back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Existã viaþã dupã moarte?

 


 
Pagini: << 78 79 80 81 82 83 84 85 >> Sari la pagina:
 
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 3 Mai 2012, ora 14:14

De la: Musetel, la data 2012-05-03 11:15:11
De la: gabigabi2, la data 2012-05-02 16:37:14
De la: Musetel, la data 2012-05-02 16:21:19
De la: gabigabi2, la data 2012-05-02 08:51:17
De la: Silviu, la data 2012-05-01 19:12:06"a Pretinde ca astia sa Repare ce s-a stricat in 3,5 ani , pina la alegeri sau in toamna, e ABSURD !"

Am inteles ... mai vorbim despre asta peste 3, hai sa zicem 5 ani.
Desi, daca ma gandesc mai bine, si lor le-ar fi trebuit ... dupa Tariceanu si Nastase, vreo 10, 20 de ani sa repare ... da' asa a fost sa fie, sa repare Ponta dupa ei si dupa aia dinaintea lor care acum sunt inapoia lui ... la vreo juma' de metru in spate.

Dar, ma rog pentru sanatatea ta, mamaita ... sa te gasesc cu toate balamalele la locul lor.


suntem total dar, deh : fiecare schimbare de guvern si de "culoare " ,s-a facut fara a se preda gestiunea si e un talmes-balmes total desi, sunt convinsa ca daca s-ar face un audit pe fiecare minister in parte se poate stabili exact cine si ce a facut si trage la raspundere vinovatul/ ii !
dar, hai la politice sa-i lasam in pace pe oamenii astia !

Dupa ce ati epuizat politica interna, treceti la cea europeana, mondiala, aveti ceva de lucru, zic eu...
Bun, eu raman departe de politica de orice natie, interna sau mondiala, departe de dogme bisericesti religioase, departe de certuri...Hmm...pai da' ce cucu mai vorbesc atunci cu voi?
Ma duc la fazan si la sudoku...ups ca din ala nu este....ma duc sa ma plimb in ploaie....:)


hai, treci la sect. Politica si spune-ne cam ce-i in Franta, daca stii si vrei sa spui , nu de alta, dar oricit am crede ca nu ne intereseaza, suntem asa un tot Unitar si depindem unii de altii , incit ce se-ntimpla acolo influenteaza UE si ce-i in com. europeana ne influenteaza si pe noi !


Momentan sunt prezidentialele, aseara a fost marea dezbatere intre cele doua parti, televizata si urmarita de lumea intreaga. Duminica este cel de-al doilea scrutin, francezii vor alege presedintele republicii. Riscul de a cadea precipitatii in acea zi este de aproape suta la suta, pe tot teritoriul hexagonului, deci francezii vor avea umbrelele la ei pe toata perioada week-end-ului.
In rest, ce sa va spun? Romanii suntem catalogati deseori drept ceea ce nu suntem, dar asta nu e o noutate. Ca sa obtinem ceva, necesita dublul efort: atingerea obiectivului concomitent cu castigarea increderii. Odata depasita etapa cu castigarea increderii, dupa teste si fapte, avem parte de stima, respect, acceptare. Unii se mentin sceptici. Legea ramane lege, este aplicata si este echitabila. Sistemul de asistenta sociala este foarte bine pus la punct, la fel sistemul bancar. La nivel de impozitare, Franta, alaturi de Suedia, retine recordul in Europa. Momentan. Somajul a crescut in ultima perioada, o gramada de societati care isi inchid portile pentru a se instala in alte tari cu mana de lucru mai ieftina. Sunt multe de povestit, dar pe rand, le abordam, daca vreti si vi se pare interesant ca subiect de discutie, promit sa fiu echitabila si va anunt, nu intru in polemici, din principiu; :)


poti deschide tu un topic pe subiectul asta si te voi urma....da, am vazut si noi la Tv fragmente din confruntarea de aseara ! Sarcozy era cam nesigur pe el si cam agitat !


Fosta membra 9am.ro

1254 mesaje
Membru din: 8/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Mai 2012, ora 14:16

De la: Musetel, la data 2012-05-03 11:15:11
De la: gabigabi2, la data 2012-05-02 16:37:14
De la: Musetel, la data 2012-05-02 16:21:19
De la: gabigabi2, la data 2012-05-02 08:51:17
De la: Silviu, la data 2012-05-01 19:12:06"a Pretinde ca astia sa Repare ce s-a stricat in 3,5 ani , pina la alegeri sau in toamna, e ABSURD !"

Am inteles ... mai vorbim despre asta peste 3, hai sa zicem 5 ani.
Desi, daca ma gandesc mai bine, si lor le-ar fi trebuit ... dupa Tariceanu si Nastase, vreo 10, 20 de ani sa repare ... da' asa a fost sa fie, sa repare Ponta dupa ei si dupa aia dinaintea lor care acum sunt inapoia lui ... la vreo juma' de metru in spate.

Dar, ma rog pentru sanatatea ta, mamaita ... sa te gasesc cu toate balamalele la locul lor.


suntem total dar, deh : fiecare schimbare de guvern si de "culoare " ,s-a facut fara a se preda gestiunea si e un talmes-balmes total desi, sunt convinsa ca daca s-ar face un audit pe fiecare minister in parte se poate stabili exact cine si ce a facut si trage la raspundere vinovatul/ ii !
dar, hai la politice sa-i lasam in pace pe oamenii astia !

Dupa ce ati epuizat politica interna, treceti la cea europeana, mondiala, aveti ceva de lucru, zic eu...
Bun, eu raman departe de politica de orice natie, interna sau mondiala, departe de dogme bisericesti religioase, departe de certuri...Hmm...pai da' ce cucu mai vorbesc atunci cu voi?
Ma duc la fazan si la sudoku...ups ca din ala nu este....ma duc sa ma plimb in ploaie....:)


hai, treci la sect. Politica si spune-ne cam ce-i in Franta, daca stii si vrei sa spui , nu de alta, dar oricit am crede ca nu ne intereseaza, suntem asa un tot Unitar si depindem unii de altii , incit ce se-ntimpla acolo influenteaza UE si ce-i in com. europeana ne influenteaza si pe noi !


Momentan sunt prezidentialele, aseara a fost marea dezbatere intre cele doua parti, televizata si urmarita de lumea intreaga. Duminica este cel de-al doilea scrutin, francezii vor alege presedintele republicii. Riscul de a cadea precipitatii in acea zi este de aproape suta la suta, pe tot teritoriul hexagonului, deci francezii vor avea umbrelele la ei pe toata perioada week-end-ului.
In rest, ce sa va spun? Romanii suntem catalogati deseori drept ceea ce nu suntem, dar asta nu e o noutate. Ca sa obtinem ceva, necesita dublul efort: atingerea obiectivului concomitent cu castigarea increderii. Odata depasita etapa cu castigarea increderii, dupa teste si fapte, avem parte de stima, respect, acceptare. Unii se mentin sceptici. Legea ramane lege, este aplicata si este echitabila. Sistemul de asistenta sociala este foarte bine pus la punct, la fel sistemul bancar. La nivel de impozitare, Franta, alaturi de Suedia, retine recordul in Europa. Momentan. Somajul a crescut in ultima perioada, o gramada de societati care isi inchid portile pentru a se instala in alte tari cu mana de lucru mai ieftina. Sunt multe de povestit, dar pe rand, le abordam, daca vreti si vi se pare interesant ca subiect de discutie, promit sa fiu echitabila si va anunt, nu intru in polemici, din principiu; :)

Predarea gestiunii intre guverne ?Pai Guvenul Ungureanu a fost un tampon pentru stergerea urmelor Guvernului BOC-UDREA-BASESCU si trucarea viitorilor in ale gestiunii mostenite......!Mai are balta peste.....

Raporteaza abuz de limbaj
http://www.youtube.com/watch?v=F1SBPwpj4Kc http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=TA3FvTSnqFI http://www.youtube.com/watch?v=DuX41-2HAYU&feature=related
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 3 Mai 2012, ora 14:20

De la: CONDOR, la data 2012-05-03 14:12:17Sa fim sanatosi si sa ne dansam tangoul vietii !
www.youtube.com/watch?v=s3XrngpBgFU&feature=related[/quote]
Iar daca ratam tangoul, ezitand asupra pasilor, ne ramane ....
www.youtube.com/watch?v=bjgFH01k0gU


''Dacã ar trebui sã scriu o carte de moralã, primele 99 de pagini le-aº lãsa goale ºi pe a o suta aº scrie: "Existã o singurã datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 3 Mai 2012, ora 14:21

cred ca ai dreptate

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 3 Mai 2012, ora 14:44

De la: gabigabi2, la data 2012-05-03 07:33:09
De la: _Dorina_, la data 2012-05-02 17:39:28
De la: gabigabi2, la data 2012-04-30 18:19:37da @Dorina , dar asta ar ridica o intrebare, daca e asa cum spui tu : CUM a evoluat omenirea, daca fiecare om a luat-o de la inceput si nimic nu se transmite din generatie-n generatie, ca sa se faca saltul calitativ prin Acumulari cantitative ?
cit despre ceea ce ai spus cu pruncii pierduti si crescuti de animale sau de parinti bestii, ce-i tin incuiati prin beciuri- ca vazuram si cazuri d'astea, in ce fel ar Contrazice teoria karmei ? ca nu o infirma de niciun fel !

si da, atita timp cit corpul este material si materia se deterioreaza intr-un proces normal, desigur ca mai si murim si corpul nostru reintra in circuitul natural, dar ceea ce ANIMA acest trup de carne, acel ceva ce este Etern , gind din gind Divin, vine si re-vine ciclic , caci asa cum pomul evolueaza de la saminta plantata pin' la fructul pe care-l produce, asa mi se pare si mie ca-i normal ca omul sa evolueze si " fructul " implinirii sale ca OM , devine gindirea pura , intorcindu-se-n CUVINT !

Doamna Gabi, nu am revenit cu completari sau cu idei personale din motive nu numai ideologice dar si pentru ca nu am gasit ceva scris care m-a impresionat si voiam sa-l aduc aici. Esenta era (din memorie), "... cand ne infiintam ca embrion primim si sufletul si moartea. Iar cand moartea ne dovedeste, isi semneaza si ea sfarsitul pentru ca fiecare are moartea sa si sufletul sau. Cred ca dezvolt ideea originala si o accept pentru ca nimeni, dar absolut nimeni nu a fost mort, sa se plimbe prin iad sau rai si apoi sa se reintoarca sa ne spuna cam ce e pe-acolo. Azi am urmarit un film artistic stiintific. Ma gandesc la Jules Verne care, pe baza acumularii experientelor si mai ales a cunoasterii tehnicilor si matematicii dezvoltate in timpul sau a putut sa-si imagineze ceea ce avea sa se realizeze mai tarziu. Cunostintele lui nu veneau din acumulari succesive ale bagajului altor suflete ci numai din munca, imaginatie si inteligenta. Cunostea fizica, matematica, astronomie si astrologie dar si chimie, dar si obiceiuri si ritualuri ale multor popoare. Tot ce vrem noi sa luam drept adevaruri din gandirea altora, altii mai filozofi, cu alte surse de cunoastere imbogatite datorita timpului in care vor trai, pot contrazice. Eu nu inteleg de ce noi luam tot ce au scris, ce si-au inchipuit altii ca ar fi si adevarat. Mintea noastra accepta ceva atunci cand nu vrea sa evolueze prin pura cunoastere, individuala. Atata timp cat eu gasesc un text (chiar nu mai stiu unde, dar l-am citit / pe atunci nu stiam ca ma voi folosi de el ca sa fi trebuit sa-l notez), ca atunci cand Hristos s-ar fi dus pe munte ca sa 'se inalte la cer" apostolii care l-au urmat au murmurat ca ar fi Toma ( sau cum l-o fi chemand pe unul din fratii sai) si ca e schimbat la fata. Faptul ca apoi a venit o boare si Hristos s-a inaltat, nu poate fi omeneste posibil. Eu scriu ce gandesc asa cum si Domniile voastre scrieti ce va imaginati, ce credeti sau ce ati acumulat din gandirea altora.


buna dimineata, Dorina !
am citit si eu acea cugetare....cred ca a scris-o Galina....deh, suflet de poet si citind-o mi-am adus aminte de povestea lui Ivan Turbinca .....eeeee, ce chestie ar fi sa avem o moarte d'asta personificata, care se tine dupa coada noastra si sa-i dam si noi porunca, asa ca el : pasol na turbinca, Vidma ! sau , ca-n povestea "Tinerete fara batrinete si viata fara de moarte " ,unde o vedem pe dinsa asteptindu-l cuminte, intr-o lada , pe printul ce atinsese ptr. un timp vesnicia !
desigur , in clipa in care ne nastem incepe sa ticaie ceasul biologic si , toate la timpul lor ,caci e un timp al copilariei , al adolescentei s.a.m.d pin' ce ne expira timpul personal ....

cit despre Jules Verne ....multe s-au scris despre el, inclusiv ca ar fi plagiat si ca ideea cu Nautillus , nu-i apartine, dar ptr. mine ,el este un exemplu foarte elocvent ca oamenii ca el sunt Suflete batrine, cu multe intrupari la activ si ca datorita acestui lucru avea acces la Informatiile de cel mai inalt nivel ...

bineinteles ca tu scrii ceea ce gindesti, asa cum si eu si altii, la fel si fiecare dintre noi reflecta prin scrisul lui , nivelul Intelegerii la care a ajuns si iar spun : ne intilnim cu cartile pe care le putem intelege si informatiile pe care le putem digera ....mai mult nu se poate si nu trebuie fortat ,caci mintea se poate fringe ....vorba aia : toate la timpul lor!


DORINA , unde pleci ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Mai 2012, ora 01:49

Predarea gestiunii intre guverne ? ..........
Audit ?

Foarte buna ideea domnului Ponta.
Mai ales ca ar fi o premiera.
In 2004 s-a facut audit si predarea gestiunii ?
L-a auditat cineva pe Iliescu ?
Dar pe Nastase ?
Da bine, asta cu auditul, e frumoasa, sforaitoare asa, pentru prosti in exclusivitate ...
Ce un intelege Ponta e ca notiunea de audit este inteleasa de foarte putini din cei care fac prate din electoratul lui.

Oricum, inceputul e grozav ...
Nici n-a fost investit si au marit deficitul bugetar pentru merirea salariilor bugetarilor.
Parca ziceau altceva, ca PDL-isti au indatorat tara, ca alea, alea ... pai marirea deficitului nu inseamna un grad mai mare de indatorare ? Nu mai sunt valabile textele pe care le spuneau despre ciuma portocalie cum o numeau ei ?

Vor sa privatizeze ei cuprul ... Ia, notati-va undeva suma pe care au cerut-o astia de la PDL si sa vedem cu cat o s-o dea USL-ul ... va mai amintiti de cate miliarde de euro vorbeau USL-istii ca ar valora Cuprumin ?

In fine, revenind la chestiunea cu salariile bugetarilor, se vede treaba ca minteau si Basescu si ungureanu si mint si astia de vor fi de azi la guvernare. Nu sunt bani pentru treaba asta, e an electoral, oricine era la putere, facea tot acelasi lucru, incerca sa cumpere voturile si altfel nu aveau cum s-o faca decat prin marirea deficitului bugetar.
Asa ca, de azi inainte, am plecat voiosi, pe urmele Greciei ...

Sa dea Bunul Dumnezeu sa ma insel !

Raporteaza abuz de limbaj
Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
Fosta membra 9am.ro

1400 mesaje
Membru din: 6/04/2012
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Mai 2012, ora 11:57

De la: Silviu, la data 2012-05-07 01:49:26Predarea gestiunii intre guverne ? ..........
Audit ?

Foarte buna ideea domnului Ponta.
Mai ales ca ar fi o premiera.
In 2004 s-a facut audit si predarea gestiunii ?
L-a auditat cineva pe Iliescu ?
Dar pe Nastase ?
Da bine, asta cu auditul, e frumoasa, sforaitoare asa, pentru prosti in exclusivitate ...
!




...hai sa traznesti ...Spinocio!

...da´le zici, nu jucarie.
...ti-a picat off-ul cu tronc pe auditul trambitat de ce che-vara asta, dar te-ntreb:
...cum se numea alianta DA , dreptate si adevar, cumva ?
...poi bine mai Spinocio, cine-i puteau impiedica pe do´n pres , si pe do´n primele motocliceanu sa-i auditeze pe bomborel si croncanel?.. madam tamara, si nino-nino iozefinoooo!?
...poi, unde-i adevarul economico-financiar, dar dreptatea, ochii plansi cer sa o vada mai Spinocio !

..hai sa trecem peste cele 27Mld€ datorie externa ale lui bombonel, dar te-ntreb, motociclistul cel viteaz, cate miliarde de euroi a trecut la datoria publica, fapt pentru care, tu Spinocio, ai platit taxe si impozite majorate,stii?..chiar dac-ai stii, nici chiar prost sa fii n-ai spune-o aciulea pe sleau, asa-i? dar cu deficitul de 5.5% pe o crestere ec. de 8% al tariciosului nu sufli o vorbulita, de ce ?

...dar sloganul cu care a castigat pdl-ul alegerile parlamentare, il mai stii ?
...cine l-a impiedicat pe do´npres si pe e.boc , evident, dupa ce dragul morto-cap stolo i-a fost aruncat prosopul, sa-i auditeze exercitiile bugetare ale tarticeanului ? ...poi si tarticeanu, a ridicat stacheta datoriei ext-int pe la vreo 51 Mld€, de ce nu l-a auditat onor prim bokpok!?

..., poi, nu l-au auditat pe tarticeanu motocicleanu, pen´ca vechii rivalii care l-au sustinut tacit intreg mandatul de prim, tocmai se aliase cu pdl-ul pres-ului la goviernare!
....buuuuuuun !...

...poi, chiar asa fara pic de rusine arunci cu afirmatiile pe forum mai Spinocio, si unde ti-ai gasit sa le proptinesti, tocmai aciulea pe topicul cu dusii de pe lumea ista, ti-e teama ca decedeaza pdl-ul si vrei sa te informezi prealabil daca or mai trai si dupa ?...

...bey Spinocio, nu toti cei ce poposim pe acest forum avem o memo d´aia care ne tine doar 3 pasi sau 3 zile, mai sunt si unii cu glagoria functionala in parametrii hiper-toxici pentru d´astia d´alde spinoci ca tine ciuriburiti!

...á-propos, daca ungureanu gafistul de la nici 3 zile, ar fi auditat guvernarea lui bokpok triptoloc, stii cam ce datorie int.-ext. ar fi rezultat din performanta guvernare a pdl-istilor presuiti ?

...sa stii, ca-ti pregaresc si tie un chetzel, special dresat, sa faca hatz-hatz la tine intari tur mincinos!


Fosta membra 9am.ro

80 mesaje
Membru din: 4/10/2010
Postat pe: 7 Mai 2012, ora 12:09

Si totusi...ma intreb si eu ca ultimul prost din tara....va fi viata dupa moarte in Romania?!?!.....


Fosta membra 9am.ro

1400 mesaje
Membru din: 6/04/2012
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Mai 2012, ora 12:36

De la: lenacata, la data 2012-05-07 12:09:12Si totusi...ma intreb si eu ca ultimul prost din tara....va fi viata dupa moarte in Romania?!?!.....



...dacat sa-ntrebi, mai bine puneai mana pe carte si invatai proverbu´:

..."din stejar, stejar rasare... dintr-un prost, un prost mai mare" !


Fosta membra 9am.ro

80 mesaje
Membru din: 4/10/2010
Postat pe: 7 Mai 2012, ora 13:53

De la: 9am_184, la data 2012-05-07 12:36:28
De la: lenacata, la data 2012-05-07 12:09:12Si totusi...ma intreb si eu ca ultimul prost din tara....va fi viata dupa moarte in Romania?!?!.....



...dacat sa-ntrebi, mai bine puneai mana pe carte si invatai proverbu´:

..."din stej

Nu, n-am pus mina pe carte. Timpul mi l-am dedicat cresterii oilor. Uneori, recunosc, puneam mina pe fluier si cintam o balada. Mereu aceasi balada in mii de variate. Pina a invatat-o muntii cu izvoarele, pasari si cimpiile.
Ma bucur ca tu ai pus mereu mina pe carte.
Nici nu ti-as fi raspuns, daca nu-mi jigneai copii. Nu se potriveste proverbul....una din fiice a luat doctoratul in literatura limbii romane, alta e viitor medic, imi invata f bine, alta e economist...
Tu le stii pe toate, ma bucur pentru tine, dar te intreb si eu, tot ca ultimul prost, mintea pe suflet cind o pui?..
Daca esti userul Mitcor, sa stii ca-ti citeam cu drag postarile. Erau tot inteligente dar fara rautate gratuita

Oricum nu ma supara niciodata un comentariu, de obicei nu socializez pe forum pentru a nu fi pusa la colt. Postez ce vreau si ..trec mai departe. Dar sint multi useri ce mi-s tare dragi.


gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 7 Mai 2012, ora 14:03

De la: lenacata, la data 2012-05-07 12:09:12Si totusi...ma intreb si eu ca ultimul prost din tara....va fi viata dupa moarte in Romania?!?!.....


hehehe, ce adinca e-ntrebarea ta si lasa-l pe mytcor, ca nu stiu ce catel rau l-a muscat si pe el de s'a turburat asa de tare !


Fosta membra 9am.ro

1400 mesaje
Membru din: 6/04/2012
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Mai 2012, ora 14:22

De la: lenacata, la data 2012-05-07 13:53:35:



...d´apai, prea cuvioasa si cucernica @lencata, daca nici de saga n-ai mai stii, atunci nu-i lucru curat, bag io sama ca-i vorba de vreo rapciuga la mijloc, da´nu-i bai mare, sai nici un bai n-a hi... ca-mi iau clopu, chimiru, brisca, si straitza cu proverbu-mpricinat si ma tot duuuc, une-o tapat surdu iapa, si chioru´neleapca !... amu io ce sa mai zac, la buna vedere, si ce-o zas gheo....ca m-oi rupturit la corasoana cu jelania !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Mai 2012, ora 07:53

De la: lenacata, la data 2012-05-07 12:09:12Si totusi...ma intreb si eu ca ultimul prost din tara....va fi viata dupa moarte in Romania?!?!.....


Eu ma intreb cat mai dureaza moartea ?


Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Mai 2012, ora 08:11

De la: Silviu, la data 2012-05-08 07:53:50
De la: lenacata, la data 2012-05-07 12:09:12Si totusi...ma intreb si eu ca ultimul prost din tara....va fi viata dupa moarte in Romania?!?!.....


Eu ma intreb cat mai dureaza moartea ?


Tare!!


,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 8 Mai 2012, ora 08:42

De la: Silviu, la data 2012-05-08 07:53:50
De la: lenacata, la data 2012-05-07 12:09:12Si totusi...ma intreb si eu ca ultimul prost din tara....va fi viata dupa moarte in Romania?!?!.....


Eu ma intreb cat mai dureaza moartea ?

pin' la adinci batrineti si p'orma-i tacere....zic unii, eu zic ca materia se reformuleaza si o luam de la-nceput !
dar, mai zilele trecute ai aruncat-o p'aia cu cresterea deficitului bugetar pe care o fac "astia" si iar m-am mirat ca voi nu ascultati decit B1 Tv si cititi doar EVZ .....Silviule, Base cu gura lui a spus ca a aprobat acum 4 LUNI un nou imprumut - si deci creste deficitul Nu din cauza USL.ului ....


Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Mai 2012, ora 09:23

De la: gabigabi2, la data 2012-05-08 08:42:14
De la: Silviu, la data 2012-05-08 07:53:50
De la: lenacata, la data 2012-05-07 12:09:12Si totusi...ma intreb si eu ca ultimul prost din tara....va fi viata dupa moarte in Romania?!?!.....


Eu ma intreb cat mai dureaza moartea ?

pin' la adinci batrineti si p'orma-i tacere....zic unii, eu zic ca materia se reformuleaza si o luam de la-nceput !
dar, mai zilele trecute ai aruncat-o p'aia cu cresterea deficitului bugetar pe care o fac "astia" si iar m-am mirat ca voi nu ascultati decit B1 Tv si cititi doar EVZ .....Silviule, Base cu gura lui a spus ca a aprobat acum 4 LUNI un nou imprumut - si deci creste deficitul Nu din cauza USL.ului ....


Cotoroanto, ai grija ce dai pe goarna, acum vi s-a implinit visul ... sunt la guvernare aia de-i slaveati voi cand era "ciuma portocalie" la putere ...
Ia sa vedem, o sa faca ce sustineati voi, prin preluari ?
Acum sa va vad !
Sa nu crezi ca o sa ascult cum o tineti pe-a voastra ca tot Basescu e de vina, ca nu stiu ce a facut cu luni sau ani in urma ...
Si sti de ce ? Pentru ca atunci cand va aminteam ce au facut alde Nastase si Iliescu, Constantinescu .... voi ziceati ca nu mai are importanta, ca n-a zis Base ca de indata ce-o sa vina la putere o sa traga-n teapa coruptii ? si nu i-a tras ? Si ca nu s-a tinut de cuvant, ca a promis si ca n-a facut si n-a dres ? Ca nu mai conteaza ce au facut aia dinainte, ca Basescu trebuie sa indrepte tot ce a fost stramb ? Ati uitat ce spuneati ? Printre injuraturi la adresa celor ca mine pe care-i numeati slugi portocalii ? Eu n-am uitat.
Asa ca, de acum inainte, fi cu ochii pe Ponta si Antonescu al tau, sluga galben-rosie ce esti !

Si, apropo de tema topicului, va reusi Ponta si USL sa aduca viata, sa resuciteze economia ?
Daca perioada PDL a fost moartea, va exista viata dupa moartea asta ?
Exista nuante de moarte ? E mai grea sau mai usoara ?
Dupa moarte se sfarseste totul sau exista nuante de decont ?
Sa fie moartea la fel ca viata, pe grade de satisfactie ?


Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
CR0N0S

1163 mesaje
Membru din: 5/06/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Mai 2012, ora 09:48

iar visati....?

Raporteaza abuz de limbaj
CR0N0S

1163 mesaje
Membru din: 5/06/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Mai 2012, ora 09:49

etnobotanicele

sunt "divina",asa a luat nastere si religia crestina

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 8 Mai 2012, ora 09:55

nu te mai enerva, ca-ti creste tensiunea ! continui sa cred ca Bas' si PDL au fost o tragedie ptr. Ro .....ca Bas' nu se dezminte si nici aseara nu a facut-o si a tinut sa le spuna noilor guvernanti ca el se va implica in continuare si nu care cumva sa umble la legile ce-au "reformat" RO .....si ca ei sunt in Opozitie cu el , ceea ce denota ca tot nu a inteles ca e al Tuturor si nu numai ai pedelistilor.....deci, vin vremuri la fel de grele ca si cele care au trecut !
care va sa zica tu vrei ca tot ce s-a praduit in 3,5 ani sa se repare AZI ! bine, nene, e bine si rezonabil !

Raporteaza abuz de limbaj
_geta_

271 mesaje
Membru din: 12/04/2012
Postat pe: 8 Mai 2012, ora 13:07

De la: Silviu, la data 2012-05-07 01:49:26Predarea gestiunii intre guverne ? ..........
Audit ?

Foarte buna ideea domnului Ponta.
Mai ales ca ar fi o premiera.
In 2004 s-a facut audit si predarea gestiunii ?
L-a auditat cineva pe Iliescu ?
Dar pe Nastase ?
Da bine, asta cu auditul, e frumoasa, sforaitoare asa, pentru prosti in exclusivitate ...
Ce un intelege Ponta e ca notiunea de audit este inteleasa de foarte putini din cei care fac prate din electoratul lui.

Oricum, inceputul e grozav ...
Nici n-a fost investit si au marit deficitul bugetar pentru merirea salariilor bugetarilor.
Parca ziceau altceva, ca PDL-isti au indatorat tara, ca alea, alea ... pai marirea deficitului nu inseamna un grad mai mare de indatorare ? Nu mai sunt valabile textele pe care le spuneau despre ciuma portocalie cum o numeau ei ?

Vor sa privatizeze ei cuprul ... Ia, notati-va undeva suma pe care au cerut-o astia de la PDL si sa vedem cu cat o s-o dea USL-ul ... va mai amintiti de cate miliarde de euro vorbeau USL-istii ca ar valora Cuprumin ?

In fine, revenind la chestiunea cu salariile bugetarilor, se vede treaba ca minteau si Basescu si ungureanu si mint si astia de vor fi de azi la guvernare. Nu sunt bani pentru treaba asta, e an electoral, oricine era la putere, facea tot acelasi lucru, incerca sa cumpere voturile si altfel nu aveau cum s-o faca decat prin marirea deficitului bugetar.
Asa ca, de azi inainte, am plecat voiosi, pe urmele Greciei ...

Sa dea Bunul Dumnezeu sa ma insel !

Basescu a spus: avem 5 miliarde euro si 7 miliarde lei pentru reintregirea salariilor! Ca e o problema de constiinta... Boc: Avem bani de salarii. Am promis din noiembrie ca vom reintregi salariile in iunie!(tocmai in preajma alegerilor!) dar a uitat sa prevada banii in bugetul pe acest an! Ungureanu: Am muncit si avem bani. Voiam sa intregim salariile incepand.... Georgescu: Nu sunt bani in buget prevazuti pentru cresterea salariilor dar am convenit cu Fondul si vom restitui banii in doua transe fara ca PIB-ul sa atringa cota limita de 3%! Ce au spus toti predecesorii? Ca, hai sa-l inecam pe Ponta inainte de a ajunge la instalarea in cladirea guvernului! Hai mai ungurenii mei, v-ati cam dezintegrat, ca unde nu-i substanta solida...
De asta nu progresam! De fiecare data cand cineva vrea sa faca un efort in plus pentru a evolua, gata! Se vine cu istoria! Ce3 are guvernul Ponta cu Nastase? Ni se atribuie si dupa milioane de ani pacatul stramosesc! Atunci cand vom renunta la el ne vom descoperi numai cu pacatele proprii! Nu credeti ca ar trebui inceput de cineva sa indrepte lucrurile? M-am saturat sa aud: si voi ati furat! Nici voi in 1990 nu ati fost mai breji, etc. Suferinta celor carora nu le convine Guvernul Ponta e aceea ca nu stiu cum sa-i oblojeasca orgoliul lui base' ca nu mai este prim-ministru ca a ajuns, bietul sa nu mai recunoasca nici culorile! Ori de atata portocaliu descompus vede peste tot numai ce-i dainuie in memorie?! A incercat el ceva la investire dar Ponta nu a retinut ci isi vede de treaba ca :
"Timpul vietii ni-i scurt
Hai sa-l facem curat,
Traiesc unii din furt,
Altii doar din ce-au dat,
Lovesc lasii pe bravi;......" Unde esti Paunescule cu dreptatea ta?

Raporteaza abuz de limbaj
Inteligent mai e timpul! Se surpa cum vrea el in viata mea rebela: Ma scol cand se termina visul; muncesc daca vreau, daca pot; si... si iubesc! Iubesc primavara ca doar ea imi numara anii!
Fosta membra 9am.ro

1400 mesaje
Membru din: 6/04/2012
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Mai 2012, ora 14:56

....ce-al e aurolaku, nu raspunde, il doare neuronu!..Muistisime Clantupant, taci ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1400 mesaje
Membru din: 6/04/2012
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Mai 2012, ora 14:57

De la: CR0N0S, la data 2012-05-08 09:48:22iar visati....?


...comatosii n-au vise!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 8 Mai 2012, ora 15:55

De la: _geta_, la data 2012-05-08 13:07:07
De la: Silviu, la data 2012-05-07 01:49:26Predarea gestiunii intre guverne ? ..........
Audit ?

Foarte buna ideea domnului Ponta.
Mai ales ca ar fi o premiera.
In 2004 s-a facut audit si predarea gestiunii ?
L-a auditat cineva pe Iliescu ?
Dar pe Nastase ?
Da bine, asta cu auditul, e frumoasa, sforaitoare asa, pentru prosti in exclusivitate ...
Ce un intelege Ponta e ca notiunea de audit este inteleasa de foarte putini din cei care fac prate din electoratul lui.

Oricum, inceputul e grozav ...
Nici n-a fost investit si au marit deficitul bugetar pentru merirea salariilor bugetarilor.
Parca ziceau altceva, ca PDL-isti au indatorat tara, ca alea, alea ... pai marirea deficitului nu inseamna un grad mai mare de indatorare ? Nu mai sunt valabile textele pe care le spuneau despre ciuma portocalie cum o numeau ei ?

Vor sa privatizeze ei cuprul ... Ia, notati-va undeva suma pe care au cerut-o astia de la PDL si sa vedem cu cat o s-o dea USL-ul ... va mai amintiti de cate miliarde de euro vorbeau USL-istii ca ar valora Cuprumin ?

In fine, revenind la chestiunea cu salariile bugetarilor, se vede treaba ca minteau si Basescu si ungureanu si mint si astia de vor fi de azi la guvernare. Nu sunt bani pentru treaba asta, e an electoral, oricine era la putere, facea tot acelasi lucru, incerca sa cumpere voturile si altfel nu aveau cum s-o faca decat prin marirea deficitului bugetar.
Asa ca, de azi inainte, am plecat voiosi, pe urmele Greciei ...

Sa dea Bunul Dumnezeu sa ma insel !

Basescu a spus: avem 5 miliarde euro si 7 miliarde lei pentru reintregirea salariilor! Ca e o problema de constiinta... Boc: Avem bani de salarii. Am promis din noiembrie ca vom reintregi salariile in iunie!(tocmai in preajma alegerilor!) dar a uitat sa prevada banii in bugetul pe acest an! Ungureanu: Am muncit si avem bani. Voiam sa intregim salariile incepand.... Georgescu: Nu sunt bani in buget prevazuti pentru cresterea salariilor dar am convenit cu Fondul si vom restitui banii in doua transe fara ca PIB-ul sa atringa cota limita de 3%! Ce au spus toti predecesorii? Ca, hai sa-l inecam pe Ponta inainte de a ajunge la instalarea in cladirea guvernului! Hai mai ungurenii mei, v-ati cam dezintegrat, ca unde nu-i substanta solida...
De asta nu progresam! De fiecare data cand cineva vrea sa faca un efort in plus pentru a evolua, gata! Se vine cu istoria! Ce3 are guvernul Ponta cu Nastase? Ni se atribuie si dupa milioane de ani pacatul stramosesc! Atunci cand vom renunta la el ne vom descoperi numai cu pacatele proprii! Nu credeti ca ar trebui inceput de cineva sa indrepte lucrurile? M-am saturat sa aud: si voi ati furat! Nici voi in 1990 nu ati fost mai breji, etc. Suferinta celor carora nu le convine Guvernul Ponta e aceea ca nu stiu cum sa-i oblojeasca orgoliul lui base' ca nu mai este prim-ministru ca a ajuns, bietul sa nu mai recunoasca nici culorile! Ori de atata portocaliu descompus vede peste tot numai ce-i dainuie in memorie?! A incercat el ceva la investire dar Ponta nu a retinut ci isi vede de treaba ca :
"Timpul vietii ni-i scurt
Hai sa-l facem curat,
Traiesc unii din furt,
Altii doar din ce-au dat,
Lovesc lasii pe bravi;......" Unde esti Paunescule cu dreptatea ta?


corect, foarte corect !

dar, am facut ce-am facut si am dat-o si aici pe politica ! ufffff

Raporteaza abuz de limbaj
_geta_

271 mesaje
Membru din: 12/04/2012
Postat pe: 8 Mai 2012, ora 22:55

De la: gabigabi2, la data 2012-05-08 15:55:41
De la: _geta_, la data 2012-05-08 13:07:07
De la: Silviu, la data 2012-05-07 01:49:26Predarea gestiunii intre guverne ? ..........
Audit ?

Foarte buna ideea domnului Ponta.
Mai ales ca ar fi o premiera.
In 2004 s-a facut audit si predarea gestiunii ?
L-a auditat cineva pe Iliescu ?
Dar pe Nastase ?
Da bine, asta cu auditul, e frumoasa, sforaitoare asa, pentru prosti in exclusivitate ...
Ce un intelege Ponta e ca notiunea de audit este inteleasa de foarte putini din cei care fac prate din electoratul lui.

Oricum, inceputul e grozav ...
Nici n-a fost investit si au marit deficitul bugetar pentru merirea salariilor bugetarilor.
Parca ziceau altceva, ca PDL-isti au indatorat tara, ca alea, alea ... pai marirea deficitului nu inseamna un grad mai mare de indatorare ? Nu mai sunt valabile textele pe care le spuneau despre ciuma portocalie cum o numeau ei ?

Vor sa privatizeze ei cuprul ... Ia, notati-va undeva suma pe care au cerut-o astia de la PDL si sa vedem cu cat o s-o dea USL-ul ... va mai amintiti de cate miliarde de euro vorbeau USL-istii ca ar valora Cuprumin ?

In fine, revenind la chestiunea cu salariile bugetarilor, se vede treaba ca minteau si Basescu si ungureanu si mint si astia de vor fi de azi la guvernare. Nu sunt bani pentru treaba asta, e an electoral, oricine era la putere, facea tot acelasi lucru, incerca sa cumpere voturile si altfel nu aveau cum s-o faca decat prin marirea deficitului bugetar.
Asa ca, de azi inainte, am plecat voiosi, pe urmele Greciei ...

Sa dea Bunul Dumnezeu sa ma insel !

Basescu a spus: avem 5 miliarde euro si 7 miliarde lei pentru reintregirea salariilor! Ca e o problema de constiinta... Boc: Avem bani de salarii. Am promis din noiembrie ca vom reintregi salariile in iunie!(tocmai in preajma alegerilor!) dar a uitat sa prevada banii in bugetul pe acest an! Ungureanu: Am muncit si avem bani. Voiam sa intregim salariile incepand.... Georgescu: Nu sunt bani in buget prevazuti pentru cresterea salariilor dar am convenit cu Fondul si vom restitui banii in doua transe fara ca PIB-ul sa atringa cota limita de 3%! Ce au spus toti predecesorii? Ca, hai sa-l inecam pe Ponta inainte de a ajunge la instalarea in cladirea guvernului! Hai mai ungurenii mei, v-ati cam dezintegrat, ca unde nu-i substanta solida...
De asta nu progresam! De fiecare data cand cineva vrea sa faca un efort in plus pentru a evolua, gata! Se vine cu istoria! Ce3 are guvernul Ponta cu Nastase? Ni se atribuie si dupa milioane de ani pacatul stramosesc! Atunci cand vom renunta la el ne vom descoperi numai cu pacatele proprii! Nu credeti ca ar trebui inceput de cineva sa indrepte lucrurile? M-am saturat sa aud: si voi ati furat! Nici voi in 1990 nu ati fost mai breji, etc. Suferinta celor carora nu le convine Guvernul Ponta e aceea ca nu stiu cum sa-i oblojeasca orgoliul lui base' ca nu mai este prim-ministru ca a ajuns, bietul sa nu mai recunoasca nici culorile! Ori de atata portocaliu descompus vede peste tot numai ce-i dainuie in memorie?! A incercat el ceva la investire dar Ponta nu a retinut ci isi vede de treaba ca :
"Timpul vietii ni-i scurt
Hai sa-l facem curat,
Traiesc unii din furt,
Altii doar din ce-au dat,
Lovesc lasii pe bravi;......" Unde esti Paunescule cu dreptatea ta?


corect, foarte corect !

dar, am facut ce-am facut si am dat-o si aici pe politica ! ufffff

M-am luat cu 'evenimentul' si nu mi-am mai dat seama unde ma aflu! Ma ierte cei care inca nu au aflat de la mine ca nu exista viata dupa moarte! E un fel de antiteza la 'exista moarte dupa viata?' Gabito, te pup draga de doua ori!

Raporteaza abuz de limbaj
Inteligent mai e timpul! Se surpa cum vrea el in viata mea rebela: Ma scol cand se termina visul; muncesc daca vreau, daca pot; si... si iubesc! Iubesc primavara ca doar ea imi numara anii!
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Mai 2012, ora 23:10

De la: lenacata, la data 2012-05-07 13:53:35
De la: 9am_184, la data 2012-05-07 12:36:28
De la: lenacata, la data 2012-05-07 12:09:12Si totusi...ma intreb si eu ca ultimul prost din tara....va fi viata dupa moarte in Romania?!?!.....



...dacat sa-ntrebi, mai bine puneai mana pe carte si invatai proverbu´:

..."din stej

Nu, n-am pus mina pe carte. Timpul mi l-am dedicat cresterii oilor. Uneori, recunosc, puneam mina pe fluier si cintam o balada. Mereu aceasi balada in mii de variate. Pina a invatat-o muntii cu izvoarele, pasari si cimpiile.
Ma bucur ca tu ai pus mereu mina pe carte.
Nici nu ti-as fi raspuns, daca nu-mi jigneai copii. Nu se potriveste proverbul....una din fiice a luat doctoratul in literatura limbii romane, alta e viitor medic, imi invata f bine, alta e economist...
Tu le stii pe toate, ma bucur pentru tine, dar te intreb si eu, tot ca ultimul prost, mintea pe suflet cind o pui?..
Daca esti userul Mitcor, sa stii ca-ti citeam cu drag postarile. Erau tot inteligente dar fara rautate gratuita

Oricum nu ma supara niciodata un comentariu, de obicei nu socializez pe forum pentru a nu fi pusa la colt. Postez ce vreau si ..trec mai departe. Dar sint multi useri ce mi-s tare dragi.


Felicitari d-na lenacata, ptr aceasta formidabila reusita in viata, cu copiii.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Mai 2012, ora 23:13

Unii spun ca nu exista viata dupa moarte. E posibil, fiindca nu exista moarte in felul in care o intelegem.
Unii se trezesc, altii adorm. Chiar sint 2 moduri, de functionare, dupa.....
Iar unii nu mai revin.....decit in cazuri speciale. Misionari, cu scopuri f mari.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Mai 2012, ora 09:05

Exista viata dupa moarte !
Doar ca, pentru fiecare dintre noi, dupa ce murim, viata altora isi continua cursul ... fara noi.
Daca voi mai continua sa exist, intr-o forma spirituala, voi vedea numai eu.
E o chestiune strict personala.
Pana atunci nu pot decat sa cred ca asa va fi.
Cu cat cred mai mult, cu atat sunt mai sigur.
Credinta este iar, o chestiune strict individuala.

Revenind un pic la politica ... Gabi, eu ti-am spus ce ai zis tu despre Base, pe el nu l-ai lasat 2, 3 ani ... l-ai injurat din prima, acum ti-ai schimbat parerile.
Ia, fi atenta un pic acisilea ... cand s-au operat reducerile cu 25% pentru bugetari, o buna parte dintre patroni au redus si ei salariile angajatilor ... reusind sa adanceasca criza, contribuind la ea, in tandem cu guvernul si reusind, unii dintre ei, sa faca bani frumosi din chestia asta.
Celor din privat, cine le da 8% ?
De ce premierul Ponta nu mareste salariul minim pe economie cu 8% ?
Pe cei din privat cine-i protejeaza ?

Va vad revoltati ca Basescu zice ca nu va sta pasiv ...
Cum vedeti voi presedintele Romaniei ? Ca pe o mimoza care sa nu faca nimic, sa nu se implice in nimic, nu zice nimanui nimic ...
Ce-ar trebui sa faca Presedintele ideal in opinia voastra, a celor care-l injurati pe presedintele actual ?

Cum trebuie sa vada bugetarii chestia asta cu marirea in doua transe, 8% in iunie si 7% in decembrie ? PDL sustine ca ar fi facut majorarea din iunie cu 15% ...
Bugetarul o sa calculeze cat pierde in 6 luni si voteaza PDL, sau se gandeste ca va mai primi restul in decembrie daca voteaza USL ?

In rest, s-auzim de bine.
Si sa iasa cum ziceti voi ...
Dar, daca nu va fi asa ?

Raporteaza abuz de limbaj
Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 9 Mai 2012, ora 09:46

De la: Silviu, la data 2012-05-09 09:05:30Exista viata dupa moarte !
Doar ca, pentru fiecare dintre noi, dupa ce murim, viata altora isi continua cursul ... fara noi.
Daca voi mai continua sa exist, intr-o forma spirituala, voi vedea numai eu.
E o chestiune strict personala.
Pana atunci nu pot decat sa cred ca asa va fi.
Cu cat cred mai mult, cu atat sunt mai sigur.
Credinta este iar, o chestiune strict individuala.

Revenind un pic la politica ... Gabi, eu ti-am spus ce ai zis tu despre Base, pe el nu l-ai lasat 2, 3 ani ... l-ai injurat din prima, acum ti-ai schimbat parerile.
Ia, fi atenta un pic acisilea ... cand s-au operat reducerile cu 25% pentru bugetari, o buna parte dintre patroni au redus si ei salariile angajatilor ... reusind sa adanceasca criza, contribuind la ea, in tandem cu guvernul si reusind, unii dintre ei, sa faca bani frumosi din chestia asta.
Celor din privat, cine le da 8% ?
De ce premierul Ponta nu mareste salariul minim pe economie cu 8% ?
Pe cei din privat cine-i protejeaza ?

Va vad revoltati ca Basescu zice ca nu va sta pasiv ...
Cum vedeti voi presedintele Romaniei ? Ca pe o mimoza care sa nu faca nimic, sa nu se implice in nimic, nu zice nimanui nimic ...
Ce-ar trebui sa faca Presedintele ideal in opinia voastra, a celor care-l injurati pe presedintele actual ?

Cum trebuie sa vada bugetarii chestia asta cu marirea in doua transe, 8% in iunie si 7% in decembrie ? PDL sustine ca ar fi facut majorarea din iunie cu 15% ...
Bugetarul o sa calculeze cat pierde in 6 luni si voteaza PDL, sau se gandeste ca va mai primi restul in decembrie daca voteaza USL ?

In rest, s-auzim de bine.
Si sa iasa cum ziceti voi ...
Dar, daca nu va fi asa ?


trombon, Silviule , caci nu vrei sa-ti aduci aminte ca in 2004 l-am votat pe Base si abia dupa vreo 2 ani vazind cum isi ataca propriul guvern ptr. care a facut atitea compromisuri , am inceput sa-mi pun intrebarea : CE VREA omul asta, de fapt ?
spre deosebire de cei ce au votat PD si pe Base , eu am votat PNL din alianta DA si nu mi-a cazut deloc bine Insistenta cu care jupinu' dorea ASIMILAREA PNL.ului , lucru intimplat apoi prin Tradarea lui Stolo cel inlocuit la prezidentiale si fuga la PD. cu un grup de tradatori ai Dreptei, caci atunci PD era un partid de Stinga....iti mai aduci aminte de asta si de toate discutiile de atunci ?
deci, i-am acordat si lui timp si credit suficient !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

2310 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Mai 2012, ora 10:51

De la: gabigabi2, la data 2012-05-09 09:46:09
De la: Silviu, la data 2012-05-09 09:05:30Exista viata dupa moarte !
Doar ca, pentru fiecare dintre noi, dupa ce murim, viata altora isi continua cursul ... fara noi.
Daca voi mai continua sa exist, intr-o forma spirituala, voi vedea numai eu.
E o chestiune strict personala.
Pana atunci nu pot decat sa cred ca asa va fi.
Cu cat cred mai mult, cu atat sunt mai sigur.
Credinta este iar, o chestiune strict individuala.

Revenind un pic la politica ... Gabi, eu ti-am spus ce ai zis tu despre Base, pe el nu l-ai lasat 2, 3 ani ... l-ai injurat din prima, acum ti-ai schimbat parerile.
Ia, fi atenta un pic acisilea ... cand s-au operat reducerile cu 25% pentru bugetari, o buna parte dintre patroni au redus si ei salariile angajatilor ... reusind sa adanceasca criza, contribuind la ea, in tandem cu guvernul si reusind, unii dintre ei, sa faca bani frumosi din chestia asta.
Celor din privat, cine le da 8% ?
De ce premierul Ponta nu mareste salariul minim pe economie cu 8% ?
Pe cei din privat cine-i protejeaza ?

Va vad revoltati ca Basescu zice ca nu va sta pasiv ...
Cum vedeti voi presedintele Romaniei ? Ca pe o mimoza care sa nu faca nimic, sa nu se implice in nimic, nu zice nimanui nimic ...
Ce-ar trebui sa faca Presedintele ideal in opinia voastra, a celor care-l injurati pe presedintele actual ?

Cum trebuie sa vada bugetarii chestia asta cu marirea in doua transe, 8% in iunie si 7% in decembrie ? PDL sustine ca ar fi facut majorarea din iunie cu 15% ...
Bugetarul o sa calculeze cat pierde in 6 luni si voteaza PDL, sau se gandeste ca va mai primi restul in decembrie daca voteaza USL ?

In rest, s-auzim de bine.
Si sa iasa cum ziceti voi ...
Dar, daca nu va fi asa ?


trombon, Silviule , caci nu vrei sa-ti aduci aminte ca in 2004 l-am votat pe Base si abia dupa vreo 2 ani vazind cum isi ataca propriul guvern ptr. care a facut atitea compromisuri , am inceput sa-mi pun intrebarea : CE VREA omul asta, de fapt ?
spre deosebire de cei ce au votat PD si pe Base , eu am votat PNL din alianta DA si nu mi-a cazut deloc bine Insistenta cu care jupinu' dorea ASIMILAREA PNL.ului , lucru intimplat apoi prin Tradarea lui Stolo cel inlocuit la prezidentiale si fuga la PD. cu un grup de tradatori ai Dreptei, caci atunci PD era un partid de Stinga....iti mai aduci aminte de asta si de toate discutiile de atunci ?
deci, i-am acordat si lui timp si credit suficient !


Tu nu esti un interlocutor ci unul care, intrebat de ceva, nu raspunde la ceva-ul ala ci isi debiteaza eternele ineptii, vorbind despre cu totul altceva si prezentand o realitate schimonosita, rastalmacita si scoasa din context.
Basescu nu si-a atacat propriul guvern, cum zici tu, ci pe guvernul PNL-Tariceanu care i-a tradat pe aia din PD si s-a inhaitat cu PSD, la fel ca azi. Cam asa a fost, dupa faimosul biletel in care Tari il ruga (dupa invataturile Iliesciene) sa-l faca scapat pe amicul Patriciu ...
Dar, ce sa-ti mai explic ... tu le vezi numai prin ura fata de Basescu.
Esti in stare sa schimonosesti orice ca sa reiasa ca Basescu e un demon.
Hai, pa !

Raporteaza abuz de limbaj
Un om inteligent poate spune de multe ori o prostie, dar un prost nu poate spune niciodata ceva inteligent.
Fosta membra 9am.ro

1400 mesaje
Membru din: 6/04/2012
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Mai 2012, ora 12:10

...asta iar delireaza de te da cu cucurumbaru-n sus, bate campii voios nevoie mare, el "raspunde" prompt si la obiect, dar stie sa-i traga de manecute pe altii atunci cand aia balmosesc.

...cum e cu auditul, cine l-a impiedicat pe do´n pres. sa-l auditeze pe tariceanu, dar pe nastase, si crezi, esti ferm convins, ca ponta ii va audita pe mru, si pe boc !?
...esti naiv , prost de-a binelea, sau imbecil cu acte-n regula ?...trollgoditule !

...nu, nu l-a atacat, si-a distrus propriul guvern, bonus, si partidul !
..care partid ?


Pagini: << 78 79 80 81 82 83 84 85 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Existã viaþã dupã moarte?
Mergi la: