back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Basescu

 


 
Pagini: << 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Septembrie 2009, ora 20:16

De la: 111dinu, la data 2009-09-15 09:15:15
De la: 9am056627, la data 2009-09-14 18:40:53
De la: vaneamarin, la data 2009-09-13 20:35:58
De la: 9am056627, la data 2009-09-13 20:28:34
BAI RUSULE ASTA AM SCRISO DIN PUNCTUL DE VEDERE AL ......MEU,BOULE, !


Nici eu nu m-am gandit ca ai scris din punctul de vedere al altuia ... .Se vede clar ca este punctul tau de vedere ,esti in felul tau unic Cifra ,ai o "amprenta" clara pe acest forum.

PUPAMA .........RUSULE..................


A început ºcoala. Lasã internetul ºi treci la învãþat gramaticã !

Si te mai primeste pe tine la scoala ??????poate atunci cand te duci pt. nepoti............ dar daca vrei sa termini a 3-ia hai ca poate se face o exceptie.............. desteptul lui antonescu,destept !!!!!!!!!!!!!!!


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

2406 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 15 Septembrie 2009, ora 20:24

BOUL
In credinta hindusa, un animal foarte venerat!
PORCUL
In credinta chineza, un animal care aduce prosperitate!
Asa ca nu va mai laudati ATITA!


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Septembrie 2009, ora 21:51

De la: 9am056627, la data 2009-09-15 20:16:55
De la: 111dinu, la data 2009-09-15 09:15:15
De la: 9am056627, la data 2009-09-14 18:40:53
De la: vaneamarin, la data 2009-09-13 20:35:58
De la: 9am056627, la data 2009-09-13 20:28:34
BAI RUSULE ASTA AM SCRISO DIN PUNCTUL DE VEDERE AL ......MEU,BOULE, !


Nici eu nu m-am gandit ca ai scris din punctul de vedere al altuia ... .Se vede clar ca este punctul tau de vedere ,esti in felul tau unic Cifra ,ai o "amprenta" clara pe acest forum.

PUPAMA .........RUSULE..................


A început ºcoala. Lasã internetul ºi treci la învãþat gramaticã !

Si te mai primeste pe tine la scoala ??????poate atunci cand te duci pt. nepoti............ dar daca vrei sa termini a 3-ia hai ca poate se face o exceptie.............. desteptul lui antonescu,destept !!!!!!!!!!!!!!!


Lasa-i in pace ca n'ai cu cine dom'le! Au baut apa dupa Vanea si acum plesnesc de inteligenta!
Bine, la Vanea se explica, lor le baga Putin vitamine in vodka!
Dar nu stiu ce o fi cu Vanea! S-o fi suparat ca i-am raspuns la manifestul lui? Parca vad ca de suparare o fi facut vreun gest necugetat si acum zace in cada cu limba intr-o parte!


Fosta membra 9am.ro

241 mesaje
Membru din: 8/08/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 15 Septembrie 2009, ora 23:49

Hai mai blakule ca exagerezi si tu,astazi am tinut un discurs de adormirea Parlamentului


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 15 Septembrie 2009, ora 23:49

Bãsescu ºi-a prefaþat candidatura cu un bilanþ în faþa Parlamentului

Scris de Lucian Lumezeanu, Sebastian Rusu
Bilanþul mandatului preºedintelui Traian Bãsescu în faþa Parlamentului! Ca de obicei, a fost o surprizã! ªeful statului s-a folosit de mult-anunþata prezenþã în faþa Legislativului pentru a face rezumatul celor cinci ani în care a condus România. Concluzia: a preluat o Românie cu probleme majore ºi a reuºit, în cinci ani, sã contureze un stat bazat pe principii democratice europene.
„Acum mai bine de cinci ani, mã prezentam în faþa Parlamentului ºi vã promiteam o Românie demnã ºi încrezãtoare în viitorul ei.“
Bãsescu a recunoscut cã „poate pentru mulþi nu a fost preºedintele pe care ºi l-au dorit“, cã a fãcut ºi greºeli, dar în cele din urmã se poate considera cã victoria sa din 2004 a fost „victoria nevoii de schimbare“.
Relaþia cu oamenii: „Am înþeles cã românii îºi doresc un preºedinte care sã modernizeze ºi nu sã facã compromisuri“, a declarat preºedintele.
„Am spus lucrurilor pe nume pentru cã românii vor un preºedinte care spune adevãrul“, a mai afirmat Bãsescu, care a considerat cã s-a þinut de cuvânt când a spus cã va fi un preºedinte-jucãtor, nu unul spectator.

„Am evoluat toþi în ãºtia cinci ani“

Preºedintele a afirmat cã România, „de necontestat, a evoluat în ultimii cinci ani“ ºi pentru început a enumerat cele mai importante12 obiective de care e mândru în mandatul sãu: 1. România, membrã cu drepturi depline a UE; 2. Anchetarea de foºti demnitari de cãtre autoritãþi; 3. Introducerea cotei unice de impozitare, care a contribuit la sporirea prosperitãþii economice a românilor; 4. Libertatea sporitã a presei - „atâta libertate cât a dorit sã-ºi ia“; 5. Aflarea adevãrului despre crimele comunismului; 6. Trimiterea celor douã milioane de dosare cãtre CNSAS; 7. Votul uninominal; 8. Politicã consistentã în plan extern; 9. Marea Neagrã, Nabucco ºi Dunãrea au devenit proiecte europene; 10. Faptul cã nu a fãcut compromisuri; 11. Pensie minimã garantatã pentru toþi ºi 12. sim-plificarea procedurilor de acordare a cetãþeniei ºi acordarea de burse pentru cetãþenii Republicii Moldova.
Apoi, Bãsescu a reamintit de atenþia deosebitã pe care a arãtat-o „celor care simt româ-neºte“, adicã românii din diaspora, despre impulsionarea învãþãmântului sau sãnãtãþii prin comisiile prezidenþiale.
Securitatea naþionalã a fost ºi ea una dintre temele lui Bãsescu, care a amintit despre salvarea jurnaliºtilor rãpiþi în Irak sau despre faptul cã a numit în fruntea SRI ºi SIE oameni din partide aflate în opoziþie cu ºeful statului.
Tot o poziþie de echilibru a pretins Bãsescu sã fi avut ºi în exercitarea rolului sãu constituþional de mediator.

Confruntarea cu sistemul

Bãsescu nu a ezitat sã vorbeascã ºi de confruntarea sa cu inamicii politici, ce a marcat mare parte a mandatului sãu. „În 2004, se consolida un nou partid-stat“, a amintit preºedintele despre PSD.
Apoi, ºeful statului a vorbit despre confruntarea sa cu „coaliþia celor 322“ , care „ a atins apogeul în vara lui 2007“, a spus Bãsescu despre suspendarea sa.

Neîmpliniri ºi planuri de viitor

Bãsescu ºi-a exprimat nemulþumirea faþã de o serie de obiective pe care România condusã de el nu a reuºit sã le atingã.
„În dosarele Revoluþiei ºi mineriadelor avem peste 1.600 de morþi ºi niciun vinovat. justiþia este obligatã sã facã luminã“, a cerut preºedintele.
Tot justiþiei, ºeful statului i-a pãstrat o criticã muºcãtoare: „Magistraþii nu ºtiu ce sã facã cu libertatea pe care au dobândit-o dupã 2004, ca ºi presa.
Despre aceasta din urmã, Bãsescu a amintit cã încã „mizeria ºi ºantajul de presã au devenit fenomene îngrijorãtoare“.
Insuficientele reforme în sãnãtate, învãþãmânt, administraþie sau justiþie au fost trecute ºi ele la capitolul nerealizãri ale României, ca ºi faptul cã justiþia nu a reuºit sã condamne pânã acum niciun magistrat corupt.
Pentru toate acestea, Bãsescu a cerut accelerarea procesului de reformare ºi modernizare, ca ºi pentru sistemul economic al României. Facto-rul cel mai important a fost considerat, însã, reforma constituþionalã.
Trecerea la euro ºi aderarea la Spaþiul Schengen în 2014 au fost de asemenea menþionate ca obiective de maximã importanþã pentru România.



Fosta membra 9am.ro

677 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 15 Septembrie 2009, ora 23:57

Da ce Vintu vrea sa ma culc si cu el ? ca sa ma simpatizeze ?


Cit este Basescu in floare,nici in tocuri nu ma doare !
Marcel_Ghilinta

127 mesaje
Membru din: 14/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 01:25

Din cite vad pentru sustinatorii lui Basescu nu au fost de ajuns cei 5 ani in care singurele tepe promise in campania electorala in piata victoriei au fost doar cele date de cei mai apropiati lui ,nici macar sustinatorii cei mai fanatici ai lui nu mai cred in promisiunile lui ,transpun necesitatea alegerii lui in interese politice doctrinarea ,de care dupa parerea mea il doare in cot si inca 5 ani va face tot ce stie sa faca ,sa distruga pentru ca de construit nu a reusit niciodata sa construiasca ceva ,a luat totul de-a gata si s-a folosit de rapacitatea celor din jur pentru a-si promova interesele personale.
Dupa parerea mea Crin Antonescu are o mai mare deschidere pentru crestin democratie ,pentru ca desi este la liberali actiunile sale politice si din viata privata au mai multe elemente de crestin democrat decat de liberal.
Este mai modest decit ceilalti iar candidatura la presedentie o considera mai mult o sarcina de partid ,pe care trebuie s-o duca pana la capat cu demnitate si curaj,decit un tel pe care l-ar fi avut toata viata lui,asa cum reiese din actiunile populiste si demagogice pe care le face,nefiind dispus la multe compromisuri pentru acest deziderat.
dar fiecare este liber in tara asta sa faca ce vrea,sa voteze pe cine vrea si desigur,sa se planga dupa aia ca a ales prost.
Nu va faceti pre mari probleme pentru ca ori iese Basescu ori iese Geoana tot impreuna vor guverna si dupa alegerile la presedentie numai ca vor pune batista pe tambal ,nemaifiind la bataie un ciolan pe care sa se bata.
Iar taranistii ademeniti de mirosul de cascaval ,a oarece functii prin administratiile publice sa se gandeasca de doua ori inainte sa se lase ispititi de cintecele de sirena ale PDListilor


9am136335

3 mesaje
Membru din: 16/09/2009
Oras: Braila

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 06:30

Io va spun ,numai hahalerele,zdrentzele mai cred in balivernele lui Basescu si familia lui,pardon si amanta,in rest nici curcile,ca si ele au invatat ce inseamna sa fii ONEST .beeehehe cum ziceau oile mele !


wardog2006_gi

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 07:50

Ca de obicei discutiile politice degenereaza in certuri marunte. Imi poate spune cineva de o guvernare capabila in Romania? Astia suntem si asa vom fi mereu. Nu e o tara nici de rahat cum spun unii nici mai breaza decat alta cum spun alta. Acum e Basescu maine va fi altcineva. Intotdeauna vor fi doua tabere, pro si contra.
P.S. Ganditi-va cum ar fi fost sa ne nastem in Africa sau Rep. Moldova.


vladidec

851 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 09:30

De la: wardog2006_gi, la data 2009-09-16 07:50:08Ca de obicei discutiile politice degenereaza in certuri marunte. Imi poate spune cineva de o guvernare capabila in Romania? Astia suntem si asa vom fi mereu. Nu e o tara nici de rahat cum spun unii nici mai breaza decat alta cum spun alta. Acum e Basescu maine va fi altcineva. Intotdeauna vor fi doua tabere, pro si contra.
P.S. Ganditi-va cum ar fi fost sa ne nastem in Africa sau Rep. Moldova.


DE CE ????

De ce sa ne gandim ca ar fi mai rau ? De ce sa ne multumim cu putin....bey....gata cu gandirea aceasta... Bine ca nu suntem talibani, somalezi sau tigani....Nu va mai multumiti fratilor cu o bucatica, ....ajunge....Vrem tot caci tot e al nostru...nu a lor !


Astepti ca OAMENI MARI sa se nasca din partidele politice existente ? Daca nu, acorda-ne 2 minute din viata ta si vezi cum poti schimba totul ! >>www.plr.orgdominus.ro & www.orgdominus.ro
vladtepessecXXI_

20 mesaje
Membru din: 23/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 09:41

TARA ESTE ARUNCATA DE MULT IN HAOS, NU DE ACUM , ASTA MULTUMITA LIPSEI DE INTELIGENTA A ALEGATORULUI , A PROSTIEI IN EXCES....IAR IN PREZENT SE INCEARCA REABILITAREA SA , NIMIC NU SE FACE FARA SACRIFICII, DAR ROMANUL NICIODATA NU A FOST , ESTE, SI NU VA FI MULTUMIT, TOTI SUNTEM CEI MAI DE SEAMA CRITITI SI JUDECATORI ! NIMIC NU SE REPARA PESTE NOAPTE , ROMANUL NU DUCE LIPSA DE FUDULIE, PROSTIE, SI NU I-A LIPSIT NICICAND TICHIA DE MARGARITAR ! SAU ...TARA ARDE SI BABA( DOCHIA) SE PIAPTANA....


VLADTEPESSECXXI
Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 09:44

De la: Marcel_Ghilinta, la data 2009-09-16 01:25:35Din cite vad pentru sustinatorii lui Basescu nu au fost de ajuns cei 5 ani in care singurele tepe promise in campania electorala in piata victoriei au fost doar cele date de cei mai apropiati lui ,nici macar sustinatorii cei mai fanatici ai lui nu mai cred in promisiunile lui ,transpun necesitatea alegerii lui in interese politice doctrinarea ,de care dupa parerea mea il doare in cot si inca 5 ani va face tot ce stie sa faca ,sa distruga pentru ca de construit nu a reusit niciodata sa construiasca ceva ,a luat totul de-a gata si s-a folosit de rapacitatea celor din jur pentru a-si promova interesele personale.
Dupa parerea mea Crin Antonescu are o mai mare deschidere pentru crestin democratie ,pentru ca desi este la liberali actiunile sale politice si din viata privata au mai multe elemente de crestin democrat decat de liberal.
Este mai modest decit ceilalti iar candidatura la presedentie o considera mai mult o sarcina de partid ,pe care trebuie s-o duca pana la capat cu demnitate si curaj,decit un tel pe care l-ar fi avut toata viata lui,asa cum reiese din actiunile populiste si demagogice pe care le face,nefiind dispus la multe compromisuri pentru acest deziderat.
dar fiecare este liber in tara asta sa faca ce vrea,sa voteze pe cine vrea si desigur,sa se planga dupa aia ca a ales prost.
Nu va faceti pre mari probleme pentru ca ori iese Basescu ori iese Geoana tot impreuna vor guverna si dupa alegerile la presedentie numai ca vor pune batista pe tambal ,nemaifiind la bataie un ciolan pe care sa se bata.
Iar taranistii ademeniti de mirosul de cascaval ,a oarece functii prin administratiile publice sa se gandeasca de doua ori inainte sa se lase ispititi de cintecele de sirena ale PDListilor


Domnule Ghilinta, nu o sa comentez prima parte a postului, referitoare la Basescu pentru ca oricum nu ati accepta ca el nici nu a fost lasat sa faca! A fost in permanenta sub presiunea, intai a Parlamentului si apoi a trusturilor de presa!

Haideti sa ne ocupam de Crin, ca tot l-ati periat atita!

1. Nu vad elementele crestin democrate din viata politica si cu atit mai mult din viata privata?!!! El a recunoscut ca nu prea le are cu Biserica iar dvs il faceti crestin si democrat!

2. Nu stiu ce lucru bun reiese din actiunile populiste si demagogice pe care chiar dvs spuneti ca le face? De unde atita curaj la el? Apreciati ca da in Basescu? OK, are nota 10 la capitolul asta! Dar daca iese presedinte, dupa ce va scapa de Basescu ce va face?
Programul lui pentru Cotroceni este 0! Nu a enuntat nimic! Macar sa fi spus si el acolo ca va lupta pentru salvarea padurilor tropicale! Na, era ceva acolo, o idee cit de cit!

3.Ati spus ca nu este dispus la compromisuri! Chiar credeti? Hai sa fim seriosi! Crin Antonescu, la fel ca aproape toti penelistii din conducere (Tariceanu, Melescanu, Orban, Norica Nicolai, etc) a fost platit de Patriciu intr-un ONG sponsorizat de el, iar ceilalti ca administratori ai diverselor firme ale mogulului! Asta a fost un mod, imoral si as spune chiar ilegal, de cumparare a sprijinului politic! Pai el este deja minjit, nu trebuie sa mai faca compromisuri pentru ca deja le-a facut!

4. Sa vorbim si despre capacitatea lui Crin. Nu am vazut in CV-ul lui ce limbi straine vorbeste! Nu am gasit nicaieri ce lucrari a publicat in viata lui de intelectual! Las la o parte ca trecutul lui de intelectual nu il onoreaza, doi ani repetent in facultate, citiva ani profesor de istorie la sat si la Tulcea si muzeograf. In rest din 1992 incoace, tocit bancile Parlamentului unde s-a distins prin chiul masiv!

Asa ca nu vad ce aduce el bun! Unde este schimbarea in bine? Ca nu vor mai fi scandaluri? Atunci o sa fie consens, nu? A mai fost consens si s-a furat atunci pe rupte!


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 09:46

De la: horiaradu, la data 2009-09-15 14:56:58
De la: karpov, la data 2009-09-15 14:29:48
De la: horiaradu, la data 2009-09-14 20:31:55Va reproduc mai jos mesajul postat pe topicul "Republica sau Monarhie", adresat unei doamne la al a carei Acum chiar ca esti terminat ! Le-ai dat materie prima la astia de pe forum -sa vezi cum o sa-ti ia familia la puricat ! O sa-ti critice neamurile de cate ori vor avea ocazia si daca le mai trimiti si ceva fotografii te-ai scos ...de pe forum ! Aici e mai bine sa-i lasi cu ochii in soare -eu de exemplu sunt Karpov-Alehin-Horus sau Florin -pe rand sau in acelasi timp ! Oricum ma simt flatat ,la varsta mea sa fiu tratat ca si cum as fi un matur cu ceva stiinta ...la cap . Cel putin din punctul meu de vedere daca EU sunt EU atunci ei recunosc totusi ca am niste calitati . Oricum ca sa fii clona trebuie sa ai ceva experienta -sa poti avea un sine diferit si cei din jur sa nu-si dea seama ! Totusi ei sunt cei care gresesc deoarece daca ar urmari cu atentie cuvintele -nu ideile , ar remarca diferenta . Nu poti folosi " vocabulare " diferite pentru fiecare clona in parte ! Nu poti fi filolog,profesor,medic,istoric,psiholog sau avocat ,ai nevoie de ceva cunostinte si poti sa te dai de gol ! Dar ei nu inteleg ! De ce oare ?




Gasesc drept foarte interesant punctul dumneavotra de vedere, deduc fara efort vechimea pe care o aveti pe acest forum, sunteti foarte bine informat si vigilent. Acum nu stiu daca trebuie sa cred sau nu scenariul cu clonele, cu utilizarea mai multor nume de catre aceeasi peresoana, ar avea intradevar nevoie de un vocabular dar si de o cultura deosebita pentru a face o astfel de actorie cat sa lase impresia ca este de fiecare data alt personaj prin cuvinte si mai ales stil si sa nu scaper din reflex anumite expresii care l-ar trada. Daca dumneavoastra reusiti acest lucru, asa cum vreti sa cred din mesajul de mai sus,
meritati toate felicitarile. Reusiti sa fiti un actor desavarsit pe forum, aveti probabil o pregatire deosebita, un bagaj de cunostinte de invidiat si va puteti schimba stl;istica si feri de reflexe si ticuri verbale.
De aceea nu pot sa cred ca este posibila o astfel de reprezentatie, cu dublu, ce zic eu, multiplu rol. Pe scena, in teatru mai merge, se respecta un text, se foloseste machiaz, travesti, dar aici nu sunt la indemana asemenea recuzite si prin simplul grai spontan - aceasta este cheia problemei, spontaneitatea,
nu cred ca cineva sa reuseasca rolul fara greseli de interpretare pe baza de improvizatie. As fi uluit sa mi se aduca dovezi ca se poate si are cineva aceasta genialitate artistica, in fond asta este, un talent total, un teatru sublim, postmodernist, in direct, in viu, pe scena vietii, in "fata" unor spectatori care nu isi dau seama ca sunt totodata si actori. Ma voi gandi foarte serios sa aprofundez aceasta tema a spectacolului dramaturgic postmodernist, din viitorul nu prea indepartat si sa scriu despre acest subiect. Poate chiar inspirandu-ma din concretul acestui forum, poate ma ajutati chiar sa inteleg mecanismul, sa cred ca se poate si ca se intampla. Ar fi un studiu deosebit de valoros si indraznet pentru mine, ca filolog si autor de multe note critice si eseuri, de articole despre teatrul in viata si viata in teatru.

maaama,ce-ti place sa te lauzi si asta-i una din greselile facute si care m-au determinat sa cred ca sunteti "Toti"aceeasi persoana ! cu aceleasi-aproape- cuvinte s-a laudat florin intr-o discutie cu Vasix pe un topic ; aceeasi idee o invirte si karpov ; acum tu,care tocmai ne zisesi ca esti filolog,eseist si medic....si,culmea absurdului,mai "semeni "din cind in cind cu romanita-monarom ! cit despre scrierea spontana a unui text pe un avatar sau altul,mare scofala ce sa zic : scriptu-i facut ptr.fiecare "rol"in parte si,ca orice actor,nu te poti abate de la el si joci dupa indicatia scenaristului sau a regizorului,care pot fi si ei,una si aceeasi ....Mircea Danieluc,de ex. el e scenarist,el este regizorul si tot el este si actorul preferat al scenaristului si regizorului sau ....si parca Sergiu Nicolaescu,nu !ca sa nu spun ca asta a pus in scena ditamai revolutia !


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 09:52

De la: black10131307, la data 2009-09-15 21:51:58
De la: 9am056627, la data 2009-09-15 20:16:55
De la: 111dinu, la data 2009-09-15 09:15:15
De la: 9am056627, la data 2009-09-14 18:40:53
De la: vaneamarin, la data 2009-09-13 20:35:58
De la: 9am056627, la data 2009-09-13 20:28:34
BAI RUSULE ASTA AM SCRISO DIN PUNCTUL DE VEDERE AL ......MEU,BOULE, !


Nici eu nu m-am gandit ca ai scris din punctul de vedere al altuia ... .Se vede clar ca este punctul tau de vedere ,esti in felul tau unic Cifra ,ai o "amprenta" clara pe acest forum.

PUPAMA .........RUSULE..................


A început ºcoala. Lasã internetul ºi treci la învãþat gramaticã !

Si te mai primeste pe tine la scoala ??????poate atunci cand te duci pt. nepoti............ dar daca vrei sa termini a 3-ia hai ca poate se face o exceptie.............. desteptul lui antonescu,destept !!!!!!!!!!!!!!!


Lasa-i in pace ca n'ai cu cine dom'le! Au baut apa dupa Vanea si acum plesnesc de inteligenta!
Bine, la Vanea se explica, lor le baga Putin vitamine in vodka!
Dar nu stiu ce o fi cu Vanea! S-o fi suparat ca i-am raspuns la manifestul lui? Parca vad ca de suparare o fi facut vreun gest necugetat si acum zace in cada cu limba intr-o parte!



este ca ai prins drag de el ,ca vad ca deja te -ai ingrijorat ?! o fi vorba de sindromul ala de-i zice helsinky ?


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 10:01

@ blackule ,la Vanea m-am referit...s-a-nteles,nu ? si ma mai gindesc la propunerea ta : tu sa vii cu vinul,eu cu snitelele si el cu o soricioaica de cafea buna ,sa-ti sara fesul de pe cap ( julius mehl ) !


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 10:07

De la: gabigabi, la data 2009-09-16 10:01:59 @ blackule ,la Vanea m-am referit...s-a-nteles,nu ? si ma mai gindesc la propunerea ta : tu sa vii cu vinul,eu cu snitelele si el cu o soricioaica de cafea buna ,sa-ti sara fesul de pe cap ( julius mehl ) !



Dar fara Vanea!


VAM_CIURUIT

426 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Satu Mare

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 10:31

De la: black10131307, la data 2009-09-16 10:07:52
De la: gabigabi, la data 2009-09-16 10:01:59 @ blackule ,la Vanea m-am referit...s-a-nteles,nu ? si ma mai gindesc la propunerea ta : tu sa vii cu vinul,eu cu snitelele si el cu o soricioaica de cafea buna ,sa-ti sara fesul de pe cap ( julius mehl ) !



Dar fara alcool nu facem orgie ,decit cu Vanea!


Fosta membra 9am.ro

296 mesaje
Membru din: 30/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 10:37

La orgie vin si eu ca astai obiceiul la PDL


http://www.youtube.com/watch?v=iYKYDqZsUNo
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 10:49

De la: black10131307, la data 2009-09-16 10:07:52
De la: gabigabi, la data 2009-09-16 10:01:59 @ blackule ,la Vanea m-am referit...s-a-nteles,nu ? si ma mai gindesc la propunerea ta : tu sa vii cu vinul,eu cu snitelele si el cu o soricioaica de cafea buna ,sa-ti sara fesul de pe cap ( julius mehl ) !



Dar fara Vanea!


neeee,pai unde-i hazul atunci ? ca sti vorba aia : cind 2 se cearta,al treilea ii impaca si-i clar ca tu ,te vei certa cind cu mine,cind cu el,pe tema marelui B care m-a uluit aseara cu discursul lui laudativ ,evaziv si insipid !.... de ce l-a tinut aseara ,dupa asumarea raspunderii guvernului ? ptr.ca trebuia sa-i dea girul; sa spuna ca-i multumit de ce-a facut si evolueaza lucrurile, ca sa nu i se aduca aminte ca a zis ca daca guvernul propus de el blablabla,nu merge bine, el nu va mai candida in toamna ! acu' ce sa mai zicem si noi : nici nu credeam ,ca el e ca betivul ala care in prima faza-i trist si-si plinge de mila, apoi devine rind pe rind lacrimogen si duios,de se pupa cu toata lumea, ca a doua zi sa nu-si mai aduca aminte de nimic ....cine a zis : io? nuuu se poate ! speri ca nu te superi,nu ? parerea mea !


Ana_carmen_baciu

989 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 11:05

De la: gabigabi, la data 2009-09-16 10:49:52
De la: black10131307, la data 2009-09-16 10:07:52
De la: gabigabi, la data 2009-09-16 10:01:59 @ blackule ,la Vanea m-am referit...s-a-nteles,nu ? si ma mai gindesc la propunerea ta : tu sa vii cu vinul,eu cu snitelele si el cu o soricioaica de cafea buna ,sa-ti sara fesul de pe cap ( julius mehl ) !



Dar fara Vanea!


neeee,pai unde-i hazul atunci ? ca sti vorba aia : cind 2 se cearta,al treilea ii impaca si-i clar ca tu ,te vei certa cind cu mine,cind cu el,pe tema marelui B care m-a uluit aseara cu discursul lui laudativ ,evaziv si insipid !.... de ce l-a tinut aseara ,dupa asumarea raspunderii guvernului ? ptr.ca trebuia sa-i dea girul; sa spuna ca-i multumit de ce-a facut si evolueaza lucrurile, ca sa nu i se aduca aminte ca a zis ca daca guvernul propus de el blablabla,nu merge bine, el nu va mai candida in toamna ! acu' ce sa mai zicem si noi : nici nu credeam ,ca el e ca betivul ala care in prima faza-i trist si-si plinge de mila, apoi devine rind pe rind lacrimogen si duios,de se pupa cu toata lumea, ca a doua zi sa nu-si mai aduca aminte de nimic ....cine a zis : io? nuuu se poate ! speri ca nu te superi,nu ? parerea mea !

Eu cred ca Base, de multe ori mai face pe maimutoiul ca sa dea de lucru ziaristilor...e o tactica.
Cristoiu dixit:"Sunt toate datele pentru a considera discursul din parlament drept punctul de plecare al campaniei electorale a lui Traian Bãsescu."

Ati fost atenti la ce a zis Catalin Avramescu, aseara la televizor? Exemplul cu Bill Clinton?


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 11:16

n-am auzit ce-a zis Avramescu aseara la realitateatv.,ptr.ca ma uitam pe A3....dar ce-a zis Cristoiu,am zis eu ceva mai sus : prin discursul de aseara ,Base' ne-a spus ca VA CANDIDA,intrucit n-are nici-un motiv sa fie nemultumit de cum decurg lucrurile sub atenta lui obladuire de presedinte jucator si, mai vrea o data ca mai sunt multe jucarii de asamblat !


Ana_carmen_baciu

989 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 11:37

...si vizita D-lui Boc in Italia, cu trecere prin Vatican, o fi intamplatoare? Io nu cred.


9am136471

2 mesaje
Membru din: 16/09/2009
Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 11:46

De la: gabigabi, la data 2009-09-16 11:16:37n-am auzit ce-a zis Avramescu aseara la realitateatv.,ptr.ca ma uitam pe A3....dar ce-a zis Cristoiu,am zis eu ceva mai sus : prin discursul de aseara ,Base' ne-a spus ca VA CANDIDA,intrucit n-are nici-un motiv sa fie nemultumit de cum decurg lucrurile sub atenta lui obladuire de presedinte jucator si, mai vrea o data o sedinta de sex cu Udrea ca mai sunt multe jucarii de asamblat !


VAM_CIURUIT

426 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Satu Mare

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 11:50

Depinde ce au inteles romanii si ce au receptionat de la cuvintarea lui Basescu ca era putin afumat aseara


VAM_CIURUIT

426 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Satu Mare

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 11:51

De la: 9am136471, la data 2009-09-16 11:46:47
De la: gabigabi, la data 2009-09-16 11:16:37n-am auzit ce-a zis Avramescu aseara la realitateatv.,ptr.ca ma uitam pe A3....dar ce-a zis Cristoiu,am zis eu ceva mai sus : prin discursul de aseara ,Base' ne-a spus ca VA CANDIDA,intrucit n-are nici-un motiv sa fie nemultumit de cum decurg lucrurile sub atenta lui obladuire de presedinte jucator si, mai vrea o data o sedinta de sex cu Udrea ca mai sunt multe jucarii de asamblat !

Am inteles te referi la vibratoare


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 12:47

De la: gabigabi, la data 2009-09-16 11:16:37n-am auzit ce-a zis Avramescu aseara la realitateatv.,ptr.ca ma uitam pe A3....dar ce-a zis Cristoiu,am zis eu ceva mai sus : prin discursul de aseara ,Base' ne-a spus ca VA CANDIDA,intrucit n-are nici-un motiv sa fie nemultumit de cum decurg lucrurile sub atenta lui obladuire de presedinte jucator si, mai vrea o data ca mai sunt multe jucarii de asamblat !


Vezi mai Gabi, de-aia esti tu pornita impotriva lui Base, ca te-au manipulat mogulii prin mesaje subliminale sa te uititi numai la Latrina 3 si Irealitatea! Mai lasa-le soro, ca au dreptate cei de la OXAN! Daca inainte, in anii democratiei originale, presa era controlata de FSN si noi ne agitam prin Piata Universitatii pentru libertatea TVR-ului si oprirea cenzurii, astazi este cam acelasi lucru, ne-am cam intors de unde am plecat!
Mass-media este controlata intr-o proportie zdrobitoare de catre cativa potentati!
Voiculescu - Patriciu - Vantu, sunt cei care au ucis in ziua de astazi, meseria de jurnalist! Nu mai este cenzura statului, este cenzura celor cu bani, a patronilor care au orientat criticile intr-un singur sens!

Si din nou, ca pe timpuri, se ingesuie destui limacsi din presa sa le pupe picioarele mogulilor


Fosta membra 9am.ro

549 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 13:46

De la: black10131307, la data 2009-09-16 12:47:19[quote name='gabigabi' date='2009-09-16 11


..."Mass-media este controlata intr-o proportie zdrobitoare de catre cativa potentati!
Voiculescu - Patriciu - Vantu, sunt cei care au ucis in ziua de astazi, meseria de jurnalist! Nu mai este cenzura statului, este cenzura celor cu bani, a patronilor care au orientat criticile intr-un singur sens!

Si din nou, ca pe timpuri, se ingesuie destui limacsi din presa sa le pupe picioarele mogulilor


L-ati uitat pe cel mai important mogul, dar si cel mai ocult: PATRICU.


Fosta membra 9am.ro

549 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 13:54

De la: gabigabi, la data 2009-09-16 09:46:30
De la: horiaradu, la data 2009-09-15 14:56:58
De la: karpov, la data 2009-09-15 14:29:48
De la: horiaradu, la data 2009-09-14 20:31:55Va maaama,ce-ti place sa te lauzi si asta-i una din greselile facute si care m-au determinat sa cred ca sunteti "Toti"aceeasi persoana ! cu aceleasi-aproape- cuvinte s-a laudat florin intr-o discutie cu Vasix pe un topic ; aceeasi idee o invirte si karpov ; acum tu,care tocmai ne zisesi ca esti filolog,eseist si medic....si,culmea absurdului,mai "semeni "din cind in cind cu romanita-monarom ! cit despre scrierea spontana a unui text pe un avatar sau altul,mare scofala ce sa zic : scriptu-i facut ptr.fiecare "rol"in parte si,ca orice actor,nu te poti abate de la el si joci dupa indicatia scenaristului sau a regizorului,care pot fi si ei,una si aceeasi ....Mircea Danieluc,de ex. el e scenarist,el este regizorul si tot el este si actorul preferat al scenaristului si regizorului sau ....si parca Sergiu Nicolaescu,nu !ca sa nu spun ca asta a pus in scena ditamai revolutia !



Este o mare brambureala, cum constat, pe forumul acesta, nimeni nu mai crede pe nimeni, fiecare este suspectat de celalat ca este altul, ca nu este el, copii, clone, sosii, travestiti, actori sub acoiperire, doamne ce balamuc. Asa este si in tara, in institutii, in parlament (mai ales in culise).


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 16:09

De la: 9am136471, la data 2009-09-16 11:46:47
De la: gabigabi, la data 2009-09-16 11:16:37n-am auzit ce-a zis Avramescu aseara la realitateatv.,ptr.ca ma uitam pe A3....dar ce-a zis Cristoiu,am zis eu ceva mai sus : prin discursul de aseara ,Base' ne-a spus ca VA CANDIDA,intrucit n-are nici-un motiv sa fie nemultumit de cum decurg lucrurile sub atenta lui obladuire de presedinte jucator si, mai vrea o data o sedinta de sex cu Udrea ca mai sunt multe jucarii de asamblat !


cum pisici prajiti introduci tu in postarea mea,ce vrei tu sa spui,mai lasule ? vrei sa spui chestia cu madam Udrea,scri-o sub numele tau,nu al meu ....caraghiosule !


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2009, ora 16:23

De la: black10131307, la data 2009-09-16 12:47:19
De la: gabigabi, la data 2009-09-16 11:16:37n-am auzit ce-a zis Avramescu aseara la realitateatv.,ptr.ca ma uitam pe A3....dar ce-a zis Cristoiu,am zis eu ceva mai sus : prin discursul de aseara ,Base' ne-a spus ca VA CANDIDA,intrucit n-are nici-un motiv sa fie nemultumit de cum decurg lucrurile sub atenta lui obladuire de presedinte jucator si, mai vrea o data ca mai sunt multe jucarii de asamblat !


Vezi mai Gabi, de-aia esti tu pornita impotriva lui Base, ca te-au manipulat mogulii prin mesaje subliminale sa te uititi numai la Latrina 3 si Irealitatea! Mai lasa-le soro, ca au dreptate cei de la OXAN! Daca inainte, in anii democratiei originale, presa era controlata de FSN si noi ne agitam prin Piata Universitatii pentru libertatea TVR-ului si oprirea cenzurii, astazi este cam acelasi lucru, ne-am cam intors de unde am plecat!
Mass-media este controlata intr-o proportie zdrobitoare de catre cativa potentati!
Voiculescu - Patriciu - Vantu, sunt cei care au ucis in ziua de astazi, meseria de jurnalist! Nu mai este cenzura statului, este cenzura celor cu bani, a patronilor care au orientat criticile intr-un singur sens!

Si din nou, ca pe timpuri, se ingesuie destui limacsi din presa sa le pupe picioarele mogulilor


ma jignesti daca tu crezi ca la cei 61 ani ai mei,mai trebuie sa-mi dea cineva indicatii cum sa gindesc ! si ti-am mai spus : l-am votat de 3 ori ! mi s-a rupt filmul atunci cind l-a plins pe dragul de Stolo ca, dupa citeva zile sa spuna senin ca acela nu-i bolnav....e doar santajabil ! MINCIUNA ,blackule, imi repugna mai mult decit orice si impresia ca ne crede prosti si poate spune orice ca inghitim pe nerasuflate, a devenit o certitudine : chiar ne crede prosti ! tu de cite ori te poti lasa inselat ? ce marja de suportabilitate ai ?


Pagini: << 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului basescu
Mergi la: