back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Firme tepare

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
badita_marian

60 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Octombrie 2008, ora 09:27

-cu capsunile alea la care le-au facut reclama ca fiind gigant si asa mai departe, o FIRMA din ORADEA, numai minciuni; prima data am facut comanda in mai si mi le-au trimis in septembrie, uscate si putrezite; le-am facut reclamatie si mi-au trimis in 10 zile altele vestejite si au putrezit in pamant cand le-am pus.
-acum am unele autohtone, care rodesc toata vara pana da zapada, mai mici dar sigure....
-ATENTIE F.F. MARE ATENTIE la firmele de plasament de forta de munca in strainatate care zic ca-ti cauta de munca dar intai trebuie sa platesti testarea lingvistica si sa platesti 550 lei RON, ptr. un formular si trei vorbe schimbate cu cineva care zice ca stie acea limba..!? SUNT CEI MAI MARI EXCROCI...


Fosta membra 9am.ro

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Octombrie 2008, ora 14:42

E incredibil ce se poate intampla in Romania.

Am lucrat o perioada la MHS MOTORS SRL (distribuitor BMW).
Sloganul "Afara e vopsit gardul si inauntru leopardul" se potriveste 100%
Am patit o chestie ciudata. Dupa o saptamana de la inceperea job-ului am semnat contract pe perioada determinata de 3 luni, in care era trecut program de lucru de 8 ORE. In realitate programul de lucru era de 10 ore pe zi. Am si precizat cand am semnat contractul ca e pe 8 ore trecut, si programul real e de 10 ore, si raspunsul sefului de service Catalin stemate: Da, ce e peste 8 ore se trec la ore suplimentare platite.

M-a enervat la culme lipsa de organizare, si de personal de la MHS Motors SRL si am depus demisia. La salariu surpriza... nu aveam ore suplimentare trecute pe fluturasi. Explicatia e ca s-a hotarat ca in perioada de proba sa nu se plateasca bonusuri pt anagajati... Eu zic: Astea sunt obligatii contractuale plata orelor suplimentare, si raspuns MHS: Asta e ne-am incurcat reciproc?!

SFAT: EVITATI ANGAJATORUL (AUTOMOBILE BAVARIA) MHS MOTORS SRL DIN MILITARI de pe Bd. Iuliu Maniu (sunt de evitat si serviciile oferite de MHS Motors SRL...)

PACAT DE MARCA BMW ca sunt masini excelente.

CAND VA ANGAJATI SA NU VA GANDITI CA LUCRATI LA BMW... SA VA GANDITI CA E VORBA DE mhs motors srl....



necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 22 Octombrie 2008, ora 10:59

www.desprefirme.com/ aici puteti citi despre firmele naspa!!


fioreloprody

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 22 Octombrie 2008, ora 19:50

DA ,si eu am cumparat stoloni de capsune din acelea agatatoare si s-au uscat am mai ramas cu 2 din 5 ca unul era deja ofilit vad ca acum s-au mai intins au facut 3 capsuni de dimensiunea unei monede de un ban e mare teapa cu ele si am mai dat si 55 de ron plus cumpara ghivece mari nici pe departe cu ce arata ei.


FIORELO
cosapetro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 16:07

Feriti-va de EURIAL LEASING! Nu apelati la serviciile lor! O spun din experienta mea si a multor altora!


CRISTTI69

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Octombrie 2008, ora 20:54

ATENTIE PTR CONDUCATORII AUTO, FIRMA 'STACAMION 'DIN TARGU MURES NU ASIGURA CEEA CE PROMITE SI ODATA AJUNS IN AUSTRIA LA FIRMA STADLER ESTI CATALOGAT CA UN NEGRU PE PLANTATIE.OCOLITI ACEASTA FIRMA.


marian_olauto

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 01:15

buna sa sti ca idea este buna cu firmele teapa eu am lucrat la o firma cu renume an BUCURESTI AUTOKLASS CENTER SRL firma mercedes dl sef de atelier emil vararu nu ma pus sa fac actele de anganjare si cand sa ancheiat luna toti au luat bani eu nu deoarece nu aveam actele facute si cel mai rau era ca era luna decembrie si ati cam trebuie bani an luna asta avand si familie cu 2 copii sai fie tarana usoara an gura norocu meu e ca dumnezeu este de partea mea si acum sant an ANGLIA si casti bine o sami iau si familia si domnului vararu multa tarana an gura


lolitasucarsugar

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 13:46

La Oradea sa va feriti de firma TREI G, se lucreaza zi si noapte, nu ai voie sa spui nimic, nici sa ridici ochii. Salariile sunt mizere, nu vin la timp, de multe ori trebuie sa stai la usa patronului sa te rogi sa-i primesti. Sclavie.


vagnercristi

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Bacau

Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 13:52

Am vazut aici cateva exemple de tepe luate de angajati la salar.Pacat,dar,asa va trebuie!Nu sunt rautacios dar pe unde am lucrat vorbeam cu colegii despre nereguli si acestia de frica sefilor ma luau la ochi ca pe oaia neagra a firmei.Cum de ma dadeam eu mai destept ca ei!In fine ideea e ca eu am plecat din firma scarbit dar cu banii luati iar pupincuristii au ramas inca cateva luni si apoi si-au luat tepe(de bani sau dati afara).Concluzia e ca SUNTEM O NATIE DE FRAIERI SI CA AICI S-AU INVENTAT ADEVARATELE TEPE!ASA CA NU VA MAI PLANGETI!


george4

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 14:42

Va ofer eu hosting gratuit si tot ce aveti nevoie legat de hosting, baze de date etc, doar trimite un mail la george@abcnet.ro


oliviamis

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 14:44

Dar despre "autoritati" ce sa mai vorbim? Despre Ministerul Muncii si Protectii Sociale (parca asa-i zice), cand refuza sa-ti "livreze" alocatia de stat, pentru copilul tau, in ciuda faptului ca ai depus toate necesare clarificarii (de ce clarificare sa fie nevoie dupa 10 ani de la nasterea copilului?!!! si alti 3 de la divort????). Traim in tara tuturor sforilor. Oricine vrea, poate face tot ce vrea cu viata ta! Suntem fiecare la dispozitia oricarui mitocan i se nazare sa-ti faca rau!


oliviamis

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 14:48

Da, se cheama: Ministerul Muncii, Familiei si Egalitatii de sanse?!... care sanse?


adrian_bv71

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 18:42

Locuiti in Jud. Brasov doriti sa plecati la munca in afara tarii si nu vreti sau nu aveti bani sa platiti un comision; nimic mai simplu firma SC. INTERNATIONAL JOB RECRUITMENT srl. cu sediul in or. CODLEA va ofera posibilitatea de a lucra in afara tarii cu o plata decenta si cartea de munca inregistrata in tara!
MAREE TEAPA! contractul vil da sail semnati in momentul plecarii, nu vi se asigura cazarea atunci cand ajungeti la locatia unde trebuie sa munciti, cartea de munca nu este inregistrata cand practic ati semnat contractul! Apropo acesta nu este inregistrat in termen legal! Daca vreti sa plecati din firma ca a-ti reusit sa va faceti remarcati si vi se ofera ceva mai bun(cazare decenta, salariul la timp asigurare medicala), firma din codlea va va trece pe CM zile nemotivate!
Patronul ATANASIU OVIDIU, AVETI GRIJA BRASOVENI SI NU NUMAI!!!


cat_ola

17 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Sibiu

Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 20:55

De la: mihaid1977, la data 2008-10-16 23:42:08
da..........
eu nu sunt fata, dar, oricum, stiu ca aragazul nu se spala cu solutie detartranta

aceasta curata totul foarte bine, insa, datorita acidului continut in ea( ca sa dizolve piatra), la spalari repetate , sau contact indelungat...........se dizolva si smaltul..........oricat de calitativ ar fi el.........

nu mai cumparati calculatoare de la firme gen " mediagalaxy, cora ...etc"
ei , ca sa iasa la pret pun componente numai cu o generatie in urma fata de ce se gaseste pe piata, si numai marci slabe calitativ ( asrock, ecs) care au mari sanse de a ceda repede; sursa de alimentare va fi cea care da tonul dezastrului


cel mai bine este sa va faceti calc singuri, sau un prieten care se pricepe......
insa si aici e mare necaz cu garantia pe componente...............
in romania garantia e bataie de joc, cam la orice..............unele firme care se respecta, si-au infiintat reprezentante aici, si chiar poto spera la o reparatie in garantie..........


Nu vreau sa imi fac reclama, dar pot sa va spun ca firma pe care o am vinde calculatoare, printre altele. Nu ne facem reclama decat "din om in om". Ceea ce pot sa va spun este ca nu putem concura cu Metro, Real sau alte firme specializate - preturile noastre sunt mai mari - dar pe factura nu apare "Calculator Pentium IV ...", ci apar componentele - Carcasa, placa de baza ... etc. Facand calculatoarele "din bucati", singurele reparatii care a trebuit sa le facem a fost o alimentare care s-a stricat (calc. folosit la casa, in zona cu variatii de tensiune mari). Deci subscriu si eu ideii de a va face calculatoare din bucati ... Sunt mai fiabile! Sau daca nu aveti bani, un second-hand bine ales face cat unul nou!


michi_ghelase

10 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 21:29



anca_ean

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Octombrie 2008, ora 02:53

"smecher de romania" - expresia pare a deveni cea care reprezinta cel mai bine tara noastra, nu termenii desueti "mioritic", "ospitalier"...nici macar mancarurile cu care ne mandream ca fiind specialitatile romanesti nu mai sunt romanesti, si au gasit originile in alte tari
singurele lucruri care ne mai caracterizeaza sunt saracia, prostia si coruptia generalizata



necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 26 Octombrie 2008, ora 10:40

eu am luat teapa


congtf

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Octombrie 2008, ora 14:37

Buna. Ce stiti de firma REMAX?


profesorasul_cel_viteaz

1 mesaj
Membru din: 26/10/2008
Oras: Brasov

Postat pe: 27 Octombrie 2008, ora 00:01

Excelenta ideea! Ce ne facem cu mitomanii, cu prostii care posteaza aberatii asa cum respira? Uite, eu am luat teapa de la ANAF si de la Posta Romana. Astia de la ANAF mi-au trimis instiintari pentru o regularizare de impozit din 2001 (prin 2007 - ?!), dar pe vechea adresa. Postasul, comod si stupid, semneaza confirmarea de primire (in loc sa consemneze lipsa adresantului). Din acest moment ANAF a calculat 110 RON penalizari la 205 RON datorie (de care eu, binenteles nu stiam nimic). Aflu, din intamplare, odata cu plata altor impozite de respectiva datoriie si ma mir. Cer sa vad confirmarea de primire si, surpriza, semnatura nu era a mea. Spun: Fratilor, nu e semnatura mea, nu am confirmat nimic, nu am ce plati! Va rog anulati-mi penalizarile! Nu, ca ele au fost publicate pe site-ul ANAF si, deci, musai sa stii de ele. Raspund ca am pasiuni mai interesante decat sa consult zilnic lista datornicilor de pe site-ul lor minunat. Contractul cu Posta Romana nu e al meu, ci al ANAF. In fine au solicitat lamuriri Postei. Posta a certat postasul. Postasul s-a suparat si nu imi mai aduce alocatia copiilor la usa, asa ca mai nou stau cate o ora la coada pentru alocatia de 80 Ron, pentru copiii. Posta ma vrea detectiv si avocat, asa ca ma indeamna sa aflu care e postasul si sa il dau in judecata. Adica si cu banii luati si cu timpul pierdut in activitati detectivistico-juridice. Contabila de la scoala, primeste o hartie cu poprirea pe salariu. Incompetenta cu e, imi retine cei 205 Ron cu titlu de penalizare si deci nu ii vireaza ANAF, decat dupa alte 4 luni intarziere, cand aflu din intamplare cat de proasta e si ii explic diferenta dintre poprire si penalizare. Penalizarile leplatesc eu. Logic, nu! Intre timp m-am certat si cu contabila, care imi deconteaza cu mai mare incetineala biletele de tren gratuite. Ultimii pe lista dobitocilor, fostul meu sef care imi dadea 300 Ron pe cartea de munca si restul de 400 pe alte doua firme si guvernul care il incuraja, prin politica fiscala, sa faca asta. Si uite asa m-am certat cu: inspectorul Anaf, postasul, contabila, patronul, ministrul de finante si premierul (Nastase). MURITI, DOBITOCILOR!

Profesorasul cel Viteaz


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 27 Octombrie 2008, ora 08:19

De adaugat o firma de imobiliare : MIRACOM SERVICES

Locatie Piata TRAPEZULUI, Complex, etaj 1
Titular - un tigan alb, excroc ordinar.
Am avut ocazia sa-i studiez modul de operare.......k mafiotii din sectorul 5.
O baga pe ma-sa (CIOARA-CIOARA, care are "acte" de nebuna si apoi aia aduce o liota de tigani, si FAC DATORII LA GREU) Apoi apare maria sa porcul M.S -zis si COSTEL care de OFERA GALAT SA PRREIA DATORIILE IN SCHIMBUL VANZARII CASEI PE O SUMA DE NIMIC ...AGENTIEI LUI dar -atentie!- el este in realitate cumparatorul si o "revinde" apoi agentiei cu un profit IMENS. De obicei are tupeul sa CEARA ACTELE CASEI SA "LE VERIFICE SI ACTUALIZEZE"
Asa a aprocedat cu cativa ani in urma la blocul N4 din bd Camil Ressu pe la statia Voluntari) si ar vrea sa mai repete.....
De aci incolo stiti si voi ce urmeaza
De notat ca excrocul a facut si studii de "drept" - evident k sa stie mai bine ce si cum sa FURE .
Mai nou fratele sau mai mic a fost condamnat pt TALHARIE (a atacat un copil pt un telefon mobil) dar a "fost incredintat familiei" ptr supraveghere- adica fix lui M.S.
Cioara cea mica umbla libera bine-merci desi trebuia sa stea ani grei la mititica.
Alti COMPLCI - sora lui -Nicoleta si concubinul acesteia - unul zis TORO pe numele real CAZACU traficant de diverse lucruri marunte prin Turcia Germania
MOARTE TIGANILOR!


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 27 Octombrie 2008, ora 08:42

;;;;;Sunt multi care ;ne trg teapa! EX; cei care imprumuta bani cu dobanda, sa girezi cu apartamentul! Aveti, mare grija! O prietena pt; 500euro, imprumutati de la ;;;veritabilii tigani, a ramas in strada fara apartament ; cu 3 camere super aranjat!


marian_bd_rotaru

1883 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Barlad

Postat pe: 27 Octombrie 2008, ora 10:55

Teapa este un mod de viata a majoritatii patronilor romani ! De aceea printre altele , trebuieste legiferata obligativitatea implementarii sistemelor de management ale calitatii , mediului si sigurantei alimentului !


alo_caty

16 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Noiembrie 2008, ora 16:34

Am luat Tzeapa cu ceva timp in urma cu cateva mii de euro de la o S.C.de prestari servicii in vanzari din Bucuresti zona Unirii.Este simplu.Tu ca angajat semnezi un contract "beton" de avantajos ptr. societate cu potentiali clienti iar pana la finalizarea tranzactiei esti sicanat ori determinat sa demisionezi.uite asa Societatea incaseaza banii iar tu ramai Tzepuit.De ce? Din pacate dupa interviu la semnarea acordului de colaborare cu angajatorul daca nu suntem suficienti de abili sa punem intrebari in ceea ce priveste structura de functionare interioara adica atributiile noastre si atributiile angajatorului,si lasam totul in "ceata",avem toate sansele sa nu fim platiti.Cel mai indicat in acest domeniu ar fi bine sa fim reprezentati de un avocat la semnarea acordului de lucru cu societatea .Ne place ori nu ne place AZAZELare dreptate! Daca nu deschidem ochii mari la ce semnam la angajare Tzeapa scrie pe Noi.Patronii raman cu banii si noi cu experienta trista.Bafta multa va doresc!


petho_zoltan

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 2 Noiembrie 2008, ora 17:16

IDEEA E CA ADEVARUL E LA MIJLOC, INSENSUL CA NU MI-E RUSINE NICI CU ANGAJATII ROMANI.........


StMurgeanu

15 mesaje
Membru din: 2/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Noiembrie 2008, ora 12:13

Ai fost inselat de angajator?! Concediaza-ti seful! (cauta pe g**gle)



Fosta membra 9am.ro

1055 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Noiembrie 2008, ora 18:13

De la: florinelciucar, la data 2008-10-22 19:50:11DA ,si eu am cumparat stoloni de capsune din acelea agatatoare si s-au uscat am mai ramas cu 2 din 5 ca unul era deja ofilit vad ca acum s-au mai intins au facut 3 capsuni de dimensiunea unei monede de un ban e mare teapa cu ele si am mai dat si 55 de ron plus cumpara ghivece mari nici pe departe cu ce arata ei.

bai asta ...
da' de ce dai cu toporu ' si spui ca aia ti-or furnizat stolonii uscati ?
nu cumva s-o pishat cainii si matzele lu 'matale sau poate chiar matale cand ai fost matol pe bietzii stoloni ? pai cum sa nu se ushte ? mancatzi-ash !


si electronica !
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 13 Noiembrie 2008, ora 01:42

pt.toti care au nevoie de asistenta juridica sau doar de consultatii si sunt din bucuresti,sunt rugati sa ma contacteze la nr.tel.0720.614.514


happycorazon

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 13 Noiembrie 2008, ora 09:25

De la: dragomirescusilviu, la data 2008-08-03 00:07:41IDEA ACEASTA AM AVUT-O INURMA CU UN AN , BA CHIAR AM PROPUS CELOR DE LA EJOBS CA IN CADRUL SAITULUI DE JOBURI SA EXISTE O RUBRICA UNDE SA POATA FIECARE SA SCRIE CE PROBLEME A INTAMPINAT PE LA FIRMELE TEPARE , DAR NU AM PRIMIT NICI UN RASPUNS SI NICI NU AU FACUT CEVA IN ACEASTA DIRECTIE .

.


Si eu le-am propus celor de la ejobs sa faca o rubrica pt angajati neseriosi ca sa nu mai incurce si pe altii si mi-au raspuns ca nu pot face acest lucru pt ca nu este legal


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 13 Noiembrie 2008, ora 16:53

Ar trebui sa relatati toata povestea. In primul rand nu Firma Transylvania Jobs v-a luat banii ci firma FINANCIAL CONSULTIN BROKER GROUP SRL din Satul Mare prin Dl. Andrs Szabo, persoana de altfel cu care ati vorbit, chiar dinpotriva firma Transylvania Jobs a despagubit, totate cel 6 persoane aflate in aceeasi situatie, desii banii au fost ceruti si incasati de FINANCIAL CONSULTIN BROKER GROUP SRL, mai putin pe dvs, deoarce noi nu va putem gasii.
Deasemena puteti puteti relata ca firma Transylvania Jobs a facut sesizari la ITM si Politie in legatura cu aceasta situatie, toti ce implicati stiu acest lucru si au semnat plangerile formulate de Transylvania Jobs si au fost instintate de merul anchetei si dupa ce au fost despagubiti de Transylvania Jobs.
Numerele noastre de telefon si adresa au fost afisate tot timpul pe site-ul nostru. Aceasta este poveste pe care ar fi fost de bun simt sa o relatati. Calin Stefanescu


fioreloprody

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 15 Noiembrie 2008, ora 17:31

Atentie la firma QUELLE daca returnati un produs pierdeti cei 19,9 ron care se iau ca taxa de transport sunt niste MINCINOSI din august cer si eu niste cataloage sa comand si nici pana acum nu am primit nimic desi am vorbit cu o tipa de la departament ei castiga din refuzuri si ambalare aceste taxe nu se dau am vrut sa cumpar o oglinda autoadeziva si am luat o teapa de teapa ca ma costat 25,9 ron oglinda si 19,9 taxe de ambalat si coletarie care se impun de ei .Am returnat-o ca se vedea diform si nu intelegeai ceva si am primit ??????STUPOARE?????????doar 25,9 ron deci la toate produsele se ia taxa de coletarie si ambalat 19,9 ron asa ca daca renunti pierzi acesti bani si faceti calcul ca la 100 de oameni x19,9 =1990/zi bani castiga; sa zicem ca dau si ei 5 ron/colet cum am dat eu la retur dar le ramane14,9x100=1490 ron asa ca ????????????sunt ceva bani.MARE GRIJA.


FIORELO
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului firme tepare
Mergi la: