back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Pina la urma ,ce facem cu centrul istoric domnule primar general?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

677 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 30 Septembrie 2008, ora 21:43

tRAI NINEACA CU BANII BABACHII!dupa ce au mai incasat inca 10,5 milioane de euro ,Centrul istoric care trebuia rezolvat pina in septembrie 2008,tot inmormintat este!credeam ca domnul chirurg ,este doctor!


Cit este Basescu in floare,nici in tocuri nu ma doare !
iulidan2

156 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 21 Octombrie 2008, ora 10:33

banii au ajuns la oamenii care erau destinati sa primeasca, iar centru istoric va avea soarta Romaniei postrevolutionare, doar nu crede cineva, altceva ?


alo_caty

16 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Noiembrie 2008, ora 00:41

Cum se fura ei stiu! insa trebuie sa finalizeze odata cu restructurarea. Oricum se misca precum melcul. Cred ca toti am dorii sa ne plmbam ca pe strazile dinTesalonik?


alo_caty

16 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Noiembrie 2008, ora 00:41

Cum se fura ei stiu! insa trebuie sa finalizeze odata cu restructurarea. Oricum se misca precum melcul. Cred ca toti am dorii sa ne plmbam ca pe strazile dinTesalonik?


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 7 Noiembrie 2008, ora 10:53

Astazi nu intereseaza decat afacerile imobiliare si supermarketurile . Ceea ce nu au terminat de distrus comunistii , distrug idiotii astia !


razvankyokushin

288 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Sibiu

Postat pe: 26 Noiembrie 2008, ora 21:22

alo caty... de ce nu sibiu?:P toata lumea il acuza pe neamt. si nu ca nu fura frate ca buzunarele is doldora de bani...! isna fura cu cap si face treaba. atata timp cat omu` face nu ma intereseaza restu`.
NU am mai fost prin centru istoric al Bucurestiului de un an.. insa nu cred ca s-au schimbat prea multe, atunci era JALNIC.si pacat mare...


LYLYKAE

309 mesaje
Membru din: 11/08/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Noiembrie 2008, ora 22:25

daca inainte era jale acum este dezastru tot CENTRUL ISTORIC,mai ales pe Lipscani,doar pe Smardan cica au facut ceva,nu cine stie ce


http://www.youtube.com/watch?v=0a9a9W96ac0
silvia_dumitru_radulescu

19 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Ianuarie 2009, ora 15:50

PUNEM O BOMBA SI REZOLVAM PROBLEMA CA EU STAU ACOLO SI E PLIN DE TIGANI


conpr_arges

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Ianuarie 2009, ora 16:31

Da ! asa este ai dreptate ! este plin de tot felul de oameni care nu merita sa locuiasca intr un centru istoric .
Cunosc foarte bine starea in care se gasesc acele cladiri .
Oare cine este de vina ?
Tiganii sau sistemul ?


gutanumihai

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Ianuarie 2009, ora 17:32

Pana nu scoateti tiganii din Centrul Istoric nu se va face nimic niciodata. Zona e infecta...pute, iar cersetorii o sa sperie turistii. Bomba e solutia


va_ciuruim

225 mesaje
Membru din: 10/11/2008
Oras: Turnu Magurele

Postat pe: 2 Ianuarie 2009, ora 17:37

Centrul istoric?pai ce Oprescu este doctor in cirnati si coleasa,ce stie el de arhitectura,cica cu Vanghelie se ocupa de suspendarea strazilor de balcoane


conform cercetarilor facute sa stabilit ca black-friday și silver9am ,apartin aceluiaș ID,,o persoana care vrea sa compromita PDL ul prin prezentarea de afirmații oneroase și injuri ,cautași sa-l izolați.
va_ciuruim

225 mesaje
Membru din: 10/11/2008
Oras: Turnu Magurele

Postat pe: 2 Ianuarie 2009, ora 17:39

dar si cu supendatele,dupa ce vede cum a esit afacerea Vanghelion si casutele lui Mos Gerila.Cirnatar de origine Oprescu va face 4 ani numai cirnati suspendati sa intre in GUINES -BOK


conform cercetarilor facute sa stabilit ca black-friday și silver9am ,apartin aceluiaș ID,,o persoana care vrea sa compromita PDL ul prin prezentarea de afirmații oneroase și injuri ,cautași sa-l izolați.
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 4 Ianuarie 2009, ora 14:56

De la: gutanumihai, la data 2009-01-02 17:32:07Pana nu scoateti tiganii din Centrul Istoric nu se va face nimic niciodata. Zona e infecta...pute, iar cersetorii o sa sperie turistii. Bomba e solutia

DE CIND OPRESCU A SCHIMBAT PROFESIA ,ACUM TRASEAZA STRAZI SUSPENDATE IN SUBTERAN,LIPSCANII ARATA CA DUPA BOMBARDAMENT ,MAI PRECIS CUM ARATA UN PACIENT OPERAT DE OPRESCU.SI UNDE MAI PUI CA SUPLIMENTUL DE 11000000 EURO PENTRU REABILITAREA CENTRULUI CIVIC SE RULEAZA IN ALTE AFACERI PERSONALE-VINE VIITURA !!!!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 4 Ianuarie 2009, ora 23:28

Nu stiu ale cui sint interesele in zona Centrului Istoric,dar situatia jalnica in care se afla ,dupa ce au fost cheltuite milioane de euro,denota ca in Romania se fura mult si nu controleaza NIMENI


mihaelatrifescu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 14:39

Buna ziua!

Sunt un cetatean al Bucurestiului care lucreaza in Sectorul 3, in cladirea Muzeului National de Istorie a Romaniei. Drumul pe care il fac zilnic de la metrou Unirea, apoi pe str. Smardan (in asa numitul Centru Istoric) ma umple de scarba, la propriu. Cum este posibil ca, din acele cladiri darapanate si abuziv locuite numai de tigani sa se arunce in strada gunoiul si dejectiile, sa te trezesti ca de sus zboara cate o punga de fecale care se loveste de paviment si te stropeste??? Cum e posibil sa locuiasca acele primate din comuna primitiva in acele cladiri istorice.

In numele tuturor care trec pe Str. Smardan si alte strazi din Centrul Istoric, va rog sa faceti ceva!

Mihaela Trifescu


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 15:47

De la: mihaelatrifescu, la data 2009-01-26 14:39:09Buna ziua!

Sunt un cetatean al Bucurestiului care lucreaza in Sectorul 3, in cladirea Muzeului National de Istorie a Romaniei. Drumul pe care il fac zilnic de la metrou Unirea, apoi pe str. Smardan (in asa numitul Centru Istoric) ma umple de scarba, la propriu. Cum este posibil ca, din acele cladiri darapanate si abuziv locuite numai de tigani sa se arunce in strada gunoiul si dejectiile, sa te trezesti ca de sus zboara cate o punga de fecale care se loveste de paviment si te stropeste??? Cum e posibil sa locuiasca acele primate din comuna primitiva in acele cladiri istorice.

In numele tuturor care trec pe Str. Smardan si alte strazi din Centrul Istoric, va rog sa faceti ceva!

Mihaela Trifescu

CRED CA AR FI CAZUL CA TOTI CEI CARE SCRIEM PE ACEST TOPIC,SA FACEM ADRESA SI LA PRIMARUL GENERAL,CARE PRINTRE PROMISIUNI SI DOUA INJURATURI SE POATE OCUPA MAI INDEAPROAPE DE CENTRUL ISTORIC-CRED CA SI LA BASESCU AR TREBUI FACUTA SESIZARE,CU TOATE CA ASA CUM SE OCUPA DE TARA ,NU CRED CA-L INTERESEAZA CENTRUL ISTORIC MAI MULT DECIT GOLDEN-BLITZ


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 04:35

:sml-confused00 OPRESCU maninca si el o piine de primar general ca Basescu ca Videanu ce stie el de istoria orasului Bucuresti,se gindeste sa vinda Centrul istoric la straini cu 50000 euro /mp, sa faca aia niste blocuri zgirie-nori. Dar mai intai ar vrea sa-i pacaleasca pe proprietari sa le cumpere proprietatile cu 15000 euro/mp cu banii primariei


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 04:39

OPRESCU,maninca si el banii ca primar general ,la fel ca Basescu,Videanu,se gindeste sa vinda la niste straini cu 50000 euro/mp,tot Centrul istoric,sa faca aia niste zgirie-nori.Dar mai intai vrea sa cumpere de la proprietari cu 15000 euro/mp din banii primariei,toate cladirile cu proprietar,astai motivul pentru care a creiat paragina in zona


Fosta membra 9am.ro

9751 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 11:21

...centrul istoric al bucurestilor s-al fiecarei urbe din tara ar trebuii :
-evacuat
-consolidat
-restaurat
-inclus in harta turistica a zonei respective
-activitatile economice din interiorul fiecarei zone istorice sursa directa de enit pt. bugetul local. sub un management privat.


bilbe

409 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 11:48

In ITALIA ORICE ORASEL A REABILITAT ZONELE ISTORICE SI ACESTEA CONSTITUIE O MINDRIE NATIONALA.iN ROMANIA NU EXISTA STOFA SI MINDRIE NATIONALA-EXISTA PROFITORI,JEFUITORI DE ISTORIE


szanyi66

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Februarie 2009, ora 19:13

nu ma intereseaza nici cat negru sub unghie centrul asa zis istoric
ma cac pe el
trebuie daramat si facut un centru cu cladiri moderne
sistematizata zona pentru a degaja circulatia auto!
sper sa vina un cutremur sa le darame mai repede!
pacat ca asa implica si moartea unor oameni
dar mai bine asa,ca altfel asa zisa zona istorica va toca bani in continuare!
si sa fim seriosi!
nu intereseaza pe nici un turis zona aia!
daca baga femei e mai cautata asa e pustie!


Fosta membra 9am.ro

293 mesaje
Membru din: 13/01/2009
Postat pe: 11 Februarie 2009, ora 17:47

DE CE VA MAI OBOSITI SA SCRIETI PE TOPICURILE ECESTUI SITE?
TOT CEEA CE NU LE COMVINE SI NU CORESPUNDE POLITICII LOR STERG.
INCLUSIV COMENTARIILE DE LA ARTICOLELE APARUTE PRIN ZIARE. ALEGETIVA UN ALT SITE SI SA MERGEM ACOLO. ASTIA CHIAR SUNT NESERIOSI DEABINELEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Februarie 2009, ora 00:15

De la: szanyi66, la data 2009-02-06 19:13:03nu ma intereseaza nici cat negru sub unghie centrul asa zis istoric
ma cac pe el
trebuie daramat si facut un centru cu cladiri moderne
sistematizata zona pentru a degaja circulatia auto!
sper sa vina un cutremur sa le darame mai repede!
pacat ca asa implica si moartea unor oameni
dar mai bine asa,ca altfel asa zisa zona istorica va toca bani in continuare!
si sa fim seriosi!
nu intereseaza pe nici un turis zona aia!
daca baga femei e mai cautata asa e pustie!

ORICE CAPITALA A LUMII ARE O ZONA ISTORICA ,BUCURESTIUL A FOST ROS SI DEVALIZAT DE PRIMARII GENERALI DE DUPA 1989,NISTE TILHARI


deldel

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2009, ora 16:43

Priveste fotografiile postate la www.9am.ro/comunitate/deldel/poze/album/9560.html
Sunt monumente istorice ale orasului. Demolarea lor ar fi crima!


necunoscut

29 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Iunie 2009, ora 00:01

VANGHELIE a spus ca OPRESCU e un ACTOR - ca asa a facut tot ce-a facut in viata - a fost un actor intotdeauna - toata viata lui. VRAJEALA BUCURESTIUL.
Poate va ganditi cine ati vrea sa fie primar.


alo_caty

16 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2009, ora 21:38

ptr cine a postat pe 27/ian. 2009 ! De unde ai ac. informatie ca ar oferi primarul 50000 euro /mp pe Centrul Istoric,sau 15.000 euro/mp proprietarilor care locuiesc in acea zona? Cred ca ti/au scapat degetele pe tasta/ daca cineva doreste sa vanda acum nu cred ca li se ofera mai mult de 400/600euro/mp. Mai ales cladirile de partimoniu nu se pot demola cum crezi tu. Cine nu este multumit sa locuiasca acolo sa vanda acum ! sun atate locatii interesante in Bucuresti!


alo_caty

16 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Iunie 2009, ora 21:43

corectie! "sunt multe locatii "


CHIOMPALIUL

360 mesaje
Membru din: 21/11/2008
Oras: Caransebes

Postat pe: 16 Iunie 2009, ora 23:02

In zona SMARDAN, pretul este de minimum 25000 euro mp,dar nu vinde nimeni


http://www.youtube.com/watch?v=kYP5FMAhjeo&feature=related
Fosta membra 9am.ro

241 mesaje
Membru din: 8/08/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 17 Iunie 2009, ora 04:45

De la: lasciva1, la data 2008-09-30 21:43:40 tRAI NINEACA CU BANII BABACHII!dupa ce au mai incasat inca 10,5 milioane de euro ,Centrul istoric care trebuia rezolvat pina in septembrie 2008,tot inmormintat este!credeam ca domnul chirurg ,este doctor!


Ce doctor! Nu te uiti la fata lui ?Asa va arata si Centrul Civic.Mai fratilor,votati numai zbanghii,care va maninca zilele,sanatatea si bugetul


gutanumihai

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Iunie 2009, ora 14:26

De unde scoateti fratilor sumele astea ? 25.000 de euro/mp ? Cred ca ai casa pe-acolo si incerci sa umflii pretul sandramalei, sau vorba lui Katy...ti-a scapat degetu' pe tastatura.
Nimeni nu vrea sa locuiasca in haznaua aia. Eu unul n-as da nici 100 de euro/mp acolo, daca ar trebui sa locuiesc acolo. Ce socoteli isi fac unii ? Iau cu 100 euro-acum, ca vine proasta aia de primarie si baga miliarde acolo, ca sa-mi creasca mie valoarea casei. Sau, cer 2000 de euro/mp pe considerentul ca vine proasta aia de primarie , baga banu' si-i ridica pretul coshmeliei.
Eu unul nu sunt de acord ca pe banii bucurestenilor sa se umfle pretul terenului - nici in Centrul Istoric, nici in Baneasa, nicaieri. Mi se pare normal ca primaria sa faca urmatoarea afacere :
1) sa-i evacueze pe locuitori si sa-i despagubeasca la valoarea pietei din momentul expropierii.
2) sa refaca zona in baza unui plan urbanistic de calitate. UE da fonduri pt asa ceva.
3) sa inchirieze, sa vanda, sau sa concesioneze apoi spatiile la noua valoare de piata.
Si nu ma deranjeaza sa astept 5-10 ani pentru o treaba facuta asa cum trebuie.
Nu vi se pare mai normal asa, decat sa refaca zona de sub bastinasii de-acolo ? Vrem sa-i imbogatim pe ei, sau pe noi ? Vrem sa cante manele pe sub Hanul lui Manuc, sau sa intindem cortu' in Curtea Veche ?


Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului PINA LA URMA ,CE FACEM CU CENTRUL ISTORIC DOMNULE PRIMAR GENERAL?
Mergi la: