back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Concurs: in vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
irinagh

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 19:57

Pe cont propriu! Am fost in multe vacante cu agentii dar este mult mai ieftin pe cont propriu. Ai ocazia sa alegi ce hotel vrei, iar prin agentie de multe ori am luat TEAPA.

Raporteaza abuz de limbaj
g_leulescu

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:01

Anul acesta o sa merg in vacanta pe cont propriu in Franta.Am rude care stiu treaba pe acolo si au si loc de cazare.
De fapt si in ultimii ani am ales sa merg tot pe cont propriu pentru ca e un mod mai flexibil si mai putin costisitor.
In cadru organizat am fost doar ca bonus de la serviciu.Altfel nu cred ca mi-as permite asa lux.

Raporteaza abuz de limbaj
cristina8

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:04

Am mers si pe cont propriu si prin agentie. Prin agentie consider ca este mai sigur. Raspunderea este asumata de agentie.

Raporteaza abuz de limbaj
IRAMI

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:08

Prin agentie de turism. Clar.
Daca nu-i ce mi-a fost prezentat, am o sansa sa-mi recuperez banii. Pe cont propriu...mai greu. In plus, prin agentie intotdeauna am platit mai putin. Am selectat, totusi, agentiile.Nu merg cu oricare. S-au cernut in timp, in functie de numarul mai mare sau mai mic de minciuni pe care ni le-au servit.
In schimb, odata ajunsi la destinatie, excursiile preferam sa le facem cu agentiile locale. Sunt mai ieftine si prinzi mai mult din farmecul local.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:10



toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
9am181684

1 mesaj
Membru din: 12/02/2010
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:10

Pe cont propriu

Raporteaza abuz de limbaj
dobre_claudia2000

1 mesaj
Membru din: 12/02/2010
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:11

am fost pe cont propriu de nenumarate ori dar sa recunoastem sa ajungi la locatie si sa incepi sa cauti cazare etc e foarte greu de cativa ani merg numai prin agentii e mult mai sigur si mai avantajos in afara de asta ai de unde alege sunt atatea oferte tentante incat nu-ti mai doresti sa calatoresti niciodata pe cont propriu si inca ceva agentiile stiu sa vanda foarte bine pachetele de vacanta ca e revelion ,paste ,sau craciun te ajuta sa alegi locatia dorita

Raporteaza abuz de limbaj
9am179167

2 mesaje
Membru din: 20/12/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:17

Pe cont propriu cand esti tanar si prin agentie cand cand esti mai in varsta.

Raporteaza abuz de limbaj
nastacorina

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:18

Buna seara,
Este interesanta intrebarea concursului si voi incerca sa raspund exact asa cum procedez eu: prefer turismul intern (mare,munte).Imi planific o perioada si o suma in care sa ma incadrez,dupa care pun conditiile:cazare,masa,facilitati,fidelizare.Functie de suma pe care mi-o permit si de conditiile cumulativ indeplinite caut oferte.Trebuie sa recunosc ca intotdeauna am primit informatii de la agentii de turism care nu intotdeauna sunt reale. Urmare: folosesc si verific informatiile si de se dovedesc a fi conforme ... plec pe cont propriu! E mai ieftin si am fix aceleasi facilitati, conditii,etc.

Raporteaza abuz de limbaj
dancateu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Arad

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:18

eu aleg avionul low cost pe cont propriu+ sejur prin agentie de turism in perioada respectiva,daca este posibil.Si pina acum am reusit.

Raporteaza abuz de limbaj
alex_bacer

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:19

cont propriu

Raporteaza abuz de limbaj
bogdanuty

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Calarasi

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:28

Imi place sa plecam in concedii pe cont propriu. Nu esti conditionat de nimic si de nimeni. Cazare am gasit mereu si nu ne-a fost teama ca vom dormi in masina, iar restaurante in care se manaca bine sunt destule.

Raporteaza abuz de limbaj
9am043185

14 mesaje
Membru din: 3/05/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:29

buna cel mai bine cu agentie de voiaj ca te simti mai degajat nu trebuie sa te zbati tu agentiile fac tot ce e mai bine pentru noi avem confort si ne e mai bine ca poate uni dintre noi nu prea ne descurcam pe cont propriu si e cel mai bine sa alegem agentiile zburatoare vacanta placuta la toti romani daca nu se aflan criza cum ma aflu eu

Raporteaza abuz de limbaj
9am181685

2 mesaje
Membru din: 12/02/2010
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:31

o vacanta pe cont propriu daca ai chef de aventura si timp, dar pt o persoana comoda as prefera o agentie de turism si bineinteles verificata informatia

Raporteaza abuz de limbaj
9am181685

2 mesaje
Membru din: 12/02/2010
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:31

o vacanta pe cont propriu daca ai chef de aventura si timp, dar pt o persoana comoda as prefera o agentie de turism si bineinteles verificata informatia

Raporteaza abuz de limbaj
9am043185

14 mesaje
Membru din: 3/05/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:31

buna cel mai bine cu agentie de voiaj ca te simti mai degajat nu trebuie sa te zbati tu agentiile fac tot ce e mai bine pentru noi avem confort si ne e mai bine ca poate uni dintre noi nu prea ne descurcam pe cont propriu si e cel mai bine sa alegem agentiile zburatoare vacanta placuta la toti romani daca nu se aflan criza cum ma aflu eu

Raporteaza abuz de limbaj
info2mart

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:34

Profesionalismul si experienta sunt foarte importante in fiecare domeniu, inclusiv in turism. Cred ca o agentie iti poate oferi un bagaj de informatii pe care tu nu le poti obtine individual. Asa ca prefer sa plec in concediu prin intermediul unei agentii. Problema care se pune e ca exista, ca in orice padure, si "uscaciuni" in lumea agentiilor de turism si inca nu putem sa stim care isi merita cu adevarat numele de agentie.

Raporteaza abuz de limbaj
Miculescu

4 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Caransebes

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:39

Daca mergi pe o perioada stabilita atunci prefer agentiile de turism iar daca ai chef de aventura si ai si timp atunci as merge pe cont propriu

Raporteaza abuz de limbaj
9am167797

1 mesaj
Membru din: 6/11/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:44



Prefer cu o agentie de turism SERIOASA!

Raporteaza abuz de limbaj
ga_da_fi

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:45

Vara, la mare imi place sa merg prin bilet luat de la o agentie de turism . In rest imi plac si calatoriile pe cont propriu.

Raporteaza abuz de limbaj
twincle

275 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:48

De la: 9am181685, la data 2010-02-12 20:31:21o vacanta pe cont propriu daca ai chef de aventura si timp, dar pt o persoana comoda as prefera o agentie de turism si bineinteles verificata informatia
Pe cont propriu ! Sa ne asumam fiecare responsabilitatile pentru deciziile luate !Cu riscul accidentelor , neprevazute..............

Raporteaza abuz de limbaj
teo
eugenia_cie

1 mesaj
Membru din: 20/02/2009
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 20:51

Pe cont propriu imi place mai mult deoarece pot pleca cand am chef, pot sta unde imi comvine si pot sa stau cat vreau, nu depind de perioada care am stabilit-o cu nu stiu cat timp inainte sau de masa oferita la hotel si pot vedea la fata locului si hotelul daca imi place sau nu.

Raporteaza abuz de limbaj
cristescudoina

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:03

Trebuie sa ai foarte mare incredere in Agentia de Turism, ca sa poti pleca . Pe de o parte este bine ca ai toate asigurate si iti i-a mai putin timp sa cauti singur, dar pe de alta parte poti sa iti rezervi singur, sa-ti faci traseul si in in functie de el sa-ti rezervi cate o noapte, doua. Mie personal imi place sa-mi aleg singura, pentru ca imi place sa calatoresc, nu imi place sa stau prea mult intr-un singur loc.
deci pe cont propriu

Raporteaza abuz de limbaj
mihaelapetre24

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:05

imi place cu o agentie de turism pt a vedea si a afla cit mai multe despre tata care o vizitez

Raporteaza abuz de limbaj
nirolf35

1 mesaj
Membru din: 12/11/2008
Oras: Slatina

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:07

cred ca pe cont propriu ar fi ideal
daca nu iti pac conditiile ..mai cauti,daca nu iti plac si ai bilet de la agentie atunci nu mai ai ce face decat sa stai acolo in orice fel de conditii ai ales..asa ca cel mai bine ar fi pe cont propriu.Poti alege sa te duci si cu cortul...care e problema?e mama natura,nu?

Raporteaza abuz de limbaj
uradopnirolf
joan_v81

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Medias

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:08

Cred ca agentia de tursim are rolul ei bine definit pentru organizarea unei vacante, daca sa face-o pe cont propriu poate nu as stii exact ce sa caut si unde sa caut, plus ca nu as cunoaste asa de bine locurile ca o agentie de turism prin urmare nu as cunoaste beneficiile. Categoric daca vreau o vacanta adevarata aleg agentia de turism. Ideea este ca si agentia trebuie aleasa cu grija, deoarece multe agentii promit "marea cu sarea" la cumpararea biletului si la fata locului descoperi ca nu este ceea ce te-ai asteptat.

Raporteaza abuz de limbaj
mirelalitra

2 mesaje
Membru din: 19/11/2008
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:12

De la: 9am_admin, la data 2010-02-12 14:04:09Spune-ne parerea ta pe tema: "In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?" si poti castiga unul din cele 10 vouchere in valoare de 50 euro oferite de Perfect Tour. La acest concurs pot participa utilizatorii inregistrati pe 9AM.ro.

REGULAMENTUL CONCURSULUI

Prezentare

Internet Corp SRL organizeaza un concurs prin intermediul caruia orice utilizator, inregistrat ca membru al site-ului www.9am.ro poate sa intre in cursa pentru castigarea unuia din cele 10 vouchere in valoare de 50 euro oferite de Perfect Tour. Pentru a participa la concurs, utilizatorii inregistrati cu date reale trebuie sa raspunda la intrebarea: “In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?”. Premiul va fi oferit prin tragere la sorti.


Organizator

La organizarea prezentului concurs, Internet Corp SRL (organizatorul) colaboreaza cu Perfect Tour. Internet Corp SRL este inregistrata la Registrul Comertului sub numarul J40/8379/2005, cod de inregistrare in scopuri de TVA RO17562895.


Perioada desfasurarii

Concursul se desfasoara in perioada 12 – 25 februarie 2010.


Procedura de desfasurare

Concursul se desfasoara pe site-ul www.9am.ro. Pentru a te inscrie la concurs, trebuie sa fii utilizator inregistrat al www.9am.ro si sa postezi in topicul "Concurs: In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?" deschis pe forumul 9am un comentariu in care sa iti spui parerea pe aceasta tema.

Este obligatoriu ca la inregistrarea ca membru al 9am datele de identificare furnizate sa fie cele reale (nume, prenume, adresa de email, data nasterii, sex). Participarea la concurs se poate face numai de pe un singur cont de utilizator, un singur raspuns/utilizator si doar in conditiile in care datele furnizate la deschiderea contului sunt datele complete de identificare ale utilizatorului care si-a deschis respectivul cont.


Premii

10 vouchere in valoare de 50 euro oferite de Perfect Tour. Atentie: Voucherele sunt supuse unor conditii: pachetul turistic trebuie sa depaseasca suma de 500 euro pentru a se aplica reducerea de 50 de euro (insa pachetul poate fi facturat pentru mai multi membri ai familiei castigatorului de ex).


Dreptul de participare

Pentru a participa la acest concurs trebuie sa fii cetatean roman si sa ai minim 18 ani. Nu este permisa participarea la concurs a angajatilor companiilor Internet Corp SRL, ai partenerilor sai prezentati la inceputul acestui regulament, precum si a rudelor si afinilor acestora pana la gradul doi inclusiv.


Validarea castigatorilor

Castigatorii vor fi desemnati prin tragere la sorti in data de 27 februarie 2010. Ulterior, castigatorii vor fi anuntat prin e-mail, urmand a li se comunica toate detaliile procedurii de intrare in posesie a premiului castigat. Intrarea in posesia premiului se va face doar cu respectarea tuturor prevederilor prezentului regulament, in caz contrar organizatorii isi rezerva dreptul de a nu valida premiul. Premiul castigat nu se poate schimba in bani. Lista castigatorilor va fi postata in pagina de pe forumul 9AM dedicata concursului.

In cazul in care castigatorul: a. - nu a furnizat datele sale reale pentru inregistrarea ca membru al 9am; b. - a folosit mai multe conturi pentru a participa la concurs; c. - are o adresa de email invalida, ilizibila sau a participat la concurs cu adresa de email a altui titular; d. - nu indeplineste conditiile de participare la concurs; e. - nu raspunde emailului trimis de organizatori, prin care este anuntat ca a castigat concursul, se va proceda la selectarea unui alt castigator.


Confidentialitatea emailurilor si dreptul la imagine

Organizarea prezentului concurs se realizeaza in conformitate cu dispozitiile Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si pentru libera circulatie a acestor date. Participarea la acest concurs implica in mod expres si neechivoc ca datele transmise sa fie facute publice si sa fie folosite de catre organizator in scopuri publicitare pe suport audio, video si in ziar. Prin participarea la concurs, utilizatorii isi exprima in mod expres si neechivoc acordul ca datele lor personale sa fie folosite in activitati de marketing ale organizatorului concursului, pentru validarea si acordarea premiului. Internet Corp SRL este inscris in este inscris in Registrul de Evidenta a Prelucrarilor de Date cu Caracter Personal sub Nr. 3240.


Alte prevederi

Regulamentul de desfasurare a concursului va fi publicat pe site-ul www.9am.ro si va putea fi consultat gratuit la solicitarea oricarui participant la concurs. Eventualele reclamatii legate de concurs vor fi facute la urmatoarea adresa de email: office@internetcorp.ro, pana la sfarsitul concursului. Reclamatiile ulterioare termenelor prevazute de Regulament nu vor fi luate in considerare. Detalii despre concurs la telefon 031-2286630 - telefon cu tarif normal. Eventualele litigii aparute intre Organizator si participantii la prezentul concurs se vor rezolva pe cale amiabila sau, in cazul in care aceasta nu va fi posibila, litigiile vor fi solutionate de instantele judecatoresti romane competente de la sediul Organizatorului.


9am14423

1 mesaj
Membru din: 19/03/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:15

cu agentie de turism desigur, Mihaela

Raporteaza abuz de limbaj
lucia

2 mesaje
Membru din: 29/09/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:17

cu agentia de turism e mult mai sigur. Prefer asa.

Raporteaza abuz de limbaj
mirelalitra

2 mesaje
Membru din: 19/11/2008
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 21:17

Parerea mea este ca e mult mai bine cu agentii,eu am mers pana acum numai prin agentii si a fost ok nu am avut probleme,e bine si pe cont propriu atunci cand te decizi in ultimul moment.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Concurs: In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?
Mergi la: