back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Firme tepare

 


 
Pagini: << 6 7 8 9 10 Sari la pagina:
 
9am_3564

1 mesaj
Membru din: 28/02/2014
Postat pe: 28 Februarie 2014, ora 13:38

Salut,daca ai vreo stire pozitiva -sau de orice alta natura- legata de plecarea la munca in Germania cu ei,va rog frumos,contactati-ma si pe mine. viorelpop88@yahoo.it,va voi raspunde cu datele stiute pana in acest moment.Multumesc


Stefy_Si_Dorin_Man_1

1 mesaj
Membru din: 17/03/2014
Postat pe: 17 Martie 2014, ora 14:13

buna si eu vreau sa stiu acelas lucru. am semnat contract cu ei un grup de patru persoane si asteptam, dar cred ca asteptam multa teapa cine stieHuman resource & Recruitment Expert srl Oradea

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

185 mesaje
Membru din: 10/03/2014
Oras: Braila

Postat pe: 17 Martie 2014, ora 14:33

Offff , daca si numai daca sunteti la prima plecare afara riscati colaborarea cu vreo firma din tara asta nenorocita a noastra
Chiar si asa , cu toata disperarea , cautati sa fie cineva care ia comisionul din salariu , SI NU INAINTE ! .... asa cum e si normal de altfel ! Cand s-au vazut cu banu' la tescherea, 1 din 10 asa-zisi intermediari isi mai aduc aminte de ce au semnat...
Pentru Germania, daca stiti o boaba limba sau puteti comunica in engleza macar, luati legatura cu un consilier EURES din Germania, pe mail, care o sa va inscrie la Arbeitsagentur .
Prin Rrromania, nu stiu ce firma sa va recomand, poate Accent de la Cluj , dar aia se ocupa cu Belgia, nu Germania, si doar anumite meserii !
Gata, am trancanit prea mult .... e o singura regula : NICIODATA BANII INAINTE !

Raporteaza abuz de limbaj
"Daca nu lustrezi la vremea potrivita un slujitor fervent al unui regim dictatorial tocmai incheiat, acesta se va erija instantaneu in mare democrat si cunoscator al strategiilor de economie capitalista. Dar ei nu sunt decat niste propagandisti de profesie, strategi ai haosului, ai apelor tulburi, pregatiti sa-si aranjeze social beizadelele si neamurile. Treptat, societatea se polariza intr-un strat foarte restrans , transpartinic, al catorva familii de vechi nomenclaturisti, care vor avea tot...iar ceilalti, vor deveni sclavi pe plantatia celor dintai, intretinandu-le faradelegile, traiul opulent prin tari exotice si belsugul unei vieti indelungate. Altfel spus, cadavrele neingropate la timp incep sa intinereasca !"
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Iulie 2014, ora 14:26

De la: octav_paul, la data 2008-08-01 15:05:42 Ce ar fi daca fiecare din tara asta ar scrie firma de la care a luat teapa si cum? Macar asa sa ii atentionam pe restul sa stie cu cine au de a face!
Haideti sa facem asta, hai sa facem un bine tuturor.
Fiecare la un moment dat nu l-a platit firma, a se citi patronul, la un moment dat nu si-a primit bani de la o firma si chiar si-a luat teapa.


Eu unul am luat teapa de la Transformational Tehnology Consulting SRL cu sediul din Bucuresti cu 2500 ron. Am lucrat pe gratis timp de 2 luni jumate. Avertisment pentru cei care vor sa se angajeze acolo. Nu va angajati, evitati aceasta firma.
s-ar desfiinta orice activitate economica daca s-ar face asta,

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 17 Iulie 2014, ora 14:48

moaaama, da' cind insasi fam .prezidentiala da TZEAPA Romaniei si cetatenilor ei, ce ne facem ? inchidem " firma " si ne caram sau ca sa ne recucerim tzara ?

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 6 7 8 9 10 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului firme tepare
Mergi la: