back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


De ce inselam ?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
bruthus_yuppy

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 10:28

un amic de-al meu proaspat casatorist spunea: inainte sa iei femeia de nevasta, te f.u.t.e de te ia dracu, dupa ce ai luat-o, te ia dracu pana te f.u.t.e.


nhmelectronics

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Ploiesti

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 10:31

dar care e diferenta intre a suflet si minte? daca inselam de dragul artei, sau ptr ca pur si simplu nu mai iubim...sau daca nu inselam de loc, poate ca sunt si oameni care isi merita pe deplin respectul si pe care totusi ii inselam chiar daca nu merita asta. se intampla poate ca perechea ta sa ramana undeva mai departe si ptr a iesi din monotonie, macar o data sa lasi fluturii sa zboare ...asta chiar iubind...
ai mare dreptate.

Raporteaza abuz de limbaj
lucianospaleti

30 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 10:31

la urma urmei inselam pt ca avem nevoie de ceva mai proaspat

Raporteaza abuz de limbaj
nhmelectronics

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Ploiesti

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 10:33

si asta e adevarat...

Raporteaza abuz de limbaj
lucianospaleti

30 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 10:39

asa ca fratilor ,inselati va iubitele cat mai puteti si cat sunteti tineri si pe sistem ,ca daca nu o sa ramineti voi cu buza umflata pana la urma daca stai langa ea si 'abis',,,,esti fidel,,nu uitati , femeile nu sunt niciodata fidele,,,tot timpul se uda ,,


andreibastovoi

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 10:58

Inselam din simplu motiv ca "pana si shoarecele se satura de gaura lui... d'apoi omul" ...


coco_ro

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 11:11

dupa parerea mea: femeile inseala dintr-un motiv: emotia. Unii zic ca le-a dus valul, ceea ce e acelasi lucru. O femeie poate sa insele si atunci cand e dezamagita, poate sa insele din razbunare(i-o arat eu), poate sa insele pentru ca nu mai tine la persoana respectiva.

Orice femeie poate sa isi insele iubitul, sotul, chiar daca nu iubeste persoana cu care a inselat, dar individului respectiv nu ii va spune niciodata problemele.

Chestia cu inselatul pentru a vedea ceva nou, e clar ca vine din cauza plictiselii, monotoniei in realatia curenta.Insa cea mai periculoasa chestie e emotia. O femeie adora un barbat atata timp cat ii poate starni emotii, uneori si emotiile negative atrag(te enerveaza ca nu iti da atentie, dar altfel spus, ai senzatia ca nu iti acorda tie tot timpul necesar, ceea ce te atrage).

Un anturaj propice, o situatie erotica avansata, si barbatul ideal care l-a cautat toata viata, si care ii transmite stari intense, poate sa o duca pe val si atunci, chiar daca nu e constienta de ce se intampla,o duce unde sincer, s-ar putea sa nu isi doreasca: sa isi insele prietenul.

Eu sincer, sunt constient ca iubita ma poate insela, chiar daca mi-a promis cerul cu stele, chiar daca ma iubeste. Deobicei cucerim femeile cand suntem emotionali, nu rationali. Cand transmitem emotii, senzatii.
Si atunci de ce nu s-ar putea intampla si in alte cazuri...

Barbatii de ce insala? 1. uneori inteleg gresit mesajele ce le transmit iubitele, si interpreteaza complet gresit: si atunci apare gelozia, lispa de inscredere in sine, se simt incapabili..
Iar toate aceste tari ii duc pe un alt taram, cel de teste. Ajunsi aici, incep sa verifice, daca mai au succes la alte femei, incep sa verifice ceea ce au auzit(dar nu au reusit sa decodifice dezamagirea reala a femei), asa incep sa greseasca, sa nu mai dea atentie iubitei, care il considera un incapabil, se va intalni cu tipe care spun despre el ca e de succes... etc. si in final isi va dori sa i-o traga, pentru a sti pana la capat daca ce zicea tipa cea noua e adevarat, adica faptul ca e de succes...

sper ca s-a inteles ce am zis eu pe acilea...

Fericit de cel ce intelege ce spune o femeie cu adevarat. Uneori spun TE Urasc, dar ele POATE vroiau sa spuna: te iubesc prea mult dar vad ca te distrugi, si ma doare ca iti este greu...



Raporteaza abuz de limbaj
areku

7604 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 11:33

sunt mii de motive pt care un om inseala...si pe zi ce trece cam toti oamenii inseala...nu mai stim sa iubim...nu am inselat niciodata...pana acum...cei drept am iubit foarte mult o fata....si nu mi a trebuit nici macar sa vad altceva...m am despartit de ea...motivele sunt ...total aiurea...serviciu ne a despartit..ea a plecat in brasov...eu in timisoara...acum eu sunt iar in bucuresti..dar ea a ramas acolo...nu am putut o perioada foarte mare sa mi fac pe altcineva..nu puteam ...desi succes in general la femei as putea zice ca am...au trecut 2 ani...am schimbat multe femei de atunci....ca ci nu am reusit sa trec peste ea in totalitate...inca...ma mai gandesc la ea...acum am o relatie de un an...dar...nu e la fel...de aceea am si spus..ca nu am inselat pana acum...desi nu ma consider genul..chiar de as avea ocazia..nu as putea...pt ca imi respect partenera...si stiu ca ma iubeste...insa eu nu stiu daca o iubesc...oricum...oamenii inseala...de plictiseala din relatie...sau...pt ca vor ceva nou mereu...in general un om inseala..pt ca nu are taria sa mearga la parteneru de viata si sa i spuna ca nu mai merge...sa o termine atunci...preferam mereu sa mai stam inca ...3..4 ani si apoi sa terminam totu violent...

Raporteaza abuz de limbaj
live your life so u have nothing to regret
ALEX-MARIUS

14 mesaje
Membru din: 31/01/2015
Oras: Cluj

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 11:43

Inselam pentru ca avem nevoie de sex , traim intr-o lume agitata si stresanta si normal ca avem nevoie de un refugiu. Deci trebuie sa "evadam" chiar daca iubim partenerul .Acum deh asta implica multe riscuri. Sfatul meu este : traiti bine , mancati sanatos si faceti sex .Iar daca a face sex inseamna sa inseli fao sa nu stie nimeni .Si da este adevarat curvele inseala din pacate asa ajungem multi din cauza societati .Un om care gandeste sanatos stie ce vrea si nu inseala

Raporteaza abuz de limbaj
dranceanuc

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 11:54

inselam pentru ca nu suntem construiti ca niste fiinte monogame.is as simple as that.fara filosofii ieftine despre iubire.

Raporteaza abuz de limbaj
florian_vochescu

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 12:03

Raspunsul Rebeccai mi se pare foarte aproape de adevar...
As completa spunand ca este normal sa simti nevoia sa evadezi,chiar daca iubesti cu adevarat persoana de langa tine.Numai ca depinde ce faci in aceasta evadare.Unii pescuiesc,altii escaladeaza munti,altii se imbata cu prietenii,altii picteaza etc,etc.Vreau sa spun ca daca ai grija ca periodic sa faci ceva care iti place tie personal fara participarea partenerului,reusesti sa nu il inseli.Acelasi lucru trebuie sa faca si celalalt,iar daca nu procedeaza trebuie incurajat.In orice relatie de cuplu,pentru a reusi in timp,se fac pe parcurs mai multe "pacte" verbale sau mutuale (sau chiar scrise!).In plus,trebuie sa aveti amandoi curajul de a construi relatia dupa propriile reguli,diferite sau chiar uneori in dauna a ceea ce am invatat de la parinti,bunici,profesori sau prieteni.
Cu stima,
Florian

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6 mesaje
Membru din: 17/05/2008
Oras: Vaslui

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 12:19

De la: ay06174, la data 2008-09-18 20:16:15 barbatii sau femeile insala pana la urma din acelasi motiv - pentru ca au ocazia. Mai ales cand simpla prezenta in locul si la momentul potrivit, poate fi suficienta pentru a obtine o partida de sex grozava.


Total de acord.

Raporteaza abuz de limbaj
m_camelia

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 12:20

pentru lucianospaleti
.....
probabil ca doar astfel de femei ai intalnit tu

Raporteaza abuz de limbaj
m_camelia

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 12:23


Raporteaza abuz de limbaj
snake_andrei567

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 12:30

Dupa parerea mea orice persoana inseala. acu ca inseala cu gandul sau cu trupu mai repede sau mai tarziu la toti se intampla. asta e natura omului intodeauna vrea ceva nou. chiar daca iubesti persoana de langa tine la un moment dat tot vrei sa evadezi din acel "sistem".

Raporteaza abuz de limbaj
HRdesign

2 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 12:38

Sa inseli e , dupa parerea mea , un act de tradare... nu conteaza daca iubesti sau nu persoana cu care esti dar daca ai respect de sine nu tradezi... Mai bine inchei relatia si umblii din floare in floare :D

Raporteaza abuz de limbaj
priza_0000

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 13:24

Exista o singura iubire adevarata in viata...cea care dureaza pana la ultima rasuflare...restul sunt doar jocuri inocente...daca iubesti persoana langa care esti...nu poti sa o inseli...pentru ca nu poti sa ti o scoti din minte...e langa tine la fiecare pas...la fiecare gand....la fiecare clipire...nu ai cum sa ti inseli jumatatea...pentru ca l ai insela pe DUMNEZEU...te ai insela pe tine...oare de ce sa fi atat de ingust la minte ?

Raporteaza abuz de limbaj
patrick83

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 13:31

Fiecare are motivele lui pt care inseala... sau pur si simplu simte nevoia sa insele... Fiecare va insela mai devreme sau mai tarziu. Nu cred ca exista persoana care sa nu insele (decat cine stie ce exceptii)
Asa ca fie ca iubesti sau nu... pana la urma o vei face... macar o data, din curiozitate

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

40 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Pitesti

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 13:32

Eu una nu am nimic cu cei care insala. Inselam pt ca pur si simplu asta simtim in momentul respectiv, pt ca sunt atrasa de un alt barbat , pt ca am baut prea mult, pt ca vreau sa ma razbun, pt ca sunt suparata si s-a nimerit sa fie unu prin preajma care sa ma consoleze....si multe alte motive. Daca aveti sansa sa inselati,faceti-o cu cap ca sa nu fiti prinsi si cel mai important...nu puneti suflet pt ca atunci inselati cu adevarat si s-a dus dreaq relatia!!!

Raporteaza abuz de limbaj
aprov

221 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 13:40

Suntem barbati , deci masculi si se stie ca orice mascul sanatos,viril,puternic doreste sa-si transmita genele asupra a cat mai multi urmasi.Asa a lasat natura pt perpetuarea speciei deci nu sariti acum la mine ca omul e diferit de animale, ca ar trebui sa existe moralitate si bla,bla ,bla.Esti viril, esti tanar, esti puternic, vezi una buna care ar putea sa-ti primeasca ,,samanta" si s-a zis cu moralitatea.Asta e !
Intr-o mai mica masura si femeile inseala din acelasi motiv.Dorinta ancestrala de a crea urmasi sanatosi , frumosi, le face sa fuga in bratele unuia care e mai cu mot decat el de acasa.

Raporteaza abuz de limbaj
Sunt irezistibil,inamovibil, iresposabil, irecuperabil. Vorbesc Braille, si daca vreau trimit totul la dracu. Tocmai am ,,reusit" sa sterg Recycle Bin.
marian_marius

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 14:11

Noi barbatii inselam pentru ca avem prea mult testosteron si cred eu ca e ceva genetic (spiritul de vanator) care depaseste bariera iubirii ; de cealalta parte femeile inseala din cauza plictiselii , monotoniei ... sau ca barbatul nu ii mai acorda atentie si ar mai fi cate ceva dar....sa lasam si pe altii

Raporteaza abuz de limbaj
milito_boss

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 14:19

asta e natura omului nu se tine cont fata baiat daca exista tentatie cat de mica nu ezita nimeni in a insela

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

455 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 14:58

Din cate stiu eu barbatul inseala doar sexual, pentru ca are instinct de mascul, pentru ca e atras strict sexual, chiar daca isi iubeste partenera foarte mult si o va face la fel de mult si din ziua aia incolo...la femeie e mai grav pentru ca atunci cand inseala , o face si sentimental, o face cu toata fiinta si asata duce de multe ori la tragedii si la destramari........

Raporteaza abuz de limbaj
Madaita

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 15:14

inselam pt ca mereu vrem ceva mai bun mai presus..iar dupa regretam sau apeciam pt ca ne dam seama de anumite sentimnete.unii o fac pentru a afla diferenta,la betie sau/..etc..

Raporteaza abuz de limbaj
sayid_27

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 15:49

sal!eu consider ca daca iti iubesti partenera ..nu inseli ..asta numai daca si ea te iubeste cu adevarat.Dar cum in ziua de azi cam se joaca fff bine teatru ..e cam riscant.Am 23 de ani si nu am inselat pana acum ..dar in schimb am fost la greu inselat.Eu am mers pe principiul "ce tie nu-ti place altuia nu-i face" bine doar eu celelalte se pare ca nu...dar asta e ...asa e viata.Am suferit mult dupa urma unor proaste...dar sunt sigur ca D-zeu are grija de toti..

Raporteaza abuz de limbaj
StKWarrior

6 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Tg Mures

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 15:54

lucianospaleti hai dami in cap daca asa pui problema ;)

Raporteaza abuz de limbaj
kiki_yuppy

23 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 16:36

De la: gabitzusan, la data 2008-12-09 15:49:27sal!eu consider ca daca iti iubesti partenera ..nu inseli ..asta numai daca si ea te iubeste cu adevarat.Dar cum in ziua de azi cam se joaca fff bine teatru ..e cam riscant.Am 23 de ani si nu am inselat pana acum ..dar in schimb am fost la greu inselat.Eu am mers pe principiul "ce tie nu-ti place altuia nu-i face" bine doar eu celelalte se pare ca nu...dar asta e ...asa e viata.Am suferit mult dupa urma unor proaste...dar sunt sigur ca D-zeu are grija de toti..


Mor de curiozitate daca peste 2-3 ani vei mai avea aceeasi parere.
Aveam un amic f bun, care era fidelitatea intruchipata si "alegea" numai fete cumintzele, la un momentdat a cunoscut o fata super oky, a fost numai lapte si miere cam un an si ceva, pana cand a inceput sa se plictiseasca si sa caute si celalalt gen de fete( mai putin cuminti), vroia sa mai experimenteze si el, pt ca, a considerat ca nu o facuse suficient pana la varsta lui. Mi-a spus ca o iubeste pe tipa asta, dar e de parere ca a cunoscut-o prea devreme, pt ca el vrea sa-si traiasca viata si sa fie liber.

Morala: Sa speram, in numele fetelor care te vor avea ca iubit, ca nu va veni un timp in care sa-ti dai seama ca ai fost prea cuminte pana acum si sa vrei sa mai "golanesti".

Raporteaza abuz de limbaj
miharita_jamesbond

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 17:20

Salutare fratilor. cred ca inselam doar dintr-un singur motiv si inca unul minor,anume acela ca nu exista comunicare.
S-a demonstrat stiintific ca dintre toate vietuitoarele existente in aceasta manifestare, doar 3 sunt sortite monogamiei si printre ele din fericire nu se numara si omul.
Barbatii simt nevoie sa mearga la altele, femeile simt la fel sa mearga la altii, nimik rau in asta, dar ceea ce complica putin lucrurile si astfel apare acest subiect stupid "de ce inselam"
Daca ar exista comunicare, sinceritate si putin curaj, cei doi si-ar destainui exact ceea ce simt fiecare si nu ar mai fi cazul sa insele ci doar sa coopereze, ea il intelege pe el si invers el o intelege pe ea.
Cat de mult v-ar placea o mancare , pana la urma tot vi se acreste si simti-ti nevoia sa mai mancati si altceva.Sexul este ca o hrana pentru organism.
Se mai face o mare confuzie, sexul si iubirea, nu au nimik in comun. Daca se petrec impreuna este ceva frumos, daca se pertrec separat este ceva firesc si normal.
Asa ca nu mai are rost sa ne ascumdem dupa deget si sa-l pandim pe celalalt daca o s-o faca sau nu, sa i-o putem trage la picioare. Fi-ti lucizi ,da-ti dovada de maturitate si face-ti cea ce trebuie ,cu ce trebuie.

Raporteaza abuz de limbaj
lucianospaleti

30 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 18:14

sa nu mi zici ca nu ai dat de niki o bunaciune ai stat si te ai uitat la ea..... eu nu cred ca asa ceva se poate intampla la un baiat ,mai ales dac vine fata la tine si zice "hai sa mergem sa ne o punem",,,sa fim seriosi ...daca exista persoane care refuza asa ceva chiar merita sa le dai in cap cu ceva sa se trezeasca

Raporteaza abuz de limbaj
lucianospaleti

30 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 18:16

StKWarrior...tie iti suna

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului De ce inselam ?
Mergi la: