie intre caine si pisica la guvernare trebuie sa plesneasca odata si odata! Nu este in folosul nimanui asa ceva! Nu pot fi doi intr-o barca si fiecare sa visleasca in directie opusa! PSD-ul vrea sa fie la guvernare dar vrea si in opozitie! Guverneaza cu PD-ul dar coopereaza excelent cu PNL-ul!
Mai bine s-ar rupe pisica in doua pentru ca boala lunga e moarte sigura! Mi-as dori chiar sa guverneze PSD cu PNL ca sa descopere si penelistii criza economica, ca pina acum au negat-o

Ei, la faza asta cu vrem sa fim o tara europeana, civilizata si democrata, e greu al naibii de gasit o cale! Ce poate sa faca un presedinte, indiferent cine e acela? Basescu a incercat ceva, reforma in Justitie! Ma bucuram pe atunci ca reforma va continua, ca vor cadea capete si in felul asta se va inocula teama de a fura atunci cind esti la putere. Cat a tinut, ai vazut si tu, dar vreau sa te intreb cine au fost cei care au cerut ca M. Macovei sa plece? Basescu? Si Base si cu Boc au mai dat, dupa parerea mea,dovada de curaj cind au inceput reasezarea salariior din sistemul de stat si in special limitarea acelor salarii de la varf, aducerea lor mai aproape de firesc. Pentru ca nu e normal ca tu care ai muncit o viata intreaga sa ai pensia pe care o ai ir anumiti smecheri, fosti sefi de agentii sau din Justitie sa aiba pensii de sute de milioane vechi! Toti ceilalti de pina acum nu au avut tupeul asta, mai ales in preajma alegerilor!

Si mai este mult al naibii de lucru la nivelul omului de rand! Pentru ca noi, vrem, nu vrem, trebuie sa recunoastem ca nu avem comportament de europeni! De la aruncatul gunoaielor pe jos, desi acum sunt cosuri peste tot si pina la tendinta noastra de autodistrugere ca identitate nationala! Nu ungurii sunt cel mai mare pericol pentru poporul roman ci chiar romanii! Apreciem si copiem tot ceea ce nu este bun! Cum este posibil ca in noaptea de Anul Nou sa aiba audienta cea nai mare postul tv care a prezentat o emisiune de asazis divertisment in care valorile nationale, domnitorii care au luptat pentru tara, sa fie scalimbaiti de niste tigani manelisti? Cum sa ti-l imaginezi pe Vlad Tepes cantand manele?

E prea profunda discutia asta si eu oricum nu sunt un bun orator. Avem destui oameni de valoare dar din pacate ei sunt inabusiti de toate gunoaiele si putreziciunile care aduc audienta!

Te astept maine cu replica, care desi sunt convins ca nu va ma vei aproba!.

Noapte buna!



Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 00:40

De la: 111dinu, la data 2009-09-18 17:50:40
De la: 9am056627, la data 2009-09-18 17:29:43
De la: black10131307, la data 2009-09-18 16:08:30
De la: gabigabi, la data 2009-09-18 15:48:43@blackule : hai sa zic si eu ca tine,desi tot astept o lamurire din partea lui despre : cum si-a cumparat fiica-sa cea mare acea casa de 6-700000 euroi ? muncesc blackule de o viata si n-am reusit din salariile noastre de proiectanti ,amindoi ( barbate-meu si cu mine ) mai mult de un apartament si o masina dacia la mina a doua,luata acum 10 ani ,atit ! ....cum a ajuns eba europarlamentar,ca sa nu-mi zici ca a fost pe bune sau ca ar merita o asemenea onoare !? ce afaceri invirte frate-sau si familia acestuia ,ca sa nu-mi spui ca iese fum fara foc ?! de ce o tine-n brate pe madam Udrea si-n schimb se poarta cu sotia lui ca un mirlan ....si nevasta-sa e chiar o finuta ! de ce-i trebuie acum si un guvern monocolor ? chiar nu se gindeste ca romanul dupa atitia ani in care s-a fript cu ciorba comunista,sufla si-n iaurtul democratiei noastre atit de originale si da astfel apa la moara celor care-l acuza de apucaturi dictatoriale ? sau nu-i pasa si daca e asa,e grav ! si de fapt este grav,foarte grav tot ce se-ntimpla,intrucit de la cei 87% citi au iesit la vot in '90 ,increderea in democratie,in institutiile statului s-a diminuat pina la cei 23-27% citi au fost la ultima votare ! asta-i reprosez in primul rind : tot comportamentul lui,demagogia,populismul lui si si minciuna ridicata la rang de politica de stat,ne-a furat speranta intr-o lume civilizata si democrata de tip european !


Gabi, cu tine imi face placere sa discut oricand, si la orice ora. Din pacate sunt la slujba si nu prea am timp. Voi intra diseara, poate foarte tarziu si o sa dezbat subiectul.
Merci pentru intelegere!

POT SA INCERC SA-TI RASPUND ,MAI BINE ZIS SA-MI SPUN SI EU PAREREA LA PROBLEMA ASTA CARE TE FRAMANTA GABI ?
IN PRIMUL RAND FATA CEA MARE A DOMNULUI PRESEDINTE TRAIAIAN BASESCU A CUMPARAT CASA DIN BANII DE PE UN PARTAJ PLUS DIFERENTA DATA DE PARINTI !!!!!!!!!
CUM A ESIT EBA EUROPARLAMENTAR ? DATORITA VOTURILOR DATE DE NOI TOTI........ESTE ADEVARAT CA SA FOLOSIT SI DE LOGISTICA PD-L,DAR ASTA NU E PROBLEMA PT. VOI EBA E PD=L ISTA SI AM AJUTATO DUPA CUM SE VEDE CU FOLOS............
FRATELE PRESEDINTELUI NU A FACUT NICI O AFACERE NELEGALA CI I SA INVENTAT AFACERI NELEGALE......... MAI AUZI CEVA ACUM ??? CREZI CA DACA 5% SA-R FI DOVEDIT REALE ACUZELE ZBERAU ACUM TOTI OAMENII LUI VOICULESCU SI AI LUI VANTU PLUS VOI TOTI AT-I FI FACUT SCURTA LA MANA DEMONSTRAND SI ACUZAND........
PRESEDINTELE NU A MINTIT NU E DEMAGOG E DOAR IUBIT DE POPOR,SI INTRADEVAR A ADUS ROMANIA IN UE .........
IN CEIA CE PRIVESTE CA TU NU AI REUSIT SA STRANGI IN VIATA ALATURI DE SOT DECAT UN APARTAMENT SI O MASINA SECAND,ASTA DOVEDESTE CAPACITATEA TA DE A FACE AFACERI, DE A ECONOMISI,SI CEL MAI IMPORTANT AI TRAIT IN ALTE TIMPURI........... ZI MS SI PT. ASTEA PT. CA NU MULTI LE AU ....................
SANT SIGUR CA NU VEI FI DEACORD CU MINE DAR ASTA E.................


Gabi, rãmân uimit de gândirea userului cifrã 9am056627. Este identic în raþionament cu userul "PDL la bine ºi la greu". Ca urmare voi repeta mesajul trimis userului cu nume de slogan politic.

"Ce dialog poþi iniþia cu un user democrat-liberal, când un slogan politic, („PDL la bine ºi la greu”), îi înlocuieºte numele, îi înlocuieºte personalitatea ºi sloganul devine reflecþia propriei existenþe?
Chiar aºa s-a ajuns cu umilinþa în partidul prezidenþial, încât, pentru o mângâiere pe creºtet, slugãrnicia a cãpãtat nuanþe fanatice ?
Dacã asemenea indivizi acceptã sã le fie terfelitã demnitatea umanã, eu nu accept. Acesta este ºi motivul pentru care Traian Bãsescu nu trebuie, din punctul meu de vedere, sã mai fie preºedinte.
Eu nu doresc în nici un fel ca în viitorul apropiat sã mi se atribuie numele unui cine ºtie ce slogan politic ºi, astfel înregimentat, sã-mi uit propriul eu ºi sã devin o banalã pancartã la defilarea politicã a liderilor democrat-liberali".
De câte ori aceºti fanatici îºi recitã "castravetele" prin injurãturi, mitocãnii, de atârea ori voi posta ºi eu acest mesaj.


A incercat cineva de la PDL sa te racoleze? Atunci de ce te antepronunti ca tu nu ai face si nu ai drege...Poate si lor le-ai inspira tot atita scirba cit imi provoci mie!
Si cine esti tu sa-i judeci pe altii? Esti cumva Hristos? Lasa omul in pace! El cel putin e sincer. Poti cel mult sa-i combati parerile exprimate, nu faptul ca se simte atasat de un partid.
Tu te tarasti ca o nevertebrata si postezi aici sub o gramada de id-uri! Ce vrei sa demonstrezi? Ti se recunoaste stilul dupa putoarea care razbate din textele tale! Esti un refulat!Crezi ca ai o clasa in plus peste ceilalti si suferi ca nu ti se recunoaste geniul!
Pe naiba, esti doar o zdreanta penibila!


Iisus

250 mesaje
Membru din: 12/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 03:28

In dimensiunea a 4 a a ultimului an galactic,omenirea a fost sub imperiul dogmelor religioase.Un an galactic reprezentind circa 26000 ani paminteni,perioada in care planetele din sistemul solar parcurg spirala evolutiei astrale a unei civilizatii.Ultimii supravietuitori ai ciclului precedent,au inrobit lumea ,cunoscind efectele dogmelor asupra mintii oamenilor ,impunind religia ca forma de dominare,practica transmisa din tata in fiu urmasilor,care au comis nelegiuiri si crime in numele religiei inventate pentru suprematie.Religia a frinat ,mii de ani progresul omenirii,atunci cind nu a mai fost eficienta ,a fost inventata politica ca forma de scindare a unor mari grupari,comunitati,isterizarea acestora care au dus la conflicte armate,cu pierderi insemnate de vieti omenesti.Au mai ramas putine ore galactice (circa 39 luni pamintene ) pina la incheierea anului galactic,omenirea va trece printrun val de cutremure,inundatii,incendii,recesiuni economice,molime si conflicte armate,culminind cu o foamete cumplita,care vor constitui un avertisment,vor apare afectiuni si dureri osoase netratabile datorita schimbarii magnetismului terestru.Totusi in aceasta perioada vor apare multe tehnologii noi care vor propulsa civilizatia pina la alinierea sistemului solar cu centrul galactic si trecerea prin centura fotonica,supravetuitorii vor trece in dimensiunea a 5 a ,fara religie si fara politica si imbunatatirea spiralei ADN.


Pe Pamint,excrocii prostesc norodul cu promisiuni desarte pina reusesc sa le puna jugul,apoi le cinta sa joace in functie de chef !In decursul timpului popoarele au uitat ca cei pe care i-au angajat sa le reprezinte interesele sau transformat in asupritorii lor,au acumulat averi imense si au constituit o masina de represiune impotriva angajatorilor,a poporului care i-au angajat Lenesii,lichelele,incapabilii si bolnavii mintal,sunt primii care acorda girul excrocilor pentru a le deveni sefi. On Earth, thieves foolish with empty promises until the people manage to put the yoke, then sing them to play depending on the mood! In time people have forgotten that those who agreed to represent the interests or turned their oppressors, have accumulated fortunes, and set a car repression against employers, the people who committed Lazy, illiterate, sloths and dementia, are the first to grant them the endorsement of these thieves to become bosses. Sulla Terra, i ladri stupidi con promesse vuote fino a quando le persone riescono a mettere il giogo, poi cantare a giocare a seconda dell'umore! Nel tempo le persone hanno dimenticato che chi ha accettato di rappresentare gli interessi o trasformato i loro oppressori, hanno accumulato fortune, e impostare una repressione auto contro i datori di lavoro, le persone che hanno commesso Lazy, analfabeta, bradipi e demenza, sono i primi a concedere loro l'approvazione di questi ladri di diventare boss. Teléfono/Fax (01662) 289 30 00
9am035009

98 mesaje
Membru din: 22/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 06:32

Iati-l pe ceacarul de base si plecati in alta parte,sa traim si noi linistiti in tara noastra, sa nu fim nevoiti sa emigram.Din cauza unor pupincuristi ca tine traim atat de bine. Ia-ti presedintele si te du unde vezi cu ochii. Florin.


9am035009

98 mesaje
Membru din: 22/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 07:16

Nu-i adevarat! Ceacarul de base este un mincinos un impertinent, care a ridicat minciuna si tupeul la rang de cinste si a facut un minister special pentru precupeata din plescoi, care putea face cariera ca porno STAR. Florin.


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 07:31

De la: 111dinu, la data 2009-09-18 17:50:40
De la: 9am056627, la data 2009-09-18 17:29:43
De la: black10131307, la data 2009-09-18 16:08:30
De la: gabigabi, la data 2009-09-18 15:48:43@blackule : hai sa zic si eu ca tine,desi tot astept o lamurire din partea lui despre : cum si-a cumparat fiica-sa cea mare acea casa de 6-700000 euroi ? muncesc blackule de o viata si n-am reusit din salariile noastre de proiectanti ,amindoi ( barbate-meu si cu mine ) mai mult de un apartament si o masina dacia la mina a doua,luata acum 10 ani ,atit ! ....cum a ajuns eba europarlamentar,ca sa nu-mi zici ca a fost pe bune sau ca ar merita o asemenea onoare !? ce afaceri invirte frate-sau si familia acestuia ,ca sa nu-mi spui ca iese fum fara foc ?! de ce o tine-n brate pe madam Udrea si-n schimb se poarta cu sotia lui ca un mirlan ....si nevasta-sa e chiar o finuta ! de ce-i trebuie acum si un guvern monocolor ? chiar nu se gindeste ca romanul dupa atitia ani in care s-a fript cu ciorba comunista,sufla si-n iaurtul democratiei noastre atit de originale si da astfel apa la moara celor care-l acuza de apucaturi dictatoriale ? sau nu-i pasa si daca e asa,e grav ! si de fapt este grav,foarte grav tot ce se-ntimpla,intrucit de la cei 87% citi au iesit la vot in '90 ,increderea in democratie,in institutiile statului s-a diminuat pina la cei 23-27% citi au fost la ultima votare ! asta-i reprosez in primul rind : tot comportamentul lui,demagogia,populismul lui si si minciuna ridicata la rang de politica de stat,ne-a furat speranta intr-o lume civilizata si democrata de tip european !


Gabi, cu tine imi face placere sa discut oricand, si la orice ora. Din pacate sunt la slujba si nu prea am timp. Voi intra diseara, poate foarte tarziu si o sa dezbat subiectul.
Merci pentru intelegere!

POT SA INCERC SA-TI RASPUND ,MAI BINE ZIS SA-MI SPUN SI EU PAREREA LA PROBLEMA ASTA CARE TE FRAMANTA GABI ?
IN PRIMUL RAND FATA CEA MARE A DOMNULUI PRESEDINTE TRAIAIAN BASESCU A CUMPARAT CASA DIN BANII DE PE UN PARTAJ PLUS DIFERENTA DATA DE PARINTI !!!!!!!!!
CUM A ESIT EBA EUROPARLAMENTAR ? DATORITA VOTURILOR DATE DE NOI TOTI........ESTE ADEVARAT CA SA FOLOSIT SI DE LOGISTICA PD-L,DAR ASTA NU E PROBLEMA PT. VOI EBA E PD=L ISTA SI AM AJUTATO DUPA CUM SE VEDE CU FOLOS............
FRATELE PRESEDINTELUI NU A FACUT NICI O AFACERE NELEGALA CI I SA INVENTAT AFACERI NELEGALE......... MAI AUZI CEVA ACUM ??? CREZI CA DACA 5% SA-R FI DOVEDIT REALE ACUZELE ZBERAU ACUM TOTI OAMENII LUI VOICULESCU SI AI LUI VANTU PLUS VOI TOTI AT-I FI FACUT SCURTA LA MANA DEMONSTRAND SI ACUZAND........
PRESEDINTELE NU A MINTIT NU E DEMAGOG E DOAR IUBIT DE POPOR,SI INTRADEVAR A ADUS ROMANIA IN UE .........
IN CEIA CE PRIVESTE CA TU NU AI REUSIT SA STRANGI IN VIATA ALATURI DE SOT DECAT UN APARTAMENT SI O MASINA SECAND,ASTA DOVEDESTE CAPACITATEA TA DE A FACE AFACERI, DE A ECONOMISI,SI CEL MAI IMPORTANT AI TRAIT IN ALTE TIMPURI........... ZI MS SI PT. ASTEA PT. CA NU MULTI LE AU ....................
SANT SIGUR CA NU VEI FI DEACORD CU MINE DAR ASTA E.................


Gabi, rãmân uimit de gândirea userului cifrã 9am056627. Este identic în raþionament cu userul "PDL la bine ºi la greu". Ca urmare voi repeta mesajul trimis userului cu nume de slogan politic.

"Ce dialog poþi iniþia cu un user democrat-liberal, când un slogan politic, („PDL la bine ºi la greu”), îi înlocuieºte numele, îi înlocuieºte personalitatea ºi sloganul devine reflecþia propriei existenþe?
Chiar aºa s-a ajuns cu umilinþa în partidul prezidenþial, încât, pentru o mângâiere pe creºtet, slugãrnicia a cãpãtat nuanþe fanatice ?
Dacã asemenea indivizi acceptã sã le fie terfelitã demnitatea umanã, eu nu accept. Acesta este ºi motivul pentru care Traian Bãsescu nu trebuie, din punctul meu de vedere, sã mai fie preºedinte.
Eu nu doresc în nici un fel ca în viitorul apropiat sã mi se atribuie numele unui cine ºtie ce slogan politic ºi, astfel înregimentat, sã-mi uit propriul eu ºi sã devin o banalã pancartã la defilarea politicã a liderilor democrat-liberali".
De câte ori aceºti fanatici îºi recitã "castravetele" prin injurãturi, mitocãnii, de atârea ori voi posta ºi eu acest mesaj.


buna dimineata,tuturor ! mi-a venit un gind in legatura cu @MAJUSCULA asta sau Cifra ,cum ii zice Vanea ; am inteles de ce scrie numai cu Majuscula : e POZITIA DE DREPTI pe care o ia in fata superiorului,aprobindu-i obedient toate spusele si,cind scapa isi varsa toti pe cei mai mici in rang, balacarindu-i cum ii vine de sub cascheta !


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 08:00

De la: isus_cristos, la data 2009-09-19 03:28:46In dimensiunea a 4 a a ultimului an galactic,omenirea a fost sub imperiul dogmelor religioase.Un an galactic reprezentind circa 26000 ani paminteni,perioada in care planetele din sistemul solar parcurg spirala evolutiei astrale a unei civilizatii.Ultimii supravietuitori ai ciclului precedent,au inrobit lumea ,cunoscind efectele dogmelor asupra mintii oamenilor ,impunind religia ca forma de dominare,practica transmisa din tata in fiu urmasilor,care au comis nelegiuiri si crime in numele religiei inventate pentru suprematie.Religia a frinat ,mii de ani progresul omenirii,atunci cind nu a mai fost eficienta ,a fost inventata politica ca forma de scindare a unor mari grupari,comunitati,isterizarea acestora care au dus la conflicte armate,cu pierderi insemnate de vieti omenesti.Au mai ramas putine ore galactice (circa 39 luni pamintene ) pina la incheierea anului galactic,omenirea va trece printrun val de cutremure,inundatii,incendii,recesiuni economice,molime si conflicte armate,culminind cu o foamete cumplita,care vor constitui un avertisment,vor apare afectiuni si dureri osoase netratabile datorita schimbarii magnetismului terestru.Totusi in aceasta perioada vor apare multe tehnologii noi care vor propulsa civilizatia pina la alinierea sistemului solar cu centrul galactic si trecerea prin centura fotonica,supravetuitorii vor trece in dimensiunea a 5 a ,fara religie si fara politica si imbunatatirea spiralei ADN.


Nimic nou sub soare ! conform inteleptilor Indiei ,Brahman isi doarme somnul de noapte si Lumea noastra si noi insine suntem in Visul sau ! o noapte dureaza cam 12-13.ooode ani paminteni ....mai e un pic si se trezeste si visul sau,ca orice vis de noapte ,se va risipi ca un fum .....


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 08:14

@blackule - tu vezi paharul pe jumatate plin; eu vad cealalta jumatate .....depinde unde te situezi ! bineinteles ca se poate justifica orice,e suficient sa gasesti un motiv bun pe care sa-l impingi in fata ! cit despre Cristoiu e unul din jegurile care au facut ca presa sa arate asa cum arata ! i-am si scris cindva,pe adresa Ev Z,intrebindu-l spre ce fel "educatie" facuta cititorului se indreapta !.....am cochetat cu "Baricada" la un moment dat si era cit pe ce sa -mi schimb cariera ,dar am intrat in conflict cu Dan Apostol ( redactorul sef ), care zicea ca ziaristul nu scrie ptr. prosti .... ziarul nu face educatie publicului ; sa si-o faca el singur ....si azi culegem roadele acelui tip de gindire !


Fosta membra 9am.ro

241 mesaje
Membru din: 8/08/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 08:17

De la: gabigabi, la data 2009-09-19 08:00:53
De la: isus_cristos, la data 2009-09-19 03:28:46In dimensiunea a 4 a a ultimului an galactic,omenirea a fost sub imperiul dogmelor religioase.Un an galactic reprezentind circa 26000 ani paminteni,perioada in care planetele din sistemul solar parcurg spirala evolutiei astrale a unei civilizatii.Ultimii supravietuitori ai ciclului precedent,au inrobit lumea ,cunoscind efectele dogmelor asupra mintii oamenilor ,impunind religia ca forma de dominare,practica transmisa din tata in fiu urmasilor,care au comis nelegiuiri si crime in numele religiei inventate pentru suprematie.Religia a frinat ,mii de ani progresul omenirii,atunci cind nu a mai fost eficienta ,a fost inventata politica ca forma de scindare a unor mari grupari,comunitati,isterizarea acestora care au dus la conflicte armate,cu pierderi insemnate de vieti omenesti.Au mai ramas putine ore galactice (circa 39 luni pamintene ) pina la incheierea anului galactic,omenirea va trece printrun val de cutremure,inundatii,incendii,recesiuni economice,molime si conflicte armate,culminind cu o foamete cumplita,care vor constitui un avertisment,vor apare afectiuni si dureri osoase netratabile datorita schimbarii magnetismului terestru.Totusi in aceasta perioada vor apare multe tehnologii noi care vor propulsa civilizatia pina la alinierea sistemului solar cu centrul galactic si trecerea prin centura fotonica,supravetuitorii vor trece in dimensiunea a 5 a ,fara religie si fara politica si imbunatatirea spiralei ADN.


Nimic nou sub soare ! conform inteleptilor Indiei ,Brahman isi doarme somnul de noapte si Lumea noastra si noi insine suntem in Visul sau ! o noapte dureaza cam 12-13.ooode ani paminteni ....mai e un pic si se trezeste si visul sau,ca orice vis de noapte ,se va risipi ca un fum .....

Nu va inteleg ce aveti cu Nutica ,pe mine vad ca ma intelegeti ca va pacalesc cum vreau si cind vreau,nici nu este nevoie de prea multa inteligenta ?La asa popor,asa conducator ! Am studiat mult natia asta ,pina sa ma hotarasc sa ma fac presedinte si nu-mi retrag cuvintele,o natie de gaozari,dece as lasa puterea in mina altuia ?Acum am si ministru la turism pe placul meu si ma pot plimba unde vreau si cu cine vreau con Angelo mio si am pus un stapin la Guvern care va face o tara de Boc,dece va ofticati?


9am035009

98 mesaje
Membru din: 22/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 08:17

Bravo te felicit pentru raspunsul pe care i l-ai dat lui DRACUSOR ce bine ar fi daca ar gandii la fel ca tine cel putin 53-60% din oamenii acestui popor la prezidentiale sa scapam de acest presedinte ceacar si de toata gasca de PDL-isti si de putorile alea trei:Pitzipoanca de Plescoi, Ritzi, Roberta Anastase. Florin


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 09:11

De la: 9am056627, la data 2009-09-18 18:49:39
De la: 111dinu, la data 2009-09-18 17:50:40
De la: 9am056627, la data 2009-09-18 17:29:43
De la: black10131307, la data 2009-09-18 16:08:30
De la: gabigabi, la data 2009-09-18 15:48:43@blackule : hai sa zic si eu ca tine,desi tot astept o lamurire din partea lui despre : cum si-a cumparat fiica-sa cea mare acea casa de 6-700000 euroi ? muncesc blackule de o viata si n-am reusit din salariile noastre de proiectanti ,amindoi ( barbate-meu si cu mine ) mai mult de un apartament si o masina dacia la mina a doua,luata acum 10 ani ,atit ! ....cum a ajuns eba europarlamentar,ca sa nu-mi zici ca a fost pe bune sau ca ar merita o asemenea onoare !? ce afaceri invirte frate-sau si familia acestuia ,ca sa nu-mi spui ca iese fum fara foc ?! de ce o tine-n brate pe madam Udrea si-n schimb se poarta cu sotia lui ca un mirlan ....si nevasta-sa e chiar o finuta ! de ce-i trebuie acum si un guvern monocolor ? chiar nu se gindeste ca romanul dupa atitia ani in care s-a fript cu ciorba comunista,sufla si-n iaurtul democratiei noastre atit de originale si da astfel apa la moara celor care-l acuza de apucaturi dictatoriale ? sau nu-i pasa si daca e asa,e grav ! si de fapt este grav,foarte grav tot ce se-ntimpla,intrucit de la cei 87% citi au iesit la vot in '90 ,increderea in democratie,in institutiile statului s-a diminuat pina la cei 23-27% citi au fost la ultima votare ! asta-i reprosez in primul rind : tot comportamentul lui,demagogia,populismul lui si si minciuna ridicata la rang de politica de stat,ne-a furat speranta intr-o lume civilizata si democrata de tip european !


Gabi, cu tine imi face placere sa discut oricand, si la orice ora. Din pacate sunt la slujba si nu prea am timp. Voi intra diseara, poate foarte tarziu si o sa dezbat subiectul.
Merci pentru intelegere!

POT SA INCERC SA-TI RASPUND ,MAI BINE ZIS SA-MI SPUN SI EU PAREREA LA PROBLEMA ASTA CARE TE FRAMANTA GABI ?
IN PRIMUL RAND FATA CEA MARE A DOMNULUI PRESEDINTE TRAIAIAN BASESCU A CUMPARAT CASA DIN BANII DE PE UN PARTAJ PLUS DIFERENTA DATA DE PARINTI !!!!!!!!!
CUM A ESIT EBA EUROPARLAMENTAR ? DATORITA VOTURILOR DATE DE NOI TOTI........ESTE ADEVARAT CA SA FOLOSIT SI DE LOGISTICA PD-L,DAR ASTA NU E PROBLEMA PT. VOI EBA E PD=L ISTA SI AM AJUTATO DUPA CUM SE VEDE CU FOLOS............
FRATELE PRESEDINTELUI NU A FACUT NICI O AFACERE NELEGALA CI I SA INVENTAT AFACERI NELEGALE......... MAI AUZI CEVA ACUM ??? CREZI CA DACA 5% SA-R FI DOVEDIT REALE ACUZELE ZBERAU ACUM TOTI OAMENII LUI VOICULESCU SI AI LUI VANTU PLUS VOI TOTI AT-I FI FACUT SCURTA LA MANA DEMONSTRAND SI ACUZAND........
PRESEDINTELE NU A MINTIT NU E DEMAGOG E DOAR IUBIT DE POPOR,SI INTRADEVAR A ADUS ROMANIA IN UE .........
IN CEIA CE PRIVESTE CA TU NU AI REUSIT SA STRANGI IN VIATA ALATURI DE SOT DECAT UN APARTAMENT SI O MASINA SECAND,ASTA DOVEDESTE CAPACITATEA TA DE A FACE AFACERI, DE A ECONOMISI,SI CEL MAI IMPORTANT AI TRAIT IN ALTE TIMPURI........... ZI MS SI PT. ASTEA PT. CA NU MULTI LE AU ....................
SANT SIGUR CA NU VEI FI DEACORD CU MINE DAR ASTA E.................


Gabi, rãmân uimit de gândirea userului cifrã 9am056627. Este identic în raþionament cu userul "PDL la bine ºi la greu". Ca urmare voi repeta mesajul trimis userului cu nume de slogan politic.

"Ce dialog poþi iniþia cu un user democrat-liberal, când un slogan politic, („PDL la bine ºi la greu”), îi înlocuieºte numele, îi înlocuieºte personalitatea ºi sloganul devine reflecþia propriei existenþe?
Chiar aºa s-a ajuns cu umilinþa în partidul prezidenþial, încât, pentru o mângâiere pe creºtet, slugãrnicia a cãpãtat nuanþe fanatice ?
Dacã asemenea indivizi acceptã sã le fie terfelitã demnitatea umanã, eu nu accept. Acesta este ºi motivul pentru care Traian Bãsescu nu trebuie, din punctul meu de vedere, sã mai fie preºedinte.
Eu nu doresc în nici un fel ca în viitorul apropiat sã mi se atribuie numele unui cine ºtie ce slogan politic ºi, astfel înregimentat, sã-mi uit propriul eu ºi sã devin o banalã pancartã la defilarea politicã a liderilor democrat-liberali".
De câte ori aceºti fanatici îºi recitã "castravetele" prin injurãturi, mitocãnii, de atârea ori voi posta ºi eu acest mesaj.

MAI TARANTULA TU CAND TE PISI NU SE TOPESTE WC-UL ? CAND SCUIPI ,NU EXPLODEAZA COVOARELE DIN CASA ? TU VB. DESPRE SERVILISM ? DE CE NU VB. DESPRE URA DIN TINE,DESPRE FAPTUL CA VREI DAR NU STII CE ..... DE CE TE EXPRIMI DACA NU STII CE VREI SA SPUI ????? ESTI UN REFULAT CARE VREA DAR NU STIE CE.............STII BLACK A SPUS CA DACA TE-AR INTALNI NI TI-AR DA UN CAP IN GURA......NICI EU,DAR TEAS STRIVI SUB BOCANC CA PE O MOLIE,DEOARECE TU STRICI NUMAI LUCRURI BUNE................. HAI SIC....R !!!!!!!!!!!!!!!!!!


"Ce dialog poþi iniþia cu un user democrat-liberal, când un slogan politic, („PDL la bine ºi la greu”), îi înlocuieºte numele, îi înlocuieºte personalitatea ºi sloganul devine reflecþia propriei existenþe?
Chiar aºa s-a ajuns cu umilinþa în partidul prezidenþial, încât, pentru o mângâiere pe creºtet, slugãrnicia a cãpãtat nuanþe fanatice ?
Dacã asemenea indivizi acceptã sã le fie terfelitã demnitatea umanã, eu nu accept. Acesta este ºi motivul pentru care Traian Bãsescu nu trebuie, din punctul meu de vedere, sã mai fie preºedinte.
Eu nu doresc în nici un fel ca în viitorul apropiat sã mi se atribuie numele unui cine ºtie ce slogan politic ºi, astfel înregimentat, sã-mi uit propriul eu ºi sã devin o banalã pancartã la defilarea politicã a liderilor democrat-liberali".


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 09:15

@blackule,sunt putin neatenta ptr.ca ma pregatesc de o intilnire de cucoane si mi-a scapat ceva in legatura cu Cristoiu : dar tie nu-ti da de gindit ca un comunist declarat ,cum zice el, s-a afiliat lui Basescu ? de ce tocmai lui,care zice ca vrea reformarea societatii?....acu',i-adevarat : n-a zis catre care sens ,la dreapta sau la stinga cu accent de dictatura personala ?ptr. ca ptr. mine e clar : un comunist roman,mai ales, va identifica precis cine-i Sefu' cel mare de unde-i vine cozonacul cu nuca,mac si rahat !


TRAIENEL

52 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 09:24

ce? a zis cineva de nuti? pe ei black ! pe ei majuscula ! fir-ar mama lor cat ma lupt eu ptr nuti si acesti nemernici tot se ia de ea ! fiti vigilenti cu presa ticalosita si cu moguli ! black nu prea e plauzibila minciuna cu milionul de euro a lui fiica mea cea mare ! gaseste altceva ! hai ca daca ies iar presedintele romanilor si bulibasul tiganilor va dau un oscior cu putin zgarci pe el. avelo bahtalo baietii mei ( black si majuscula ) !!!!


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 09:29

De la: 111dinu, la data 2009-09-19 09:11:09
De la: 9am056627, la data 2009-09-18 18:49:39
De la: 111dinu, la data 2009-09-18 17:50:40
De la: 9am056627, la data 2009-09-18 17:29:43
De la: black10131307, la data 2009-09-18 16:08:30
De la: gabigabi, la data 2009-09-18 15:48:43@blackule : hai sa zic si eu ca tine,desi tot astept o lamurire din partea lui despre : cum si-a cumparat fiica-sa cea mare acea casa de 6-700000 euroi ? muncesc blackule de o viata si n-am reusit din salariile noastre de proiectanti ,amindoi ( barbate-meu si cu mine ) mai mult de un apartament si o masina dacia la mina a doua,luata acum 10 ani ,atit ! ....cum a ajuns eba europarlamentar,ca sa nu-mi zici ca a fost pe bune sau ca ar merita o asemenea onoare !? ce afaceri invirte frate-sau si familia acestuia ,ca sa nu-mi spui ca iese fum fara foc ?! de ce o tine-n brate pe madam Udrea si-n schimb se poarta cu sotia lui ca un mirlan ....si nevasta-sa e chiar o finuta ! de ce-i trebuie acum si un guvern monocolor ? chiar nu se gindeste ca romanul dupa atitia ani in care s-a fript cu ciorba comunista,sufla si-n iaurtul democratiei noastre atit de originale si da astfel apa la moara celor care-l acuza de apucaturi dictatoriale ? sau nu-i pasa si daca e asa,e grav ! si de fapt este grav,foarte grav tot ce se-ntimpla,intrucit de la cei 87% citi au iesit la vot in '90 ,increderea in democratie,in institutiile statului s-a diminuat pina la cei 23-27% citi au fost la ultima votare ! asta-i reprosez in primul rind : tot comportamentul lui,demagogia,populismul lui si si minciuna ridicata la rang de politica de stat,ne-a furat speranta intr-o lume civilizata si democrata de tip european !


Gabi, cu tine imi face placere sa discut oricand, si la orice ora. Din pacate sunt la slujba si nu prea am timp. Voi intra diseara, poate foarte tarziu si o sa dezbat subiectul.
Merci pentru intelegere!

POT SA INCERC SA-TI RASPUND ,MAI BINE ZIS SA-MI SPUN SI EU PAREREA LA PROBLEMA ASTA CARE TE FRAMANTA GABI ?
IN PRIMUL RAND FATA CEA MARE A DOMNULUI PRESEDINTE TRAIAIAN BASESCU A CUMPARAT CASA DIN BANII DE PE UN PARTAJ PLUS DIFERENTA DATA DE PARINTI !!!!!!!!!
CUM A ESIT EBA EUROPARLAMENTAR ? DATORITA VOTURILOR DATE DE NOI TOTI........ESTE ADEVARAT CA SA FOLOSIT SI DE LOGISTICA PD-L,DAR ASTA NU E PROBLEMA PT. VOI EBA E PD=L ISTA SI AM AJUTATO DUPA CUM SE VEDE CU FOLOS............
FRATELE PRESEDINTELUI NU A FACUT NICI O AFACERE NELEGALA CI I SA INVENTAT AFACERI NELEGALE......... MAI AUZI CEVA ACUM ??? CREZI CA DACA 5% SA-R FI DOVEDIT REALE ACUZELE ZBERAU ACUM TOTI OAMENII LUI VOICULESCU SI AI LUI VANTU PLUS VOI TOTI AT-I FI FACUT SCURTA LA MANA DEMONSTRAND SI ACUZAND........
PRESEDINTELE NU A MINTIT NU E DEMAGOG E DOAR IUBIT DE POPOR,SI INTRADEVAR A ADUS ROMANIA IN UE .........
IN CEIA CE PRIVESTE CA TU NU AI REUSIT SA STRANGI IN VIATA ALATURI DE SOT DECAT UN APARTAMENT SI O MASINA SECAND,ASTA DOVEDESTE CAPACITATEA TA DE A FACE AFACERI, DE A ECONOMISI,SI CEL MAI IMPORTANT AI TRAIT IN ALTE TIMPURI........... ZI MS SI PT. ASTEA PT. CA NU MULTI LE AU ....................
SANT SIGUR CA NU VEI FI DEACORD CU MINE DAR ASTA E.................


Gabi, rãmân uimit de gândirea userului cifrã 9am056627. Este identic în raþionament cu userul "PDL la bine ºi la greu". Ca urmare voi repeta mesajul trimis userului cu nume de slogan politic.

"Ce dialog poþi iniþia cu un user democrat-liberal, când un slogan politic, („PDL la bine ºi la greu”), îi înlocuieºte numele, îi înlocuieºte personalitatea ºi sloganul devine reflecþia propriei existenþe?
Chiar aºa s-a ajuns cu umilinþa în partidul prezidenþial, încât, pentru o mângâiere pe creºtet, slugãrnicia a cãpãtat nuanþe fanatice ?
Dacã asemenea indivizi acceptã sã le fie terfelitã demnitatea umanã, eu nu accept. Acesta este ºi motivul pentru care Traian Bãsescu nu trebuie, din punctul meu de vedere, sã mai fie preºedinte.
Eu nu doresc în nici un fel ca în viitorul apropiat sã mi se atribuie numele unui cine ºtie ce slogan politic ºi, astfel înregimentat, sã-mi uit propriul eu ºi sã devin o banalã pancartã la defilarea politicã a liderilor democrat-liberali".
De câte ori aceºti fanatici îºi recitã "castravetele" prin injurãturi, mitocãnii, de atârea ori voi posta ºi eu acest mesaj.

MAI TARANTULA TU CAND TE PISI NU SE TOPESTE WC-UL ? CAND SCUIPI ,NU EXPLODEAZA COVOARELE DIN CASA ? TU VB. DESPRE SERVILISM ? DE CE NU VB. DESPRE URA DIN TINE,DESPRE FAPTUL CA VREI DAR NU STII CE ..... DE CE TE EXPRIMI DACA NU STII CE VREI SA SPUI ????? ESTI UN REFULAT CARE VREA DAR NU STIE CE.............STII BLACK A SPUS CA DACA TE-AR INTALNI NI TI-AR DA UN CAP IN GURA......NICI EU,DAR TEAS STRIVI SUB BOCANC CA PE O MOLIE,DEOARECE TU STRICI NUMAI LUCRURI BUNE................. HAI SIC....R !!!!!!!!!!!!!!!!!!


"Ce dialog poþi iniþia cu un user democrat-liberal, când un slogan politic, („PDL la bine ºi la greu”), îi înlocuieºte numele, îi înlocuieºte personalitatea ºi sloganul devine reflecþia propriei existenþe?
Chiar aºa s-a ajuns cu umilinþa în partidul prezidenþial, încât, pentru o mângâiere pe creºtet, slugãrnicia a cãpãtat nuanþe fanatice ?
Dacã asemenea indivizi acceptã sã le fie terfelitã demnitatea umanã, eu nu accept. Acesta este ºi motivul pentru care Traian Bãsescu nu trebuie, din punctul meu de vedere, sã mai fie preºedinte.
Eu nu doresc în nici un fel ca în viitorul apropiat sã mi se atribuie numele unui cine ºtie ce slogan politic ºi, astfel înregimentat, sã-mi uit propriul eu ºi sã devin o banalã pancartã la defilarea politicã a liderilor democrat-liberali".


A incercat cineva de la PDL sa te racoleze? Atunci de ce te antepronunti ca tu nu ai face si nu ai drege...Poate si lor le-ai inspira tot atita scirba cit imi provoci mie!
Si cine esti tu sa-i judeci pe altii? Esti cumva Hristos? Lasa omul in pace! El cel putin e sincer. Poti cel mult sa-i combati parerile exprimate, nu faptul ca se simte atasat de un partid.
Tu te tarasti ca o nevertebrata si postezi aici sub o gramada de id-uri! Ce vrei sa demonstrezi? Ti se recunoaste stilul dupa putoarea care razbate din textele tale! Esti un refulat!Crezi ca ai o clasa in plus peste ceilalti si suferi ca nu ti se recunoaste geniul!
Pe naiba, esti doar o zdreanta penibila!


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 09:45

De la: 9am035009, la data 2009-09-19 08:17:47Bravo te felicit pentru raspunsul pe care i l-ai dat lui DRACUSOR ce bine ar fi daca ar gandii la fel ca tine cel putin 53-60% din oamenii acestui popor la prezidentiale sa scapam de acest presedinte ceacar si de toata gasca de PDL-isti si de putorile alea trei:Pitzipoanca de Plescoi, Ritzi, Roberta Anastase. Florin


Despre mine:
ªtiu cã-s arogant ºi genial, dar îmi place sã mi-o spunã ºi alþii. Oare o sã mã iertaþi vreodatã cã-s cel mai bun? [ mai mult → ]

Auzi, fã, hai sictir ºi plimbã ursul de aici!
De: Victor Ciutacu - Categoria: Ce-mi provoaca scarba, Rezervaþia cu imbecili

Vad rauri de spume pe blogul unei inchipuite, preluate cu promptitudine, de mediul online. E OK, se cheama informare, iar daca trustul Trustul Intact, in care semianalfabeta asta arunca galeti de ca.at de vreun an de zile, nu raspunde, o sa fac eu, in nume propriu, in calitate de - vorba lu’ Gigi - muncitor la Voiculescu.




1. Cucoana, matale ai devenit celebra, prin gratia lui Cristoiu si amabilitatea inexplicabila a lui Gadea, fix datorita (de fapt, din cauza) Trustului Intact. Daca astia doi nu te legitimau, in cadrul actiunii “mu.e Patriciu” a lui Basescu, in care tu ai fost doar unealta guresa care si-a primit rasplata prin promovarea in guvern, azi impleteai ciorapi fara calcai, la schimb cu Zavoranca, pe la Capatos prin studio.

2. Cu toti banii lu’ barbatu-tau, nu sari genunchiul broastei. Esti o taranca parvenita cu niste scoala pe puncte la particulara. Orice branduri pui pe tine, tot iti cade tarana din buletin. Te-ai nascut sa sari linia de tramvai care nu curenteaza.

3. Ma doare-n c.r (ca sa fiu exact, nici macar acolo) de conflictul tau (mai exact al stapanului tau de facto) cu Voiculescu. Din punctul meu de vedere, puteti sa va luptati pe afaceri si sa va si bateti fizic, daca asta va inspira, pana va da sangele pe nas. Dar invata dracului odata (sau macar incearca) sa te comporti ca un demnitar, ca un om politic, nu ca o chivuta cu mainile-n sold. Reprezinti Romania!

4. Vad ca ameninti in stanga si-n dreapta. Pe Gabi Firea o dai in judecata, pe Dana Grecu incerci s-o discreditezi ca a avut curajul sa va dea in gat ca fu..ti 4 miliarde pe timp de criza ca sa-ti plimbi tu c.ru’ mare pe langa memoria lui Marin Sorescu si sa bagi in tine ca intr-o magazie la impacaciunea cu Poetul Portofel. Ia sa vedem, mie ce-mi faci, imi iei boii de la bicicleta? Iti pui curtezanul tomnatic sa ma sune in direct si sa ma spurce la televizor? Sau pe Dorin sa-mi spuna ca suntem prea putini oameni de valoare in Romania ca sa ne certam intre noi? Astept…

Bai animalule, ia de aici idei de la un alt animal ca tine! Poate te inspira un tigan borat ca Ciutacu balosul!
Amandoi sunteti la fel de handicapati!


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 09:53

@black

Eºti leit "userul slogan". Nu cunoaºteþi decât înjurãtura. Aºa se comportã ºi Bãsescu. Mã mirã faptul cã la vârsta asta mitocãnia îþi conduce viaþa.

Apropo, Radu F. Alexandru îmi este prieten. Este, dacã nu ºtii, membru marcant PD-L. Chiar dacã între noi au apãrut opinii politice divergente, relaþia de prietenie nu a fost afectatã iar dialogul se desfãºoarã în mod civilizat.
Ar fi fost bine sã urmãreºti postãrile mele ºi ai fi observat faptul cã am luat atitudine îndeosebi împotriva celor care se comportã birjãreºte sau împotriva fanaticilor politici.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 10:12

De la: 111dinu, la data 2009-09-19 09:53:07@black
Eºti leit "userul slogan". Nu cunoaºteþi decât înjurãtura. Aºa se comportã ºi Bãsescu. Mã mirã faptul cã la vârsta asta mitocãnia îþi conduce viaþa.

Apropo, Radu F. Alexandru îmi este prieten. Este, dacã nu ºtii, membru marcant PD-L. Chiar dacã între noi au apãrut opinii politice divergente, relaþia de prietenie nu a fost afectatã iar dialogul se desfãºoarã în mod civilizat.
Ar fi fost bine sã urmãreºti postãrile mele ºi ai fi observat faptul cã am luat atitudine îndeosebi împotriva celor care se comportã birjãreºte sau împotriva fanaticilor politici.


Sigur ca da! Ai uitat sa spui ca in copilarie jucai sotronul cu papa de la Roma si ca ai facut armata cu Obama! De ce te simti obligat sa dai garantii pentru valoarea ta? Pentru mine valoarea asta a ta este egala cu a unei flegme pe asfalt! Din momentul in care ti-ai disimulat imbecilitatea sub mai multe id-uri nu am decit scarba pentru tine!


Fosta membra 9am.ro

490 mesaje
Membru din: 24/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 10:33

blakule ,sa-mi bag picioarele,numai de chiompu vorbesti,orienteaza si tu pulimea si spre alti pretendenti la ciolanul de la Cotroceni,ca pute numai a rahat PDList pe acest topic sa moara mata


PE 29 IULIE 2012 EU AM CHEMAT ELECTORATUL LA VOT DAR PDL SI OAMENII DIN SERVICIILE SECRETE VOR BOICOTA SI IMPEDICA PARTICIPAREA SA NU ATINGA PRAGUL ELECTORAL SA MA REINTORC LA COTROCENI.AMBASADORII MEI DIN STRAINATATE STIU SI EI CE AU DE FACUT.MONICA MACOVEI LATRA LA BRUXELLES SA-L ASMUTA PE BARROSO SI PE MERKEL CA ASTIA SUNT CRETINI SI NU PRICEP MANEVRELE MELE,DAR AU INTERESE IN ROMANIA LA FEL CA AMERICANII.LA CCR AM OMUL MEU STEFAN MINEA SPECIALIST IN FALSURI SI DAU PESTE CAP DECIZIILE PLENULUI CIND SUNT FRAIERII PLECATI IN CONCEDII. EU NU RESPECT LEGEA PARTIDELOR POLITICE,IN SPECIAL ART.2 SI ART.46. STIAM CA LISTELE ELECTORALE SUNT UMFLATE CU PESTE 3,5 MILIOANE DE ELECTORI CA AM SI EU VAGABOANTA MEA LA AUTORITATEA ELECTORALA PERMANENTA SI VROIAM SA LE MAI TRAG O PACALEALA GAOZARILOR,DACA MAI ERA DULAUL MEU BLAGA LA MI REUSEAM.DAR NICI CU IOAN RUS NU MA PLING CA ESTE OMUL LUI BOC.DAR NU MA PLING,O AM PE ASPAZIA COJOCARU, SECURISTA CARE RASTOARNA SITUATIA LA CCR IN FAVOAREA MEA PE HANDICAPATUL ZEGREAN,PSIHOPATA IULIA,PETRE CEAUSESCU LAZAROIU INFRACTORUL CARE CU TOATE CELE 7,5 MILIOANE DE VOTURI IMPOTRIVA MEA SI INCOMPETENTA PARLAMENTULUI MA INTORC LA COTROCENI.
111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 10:40

De la: black10131307, la data 2009-09-19 10:12:19
De la: 111dinu, la data 2009-09-19 09:53:07@black
Eºti leit "userul slogan". Nu cunoaºteþi decât înjurãtura. Aºa se comportã ºi Bãsescu. Mã mirã faptul cã la vârsta asta mitocãnia îþi conduce viaþa.

Apropo, Radu F. Alexandru îmi este prieten. Este, dacã nu ºtii, membru marcant PD-L. Chiar dacã între noi au apãrut opinii politice divergente, relaþia de prietenie nu a fost afectatã iar dialogul se desfãºoarã în mod civilizat.
Ar fi fost bine sã urmãreºti postãrile mele ºi ai fi observat faptul cã am luat atitudine îndeosebi împotriva celor care se comportã birjãreºte sau împotriva fanaticilor politici.


Sigur ca da! Ai uitat sa spui ca in copilarie jucai sotronul cu papa de la Roma si ca ai facut armata cu Obama! De ce te simti obligat sa dai garantii pentru valoarea ta? Pentru mine valoarea asta a ta este egala cu a unei flegme pe asfalt! Din momentul in care ti-ai disimulat imbecilitatea sub mai multe id-uri nu am decit scarba pentru tine!


Nu am vrut sã dau garanþii pentru valoarea mea. Radu F. Alexandru fiind singurul prieten din PD-L, nu puteam sã invoc pe altcineva. Dacã mã gândesc bine este singurul prieten politician. De fapt am evitat ºi evit sã „mã învârt” în cercurile politice. Prea puþinã calitate, prea puþinã eticã ºi prea multe interese.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 11:00

De la: generalul, la data 2009-09-19 10:33:36blakule ,sa-mi bag picioarele,numai de chiompu vorbesti,orienteaza si tu pulimea si spre alti pretendenti la ciolanul de la Cotroceni,ca pute numai a rahat PDList pe acest topic sa moara mata


我堅持吸傢伙死亡瑪提生病! 给你吹狗屎!


9am129249

1 mesaj
Membru din: 19/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 12:37

BASESCU A TERMINAT TARA ASTA DE TOT .IN AFARA DE SPECTACOLE SI FESTIVALURI NU STIE ALTCEVA .DAK MAI STA 5 ANI S A ZIS CU TARA ASTA ,MAI ALES CU TINERETU


adela1zone5

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 14:21

OPRESCU da spectacolo tampite, nu BASESCU !


maryusflorin

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Sibiu

Postat pe: 19 Septembrie 2009, ora 14:28

basescu nu da el personal,are curvistinele lui:udrea,ridzi,boc,videanu etc


Pagini: << 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului basescu
Mergi la: