back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


De ce inselam ?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 15:35

De la: kiki, la data 2008-12-03 16:42:55
De la: gabi8ma, la data 2008-12-03 01:03:08ideea e sa nu ajunga sa se plictiseasca de tine , e f obositor sa fii tot timpul brici , dar dupa ceva vreme iti intra in reflex , si apoi ne e prea frica de bts-uri


Poate am eu o viziune prea pesimista, dar traiesc cu convingerea ca nu e suficient sa fim "brici" in permanenta....am intrebat personal multe persoane de gen masculin de ce inseala, au raspuns sec : "pentru ca e alta".....Cred ca e si o chestiune de noroc in toata problema asta, pt ca poti fi inselata chiar daca cel de langa tine te iubeste.


eu am intrebat substantive de gen neutru si au zis altceva. :))


daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
Fosta membra 9am.ro

76 mesaje
Membru din: 18/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 15:41

De la: gabi8ma, la data 2008-11-30 19:04:23
De la: Eu_atat, la data 2008-11-18 10:00:22
De la: kelemenraluca, la data 2008-09-17 11:15:14Eu sunt casatoritade 2 ani dar sincera sa fiu nu sunt in stare sa imi insel sotul nici prin minte nu imi trece asa ceva.Avem impreuna o fetita de 5 lunijumate si eu nu sunt de acord sa iti snseli jumatatea ce putin asta este parerea mea.Dar de obicei parerile sunt impartite.CAnd iubesti cu adevarat pesoana cu casi tinere convietuiesti clar ca nu o inseli.


ai numai 2 ani,mai vb dupa 20 ani...
iti spun sigur,iubirea nu va tine 20 ani.


uite eu sunt de 10 si tine


Eu am spus cam 20.Poate pe tine esti sigura,dar bagi mana in foc si pt el?

Raporteaza abuz de limbaj
gabi8ma

1005 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 00:46

raspuns general pt toate postarile de mai sus

nu cred ca m-a inselat , este deosebit de gelos si posesiv , nu prea cred , si cred ca este indragostit de mine , si apoi lasand modestia la o parte nu sunt o pers langa care apuci sa te plictisesti

Raporteaza abuz de limbaj
Niciodata nu stii unde te poarta viata , inchide ochii , deschide inima , intinde-ti aripile , si lumea e la picioarele tale in timp ce tu te minunezi la picioarele lumii de frumusetea bogatia diversitatea cruzimea existentei umane
CameliA_m21

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 10:21

..inselam doar atunci cind nu mai iubim..e foarte clar..iar daca ne insalam partenereul in timp ce il iubim..e foarte sigur ca e vb de o boala.Vorbesc din experienta...din experienta celor 15 ani in care am iubit si am fost fidela..am fost doar a lui..,in momentul in care nu am mai simtit iubire..am inselat..si..catalogandu-ma cum doriti..nu regret ..nu as putea sa ma caiesc pentru asta nici in fata plutonului de executie..

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 16:26

De la: Merido, la data 2008-12-05 10:21:00..inselam doar atunci cind nu mai iubim..e foarte clar..iar daca ne insalam partenereul in timp ce il iubim..e foarte sigur ca e vb de o boala.Vorbesc din experienta...din experienta celor 15 ani in care am iubit si am fost fidela..am fost doar a lui..,in momentul in care nu am mai simtit iubire..am inselat..si..catalogandu-ma cum doriti..nu regret ..nu as putea sa ma caiesc pentru asta nici in fata plutonului de executie..


draga... nu te condamna nimeni. cred ca puteai sa scoti bucata in care te explici de ce ai inselat...

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
ay06174

4 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 21:50

mai , un barbat cat de mult ar iubi sotia , prietena , daca i se ofera posibilitatea de a incerca si altceva nu ar zice nu ( binenteles daca este o bunaciune ).Este curiozitate, dorinta ,masculinitatea etc , care il macina si nu poate spune nu , tinand cont ca este cea mai desavarsita placere care o are omul in toata viata
de la Adam si Eva , omul nu poate rezista ispitei ( va amintiti )

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 6 Decembrie 2008, ora 10:44

nu-mi vine nik original acum dar citez din parazitii..."romancele-s frumoase da's cu.ve toate"...nu vreau sa generalizez...nu toate 99%.:))...urechiusile tale pot "primi" o asemenea lovitura?:P

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

76 mesaje
Membru din: 18/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Decembrie 2008, ora 15:36

De la: ay06174, la data 2008-12-05 21:50:46mai , un barbat cat de mult ar iubi sotia , prietena , daca i se ofera posibilitatea de a incerca si altceva nu ar zice nu ( binenteles daca este o bunaciune ).Este curiozitate, dorinta ,masculinitatea etc , care il macina si nu poate spune nu , tinand cont ca este cea mai desavarsita placere care o are omul in toata viata
de la Adam si Eva , omul nu poate rezista ispitei ( va amintiti )


la fel si femeia!

Raporteaza abuz de limbaj
vanne_angel_22

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Decembrie 2008, ora 13:42

cand se intampla sa inseli persoana iubita ,ceva nu mai functioneaza,ceeea ce a fost a putrezit si iti cauti o ''nuoa prada''.dupa o perioada de timp intervine monotonia,plictiseala....etc. o relatie poate persita ,din punctul meu de vedere ,aducand ceva nou in relatie ,prezentandu-i mai mult interes de a descoperii ceea ce va urma .....

Raporteaza abuz de limbaj
boros_silviu

13 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 02:38

motivele sunt multiple atunci cand inseli....eu m-am casatorit din dragoste acum 6 ani....avem un copil de 3 ani impreuna....ne iubim...dar acum 3 ani sotul meu s-a imbolnavit de tiroida....boala care l-a afectat pe plan sexual....si nici nu vrea sa se trateze...nu constientizeaza gravitatea problemei...iar eu nu ma vad facand abstinenta de la 28 de ani...si cu toate astea imi iubesc sotul in continuare....nu vreau sa sune urat...dar cand n-o sa mai pot.....cu hormonii....am s-o fac...cu toata iubirea din lume..

DRAGA MEA HAI SA ITI SPUN CEVA.....CUM POTI SA SPUI ASA CEVA?CA NU FACI ABSTINENTA DE LA 28 D ANI?INSEAMNA CA NU IL MERITI.CE REPEDE AI GASIT REZOLVAREA....AM SO FAC CA NU MAI REZIST!!!!...IN LOC SA FACI TOT POSIBILUL SA IL AJUTI INTR UN MOMENT CAND E CU MORALUL LA PAMANT.DA PUNE TE IN LOCUL LUI.....SI AR FI MAI MULTE DE ZIS DAR MA OPRESC AICI.......FRATILOR SA VA INTRE BINE IN CAP SA FACI UN RAU E FOARTE USOR,PECAND UN BINE E FOARTE GREU...BARBATILOR,FITI CU CAPUL PE UMERI NU INTRE PICIOARE CA O SA AVETI MAI MULT DE CASTIGAT,IAR VOI FETELOR DACA INSELATI,CUM VA NUMITI? UNDE ESTE RESPECTUL DE SINE?POATE CA MINTEA O MAI IA RAZNA CATE ODATA DAR VOI O PUTETI OPRI.HAIDETI SA FIM CU PICIOARELE PE PAMANT SI O VOM DUCE BINE CU TOTII EXISTAND EDUCATIE!!!

Raporteaza abuz de limbaj
air_marius

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 03:44

inselam atunci cand casim in persoana cu care inselam, ceea ce nu gasim in persoana pe care o avem langa noi, si nu ma refer la persoana iubita deoarece atunci cand iubesti, ai senzatia ca persoana iubita este TOTUL petru tine si nu mai ai nevoie de nimic :)

Raporteaza abuz de limbaj
Razvi_yuppy

57 mesaje
Membru din: 31/03/2008
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 06:08

sincer, de ce nu-l mai iubeai cand l-ai inselat ?

Raporteaza abuz de limbaj
Razvi_yuppy

57 mesaje
Membru din: 31/03/2008
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 06:19

De la: EmaM, la data 2008-09-16 16:34:11Daca iubim cu adevarat nu vom insela, cel putin eu nu am inselat timp de 16 ani....iar cand am facut-o nu-l mai iubeam.


sincer EmaM, cum a aparut "ruptura", de ce nu l-ai mai iubit ?

Raporteaza abuz de limbaj
leinad_yuppy

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 07:01

cineva "v-a" calca

poate "va" calca

Raporteaza abuz de limbaj
booya1

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 08:46

Inselam pentru ca iubim daca nu am iubi nu am fi nevoiti sa inselam.Ganditi putin daca nu ai iubi o persoana nu ai fi cu ea si nu ai mai inselao ai face ce vrei.....pe cand atunci cand iubesti inseli pt ca nu vrei sa te desparti si.............inseli

Raporteaza abuz de limbaj
drumecristianmihai

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 09:08

SITUATIA STA IN FELUL URMATOR:BARBATII INSEALA PT.CA ''ANIMALUL ''DIN EI VREA CEVA NOU DAR PUTINI SE IMPLICA EMOTIONAL,PE CAND FEMEILE PUN SUFLET SI ATUNCI CASNICIA E ''PA'.EU IUBESC MEREU CE AR TREBUI SA AM 100 DE NEVESTE?? E CLAR FEMEILE NU INTELEG NEVASTA E NEVASTA [A NU SE INTELEGE PROASTA ,MARE GRESALA PT.CELE CE PERCEP ASA] IAR AMANTA E AMANTA.CINE E MAI CASTIGATA ,BINENTELES NEVASTA [DRAGOSTE,CASA,COPII] PE CAND AMANTA....ABUREALA SI....ATAT.

Raporteaza abuz de limbaj
kira_yuppy

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 09:13

ce scuza putem gasi "inselam pentru ca suntem oameni"
sa fim seriosi
inselam pentru a fi in rand cu lumea

de ce sa nu fim cu totii la fel - sa inselam - sa ne inselam

si ne ma intrebam de ce devenim atat de limitati

Raporteaza abuz de limbaj
vic_myx

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 09:16

la la la traiasca berea ! cu ea imi insel nevasta

Raporteaza abuz de limbaj
ramms_ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 09:18

inselam pentru ca ne place ...dar are si parti benefice..doar asa poti sa iti dai seama daca merita sa stai langa acea persoana ,daca iubesti cu adevarat si pe ea/el il doresti etc.....nu recomand ca cineva sa insele..dar poate si un barometru bun al sentimentelor

Raporteaza abuz de limbaj
C_osteaileana

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 09:23

Dragii mei...eu am fost inselata (din nefericire l-am prins)...dar credeti-ma ca doare....rau de tot....m-am tarait ca sarpele de durere....si....acum sunt intr-o relatie cu un alt barbat....(dupa 1 an si jumatate de cand sunt despartita)...dar va spun din suflet...am ramas cu sechele...inca nu m-am vindecat....in concluzie...nu stiu daca relatia asta va merge deoarece eu nu mi-am revenit,am vazut si vad asta in fiecare zi....Va rog sa va ganditi bine inainte de a insela..!!!!Stiu..poate credeti ca sunt ''depasita''...dar cand pui suflet intr-o relatie si sacrifici multe ..multe lucruri...credeti-ma ca DOARE...

Raporteaza abuz de limbaj
rokgin

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Oras: Calarasi

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 09:36

pt b82riez

mai bine decat ai facut-o tu nu se putea explica fenomenul...bv!
Respect!

Raporteaza abuz de limbaj
dan_danu7z

20 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 09:37

De ce insel eu ca barbat.Insel din cauza faptului ca iubita nu mai se imbraca la fel de sexy ca la inceput sau cum se zice "un joc al hormonilor" ,nu se mai comporta la fel de iubareata ca la inceput si atunci caut ceva nou asa ca femeilor incercati sa va comportati ca la inceputul relatiei si atunci eu nu cred ca veti mai fi inselate.Insel si din cauza monotoniei da la cate pitipoance sunt in Romanica noastra mai poti insela?Acuma trebuie sa te gandesti de 2 ori daca vrei sa inseli...ca ti-e cam teama sa nu pierzi ce ai avut...poate daca ar fi ponderea femeilor de treaba mai mare poate as insela si eu mai mult dar ma bucur de ce am gasit si stiu ca ceea ce am gasit greu voi mai gasi.

Raporteaza abuz de limbaj
lia_tintas

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 09:52

sunt casatorita de 22 ani, nu ma plictisesc , nu am inselat ..... si acum mergem pe strada de mana , radem si ne iubim ca in prima zi . Asa ca 20 de ani nu este un prag. Este adevarat ca intr-o relatie pe termen lung trebuie investit foarte mult ,trebuie sa mai faci si concesii

Raporteaza abuz de limbaj
tilvio_mr

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 09:54

de ce inselam? de ce inselati? pentru ca eu nu am inselat.
Insa am fost inselat si parasit dupa 25 de ani de casnicie.
Acum locuim impreuna in acelasi apartament si desi suntem despartiti de destul timp tot nu-mi vine sa ma duc cu alta , pentru ca zic eu inca o mai iubesc si m-as simti vinovat daca as merge cu altcineva.
Si atunci intreb altceva. Cum poti spune ca iubesti atunci cand inseli?
NU UITATI! DRAGOSTEA ESTE UNICA SI NU MOARE NICIODATA DACA ESTE DRAGOSTE ADEVARATA!

Raporteaza abuz de limbaj
hidrolungu

27 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 10:00

De ce inselam? De ce vrem o masina mai buna, un telefon nou, o haina la moda? Pentru ca nu gandim. Suntem mici si avem bucurii mici. Si nu sunt un frustrat care n-a avut ocazia sa calce pe bec si acu ma dau mare ca n-am facut-o pt ca m-am gandit ca asa e moral. Ei bine nu m-am gandit, am fost mic si am gresit. Mi-e ciuda pe mine ca n-am gandit, ca am inselat. Timpul nu-l mai pot da inapoi, da' macar incerc sa nu uit, sa nu repet.
O zicala din popor zice: "Hotul striga: hotii!". Asa si cei care insala, usor-usor, cand investesc emotii in relatie si cand nu mai sunt siguri pe ei se simt inselati, ii cocoseaza gelozia si fac prostii.
Legat de scuza: nu mai primesc "bucatica" acasa si aveam nevoie pare aiurea. In primu rand ca nu esti intr-o relatie doar ca sa faci sex fara bani. Si in al doilea rand poate ca n-ai parte de ce vrei "finca" nu meriti (ori ai fost baiat rau, ori ai fost "moale").
Tot ce am zis pana acu e valabil barbatilor (nu stiu sigur daca se aplica si femeilor). Dar daca ele insala e grava situatia. Si asta pt ca femeile ce insala sunt de doua tipuri: cele care o fac indiferent de situatie, ocazie si/sau partener pentru simpla placere a actului sau a faptului ca o pot face si cele care au probleme acasa. Si aici sunt sanse mare ca ruptura sa fie definitiva si sa iasa cu "paruiala".
Concluzia mea e "urlatoarea": daca o faci gandeste-te la consecinte, pana nu e prea tarziu.

Raporteaza abuz de limbaj
Amiable

61 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 10:00

Oamenii inseala din cauza ca sunt pacatosi, egoisti si rai! Punct!

Raporteaza abuz de limbaj
Fara obiective nu exista progres!
LiCeeanu

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 10:19

De ce inselam ? Inselam pt ca suntem prea josnici, nu avem taria sa renuntam la relatia in care suntem si sa-i spunem persoanei respective ca dorim altceva ,altfel spus ne e frica sa alergam dupa 2 iepuri si sa nu prindem niciunul . Exista 2 tipuri de relatii cele bazate pe iubire si cele in care nu exista iubire si exista cu totul altceva , cand inselam ar trebui sa ne gandim ca o ranim pe persoana de langa noi daca e vorba de iubire iar daca e vorba de cu totul altceva ar trebui sa avem respect . Istoria e plina de tradatori si pe tine nu te inseala doar privirea

Raporteaza abuz de limbaj
lucianospaleti

30 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 10:27

sa mi zica cineva ca nu inseala ca i dau in cap... ,femeile sunt cele care inseala cel mai mult,,,


Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 10:27

de ce inseli?? haha

pentru ca nu gasesti ce iti trebuie in cel de langa tine,
si'atunci nu'ti mai pasa.. mergi mai departe. fiecare e pe cont propriu, si daca respectivul nu e destul de bun, incat tu poti pleca usor la altul cand ai ocazia..... de ce sa NU o faci???
decat sa stau sa sper ca poate fi mai bun?mai bine? din moment ce o perioada de timp, totul a luat-o intorsaturi majore.. nu cred in a doua sansa! si nu cred ca poate fi ceva mai bine dintr'o relatie ce s'a pierdut de mult.

pt ca exista cineva mai bun!!!


Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 10:27

De la: lucianospaleti, la data 2008-12-09 10:27:18sa mi zica cineva ca nu inseala ca i dau in cap... ,femeile sunt cele care inseala cel mai mult,,,


conteaza cine pe cine???
/:)

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului De ce inselam ?
Mergi la: