back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Firme tepare

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
octav_paul

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tg Mures

Postat pe: 1 August 2008, ora 15:05

Ce ar fi daca fiecare din tara asta ar scrie firma de la care a luat teapa si cum? Macar asa sa ii atentionam pe restul sa stie cu cine au de a face!
Haideti sa facem asta, hai sa facem un bine tuturor.
Fiecare la un moment dat nu l-a platit firma, a se citi patronul, la un moment dat nu si-a primit bani de la o firma si chiar si-a luat teapa.


Eu unul am luat teapa de la Transformational Tehnology Consulting SRL cu sediul din Bucuresti cu 2500 ron. Am lucrat pe gratis timp de 2 luni jumate. Avertisment pentru cei care vor sa se angajeze acolo. Nu va angajati, evitati aceasta firma.


moi

21 mesaje
Membru din: 10/07/2008
Oras: Baia Mare

Postat pe: 1 August 2008, ora 18:39

O initiativa f tareeee!! Promit sa revin cu update!


a_m_p_ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 10:33

si eu am luat teapa cu tichetele de masa pe perioada 01.08.2007 - 22.10.2007 si salariul pe octombrie de la firma star technology srl din hunedoara.i-am actionat in judecata, am o sentinta definitva si investita cu formula executorie, dar patronul nu mai e de gasit. asa ca atentie.


ecologos23

102 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 August 2008, ora 12:03

pai cine sunt acesti ptroni decat niste excroci nu oameni de afaceri care sa gandesca pe termen lung, trag tepe la toata lumea si dispar in neant dasi daca punem mana pe ai iese ca la 1907- apropo de carte alui Rebreanu e ma ocup de doamnele patroane!


ConstructiiCase

4 mesaje
Membru din: 29/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 August 2008, ora 12:11

Eu am luat mare teapa de fundatia SOCIETA CLUB UNESCO am oferit servicii tipografice in valoare de 27.678 euro + T.V.A (factura semnata si contract semnat ).


www.constructii-locuinte.ro
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 August 2008, ora 14:44

Eu am dat o teapa profesoarei de geografie , care nu m-a prins copiind la teza


marianarmarica

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 15:04

Legat de topica forumului am si eu ceva de spus; sunt din pitesti si am lucrat la firma CARTING PRO cam trei luni dintre care intr-o luna si jumatate am facut, fara sa vreau, voluntariat.Am vazut acolo persoane false, mincinoase, dependente si barfitoare. Ce m-a deranjat este voluntariatul facut, minciunile si lipsa de profesionalism pe banda rulanta ale sefului care nu stie sa fie sef (nu stabileste o limita intre sef si angajat, nu stie sa evalueze, nu stie sa conduca o echipa si este foarte inflluentabil). O sectie a firmei nu stie exact cum trebuie sa isi faca treaba. Nu m-a afectat experienta, am invatat din ea, si cu siguranta ca pot mult mai mult, am plecat, mai ales ca acea sectie ar putea fi desfiintata, in acest ritm de functionare.


omul_bun2000

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 2 August 2008, ora 15:34

la greu an romania i-ei teapa de-la marea majoritate de mari si renumite firme Teapa este un hobi pentru a supravietui ....


dva7705

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 17:35

Firme tepare? STANDARD SNACKS sau mai nou GENERALFOOD SERVICES cred ca este cea mai mare! Aviz amatorilor!!!


fioreloprody

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 2 August 2008, ora 20:08

DACA MERGETI LA MARE AVETI GRIJA CU FIRMA :FIRST-FACE-MODELS NE-AU TRAS O TEAPA DE 200 DE EURO.SE OCUPA CU MODELINGUL SI A ZIS CA BAIATUL ARE SANSE SI BLA BLA CA DACA PLATIM SUMA DE 200 DE EURO VA INTRA INTR-UN PROGRAM DE MODELING SI VA FI INVATAT CA SA POATA AJUNGE IN LUMEA MODELINGULUI.NU AM ZIS CA GATA E MODEL DAR PENTRU BANII ASTIA AM ZIS CA SE MERITA SA INVETE PREZENTA SCENICA SI ALTELE NU MA GANDEAM LA CE AU ZIS EI CA VA FACE RECLAME SI VA INCASA O PARTE DIN BANI,NICIODATA ERAM MULTUMIT SA FACA MACAR CATEVA SEDINTE DAR A TRECUT ANUL SI AM PIERDUT BANUL.PRIMA DATA VA ABORDEAZA LA O SUMA MICA DE 50 DE LEI NOI VA FACE O POZA SI VEZI DOAMNE O PUN PE SITE CA AU UN SITE LA FEL CU NUMELE FIRMEI.APOI INCEPE TEATRU CA SE POATE FACE CEVA..................A MI-A MAI FACUT NISTE POZE PUSE INTR-O MAPA DE PLASTIC.DIRECTOAREA NU MAI RASPUNDEA LA TELEFON ,AM LUAT LEGATURA CU FIRMA SI A ZIS CA SA MAI ASTEPTAM CA MAI E TIMP APOI CA ALBUMUL A COSTAT CEI 200 DE EURO.
TEAPA

ALTA TEAPA PE CARE AM LUAT-O CU CAPSUNILE SA NU CREDETI CA SUNT ACELE CAPSUNI DIN POZE CATARATOARE AM DAT 60 DE LEI NOI SI AM RAMAS CU 2 STOLONI DI 5 CARE UNU A FACUT 3 CAPSUNI MICI VA POT DA POZE SUNT NISTE MINCIUNI O SA SUN SA VAD CE AU DE SPUS.


FIORELO
cipryan_mona

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Roman

Postat pe: 2 August 2008, ora 20:46

BUNA. DACA ESTI DIN ROMAN JUD NEAMT,FEEERITIVA DE FIRMA '' SC SABUS ZIS SI UMBRELUTA'' SEDA TEPE LA SALAR. NU SE DA LIBERE, CONCEDII,SE MUNCESTE MULT PESTE8,ORE.


mariana_ungu

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 2 August 2008, ora 23:02

De la: octav_paul, la data 2008-08-01 15:05:42 Ce ar fi daca fiecare din tara asta ar scrie firma de la care a luat teapa si cum? Macar asa sa ii atentionam pe restul sa stie cu cine au de a face!
Haideti sa facem asta, hai sa facem un bine tuturor.
Fiecare la un moment dat nu l-a platit firma, a se citi patronul, la un moment dat nu si-a primit bani de la o firma si chiar si-a luat teapa.


Eu unul am luat teapa de la Transformational Tehnology Consulting SRL cu sediul din Bucuresti cu 2500 ron. Am lucrat pe gratis timp de 2 luni jumate. Avertisment pentru cei care vor sa se angajeze acolo. Nu va angajati, evitati aceasta firma.


mariana_ungu

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 2 August 2008, ora 23:04

De la: mariana_ungu, la data 2008-08-02 23:02:47
De la: octav_paul, la data 2008-08-01 15:05:42 Ce ar fi daca fiecare din tara asta ar scrie firma de la care a luat teapa si cum? Macar asa sa ii atentionam pe restul sa stie cu cine au de a face!

Haideti sa facem asta, hai sa facem un bine tuturor.

Fiecare la un moment dat nu l-a platit firma, a se citi patronul, la un moment dat nu si-a primit bani de la o firma si chiar si-a luat teapa.





Eu unul am luat teapa de la Transformational Tehnology Consulting SRL cu sediul din Bucuresti cu 2500 ron. Am lucrat pe gratis timp de 2 luni jumate. Avertisment pentru cei care vor sa se angajeze acolo. Nu va angajati, evitati aceasta firma.


Am luat teapa de la firma NIVALIS DISTRIBUTION SrL din Ploiesti in valoare de 3000 eur, facura cu comanda, semnata parafata.
Am dat firma in judecata , am castigat si cam atat.Prinde hotul scoate i ochii.Probabil justitia se asteapta ca eu sa fiu executorul judecatoresc, ca cel de stat oricum nu functioneaza.
JUSTITIA FUNCTIONEAZA OARE?
PERSONAL CRED CA DA, DAR NUMAI TEORETIC
PRACTICA NE OMOARA PE TOTI!



feliciaraduca

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 August 2008, ora 00:01

Si eu am luat teapa de la o firma de intermediere contracte de munca in strainatate din Tg.Mures:TRANSYLVANIA JOBS in ianuarie.Mi-au luat 600ron si am facut si un drum de vreo 800km dus-intors pana acolo cu masina.Au promis ca totul e ok,bla,bla pana cand neprimind nimic in schimbul banilor brusc au disparut nr.de telefoane(fix,mobil,fax),adresa de mail tot.Aveti grija mare!!!!!


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 August 2008, ora 00:07

IDEA ACEASTA AM AVUT-O INURMA CU UN AN , BA CHIAR AM PROPUS CELOR DE LA EJOBS CA IN CADRUL SAITULUI DE JOBURI SA EXISTE O RUBRICA UNDE SA POATA FIECARE SA SCRIE CE PROBLEME A INTAMPINAT PE LA FIRMELE TEPARE , DAR NU AM PRIMIT NICI UN RASPUNS SI NICI NU AU FACUT CEVA IN ACEASTA DIRECTIE .
IMI PARE SINCER RAU CANU AM CUNOSTINTELE NECESARE PENTRU A FACE UN SITE IN CARE SA POATA DEMASCA URCINE ABUZURILE CARE SE FAC IN ROMANIA .
AS DORI SA GASESC ALIATI PENTRU A LUPTA INPOTRIVA PATRONILOR HOTI , CE FURA DE DOUA ORI ODATA ANGAJATUL (NEPLATINDU-L CORESPUNZATOR) SI O DATA STATUL NEPLATIND INPOZITE .
EU PERSONAL AM PIERDUT 5 ANI DIN CARTEA DE MUNCA DIN CAUZA NEMERNICILOR .
AR TREBUI SA SE DEA O LEGE PE BAZA CARUIA SA POTI RECLAMA SI RETROACTIV , IAR PE CEI PRINSI CA NU RESPECTA DREPTURILE ANGAJATILOR SA LE INCHIDA FIRMELE CU CONFISCAREA AVERII SI INPOSIBILITATEA DE A MAI DESCHIDE VREODATA ALTA FIRMA .


valylucaci77

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 August 2008, ora 00:11

Eu am luat teapta de la Satul Roman. Am invatat, am muncit ca sa am un salariu bun, tot pe cartea de munca si pentru ce? Ca sa dau taxe mari la stat degeaba. Acum ca sunt in concediu de ingrijire copil, am doar 6 mil. Cand toate preturile au crezscut, acest ajutor a ramas la nivelul anului 2004. Cel mai mult ma enerveaza faptul ca nu e proportional cu salariul si nu conteaza ca ai facultate, ca ai avut salariu mare si ai platit taxe mari la stat, iei aceeasi bani ca si unele care au 2 clase, care au avut salariu minim si care vor face copii pe banda din 2 in 2 ani pentru cei 6 mil. Mi-e sila de Statul roman si de Basescu care crede ca traiesc bine cu 6 mil. Cand o sa-mi reiau activitatea, o sa lucrez cu sal minim pe economie si restul banilor la negru, asta merita Statul roman.


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 August 2008, ora 00:17

FERITIVA DE FIRMA SC. AGROM SRL [ se ocupa cu instalaii gaze , centrale , sanitare ] - se lucreaza la negru fara prea multe conditii de munca , ba chiar as putea spune ca este cel mai insalubru luc de munca care l-am avut (ma refer la sediul pentru muncituri nu la cel pentru patroni ) fara protectia muncii , cu scule de proasta calitate , cu salopete aduse de acasa SI CE SA MAI ZIC DE SARACII CLIENTI TARAGANATI SI EXCROCATI LA MAXIM.


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 August 2008, ora 00:27

NU VA RECOMAND SA VA ANGAJATI LA FIRMA EMCO ( este o firma de mentenanta cu patron turc ce are in intretinere magazinul Cyti Mall ) NU AU PLATIT DARILE CATRE CASA DE PENSII , BONURILE DE MASA LE DADEAU CAND DOREAU DANSII SI CATE CREDEAU DE CUVIINTA , CARTEA DE MUNCA AU FACUTO CU MARE SCANDAL DUPA PATRU LUNI SI NEMULTUMIRILE AR MAI FII MULTE...


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 August 2008, ora 00:40

ATENTIE MARE ELECTRICIENII , INSTALATORII , CONSTRUCTORII , FOCHISTII SAU FRIGOTEHNISTI CARE DORITI SA MUNCITI SI VETII FI PACALITI DE MARETIA MOLURILOR SI FRUMUSETEA LOR...
VETI FI PUSI SA SCOATETI RAHATUL DIN CANALIZARE SI SA VA DESCURCATI UNDE IL VETI DUCE (de regula prin tomberoanele blocurilor) si asta pentru ca firma la care veti lucra (PRO-SERV)-{LA MALL PLATZA DIN BD. TIMISOARA SI MALL VITAN) refuza sa plateasca masina de vidanjare .
nu va mai spun ce probleme apar cu salariul intarziat , bonurile de masa , contractul de munca si multe , multe , multe lucrari particulare in afara meseriei si a programului de lucru .


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 August 2008, ora 00:49

Daca santeti soferi si vreti sa deveniti distribuitori de marfa la firma renumita de altfel FARES SA (FOARTE MULTI DIN VOI ATI CONSUMAT DEJA CEAIURI SI LICHIORURI SAU DIVERSE PRODUSE FARMACEUTICE DE LA ACEASTA FIRMA) AR FI BINE SA VA CAUTATI ALT LOC DE MUNCA.
SI AICI SINT PROBLEME CU FORMELE DE ANGAJARE , SALARIU BONURILE DE MASA DAR CE ESTE MAI GRAV ESTI OBLIGAT SA PLECI IN CURSA CU NISTE RABLE DE MASINI CARE DE MULTE ORI NICI FRANE NU AU.


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 August 2008, ora 02:13

firme tzepare nu pot exista fara ...fraeri !
deci data viitoare deschidetzi ochii iubitzii mei ...intzepatzi !


si electronica !
fioreloprody

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 3 August 2008, ora 11:16

BRAVO SI UITE ASA INCURAJAM PATRONII SA FIE MAI BUCUROSI CA NOI DORIM SALARIUL LA NEGRU,STI CA EI CASTIGA DE PE URMA TA DE 3 ORI MAI MULT DACA NU DAU TAXE SI IMPOZITE LA SALARIUL TAU ADEVARAT?
TE INTELEG CA ESTI SUPARATA PE STAT SI EU SUNT DAR CU UN SALARIU MIC PE CARETEA DE MUNCA NU AI AVANTAJE MAI DELOC SI LE ADUCI TOT PATRONILOR UN VENIT MAI MARE.


FIORELO
fioreloprody

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 3 August 2008, ora 11:20

De la: dracula, la data 2008-08-03 02:13:20firme tzepare nu pot exista fara ...fraeri !
deci data viitoare deschidetzi ochii iubitzii mei ...intzepatzi !


SA INTELEG CA TU ESTI UNICUL CRED CARE NU A LUAT MACAR O MICA TZEAPA VAI CE OCHI MARI AI???????????????


FIORELO
fioreloprody

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 3 August 2008, ora 11:21

De la: valylucaci77, la data 2008-08-03 00:11:20Eu am luat teapta de la Satul Roman. Am invatat, am muncit ca sa am un salariu bun, tot pe cartea de munca si pentru ce? Ca sa dau taxe mari la stat degeaba. Acum ca sunt in concediu de ingrijire copil, am doar 6 mil. Cand toate preturile au crezscut, acest ajutor a ramas la nivelul anului 2004. Cel mai mult ma enerveaza faptul ca nu e proportional cu salariul si nu conteaza ca ai facultate, ca ai avut salariu mare si ai platit taxe mari la stat, iei aceeasi bani ca si unele care au 2 clase, care au avut salariu minim si care vor face copii pe banda din 2 in 2 ani pentru cei 6 mil. Mi-e sila de Statul roman si de Basescu care crede ca traiesc bine cu 6 mil. Cand o sa-mi reiau activitatea, o sa lucrez cu sal minim pe economie si restul banilor la negru, asta merita Statul roman.


BRAVO SI UITE ASA INCURAJAM PATRONII SA FIE MAI BUCUROSI CA NOI DORIM SALARIUL LA NEGRU,STI CA EI CASTIGA DE PE URMA TA DE 3 ORI MAI MULT DACA NU DAU TAXE SI IMPOZITE LA SALARIUL TAU ADEVARAT?
TE INTELEG CA ESTI SUPARATA PE STAT SI EU SUNT DAR CU UN SALARIU MIC PE CARETEA DE MUNCA NU AI AVANTAJE MAI DELOC SI LE ADUCI TOT PATRONILOR UN VENIT MAI MARE.


FIORELO
necunoscut

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 August 2008, ora 12:46

A NU VA FACETI PROBLEME LA O COMPANIE MULTINATIONALA CU UN PATRON MULTIMILIARDAR ,,,,ARCELOR MITTAL,,HUNEDOARA SE DAU TEPE UN EXEMPLU CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ESTE SEMNAT PENTRU 170 ORE CAND SE LUCREAZA 180 DE ORE ESTI PLATIT NORMAL NU SUPLIMENTAR DAR NU ESTE VINA MULTIMILIARDARULUI CI A DIRECTORILOR CARE SUNT ROMANI SI CULMEA NUMITI DIRECTORI CA STIU ENGLEZA AM ASISTAT LA O CONFERINTA UNDE ERA UN REPREZENTANT AL COMPANIEI INCLUSIV TRANSLATORUL CARE TRADUCEA MINTEA CU NONSALANTA DAR SA NU MAI VORBIM DE CONDITIILE DE MUNCA SI TEHNOLOGIE CARE SUNT LA NIVELUL ANILOR ANILOR ,70..AU FOST CEVA MISCARI IN CALEA FERATA UZINALA A VENIT DOMUL VAIDOS LIDERUL DE SINDICAT CARE A PROMIS CA SE REZOLVA UN EXEMPLU SPUNEAU MUNCITORI CA SUNT PLATITI LA JUMATATE FATA DE C.F.R LUCRAND CU ZGURA LICHIDA SI FIER CALD CULMEA AU CONDITII NORMALE DAR VEDETIVA DE TREABA NU SA SESIZAT NIMENI SUNT SCLAVI CU ACTE IN REGULA IN TARA NOASTRA DE ACEEA POATE DUMNEZEU NE MAI DA SI CATE O PALMA SUNTEM PREA PARSIVI SI MERGEM MULT PE NECUNOASTEREA LEGILOR SI CINE ESTE PLATIT SI SESIZAT SA LE REZOLVE DORM BINE MERSI IN SCAUNUL DE LA BIROU DOAR SUNT BUGETARI SI AU SALARII RUSINE SA LE FIE...


sasfrancisc

37 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 3 August 2008, ora 14:15

E SUPER acest topic.
Va dau si eu un pont. Nu va mutati la SMG, e teapa vietii voastre. Prietenii stiu de ce.


Fosta membra 9am.ro

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 August 2008, ora 17:37

E SUPER acest topic.
Va dau si eu un pont. Nu va mutati la SMG, e teapa vietii voastre. Prietenii stiu de ce.[/quote]

MULTUMIM PENTRU PONTUL TAU , DAR NU CREZI CA AR FI BINE DACA AI DETALIA PUTIN CE ESTE SMG SI CARE SANT PROBLEMELE DE ACOLO ?

CU ACEASTA OCAZIE FAC UN APEL LA TOATA LUMEA SA DEA DATE CAT MAI EXACTE SI SA LASE GLUMELE DE GENUL CELOR FACUTE DE CEL MAI INTELIGENT DE PE MAPAMOND (DRACULA) NUMAI UNUL CA EL PUTEA SA SCRIE IN ACEST FEL...
TE ROG DOMNULE DRACULA LASA-NE SI DACA VREI NEAPARAT SA TE DISTREZI INCEARCA MAI BINE POSTURILE DE TV. CUM AR FI AXN SAU CARTON.
POTI REVENII PE ACEST FORUM PESTE CATIVA ANI CAND VEI AJUNGE SI TU SA MUNCESTI SI CU SIGURANTA ASTA ITI VA MODIFICA SI MODUL DE GANDIRE.
IMI PARE SINCER RAU CA SANT NEVOIT SA TE CRITIC ATAT DE DUR , DAR AS VREA SA INTELEGI CA CEI CE AU MAI MULT DE SUFERIT IN VIATA NU SANT ALTCEVA DECAT IGNORANTI DE GENUL TAU CARE DE CELE MAI MULTE ORI SFARSESC LA STIRILE PRO-TV.


iulidan2

156 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 3 August 2008, ora 18:02

asa a fost gandit sistemul, sa fie tepe peste tot ca sa nu fie discriminare.
indiferent ca le iei in calitate de angajat sau de consumator, nu ai cum sa scapi.
ca angajat, chiar daca vezi un contract de munca semnat la camera de munca, nu ai de unde sa stii ca se si platesc cele cuvenite, lunar.
iar in calitate de consumator, orice produs cumperi, nu vei sti niciodata tot ce contine ( painea, de exemplu, nu se stie ce procent de adaosuri are si care sunt ele ) sau cat se incadreaza in specificatiile prospectului ( turatia , puterea si consumul motoarelor electrice pentru electrocasnice ), ca sa nu mai vorbim de componentele IT, care sunt lasate intentionat " in ceata " si cumperi de la super market Intel dual core.


Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 August 2008, ora 22:41

asha este draga mea florinel ! n-am luat tzeapa pt.ca am facut ochii mari si mintea ...brici .te pupic !


si electronica !
delias

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 August 2008, ora 15:27

ti-ai dat teapa tie, prostule, ca tu ramai incult!!!


Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului firme tepare
Mergi la: