back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Concurs: in vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Un_calator

2 mesaje
Membru din: 18/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:43

Prefer sa plec in concediu pe cont propriu pentru ca nu mai platesc comision agentiei

Raporteaza abuz de limbaj
adeea_s

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:44

Pe cont propriu.Cel mai sigur.Iti organizezi vacanta asa cum vrei tu, iar dak nu iese asa cum ai planuit n-ai pe cine sa mai dai vina.

Raporteaza abuz de limbaj
serban_delia2000

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:44

Eu consider ca prin agentie de turism este mai bine deoarece aceasta cauta preturi convenabile pentru orice buzunar si conditii dupa preferinta fiecaruia . Multumesc agentiilor de turism la care am apelat si care mi-au oferit serviciile pe care le-am dorit .Bafta tuturor!

Raporteaza abuz de limbaj
lorinbosoc

1 mesaj
Membru din: 31/10/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:44

vreau sa vad care ar fi diferenta. as dori sa merg in paris undeva prin august. voi alege ce e mai ieftin, desigur, indiferent ca daca prin agentie pierd turul orasului sau mai stiu eu ce

Raporteaza abuz de limbaj
9am174651

5 mesaje
Membru din: 27/11/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:45

in mod sigur o agentie este alegerea perfecta pentru o vacanta frumoasa .

Raporteaza abuz de limbaj
stavarucristina

1 mesaj
Membru din: 15/09/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:45

mi-as dori sa merg printro agentie dar cred ca mar costa mai mult noi am mers pana in prezent pe cot proprui,ma documentat si la agimti dar nu am avut posibilitatea de a merge

Raporteaza abuz de limbaj
stavaru cristina
anaely_vasile

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:46

De cele mai multe ori merg pe mana agentiei de turism.dar daca e vorba de excursii in tara, pe cont propriu.

Raporteaza abuz de limbaj
anca_1059

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:46

De obicei am fost in vacanta pe cont propriu, insa din din ce in ce mai multe oferte prezentate de agentii ma atrag.In anul asta incerc sa profit de o oferta last-minute.Sper sa am succesDeci.....prin agentie.

Raporteaza abuz de limbaj
sorintat

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:46

Pe cont propriu te ocupi tu de toate si e mai obositor si uneori riscant.Eu prefer varianta agentiei si daca ai grija ce oferta alegi nu ai de ce sa fi nemultumit.Eu aleg intai destinatia, apoi perioada,apoi serviciile care le doresc si apoi caut oferte ,daca esti obiectiv in ceea ce priveste raportul calitate pret nu ai de ce da gres.De ex eu am fost anul trecut cu agentia X in Grecia unde totul a fost la superlativ(cazare,mancare,excursii) dar existau tot timpul nemultumiti printre turisti care vroiau pt banii care i-au dat(200 euro) sa aiba confort de 5 stele si uitau ca la noi cu banii astia nu stateau decat 2 zile

Raporteaza abuz de limbaj
luciana_ioana

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:47

pe cont propriu la noi, pentru mine e oki aºa, am lucrat ca agent de turism ºi ºtiu sã mã orientez când e vorba de cazare; pentru afarã optez pentru agenþii de turism, majoritatea sunt bine organizate; cunosc ºi unele mai puþin organizate; Agenþiile de turism îþi oferã consultanþa necesarã ºi la destinaþie ai la dispoziþie un ghid care sã te îndrume, sã te ajute; ºtiu ºi asta din propria mea exeprienþã, am fost un sezon ºi ghid:P

Raporteaza abuz de limbaj
l_pestritu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:48

CA ORICE ROMAN,SAU MAI BINE ZIS CA ORICE OM MI-AM DORIT INTOTDEAUNA SA MERG SI EU IN VACANTA IN TIMPUL CONCEDIULUI DE ODIHNA, DAR CUM STAREA MATERIALA NU MI-A PERMIS NICIODATA ACEST LUCRU,M-AM MULTUMIT SA MERG DOAR CATEVA ZILE IN VIZITA LA RUDE PRIN TARA SI ACEST LUCRU NECESITAND UN EFORT FINANCIAR CARE ABIA MI L-AM PERMIS RENUNTAND DE MULTE ORI LA REZOLVAREA UNOR PROBLEME FAMILIALE.

Raporteaza abuz de limbaj
Titus

11 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:49

vacanta ce o doresc e o croaziera in Mediterana si apreciez ca doar o agentie de turism poate sa-ti faca oferta cea care corespunde din punct de vedere a itinerarului si de ce sa nu zicem si al costului

Raporteaza abuz de limbaj
pensionarul

4 mesaje
Membru din: 8/12/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:52

Adevarul este ca o data plec in vacanta pe cont propriu , data viitoare prin agentie si tot asa !

Raporteaza abuz de limbaj
catalynn1

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:52

Eu cred ca pe cont propriu e convenabil daca mergi in vacanta undeva aproape, prin Europa, dar daca vrei sejururi prin destinatii mai indepartate cred k ar fi bine sa apelezi la o agentie pentru ca au oferte si iti ofera tot pachetul ......Have fun si Calatorii placute !!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
corinmara

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:52

Buna ziua..
Prefer o Agentie de turism decat ceva pe cont propriu.Motivul?!Experienta,profesionalism si nu in ultimul rand prin ..sant organizate excursii in grup,iar tarifele si preturile sant scazute..prin reducerile aferente.
Apelati cu incredere la agentiile de turism..O zi buna..Florina

Raporteaza abuz de limbaj
danyalex2008

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:52

buna voua deci eu as prefera o vacanta de vis in DUBAI cu familia mea da cu o agentie de turism sa ne poata conduce prin toate locuri superbe ale lumi este o chestiune perfecta cu agentia de turism ce sa va mai spun ami doresc din tot sufletul sa ajung in Dubai este visul meu va multumesc cristina din buzau

Raporteaza abuz de limbaj
blueali208

110 mesaje
Membru din: 23/01/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:53

desi platesti comision,prin agentie scapi de bataie de cap,cu conditia sa alegi o agentie buna...

Raporteaza abuz de limbaj
radaver

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:54

agentie de turism.

Raporteaza abuz de limbaj
mfulviu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:55

pe cont propriu

Raporteaza abuz de limbaj
laurentzia

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:56

Am fost in vacanta si pe cont propriu si printr-o agentie de turism. De fiecare data a contat ce suma-mi propusesem sa investesc. Insa, luand in calcul doar aspectul financiar, am ajuns la concluzia ca nu este mare diferenta... Asa ca as opta pentru o vacanta printr-o agentie de turism deoarece consider ca dupa un an de munca merit o vacanta civilizata si confortabila. Nu mai vreau sa gatesc, sa spal, sa dorm in conditii improprii in vacanta mea. Mi-o rezerv de pe-acum pentru a beneficia de reducere si cred ca e super ok!
Concediu placut tuturor, indiferent cum alegeti sa vi-l petreceti!

Raporteaza abuz de limbaj
melania_cruceana

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:57

sigur prin agentie de turism. eu numai asa am fost plecata in strainatate de cativa ani incoace si a fost excelent de fiecare data.

Raporteaza abuz de limbaj
cabana

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 17:57

PRIN AGENTIE DE TURISM

Raporteaza abuz de limbaj
bogdan_mib

1 mesaj
Membru din: 12/02/2010
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 18:01

eu prefer sa merg pe cont propriu..aventura ii mult mai mare si adrenalina la fe...acuma eu am 24 de ani nu stiu cu o sa gandesc la batranete ..dar tot ce pot sa spun acuma ca nu imi place sa fiu limitat...si de aceea orice excursie pe care o fac ..o fac pe cont propriu

Raporteaza abuz de limbaj
sorinmerdariu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 18:02

Prefer calotoriile printr-o agentie de turism. In ultimii 15 ani am petrecut concediul de vara, fie in tara , fie in strainatate, luind un pachet conform dorintelor mele printr-o agentie de turism, care m-au satisfacut intrutotul.

Raporteaza abuz de limbaj
miorita_us

1 mesaj
Membru din: 15/02/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 18:02

Mergem in concediu si prin agentie si pe cont propriu.Vara mergem la mare prin agentie, iar la munte si la pescuit unde stam o saptamana, mergem cu rulota.
Miorita.

Raporteaza abuz de limbaj
cristin_georgescu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 18:04

Intotdeauna cu agentie de turism, pt ca este cel mai sigur, si poate sa-ti dea toate detaliile de care ai nevoie, in plus iti explica de ficare hotel in parte, avantaje si dezavantaje.

Raporteaza abuz de limbaj
stefalnico

29 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 18:05

Cand nu ai mai fost in zona aleasa, printr-o agentie serioasa este mai bine ! Cititi cu atentie insa ce va ofera si responsabilitatile pe care si le asuma agentia in toate situatiile ce se pot ivi! Si intrati pe net pentru a va convinge ca locatiile de cazare sunt asa cum sunt descrise in oferta! Ce am patit la cazare intr-o excursie in Grecia, printr-o agentie turistiica, este inimaginabil! Inca odata, atentie!

Raporteaza abuz de limbaj
vio_marryane

2 mesaje
Membru din: 9/11/2009
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 18:09





numai cu rezervare si voucher de la agentie.

Raporteaza abuz de limbaj
adrian_manole_2

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 18:11

PE CONT PROPRIU
IN ULTIMI 5ANI AM PLECAT NUMAI PE CONT PROPRIU SI A FOST OK DE FIECARE DATA. AM FOSTPLECAT IN REGIM PROPRIU SI INTERN SI EXTERN
PE CONT PROPRIU NU DEPIND DE NIMIC. IMI FAC PROGRAMUL CUM VREAU EU(REZERVARI, PRELUNGIRI, VIZITARI DE OBIECTIVE,ETC)
FAC EXACT CE SIMT SI CE VREAU NU SUNT CONDITIONAT DE NIMIC.

Raporteaza abuz de limbaj
dumitrugheorghiu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 18:13

De la: 9am_admin, la data 2010-02-12 14:04:09Spune-ne parerea ta pe tema: "In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?" si poti castiga unul din cele 10 vouchere in valoare de 50 euro oferite de Perfect Tour. La acest concurs pot participa utilizatorii inregistrati pe 9AM.ro.

REGULAMENTUL CONCURSULUI

Prezentare

Internet Corp SRL organizeaza un concurs prin intermediul caruia orice utilizator, inregistrat ca membru al site-ului www.9am.ro poate sa intre in cursa pentru castigarea unuia din cele 10 vouchere in valoare de 50 euro oferite de Perfect Tour. Pentru a participa la concurs, utilizatorii inregistrati cu date reale trebuie sa raspunda la intrebarea: “In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?”. Premiul va fi oferit prin tragere la sorti.


Organizator

La organizarea prezentului concurs, Internet Corp SRL (organizatorul) colaboreaza cu Perfect Tour. Internet Corp SRL este inregistrata la Registrul Comertului sub numarul J40/8379/2005, cod de inregistrare in scopuri de TVA RO17562895.


Perioada desfasurarii

Concursul se desfasoara in perioada 12 – 25 februarie 2010.


Procedura de desfasurare

Concursul se desfasoara pe site-ul www.9am.ro. Pentru a te inscrie la concurs, trebuie sa fii utilizator inregistrat al www.9am.ro si sa postezi in topicul "Concurs: In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?" deschis pe forumul 9am un comentariu in care sa iti spui parerea pe aceasta tema.

Este obligatoriu ca la inregistrarea ca membru al 9am datele de identificare furnizate sa fie cele reale (nume, prenume, adresa de email, data nasterii, sex). Participarea la concurs se poate face numai de pe un singur cont de utilizator, un singur raspuns/utilizator si doar in conditiile in care datele furnizate la deschiderea contului sunt datele complete de identificare ale utilizatorului care si-a deschis respectivul cont.


Premii

10 vouchere in valoare de 50 euro oferite de Perfect Tour. Atentie: Voucherele sunt supuse unor conditii: pachetul turistic trebuie sa depaseasca suma de 500 euro pentru a se aplica reducerea de 50 de euro (insa pachetul poate fi facturat pentru mai multi membri ai familiei castigatorului de ex).


Dreptul de participare

Pentru a participa la acest concurs trebuie sa fii cetatean roman si sa ai minim 18 ani. Nu este permisa participarea la concurs a angajatilor companiilor Internet Corp SRL, ai partenerilor sai prezentati la inceputul acestui regulament, precum si a rudelor si afinilor acestora pana la gradul doi inclusiv.


Validarea castigatorilor

Castigatorii vor fi desemnati prin tragere la sorti in data de 27 februarie 2010. Ulterior, castigatorii vor fi anuntat prin e-mail, urmand a li se comunica toate detaliile procedurii de intrare in posesie a premiului castigat. Intrarea in posesia premiului se va face doar cu respectarea tuturor prevederilor prezentului regulament, in caz contrar organizatorii isi rezerva dreptul de a nu valida premiul. Premiul castigat nu se poate schimba in bani. Lista castigatorilor va fi postata in pagina de pe forumul 9AM dedicata concursului.

In cazul in care castigatorul: a. - nu a furnizat datele sale reale pentru inregistrarea ca membru al 9am; b. - a folosit mai multe conturi pentru a participa la concurs; c. - are o adresa de email invalida, ilizibila sau a participat la concurs cu adresa de email a altui titular; d. - nu indeplineste conditiile de participare la concurs; e. - nu raspunde emailului trimis de organizatori, prin care este anuntat ca a castigat concursul, se va proceda la selectarea unui alt castigator.


Confidentialitatea emailurilor si dreptul la imagine

Organizarea prezentului concurs se realizeaza in conformitate cu dispozitiile Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si pentru libera circulatie a acestor date. Participarea la acest concurs implica in mod expres si neechivoc ca datele transmise sa fie facute publice si sa fie folosite de catre organizator in scopuri publicitare pe suport audio, video si in ziar. Prin participarea la concurs, utilizatorii isi exprima in mod expres si neechivoc acordul ca datele lor personale sa fie folosite in activitati de marketing ale organizatorului concursului, pentru validarea si acordarea premiului. Internet Corp SRL este inscris in este inscris in Registrul de Evidenta a Prelucrarilor de Date cu Caracter Personal sub Nr. 3240.


Alte prevederi

Regulamentul de desfasurare a concursului va fi publicat pe site-ul www.9am.ro si va putea fi consultat gratuit la solicitarea oricarui participant la concurs. Eventualele reclamatii legate de concurs vor fi facute la urmatoarea adresa de email: office@internetcorp.ro, pana la sfarsitul concursului. Reclamatiile ulterioare termenelor prevazute de Regulament nu vor fi luate in considerare. Detalii despre concurs la telefon 031-2286630 - telefon cu tarif normal. Eventualele litigii aparute intre Organizator si participantii la prezentul concurs se vor rezolva pe cale amiabila sau, in cazul in care aceasta nu va fi posibila, litigiile vor fi solutionate de instantele judecatoresti romane competente de la sediul Organizatorului.


Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Concurs: In vacanta pe cont propriu sau cu o agentie de turism?
Mergi la: