back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


De ce inselam ?

 


 
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1972 mesaje
Membru din: 4/12/2007
Postat pe: 19 Decembrie 2008, ora 21:47

De la: edy_covaci, la data 2008-11-11 12:50:35 dar se uita un aspect important si anume ca avem nevoie sa inselam pt. a ne putea convinge ca mai putem.....

Total aiurea, mai tine si de cei 7 ani de acasa(de tine) si persoana de langa tine.


"Niciodatã nu putem judeca viaþa celorlaþi, pentru cã fiecare îºi cunoaºte propria durere ºi renunþare. Una este sã crezi cã eºti pe drumul cel bun ºi alta e sã crezi cã drumul tãu e unic"
Fosta membra 9am.ro

13 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Suceava

Postat pe: 21 Decembrie 2008, ora 02:12

CE INTREBARE RAUTACIOASA AI SPUUS:AI FACUT CUNOSTINTA CU CATALIN?ANUL ACESTA MA CERUT IN CASATORIE IN CENTRUL LONDREI,NUMAI NOI DOI,NU A MAI CONTAT NICI POZELE NICI CEI DIN JUR,NUMAI NOI DOI SI VESTITUL INEL...IL IUBESC NU-L SCHIMB PT NIMIC IN LUME!PUTINI SUNT PE LUMEA ASTA CARE SE MAI RESPECTA SI CARE SE IUBESC.M-ATI INTELES POATE GRESIT...POA'SA VINE SI CEL MAI BOGAT BAIAT SI ARATOS,MI-E INDIFERENT,YO TOT PE CATA IL IUBESC!E SIMPLU COMENTAT PE FORUM-UL ASTA DAR NUMAI YO STIU CE SIMT. SI CE TRAIRI AM CAND SUNTEM IMPREUNA. NOI VARA ASTA AM PIERDUT UN COPIL...AM PLANS IMPREUNA SI AM TRECUT PESTE ASTA SPERAND CA DUMNEZEU NE VA TRIMITE ALT INGERAS.SARBATORI FERICITE!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

13 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Suceava

Postat pe: 21 Decembrie 2008, ora 02:14

MA SCUZATI AM GRESIT IMAGINEA....

Raporteaza abuz de limbaj
mihaidiaconescu74

18 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Decembrie 2008, ora 10:34

Ema spunemi t rog d c nu-l mai iubeai p sotul tau?Sarbatori Fericite si La Multi Ani!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

76 mesaje
Membru din: 18/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Decembrie 2008, ora 16:05

De la: sunriser, la data 2008-12-14 17:17:45Felicitari celor care au reusit sa nu-si insele partenerul. Mai vorbim peste 20-30 de ani la un ceai cu gogosi depanand amintiri ;-)


Asta am incercat si eu sa spun mai sus sim-au contrazis.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 29 Decembrie 2008, ora 01:57

sal!interesant raspusul tau,pari o fata de treaba.imi dai si mie id_ul tau?eu am silviuiriza...dk vrei vb

Raporteaza abuz de limbaj
nalk86

21 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Ianuarie 2009, ora 12:19

unii barbati isi iubesc asa de tare femeia incat k sa nu o uzeze folosesc femeia altuia :D .

Raporteaza abuz de limbaj
adycucu_85

259 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Ianuarie 2009, ora 12:42

Iar femeia "neuzata" de partener ajunge sa fie uzata de altii care la randul lor isi protejeaza iubitele de uzura nu ?

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 4 Ianuarie 2009, ora 03:06

De la: nalk86, la data 2009-01-03 12:19:14unii barbati isi iubesc asa de tare femeia incat k sa nu o uzeze folosesc femeia altuia :D .


da ma asa e... tre sa ai grija de masina ta de spalat. in cazul in care apa e prea dura, o folosesti pe a vecinului. sa nu cumva sa ii plezneasca masinii tale vre-un racord ca ce te faci?!

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
bianca_92003

36 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Calarasi

Postat pe: 5 Ianuarie 2009, ora 16:25

Cand iubesti cu adevarat nu inseli! pur si simplu nu poti! asa ca intrebarea aceasta se adreseaza mai bine celor ce nu isi iubesc partenerul!

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 5 Ianuarie 2009, ora 16:30

auzisem candva "femeia inseala barbatul pe care'l iubeste, pe celalalt il paraseste pur si simplu"

cred ca am mai zis-o tot eu, candva pe aici, dar oricum...
DEPINDE de gravitatea situatiei (daca il inseala cu unul, cu doi, cu trei), sau de circumstantele intampinate (betie, viol, party verde, nebunie, bla bla), sau chiar urmarit de propriile traume..... si de blocarea sentimentelor.... sau daca foloseste masca aia prea des.....
mmh.....
pff..... cate cazuri de dezbatut....

asa ca, raspunsul este "DEPINDE"


Raporteaza abuz de limbaj
lucian_mcv

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Ianuarie 2009, ora 19:06

Inselam fiindca putem

Raporteaza abuz de limbaj
kiku

154 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Ianuarie 2009, ora 14:39

e cam greu de stabilit de ce inselam. fiecare are motivatia lui. si sunt muuulte motive. pentru ca e plictiseala;
pentru ca nu-l mai iubim; pentru ca se tine cineva de capul tau si pindeste momentul, punind si paie pe foc(daca exista motiv); pentru ca ai o banuiala ca partenerul te inseala....lista continua

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 6 Ianuarie 2009, ora 19:33

De la: kiku, la data 2009-01-06 14:39:48e cam greu de stabilit de ce inselam. fiecare are motivatia lui. si sunt muuulte motive. pentru ca e plictiseala;
pentru ca nu-l mai iubim; pentru ca se tine cineva de capul tau si pindeste momentul, punind si paie pe foc(daca exista motiv); pentru ca ai o banuiala ca partenerul te inseala....lista continua

..buna asta...cu daca partenerul te inseala...si daca banuiesti ca te inseala ce faci? inseli si tu? =))) criminal...cati oameni imaturi pe aici

Raporteaza abuz de limbaj
ceauynu

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 00:25

in general femeile inseala mai mult , sau sunt mai putin fidele barbatilor ,si totusi trebuie sa le acceptam asa cum sunt pt ca le iubim si avem nevoie de ele

Raporteaza abuz de limbaj
NYKY_JUST4U

2 mesaje
Membru din: 7/01/2009
Oras: Galati

Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 12:37

SUNTEM OAMENI DAR CUM TE SIMTI SA-TI PRINZI NEVASTA CU ALTU IN PAT

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 16:36

De la: promi, la data 2009-01-07 00:25:44in general femeile inseala mai mult , sau sunt mai putin fidele barbatilor ,si totusi trebuie sa le acceptam asa cum sunt pt ca le iubim si avem nevoie de ele


hai sa aruncam cu paru, cine inseala mai mult pe cine???


nu de asta e vorba aici... ci motivul sau motivele, circumstantele...

mmh... sau poate nu ai fost pus in situatia de a insela PE BUNE


Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 20:10

De la: promi, la data 2009-01-07 00:25:44in general femeile inseala mai mult , sau sunt mai putin fidele barbatilor ,si totusi trebuie sa le acceptam asa cum sunt pt ca le iubim si avem nevoie de ele


hai serios?! si mamica ta?

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
clausrob1984

4 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 19:04

hai sa fim seriosi.....suntem o generatie de "stricati" noi nu mai avem onoare...nu mai gandim cu mintea...parintii ne-au scapat..
inselam....dece? pentru ca...consider eu..si e doar o parere...innainte divortul era ceva rusinos...rochia de mireasa trebuia sa fie alba..semnul puritatii azi merge si negru....ca nu mai exista puritate...hai sa fim sincer...ce cadou pot sa-si daruiasca cei doi daca nu puritatea lor...sufletul so corpul lor neatins..de asta se inseala...nu stiu...poate exagerez...

Raporteaza abuz de limbaj
ge_andreev

122 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 20:13

cred ca te inseli- tocmai celor spuse de tine se inseala foarte multi- puritatea aia de care vorbesti tu ce trebuie daruita in noaptea nuntii.. foarte rar un om (femeie sau barbat) are experiente sexuale toata viata cu un singur partener. dupa un timp si o varsta intervine banalitatea, se strecoara curiozitatea. sau se poate ca acel prim si singur partener sa nu te satisfaca si atunci doresti sa traiesti si tu placerea si implinirea si pe acel plan.

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 16:11

De la: kyyttyy, la data 2009-01-10 20:13:51cred ca te inseli- tocmai celor spuse de tine se inseala foarte multi- puritatea aia de care vorbesti tu ce trebuie daruita in noaptea nuntii.. foarte rar un om (femeie sau barbat) are experiente sexuale toata viata cu un singur partener. dupa un timp si o varsta intervine banalitatea, se strecoara curiozitatea. sau se poate ca acel prim si singur partener sa nu te satisfaca si atunci doresti sa traiesti si tu placerea si implinirea si pe acel plan.

ha ha..ai fi surprins sa stii ca exista destule persoane care isi petrec toata viata cu primul partener (eu am vreo 3-4 prietene care sunt cu acelasi partener de 3-4 ani..una chiar o sa se casatoreasca anu viitor..si am mai auzit cazuri de oameni care sunt impreuna de pe vremea cand erau la liceu - eu numesc asta cazuri fericite). cat despre curiozitate..ce sa mai caute cand ai ce vrei si esti in al 9 lea cer?

Raporteaza abuz de limbaj
kiku

154 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 23:08

eu nu cred in cazuri fericite...cuplurile se formeaza din dragoste dupa care ramin impreuna din interes. la un moment dat isi doresc altceva dar nu pot accepta ca s-au inselat in privinta alegerii. oamenii cresc si se dezvolta, apar alte dorinte, alte preocupari. cind cititi ce scriu nu cititi doar odata... vad ca nu intelegeti....

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 23:54

De la: kiku, la data 2009-01-11 23:08:49eu nu cred in cazuri fericite...cuplurile se formeaza din dragoste dupa care ramin impreuna din interes. la un moment dat isi doresc altceva dar nu pot accepta ca s-au inselat in privinta alegerii. oamenii cresc si se dezvolta, apar alte dorinte, alte preocupari. cind cititi ce scriu nu cititi doar odata... vad ca nu intelegeti....


nu kiku, zici bine ce zici.. intelege cine e capabil sa o faca!

Raporteaza abuz de limbaj
sebiker_xc

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 16 Ianuarie 2009, ora 12:10

De la: kiku, la data 2009-01-06 14:39:48e cam greu de stabilit de ce inselam. fiecare are motivatia lui. si sunt muuulte motive. pentru ca e plictiseala;
pentru ca nu-l mai iubim; pentru ca se tine cineva de capul tau si pindeste momentul, punind si paie pe foc(daca exista motiv); pentru ca ai o banuiala ca partenerul te inseala....lista continua


mai inselam k sa nu fim inselati....de fapt..noi nu inselam ci doar comparam

Raporteaza abuz de limbaj
alin_d_c_u

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Ianuarie 2009, ora 12:16

ha ha ha! :)

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 16 Ianuarie 2009, ora 15:57

fem insela mai des ca barbatii,de ce? s-a dem ca fem au un fel de feromoni,care le face sa insele ,se activeaza in prezenta barbatului ,si acesti feromoni nu pot fi controlati de corp,am vazut la tv ,cica niste britanici au facut testul,,,si au dem ca fem inseala,dar u voit,ci inconstient cumva,din cauza supra secretiei de feromoni...ceva de genu,in mare...fem inseal mai des ca barbatii

Raporteaza abuz de limbaj
Edy-Ed

6 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Timisoara

Postat pe: 16 Ianuarie 2009, ora 15:57

da tine si de tine

Raporteaza abuz de limbaj
Edy-Ed
Fosta membra 9am.ro

76 mesaje
Membru din: 18/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Ianuarie 2009, ora 16:48

Mai devreme sau mai tarziu inselam din dorinta de a complecta.Nu poti face nimic sa nu se intample.Se intampla si gata.Fiecare varsta vine cu o noua viziune,cu o alta dorinta . Daca esti implicat deja intr-o relatie de ani,ce faci,renunti pt a avea ce nu ai avut?Nu,inseli!
Este ceva firesc.Iti poti iubi si partenerul/a si amantul/a.

Raporteaza abuz de limbaj
constantin_crina

71 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 20:17

Inselam din curiozitate, monotonie, dc o relatie nu merge bine dc nu primim suficienta atentie din partea partenerului. Eu nu l-am inselat este singurul partener pe care l-am avut pana acum, suntem impreuna de 14 ani ne iubim f mult si stiu ca ar suferii din cauza asta.Sunt sigura ca nici el nu m-a inselat.Vb deschis despre acest lucru, sunt de parere ca in momentul in care nu ne vom mai iubi va tb s-o ia fiecare pe drumul lui.Atata timp cat ai o relatie reusita si esti fericit nu cred ca poti sa inseli.

Raporteaza abuz de limbaj
constantin_crina

71 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 20:22

De la: Eu_atat, la data 2009-01-17 16:48:31Mai devreme sau mai tarziu inselam din dorinta de a complecta.Nu poti face nimic sa nu se intample.Se intampla si gata.Fiecare varsta vine cu o noua viziune,cu o alta dorinta . Daca esti implicat deja intr-o relatie de ani,ce faci,renunti pt a avea ce nu ai avut?Nu,inseli!
Este ceva firesc.Iti poti iubi si partenerul/a si amantul/a.


Tu ce crezi ca ar spune partenerul(a) daca ar afla? Vai multumesc...........mai caut si eu pentru a-mi satisface curiozitatea, dar sa stii ca te iubesc.Mai bine vb cu partenerul vezi poate sunt "subiecte" pe care nu le-ati epuizat poate vrea si ea (el) altceva..............

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului De ce inselam ?
Mergi la: