back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Firme tepare

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
alincaba

138 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 19 Noiembrie 2008, ora 10:20

Pentru voi astia de aici.. jur ca merita saimi fak o firma:).. pai voi suntetzi primitori de tzepe edukatzi deja :)....

:) spor la tot


TJIC

4 mesaje
Membru din: 24/11/2008
Oras: Tg Mures

Postat pe: 24 Noiembrie 2008, ora 14:07

De la: feliciaraduca, la data 2008-08-03 00:01:00Si eu am luat teapa de la o firma de intermediere contracte de munca in strainatate din Tg.Mures:TRANSYLVANIA JOBS in ianuarie.Mi-au luat 600ron si am facut si un drum de vreo 800km dus-intors pana acolo cu masina.Au promis ca totul e ok,bla,bla pana cand neprimind nimic in schimbul banilor brusc au disparut nr.de telefoane(fix,mobil,fax),adresa de mail tot.Aveti grija mare!!!!!




Numele meu e Alex Ramadan, angajat al TJIC SRL(Transylvania Jobs International Consulting SRL).

In cazul in care doriti sa ne contactati, domnisoara/doamna Felicia, adresa noastra e Str. Mihai Viteazul nr 4, Targu Mures. Totodata, pe site-ul nostru: www.transylvania-jobs.com gasiti toate datele de contact, astfel incat nu au nici o justificare logica spusele dumneavoastra cum ca "am fi disparut".

Sunt foarte curios sa aflu cui si pentru ce anume ati platit suma de 600 de lei. Si daca ati platit intr-adevar 600 de lei respectivei firme, persoane fizice, etc.
Totodata, sunt si mai curios sa vad daca ne veti contacta. Noi am tot incercat, degeaba, in conditiile in care- si dumneavoastra stiti foarte bine asta- nu avem nici o implicare legala in situatia aceasta.

O zi buna!


TJIC

4 mesaje
Membru din: 24/11/2008
Oras: Tg Mures

Postat pe: 24 Noiembrie 2008, ora 14:23

Ar trebui sa relatati toata povestea. In primul rand nu Firma Transylvania Jobs v-a luat banii ci firma FINANCIAL CONSULTIN BROKER GROUP SRL din Satu Mare prin Dl. Andras Szabo, persoana de altfel cu care ati vorbit; chiar firma Transylvania Jobs a despagubit, toate cele 6 persoane aflate in aceeasi situatie, desii banii au fost ceruti si incasati de FINANCIAL CONSULTIN BROKER GROUP SRL, mai putin pe dvs, deoarce noi nu va putem gasi.
Deasemena puteti relata ca firma Transylvania Jobs a facut sesizari la ITM si Politie in legatura cu aceasta situatie, toti ce implicati stiu acest lucru si au semnat plangerile formulate de Transylvania Jobs si au fost instiintate de mersul anchetei si dupa ce au fost despagubiti de Transylvania Jobs.
Numerele noastre de telefon si adresa au fost afisate tot timpul pe site-ul nostru. Aceasta este poveste pe care ar fi fost de bun simt sa o relatati. Calin Stefanescu


mircea_ar32

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 1 Decembrie 2008, ora 08:09

De la: octav_paul, la data 2008-08-01 15:05:42 Ce ar fi daca fiecare din tara asta ar scrie firma de la care a luat teapa si cum? Macar asa sa ii atentionam pe restul sa stie cu cine au de a face!
Haideti sa facem asta, hai sa facem un bine tuturor.
Fiecare la un moment dat nu l-a platit firma, a se citi patronul, la un moment dat nu si-a primit bani de la o firma si chiar si-a luat teapa.


Eu unul am luat teapa de la Transformational Tehnology Consulting SRL cu sediul din Bucuresti cu 2500 ron. Am lucrat pe gratis timp de 2 luni jumate. Avertisment pentru cei care vor sa se angajeze acolo. Nu va angajati, evitati aceasta firma.


www_cercel29

5 mesaje
Membru din: 27/11/2008
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 08:44

nci o problema si eu am luat zeci de tzepe lucrez in constructi am 33 si nici acum nu am carte de munca nu mapuc inca sa enumar firmele care miau dat tzepa ca ar trbui sa insir o pagina dar cunoschind operarea pc ca imi ieste unhobi o sa creiez un site special pentru asta chiar luna asta o sa ma apuc sa lucrez la acest site daca mai ai sugesti poti sa ma contactezi pe id cercel29@yahoo.com


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 13 Decembrie 2008, ora 17:33

Despre firme tepare?!?Pai mai nimic de spus. Mai bine spus despre oamenii care lucreaza in acele firme. OOO !! Pai, sunt atatea de spus! Pai, daca iti cauti un loc de munca ce poti sa faci decat sa crezi in ceea ce spune cel cu care dai interviul. Iar daca acesta minte, asta ii. Tu poti doar sa-ti spui cererile si sa-l crezi ca totul va fi asa cum spune cel cu care ai fost la interviu.Nu-i asa, azazel ? Cam asa ca si cu un telefon: il cumperi dupa ce vezi oferta, faci abonamentul tot dupa oferta si te trezesti ca iti trimit un SMS prin care te invita sa participi la un joc in care poti castiga o anumita suma de bani. Si dupa ce participi, cu intrebari, de altfel, destul de simple, te trezesti ca nu-ti mai da nici un premiu; ba mai mult, iti blocheaza cartela pentru ca ai facut cost suplimentar prea mare !?! Asta este "Oferta firmei ORANGE" ! Una tare de tot: ti-ai cumparat apartamet in timp ce erai casatorit. Ai avut si un copil. Ea a mai avut un copil. I-ai intretinut pe amandoi. La un moment dat, te-ai imbolnavit si ... a decis sa divorteze. A depus actele. La autoritatea tutelara, a declarat ca sta intr-un apt cu "sotul, cumparat de acesta din banii mosteniti de el". Cu toate acestea, justitia ii accepta martorii la partaj care mint. Cine-i de vina? Oare justitia (stimata olivia_mis) care nu s-a "deranjat" sa se uite peste actele de la dosar... Si multe alte minciuni
Sau patroni care-ti promit ca te trimit la specializare si termina prin a te ... concedia. Toate se vor termina, nu vor ajunge departe cu minciuni


Fosta membra 9am.ro

195 mesaje
Membru din: 16/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Decembrie 2008, ora 14:10

EXISTA MAI FRATILOR ...

www.desprefirme.com/

si bune si rele. :)


ioanpop53

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Ianuarie 2009, ora 22:19

De la: octav_paul, la data 2008-08-01 15:05:42 Ce ar fi daca fiecare din tara asta ar scrie firma de la care a luat teapa si cum? Macar asa sa ii atentionam pe restul sa stie cu cine au de a face!
Haideti sa facem asta, hai sa facem un bine tuturor.
Fiecare la un moment dat nu l-a platit firma, a se citi patronul, la un moment dat nu si-a primit bani de la o firma si chiar si-a luat teapa.


Eu unul am luat teapa de la Transformational Tehnology Consulting SRL cu sediul din Bucuresti cu 2500 ron. Am lucrat pe gratis timp de 2 luni jumate. Avertisment pentru cei care vor sa se angajeze acolo. Nu va angajati, evitati aceasta firma.


raducu_nervosu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 25 Ianuarie 2009, ora 19:36

SC VEGA 93 SRL GALATI- ORELE SUPLEMENTARE LE EFECTUEZI DAR NU TI SE PLATESC SAU MARE PARTE DI N ELE SANT TAIATE PENTRU SIMLUL MOTIV CA S-A RAMASIN URMA CU PLANUL


romy_ivan

1 mesaj
Membru din: 25/01/2009
Postat pe: 25 Ianuarie 2009, ora 20:25

eu am lucrat la ce-a mai tepara si neserioasa firma de betoane deoarece nu am fost platit pe 2luni ,pentru c-a patronul spune numai minciuni la angajare iar cind se vede cu saci in caruta nu mai recunoaste si cauta motive din orisice sa te faca sa pleci.firma se numeste 4TE COMNS TRADE SRL iar patronul este cel mai mare tepar din citi am cunoscut.ASADR evitati aceasta firma.


Fosta membra 9am.ro

534 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 21:05

De la: maressalul, la data 2008-12-15 14:10:46EXISTA MAI FRATILOR ...

www.desprefirme.com/

si bune si rele. :)



da, foarte bun site-ul si are si un forum cu informatii bazate.

Merci de informatie.



Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 13:51

Firma max mara din bucuresti, nu da comisioanele promise chiar daca se face target-ul.


marcuaurelia58

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 14:57

spunea cineva ca a ramas cu 2 stoloni de capºuni. e totuºi bine, eu amplãtit
97,50 ron ºi nu a ramas nici unul pt ca erau toti putrezi. aviz amatorilor.


dhamzea

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Ianuarie 2009, ora 17:33

BBC RECRUITMENT din Brasov - firma de plasare a fortei de munca
hoti cu masca pe fatza
au inselat o gramada de oameni.
insa ceasul tic-tac, tic-tac, pana face pac !!!


ioanpop53

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Ianuarie 2009, ora 14:36

TEAPA MARE !!!!!!!!!!!!!!

Atentie cei ce vor sa se angajeze la SC EUROFLORING & CONSTRUCTION SRL, patron italian PENNISI MASSIMILIANO - "expert in constructii " ( nu a executat nici o cladire in viata lui...)

* "..................firma in plina ascensiune ....." - este falimentara !!!!!

** banii luati in avans de la clienti se cheltuie pe masini scumpe, baruri , femei ..... nu plateste salariile personalului, obligatiile la stat aferente...nu executa lucrarile contractate..un pericol pentru siguranta constructiilor, etc.

*** mai schimba locatia firmei... denumirea....atentie clienti !!!!!!!!!!!


ultras_mariuss

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Ianuarie 2009, ora 20:04

Si eu am luat teapa de la editura Erc Press din Bucuresti.Nu se lucreaza legal iar daca pleci adoi bani.Atentie la D-mnii Mihai Ghebrea si Cristi Balcan


ultras_mariuss

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Ianuarie 2009, ora 20:04

Si eu am luat teapa de la editura Erc Press din Bucuresti.Nu se lucreaza legal iar daca pleci adoi bani.Atentie la D-mnii Mihai Ghebrea si Cristi Balcan


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 12:52

Aici gasiti firme tepare "cu recunoastere oficiala:
www.ANTITEPARI.ro



office10_8

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Deva

Postat pe: 9 Februarie 2009, ora 22:11

Nu e teapa . E tepusa . si deranjeaza...
Kenvello
Promite 20% reducere de ziua ta de nastere dupa prezentarea unui act de identitate dar nu scrie "numai pentru anumite produse"
Sau e mai bine ca omul sa-si aleaga ce-si doreste,doar e ziua lui, iar apoi la casa sa fie informat ca nu se ofera reducere decat la produsele din noua colectie.
Mi-a lasat un gust amar , firma K. nu o consideram taraba lui Gheo din piata ca sa nu-si poata permite un cadou(pe care il promite) de 20 ron pentru un client ce face cumparaturi de la ea . Dar firma K . face o concurenta neloaiala tarabei , afisandu-si reduceri pe care nu le respecta.



office10_8

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Deva

Postat pe: 9 Februarie 2009, ora 22:14

Nu e teapa . E tepusa . si deranjeaza...
Kenvelo
Promite 20% reducere de ziua ta de nastere dupa prezentarea unui act de identitate dar nu scrie "numai pentru anumite produse"
Sau e mai bine ca omul sa-si aleaga ce-si doreste,doar e ziua lui, iar apoi la casa sa fie informat ca nu se ofera reducere decat la produsele din noua colectie.
Mi-a lasat un gust amar , firma Kenvelo . nu o consideram taraba lui Gheo din piata ca sa nu-si poata permite un cadou(pe care il promite) de 20 ron pentru un client ce face cumparaturi de la ea . Dar firma Kenvelo . face o concurenta neloaiala tarabei , afisandu-si reduceri pe care nu le respecta.



office10_8

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Deva

Postat pe: 12 Februarie 2009, ora 00:31

Trebuie sa revin. Firma Kenvelo (reprezentantul) si-a cerut scuze pentru greseala produsa. Pentru mine asta inseamna mult.


Fosta membra 9am.ro

54 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Februarie 2009, ora 14:57

In atentia soferilor de TIR,firma care da teapa TRANS BEST,cu sediul in incinta fostei autobaze 4 militari,linga ITIA(fosta),nici macar sa nu apelati la acesti sarlatani.


Fosta membra 9am.ro

54 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Februarie 2009, ora 15:03

Super teapa la PUBLITURISM(PUBLIROM)gaca mare prezentatoarea de la B1,s-au la ce "televizuina" mai este(MONICA STAN)fata de general sec.fata de patron..........in gasca cu VADUVA.......si multi altii,nu va incumetati,mai bine fumezi chistoace si mananci o coaja de paine uscata de cit sa ai de aface cu ei.


Wolf_ro2004

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Februarie 2009, ora 08:47

Atentie si la Sc Callbox Telecom. Firma in faliment dar care se va reface. Acolo este administrator Adrian Stefan un om care anuntza falimentul cu doua ore inainte de a da faliment!!!


giurea_marian

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Februarie 2009, ora 21:20

SC.GOUT ROMANIA SA firma condusa de un francez, cristophe longeac, nu plateste salariile angajatilor si mai rau nu plateste din martie 2008 concediile medicale ale unor angajate, care sau imbolnavit grav si dupa ce au fost operate s-au pensionat pe caz de boala dupa mai bine de 10 ani de activitate in aceasta firma.


Fosta membra 9am.ro

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Martie 2009, ora 11:15



renesmee

59 mesaje
Membru din: 14/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Martie 2009, ora 22:52

Da, exista asemenea "firme" pe piata si inca nenumarate! In toata tara!

Eu am lucrat acum 4 ani la o astfel de firma; avea si inca mai are sediul social in Rm. Sarat, se numeste DAS INDUSTRIAL GROUP S.R.L. si dadea teapa tuturor angajatilor atunci cand plecau din firma. Ori nu le mai dadeau salariul pe ultima luna lucrata, ori alte diverse sicane...Ca sa nu mai spun de faptul ca avea o multime de salariati fara forme legale (contract de munca sau conventie civila de prestari servicii), care sigur nu-si luau salariile corect si la timp! Chiar si eu, desi eram cea mai veche functionara din firma, cand am plecat, in conditii normale, prin demisie, cu preaviz, nu mi-am primit salariul integral pe ultima luna lucrata, ca sa nu mai vorbesc de comisionul din incasari, la care oricum nici nu mai visam!

Aveti grija! Au puncte de lucru si in alte localitati, nu numai in Bucuresti sau Rm. Sarat! Ocoliti-o!!!!!!!


renesmee

59 mesaje
Membru din: 14/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Martie 2009, ora 23:01

Pentru ALINCABA, (CU INTARZIERE),

Probabil ca si tu esti unul din patronii care dau tzepe angajatilor! Astfel se explica un asemenea raspuns sarcastic, daca nu chiar lipsit de bun simt! Daca intr-adevar asa este, iti doresc sa regreti amarnic ceea ce ai spus si sa ai parte de o situatie cel putin la fel de neplacuta, sa vezi cum e!


ioanpop53

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Martie 2009, ora 16:58

[###############


twincle

275 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 19 Martie 2009, ora 19:43

De la: antitepari, la data 2009-02-08 12:52:33Aici gasiti firme tepare "cu recunoastere oficiala:
www.ANTITEPARI.ro

din cite stiu eu ,trebuie sa ai abonament pt. antitepari ,dar cea mai mare firma care da tepe ,este din iasi , cu ramificatii mari la nivel de primarii ,iar acum a inceput sa ii prosteasca si pe cei din botosani ,si mai nou in bucuresti! cine doreste relatii, sa ma contacteze , si va promit niste materiale pe cinste ,cu nume ,date ,detalii ,nume patroni acte de la registrul comertului ,etc...etc...


teo
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului firme tepare
Mergi la: