back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Concurs: in vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?

 


 
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
 
adryanna10

1 mesaj
Membru din: 2/10/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:24

INTOTDEAUNA apelez la serviciile unei agentii de turims atunci cand vreau sa calatoresc , mai ales in strainatate.O agentie de turism iti ofera informatii despre locul pe care doresti sa il vizitezi, iti ofera informatii despre ce poti vizita in locul respectiv, unde poti sa mergi sa te distrezi, iti propune diferite activitati etc. Daca merg in vacanta in tara mai aleg sa merg si pe cont propriu ... dar este mai dificil, tu trebuie sa iti cauti cazare/masa/mijloc de transport [daca nu mergi cu masina] / asigurarii etc etc .
Asa ca eu prefer serviciile unei agentii de turism ... mai ales ca ei se ocupa de tot. Asa cum am mai citit din comentarii, agentia de turism trebuie aleasa cu foarte mare grija. Multe sunt cele care promit "marea cu sarea" ...
Concluzie : Eu prefer o agentie de turism !!!!

Raporteaza abuz de limbaj
doicinovicimarius

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:24

vacanta cu agentie de raspuns.
De ce?
Pentru ca poti primi informatii mult mai credibile si realiste decat tot ce se discuta pe forumuri sau intre prieteni.

Raporteaza abuz de limbaj
familiaiatan

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Campina

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:28

E mult mai ok cu o agentie de turism

Raporteaza abuz de limbaj
adriana_aio

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:28

Prefer sa calatoresc in locatii mai costisitoare si este mai bine sa apelez la o agentie de turism pentru ca imi poate oferi cele mai utile informatii si chiar se pot ocupa ei de cele mai mici detalii. In plus daca optezi pentru o excursie in grup, cheltuielile se reduc semnificativ. Imi place sa calatoresc pentru a descoperii locuri si civilizatii diferite, chiar daca trebuie sa imi impart timpul cu altii calatori. E bine si pe cont propriu atunci cand doresti sa fii intr-un anumit loc si doresti intimitate si libertate in programul zilnic.

Raporteaza abuz de limbaj
petruta_petcu_2

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:29

prefer o agentie de turism pt ca e mult mai sigur si exista sanse minime sa-ti ratezi vacanta programata

Raporteaza abuz de limbaj
cristianbuburuzanu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:36

PENTRU MINE, CARE NU MAI SUNT SINGUR, RESPECTIV FAC PARTE DINTR-UN INTREG FORMAT DIN TREI PIESE, CEA MAI BUNA SOLUTIE DE VACANTA O REPREZINTA O AGENTIE DE TURISM ...

URMARIND PARERILE CELORLALTI PARTICIPANTI NU POT DECAT SA CONCLUZIONEZ CA VARSTA SI ADRENALINA HOTARASC ASUPRA ACESTEI OPTIUNI...ESTI TANAR, ESTI SINGUR, ESTI CU PRIETENII, ESTI NEBUN, AI CHEF DE HABURI, NU VREI SA STII DE NIMENI SI DE NIMIC, TE URCI IN TREN, PE BICICLETA, ORICUM... SI PLECI PE CONT PROPRIU.

DACA AJUNGI SA-TI INTEMEIEZI UN CAMIN, DACA MAI AI SI UNU-DOI COPILASI SI DACA DORESTI SA LE OFERI LOR, SOTEI SI CHIAR SI TIE UN MINIM DE SIGURANTA, ATUNCI AJUNGI SA OPTEZI CLAR, CA SI MINE, LA O AGENTIE SPECIALIZATA.

SI VA SPUN DIN EXPERIENTA CA AM VERIFICAT/COMPARAT OFERTELE PRIN AGENTIE CU OFERTELE DIRECTE CATRE CLIENT ALE HOTELURILOR SI AM IESIT USOR MAI MULTUMIT DIN PUNCT DE VEDERE FINANCIAR ...

DECI, PROGRAMATI-VA VACANTELE PRIN AGENTII, CA ACOLO PUTETI INCERCA ORICE FEL DE NEBUNII CA SA VA RIDICATI NIVELUL ADRENALINEI !!!

Raporteaza abuz de limbaj
crys_iordache

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:38

eu de regula am fost pe cont propriu, imi place sa imi organizez singura vacanta, mi cam frica sa nu iau teapa cu agentiile, la cate se intampla in ultima perioada....desi mi-ar placea sa merg odata intr-o vacanta organizata de o agentie de turism, sa scap de mai multe griji si sa vad cum e..

Raporteaza abuz de limbaj
aurora_lakatos

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:41

Pe cont propriu.

Parerea mea este ca la noi in Romania, serviciile care sunt oferite de catre agentiile de turism nu se ridica la nivelul sumelor pe care le platim. Am avut niste experiente destul de urate cu cateva agentii mari si recunoscute, care au birouri in Timisoara: de la informatii eronate privind cazarea si pana la asteptari in aeroport pt ca nu s-au sinchisit sa ne rezerve locuri la avion.

Am ales sa ne facem vacantele pe cont propriu, desigur cu putin mai mult timp alocat pentru organizarea vacantei, insa constatam ca e mult mai convenabil si avantajos si din punctul de vedere al banilor. Spre exemplu, de ani de zile mergem la schi in Austria pe cont propiu si niciodata nu am avut probleme sau stres.La fel am procedat cu vacanta in Spania, Germania, Franta, Elvetia, Grecia, Croatia, Muntenegru si altele. Acum planuim vacanta din martie pe care o vom petrece in Tailanda.

Raporteaza abuz de limbaj
Laly

1 mesaj
Membru din: 1/09/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:42

In tara, merg pe cont propriu. Pe extern prefer sa apelez la agentie. Am fost o singura data pe cont propriu, a fost super, am avut program flexibil, dar am stiut ce sa vizitam deoarece un prieten din grup s-a documentat amanuntit mai mult de o luna iar noi, ceilalti, am mers pe mana lui. Eu nu as fi avut atat timp pentru documentare. Astfel incat, mi-am spus ca un agent de turism stie oricum cel mai bine detaliile locului (conditii de cazare, de parcare, obiective de vizitat, ore potrivite pt diverse activitati etc.). In plus, este si mult mai comod pt mine, in conditiile in care timpul ma preseaza in fiecare zi (cea mai buna oferta pt avion in concordanta cu perioada aleasa, asigurare de sanatate, rezervari, siguranta ca orice deviere de la programul stabilit poate fi rezolvata, asistenta turistica la fata locului, transferuri etc). Recomand oricui agentia, deoarece oferte se gasesc pt toate buzunarele. Important este sa ceri cat mai multe lamuriri si sa ai incredere in agentie. Increderea se castiga prin cel putin un sejur efectuat cu acea agentie sau, eventual, prin recomandarile unor prieteni de incredere.

Raporteaza abuz de limbaj
gia_bos

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:44

este frumos si pe cont propriu dar ma simt mult mai bine si in siguranta prin agentie de turism.la fel va fi si vara aceasta.fara nicio grija, imi aleg destinatia, platesc si beneficiez si de comision, iau avionul si ajung la destinatie gata sa profit din plin de vacanta.

Raporteaza abuz de limbaj
zaraza_zavaidoc

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:52

Ambele variante au avantajele lor, aleg in functie de deea ce-mi doresc la un moment dat de la o vacanta.

Raporteaza abuz de limbaj
vidum27

3 mesaje
Membru din: 12/02/2010
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:55

Pentru destinatii in afara tarii, mai ales cand nu am mai fost in locul respectiv, aleg excursii prin agentii. Pentru excursii in tara, pe cont propriu, si sa stiti ca e mult mai ieftin decat prin agentie.

Raporteaza abuz de limbaj
vaszierika

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:58

nu exclud nici una dintre variante, in cazul in care este vorba de o noua destinatie mai indepartata (transport cu avionul, destinatii exotice) apelez la o agentie de turism, dar am petrecut vacante placute si pe cont propriu, am facut rezervari la hotel sau casute de vacanta si dusi am fost cu masina personala prin Europa.....

Raporteaza abuz de limbaj
gica_53

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:01

In totdeauna am mers in vacante si la tratament,la mare sau la munte printr-o agentie de turism cu bilet fiindu-mi asigurate in primul rind cazarea.Deci prefer o agentie de turism.

Raporteaza abuz de limbaj
Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:02

Am si eu o curiozitate ! Cum se face ca toate mesajele par a fi scrise de aceeasi persoana ! ?
Uitati'va la stil !

Raporteaza abuz de limbaj
Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
Fosta membra 9am.ro

3581 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:08

De la: Dorinel, la data 2010-02-12 22:02:24Am si eu o curiozitate ! Cum se face ca toate mesajele par a fi scrise de aceeasi persoana ! ?
Uitati'va la stil !


Pai acolo la Perfect Tour au cultura de companie...

Raporteaza abuz de limbaj
Nu trageti in pianist!
Fosta membra 9am.ro

4916 mesaje
Membru din: 22/01/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:13

De la: Dorinel, la data 2010-02-12 22:02:24Am si eu o curiozitate ! Cum se face ca toate mesajele par a fi scrise de aceeasi persoana ! ?
Uitati'va la stil !


Pai, e aceeasi cu multiple personalitati...

Raporteaza abuz de limbaj
madi_stinga

7 mesaje
Membru din: 25/12/2008
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:24

Am fost in foarte multe vacante prin tari straine pe cont propriu. Este mai greu pt ca in primul rand trebuie sa duci grija la toate de la avion pana la mancare si cazare.de aceea as vrea sa ma duc linistit cu o agentie de turism fiind ca am totul asigurat si nu mai duc grija la nimic.este mai rentabil si la un pret convenabil

Raporteaza abuz de limbaj
razvanpiloca

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:43

Buna seara

Eu merg pe ideea, in vacanta cu agentia de turism, dar cu cea de incredere.

Raporteaza abuz de limbaj
moraruloredanaelena

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:48

Prin agentie de turism este mult mai avantajos din punct de vedere al timpului alocat excursiei, daca ai un concediu lung dedicat unei locatii atunci ai timp sa vezi totul cand si cum ai chef, dar daca ai 5 zile de ex in care sa vezi un oras cu imprejurimi cu tot, atunci o agentie stie exact sa atinga toate punctele forte ale orasului in tiimp record.

Raporteaza abuz de limbaj
Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:49

Inca o data 9am cu astfel de concursuri se face de rusine !

Raporteaza abuz de limbaj
Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
tudorelburlui

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:51

Daca vacanta e in tara prefer sa merg pe cont propriu e mai ieftin si serviciile sunt la fel ba inca socializezi cu cei din zona in care te aflie altfel asta in cazul in care statutul nu/ti permite hotel de 5 stele, cine n/ar vrea sa stea la hotel sa aiba toate facilitatile, iar daca iesi afara din tara e de preferabil sa mergi prin agentie ca sa ai cat de cat o siguranta cu toate ca nici in ei nu poti avea mare incredere.

Raporteaza abuz de limbaj
adriana_p82

1 mesaj
Membru din: 12/02/2010
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:53

Anul trecut am fost in luna de miere prin intermediul unei agentii de turism. Am reusit sa beneficiem de un pachet cu pret redus si pot sa spun ca am fost foarte multumita pentru ca ajung acolo mi-am dat seama ca, daca era sa paltim fiecare masa pentru zilele petrecute ne-ar fi costat mult, mult mai mult. Cu prima ocazie de a pleca in concediu, pot sa spun ca sigur va fi prin intermediul unei agentii de turism.

Raporteaza abuz de limbaj
Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:55

De la: adriana_p82, la data 2010-02-12 22:53:38Anul trecut am fost in luna de miere prin intermediul unei agentii de turism. Am reusit sa beneficiem de un pachet cu pret redus si pot sa spun ca am fost foarte multumita pentru ca ajung acolo mi-am dat seama ca, daca era sa paltim fiecare masa pentru zilele petrecute ne-ar fi costat mult, mult mai mult. Cu prima ocazie de a pleca in concediu, pot sa spun ca sigur va fi prin intermediul unei agentii de turism.
Felicitari ! Ai castigat concursul ! Mai ai de gand sa postezi si sub alte nume ?

Raporteaza abuz de limbaj
Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
www_camcrin

2 mesaje
Membru din: 24/02/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:56

prin agentie de turism mergi la sigur

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:58

De la: adriana_p82, la data 2010-02-12 22:53:38Anul trecut am fost in luna de miere prin intermediul unei agentii de turism. Am reusit sa beneficiem de un pachet cu pret redus si pot sa spun ca am fost foarte multumita pentru ca ajung acolo mi-am dat seama ca, daca era sa paltim fiecare masa pentru zilele petrecute ne-ar fi costat mult, mult mai mult. Cu prima ocazie de a pleca in concediu, pot sa spun ca sigur va fi prin intermediul unei agentii de turism.
si in luna de fiere tot cu agentii sau sub acoperire???

Raporteaza abuz de limbaj
toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
florea_rodica_2008

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 22:59

agentie de turism

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 23:00

De la: www_camcrin, la data 2010-02-12 22:56:21prin agentie de turism mergi la sigur
sunteti bolnavi,p'onoarea mea,care agentie fratilor,ca e de balamuc toate,vreti sa vi le insir pe toate,ok,maine sunt al vostru

Raporteaza abuz de limbaj
toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 23:01

De la: florea_rodica_2008, la data 2010-02-12 22:59:51agentie de turism
ce e aia,traieste in padurile din romania,cu ce se ocupa si ce mananca???

Raporteaza abuz de limbaj
toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
Fosta membra 9am.ro

3581 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 23:03

De la: florinpreda999, la data 2010-02-12 10:02:32
Oameni buni,fac un apel disperat la bunavointa dumneavoastra,UN OM--------SILVIU BUCUR,traieste printre noi si are un mare necaz,sotia sa este bolnava de boala secolului----CANCERUL,are nevoie de sprijinul nostru neconditionat,cine poate,cine vrea,haideti sa incercam sa-l ajutam,atat moral,dar mai ales financiar,VA ROG DIN SUFLET si VA MULTUMESC !!!




SILVIU NE TRANSMITE LA RUGAMINTEA NOASTRA de a incerca sa strangem niste bani in contul lui pentru Elena:


,,Sa incercam, nu stiu cum se va face dar iti dau contul meu de la BCR: 4689180210060000203 iar seria cardului se termina in 2217 titular fiind Bucur Constantin Silviu.
Multumesc oricum, eu sunt sceptic, dar asta poate si pentru ca nu mai stiu incotro s-o apuc si ce sa fac.
Silviu''

Raporteaza abuz de limbaj
Nu trageti in pianist!
Pagini: << 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Concurs: In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?
Mergi la: