back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


De ce inselam ?

 


 
Pagini: << 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
 
irina_24ro_yuppy

209 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Oras: Sibiu

Postat pe: 31 Martie 2009, ora 10:48

gabyandeas de ce nu vorbesti cu sotul tau,sa ii explici gravitatea problemei inainte sa calci stramb cu alt barbat si sar putea sa regreti mai tarziu?


Fosta membra 9am.ro

35 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 15 Aprilie 2009, ora 08:28

esti inca strigator la cer de tanara

Raporteaza abuz de limbaj
d tataru
irina_24ro_yuppy

209 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Oras: Sibiu

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 09:55

De la: vladidec, la data 2008-09-16 15:32:21Doua persoane se iubesc, candva , undeva , cineva v-a calca gresit... d c ? Intrebarea se aplica pt. cei ce au inselat macar o data....(daca exista si exceptii...bravo lor), Mai exact cum poti tine flacara aprinsa ? Exista antidot, sau totul se petrece fara voia noastra...(tare asi vrea sa existe o reteta)
Pai eu cred ca conteaza educatia unui om,principiii pe care le are,s-au daca le are pt ca de obicei omul se lasa in voia lumii,asa femeile cat si barbatii,conteaza sriozitatea unui om,sa fie credincios puternic,pt ca te obicei oameniii necredinciosi sunt slabi si influentabili si de asta calca de multe ori stramb,pt ca credinta te ajuta sa fii mai puternic,mai matur sa iti formezi un caracter

Raporteaza abuz de limbaj
irina_24ro_yuppy

209 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Oras: Sibiu

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 09:55

De la: vladidec, la data 2008-09-16 15:32:21Doua persoane se iubesc, candva , undeva , cineva v-a calca gresit... d c ? Intrebarea se aplica pt. cei ce au inselat macar o data....(daca exista si exceptii...bravo lor), Mai exact cum poti tine flacara aprinsa ? Exista antidot, sau totul se petrece fara voia noastra...(tare asi vrea sa existe o reteta)
Pai eu cred ca conteaza educatia unui om,principiii pe care le are,s-au daca le are pt ca de obicei omul se lasa in voia lumii,asa femeile cat si barbatii,conteaza sriozitatea unui om,sa fie credincios puternic,pt ca te obicei oameniii necredinciosi sunt slabi si influentabili si de asta calca de multe ori stramb,pt ca credinta te ajuta sa fii mai puternic,mai matur sa iti formezi un caracter

Raporteaza abuz de limbaj
irina_24ro_yuppy

209 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Oras: Sibiu

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 09:55

De la: vladidec, la data 2008-09-16 15:32:21Doua persoane se iubesc, candva , undeva , cineva v-a calca gresit... d c ? Intrebarea se aplica pt. cei ce au inselat macar o data....(daca exista si exceptii...bravo lor), Mai exact cum poti tine flacara aprinsa ? Exista antidot, sau totul se petrece fara voia noastra...(tare asi vrea sa existe o reteta)
Pai eu cred ca conteaza educatia unui om,principiii pe care le are,s-au daca le are pt ca de obicei omul se lasa in voia lumii,asa femeile cat si barbatii,conteaza sriozitatea unui om,sa fie credincios puternic,pt ca te obicei oameniii necredinciosi sunt slabi si influentabili si de asta calca de multe ori stramb,pt ca credinta te ajuta sa fii mai puternic,mai matur sa iti formezi un caracter

Raporteaza abuz de limbaj
irina_24ro_yuppy

209 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Oras: Sibiu

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 10:05

De la: irina_24ro, la data 2009-04-20 09:55:12
De la: vladidec, la data 2008-09-16 15:32:21Doua persoane se iubesc, candva , undeva , cineva v-a calca gresit... d c ? Intrebarea se aplica pt. cei ce au inselat macar o data....(daca exista si exceptii...bravo lor), Mai exact cum poti tine flacara aprinsa ? Exista antidot, sau totul se petrece fara voia noastra...(tare asi vrea sa existe o reteta)
Pai eu cred ca conteaza educatia unui om,principiii pe care le are,s-au daca le are pt ca de obicei omul se lasa in voia lumii,asa femeile cat si barbatii,conteaza sriozitatea unui om,sa fie credincios puternic,pt ca te obicei oameniii necredinciosi sunt slabi si influentabili si de asta calca de multe ori stramb,pt ca credinta te ajuta sa fii mai puternic,mai matur sa iti formezi un caracter
Si problemele astea apar de le pacate,pt ca oamenii stau asa necasatoriti.Si cum a spus si iisus,ca casatoria care se face atuncia cand barbatul este satul de femeie si femeie satula de barbat,sa nu sa se astepte armonie in casa,si o casatorie rezistenta,pt ca fara domnul iisus omul este slab,repede influentabil spre pacat apar multe probleme pe care nu stie sa iasa din ele,pt ca in ziua de azi greu mai gasesti persoane care se castoresc o singura data,asta din cauza la probleme,pt ca sunt slabi,gresesc unul fata de celalat.Inainte mai stateau oamenii casatoriti chair daca aveau probleme si nu erau asa credinciosi,dar aveau o groaza de probleme si asta nu inseamna ca erau fericiti,pt ca daca alegi sa faci pacate si nu vrei sa te abtii de la pacate omul are doar de pierdut si nu are parte de fericire si liniste sufleteasca dar oamenii nu vor sa intelega asta

Raporteaza abuz de limbaj
irina_24ro_yuppy

209 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Oras: Sibiu

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 10:05

De la: irina_24ro, la data 2009-04-20 09:55:12
De la: vladidec, la data 2008-09-16 15:32:21Doua persoane se iubesc, candva , undeva , cineva v-a calca gresit... d c ? Intrebarea se aplica pt. cei ce au inselat macar o data....(daca exista si exceptii...bravo lor), Mai exact cum poti tine flacara aprinsa ? Exista antidot, sau totul se petrece fara voia noastra...(tare asi vrea sa existe o reteta)
Pai eu cred ca conteaza educatia unui om,principiii pe care le are,s-au daca le are pt ca de obicei omul se lasa in voia lumii,asa femeile cat si barbatii,conteaza sriozitatea unui om,sa fie credincios puternic,pt ca te obicei oameniii necredinciosi sunt slabi si influentabili si de asta calca de multe ori stramb,pt ca credinta te ajuta sa fii mai puternic,mai matur sa iti formezi un caracter
Si problemele astea apar de le pacate,pt ca oamenii stau asa necasatoriti.Si cum a spus si iisus,ca casatoria care se face atuncia cand barbatul este satul de femeie si femeie satula de barbat,sa nu sa se astepte armonie in casa,si o casatorie rezistenta,pt ca fara domnul iisus omul este slab,repede influentabil spre pacat apar multe probleme pe care nu stie sa iasa din ele,pt ca in ziua de azi greu mai gasesti persoane care se castoresc o singura data,asta din cauza la probleme,pt ca sunt slabi,gresesc unul fata de celalat.Inainte mai stateau oamenii casatoriti chair daca aveau probleme si nu erau asa credinciosi,dar aveau o groaza de probleme si asta nu inseamna ca erau fericiti,pt ca daca alegi sa faci pacate si nu vrei sa te abtii de la pacate omul are doar de pierdut si nu are parte de fericire si liniste sufleteasca dar oamenii nu vor sa intelega asta

Raporteaza abuz de limbaj
irina_24ro_yuppy

209 mesaje
Membru din: 3/12/2007
Oras: Sibiu

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 10:05

De la: irina_24ro, la data 2009-04-20 09:55:12
De la: vladidec, la data 2008-09-16 15:32:21Doua persoane se iubesc, candva , undeva , cineva v-a calca gresit... d c ? Intrebarea se aplica pt. cei ce au inselat macar o data....(daca exista si exceptii...bravo lor), Mai exact cum poti tine flacara aprinsa ? Exista antidot, sau totul se petrece fara voia noastra...(tare asi vrea sa existe o reteta)
Pai eu cred ca conteaza educatia unui om,principiii pe care le are,s-au daca le are pt ca de obicei omul se lasa in voia lumii,asa femeile cat si barbatii,conteaza sriozitatea unui om,sa fie credincios puternic,pt ca te obicei oameniii necredinciosi sunt slabi si influentabili si de asta calca de multe ori stramb,pt ca credinta te ajuta sa fii mai puternic,mai matur sa iti formezi un caracter
Si problemele astea apar de le pacate,pt ca oamenii stau asa necasatoriti.Si cum a spus si iisus,ca casatoria care se face atuncia cand barbatul este satul de femeie si femeie satula de barbat,sa nu sa se astepte armonie in casa,si o casatorie rezistenta,pt ca fara domnul iisus omul este slab,repede influentabil spre pacat apar multe probleme pe care nu stie sa iasa din ele,pt ca in ziua de azi greu mai gasesti persoane care se castoresc o singura data,asta din cauza la probleme,pt ca sunt slabi,gresesc unul fata de celalat.Inainte mai stateau oamenii casatoriti chair daca aveau probleme si nu erau asa credinciosi,dar aveau o groaza de probleme si asta nu inseamna ca erau fericiti,pt ca daca alegi sa faci pacate si nu vrei sa te abtii de la pacate omul are doar de pierdut si nu are parte de fericire si liniste sufleteasca dar oamenii nu vor sa intelega asta

Raporteaza abuz de limbaj
xcomm_office

4949 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 09:16

Aoleu frate ce conceptie...zici ca problemele apar ca oamenii stau necasatoriti?
Pai problemele care apar in casatorii de ce apar...ca sunt oamenii casatoriti?
Vai de capul meu ce explicatii gasesti, in litera cartii...ai spus bine au ba?.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

382 mesaje
Membru din: 30/04/2009
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 09:24

De la: irina_24ro, la data 2009-04-20 10:05:33
Si problemele astea apar de le pacate,pt ca oamenii stau asa necasatoriti.Si cum a spus si iisus,ca casatoria care se face atuncia cand barbatul este satul de femeie si femeie satula de barbat,...

bey frate ... soro ... tu ai vorbit cumva separat zilele astea cu IISUS ... cred ca nu este adevarat ce spui tu ca ar fi afirmat IISUS ... daca este adev da si mie niste citate din BIBLIE ... ma omoara astia cu BIBLIILE ... oricum nu cred ca e adevarat ... dar astept citate ... si nu cred ca are importanta daca e casatorit sau nu ... un om cand i s-a facut lehamite ... pa nene ... pleaca in lume...

Raporteaza abuz de limbaj
pinafrappe

35 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 12:31

doamne da tzi arama pe fatza ced i ku romantysmul asta ????????? ce i aya a inshela ???? esty soft too soft sweet dreamz with rocoo sifredi

Raporteaza abuz de limbaj
TriteanE

8 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 23:08

150 RON pentru 100 oameni convinsi sa se inscrie…..FOARTE TARE SITEUL. Haideti sa facem bani impreuna www.bionyk.com/signup/friend_Baubau/

Raporteaza abuz de limbaj
FreeMan20

12 mesaje
Membru din: 7/05/2009
Postat pe: 7 Mai 2009, ora 09:05

daca nu inseli tu ...sigur vei fii inselat ...asa ca de ce sa nu fii tu primul car?!!! :sme sa inseli
l-jumping0044:

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 12 Mai 2009, ora 11:30

Sunteti interesati de poker? Nu doriti sa investiti proprii bani? www.pokerstrategy.com/uQCWVZ este solutia. Poker fara depozit. Cea mai buna scoala de poker-gratuit o gasiti pe linkul de mai sus!!!Raspundeti la intrebarile de acolo si primiti 50$+100$ gratuit,capital de inceput! Treceti de la incepator la profesionist cu strategiile de pe acel site. Nu trebuie sa depuneti niciodata bani,doar treceti testul si primiti capitalul de inceput. Pasii ce trebuie urmati:
Pasul 1) Intrati pe acest link www.pokerstrategy.com/uQCWVZ
Pasul 2)Trebuie sa cititi lectiile de baza corespunzatoare tipului de poker pe care ati ales sa-l jucati. Va sfatuiesc sa alegeti tipul NO LIMIT.
Pasul 3) Trebuie sa completati chestionarul pentru a dovedi ca ati invatat lectiile si sunteti pregatiti sa primiti banii.Este simplu.
Pasul 4) Trebuie sa alegeti siteul de poker la care doriti sa jucati si sa va inregistrati folosind codul PS150.
Trebuie sa va inregistrati cu datele reale "FARA SA FACETI VREUN DEPOZIT".
Dupa aceea, daca totul este corect,va veti primi banii dupa cel mult 2 zile. Puteti sa va creati un singur cont per persoana. In unele cazuri s-ar putea intampla:
a)Sa va ceara sa trimiteti "o copie scanata sau o fotogradie a cartii de identitate,pasaport sau alt document' care sa va confirme identitatea.
b)S-ar putea sa va ceara un numar de telefon unde puteti fi contactat pentru a va verifica identitatea.
Aceste cerinte pot fi obligatorii, in orice caz,puteti acoperi datele care nu sunt necesare pentru a se vedea doar cele cerute,,nume,adresa'' ,puteti acoperi fotografii,amprente.
Pasul 5) Puteti sa va inregistrati si familia,vecinii,prietenii.
Pasul 6) Daca nu v-ati inregistrat inca,nu mai asteptati,accesati linkul www.pokerstrategy.com/uQCWVZ si incepeti sa jucati ca profesionistii,cu banii altora.

Raporteaza abuz de limbaj
gemeniK

1 mesaj
Membru din: 3/11/2008
Oras: Ploiesti

Postat pe: 21 Mai 2009, ora 21:15

depinde de fiecare si de persoana pe care o avem langa noi, precum si de relatia existenta intre parteneri. nu poti spune ca iubesti, dar inseli. asa cv nu xista ori iubesti cu adevarat ori nu. vrei tot timpul altceva..asta e adevarat, dar persoanele nu le poti schimba ca pe niste case sau masini pretinzand ca te.ai plictisit de ele.atata timp cat iubesti acea persoana nu vei face asta.mai bine te desparti de acea persoana decat sa traiesti in minciuna. parerea mea. sunt noua pe forum app

Raporteaza abuz de limbaj
vladidec

851 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Mai 2009, ora 08:03

De la: gemeniK, la data 2009-05-21 21:15:38depinde de fiecare si de persoana pe care o avem langa noi, precum si de relatia existenta intre parteneri. nu poti spune ca iubesti, dar inseli. asa cv nu xista ori iubesti cu adevarat ori nu. vrei tot timpul altceva..asta e adevarat, dar persoanele nu le poti schimba ca pe niste case sau masini pretinzand ca te.ai plictisit de ele.atata timp cat iubesti acea persoana nu vei face asta.mai bine te desparti de acea persoana decat sa traiesti in minciuna. parerea mea. sunt noua pe forum app




Dragostea si monotonia..... pot ele coexista ?

Daca monotonia intrevine, inseamna ca nu mai iubesti ? Totusi prima, e motivul principal in a insela....nu ? Deci cum poti face ca relatia sa aiba mereu elemente noi ?
Eu unu am ramas fara idei

Raporteaza abuz de limbaj
Astepti ca OAMENI MARI sa se nasca din partidele politice existente ? Daca nu, acorda-ne 2 minute din viata ta si vezi cum poti schimba totul ! >>www.plr.orgdominus.ro & www.orgdominus.ro
mihai_7elpipo

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Mai 2009, ora 13:24

Se poate sa iubesti o singura data cu adevarat, dar la ce nivel(si aici , cand spun "sa iubesti", ma refer la o iubire dedicata si "adevarata")? Am iubit atat de mult, incat ajunsesem sa transform toate defectele persoanei de langa mine in calitati, pe care, din pacate, pentru mine, dar si pentru ea, doar eu le vedeam. Intrebam de nivelul iubirii mai sus, si cred ca se poate sa iubesti nu doar o singura data cu adevarat. Vom vedea...

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy002021

47 mesaje
Membru din: 17/05/2009
Postat pe: 2 Iunie 2009, ora 17:06

o intrebare pt cei care inseala :si-au pus intrebarea CE AR SIMTI EI DACA AR FI INSELATI de cea in care au incredere
CAT TIMP VA SUFERI CEA INSELATA(LUNI, ANI)
DACA EA VA CONSIDERA CA A MERITAT SA INVESTEASCA IUBIREA EI INTR-O RELATIE MINCINOASA SI...
DACA VREODATA II VA RECASTIGA INCREDEREA
DACA ACESTE INREBARI VA ARATA CA OBTINETI BENEFICII MAI MARI DECAT O EJACULARE, ATUNCI DE AVANTAJELE INFIDELITATII AR TREBUI SA BENEFICIEZE AMBII PARTENERI
IAR DACA HORMONII VA INTUNECA CAPACITATEA DE A LUA DECIZII, AR TREBUI SA RENUNTATI LA DREPTUL DE A VOTA

Raporteaza abuz de limbaj
augustinus

23 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Slobozia

Postat pe: 3 Iunie 2009, ora 14:03

De la: ay06174, la data 2008-09-16 20:51:35inselam pentru ca asa este natura omului de a vrea tot timpul si altceva
ganditiva ca tot timpul dorim sa schimbam case ,masini, telefoane ,haine si asa dorim si sa inselam exista ceva in noi care face sa vrem altceva tot timpul

Inselam din instinct si din curiozitate, pentru ca asa e natura umana.Intotdeuna "gaina vecinului pare curca".oricat de superba si buna la pat este partenera ta tot vei intoarce capul la un moment dat dupa alt exemplar.Este dorintza de nou, curiozitatea.Problema cu "n-o mai iubesti" cred ca apare atunci cand esti gata s-o parasesti pentru alta ceea ce m-i se pare ridicol.Nu cred ca iti inseli partenera cand e ceva putred neaparat,pur si simplu e diversitatea.

Raporteaza abuz de limbaj
Indescifrabil
doar_io

91 mesaje
Membru din: 8/04/2009
Postat pe: 5 Iunie 2009, ora 00:34

cnd eram cu fostul prieten(pe care il iubeam ffff mult)am avut ocazia sa-l insel dar nu am putut sa o fac.nu am putut caci il iubeam ff mult desi nu mai avusesem contacte sexuale 4 luni(ºi locuiam impreuna).dupa ce am incercat sa fac relatia noastra sa mearga m-am despartit de el caci ajunsesem la capatul puterilor.nu m-am aruncat in bratele primului aparut.am stat singura 4 luni..ºi a aparut actualul..acum el este plecat de 5 luni dar nu as putea sa-l insel(desi as avea ocazia).de ce?pentru ca il iubesc..aaa...asa sa ies cu cineva la o cafea sau la un suc,da...dar doar prieteni,atat.nimic mai mult.dar nici asa,nu ies.in schimb cu fetele da,ies la un suc,la o plimbare in parc,.... dar mai depinde ºi conceptiile fiecaruia.

Raporteaza abuz de limbaj
ete....semnatura.
Fosta membra 9am.ro

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 17 Iunie 2009, ora 15:16


sa nu uitam de respect, cu totii il dorim
iubire fara respect nu se poate
daca inseli, nu respecti
daca nu respecti, cum poti spune ca iubesti?
daca inseala el, e barbat, are nevoi si stie cum sa le rezolve
daca inseala ea, e coorva, neserioasa si nu stie ce vrea

io zic ca-i egoism si lasitate
vrei s-o faci doar tu, fara ca celalalt sa stie
pt ca daca celalalt stie, poate o face si el/ea, si tie nu-ti convine
sau poate pleaca si nu vrei, ca il/o iubesti

si uite asa cei cu dubla personalitate si-o dezvolta si pe a treia:
se mint pe ei(ca-i ok ce fac), il/o minte pe el/ea(ca il/o iubeste) si ii mint si pe altii(ce relatie serioasa de cuplu au)

cine inseala nu ii capabil sa-si recunoasca si sa-si asume nici o vina
cine inseala e plin de intentii bune: sa se respecte si pe el (cu o aventura) si pe partener (pe care il minte ca sa-l protejeze)

la urma urmei nu a fost nimic, iar daca a fost, nu a insemnat nimic, deci nu a fost....
trbuie sa recunosc ca sunt adorabili

si uite asa relatia de cuplu se transforma in iubire in doi:
io te iubesc pe tine, tu il/o iubesti pe altul/a

.............
ziceam ceva de respect, nu-i asa? bineinteles ca-i si el pe-acolo pe undeva....

Raporteaza abuz de limbaj
eugen_hk

34 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Brasov

Postat pe: 18 Iulie 2009, ora 20:01


Raporteaza abuz de limbaj
Diamonds

40 mesaje
Membru din: 19/07/2009
Postat pe: 22 Iulie 2009, ora 09:09

Inselam sau nu inselam , in general totul depinde ..de noi , daca vrei s-o faci o faci ! de aceea daca nu esti pregatit(a) pentru o relatie serioasa bazata pe 'incredere',dar deja chestia cu increderea ma lasa rece pe mine una , poti fii de capul tau cu toti sau toate si defapt niciunul , niciuna... cam asta e ideea . cei care nu se pot abtine sa insele sa numai aiba relatii serioase...pentru ca infidelitatea schimba datele problemei in totalitate daca se afla ...

Raporteaza abuz de limbaj
des4cr8l

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Braila

Postat pe: 28 Iulie 2009, ora 08:38

frate,majoritatea dati tot felul de citate si vorbe de duh.nu asta e ideea.in teorie toti suntem buni,in schimb cand vine vb de o situatie reala e ceva mai greu.eu sunt cu o tipa de aproape un an.m-am indragostit de ea cu ceva timp inainte de a fi impreuna,am ajuns sa fim impreuna si totul mergea ca in basme.o iubesc si acum ca in prima zi,dar am inselat-o de cate ori am avut ocazia si asta nu pt ca nu o iubesc,doar ca imi doresc si altceva.poate ca inca nu mi-am gasit femeia perfecta,dar eu incerc sa o compun din mai multe.poate multi ma vor condamna pt ce spun sau vor considera ca vb aiurea,dar asta este situatia mea.de curand am intalnit o 9 tipa..care este super ok.seamana extrem de mult cu iubita mea,(la caracter) dar anumite lipsuri,lipsuri pe care le compenseaza actuala iiubita.la fel si iubita mea are ceva lipsuri pe care,ironic sau nu,le completeaza tipa asta.in concluzie....de ce inselam?parerile sunt impartiete.a mea este ca ne dorim sa fim iubiti si sa ne simtim apreciati,uneori poate mai mult decat meritam.eu unul cred ca sunt indragostit de 2 peroane,pt k nu pot reunta la niciuna...
Aveti grija de trupurile voastre

Raporteaza abuz de limbaj
des4cr8l

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Braila

Postat pe: 28 Iulie 2009, ora 08:40

.


Fosta membra 9am.ro

2008 mesaje
Membru din: 31/10/2010
Oras: Alexandria

Postat pe: 30 Iulie 2009, ora 18:19

daca suntem fericiti nu inselam daca nu macar avem fantezii erotice in cazul cel mai fericit.pana la fapte e cale lunga.

Raporteaza abuz de limbaj
?
homereg

30 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 2 August 2009, ora 17:39

De la: narcisb81, la data 2008-11-21 16:33:00Eu cred ca in cele mai multe cazuri inselam doar de dragul "artei"


de fapt nimeni nu inseala ! doar iubeste prin comparatie !!!
respectiv , daca la momentul X esti intr un loc Z , fara partenera /sotia/prietena / ta , atunci o poti iubi prin comparatie , avind in brate o alta fiinta ( de obicei dragalasa !)

Raporteaza abuz de limbaj
hmo
homereg

30 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 2 August 2009, ora 17:42

De la: Eu_atat, la data 2008-11-18 10:00:22
De la: kelemenraluca, la data 2008-09-17 11:15:14Eu sunt casatoritade 2 ani dar sincera sa fiu nu sunt in stare sa imi insel sotul nici prin minte nu imi trece asa ceva.Avem impreuna o fetita de 5 lunijumate si eu nu sunt de acord sa iti snseli jumatatea ce putin asta este parerea mea.Dar de obicei parerile sunt impartite.CAnd iubesti cu adevarat pesoana cu care convietuiesti clar ca nu o inseli.


ai numai 2 ani,mai vb dupa 20 ani...
iti spun sigur,iubirea nu va tine 20 ani.


ooo , e enorm 20 , putem vb dupa ( cum zice folclorul !) dupa 7/8 ani!!

Raporteaza abuz de limbaj
hmo
voica_ionica

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2009, ora 22:45

De la: chantee, la data 2008-09-17 13:46:58Exista mai multe motive pentru care o persoana poate sa insele, fie pentru ca nu isi mai iubeste partenerul, sau pentru ca isi doreste ceva nou, vrea putina adrenalina, depinde si de conceptiile fiecaruia pentru ca sunt persoane care spun ca a insela nu are legatura cu faptul; ca nu iti mai iubesti partenerul, altele nu concep asa ceva, sunt multi factori, dar eu merg pe ideea ca atunci cand iubesti nu iti mai doresti nimic din alta parte .

Raporteaza abuz de limbaj
Octavian_b

145 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 18 August 2009, ora 08:59

Inselam pt ca ajungem sa credem ca viata trebui traita la intensitate maxima si ca nu trebui sa ne abtinem de la nimic...nici sa traim dupa un tipar!
De fiecare data cand suntem atrasi de o alta persoana, iar persoana da semne ca ar fi disponibila...spunem "ce dracu`, o viata am"...nu pot sa cred ca un om care se casatoreste la 25 de ani, are parte de acelasi fel de mancare pana cand crapa !!!!
Hai sa fim seriosi...indragostiti sau nu, la un moment dat simtim nevoia sa vedem cum este si cu altcineva !

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului De ce inselam ?
Mergi la: