back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


De ce inselam ?

 


 
Pagini: << 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
 
danailiescu2005

128 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Suceava

Postat pe: 18 August 2009, ora 09:02

De la: Octavian_b, la data 2009-08-18 08:59:05Inselam pt ca ajungem sa credem ca viata trebui traita la intensitate maxima si ca nu trebui sa ne abtinem de la nimic...nici sa traim dupa un tipar!
De fiecare data cand suntem atrasi de o alta persoana, iar persoana da semne ca ar fi disponibila...spunem "ce dracu`, o viata am"...nu pot sa cred ca un om care se casatoreste la 25 de ani, are parte de acelasi fel de mancare pana cand crapa !!!!
Hai sa fim seriosi...indragostiti sau nu, la un moment dat simtim nevoia sa vedem cum este si cu altcineva !


De acord - si de asta femeile iarta usor barbatii - pentru ca stiu ca sunt slabi si cedeaza unor astfel de impulsuri. Dar in situatia inversa cand si ea vrea "sa-si diversifice alimentatia" - barbatii nu sunt la fel de intelegatori. De ce? Femeile trebuie sa aiba o tarie morala mai mare ca a barbatilor?


linky

8 mesaje
Membru din: 8/07/2009
Postat pe: 22 August 2009, ora 21:54

in general ...cred ca inselam din curiozitate..pt ca e ceva interzis..si asta ne creste pulsu'...luam de ''buna'' o relatie stabila , si uitam ''fluturasii'' din burta...pe care ii cautam in alta parte...
din exp personala, am fost inselat si am inselat la randul meu ..dar am gasit in cealalta persoana ..tot ce-mi doream defapt de la actuala..

Raporteaza abuz de limbaj
jumper_yuppy

2 mesaje
Membru din: 1/09/2009
Postat pe: 1 Septembrie 2009, ora 07:57

"dece inselam?" buna intrebarea....e de meditat la ea....nu exista raspuns chiar e ca si cum ai intreba:"dece respiri?"

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 1 Septembrie 2009, ora 08:11

De la: jumper, la data 2009-09-01 07:57:18"dece inselam?" buna intrebarea....e de meditat la ea....nu exista raspuns chiar e ca si cum ai intreba:"dece respiri?"


Inteleg ca dupa parerea ta "a insela = a respira", nu? Consideri ca e absolut normal acest lucru, ca nu trebuie sa existe nimic care sa semene macar cu cuvintele cinste, onestitate, iubire, sinceritate, daruire, credinta?!...

Buna dimineata, tururor!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
socrate_yuppy

2497 mesaje
Membru din: 25/06/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 8 Septembrie 2009, ora 14:59

Daria, intr-o lume perfecta, existenta imperfectiunii ar fi de judecat...


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 8 Septembrie 2009, ora 21:01

De la: socrate, la data 2009-09-08 14:59:12Daria, intr-o lume perfecta, existenta imperfectiunii ar fi de judecat...



Da, ai dreptate...si nu judec pe nimeni, doar ca nu mi se pare normal sa pui semnul egal intre infidelitate si existenta, atat!...

P.S.Imi amintesti de un alt user...DMark...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
earth_node

55 mesaje
Membru din: 27/01/2009
Postat pe: 8 Septembrie 2009, ora 21:21

Nu e nevoie sa judecati pe cineva, doar ganditi si exprimati ce simtiti ! A trai la maxim momentul - ca doar o viata avem fiecare - presupune ignorarea consecintelor ? Picanteriile de alcov sunt valabile doar cu alcineva decat partenera/ul de cuplu ? Ce va determina sa formati un cuplu ? Constientizati doar nevoia de a simti placere ? Cat oferiti ? Cat cereti ? Cat primiti ? De ce atat si nu mai mult sau mai putin ?

Raporteaza abuz de limbaj
adycucu_85

259 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Septembrie 2009, ora 12:04

Este interesant de remarcat faptul ca ai o fiolosofie sexuala sanatoasa...

Raporteaza abuz de limbaj
adycucu_85

259 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Septembrie 2009, ora 12:04

filosofie*

Raporteaza abuz de limbaj
9am243301

5 mesaje
Membru din: 30/10/2010
Postat pe: 29 Septembrie 2009, ora 21:07

Nimeni nu este perfect! Dar poti gusta din "gaina"care s-a lacat calcata,o data,de doua ori...! Dar cand devine obisnuinta,deja e grav!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 29 Septembrie 2009, ora 21:09

De la: xtrem, la data 2009-09-29 21:07:10 Nimeni nu este perfect! Dar poti gusta din "gaina"care s-a lacat calcata,o data,de doua ori...! Dar cand devine obisnuinta,deja e grav!


"Nimeni nu este perfect !" se vede ca nu ma cunosti...inca

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
Fosta membra 9am.ro

1050 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 13 Octombrie 2009, ora 11:14

De la: vladidec, la data 2008-09-16 15:32:21Doua persoane se iubesc, candva , undeva , cineva v-a calca gresit... d c ? Intrebarea se aplica pt. cei ce au inselat macar o data....(daca exista si exceptii...bravo lor), Mai exact cum poti tine flacara aprinsa ? Exista antidot, sau totul se petrece fara voia noastra...(tare asi vrea sa existe o reteta)


Personal, nu-mi amintesc sa fi simtit vreodata, macar nevoia, de a-mi insela partenera, in cazul in care am fost angrenat intr-o relatie serioasa.In schimb, o teorie "moderna" creata de femeile cu predispozitie catre infidelitate, afirma ca femeia INSALA, uneori, pe cine IUBESTE si PARASESTE pe cel pe care NU-L IUBESTE.
"Frumos" pretext...

Raporteaza abuz de limbaj
dedeea

6 mesaje
Membru din: 14/10/2009
Oras: Galati

Postat pe: 17 Octombrie 2009, ora 15:14

cand iubejti cu adevarat pe cineva nu inseli si punct...dar nici dragostea asta nu tine o vesnicie...e inlocuita pe parcurs cu respectul fata de persoana de langa tine.
cand respectul s-a dus si el pe apa sambetei...parca vecinul/vecina e mai bun(a) decat ce ai tu acasa...

Raporteaza abuz de limbaj
cristinablackeyes

467 mesaje
Membru din: 31/08/2009
Postat pe: 20 Octombrie 2009, ora 14:56

De la: vladidec, la data 2008-09-16 15:32:21Doua persoane se iubesc, candva , undeva , cineva v-a calca gresit... d c ? Intrebarea se aplica pt. cei ce au inselat macar o data....(daca exista si exceptii...bravo lor), Mai exact cum poti tine flacara aprinsa ? Exista antidot, sau totul se petrece fara voia noastra...(tare asi vrea sa existe o reteta)



nu am inselat niciodata,si nici nu am de gand s-a fac asta..
iar ca sa fiu on topic cred ca inselatul apare pt ca asa : NI SE SCOALA :)))

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy001399

9 mesaje
Membru din: 22/04/2009
Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 20:46

pai mai nene nu va ganditi si voi putin cum sta treaba cu inselatu' ca nu depinde numai de faptul ca iubesti sau nu intradevar cand iubesti e mai greu sa cedezi dar nimic nu tine la nesfarsit si dupa aia intra monotonia, mai intervine si curiozitatea dar mai ales placerea de a descoperi daca mai suntem in stare de a mai face o cucerire . Asa ca scutiti-ma cu iubitu ca orice are un inceput si un sfarsit

Raporteaza abuz de limbaj
ciprian_gulei

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Noiembrie 2009, ora 10:46

Erati casatoriti?
Daca da ai terminat casatoriaa cand ai inselat?

Raporteaza abuz de limbaj
anjyn_san

9 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Noiembrie 2009, ora 18:56

Reteta ? Ar fi frumos . NU cred insa sa existe asa ceva . Sunt o infinitate de motive . INtrebarea pe care banuiesc ca trebuie sa si'o puna o pers. care urmeaza sa insele este : de ce sa insel / de ce insel ?.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Noiembrie 2009, ora 19:04

De la: anjyn_san, la data 2009-11-12 18:56:37Reteta ? Ar fi frumos . NU cred insa sa existe asa ceva . Sunt o infinitate de motive . INtrebarea pe care banuiesc ca trebuie sa si'o puna o pers. care urmeaza sa insele este : de ce sa insel / de ce insel ?.


Ti-am urmarit postarile si absolut toate sunt la obiect, pe tema, fara divagatii si extrem de pertinente. In acest caz insa cred ca o persoana care inseala, care are aceasta putere, niciodata nu isi va pune intrebarea "de ce?".

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Alice_in_Wonderland

3330 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 12 Noiembrie 2009, ora 19:10



Ti-am urmarit postarile si absolut toate sunt la obiect, pe tema, fara divagatii si extrem de pertinente. In acest caz insa cred ca o persoana care inseala, care are aceasta putere, niciodata nu isi va pune intrebarea "de ce?".[/quote]

Hai ca ma ,,iau,, de tine.
O persoan care inseala isi pune multe intrebari. Nu exista ,,o face pur si simplu,,. Sau daca exista acele persoane sunt superficiale. Exista acea intrebare (de ce) pentru a aduce argumente la faptele comise sau care urmeaza sa fie comise.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Noiembrie 2009, ora 19:15

De la: HoneyBunny, la data 2009-11-12 19:10:42

Ti-am urmarit postarile si absolut toate sunt la obiect, pe tema, fara divagatii si extrem de pertinente. In acest caz insa cred ca o persoana care inseala, care are aceasta putere, niciodata nu isi va pune intrebarea "de ce?".


Hai ca ma ,,iau,, de tine.
O persoan care inseala isi pune multe intrebari. Nu exista ,,o face pur si simplu,,. Sau daca exista acele persoane sunt superficiale. Exista acea intrebare (de ce) pentru a aduce argumente la faptele comise sau care urmeaza sa fie comise.[/quote]

Nee...crezi tu oare ca o persoana care inseala are constiinta, ca isi pune intrebari? Din punctul meu de vedere acest lucru (si aici ma refer la "pregatirea" argumentelor in favoarea justificarii actului in sine) este facut doar pt altii, nu pt sine insusi.

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Alice_in_Wonderland

3330 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 12 Noiembrie 2009, ora 19:24



Hai ca ma ,,iau,, de tine.
O persoan care inseala isi pune multe intrebari. Nu exista ,,o face pur si simplu,,. Sau daca exista acele persoane sunt superficiale. Exista acea intrebare (de ce) pentru a aduce argumente la faptele comise sau care urmeaza sa fie comise.[/quote]

Nee...crezi tu oare ca o persoana care inseala are constiinta, ca isi pune intrebari? Din punctul meu de vedere acest lucru (si aici ma refer la "pregatirea" argumentelor in favoarea justificarii actului in sine) este facut doar pt altii, nu pt sine insusi.[/quote]

Da, sunt si persoane care au constiinta. Dar cred ca sunt in majoritate femei. Si am cunoscut si barbati care isi puneau aceasta intrebare: De ce au facut-o? Si incercau sa se convinga pe ei ca a fost o decizie buna.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Noiembrie 2009, ora 20:00

De la: HoneyBunny, la data 2009-11-12 19:24:42
Da, sunt si persoane care au constiinta. Dar cred ca sunt in majoritate femei. Si am cunoscut si barbati care isi puneau aceasta intrebare: De ce au facut-o? Si incercau sa se convinga pe ei ca a fost o decizie buna.


Bunny...constiinta, dupa parerea mea, exista sau nu exista. In conditiile in care exista, ea ar trebui sa determine persoana respectiva sa isi puna acele intrebari inainte de a face "pasul", nu dupa. Daca intrebarile se pun dupa...se poate spune ca e vorba doar de incercarea de a se minti pe sine sau pe altii. Insa e vorba doar de parerea mea...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Alice_in_Wonderland

3330 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 12 Noiembrie 2009, ora 20:07

De la: daria_ta, la data 2009-11-12 20:00:33
De la: HoneyBunny, la data 2009-11-12 19:24:42

Bunny...constiinta, dupa parerea mea, exista sau nu exista. In conditiile in care exista, ea ar trebui sa determine persoana respectiva sa isi puna acele intrebari inainte de a face "pasul", nu dupa. Daca intrebarile se pun dupa...se poate spune ca e vorba doar de incercarea de a se minti pe sine sau pe altii. Insa e vorba doar de parerea mea...


Da, aici ai dreptate.

Raporteaza abuz de limbaj
monaco

1609 mesaje
Membru din: 13/03/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 25 Noiembrie 2009, ora 15:29

... Inca o dovada - daca mai era nevoie - ca tot ce implica sexul e o maaare preocupare pentru om; topicul a ajuns la pag. 10!! (ca si celelalte cu iz de sex..).
Asta spune ca : inselam, nu inselam...ne gandim...macar...(desi unii vor nega..; atunci de ce au intrat pe topic ?...).

Parerea mea e ca omul inseala pentru ca unul din cei doi parteneri nu a tinut pasul...(tot timpul trebuie sa inaintam pe scara evolutiei); ori a regresat, ori a evoluat in mod sau ritm diferit...si relatia s-a stricat.
*
Spre ex.,femeile, de multe ori, au un puseu evolutiv in jurul varstei de 30 de ani, exact cand, de multe ori, barbatii incep involutia si de aici...probleme..,nu mai corespund unul altuia, etc.
E bine sa incerci sa remediezi relatia, dar daca intervine orgoliul, intervin cuvintele urate, acuze, reprosuri..ce faci?
Cineva a postat, prin pag.3 parca,faptul ca partenerul a ramas la stadiul de "taranul roman din anii 60" iar ea a evoluat...Cand s-au cunoscut probabil nu se vedea diferenta sau poate el a involuat..
Ce sa faca daca el se tot afunda (chiar si in alcool, de ciuda ca nu poate tine pasul, probabil)si nu vrea sa iasa la lumina?... Nu aprob si nu condamn..incerc sa inteleg.

Raporteaza abuz de limbaj
"necompletat..,necompletat..,fara comentarii pe forum ..." Daca se simte ..cineva....: atunci, de ce vrei prieteni aici? Dupa avatar?? Cred ca glumesti... TRADUCERE : NU colectionarilor de avatare !
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 26 Noiembrie 2009, ora 18:22

De la: monaco, la data 2009-11-25 15:29:45... Inca o dovada - daca mai era nevoie - ca tot ce implica sexul e o maaare preocupare pentru om; topicul a ajuns la pag. 10!! (ca si celelalte cu iz de sex..).
Asta spune ca : inselam, nu inselam...ne gandim...macar...(desi unii vor nega..; atunci de ce au intrat pe topic ?...).

Parerea mea e ca omul inseala pentru ca unul din cei doi parteneri nu a tinut pasul...(tot timpul trebuie sa inaintam pe scara evolutiei); ori a regresat, ori a evoluat in mod sau ritm diferit...si relatia s-a stricat.
*
Spre ex.,femeile, de multe ori, au un puseu evolutiv in jurul varstei de 30 de ani, exact cand, de multe ori, barbatii incep involutia si de aici...probleme..,nu mai corespund unul altuia, etc.
E bine sa incerci sa remediezi relatia, dar daca intervine orgoliul, intervin cuvintele urate, acuze, reprosuri..ce faci?
Cineva a postat, prin pag.3 parca,faptul ca partenerul a ramas la stadiul de "taranul roman din anii 60" iar ea a evoluat...Cand s-au cunoscut probabil nu se vedea diferenta sau poate el a involuat..
Ce sa faca daca el se tot afunda (chiar si in alcool, de ciuda ca nu poate tine pasul, probabil)si nu vrea sa iasa la lumina?... Nu aprob si nu condamn..incerc sa inteleg.


Nu exista justificare pt a insela! Daca unul dintre parteneri involueaza, asa cum spui, daca relatia nu mai merge dintr-o cauza sau alta, atunci tu, cel nemultumit, spui STOP, dar nu inseli! Exista riscul ca, in viitor, roata sa se intoarca...si atunci?...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
yuppy005317

15 mesaje
Membru din: 4/10/2009
Postat pe: 2 Decembrie 2009, ora 17:56

Am incercat candva sa aflu raspunsul la aceasta intrebare, insa nu am aflat nici acum unul satisfacator.

Spre exemplu, cineva imi spunea ca barbatii sunt construiti genetic sa insele . Tot acel cineva imi zicea ca acum noi folosim doar nu stiu cat la suta din creier si in timp proportia va creste simtitor astfel incat sa ne putem vindeca cu puterea mintii (din studiile minunatilor cercetatori). Se stie ca omul e cel mai inteligent "animal", sau asa ne place sa credem. Luand in considerare toate afirmatiile de mai sus, ma intreb eu, daca suntem asa inteligenti de ce ne incapatanam sa ramanem la stadiul de primate si sa ne punem in pericol relatia pentru o placere de moment?...

Alta explicatie a fost diversitatea. Aici iar am ceva de obiectat! Dar oare diversitatea asta nu o poti avea alaturi de partener/partenera? In modul in care ti-o trage o oarecare acum , ti-o poate trage partenera ta maine (in cazul in care fiecare zi in pat e altfel). Si poate fi altfel!!! Alta pozitie , alt preludiu, alta durata, poate fi sex si apoi somn, poate fi dragoste si apoi sa dormiti imbratisati, poate fi alta tinuta, poate fi alt loc, etc. astfel incat fiecare experienta in pat alaturi de aceeasi persoana va fi unica.

Acum ajung la fantezii. Daca nu esti capabil sa-ti impartasesti fanteziile cu partenerul de viata si apoi sa le incercati impreuna, cum poti avea incredere sa le incerci cu altcineva?

Parerea mea este ca decat sa insel mai bine imi sun partenerul cand sunt incinsa si-i ofer o partida de neuitat,iar daca ma suna si el cand e incins zbor pana la el.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 2 Decembrie 2009, ora 18:02

"Parerea mea este ca decat sa insel mai bine imi sun partenerul cand sunt incinsa si-i ofer o partida de neuitat,iar daca ma suna si el cand e incins zbor pana la el."

mai bine ma suni e mine cand esti incinsa. macar eu merit

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
danutz2304

1 mesaj
Membru din: 29/01/2010
Postat pe: 6 Decembrie 2009, ora 04:31

intr-o relatie partenerul inseala cand intervine plictiseala sau ocazia oricine a fost inselat si a inselat macar o data in viata

Raporteaza abuz de limbaj
CREMENE

743 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Decembrie 2009, ora 09:19

Nu oricine inseala in viata, fiindca nu oricine e dispus sa-si calce onoarea si prinipiile in picioare, ca sunt multi care o fac e treaba lor.
In mod normal unde e dragoste e si fidelitate, unde nu mai e fidelitate nu mai e dragoste, nu poti iubi pe cineva si in acelasi timp sa tradezi pe rupte.
Deci in mod normal, atunci cand se termina dragostea, poate incepe si infidelitatea, cu toate ca nu e si obligatoriu, fiindca tot in principiu onoarei, cine ajunge la concluzia ca nu mai e dragoste, isi face bagajele si cauta altceva, fara a trada.
Tradarea vine din lasitate, dintr-o totala lipsa de responsabilitate, din personaliate instabila ca nu stie ce vrea si tot asa.

Raporteaza abuz de limbaj
dorutu

52 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Decembrie 2009, ora 12:47

Dau invitatii pe www.lockerz.com cei interesati sa imi lase un mesaj

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului De ce inselam ?
Mergi la: