back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


De ce inselam ?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
vladidec

851 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Septembrie 2008, ora 15:32

Doua persoane se iubesc, candva , undeva , cineva v-a calca gresit... d c ? Intrebarea se aplica pt. cei ce au inselat macar o data....(daca exista si exceptii...bravo lor), Mai exact cum poti tine flacara aprinsa ? Exista antidot, sau totul se petrece fara voia noastra...(tare asi vrea sa existe o reteta)


Astepti ca OAMENI MARI sa se nasca din partidele politice existente ? Daca nu, acorda-ne 2 minute din viata ta si vezi cum poti schimba totul ! >>www.plr.orgdominus.ro & www.orgdominus.ro
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 16 Septembrie 2008, ora 16:34

Daca iubim cu adevarat nu vom insela, cel putin eu nu am inselat timp de 16 ani....iar cand am facut-o nu-l mai iubeam.


ay06174

4 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 16 Septembrie 2008, ora 20:51

inselam pentru ca asa este natura omului de a vrea tot timpul si altceva
ganditiva ca tot timpul dorim sa schimbam case ,masini, telefoane ,haine si asa dorim si sa inselam exista ceva in noi care face sa vrem altceva tot timpul


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 16 Septembrie 2008, ora 22:02

Daca as raspunde cu mintea as zice ca inselam pt ca fluturii trebuie lasati sa zboare, pt. ca suntem oameni si, ca ne place sau nu, purtam in permanenta cu noi bagajul cu plictiseala, curiozitate, dorinta de a traii experiente noi…
Daca raspund cu inima spun ca nu poti insela daca iubesti cu adevarat, cu tot ce esti tu, cu tot ce e el… Dc simti nevoia sa fugi din cand in cand de perechea ta, e cert ca ceva e putred, chiar daca ti-e greu sa admiti, sa te rupi definitiv si sa faci alegerea de suflet. Putini dintre noi isi impacheteaza viata intr-o valiza si pl la sufletul pereche. ..
Ii ador pe oamenii care s-au incapatanat sa nu iubeasca decat o data, pentru totdeauna, adevarat…dar , din pacate, am avut rareori ocazia sa-i intalnesc


kelemen

3 mesaje
Membru din: 25/09/2008
Oras: Brasov

Postat pe: 17 Septembrie 2008, ora 11:15

Eu sunt casatoritade 2 ani dar sincera sa fiu nu sunt in stare sa imi insel sotul nici prin minte nu imi trece asa ceva.Avem impreuna o fetita de 5 lunijumate si eu nu sunt de acord sa iti snseli jumatatea ce putin asta este parerea mea.Dar de obicei parerile sunt impartite.CAnd iubesti cu adevarat pesoana cu care convietuiesti clar ca nu o inseli.

Raporteaza abuz de limbaj
KELEMEN
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 17 Septembrie 2008, ora 13:46

Exista mai multe motive pentru care o persoana poate sa insele, fie pentru ca nu isi mai iubeste partenerul, sau pentru ca isi doreste ceva nou, vrea putina adrenalina, depinde si de conceptiile fiecaruia pentru ca sunt persoane care spun ca a insela nu are legatura cu faptul; ca nu iti mai iubesti partenerul, altele nu concep asa ceva, sunt multi factori, dar eu merg pe ideea ca atunci cand iubesti nu iti mai doresti nimic din alta parte .

Raporteaza abuz de limbaj
AndreiM06

31 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 18 Septembrie 2008, ora 13:00

numai cand iubesti nu insheli,cand esti cu cineva si inseli inseamna nu iubesti persoana,in rest inseli aproape cu orce ocazie,ca nu ai o bariera care sa te opreasca


ay06174

4 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 18 Septembrie 2008, ora 20:16

barbatii sau femeile insala pana la urma din acelasi motiv - pentru ca au ocazia. Mai ales cand simpla prezenta in locul si la momentul potrivit, poate fi suficienta pentru a obtine o partida de sex grozava.

Raporteaza abuz de limbaj
vladidec

851 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2008, ora 08:59

Hmmm...mintea inseala mai usor decat inima...oare prin faptul ca iti inseli iubita/iubitul....poti afla defapt ce inseamna aceea persoana pt tine...? adika daka o/il inseli..si iti place...inseamna ca nu e facut/facuta pt. tine ...nu ?

Raporteaza abuz de limbaj
Astepti ca OAMENI MARI sa se nasca din partidele politice existente ? Daca nu, acorda-ne 2 minute din viata ta si vezi cum poti schimba totul ! >>www.plr.orgdominus.ro & www.orgdominus.ro
Fosta membra 9am.ro

11 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 20 Septembrie 2008, ora 18:08

E cam plictisitoare tema asta cu inseatu....poate inseli ca te simti inselat(a)..Hai si ma lai mare

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

11 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 21 Septembrie 2008, ora 16:09

Daca as stii ca as avea de trait ultimele zile mi as petrece viatza nu neparat cu persoana pe care o iubesc...mi as petrece`o cu prietenii nu neaparat cu femeii Hai si la mai mare


corduneanu

32 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Bacau

Postat pe: 27 Septembrie 2008, ora 15:57

Cateodata faci acest lucru pentru ca sa iti dai seama cat de mult iubesti persoana de acasa, sa iti aduci aminte de dragostea dintre voi, ca sa-ti dai seama ce mult ai de pierdut, sau pur si simplu din prostie!

Raporteaza abuz de limbaj
nata616

3 mesaje
Membru din: 29/09/2008
Oras: Timisoara

Postat pe: 29 Septembrie 2008, ora 02:11

sunt sigura ca multe persoane isi doresc sa insele ... (pentru a descoperi ceva nou) dar in daca tii cu adevarat la perechea ta nu o vei face, pentru ca nu vrei sa-i faci rau... si te pui in locul ei/lui si sigur nu vei insela (doar daca tii la el/ea)

Raporteaza abuz de limbaj
felix_gabriel

13 mesaje
Membru din: 25/10/2008
Postat pe: 25 Octombrie 2008, ora 11:03

inselam pt k suntem oameni si nimeni nu e perfect,toti avem oki,vicii,dorinte ascunse.

Raporteaza abuz de limbaj
Edy-Ed

6 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Timisoara

Postat pe: 11 Noiembrie 2008, ora 12:50

dar se uita un aspect important si anume ca avem nevoie sa inselam pt. a ne putea convinge ca mai putem.....

Raporteaza abuz de limbaj
Edy-Ed
Fosta membra 9am.ro

76 mesaje
Membru din: 18/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Noiembrie 2008, ora 10:00

De la: kelemenraluca, la data 2008-09-17 11:15:14Eu sunt casatoritade 2 ani dar sincera sa fiu nu sunt in stare sa imi insel sotul nici prin minte nu imi trece asa ceva.Avem impreuna o fetita de 5 lunijumate si eu nu sunt de acord sa iti snseli jumatatea ce putin asta este parerea mea.Dar de obicei parerile sunt impartite.CAnd iubesti cu adevarat pesoana cu care convietuiesti clar ca nu o inseli.


ai numai 2 ani,mai vb dupa 20 ani...
iti spun sigur,iubirea nu va tine 20 ani.

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 20 Noiembrie 2008, ora 19:49

pentru ca putem. d-aia inselam. pentru ca e urat si murdar. pentru ca pute, si daca totul e bine, ceva tre sa puta.

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
narcisb81

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Noiembrie 2008, ora 16:33

Eu cred ca in cele mai multe cazuri inselam doar de dragul "artei"

Raporteaza abuz de limbaj
jejnk

138 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Noiembrie 2008, ora 13:10

numai curvele inseala, si e valabil si in cazul barbatilor, pai ori iubesti si te bagi intr-o relatie, ori te bagi la furat? pai ce facem ne furam unu pe altu? eu ma duc la alta, ea la altu? iubesti bine, nu mai iubesti te eliberezi de respectiva/respectivul si dupaia te duci s ate futi cu tot bucurestiul..din moment ce inseli inseamna ca te simti atras(a) de alta persoana, si daca te simti atra(a) de alta persoana nu vad ideea sa mai continui o alta relatie pe care o ai deja?trimiti pe actuala la plimbare si dupaia esti liber sa faci ce vrei..eu asa vad...cam asta e mai mult in cazul barbatilor, ca daca intram in discutia, de ce inseala femeile...phoa


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 24 Noiembrie 2008, ora 16:22

e o intrebare la care eu nu am raspuns, pur si simplu o fac si o fac mereu pana am intalnito pe actuala. pe care sincer pt mine este un mare record sa fiu fidel 1 an jumate si spar sa ramana asa pt ca merita (zic eu :) )

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 25 Noiembrie 2008, ora 10:59

ceea ce am realizat eu dupa un timp...femeile iarta de mai multe ori baietii cand gresesc...dar baietii iarta mai rar femeia...inselam de plictiseala,din cauza monotoniei sau pt simplul fapt k putem..din experienta mea cu fem am realizat ca majoritatea sunt cam..ma abtin...faptul ca un baiat are mai multe femei le atrage ...de ce nush...dar asta e..deci inselam pentru femei sa ne considere ele barbati ...nu e gandirea mea...e a fetelor cu care am fost

Raporteaza abuz de limbaj
kiki_yuppy

23 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 25 Noiembrie 2008, ora 13:23

Spunea cineva mai sus ca inselam pt ca asa este construit omul, prin natura lui..poate sa fie adevarat, insa facem aceste lucruri in primul rand, pt ca nu am evoluat suficient incat sa putem gandi rational atunci cand "ne loveste" dorinta..Consider ca cei care NU inseala sunt stapani pe sine si constienti de gravitatea consecintelor, cu alte cuvinte au ratiune si au evoluat de la stadiul de fiinta primitiva care se lasa condusa de instincte.Din nefericire..marea majoritate inseala...inclusiv eu

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 25 Noiembrie 2008, ora 15:58

De la: kiki, la data 2008-11-25 13:23:17Spunea cineva mai sus ca inselam pt ca asa este construit omul, prin natura lui..poate sa fie adevarat, insa facem aceste lucruri in primul rand, pt ca nu am evoluat suficient incat sa putem gandi rational atunci cand "ne loveste" dorinta..Consider ca cei care NU inseala sunt stapani pe sine si constienti de gravitatea consecintelor, cu alte cuvinte au ratiune si au evoluat de la stadiul de fiinta primitiva care se lasa condusa de instincte.Din nefericire..marea majoritate inseala...inclusiv eu


cu natura nu te pui...

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
gaby_chiorean

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Noiembrie 2008, ora 07:31

motivele sunt multiple atunci cand inseli....eu m-am casatorit din dragoste acum 6 ani....avem un copil de 3 ani impreuna....ne iubim...dar acum 3 ani sotul meu s-a imbolnavit de tiroida....boala care l-a afectat pe plan sexual....si nici nu vrea sa se trateze...nu constientizeaza gravitatea problemei...iar eu nu ma vad facand abstinenta de la 28 de ani...si cu toate astea imi iubesc sotul in continuare....nu vreau sa sune urat...dar cand n-o sa mai pot.....cu hormonii....am s-o fac...cu toata iubirea din lume..

Raporteaza abuz de limbaj
gabi37dia

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Noiembrie 2008, ora 10:11

ce vorba e aia, nu vrea sa se trateze? boala e foarte grava...convinge-l sa se trateze, ca nu numai potenta e distrusa, poate isi pierde si viata...si atunci chiar trebuie sa inseli

Raporteaza abuz de limbaj
gabi37dia

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Noiembrie 2008, ora 10:16

ia zi, cum sunt femeile? urechile noastre pot suporta, spune sincer...plicticoase, obositoare, cicalitoare, ma gandesc eu. Daca nu sunt asa, ziceti ca sunt barbati, iar nu va atrag. Problema persoanei care inseala, inafara de cazul cand are motive, e nemultumita in cuplu, e instabilitatea afectiva. Parca nu stim toti ca lumea e plina de barbati si de femei gata sa faca sex. Nu avem ce ne dovedi, ca stim deja.SI inca ceva, nu cred ca exista femei care sa considere ca un barbat adevarat inseala. Ala or fi pustoaice de liceu, in niciun caz femei.Prin ce se defineste barbatul la acele fiinte? Prin boli cu transmitere sexuala?

Raporteaza abuz de limbaj
gabi8ma

1005 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 30 Noiembrie 2008, ora 19:04

De la: Eu_atat, la data 2008-11-18 10:00:22
De la: kelemenraluca, la data 2008-09-17 11:15:14Eu sunt casatoritade 2 ani dar sincera sa fiu nu sunt in stare sa imi insel sotul nici prin minte nu imi trece asa ceva.Avem impreuna o fetita de 5 lunijumate si eu nu sunt de acord sa iti snseli jumatatea ce putin asta este parerea mea.Dar de obicei parerile sunt impartite.CAnd iubesti cu adevarat pesoana cu casi tinere convietuiesti clar ca nu o inseli.


ai numai 2 ani,mai vb dupa 20 ani...
iti spun sigur,iubirea nu va tine 20 ani.


uite eu sunt de 10 si tine

Raporteaza abuz de limbaj
Niciodata nu stii unde te poarta viata , inchide ochii , deschide inima , intinde-ti aripile , si lumea e la picioarele tale in timp ce tu te minunezi la picioarele lumii de frumusetea bogatia diversitatea cruzimea existentei umane
kiki_yuppy

23 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 1 Decembrie 2008, ora 19:58

De la: gabi8ma, la data 2008-11-30 19:04:23
De la: Eu_atat, la data 2008-11-18 10:00:22
De la: kelemenraluca, la data 2008-09-17 11:15:14Eu sunt casatoritade 2 ani dar sincera sa fiu nu sunt in stare sa imi insel sotul nici prin minte nu imi trece asa ceva.Avem impreuna o fetita de 5 lunijumate si eu nu sunt de acord sa iti snseli jumatatea ce putin asta este parerea mea.Dar de obicei parerile sunt impartite.CAnd iubesti cu adevarat pesoana cu casi tinere convietuiesti clar ca nu o inseli.


ai numai 2 ani,mai vb dupa 20 ani...
iti spun sigur,iubirea nu va tine 20 ani.


uite eu sunt de 10 si tine

mi-as dori tare mult ca si sotul tau sa dea acelasi raspuns ca si tine, iar daca il da, gandeste-te la un lucru...exista si exceptii. Din pacate sunt foarte putine cupluri care dupa 10 ani de casnicie pot afirma cu mana pe inima ca nu si-au inselat niciodata partenerul si ca nu s-au plictisit sa fie cu aceeasi persoana zi de zi.

Raporteaza abuz de limbaj
gabi8ma

1005 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 3 Decembrie 2008, ora 01:03

ideea e sa nu ajunga sa se plictiseasca de tine , e f obositor sa fii tot timpul brici , dar dupa ceva vreme iti intra in reflex , si apoi ne e prea frica de bts-uri

Raporteaza abuz de limbaj
Niciodata nu stii unde te poarta viata , inchide ochii , deschide inima , intinde-ti aripile , si lumea e la picioarele tale in timp ce tu te minunezi la picioarele lumii de frumusetea bogatia diversitatea cruzimea existentei umane
kiki_yuppy

23 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 3 Decembrie 2008, ora 16:42

De la: gabi8ma, la data 2008-12-03 01:03:08ideea e sa nu ajunga sa se plictiseasca de tine , e f obositor sa fii tot timpul brici , dar dupa ceva vreme iti intra in reflex , si apoi ne e prea frica de bts-uri


Poate am eu o viziune prea pesimista, dar traiesc cu convingerea ca nu e suficient sa fim "brici" in permanenta....am intrebat personal multe persoane de gen masculin de ce inseala, au raspuns sec : "pentru ca e alta".....Cred ca e si o chestiune de noroc in toata problema asta, pt ca poti fi inselata chiar daca cel de langa tine te iubeste.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului De ce inselam ?
Mergi la: