back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Firme tepare

 


 
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
9am185647

4 mesaje
Membru din: 12/04/2010
Postat pe: 12 Aprilie 2010, ora 12:49

Domnule Calin Stefanescu poate ma lamuriti si pe mien cu o problema : Si eu m-am inscris la firma dumneavoastra pentru un loc de munac in starinatate si apoi m-am interesat la OPC si L ITM si acolo mi sa zis ca V-ati depus lichidarea deci puteti sa ma lamuriti si pe mine cum functioneaza firma dumneavoastra? Presupun ca nunteti fratele Ralucai Stefanescu cu care am vorbit eu ?.....


Transylvania_Jobs__TJIC

1 mesaj
Membru din: 13/04/2010
Postat pe: 13 Aprilie 2010, ora 15:52

TJIC S.R.L. este numele firmei este si mentionat pe site.
Daca v-ati inscris trebuia sa stiti numele firmei, mai ales ca nu trebuie sa platiti nimic pentru a va inscrie si pentru a aplica la un loc de munca.

www.transylvania-jobs.com este numele site-ului nu a firmei.

O zi buna

Raporteaza abuz de limbaj
9am185647

4 mesaje
Membru din: 12/04/2010
Postat pe: 14 Aprilie 2010, ora 15:14

Doamana care mi-a scris s-a semnat asa : ''Raluca Stefanescu
Transylvania Jobs - TJIC'' asta inseamna ca nu stiu cum se numeste firma nu?? Si care de cate ori ma suna se recomnanda Raluca Stefanescu de la Transilvania Jobs.....
Si eu nu am zis ca nu sunteti inscrisi la ITM doar ca mie de la ITM mi sa spus ca in 2 apriilie v-ati depus lichidarea.
Si ca aveti probleme si nu sunteti in regula.
Si nu e greu sa iti dai seama cat de ok este o firma din moment ce iti da 10 telefoane pe zi si insista foarte mult...asta probabil pana cand prostii platesc taxa si dupa aia dipareti.
Ce ciudat ca dupa ce am scris acest mesaj pe site doamna Raluca Stefanescu nu mi-a mai dat nici un telefon si nu ma mai stresat cu n-spe mii de mailuri pe zi..
Asa ca eu zic sa nu mai credeti ca lumea e asa naiva si ca daca ti se face o oferat de la o firma care te suna de 10 ori pe zi asta inseamna ca ei sunt foarte ok...se deduce fooaret usor ca sunt tepari
O zi buna si dumneavostra!

Raporteaza abuz de limbaj
bertha17_

1 mesaj
Membru din: 20/04/2010
Postat pe: 21 Aprilie 2010, ora 00:02

Am o oferta de lucru la firma "TRANSYLVANIA JOBS" si nu stiu daca nu cumva e TEAPA :|
VA ROG DATI-MI UN SFAT :) multumesc anticipat !

Raporteaza abuz de limbaj
TJIC

4 mesaje
Membru din: 24/11/2008
Oras: Tg Mures

Postat pe: 21 Aprilie 2010, ora 09:24

Numele meu e Alex Ramadan, angajat al TJIC SRL(Transylvania Jobs International Consulting SRL).

In cazul in care doriti sa ne contactati, domnisoara/doamna Felicia, adresa noastra e Str. Mihai Viteazul nr 4, Targu Mures. Totodata, pe site-ul nostru: www.transylvania-jobs.com gasiti toate datele de contact, astfel incat nu au nici o justificare logica spusele dumneavoastra cum ca "am fi disparut".

Sunt foarte curios sa aflu cui si pentru ce anume ati platit suma de 600 de lei. Si daca ati platit intr-adevar 600 de lei respectivei firme, persoane fizice, etc.
Totodata, sunt si mai curios sa vad daca ne veti contacta. Noi am tot incercat, degeaba, in conditiile in care- si dumneavoastra stiti foarte bine asta- nu avem nici o implicare legala in situatia aceasta.

O zi buna!

Raporteaza abuz de limbaj
TJIC

4 mesaje
Membru din: 24/11/2008
Oras: Tg Mures

Postat pe: 21 Aprilie 2010, ora 09:56

Buna ziua,

Nu stiu cine sunteti, domnisoara 9am185647 sustineti ca ati fost asaltata cu 10 telefoane pe zi si ca TJIC nu exista sau ca ar fi in lichidare.

Datele firmei sunt: J26/1437/2008
CUI: RO 24309535
Numar inregistrare la ITM: 50/04.05.2009, autorizat de MMFPS
Firma: SC TJIC SRL
Datele pot fi verificate online pe siteul Finantelor: www.mfinante.ro/

E bine sa nu postati informatii ireale, nefondate, doar de dragul trendului.

O zi buna
Raluca Stefanescu


Fosta membra 9am.ro

140 mesaje
Membru din: 31/10/2008
Oras: Cernavoda

Postat pe: 21 Aprilie 2010, ora 21:13

hai mai nu te mai ataca atat. pai mai scriau oamenii aia ceva de voi daca erati in regula, nu scriau.
si in alta ordine de idei, ca am citit si eu postarile lor, unde mama dracului s-a mai auzit sa mergi la munca cu asternutul si perna de acasa? m-am stricat de ras, clar sunteti tzepari!!!

Raporteaza abuz de limbaj
9am185647

4 mesaje
Membru din: 12/04/2010
Postat pe: 22 Aprilie 2010, ora 14:31

Nu am zis ca am fost asaltata :), ci pur si simplu dupa ce am aplicat la firma dumneavoastra ma sunati din ora in ora si imi trimiteati oferte pe mail si ati insistat exagerat.Desi eu v-am raspuns la mailuri si v-am spus ca in momentul in care o sa ma hotarasc la una din ofertele dumneavoastra o sa va sun eu.
Ca sa nu mai zic ca atunci cand nu mai raspundeam la telefon sunati de pe alte numere......si imi puneati nu stiu cate intrebari de genul : de ce nu vreti oferta respectiva , si asmd....mie nu mi se pare normal ca o firma serioasa sa strseze oamenii in halul asta , cand ma hotaram daca vreau oferta va anuntam eu.

Raporteaza abuz de limbaj
liviu_doru2008

87 mesaje
Membru din: 17/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Aprilie 2010, ora 14:39

Ce naiba firme sunt astea ? PLATESTI : drum , cari dupa tine cazarmament , vesela . Lemne sau butelie , aragaz nu ? TEPE !!!

Raporteaza abuz de limbaj
CREDINTA SI CALITATE !!!
economisire_creditare

37 mesaje
Membru din: 17/05/2010
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 17 Mai 2010, ora 14:31

Vrei o dobanda de pana la 28% la economiile tale dintr-un an, cu toate ca bancile comerciale ofera doar 7-8%?
Vrei sa primesti din partea statului o prima in valoare de pana la 250 de euro pe an?
Vrei un credit, cu dobanda fixa fara alte comisioane ascunse, 5% pe an?
Vrei o refinantare la un credit pe care deja il ai si la care platesti prea mult?
vrei o asigurare de viatza, non viatza?
Vrei sa venim noi la tine sa nu mai stai tu la coada la banca?


Daca crezi ca una din intrebarile de mai sus ti se adreseaza, nu te costa nimic, doar un telefon!


Contact:
Lucian Mirzoiu
economisire.creditare@yahoo.com
0768.005.639

P.S. : Poti sa economisesti cat vrei, cand vrei, nu exista nici o limita de varsta!!

Raporteaza abuz de limbaj
kolea_1

2 mesaje
Membru din: 6/06/2010
Postat pe: 6 Iunie 2010, ora 15:42

si eu am fost selectionat sa plec prin acs europe in cipru sant sau nu firma serioasa

Raporteaza abuz de limbaj
gerard

1100 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 11 Iunie 2010, ora 19:50

De la: octav_paul, la data 2008-08-01 15:05:42 Ce ar fi daca fiecare din tara asta ar scrie firma de la care a luat teapa si cum? Macar asa sa ii atentionam pe restul sa stie cu cine au de a face!
Haideti sa facem asta, hai sa facem un bine tuturor.
Fiecare la un moment dat nu l-a platit firma, a se citi patronul, la un moment dat nu si-a primit bani de la o firma si chiar si-a luat teapa.


Eu unul am luat teapa de la Transformational Tehnology Consulting SRL cu sediul din Bucuresti cu 2500 ron. Am lucrat pe gratis timp de 2 luni jumate. Avertisment pentru cei care vor sa se angajeze acolo. Nu va angajati, evitati aceasta firma.





Raporteaza abuz de limbaj
alicemitu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Iunie 2010, ora 00:15

Eu am luat teapa de la firma Clip Trade din Oradea. Incerc sa inmi recuperez banii de aproape 1 an de zile si ma amana mereu.

Raporteaza abuz de limbaj
realwahl

1 mesaj
Membru din: 7/12/2009
Postat pe: 21 August 2010, ora 23:35

Sunt multe firme care ofera locuri de munca in Cipru. Insa multe dintre ele sunt neserioase. Pe CyprusAlien, mai multi membrii s-au plans ca au luat teapa de la ACS Europe ( www.cyprusalien.com/forum/viewtopic.php?t=935&highlight=acs+europe ) si de la Eurolife ( www.cyprusalien.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=918&p=3228&hilit=e... ). Mare atentie!

Raporteaza abuz de limbaj
9am210757

1 mesaj
Membru din: 27/08/2010
Postat pe: 27 August 2010, ora 17:28

buna ziua,sunt interesat de acest personaj massimiliano pennisi,daca ma puteti ajuta cu ceva informatii despre el,astept un mesaj de la dumneavoastra,multumesc anticipat.

Raporteaza abuz de limbaj
9am243005

2 mesaje
Membru din: 17/10/2010
Postat pe: 17 Octombrie 2010, ora 21:01

Firma ACS Europe, acreditata ITM, cu sediul in Brasov, este neserioasa si in ceea ce priveste ofertele din Italia, nu numai din Cipru. Firma colaboreaza cu firma Il Fiore, din Roma. Comisionul pe care il ia in Romania este de 100 euro, bani pe care ti se da chitanta. Contractul semnat in tara nu intereseaza pe nimeni afara. In momentul ajungerii in Roma, patronul firmei (stimabilul domn Antonio), impreuna cu o fufa romanca, angajata sa satisfaca toate, dar absolut toate pretentiile boss-ului, iti aduce la cunostinta faptul ca valabilitatea contractului este nula pe teritoriul Italiei si esti pus sa semnezi un alt contract. La fel de avantajos pentru tine, dar care nu este semnat apoi de catre nimeni din firma, si care nu este decat un motiv in plus sa-ti ia comisionul aferent partii italiene (de 300 euro). Comision care, ulterior, am aflat ca este complet ilegal, acesta fiind si motivul pentru care nu ti se da chitanta, iar contractul este nul. Stimabila d-na Cristina, de la firma ACS Europe, iti spune ca in prima noapte vei dormi intr-o pensiune, cu masa asigurata. Ei bine, pensiunea este, de fapt, o saltea gonflabila, intinsa pe podeaua firmei Il Fiore, care se afla intr-o garsoniera, la parterul unui bloc din Roma. Ca si masa, ti se ofera o felie rece de pizza (nu o pizza). In cazul in care aveti ghinionul sa va aflati mai multe persoane in aceeasi zi in firma, trebuie sa cadeti la intelegere, sa vedeti care dintre voi doarme pe saltea si care pe masa . A doua zi, cel mai probabil esti trimis cu trenul, pe cheltuiala personala, in sudul Italiei (in Sicilia), stimabila d-na romanca vorbind despre faptul ca ti-a pus Dumnezeu mana in cap, familia la care vei merge sa lucrezi fiind foooarte buna. Ei bine, dupa cateva zile de lucru in Sicilia, afli (din cu totul alte surse) ca, de fapt, domnul Antonio nu ti-a gasit de lucru si ai fost trimis departe de Roma (in speranta ca nu mai ai bani sa te intorci), la una dintre cele 2 familii cu care Antonio colaboreaza: sora lui, aflata in Catania (si unde, in momentul de fata se afla 3 fete), ori la o alta cunostinta, intr-o localitate din apropierea Cataniei, San Giovanni la Punta, unde acum se afla 2 persoane. Bineinteles, in aceste case se lucreaza pentru masa si un pat, fara a avea contract, fara salariu.
Atat in contractul semnat in tara, cat si in cel semnat in Italia, se vorbeste despre faptul ca munca prestata este legala, cu asigurari sociale si de sanatate platite, iar salariul este de minim 600 euro (pentru nevorbitorii de italiana) sau 700 euro (pentru persoanele care cunosc limba). In cazul in care ai norocul sa ti se gaseasca de lucru de catre aceasta firma, salariul este de 400 euro/luna (cat ofera domnul Giuseppe, din Sicilia), iar munca este la negru. Desi nu se gasesc locuri de munca, firma continua sa aduca din Romania "fraieri" (printre care am fost si eu ), carora sa le ia banii si apoi sa-i lase de izbeliste. La ora actuala, in Italia se afla 5 romani (despre care cunosc amanunte), care asteapta unii de o luna si jumatate, altii de 1-2 saptamani, sa li se ofere un loc de munca. Acestea sunt persoane cu care stau de vorba, pe care le cunosc. Cati or mai fi, Dumnezeu cu mila! Am o multime de acte care dovedesc acest lucru, am facut reclamatii atasatului pentru probleme de munca din ambasada Romaniei la Roma, la ITM Brasov, la Ministerul Muncii, iar saptamana viitoare voi merge si la politia economica si garda financiara. Deci, fiti foarte atenti la aceasta firma, d-na Cristina fiind numai lapte si miere pana semnezi contractul si dai comisionul, dupa care, daca dai telefon din Italia sa intrebi ce se intampla de fapt, se folosesc cuvinte pe care cu greu le suporta chiar si hartia. Singura mea nedumerire: firmele astea cat dau, frate, spaga pe la ITM, de raman in continuare acreditate, desi isi bat joc de atata lume?
In cazul in care exista si alte persoane in aceeasi situarie, le stau la dispozitie cu nr. de telefon de la ambasada si alte informatii necesare. Nu am pretentia ca se va rezolva ceva, doar traim in Romania dar sper ca macar alte persoane, care isi pun speranta in aceste joburi, sa nu mai fie bataia de joc a acestor asa-zis firme.


buni66

65 mesaje
Membru din: 24/11/2009
Postat pe: 29 Octombrie 2010, ora 12:05

LUATI INTODEAUNA O DECIZIE INFORMATA! MAI ALES PE TIMP DE CRIZA.

www.trust-community.com/RaluSoare/Account/Register?hl=ro


Raporteaza abuz de limbaj
9am243005

2 mesaje
Membru din: 17/10/2010
Postat pe: 30 Octombrie 2010, ora 12:35

Din pacate a fost nevoie sa invat pe propria mea piele: in nici o tara din Europa NU este legal comisionul! Bineinteles, firmele tepare din Romania va vor vorbi despre " taxa pentru training", pe care va trebui sa o dati inainte de a incepe lucrul in tara aleasa de voi. Oameni buni, va spun din proprie experienta: NIMENI NU VA FACE TRAINING in tarile in care ajungeti (vorbesc despre joburile pentru muncitori necalificati din agricultura, silvicultura, constructii, ingrijit batrani, menaj). Este inca un motiv pentru a va lua banii, pentru ca nu se poate vorbi despre comision decat de la firma sau persoana care ofera un post de lucru, nicidecum de la persoana asa-zis "selectata" pentru post. Si mie mi s-a cerut comisionul de 300 euro, pe care a trebuit sa-l dau la destinatie (si pe care, din pacate, l-am si pierdut).
Firmele serioase NU CER NICI UN COMISION, indiferent cum este "botezat" acesta!

Raporteaza abuz de limbaj
liviu_doru2008

87 mesaje
Membru din: 17/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Octombrie 2010, ora 16:01

Lucrez in strainatate pe 5500 euro ca tehnician -supervizor pe instalatti mecanice , nu am dat un cent comision , sunt la al 7 lea contract afara , am lucrat mai ales in est si orientul apropiat, nici o firma serioasa nu cere nimic !

Raporteaza abuz de limbaj
CREDINTA SI CALITATE !!!
Sal_vator4

12 mesaje
Membru din: 14/10/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 11:33

De acord cu tine! Trebuie facute public faptele unor firme care folosesc forta de munca si nu o plateste. Eu propun ca actiunea de defaimare sau de denigrare sa se faca prin cele mai citite ziare!
Postat anuntul la rubrica DIVERSE sau Oferte de munca ar ajuta pe toti cei ce cauta de munca si /sau doresc sa fie informati......poate si a sugera la sediul tuturor ziarelor celor mai bine vandute, sa introduca inca o rubrica destinata special scopului de a posta aceste tipuri de anunturi....facandu-se cunoscut ca firma"cutarica" nu isi plateste salariatii/angajatii ....fie chiar de sunt pe post in regim de provizort sau sezonier.


.....
Sal_vator4

12 mesaje
Membru din: 14/10/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Noiembrie 2010, ora 11:59

In opinia mea, astfel de situatii trebuiesc facute publice si anuntate la cat mai inalt nivel...
poate un loc bun de "vizitat" sau de depus o plangere este: ministerul afacerilor externe ...sau mergeti cu plangerile pana la presedintele RO.
Cred ca nu i-ar place lui Basescu sa ii fie trimesi romani inapoi jupuiti de vlaga si fonduri financiare.
Brvo tie ca te zbati pentru a ii zgaltaii pe cei fraudulosi!
Trebuie mentionat cat mai vizibil tuturor ca nu trebuie sa semnati nici un document inaite de a-l citi si nu trebuie sa plecati din biroul in care ati semnat documentul respectiv fara o copie al acestuia semnat si de un reprezentant al persoanei juridice.....in speta firma.
Toate firmele au obligatia sa elibereze, la cere, copii dupa documentele elaborate si semnate de ambele parti. De cele mai multe ori iti pot fi trimese prin posta...dar mai bine "ce-i in mana nu-i minciuna!"



Raporteaza abuz de limbaj
.....
9am244359

2 mesaje
Membru din: 17/12/2010
Postat pe: 17 Decembrie 2010, ora 13:01

buna,eu am avut o prietena care a plecta prin transylvannia jobs,pe post de au pair,nu pot sa zik ca a luat tapa,deci prima data a ajuns la o familie unde copilul era violent avea probleme psihice dar apoi agentia a gasit un alt loc de munca unde acuma este perfect,deci nu stiu sigur,dar oricum nu recomand sa aveti incredere in agentii,sunt multe site uri unde iti gasesti loc de munca in strainatate si site uri pt au pair de asemenea

Raporteaza abuz de limbaj
9am244359

2 mesaje
Membru din: 17/12/2010
Postat pe: 17 Decembrie 2010, ora 13:02

acs europe este o firma tepara,si chiar este adevarat ,ei zic ca nu vrei sa lucrezi,dupa ce am lucrat 45 de zile fara zi libera 16-15 ore pe zi nici nu am fost platita,tot vina mea a fost,si prin agentia aceasta au mai venit doua fete romance si doua fete din bulgaria la acelasi restaurant care au patit acelasi lucru,am avut noroc cu unchiul meu din cipru altfel stateam pe drumuri fara bani fara nimik,pana la urma am plecat in cipru sa lucrez pentru ca nu avem bani nu pentru ca aveam prea multi de dat la agentii,si contractul ce semnezi in romania este zero,ese doar o bucata de hartie imprimata,dupa ce nu mi am primit salariul am aratat hartia de la agentie omului pentru cine am lucrat si el a zis ca nu a semnat nici o hartie nici nu stia de aceea hartie,peste cateva luni mi am gasit loc de munca intre-un hotel unde totul este perfec,si respect si contract si asigurare sociala si tot,am avut ghinionul sa vin pe timp de iarna in cipru cand turismul este mort,deci a fost foarte dificil sa imi gasesc apoi de lucru,pentru toti cei care ar vrea sa lucreze in strainatate nu apelati la agentie,eu am luat tapa de doua ori cu diferita agentie,nu se merita,credeam ca este mi sigur cu agentie dar nu este adevarat este mult mai periculos,ca un sfat:in hotelul unde am lucrat eu au evnit fete care si au gasit singur loc de munca,au trimis un cv la hotel si asa au fost acceptate fara sa arunce bani pe agentii,sau am prieten care a venit si a gasit chrie pe o luna si asa si a gasit loc de munca,pana la urma cu bania runcati pe acs europe si drumul in brasov si tot as fi platit aici doua luni de chirie,exista internet multe forumuri care te ajuta sa iti cauti un loc de munca,cel putin in cipru este usor mai ales pe sezon pe internet sunt multe oferte,si sunt agentii care te ajuta pe gratis,angajatorul plateste agentia sa ii gaseasca personal,bafta

Ai la dispozitie 5 minute si 29 secunde, pentru a-ti modifica comentariul!


Fosta membra 9am.ro

88 mesaje
Membru din: 3/12/2010
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 17 Decembrie 2010, ora 13:13

Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat ...... Curaaaaj ! Si eu am patit la fel , tot cu o firma , si tot in Cipru . Am stat pana la urma vreo 3 ani si stiu cat de greu este!

Raporteaza abuz de limbaj
9am246049

4 mesaje
Membru din: 6/03/2011
Postat pe: 6 Martie 2011, ora 13:01

De la: feliciaraduca, la data 2008-08-03 00:01:00Si eu am luat teapa de la o firma de intermediere contracte de munca in strainatate din Tg.Mures:TRANSYLVANIA JOBS in ianuarie.Mi-au luat 600ron si am facut si un drum de vreo 800km dus-intors pana acolo cu masina.Au promis ca totul e ok,bla,bla pana cand neprimind nimic in schimbul banilor brusc au disparut nr.de telefoane(fix,mobil,fax),adresa de mail tot.Aveti grija mare!!!!!




Si eu am luat teapa de la astia Transilvania jobs astept un contract de lucru pe vas de 4-5 luni de acuma si trebuia sa fiu plecat pana acuma cand sun la iei imi spun ca inca nu au venit contractele dar...........:-j ....................am pierdut eu 1 milion cu iei dar barim sa nu mai ia si altii teapa ca mine ca doar asa ii invatam minte salut

Raporteaza abuz de limbaj
9am246049

4 mesaje
Membru din: 6/03/2011
Postat pe: 6 Martie 2011, ora 13:04

De la: , la data 2008-11-13 16:53:57Ar trebui sa relatati toata povestea. In primul rand nu Firma Transylvania Jobs v-a luat banii ci firma FINANCIAL CONSULTIN BROKER GROUP SRL din Satul Mare prin Dl. Andrs Szabo, persoana de altfel cu care ati vorbit, chiar dinpotriva firma Transylvania Jobs a despagubit, totate cel 6 persoane aflate in aceeasi situatie, desii banii au fost ceruti si incasati de FINANCIAL CONSULTIN BROKER GROUP SRL, mai putin pe dvs, deoarce noi nu va putem gasii.
Deasemena puteti puteti relata ca firma Transylvania Jobs a facut sesizari la ITM si Politie in legatura cu aceasta situatie, toti ce implicati stiu acest lucru si au semnat plangerile formulate de Transylvania Jobs si au fost instintate de merul anchetei si dupa ce au fost despagubiti de Transylvania Jobs.
Numerele noastre de telefon si adresa au fost afisate tot timpul pe site-ul nostru. Aceasta este poveste pe care ar fi fost de bun simt sa o relatati. Calin Stefanescu


firma asta Transilvania jobs este o firma care traieste din tepe pe net ce sa ne mai ..............atat .

Raporteaza abuz de limbaj
9am246067

2 mesaje
Membru din: 7/03/2011
Postat pe: 7 Martie 2011, ora 13:09

a luat cineva tapa de la Saisonarbeitskraefte deutschland? sau Euressourcen din Germani a auzit cineva ? vreau sa inchie un contract cu ei dar nu stiu daca sunt ok.daca puteti sa ma ajutati pana nu semnez contractul,va multumesc

Raporteaza abuz de limbaj
9am246067

2 mesaje
Membru din: 7/03/2011
Postat pe: 7 Martie 2011, ora 13:13

a luat cineva tapa de la Saisonarbeitskraefte deutschland? sau Euressourcen din Germani a auzit cineva ? vreau sa inchie un contract cu ei dar nu stiu daca sunt ok.daca puteti sa ma ajutati pana nu semnez contractul,va multumesc

Raporteaza abuz de limbaj
9am246200

2 mesaje
Membru din: 12/03/2011
Postat pe: 12 Martie 2011, ora 14:50

va rog sa mi spuneti daca a plecat cineva cu eu ressourcen in Germania ,eu am semnat un contract cu ei printr-o firma din Arad si o zis sa astept ,inca nimic, deci este teapa? am luat teapa ,ca la tel nu mai raspunde nimeni

Raporteaza abuz de limbaj
User1000

1 mesaj
Membru din: 30/07/2011
Postat pe: 30 Iulie 2011, ora 18:04

Se pare ca obiceiurile raman. Mesajul tau e din 2008 dar eu am probleme acum in 2011. Am luat un telefon de la ei. Acasa am constatat ca desi e un telefon scump nu au meniu in limba romana. L-am dus la service-ul lor ca sa imi puna meniul in romana. Dupa ce am vazut ca dureaza cam mult instalarea softului pentru romana le-am comunicat ca doresc sa le returnez telefonul, asa cum prevede legea.
Dupa ce a stat in service la ei 2 saptamani mi-au comunicat ca telefonul s-a zgariat si nu imi pot returna banii. Asa ca i-am dat in judecata si acum astept sa decida instanta!. ATENTIE PENTRU CEI CARE CUMPARA DE LA QUICMOBILE!
Procesul va fi in septembrie .... va voi tine la curent!

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului firme tepare
Mergi la: