back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Basescu

 


 
Pagini: << 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 19:46

De la: 111dinu, la data 2009-09-17 11:18:47@black
Citez : " O natie de papagali, asta va doriti voi sa fiti! "

Dacã te-ai adresat membrilor democrat-liberali, ai nimerit-o la fix !

BAI FRAIERE ,BLACK TI SA ADRESAT TIEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!
DAR U. ESTI GREU DE CAP .........AI INTELES CEVA ???????
MAI BINE DUTE LA SCOALA.....CA ASA TE LAUDAI !!!!!!!!! VEZI CA ITI DA JEOANA PLUMBUIERA SI GHIOZDAN,GRATIS............NUMAI SA-L VOTEZI !!!!!!!!!!!!!!1


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
TRAIENEL

52 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 19:51

avelo baftale praleo cifra si black vedeti cum ma aparati de presa ticalosita !!! haaaa, haaaaaa, haaaaaa !! osciorul nu il uit ...


ovidiutiron

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 19:55



Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 20:25

De la: TRAIENEL, la data 2009-09-17 19:51:12avelo baftale praleo cifra si black vedeti cum ma aparati de presa ticalosita !!! haaaa, haaaaaa, haaaaaa !! osciorul nu il uit ...


Tigane, nu mai face pe cine nu esti ca mirosi de la o posta a satra! Mars in India ta puturoas de boschetar ordinar ce esti!
Pregateste-te, fa-ti un dus ca vine pe la tine doamna aia de la sindicat imbracata in negru si cu o unealta agricola pe umar!


Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 20:44

De la: TRAIENEL, la data 2009-09-17 19:51:12avelo baftale praleo cifra si black vedeti cum ma aparati de presa ticalosita !!! haaaa, haaaaaa, haaaaaa !! osciorul nu il uit ...

BAI CIOARA.........VEZI POATE ITI RAMANE VREO NUCA IN GAT ,SI TE ZBORI....................TE DAI CIOCARLIE IAR TU ESTI DITAMAI CIOROIUL !!!!!!!!! HALES BULES ..............MOROCAROSSSSSSSSSSS !!!!!!!!!!!!


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 20:49


Astia sunt adversarii lui Basescu! Aveti incredere in ei, de le faceti jocul?



"Felix si-a ingrozit verisoara cu turnatoriile


Felix nu isi turna doar seful, cu facaturi, ca sa castige si el o paine pe vremea comunistilor, ci si propria familie. Paraschiva Silaghi, verisoara lui Dan Voiculescu, cere instantei sa constate calitatea de colaborator al Securitatii a importantului om de afaceri.

Mai sustine ca abia anul trecut a aflat despre adevarata tradare a varului sau, Dan Voiculescu, presedintele fondator al PC. Atat verisoara lui Felix, cat si sotul ei, Victor Silaghi, sustin ca se considera grav prejudiciati, moral si material, din cauza notelor informative date, intre 1973 si 1976, de catre Dan Voiculescu.

Paraschiva Silaghi, in prezent cetatean german, cu domiciliul in orasul Offenbach, a trimis, vineri, o scrisoare magistratilor Curtii de Apel Bucuresti, unde se judeca procesul lui Dan Voiculescu, acuzat de CNSAS ca ar fi colaborat cu fosta Securitate sub pseudonimele "Felix", "Dorin" si "Mircea", scrie Adevarul in editia de sambata.

Femeia tradata chiar de varul sau a transmis judecatorilor ca retracteaza declaratia data in data de 29 ianuarie 2007, in fata unui notar, in care arata ca informarile scrise de varul sau, despre familia sa, nu au incalcat drepturile omului si nu au impiedicat stabilirea ei in Germania.

De altfel, Paraschiva Silaghi a participat, in iulie 2006, la o conferinta de presa in care sustinea nevinovatia varului sau si chiar a trimis o scrisoare la CNSAS, in care arata acelasi lucru. Vineri, ea a depus la dosarul cauzei o noua declaratie, data tot in fata unui notar, si a cerut un nou termen pentru a-si angaja avocat si a se prezenta personal in instanta.

"Fac aceasta retractare deoarece am luat cunostinta in luna februarie a anului 2008 de continutul documentelor privind persoana subsemnatei din Arhiva fostei Securitati. Nu am avut acces la aceste documente, desi am facut numeroase cereri pentru a verifica aceste acte pana in luna februarie a anului 2008", se arata in declaratia autentificata la notar in 12 septembrie 2008.

"Nu doar mintea, ci si stomacul mi s-a intors pe dos de modul in care Dan Voiculescu si-a turnat familia", a spus Paraschiva Silaghi pentru Cotidianul.

Verisoara lui Dan Voiculescu, Paraschiva Silaghi, a explicat de ce a decis sa isi schimbe declaratia in ceea ce priveste colaborarea cu Securitatea a fondatorului Partidului Conservator.

'Atunci nici nu stiam despre ce este vorba, nu vazusem nici un act. M-am bazat pe ceea ce mi-au spus Dan Voiculescu si familia lui. Intre timp am vazut si eu despre ce este vorba si am citit notele informative pe care le dadea. Va spun ca nu doar mintea, ci si stomacul mi s-a intors pe dos de modul in care acest om a putut sa isi toarne familia", a declarat Paraschiva Silaghi.

Verisoara senatorului PC Dan Voiculescu a depus la Curtea de Apel Bucuresti o cerere de interventie in procesul in care CNSAS cere constatarea calitatii de colaborator al Securitatii, in care precizeaza ca dupa ce a vazut dosarul de urmarire si-a schimbat declaratiile in defavoarea lui, au declarat, vineri, pentru NewsIn, surse judiciare.

Paraschiva Silaghi, care locuieste in Germania, a cerut instantei, prin actele depuse, sa amane procesul pentru a-si putea angaja un avocat, care sa o reprezinte impotriva lui Voiculescu.

"Cer respingerea contestatiei domnului Dan Voiculescu si mentinerea calitatii dansului de colaborator si informator activ al fostei Securitati comuniste. Motiv: prin delatiunile domnului Dan Voiculescu am fost prejudiciati grav moral si material", sustine verisoara lui Felix in cererea depusa la dosarul cauzei.

Sotul Paraschivei, Victor Silaghi, a depus si el o cerere de a interveni in proces, prin care sustine ca Dan Voiculescu, "prin slugarnicia sa acerba fata de fosta Securitate comunista, a dat acesteia decenii de-a lungul informatii despre mine si familia mea, producandu-mi pagube deosebite. Pentru inceput depun spre sustinerea cererii mele prima pagina a unuia din dosarele pe care domnul Dan Voiculescu le-a compus de-a lungul deceniilor impotriva mea si familiei mele".

Cine este Paraschiva?

In 1973, Paraschiva Silaghi impreuna cu sotul ei au fugit din Romania. Dupa eveniment, timp de trei ani, Dan Voiculescu s-a implicat alaturi de un colonel de la Directia Pasapoarte in elucidarea circumstantelor care au dus la plecarea rudelor sale, dupa cum recunoaste singur intr-o nota data catre conducerea unitatii comerciale unde lucra. "Mentionez ca in aceasta actiune am activat atat in tara, cat si in repetate randuri in RFG", scria Voiculescu in declaratia gasita in arhivele CNSAS.

Dupa ce a aflat ca verisoara sa isi schimba declaratia, Voiculescu a acuzat-o direct intr-un comunicat remis presei: "Paraschiva Silaghi mi-a cerut 40.000 de euro imprumut, pe care am refuzat sa ii dau. Modificarea declaratiei, la doi ani dupa declaratiile pe care verisoara mea le-a dat in procesul cu CNSAS, in 2006, nu este deci intamplatoare si nici surprinzatoare pentru mine".

Ziua scrie ca, de fapt, este o lovitura de teatru in dosarul in care Dan Voiculescu contesta verdictul de politie politica dat de CNSAS. La termenul de vineri, de la Tribunalul Bucuresti (dosar nr. 22502/3/2008), instanta a amanat cauza pentru data de 5 iunie a.c., deoarece la dosar a fost trimisa, prin fax, o cerere de interventie din partea verisoarei lui Dan Voiculescu.

Silaghi Paraschiva, cetatean german domiciliat in Germania, a cerut sa i se admita interventia in nume propriu si sa i se permita sa fie prezenta la urmatorul termen, pentru a face marturisiri complete care sa demonstreze "activitatea de informator activ a lui Dan Voiculescu, slujitor al fostei Securitati".

In cererea de interventie, verisoara lui Felix a enumerat o serie de dosare de urmarire ale fostei Securitati, pe care le detine, si prin care declara ca va dovedi fara putinta de tagada cele afirmate. Dosarele se refera atat la sotul ei, Victor Silaghi, cat si la parintii si socrul ei, despre care Dan Voiculescu a dat numeroase "relatii".

Alaturi de cererea de interventie, verisoara lui Felix a depus si o declaratie, autentificata la notar, in care afirma: "Retractez in totalitate declaratia autentificat din 21.02.2007. Fac aceasta retractare deoarece am luat la cunostinta in luna februarie a anului 2008 de continutul documentelor privind persoana subsemnatei din Arhiva fostei Securitati a Romaniei.

Nu am avut acces la aceste documente, desi am facut nenumarate cereri pentru a verifica aceste documente pana in luna februarie a anului 2008 (...) Dan Voiculescu din 1973 a livrat ca informator activ al Securitatii date despre familia mea aflata in strainatate. Sub semnatura proprie, Dan Voiculescu recunoaste ca a facut deplasari in RFG unde a facut investigatii si ne-a spionat (...) Voiculescu reclama neintemeiat incalcarea drepturilor omului precum si defaimarea persoanei sale".

O cerere de interventie si o declaratie similare au fost facute in acelasi dosar si de sotul verisoarei lui Felix, Victor Silaghi. Ambii soti, doresc ca la urmatorul termen sa faca marturisiri complete despre trecutul de informator al Securitatii al lui Dan Voiculescu.
Dan Voiculescu nu s-a prezentat, vineri, la proces, el fiind reprezentat de avocatul sau Sergiu Andon.

Fata de cererile depuse la dosar, instanta a dispus ca pana la viitorul termen, verisoara lui Felix sa faca o serie de clarificari referitoare la datele ei de identitate, precum si sa precizeze ce suma de bani solicita ca daune morale pentru prejudiciul adus. Marele adevar e inca ascuns. Dosarul de la Tribunalul Bucuresti se refera la activitatea de colaborare cu Securitatea a lui Dan Voiculescu din anii '70 si pana in 1980, cand acesta a fost lucrator la ICE Vitrocim.

Pana in prezent, serviciile secrete nu au predat la CNSAS dosarele din perioada 1980-1989 - cea mai importanta din activitatea lui Felix - perioada in care Dan Voiculescu a condus un grup de firme straine, purtand denumirea CRESCENT, prin care a derulat cele mai mare exporturi de marfuri strategice ale Romaniei, in calitate de in-termediar al ICE Dunarea, prin-ci-pala firma de comert exterior a Securitatii. In conturile firmelor Crescent, Securitatea a varsat sume uriase cu titlul de comisioane. "


Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Septembrie 2009, ora 21:30

Voiculescu a mai turnat o veriºoarã
Autori Iulius CEZAR , Razvan POPA
Data: 20 iun 2009
2904 afiºãri

Mikaela Kallberg dezvãluie cum în urma turnãtoriei vãrului sãu, Dan Voiculescu, pãrinþii ei au fost bãtuþi ºi interogaþi timp de o sãptãmânã. În 1975, Dan Voiculescu a anunþat Securitatea când a descoperit în casa mãtuºii sale o bancnotã de 100 de coroane suedeze, uitatã de veriºoara sa Mikaela Kallberg.

În 1950, Dan Voiculescu (1) avea 4 ani ºi se fotografia alãturi de cei pe lângã care a crescut ºi pe care, mai târziu, i-a turnat la Securitate: Petre Nanu (2) - tatãl Paraschivei ºi al Mikaelei, alãturi de Maria Nanu (3) - mama celor douã veriºoare Citiþi ºi
Felix îi rãspunde veriºoarei Paraschiva
VIDEO EXCLUSIV Paraschiva Silaghi deconspirã turnãtoriile lui Felix: "Din cauza lui am avut probleme!"
Veriºoara lui Voiculescu: "Am crezut cã este o rudã corectã"
Aventurile lui Felix, cariera unui informator
Felix: "Eram obligat sã câºtig ºi eu o pâine"
Fericirea de a fi turnãtor
VIDEO EXCLUSIV: VERIªOARA TURNATÃ DE VOICULESCU CITEªTE NOTA INFORMATIVÃ ÎNTOCMITÃ DE FELIX
Acasa la verisoara turnata de Felix
Turnatoria lui Felix, „un act de lasitate“
Felix si-a îngrozit verisoara cu turnatoriile
CNSAS: Felix îsi turna seful cu facaturi!

Dan Voiculescu a avut o copilãrie lipsitã

Prima rudã a parlamentarului Partidului Conservator care a spart tãcerea în privinþa trecutului de securist al lui Voiculescu a fost Paraschiva Silaghi. Veriºoarã a actualului magnat, Paraschiva Silaghi a povestit cum cu uimire a descoperit cã vãrul ei primar era ºi turnãtorul familiei la Securitate. La câteva sãptãmâni de la dezvãluirile fãcute de Silaghi în ziarul „Adevãrul”, o altã rudã a lui Dan Voiculescu îl acuzã pe acesta de trãdare.

Rude pe hârtia de turnãtorie

Mikaela Kallberg, de 55 de ani, este sora Paraschivei Silaghi ºi veriºoarã a senatorului Dan Voiculescu. Mai micã decât aceºtia cu zece ani, în copilãrie Mikaela nu avea relaþii apropiate cu actualul senator. „Mergeam la ceaiuri ºi pe ea nu o luam. Era supãratã pe noi“, povesteºte Paraschiva Silaghi, sora Mikaelei.

Fostã Nanu, Mikaela a devenit Kallberg prin cãsãtorie. L-a cunoscut pe cetãþeanul suedez la mare, în România. A pãrãsit þara în 1975 cu aprobarea Consiliului de Stat ºi s-a stabilit în Suedia. Acum este directoarea unei ºcoli din oraºul Helsingborg, Suedia.

Mikaela cere sã se facã dreptate

Recent, Mikaela Kallberg a intrat în posesia actelor de la Consiliul Naþional pentru Studierea Arhivelor Securitãþii (CNSAS). A avut aceeaºi surprizã neplãcutã ca ºi sora sa, Paraschiva Silaghi. În documentele primite, Mikaela Kallberg a remarcat nota informativã datatã ºi semnatã personal de Dan Voiculescu în care apar numele sãu ºi ale pãrinþilor, Petre ºi Maria Nanu.

„Luând cunoºtinþã de permanenta defãimare a familiei noastre, precum ºi de ameninþãrile directe ale domnului Voiculescu, sunt hotãrâtã ferm sã intervin alãturi de CNSAS pentru clarificarea definitivã a acestui caz“, aratã Mikaela Kallberg într-o cerere adresatã magistraþilor români. Ruda lui Dan Voiculescu doreºte sã intervinã în procesul în care senatorul contestã decizia de colaborator al Securitãþii, decizie stabilitã de CNSAS.

O bancnotã pierdutã

Povestea Mikaelei Kallberg începe în 1975, când se pregãtea se pãrãseascã România. „Soþul meu a plecat înaintea mea cu câtva timp ºi a lãsat la mine acasã 100 de coroane suedeze“, susþine Mikaela Kallberg într-o declaraþie notarialã datã la 10 iunie 2009 ºi parafatã la Haga.

Dan Voiculescu în tinereþe Foto: www.danvoiculescu.net

Veriºoara lui Dan Voiculescu povesteºte cã bancnota lãsatã în casa pãrinteascã de soþul sãu era ruptã, motiv pentru care a ºi uitat de ea. Dupã plecarea din România, „domnul Voiculescu a început o serie de vizite insistente“ în casa pãrinþilor Mikaelei Kallberg.

„Cãuta sã-l implice pe tatãl nostru într-o declaraþie, la un pahar de bere“, spune Mikaela Kallberg, care susþine cã actualul parlamentar insista sã afle despre plecarea Paraschivei Silaghi ºi a soþului acesteia în Germania.

În cursul unei astfel de discuþii, tatãl Mikaelei Kallberg ºi al Paraschivei Silaghi i-a spus cum a fãcut curat într-una din camere ºi a gãsit bancnota ruptã de 100 de coroane suedeze.

Pãrinþii au fost bãtuþi ºi interogaþi

La douã zile de la discuþia în care se menþiona existenþa bancnotei, „s-au prezentat la pãrinþii noºtri douã persoane civile însoþite de domnul Voiculescu Dan, personal, ºi au cerut direct: «scoateþi imediat valuta pe care o deþineþi în casã!» Au predat imediat bancnota ruptã de 100 de coroane suedeze ºi au fost pe loc arestaþi. S-a întâmplat spre sfârºitul anului 1975“.

Mikaela Kallberg povesteºte ce au pãþit pãrinþii ei dupã turnãtoria lui Dan Voiculescu: „Mama a fost eliberatã dupã trei zile, dupã ce a fãcut un atac de cord. Tata a suportat bãtãi ºi interogãri timp de o sãptãmânã. Am primit un telefon de la mama, care plângea ºi þipa rugându-mã sã-i scot din þarã, cã nu mai pot trãi în România dupã cele întâmplate“. Veriºoara lui Dan Voiculescu îºi aduce aminte cã mama sa, dupã ce a fost eliberatã, spunea cã „pe Dan nu mai vrea sã-l vadã ºi îl fãcea mereu securist ºi turnãtor“.

Paraschiva Silaghi a declarat cã nu a ºtiut de drama pãrinþilor ei pânã în 31 decembrie 2008. „Bãnuiam ceva, dar Mikaela a þinut teribil de mult la secretul acesta“, spune doamna Paraschiva Silaghi.

Paraschiva Silaghi, prima rudã turnatã de Felix

Paraschiva Silaghi a fost prima persoanã din familia lui Dan Voiculescu care l-a acuzat pe senatorul PC de trãdare ºi turnãtorii la Securitate. „A fost un ºoc imens. A fãcut-o premeditat. Nu înþeleg cã loialitatea faþã de þarã înseamnã sã-þi pârãºti rudele“, a povestit, pentru „Adevãrul“, Paraschiva Silaghi.

Veriºoara din Germania, Paraschiva Silaghi Foto: Iulius Cezar

Ea spune cã plecarea sa din þarã a coincis, se pare, cu începutul colaborãrii tânãrului Dan Voiculescu cu Securitatea. „Am aflat recent cã îi vizita foarte des pe pãrinþii ºi pe sora mea. Era imediat dupã plecarea noastrã. Era foarte interesat de modul în care am pãrãsit România. Întreba tot timpul cum am plecat“, îºi aminteºte doamna Vica.

Ulterior am aflat cã, dupã vizitã, a dat o informare la Securitate în care spunea cã a aflat cine a fost persoana care mi-ar fi facilitat plecarea. Este o hârtie pe care eu am vãzut-o, în care el spune cã a fãcut un drum în Germania cu cineva de la Securitate ºi cã a depistat persoana care ne-a dat nouã voie sã plecãm“, povesteºte Paraschiva Silaghi.

Deºi relaþiile dintre cele douã familii încetaserã, Paraschiva Silaghi spune cã problemele au continuat sã aparã. „Au venit în familie lucruri furtunoase pentru care am siguranþa, sutã la sutã, cã au fost fãcute de dânsul. Pãrinþii mei au fost terorizaþi de el“, îºi aminteºte veriºoara lui Voiculescu.

Andon: „De ce se aflã în treabã cele douã?“

CNSAS ºi-a retras excepþia de incompatibilitate ca apãrãtor al lui Dan Voiculescu a avocatului-parlamentar Sergiu Andon. Referitor la povestea Mikaelei Kallberg, Andon a declarat: „Noua intervenþie dovedeºte odatã în plus cât de subþire în conþinut este dosarul CNSAS.

Ceea ce izbeºte în cererea de intervenþie este faptul cã zicerile veriºoarei din Suedia nu au niciun corespondent în dosarele de securitate oferite de CNSAS. Se pune întrebarea de ce se aflã în treabã aceste personaje. Pânã acum au fost de partea lui Voiculescu, acum, brusc, îi descoperã pãcate de care nu s-a vorbit”, a declarat avocatul Sergiu Andon.

Mama a fost eliberatã dupã trei zile, în urma unui atac de cord. Tata a suportat bãtãi ºi interogãri timp de o sãptãmânã. Am primit un telefon de la mama în care plângea ºi þipa rugându-mã sã-i scot din þarã.


Celina

180 mesaje
Membru din: 7/09/2009
Oras: Baia Mare

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 08:02

Bine v-am gasit! Era vorba de ;Basescu;! De ce nu se discuta la tema forumului???!!! De ce se jignesc oamenii intre ei! Dragilor e libertate!! E democratie!!! De ce.....dupa unii , trebuie sa gandim;iar la fel;???!! Eu personal m-am ;cam saturat de;; Saracia crunta din tara, de mizerie , de hoti, bande si hoarde ,interlopi, de lipsa justitiei de ;;;aceasta debandada mizera din ;Romania;!! BASESCU??? E depasit!! Ar trebui toti ;bosorogii; sa plece in pensie! Pt, ca persista mult ideile((rele)) comuniste! Din guvern, ar trebiu redusi 3/4!! Sunt prea multi trantori de tinut degeaba in spate! Toti alearga dupa un os mare! In rest nu-i doare nicaieri de ;popor;!! Lor sa le fie bine!! In conditiile in care sun oameni care n-au o paine pe masa;;;Voiculescu isi cumpara o banca in strainatate!! Desigur,pe banii munciti!! Cinstit!! Buna era ;legea nr,;18;; aceasta ii verifica pe ;domni; cum isi faceau averile pe vrtemea lui ;CEAU;!Azi nu este ;nevoie; de asa ceva! Ei sa traititi bine; iar noi putem pieri ca suntem; multi si tare prosti,,ca ii lasam sa ne batjocoreasca!!


-
INITIATORUL

67 mesaje
Membru din: 19/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 08:05

Chiar ca numai daca nu ai ce face ,poti sa birfesti pe topicul asta,mai fratilor haideti la munca sa va treaca plictiseala,eu sint pensionar ,cu 3700 roni pe luna si cu cei 14000 roni ai lui nevastamea ,ma descurc bine ,dece credeti voi ca o duceti rau ?Are importanta asa mare cine este presedinte?Hai mai ca sinteti hazlii,fiecare poate sa-si faca viata cum o doreste muncind,daca stam la palavre saracim de tot si consumam si ozonul si nervii


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 08:29

De la: black10131307, la data 2009-09-17 11:52:10
De la: 111dinu, la data 2009-09-17 11:18:47@black
Citez : " O natie de papagali, asta va doriti voi sa fiti! "

Dacã te-ai adresat membrilor democrat-liberali, ai nimerit-o la fix !


Te-a deranjat ce am scris? Oi fi tigan sau iubitor de tigan?
In cazul asta sate ia !
Tot handicapat ai ramas!


Mare atenþie la construcþia frazelor! Ai dorit sã mã jigneºti, înþeleg, dar incultura þi-a jucat feste. Mai citeºte-þi mesajul ºi, cu puþin ajutor din partea copiilor, vei pricepe la ce mã refer.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
vladidec

851 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 08:35

De la: 9am130394, la data 2009-09-18 08:02:26 Bine v-am gasit! Era vorba de ;Basescu;! De ce nu se discuta la tema forumului???!!! De ce se jignesc oamenii intre ei! Dragilor e libertate!! E democratie!!! De ce.....dupa unii , trebuie sa gandim;iar la fel;???!! Eu personal m-am ;cam saturat de;; Saracia crunta din tara, de mizerie , de hoti, bande si hoarde ,interlopi, de lipsa justitiei de ;;;aceasta debandada mizera din ;Romania;!! BASESCU??? E depasit!! Ar trebui toti ;bosorogii; sa plece in pensie! Pt, ca persista mult ideile((rele)) comuniste! Din guvern, ar trebiu redusi 3/4!! Sunt prea multi trantori de tinut degeaba in spate! Toti alearga dupa un os mare! In rest nu-i doare nicaieri de ;popor;!! Lor sa le fie bine!! In conditiile in care sun oameni care n-au o paine pe masa;;;Voiculescu isi cumpara o banca in strainatate!! Desigur,pe banii munciti!! Cinstit!! Buna era ;legea nr,;18;; aceasta ii verifica pe ;domni; cum isi faceau averile pe vrtemea lui ;CEAU;!Azi nu este ;nevoie; de asa ceva! Ei sa traititi bine; iar noi putem pieri ca suntem; multi si tare prosti,,ca ii lasam sa ne batjocoreasca!!





Astepti ca OAMENI MARI sa se nasca din partidele politice existente ? Daca nu, acorda-ne 2 minute din viata ta si vezi cum poti schimba totul ! >>www.plr.orgdominus.ro & www.orgdominus.ro
Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 09:11

De la: 111dinu, la data 2009-09-18 08:29:14
De la: black10131307, la data 2009-09-17 11:52:10
De la: 111dinu, la data 2009-09-17 11:18:47@black
Citez : " O natie de papagali, asta va doriti voi sa fiti! "

Dacã te-ai adresat membrilor democrat-liberali, ai nimerit-o la fix !


Te-a deranjat ce am scris? Oi fi tigan sau iubitor de tigan?
In cazul asta sate ia !
Tot handicapat ai ramas!


Mare atenþie la construcþia frazelor! Ai dorit sã mã jigneºti, înþeleg, dar incultura þi-a jucat feste. Mai citeºte-þi mesajul ºi, cu puþin ajutor din partea copiilor, vei pricepe la ce mã refer.


M-ai dat pe spate! Greselile de tastare sunt datorate inculturii? Inseamna ca tu esti plin de cultura! A cartofului probabil!
Auzi bai tataie cu zeci de id-uri, ai terminat sa-i musti nadragii romanitei si m-ai gasit pe mine? S-ar putea sa ramai fara proteza!
Astupa-ti mai bine gaoazele din creier ca arata ca un svaiter!


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 13:44

da' tu de cine FMC esti manipulat?!


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 13:51

De la: black10131307, la data 2009-09-18 09:11:55
De la: 111dinu, la data 2009-09-18 08:29:14
De la: black10131307, la data 2009-09-17 11:52:10
De la: 111dinu, la data 2009-09-17 11:18:47@black

Citez : " O natie de papagali, asta va doriti voi sa fiti! "



Dacã te-ai adresat membrilor democrat-liberali, ai nimerit-o la fix !




Te-a deranjat ce am scris? Oi fi tigan sau iubitor de tigan?

In cazul asta sate ia !

Tot handicapat ai ramas!




Mare atenþie la construcþia frazelor! Ai dorit sã mã jigneºti, înþeleg, dar incultura þi-a jucat feste. Mai citeºte-þi mesajul ºi, cu puþin ajutor din partea copiilor, vei pricepe la ce mã refer.




M-ai dat pe spate! Greselile de tastare sunt datorate inculturii? Inseamna ca tu esti plin de cultura! A cartofului probabil!

Auzi bai tataie cu zeci de id-uri, ai terminat sa-i musti nadragii romanitei si m-ai gasit pe mine? S-ar putea sa ramai fara proteza!

Astupa-ti mai bine gaoazele din creier ca arata ca un svaiter!



Nu este vorba de greºeli de tastare.Este vorba de fraza "oi fi þigan sau iubitor de þigan ?". Adicã întrebarea cu nuanþã retoricã þi-o adresezi þie... Mai sapã ºi, cine sã ºtie, poate vei pricepe ceva.
Black, un individ ca tine este dificil în conversaþie. Exprimã-te mai clar ºi sigur te vei face înþeles. A dovedi doar umilinþã faþã de partid te descalificã. Îndreaptã-þi ºi tu spinarea ºi sigur te vei simþi alt om, îþi vei putea privi prietenii în ochi ºi nu vârful ciubotelor acestora.
Cum de a reuºit un grup de politicieni sã îþi distrugã demnitatea umanã nu pot sã înþeleg. Idolii tãi politici te folosesc pentru transmiterea de injurii la adresa adversarilor, iar tu nu ai mãcar onoarea de a-i refuza. Te comporþi birjãreºte doar pentru ca, din când în când, vreun politician sã te mângâie pe cap.
Te compãtimesc!


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 15:00

De la: 111dinu, la data 2009-09-18 13:51:45
De la: black10131307, la data 2009-09-18 09:11:55
De la: 111dinu, la data 2009-09-18 08:29:14
De la: black10131307, la data 2009-09-17 11:52:10
De la: 111dinu, la data 2009-09-17 11:18:47@black
Citez : " O natie de papagali, asta va doriti voi sa fiti! "

Dacã te-ai adresat membrilor democrat-liberali, ai nimerit-o la fix !


Te-a deranjat ce am scris? Oi fi tigan sau iubitor de tigan?
In cazul asta sate ia !
Tot handicapat ai ramas!


Mare atenþie la construcþia frazelor! Ai dorit sã mã jigneºti, înþeleg, dar incultura þi-a jucat feste. Mai citeºte-þi mesajul ºi, cu puþin ajutor din partea copiilor, vei pricepe la ce mã refer.


M-ai dat pe spate! Greselile de tastare sunt datorate inculturii? Inseamna ca tu esti plin de cultura! A cartofului probabil!
Auzi bai tataie cu zeci de id-uri, ai terminat sa-i musti nadragii romanitei si m-ai gasit pe mine? S-ar putea sa ramai fara proteza!
Astupa-ti mai bine gaoazele din creier ca arata ca un svaiter!


Nu este vorba de greºeli de tastare.Este vorba de fraza "oi fi þigan sau iubitor de þigan ?". Adicã întrebarea cu nuanþã retoricã þi-o adresezi þie... Mai sapã ºi, cine sã ºtie, poate vei pricepe ceva.
Black, un individ ca tine este dificil în conversaþie. Exprimã-te mai clar ºi sigur te vei face înþeles. A dovedi doar umilinþã faþã de partid te descalificã. Îndreaptã-þi ºi tu spinarea ºi sigur te vei simþi alt om, îþi vei putea privi prietenii în ochi ºi nu vârful ciubotelor acestora.
Cum de a reuºit un grup de politicieni sã îþi distrugã demnitatea umanã nu pot sã înþeleg. Idolii tãi politici te folosesc pentru transmiterea de injurii la adresa adversarilor, iar tu nu ai mãcar onoarea de a-i refuza. Te comporþi birjãreºte doar pentru ca, din când în când, vreun politician sã te mângâie pe cap.
Te compãtimesc!




Daca ai sti cit de bine ma simt ca va vad cum dati din voi si incercati sa pareti ceea ce nu sunteti si nu reusiti decit sa atingeti noi culmi ale ridicolului!
Si, ce este cel mai important, cu cine vorbesc? Cu individul plin de gaoaze in cutiuta aceea care are rolul de a-l proteja sa nu ii ploua in gat? Bai memo, dinu sau mai stiu eu cum postezi pe aici: esti varza!

Tu spui cu gura ta ca a sustine un politician inseamna ca te umilesti? Mestere eu am zis-o clar, nu fac politica, nu sunt in niciun partid, nu admir si nu am drept model in viata niciun politician, nici din Romania, nici de afara! Ceea ce sustin eu aici este parerea mea ca Basescu, in momentul asta, este cea mai buna solutie! Adica mai buna decit adversarii lui:

Geoana - Reprezentantul partidului care a furat cel mai mult si a distrus cel mai mult! Este prea moale, desi se ratoieste si se infoaie. Nu va fi decit paravanul baronilor care vor face din nou legea. In plus, venirea lui va garanta stoparea oricarei reforme in justitie, pentru ca are de dezamorsat prea multe procese impotriva pesedistilor corupti. Vorba tatucului: un prostanac!

Antonescu - Nu este decit o paiata a lui Patriciu. Nu are nicio idee clara despre ce va face a doua zi dupa ce ar castiga alegerile. Tot ceea ce stie este sa-l injure pe Basescu! Serioase lipsuri la CV-ul de intelectual. Repetent in scoala, nicio lucrare publicata, sters, amorf!

Vadim, Becali, etc. - sa ne fereasca Dumnezeu.

Cat de verticala este coloana ta vertebrala? Tu daca il faci albie de porci pe Basescu, al cui joc il faci? Pe cine votezi? Esti admiratorul celor de teapa lui Voiculescu, Patriciu, SOV si a mitocanilor din subordinea lor! Pai si tu faci jocul lor si inseamna ca ii sustii pe ei!

Eu ti-am dat o sumedenie de dovezi ale mizeriei lor! Esti un admirator al lor, esti la fel de mizerabil!

Nu birjareste ma comport, ci golaneste! Asa sunt eu: domn cu domnii si golan cu golanii! Sunt persoane cu care imi face relala placere sa discut, chiar daca nu sunt de acord cu ele, cum ar fi Gabi. Cu tine si cu limacsii ca tine, nu pot sa discut decit golaneste, iar daca am fi fata in fata si te-ai comporta tot asa, ti-as da si un cap in gura! Sau poate ca nu, dar doar din cauza scarbei, pentru ca neavind posibilitatea sa te vad, doar imi imaginez cam cum esti! Iar imaginea pe care o am in fata este cea a unui imens limax, o taratoare mucilaginoasa care lasa o urma puturoasa de bale inveninate!


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 15:48

@blackule : hai sa zic si eu ca tine,desi tot astept o lamurire din partea lui despre : cum si-a cumparat fiica-sa cea mare acea casa de 6-700000 euroi ? muncesc blackule de o viata si n-am reusit din salariile noastre de proiectanti ,amindoi ( barbate-meu si cu mine ) mai mult de un apartament si o masina dacia la mina a doua,luata acum 10 ani ,atit ! ....cum a ajuns eba europarlamentar,ca sa nu-mi zici ca a fost pe bune sau ca ar merita o asemenea onoare !? ce afaceri invirte frate-sau si familia acestuia ,ca sa nu-mi spui ca iese fum fara foc ?! de ce o tine-n brate pe madam Udrea si-n schimb se poarta cu sotia lui ca un mirlan ....si nevasta-sa e chiar o finuta ! de ce-i trebuie acum si un guvern monocolor ? chiar nu se gindeste ca romanul dupa atitia ani in care s-a fript cu ciorba comunista,sufla si-n iaurtul democratiei noastre atit de originale si da astfel apa la moara celor care-l acuza de apucaturi dictatoriale ? sau nu-i pasa si daca e asa,e grav ! si de fapt este grav,foarte grav tot ce se-ntimpla,intrucit de la cei 87% citi au iesit la vot in '90 ,increderea in democratie,in institutiile statului s-a diminuat pina la cei 23-27% citi au fost la ultima votare ! asta-i reprosez in primul rind : tot comportamentul lui,demagogia,populismul lui si si minciuna ridicata la rang de politica de stat,ne-a furat speranta intr-o lume civilizata si democrata de tip european !


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 15:50

@ black

Îmi pierd timpul cu tine. Rãmâi la ce te pricepi. La înjurãturi. Nu îndrãznesc sã mã cobor la nivelul tãu.

Revin la subiectul topicului : Bãsescu
Rãmânerea acestui politician în funcþia supremã este catastrofalã pentru democtaþie în România. De asemenea, a-i atribui un nou mandat înseamnã ai acorda pe deplin accesul sãu, al familiei sale ºi al anturajului sãu la sifonarea banului public.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Fosta membra 9am.ro

1563 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 16:08

De la: gabigabi, la data 2009-09-18 15:48:43@blackule : hai sa zic si eu ca tine,desi tot astept o lamurire din partea lui despre : cum si-a cumparat fiica-sa cea mare acea casa de 6-700000 euroi ? muncesc blackule de o viata si n-am reusit din salariile noastre de proiectanti ,amindoi ( barbate-meu si cu mine ) mai mult de un apartament si o masina dacia la mina a doua,luata acum 10 ani ,atit ! ....cum a ajuns eba europarlamentar,ca sa nu-mi zici ca a fost pe bune sau ca ar merita o asemenea onoare !? ce afaceri invirte frate-sau si familia acestuia ,ca sa nu-mi spui ca iese fum fara foc ?! de ce o tine-n brate pe madam Udrea si-n schimb se poarta cu sotia lui ca un mirlan ....si nevasta-sa e chiar o finuta ! de ce-i trebuie acum si un guvern monocolor ? chiar nu se gindeste ca romanul dupa atitia ani in care s-a fript cu ciorba comunista,sufla si-n iaurtul democratiei noastre atit de originale si da astfel apa la moara celor care-l acuza de apucaturi dictatoriale ? sau nu-i pasa si daca e asa,e grav ! si de fapt este grav,foarte grav tot ce se-ntimpla,intrucit de la cei 87% citi au iesit la vot in '90 ,increderea in democratie,in institutiile statului s-a diminuat pina la cei 23-27% citi au fost la ultima votare ! asta-i reprosez in primul rind : tot comportamentul lui,demagogia,populismul lui si si minciuna ridicata la rang de politica de stat,ne-a furat speranta intr-o lume civilizata si democrata de tip european !


Gabi, cu tine imi face placere sa discut oricand, si la orice ora. Din pacate sunt la slujba si nu prea am timp. Voi intra diseara, poate foarte tarziu si o sa dezbat subiectul.
Merci pentru intelegere!


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 16:10

Da, pentru mine ponderea cea mai mare in schimbarea deciziei de vot o au Euro .....s.r.l.-urile care beneficiaza constant de banii statului adica ai nostrii. Asta nu inseamna ca celelalte partide nu au sacalii lor de aceeasi anvenrgura sau mai mare dar mi s-a scarbit pur si simplu de consecventa cu care nu se pot descurca pe propriile lor capacitati cei care sunt in vazul nostru deja. Prea ne considera prosti, urati, frustrati, etc. Sa-i vedem pe ei cum sunt cand nu vor mai fi la ciolan (daca nu vor mai fi) !!! Macar atat si tot am avea o compensatie, mai schimbam peisajul si figurile celor care ne batjocoresc si ne fura, ca sa facem haz de necaz.


All Things Grow With Love
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 16:29

ok -blackule ! tu-mi scrii pe mai tirziu,eu iti raspund mai devreme miine dimineata....ca,deh, tot la 5.30-6 ma trezesc....apucaturi de-o viata !


Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 17:08

De la: 9am130394, la data 2009-09-18 08:02:26 Bine v-am gasit! Era vorba de ;Basescu;! De ce nu se discuta la tema forumului???!!! De ce se jignesc oamenii intre ei! Dragilor e libertate!! E democratie!!! De ce.....dupa unii , trebuie sa gandim;iar la fel;???!! Eu personal m-am ;cam saturat de;; Saracia crunta din tara, de mizerie , de hoti, bande si hoarde ,interlopi, de lipsa justitiei de ;;;aceasta debandada mizera din ;Romania;!! BASESCU??? E depasit!! Ar trebui toti ;bosorogii; sa plece in pensie! Pt, ca persista mult ideile((rele)) comuniste! Din guvern, ar trebiu redusi 3/4!! Sunt prea multi trantori de tinut degeaba in spate! Toti alearga dupa un os mare! In rest nu-i doare nicaieri de ;popor;!! Lor sa le fie bine!! In conditiile in care sun oameni care n-au o paine pe masa;;;Voiculescu isi cumpara o banca in strainatate!! Desigur,pe banii munciti!! Cinstit!! Buna era ;legea nr,;18;; aceasta ii verifica pe ;domni; cum isi faceau averile pe vrtemea lui ;CEAU;!Azi nu este ;nevoie; de asa ceva! Ei sa traititi bine; iar noi putem pieri ca suntem; multi si tare prosti,,ca ii lasam sa ne batjocoreasca!!

Parerea ta si ti-o respect...........dar ce spuneai de leg. 18 ???????????


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 17:09

De la: gabigabi, la data 2009-09-18 16:29:38ok -blackule ! tu-mi scrii pe mai tirziu,eu iti raspund mai devreme miine dimineata....ca,deh, tot la 5.30-6 ma trezesc....apucaturi de-o viata !

NU MAMAIE APUCATURI DE .........VARSTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 17:11

Salut Black !!!!!!!!!! ce mai faci ?????????


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 17:29

De la: black10131307, la data 2009-09-18 16:08:30
De la: gabigabi, la data 2009-09-18 15:48:43@blackule : hai sa zic si eu ca tine,desi tot astept o lamurire din partea lui despre : cum si-a cumparat fiica-sa cea mare acea casa de 6-700000 euroi ? muncesc blackule de o viata si n-am reusit din salariile noastre de proiectanti ,amindoi ( barbate-meu si cu mine ) mai mult de un apartament si o masina dacia la mina a doua,luata acum 10 ani ,atit ! ....cum a ajuns eba europarlamentar,ca sa nu-mi zici ca a fost pe bune sau ca ar merita o asemenea onoare !? ce afaceri invirte frate-sau si familia acestuia ,ca sa nu-mi spui ca iese fum fara foc ?! de ce o tine-n brate pe madam Udrea si-n schimb se poarta cu sotia lui ca un mirlan ....si nevasta-sa e chiar o finuta ! de ce-i trebuie acum si un guvern monocolor ? chiar nu se gindeste ca romanul dupa atitia ani in care s-a fript cu ciorba comunista,sufla si-n iaurtul democratiei noastre atit de originale si da astfel apa la moara celor care-l acuza de apucaturi dictatoriale ? sau nu-i pasa si daca e asa,e grav ! si de fapt este grav,foarte grav tot ce se-ntimpla,intrucit de la cei 87% citi au iesit la vot in '90 ,increderea in democratie,in institutiile statului s-a diminuat pina la cei 23-27% citi au fost la ultima votare ! asta-i reprosez in primul rind : tot comportamentul lui,demagogia,populismul lui si si minciuna ridicata la rang de politica de stat,ne-a furat speranta intr-o lume civilizata si democrata de tip european !


Gabi, cu tine imi face placere sa discut oricand, si la orice ora. Din pacate sunt la slujba si nu prea am timp. Voi intra diseara, poate foarte tarziu si o sa dezbat subiectul.
Merci pentru intelegere!

POT SA INCERC SA-TI RASPUND ,MAI BINE ZIS SA-MI SPUN SI EU PAREREA LA PROBLEMA ASTA CARE TE FRAMANTA GABI ?
IN PRIMUL RAND FATA CEA MARE A DOMNULUI PRESEDINTE TRAIAIAN BASESCU A CUMPARAT CASA DIN BANII DE PE UN PARTAJ PLUS DIFERENTA DATA DE PARINTI !!!!!!!!!
CUM A ESIT EBA EUROPARLAMENTAR ? DATORITA VOTURILOR DATE DE NOI TOTI........ESTE ADEVARAT CA SA FOLOSIT SI DE LOGISTICA PD-L,DAR ASTA NU E PROBLEMA PT. VOI EBA E PD=L ISTA SI AM AJUTATO DUPA CUM SE VEDE CU FOLOS............
FRATELE PRESEDINTELUI NU A FACUT NICI O AFACERE NELEGALA CI I SA INVENTAT AFACERI NELEGALE......... MAI AUZI CEVA ACUM ??? CREZI CA DACA 5% SA-R FI DOVEDIT REALE ACUZELE ZBERAU ACUM TOTI OAMENII LUI VOICULESCU SI AI LUI VANTU PLUS VOI TOTI AT-I FI FACUT SCURTA LA MANA DEMONSTRAND SI ACUZAND........
PRESEDINTELE NU A MINTIT NU E DEMAGOG E DOAR IUBIT DE POPOR,SI INTRADEVAR A ADUS ROMANIA IN UE .........
IN CEIA CE PRIVESTE CA TU NU AI REUSIT SA STRANGI IN VIATA ALATURI DE SOT DECAT UN APARTAMENT SI O MASINA SECAND,ASTA DOVEDESTE CAPACITATEA TA DE A FACE AFACERI, DE A ECONOMISI,SI CEL MAI IMPORTANT AI TRAIT IN ALTE TIMPURI........... ZI MS SI PT. ASTEA PT. CA NU MULTI LE AU ....................
SANT SIGUR CA NU VEI FI DEACORD CU MINE DAR ASTA E.................


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 17:36

ca de obicei,ai bagatelizat totul ....datorita acestui fel de a trata totul la f...tui ma-sa, s-a transformat viata noastra intr-o gluma de prost gust ! ....raspusu-i ptr. tine @majuscula !


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 17:50

De la: 9am056627, la data 2009-09-18 17:29:43
De la: black10131307, la data 2009-09-18 16:08:30
De la: gabigabi, la data 2009-09-18 15:48:43@blackule : hai sa zic si eu ca tine,desi tot astept o lamurire din partea lui despre : cum si-a cumparat fiica-sa cea mare acea casa de 6-700000 euroi ? muncesc blackule de o viata si n-am reusit din salariile noastre de proiectanti ,amindoi ( barbate-meu si cu mine ) mai mult de un apartament si o masina dacia la mina a doua,luata acum 10 ani ,atit ! ....cum a ajuns eba europarlamentar,ca sa nu-mi zici ca a fost pe bune sau ca ar merita o asemenea onoare !? ce afaceri invirte frate-sau si familia acestuia ,ca sa nu-mi spui ca iese fum fara foc ?! de ce o tine-n brate pe madam Udrea si-n schimb se poarta cu sotia lui ca un mirlan ....si nevasta-sa e chiar o finuta ! de ce-i trebuie acum si un guvern monocolor ? chiar nu se gindeste ca romanul dupa atitia ani in care s-a fript cu ciorba comunista,sufla si-n iaurtul democratiei noastre atit de originale si da astfel apa la moara celor care-l acuza de apucaturi dictatoriale ? sau nu-i pasa si daca e asa,e grav ! si de fapt este grav,foarte grav tot ce se-ntimpla,intrucit de la cei 87% citi au iesit la vot in '90 ,increderea in democratie,in institutiile statului s-a diminuat pina la cei 23-27% citi au fost la ultima votare ! asta-i reprosez in primul rind : tot comportamentul lui,demagogia,populismul lui si si minciuna ridicata la rang de politica de stat,ne-a furat speranta intr-o lume civilizata si democrata de tip european !


Gabi, cu tine imi face placere sa discut oricand, si la orice ora. Din pacate sunt la slujba si nu prea am timp. Voi intra diseara, poate foarte tarziu si o sa dezbat subiectul.
Merci pentru intelegere!

POT SA INCERC SA-TI RASPUND ,MAI BINE ZIS SA-MI SPUN SI EU PAREREA LA PROBLEMA ASTA CARE TE FRAMANTA GABI ?
IN PRIMUL RAND FATA CEA MARE A DOMNULUI PRESEDINTE TRAIAIAN BASESCU A CUMPARAT CASA DIN BANII DE PE UN PARTAJ PLUS DIFERENTA DATA DE PARINTI !!!!!!!!!
CUM A ESIT EBA EUROPARLAMENTAR ? DATORITA VOTURILOR DATE DE NOI TOTI........ESTE ADEVARAT CA SA FOLOSIT SI DE LOGISTICA PD-L,DAR ASTA NU E PROBLEMA PT. VOI EBA E PD=L ISTA SI AM AJUTATO DUPA CUM SE VEDE CU FOLOS............
FRATELE PRESEDINTELUI NU A FACUT NICI O AFACERE NELEGALA CI I SA INVENTAT AFACERI NELEGALE......... MAI AUZI CEVA ACUM ??? CREZI CA DACA 5% SA-R FI DOVEDIT REALE ACUZELE ZBERAU ACUM TOTI OAMENII LUI VOICULESCU SI AI LUI VANTU PLUS VOI TOTI AT-I FI FACUT SCURTA LA MANA DEMONSTRAND SI ACUZAND........
PRESEDINTELE NU A MINTIT NU E DEMAGOG E DOAR IUBIT DE POPOR,SI INTRADEVAR A ADUS ROMANIA IN UE .........
IN CEIA CE PRIVESTE CA TU NU AI REUSIT SA STRANGI IN VIATA ALATURI DE SOT DECAT UN APARTAMENT SI O MASINA SECAND,ASTA DOVEDESTE CAPACITATEA TA DE A FACE AFACERI, DE A ECONOMISI,SI CEL MAI IMPORTANT AI TRAIT IN ALTE TIMPURI........... ZI MS SI PT. ASTEA PT. CA NU MULTI LE AU ....................
SANT SIGUR CA NU VEI FI DEACORD CU MINE DAR ASTA E.................


Gabi, rãmân uimit de gândirea userului cifrã 9am056627. Este identic în raþionament cu userul "PDL la bine ºi la greu". Ca urmare voi repeta mesajul trimis userului cu nume de slogan politic.

"Ce dialog poþi iniþia cu un user democrat-liberal, când un slogan politic, („PDL la bine ºi la greu”), îi înlocuieºte numele, îi înlocuieºte personalitatea ºi sloganul devine reflecþia propriei existenþe?
Chiar aºa s-a ajuns cu umilinþa în partidul prezidenþial, încât, pentru o mângâiere pe creºtet, slugãrnicia a cãpãtat nuanþe fanatice ?
Dacã asemenea indivizi acceptã sã le fie terfelitã demnitatea umanã, eu nu accept. Acesta este ºi motivul pentru care Traian Bãsescu nu trebuie, din punctul meu de vedere, sã mai fie preºedinte.
Eu nu doresc în nici un fel ca în viitorul apropiat sã mi se atribuie numele unui cine ºtie ce slogan politic ºi, astfel înregimentat, sã-mi uit propriul eu ºi sã devin o banalã pancartã la defilarea politicã a liderilor democrat-liberali".
De câte ori aceºti fanatici îºi recitã "castravetele" prin injurãturi, mitocãnii, de atârea ori voi posta ºi eu acest mesaj.


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 18:41

De la: 111dinu, la data 2009-09-18 15:50:17@ black

Îmi pierd timpul cu tine. Rãmâi la ce te pricepi. La înjurãturi. Nu îndrãznesc sã mã cobor la nivelul tãu.

Revin la subiectul topicului : Bãsescu
Rãmânerea acestui politician în funcþia supremã este catastrofalã pentru democtaþie în România. De asemenea, a-i atribui un nou mandat înseamnã ai acorda pe deplin accesul sãu, al familiei sale ºi al anturajului sãu la sifonarea banului public.

SI CE AI SA FACI ? AI SA............ORI AI SA............. MAI GRAMATICA AMBULANTA,TU AI FI UNUL DIN AIA CARE VOR,VOR VOR,DAR LA VIATA LOR NU AU DAT NIMIC,DAR EI VORRRRRRRRRR...........PAI HAI SA-TI DAU EU !!!!!!!!!!!!!!!!!!! MAI VREI ???????????


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 18:44

De la: gabigabi, la data 2009-09-18 17:36:30ca de obicei,ai bagatelizat totul ....datorita acestui fel de a trata totul la f...tui ma-sa, s-a transformat viata noastra intr-o gluma de prost gust ! ....raspusu-i ptr. tine @majuscula !

MS PT. RASPUNS.........FOARTE INTELIGENT,SI MAI AI PRETENTIA DE A AVEA SI TU ...........IAR DACA NU AI TE INTREBI DE CE ALTUL ARE IAR TU NU ? DE CE NU PUI PROBLEMA LA MODUL REALIST......NU MA DUCE CAPUL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 18:49

De la: 111dinu, la data 2009-09-18 17:50:40
De la: 9am056627, la data 2009-09-18 17:29:43
De la: black10131307, la data 2009-09-18 16:08:30
De la: gabigabi, la data 2009-09-18 15:48:43@blackule : hai sa zic si eu ca tine,desi tot astept o lamurire din partea lui despre : cum si-a cumparat fiica-sa cea mare acea casa de 6-700000 euroi ? muncesc blackule de o viata si n-am reusit din salariile noastre de proiectanti ,amindoi ( barbate-meu si cu mine ) mai mult de un apartament si o masina dacia la mina a doua,luata acum 10 ani ,atit ! ....cum a ajuns eba europarlamentar,ca sa nu-mi zici ca a fost pe bune sau ca ar merita o asemenea onoare !? ce afaceri invirte frate-sau si familia acestuia ,ca sa nu-mi spui ca iese fum fara foc ?! de ce o tine-n brate pe madam Udrea si-n schimb se poarta cu sotia lui ca un mirlan ....si nevasta-sa e chiar o finuta ! de ce-i trebuie acum si un guvern monocolor ? chiar nu se gindeste ca romanul dupa atitia ani in care s-a fript cu ciorba comunista,sufla si-n iaurtul democratiei noastre atit de originale si da astfel apa la moara celor care-l acuza de apucaturi dictatoriale ? sau nu-i pasa si daca e asa,e grav ! si de fapt este grav,foarte grav tot ce se-ntimpla,intrucit de la cei 87% citi au iesit la vot in '90 ,increderea in democratie,in institutiile statului s-a diminuat pina la cei 23-27% citi au fost la ultima votare ! asta-i reprosez in primul rind : tot comportamentul lui,demagogia,populismul lui si si minciuna ridicata la rang de politica de stat,ne-a furat speranta intr-o lume civilizata si democrata de tip european !




Gabi, cu tine imi face placere sa discut oricand, si la orice ora. Din pacate sunt la slujba si nu prea am timp. Voi intra diseara, poate foarte tarziu si o sa dezbat subiectul.

Merci pentru intelegere!


POT SA INCERC SA-TI RASPUND ,MAI BINE ZIS SA-MI SPUN SI EU PAREREA LA PROBLEMA ASTA CARE TE FRAMANTA GABI ?

IN PRIMUL RAND FATA CEA MARE A DOMNULUI PRESEDINTE TRAIAIAN BASESCU A CUMPARAT CASA DIN BANII DE PE UN PARTAJ PLUS DIFERENTA DATA DE PARINTI !!!!!!!!!

CUM A ESIT EBA EUROPARLAMENTAR ? DATORITA VOTURILOR DATE DE NOI TOTI........ESTE ADEVARAT CA SA FOLOSIT SI DE LOGISTICA PD-L,DAR ASTA NU E PROBLEMA PT. VOI EBA E PD=L ISTA SI AM AJUTATO DUPA CUM SE VEDE CU FOLOS............

FRATELE PRESEDINTELUI NU A FACUT NICI O AFACERE NELEGALA CI I SA INVENTAT AFACERI NELEGALE......... MAI AUZI CEVA ACUM ??? CREZI CA DACA 5% SA-R FI DOVEDIT REALE ACUZELE ZBERAU ACUM TOTI OAMENII LUI VOICULESCU SI AI LUI VANTU PLUS VOI TOTI AT-I FI FACUT SCURTA LA MANA DEMONSTRAND SI ACUZAND........

PRESEDINTELE NU A MINTIT NU E DEMAGOG E DOAR IUBIT DE POPOR,SI INTRADEVAR A ADUS ROMANIA IN UE .........

IN CEIA CE PRIVESTE CA TU NU AI REUSIT SA STRANGI IN VIATA ALATURI DE SOT DECAT UN APARTAMENT SI O MASINA SECAND,ASTA DOVEDESTE CAPACITATEA TA DE A FACE AFACERI, DE A ECONOMISI,SI CEL MAI IMPORTANT AI TRAIT IN ALTE TIMPURI........... ZI MS SI PT. ASTEA PT. CA NU MULTI LE AU ....................

SANT SIGUR CA NU VEI FI DEACORD CU MINE DAR ASTA E.................




Gabi, rãmân uimit de gândirea userului cifrã 9am056627. Este identic în raþionament cu userul "PDL la bine ºi la greu". Ca urmare voi repeta mesajul trimis userului cu nume de slogan politic.



"Ce dialog poþi iniþia cu un user democrat-liberal, când un slogan politic, („PDL la bine ºi la greu”), îi înlocuieºte numele, îi înlocuieºte personalitatea ºi sloganul devine reflecþia propriei existenþe?

Chiar aºa s-a ajuns cu umilinþa în partidul prezidenþial, încât, pentru o mângâiere pe creºtet, slugãrnicia a cãpãtat nuanþe fanatice ?

Dacã asemenea indivizi acceptã sã le fie terfelitã demnitatea umanã, eu nu accept. Acesta este ºi motivul pentru care Traian Bãsescu nu trebuie, din punctul meu de vedere, sã mai fie preºedinte.

Eu nu doresc în nici un fel ca în viitorul apropiat sã mi se atribuie numele unui cine ºtie ce slogan politic ºi, astfel înregimentat, sã-mi uit propriul eu ºi sã devin o banalã pancartã la defilarea politicã a liderilor democrat-liberali".

De câte ori aceºti fanatici îºi recitã "castravetele" prin injurãturi, mitocãnii, de atârea ori voi posta ºi eu acest mesaj.



MAI TARANTULA TU CAND TE PISI NU SE TOPESTE WC-UL ? CAND SCUIPI ,NU EXPLODEAZA COVOARELE DIN CASA ? TU VB. DESPRE SERVILISM ? DE CE NU VB. DESPRE URA DIN TINE,DESPRE FAPTUL CA VREI DAR NU STII CE ..... DE CE TE EXPRIMI DACA NU STII CE VREI SA SPUI ????? ESTI UN REFULAT CARE VREA DAR NU STIE CE.............STII BLACK A SPUS CA DACA TE-AR INTALNI NI TI-AR DA UN CAP IN GURA......NICI EU,DAR TEAS STRIVI SUB BOCANC CA PE O MOLIE,DEOARECE TU STRICI NUMAI LUCRURI BUNE................. HAI SIC....R !!!!!!!!!!!!!!!!!!


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
TRAIENEL

52 mesaje
Membru din: 11/09/2009
Postat pe: 18 Septembrie 2009, ora 19:25

ha, haa,haaa asa tata asa dati in presa ticalosita ! astupati-le gura la toti cei care ma critica, ce asta e democratie, sa critici seful statului ? mai black , mai majuscula m-am gandit la o melodie electorala ! ce ziceti de melodia lui minune dar transformata? " cine e pe primu' loc ? base , base " ha , haa , haaa ! ce-mi plac ideile mele ! vedeti ca ma intreaba astia de fiica mea cea mare de unde are 1 milion de euro ? ce dracu' sa le mai zic ? tot ii mint ca nu e momentu' ! dati-mi o minciuna sa ii mint pe ticalosii astia de ma critica !AVELO BAHTALO !


Pagini: << 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului basescu
Mergi la: