back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine este dumnezeu ?!!!!

 


 
Pagini: << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 00:39



Un mic nimic , a creat universul . Acel nimic e numit de catre unii , dumnezeu . Eu cred ca acel nimic sau dumnezeu , nu-si doreste ceea ce cred crestinii , ca si-ar dori . E vorba de un nimic care in prezent e altceva ! E un nimic fara constiinta de sine ! Un nimic care evolueaza fara a fi nevoie de un creator - administrator . Se bazeaza pe legi fizice si pe hazard ! Asa ca stimati crestini , incercati sa va bagati mintile in cap pana nu vine acel nimic , sa vi le bage . Noroc ca nu suntem inca in pericol de exterminare deoarece sigur nu am lua masuri ....pentru a nu-l supara pe domnul nimic !


Fosta membra 9am.ro

754 mesaje
Membru din: 22/06/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 05:02

De la: Dorinel, la data 2010-01-28 02:11:02Sa fie oare Dumnezeu nevoia noastra de raspunsuri ? Eu zic ca da. Ne e greu sa admitem ca suturile pe care le luam uneori de la viata sunt absolut gratuite. E mai usor de suportat sentimentul de neputinta, atunci cnd poti sa dai "vina" pe imaginarul D-zeu. Cineva pe care nu-l poti trage la raspundere, nu-l poti amenda, pe care nu te poti supara si pe care, la randul tau ... sa-i tragi suturi in fund.
Si totusi ....
Momentan,sunt EU,sfintii sunt PDL eii si ne merge bine !

Raporteaza abuz de limbaj
PDLei, nu ma lasati PUII MEI,furati cit sunt eu presedinte,sa ne tina romanii minte.Lenuța sa-și plateasca ratele la banca. http://www.youtube.com/watch?v=iYKYDqZsUNo ■9AM: Sunteti multumit de realizarile dumneavoastra de pana acum in fruntea statului? Traian Basescu: Bineinteles. Am facut tot ce mi-am propus. Fiica mea cea mica, Lenuta, a invatat in sfarsit sa scrie si sa citeasca, ca doar nu e in Parlamentul Europeana de doua ani degeaba. Sunt foarte mandru de ea. Sunt multumit si de Ioana, cealalta fiica, ca stie sa invarta banii si afacerile. Altfel, ce sa zic am fost un prieten bun pentru toti cei care m-au sustinut in campaniile electorale si imi platesc mereu datoriile. ■9AM: Dar eu ma refeream la poporul roman. Sunteti multumit de ce le-ati oferit din postura de presedinte ? http://www.youtube.com/watch?v=yAaDpSnqjfg&feature=related .9AM. VA MULTUMIM ! Traian Basescu: Va multumesc si eu. Am plecat, ma asteapta Becali si Patriciu la restaurant.Și pe urma trec pe la LENUȚA- Nurse with big tits eats cum- Ea face și mai bine !
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 05:04

Cautati-l.
Poate il gasiti.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Ic3

922 mesaje
Membru din: 29/06/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 07:53

Ce sa caute?: ...Astia cauta de mii de ani si nu gasesc. ..crezi ca au capatat abilitati suplimentare si grade telepatice profunde in depistarea atotputernicului..universului

Raporteaza abuz de limbaj
Somnul ratiunii naste monstrii.Bestii cu chipurii umane ce se hranesc cu neputinta acestei lumi ce se incapataneaza sa traiasca in ignoranta.
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 08:04

De la: Ic3, la data 2011-04-15 07:53:09Ce sa caute?: ...Astia cauta de mii de ani si nu gasesc. ..crezi ca au capatat abilitati suplimentare si grade telepatice profunde in depistarea atotputernicului..universului


Ce faci, n-ai mai chatuit cu pisica? Eu nu stiu cu ce l-am suparat, m-a taiat de la prieteni.

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
Fosta membra 9am.ro

1431 mesaje
Membru din: 26/03/2011
Oras: Sinaia

Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 16:01

Paganilor ! L-ati tradat pe Zalmoxe

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 16:24

De unde si-a luat Cain sotie ?
Biblia scrie ca Adam si Eva ar fi avut doi fii, pe Cain si Abel, unde primul il omoara pe cel de-al doilea. In continuare, scrie ca acest Cain s-a impreunat cu nevasta lui, care a nascut pe Enoh. Dar, cine a fost nevasta lui Cain, cnd pe lume mai erau doar Cain, Adam si Eva ?

Copilas, scrie ca au avut DOI FII, dar nu specifica cate fice!
------------------
Gresiti amandoi......scrie dar nu studiati atent,cu rabdare,una din calitatile lui Dumnezeu.
Genesa 5/3. La vrsta de o sut treizeci de ani, Adam a nscut un fiu dup chipul i asemnarea lui, i i-a pus numele Set.

4. Dup naterea lui Set, Adam a trit opt sute de ani; i a nscut fii i fiice.

Raporteaza abuz de limbaj
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 16:28

De la: The_Mummy, la data 2011-04-15 16:01:55Paganilor ! L-ati tradat pe Zalmoxe


pe tine te-a tradat nevasta-ta! oare de ce?

Raporteaza abuz de limbaj
CR0N0S

1163 mesaje
Membru din: 5/06/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 17:11

De la: 9am243736, la data 2011-04-15 16:28:37
De la: The_Mummy, la data 2011-04-15 16:01:55Paganilor ! L-ati tradat pe Zalmoxe


pe tine te-a tradat nevasta-ta! oare de ce?


Tu esti tarat , nevoie mare ! Eu sunt de parere sa-ti legi nevasta cu un lant de calorifer si atunci poate nu vei mai crede ca te inseala . Asta cu inselatul e tot ceea ce te motiveaza, doar la asta te gandesti ! Te roade sau stii tu ceva.....

Raporteaza abuz de limbaj
Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Aprilie 2011, ora 23:23

De la: 9am121159, la data 2011-04-14 15:14:55PORUMBELUL,felicitari pentru acest topic si ma bucur ca oamenii de pe acest sait discuta de Dumnezeu desi unii discuta mai putin onorabil.Nu se stie niciodata,cei din urma vor fi cei dintai daca se trezesc..........
Eu azi am vazut acest topic....este un mare inceput Amin.
Femeie, este topicul meu, nu ma intitulez PORUMBELUL - poate doar am din cand in cand porumbei in minte si in jurul capului, si de cand l-am deschis si pana acum, am ramas cu aceiasi intrebare pe buze: Cine este D-zeu si ... de ce ?

Raporteaza abuz de limbaj
Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 05:14

Cine este D-zeu si ... de ce ?
Cine este D-zeu si ... de ce ?
Cine este D-zeu si ... de ce ?
Cine este D-zeu si ... de ce ?
Cine este D-zeu si ... de ce ?
Cine este D-zeu si ... de ce ?
Cine este D-zeu si ... de ce ?

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Ic3

922 mesaje
Membru din: 29/06/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 09:19

De la: Ingrid, la data 2011-04-15 08:04:26
De la: Ic3, la data 2011-04-15 07:53:09Ce sa caute?: ...Astia cauta de mii de ani si nu gasesc. ..crezi ca au capatat abilitati suplimentare si grade telepatice profunde in depistarea atotputernicului..universului


Ce faci, n-ai mai chatuit cu pisica? Eu nu stiu cu ce l-am suparat, m-a taiat de la prieteni.



Pisica e dusa rau cu sorcova. ..si cum ma gandesc ca e primavara..il mai las pana la iarna viitoare..poate isi revine

Raporteaza abuz de limbaj
Somnul ratiunii naste monstrii.Bestii cu chipurii umane ce se hranesc cu neputinta acestei lumi ce se incapataneaza sa traiasca in ignoranta.
Iisus

250 mesaje
Membru din: 12/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 11:46

De la: Dorinel, la data 2010-01-28 02:11:02Sa fie oare Dumnezeu nevoia noastra de raspunsuri ? Eu zic ca da. Ne e greu sa admitem ca suturile pe care le luam uneori de la viata sunt absolut gratuite. E mai usor de suportat sentimentul de neputinta, atunci cnd poti sa dai "vina" pe imaginarul D-zeu. Cineva pe care nu-l poti trage la raspundere, nu-l poti amenda, pe care nu te poti supara si pe care, la randul tau ... sa-i tragi suturi in fund.
Si totusi ....

Sa ai teama doar de tine ,de prieteni,judeca inainte de a face ceva si-l vei descoperi pe dumnezeu in propria persoana.Nu te increde in cei care substituie alte identitati,altfel vei trai ca o victima ! Nu uita de unde vii si nu-ti nega parintii,singurii care stiu despre tine totul si care sunt gata sa te ajute in masura puterii lor.

Raporteaza abuz de limbaj
Pe Pamint,excrocii prostesc norodul cu promisiuni desarte pina reusesc sa le puna jugul,apoi le cinta sa joace in functie de chef !In decursul timpului popoarele au uitat ca cei pe care i-au angajat sa le reprezinte interesele sau transformat in asupritorii lor,au acumulat averi imense si au constituit o masina de represiune impotriva angajatorilor,a poporului care i-au angajat Lenesii,lichelele,incapabilii si bolnavii mintal,sunt primii care acorda girul excrocilor pentru a le deveni sefi. On Earth, thieves foolish with empty promises until the people manage to put the yoke, then sing them to play depending on the mood! In time people have forgotten that those who agreed to represent the interests or turned their oppressors, have accumulated fortunes, and set a car repression against employers, the people who committed Lazy, illiterate, sloths and dementia, are the first to grant them the endorsement of these thieves to become bosses. Sulla Terra, i ladri stupidi con promesse vuote fino a quando le persone riescono a mettere il giogo, poi cantare a giocare a seconda dell'umore! Nel tempo le persone hanno dimenticato che chi ha accettato di rappresentare gli interessi o trasformato i loro oppressori, hanno accumulato fortune, e impostare una repressione auto contro i datori di lavoro, le persone che hanno commesso Lazy, analfabeta, bradipi e demenza, sono i primi a concedere loro l'approvazione di questi ladri di diventare boss. Telfono/Fax (01662) 289 30 00
Ic3

922 mesaje
Membru din: 29/06/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 13:49

Opaaaaaaaa...aparu si vocea ratiunii supreme. ..The son of God
isus cristos?
Sa fie el?....In carne si oase...sau plasmuirea imaginatiei bolnave a unui personaj milenar...ce sa ridicat din morti inainte de termen

Raporteaza abuz de limbaj
Somnul ratiunii naste monstrii.Bestii cu chipurii umane ce se hranesc cu neputinta acestei lumi ce se incapataneaza sa traiasca in ignoranta.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 16:17

De la: Dorinel, la data 2011-04-15 23:23:41
De la: 9am121159, la data 2011-04-14 15:14:55PORUMBELUL,felicitari pentru acest topic si ma bucur ca oamenii de pe acest sait discuta de Dumnezeu desi unii discuta mai putin onorabil.Nu se stie niciodata,cei din urma vor fi cei dintai daca se trezesc..........
Eu azi am vazut acest topic....este un mare inceput Amin.
Femeie, este topicul meu, nu ma intitulez PORUMBELUL - poate doar am din cand in cand porumbei in minte si in jurul capului, si de cand l-am deschis si pana acum, am ramas cu aceiasi intrebare pe buze: Cine este D-zeu si ... de ce ?


da', de ce vrei sa sti, la urma-urmei ? cu ce te / ne incurca ? Nu te te lasa sa faci ce vrei tu ? ba da ! si atunci, care-i problema ? auzi o voce mica-mica , undeva in inima sau minte ,ce-ti spune uneori ca nu-i bine ce faci si te rusinezi ? daca o auzi, atunci deja sti raspunsul la cele 2 intrebari ! ....aaaaa, o auzi dar n-ai chef sa o asculti si atunci, exact ca un copil rizgiiat , dai cu piciorul in pamint si zici : da' de ce ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

788 mesaje
Membru din: 29/03/2011
Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 16:46

Dumnezeu?= Creatorul a tot ce se vede si ce nu vedem noi!
Adica lumea materiala, creata prin CUVINT, si lumea spirituala.
Ca sa avem o discutie inteligenta, trebuie sa ne deschidem mintea!

IAHVE=Eu Sint!

Logica umana, nu poate patrunde sfera aceasta de cunostinta imensa!
1. Dumnezeu este spirit (de fapt 7)
2.El este atotputernic.
3. Este milos. Unii vor spune: "Atunci de ce avem razboaie?" Raspunsul: "Au fost lasati in voia mintii lor blestemate."
4. S-a coborit la lumea inferioara (materiala), ca sa-i aduca salvare. Totusi, omenirea, intr-o incapatinare nebuna, se indreapta spre abis!
5. Lumea materiala a fost creata prin Cuvintul Sau. A rostit si s-a-nplinit. Ilogic, asa-i? Deja intram in lumea spirituala-alte legi!

Deschis pentru argumente inteligente!

Raporteaza abuz de limbaj
Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 17:56

De la: gabigabi, la data 2011-04-16 16:17:14
De la: Dorinel, la data 2011-04-15 23:23:41
De la: 9am121159, la data 2011-04-14 15:14:55PORUMBELUL,felicitari pentru acest topic si ma bucur ca oamenii de pe acest sait discuta de Dumnezeu desi unii discuta mai putin onorabil.Nu se stie niciodata,cei din urma vor fi cei dintai daca se trezesc..........
Eu azi am vazut acest topic....este un mare inceput Amin.
Femeie, este topicul meu, nu ma intitulez PORUMBELUL - poate doar am din cand in cand porumbei in minte si in jurul capului, si de cand l-am deschis si pana acum am ramas cu aceiasi intrebare pe buze: Cine este D-zeu si ... de ce ?


da', de ce vrei sa sti, la urma-urmei ? cu ce te / ne incurca ? Nu te te lasa sa faci ce vrei tu ? ba da ! si atunci, care-i problema ? auzi o voce mica-mica , undeva in inima sau minte ,ce-ti spune uneori ca nu-i bine ce faci si te rusinezi ? daca o auzi, atunci deja sti raspunsul la cele 2 intrebari ! ....aaaaa, o auzi dar n-ai chef sa o asculti si atunci, exact ca un copil rizgiiat , dai cu piciorul in pamint si zici : da' de ce ?
Gabi, eu inca nu aud voci de care sa ma rusinez si sper sa fiu lucid pana inchid ochii definitiv. In caz ca tu le auzi, e clar: suntem diferiti !

Raporteaza abuz de limbaj
Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 18:01

De la: Dorinel, la data 2011-04-16 17:56:19
De la: gabigabi, la data 2011-04-16 16:17:14
De la: Dorinel, la data 2011-04-15 23:23:41
De la: 9am121159, la data 2011-04-14 15:14:55PORUMBELUL,felicitari pentru acest topic si ma bucur ca oamenii de pe acest sait discuta de Dumnezeu desi unii discuta mai putin onorabil.Nu se stie niciodata,cei din urma vor fi cei dintai daca se trezesc..........
Eu azi am vazut acest topic....este un mare inceput Amin.
Femeie, este topicul meu, nu ma intitulez PORUMBELUL - poate doar am din cand in cand porumbei in minte si in jurul capului, si de cand l-am deschis si pana acum am ramas cu aceiasi intrebare pe buze: Cine este D-zeu si ... de ce ?


da', de ce vrei sa sti, la urma-urmei ? cu ce te / ne incurca ? Nu te te lasa sa faci ce vrei tu ? ba da ! si atunci, care-i problema ? auzi o voce mica-mica , undeva in inima sau minte ,ce-ti spune uneori ca nu-i bine ce faci si te rusinezi ? daca o auzi, atunci deja sti raspunsul la cele 2 intrebari ! ....aaaaa, o auzi dar n-ai chef sa o asculti si atunci, exact ca un copil rizgiiat , dai cu piciorul in pamint si zici : da' de ce ?
Gabi, eu inca nu aud voci de care sa ma rusinez si sper sa fiu lucid pana inchid ochii definitiv. In caz ca tu le auzi, e clar: suntem diferiti !


uffffff, era vorba de Vocea Constiintei ! ....daca nici asta n-ai putut intelege din ce-am scris, de ce te arunci la asa Mari Intrebari ce te depasesc total ?

Raporteaza abuz de limbaj
Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2011, ora 21:25

De la: gabigabi, la data 2011-04-16 18:01:46
De la: Dorinel, la data 2011-04-16 17:56:19
De la: gabigabi, la data 2011-04-16 16:17:14
De la: Dorinel, la data 2011-04-15 23:23:41
De la: 9am121159, la data 2011-04-14 15:14:55PORUMBELUL,felicitari pentru acest topic si ma bucur ca oamenii de pe acest sait discuta de Dumnezeu desi unii discuta mai putin onorabil.Nu se stie niciodata,cei din urma vor fi cei dintai daca se trezesc..........
Eu azi am vazut acest topic....este un mare inceput Amin.
Femeie, este topicul meu, nu ma intitulez PORUMBELUL - poate doar am din cand in cand porumbei in minte si in jurul capului, si de cand l-am deschis si pana acum am ramas cu aceiasi intrebare pe buze: Cine este D-zeu si ... de ce ?


da', de ce vrei sa sti, la urma-urmei ? cu ce te / ne incurca ? Nu te te lasa sa faci ce vrei tu ? ba da ! si atunci, care-i problema ? auzi o voce mica-mica , undeva in inima sau minte ,ce-ti spune uneori ca nu-i bine ce faci si te rusinezi ? daca o auzi, atunci deja sti raspunsul la cele 2 intrebari ! ....aaaaa, o auzi dar n-ai chef sa o asculti si atunci, exact ca un copil rizgiiat , dai cu piciorul in pamint si zici : da' de ce ?
Gabi, eu inca nu aud voci de care sa ma rusinez si sper sa fiu lucid pana inchid ochii definitiv. In caz ca tu le auzi, e clar: suntem diferiti !


uffffff, era vorba de Vocea Constiintei ! ....daca nici asta n-ai putut intelege din ce-am scris, de ce te arunci la asa Mari Intrebari ce te depasesc total ?
Adevarul e ca a vb despre D-zeu ne depaseste pe toti total.

Raporteaza abuz de limbaj
Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
Ic3

922 mesaje
Membru din: 29/06/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 17 Aprilie 2011, ora 07:52

De la: Emilescu, la data 2011-04-16 16:46:16Dumnezeu?= Creatorul a tot ce se vede si ce nu vedem noi!
Adica lumea materiala, creata prin CUVINT, si lumea spirituala.
Ca sa avem o discutie inteligenta, trebuie sa ne deschidem mintea!

IAHVE=Eu Sint!

Logica umana, nu poate patrunde sfera aceasta de cunostinta imensa!
1. Dumnezeu este spirit (de fapt 7)
2.El este atotputernic.
3. Este milos. Unii vor spune: "Atunci de ce avem razboaie?" Raspunsul: "Au fost lasati in voia mintii lor blestemate."
4. S-a coborit la lumea inferioara (materiala), ca sa-i aduca salvare. Totusi, omenirea, intr-o incapatinare nebuna, se indreapta spre abis!
5. Lumea materiala a fost creata prin Cuvintul Sau. A rostit si s-a-nplinit. Ilogic, asa-i? Deja intram in lumea spirituala-alte legi!

Deschis pentru argumente inteligente!


Logica umana, nu poate patrunde sfera aceasta de cunostinta imensa
Adica te dai rotund degeaba.
El este atotputernic
Superman brother?
Este milos.
Poate isi face mila de tine si iti da o
S-a coborit la lumea inferioara
Aia superioara unde e?
Lumea materiala a fost creata prin Cuvintul Sau. A rostit si s-a-nplinit. Ilogic, asa-i? Deja intram in lumea spirituala-alte legi!
Aici ai dat cu mucii in fasole

Apropo...daca vrei sa discuti cu cineva care impartaseste aceleasi idei sa i-ti dau IDul lui de YM messenger. pisica_test
Care spune asa:
_daca ne curatim mintea de fixatii ea coboara spre suflet inima pe infinitul de viu ( si se conecteaza prin Duhul Sfant )...unde se infileteaza pe spirala vibrational cosmic divin Fiul pe granita de chip Iisus . care automat face daruire totala iubire completa integrala iertare completa si automat curata memorialul si ne integreaza-n transcendental pe infinit Divin

_avem moment de stare in activul de infinit divin (ce este plasat ca taina dincolo peste rational dar omul imediat incepe sa structureze creativ in logico rational.si isi dezvolta propriile ratiuni de creatie paradoxal automat iese din activul de infinit

_insa Dzeu nu il paraseste acoperindu-l peste ca supraforma din iubire si ii face loc in el dandu-i sansa sa devina indumnezeit (a nu se confunda cu Dzeu insusi ) .si isi trimite transfigurativul prin Duhul Sfant catre inima prin infinitul de suflet care face vasoconstrictie (imprima memoriile in desfasurare ) ..si muta sangele dintr-o vala in alta impingand in peretii celulelor tesutului apare bataia de inima /altfel ne-am fi pulverizat mentalul sau mai bine zis infinitul devine opac .ascuns.

Aoleoooooo...multi gugustiuci zboara pe langa el

Raporteaza abuz de limbaj
Somnul ratiunii naste monstrii.Bestii cu chipurii umane ce se hranesc cu neputinta acestei lumi ce se incapataneaza sa traiasca in ignoranta.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Aprilie 2011, ora 10:14

De la: Ic3, la data 2011-04-17 07:52:57
De la: Emilescu, la data 2011-04-16 16:46:16Dumnezeu?= Creatorul a tot ce se vede si ce nu vedem noi!
Adica lumea materiala, creata prin CUVINT, si lumea spirituala.
Ca sa avem o discutie inteligenta, trebuie sa ne deschidem mintea!

IAHVE=Eu Sint!

Logica umana, nu poate patrunde sfera aceasta de cunostinta imensa!
1. Dumnezeu este spirit (de fapt 7)
2.El este atotputernic.
3. Este milos. Unii vor spune: "Atunci de ce avem razboaie?" Raspunsul: "Au fost lasati in voia mintii lor blestemate."
4. S-a coborit la lumea inferioara (materiala), ca sa-i aduca salvare. Totusi, omenirea, intr-o incapatinare nebuna, se indreapta spre abis!
5. Lumea materiala a fost creata prin Cuvintul Sau. A rostit si s-a-nplinit. Ilogic, asa-i? Deja intram in lumea spirituala-alte legi!

Deschis pentru argumente inteligente!


Logica umana, nu poate patrunde sfera aceasta de cunostinta imensa
Adica te dai rotund degeaba.
El este atotputernic
Superman brother?
Este milos.
Poate isi face mila de tine si iti da o
S-a coborit la lumea inferioara
Aia superioara unde e?
Lumea materiala a fost creata prin Cuvintul Sau. A rostit si s-a-nplinit. Ilogic, asa-i? Deja intram in lumea spirituala-alte legi!
Aici ai dat cu mucii in fasole

Apropo...daca vrei sa discuti cu cineva care impartaseste aceleasi idei sa i-ti dau IDul lui de YM messenger. pisica_test
Care spune asa:
_daca ne curatim mintea de fixatii ea coboara spre suflet inima pe infinitul de viu ( si se conecteaza prin Duhul Sfant )...unde se infileteaza pe spirala vibrational cosmic divin Fiul pe granita de chip Iisus . care automat face daruire totala iubire completa integrala iertare completa si automat curata memorialul si ne integreaza-n transcendental pe infinit Divin

_avem moment de stare in activul de infinit divin (ce este plasat ca taina dincolo peste rational dar omul imediat incepe sa structureze creativ in logico rational.si isi dezvolta propriile ratiuni de creatie paradoxal automat iese din activul de infinit

_insa Dzeu nu il paraseste acoperindu-l peste ca supraforma din iubire si ii face loc in el dandu-i sansa sa devina indumnezeit (a nu se confunda cu Dzeu insusi ) .si isi trimite transfigurativul prin Duhul Sfant catre inima prin infinitul de suflet care face vasoconstrictie (imprima memoriile in desfasurare ) ..si muta sangele dintr-o vala in alta impingand in peretii celulelor tesutului apare bataia de inima /altfel ne-am fi pulverizat mentalul sau mai bine zis infinitul devine opac .ascuns.

Aoleoooooo...multi gugustiuci zboara pe langa el


zic si eu : aoleooooo , am inteles ce-a zis ID.ul ala citat de tine ! ... in mod logic inseamna ca si eu sunt gugustiuc ? au ei o Limba proprie de se-nteleg intre ei si ailalti, soriceii, de ex. NU o inteleg si stau pititi si speriati , apucindu-i ameteala cind ii vad pe gugustiuci sburind !?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

425 mesaje
Membru din: 27/03/2011
Postat pe: 17 Aprilie 2011, ora 10:23

Interesanta ,,explicatia '' ,,ID-ului''...

Raporteaza abuz de limbaj
vesti bune,dupa multe greutati si suferinte...
Fosta membra 9am.ro

425 mesaje
Membru din: 27/03/2011
Postat pe: 17 Aprilie 2011, ora 10:34

A incerca sa intelegi,acum,sa-ti raspunzi la asa intrebari mari, e ca si cum te-ai hotari sa incepi cu lopata un tunel care sa te duca spre centrul pamintului sa afli ce este acolo,desi ai avea ceva sanse...Insa e posibil ca unii sa stie ...Marea enigma ramine :De unde venim [cine ne-a creeat] ,de ce suntem aici si incotro ne indreptam [care e misiunea noastra ]...Si o mai mare enigma : de ce exista toate astea ? Poate ca totul e foarte complicat sau foarte simplu ....vom afla sau ne vom,, recicla'' transncendental, sau vom arde intr-o noua stea din alt timp si alt univers fara sa stim vreodata asta !

Raporteaza abuz de limbaj
vesti bune,dupa multe greutati si suferinte...
Fosta membra 9am.ro

14360 mesaje
Membru din: 27/05/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Aprilie 2011, ora 10:47

De la: IPU__GAIUS, la data 2011-04-17 10:34:51A incerca sa intelegi,acum,sa-ti raspunzi la asa intrebari mari, e ca si cum te-ai hotari sa incepi cu lopata un tunel care sa te duca spre centrul pamintului sa afli ce este acolo,desi ai avea ceva sanse...Insa e posibil ca unii sa stie ...Marea enigma ramine :De unde venim [cine ne-a creeat] ,de ce suntem aici si incotro ne indreptam [care e misiunea noastra ]...Si o mai mare enigma : de ce exista toate astea ? Poate ca totul e foarte complicat sau foarte simplu ....vom afla sau ne vom,, recicla'' transncendental, sau vom arde intr-o noua stea din alt timp si alt univers fara sa stim vreodata asta !



sa traiesti fratioare,no hai de-om mere la breaza si om incerca pi colo sa ne explicam atatea cate-s

Raporteaza abuz de limbaj
Voi fi la fel de dur ca adevarul si la fel de neindurator ca dreptatea.----,,Minciuna premeditata nu mai e chestie de fantezie,tine de caracter''-Tudor Musatescu----Prietenii vin si pleaca, dar dusmanii raman si se acumuleaza.----- -----Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost -----DUMNEZEU iubeste ingerii rebeli , adevaratii creatori care fac orice societate sa progreseze,ii ajuta si-i ocroteste, in schimb ii este indiferenta soarta oricarui ignorant mistico-religios------Este mult mai aproape de DUMNEZEU un ateu decat un miorlaitor ignorant mistico-religios,indiferent de confesiunea sau religia propovaduita ----Este mult mai bine, zic eu, s i faci lectura pe vapor dect s faci sex cu fundul.-TRAIAN BASESCU
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Aprilie 2011, ora 10:52

De la: IPU__GAIUS, la data 2011-04-17 10:34:51A incerca sa intelegi,acum,sa-ti raspunzi la asa intrebari mari, e ca si cum te-ai hotari sa incepi cu lopata un tunel care sa te duca spre centrul pamintului sa afli ce este acolo,desi ai avea ceva sanse...Insa e posibil ca unii sa stie ...Marea enigma ramine :De unde venim [cine ne-a creeat] ,de ce suntem aici si incotro ne indreptam [care e misiunea noastra ]...Si o mai mare enigma : de ce exista toate astea ? Poate ca totul e foarte complicat sau foarte simplu ....vom afla sau ne vom,, recicla'' transncendental, sau vom arde intr-o noua stea din alt timp si alt univers fara sa stim vreodata asta !


in clipa de fata, singura explicatie logica ( vorbesc in numele meu ),ptr .ce suntem pe diverse nivele de intelegere si unii inteleg mai mult, altii mai putin sau deloc, este ca Spiritual, avem virste diferite ! unii sunt la prima- a doua intrupare....altii la a 4-5 si altii la a 6-7 a si , evident isi cam stiu deja rostul venirii aici, la Scoala Pamint, acestia din urma devenind conducatori spirituali in vremurile in care au trait !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Aprilie 2011, ora 10:54

De la: XYW, la data 2011-04-17 10:47:27
De la: IPU__GAIUS, la data 2011-04-17 10:34:51A incerca sa intelegi,acum,sa-ti raspunzi la asa intrebari mari, e ca si cum te-ai hotari sa incepi cu lopata un tunel care sa te duca spre centrul pamintului sa afli ce este acolo,desi ai avea ceva sanse...Insa e posibil ca unii sa stie ...Marea enigma ramine :De unde venim [cine ne-a creeat] ,de ce suntem aici si incotro ne indreptam [care e misiunea noastra ]...Si o mai mare enigma : de ce exista toate astea ? Poate ca totul e foarte complicat sau foarte simplu ....vom afla sau ne vom,, recicla'' transncendental, sau vom arde intr-o noua stea din alt timp si alt univers fara sa stim vreodata asta !



sa traiesti fratioare,no hai de-om mere la breaza si om incerca pi colo sa ne explicam atatea cate-s


La Multi Ani, Florine !

Raporteaza abuz de limbaj
Ic3

922 mesaje
Membru din: 29/06/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 17 Aprilie 2011, ora 10:58

gabi_gabi
iubireainfinit.wordpress.com Ete ce scrie gugustiucu..Daca tot impartasesti aceleasi idei. Poate faceti un duo in transcedental cu isuuus in infinit..cand axa elicoidala a elementelor sufletului ce coboara in infinitul convergent..radical din guma de mestecat la patrat

Raporteaza abuz de limbaj
Somnul ratiunii naste monstrii.Bestii cu chipurii umane ce se hranesc cu neputinta acestei lumi ce se incapataneaza sa traiasca in ignoranta.
Fosta membra 9am.ro

14360 mesaje
Membru din: 27/05/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Aprilie 2011, ora 11:02

De la: gabigabi, la data 2011-04-17 10:54:42
De la: XYW, la data 2011-04-17 10:47:27
De la: IPU__GAIUS, la data 2011-04-17 10:34:51A incerca sa intelegi,acum,sa-ti raspunzi la asa intrebari mari, e ca si cum te-ai hotari sa incepi cu lopata un tunel care sa te duca spre centrul pamintului sa afli ce este acolo,desi ai avea ceva sanse...Insa e posibil ca unii sa stie ...Marea enigma ramine :De unde venim [cine ne-a creeat] ,de ce suntem aici si incotro ne indreptam [care e misiunea noastra ]...Si o mai mare enigma : de ce exista toate astea ? Poate ca totul e foarte complicat sau foarte simplu ....vom afla sau ne vom,, recicla'' transncendental, sau vom arde intr-o noua stea din alt timp si alt univers fara sa stim vreodata asta !



sa traiesti fratioare,no hai de-om mere la breaza si om incerca pi colo sa ne explicam atatea cate-s


La Multi Ani, Florine !



sarut mana

Raporteaza abuz de limbaj
Voi fi la fel de dur ca adevarul si la fel de neindurator ca dreptatea.----,,Minciuna premeditata nu mai e chestie de fantezie,tine de caracter''-Tudor Musatescu----Prietenii vin si pleaca, dar dusmanii raman si se acumuleaza.----- -----Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost -----DUMNEZEU iubeste ingerii rebeli , adevaratii creatori care fac orice societate sa progreseze,ii ajuta si-i ocroteste, in schimb ii este indiferenta soarta oricarui ignorant mistico-religios------Este mult mai aproape de DUMNEZEU un ateu decat un miorlaitor ignorant mistico-religios,indiferent de confesiunea sau religia propovaduita ----Este mult mai bine, zic eu, s i faci lectura pe vapor dect s faci sex cu fundul.-TRAIAN BASESCU
Fosta membra 9am.ro

425 mesaje
Membru din: 27/03/2011
Postat pe: 17 Aprilie 2011, ora 11:04

De la: XYW, la data 2011-04-17 10:47:27
De la: IPU__GAIUS, la data 2011-04-17 10:34:51A incerca sa intelegi,acum,sa-ti raspunzi la asa intrebari mari, e ca si cum te-ai hotari sa incepi cu lopata un tunel care sa te duca spre centrul pamintului sa afli ce este acolo,desi ai avea ceva sanse...Insa e posibil ca unii sa stie ...Marea enigma ramine :De unde venim [cine ne-a creeat] ,de ce suntem aici si incotro ne indreptam [care e misiunea noastra ]...Si o mai mare enigma : de ce exista toate astea ? Poate ca totul e foarte complicat sau foarte simplu ....vom afla sau ne vom,, recicla'' transncendental, sau vom arde intr-o noua stea din alt timp si alt univers fara sa stim vreodata asta !



sa traiesti fratioare,no hai de-om mere la breaza si om incerca pi colo sa ne explicam atatea cate-s

...Si tie prietene, o duminica placuta cu familia sa ai !
...in ce priveste breaza,e departe de mine ,ca timp liber,ocupat de nenorocite de probleme creeate de ,,timpurile'' astea ...poate intr-o zi...

Raporteaza abuz de limbaj
vesti bune,dupa multe greutati si suferinte...
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Aprilie 2011, ora 11:15

De la: Ic3, la data 2011-04-17 10:58:03gabi_gabi
iubireainfinit.wordpress.com Ete ce scrie gugustiucu..Daca tot impartasesti aceleasi idei. Poate faceti un duo in transcedental cu isuuus in infinit..cand axa elicoidala a elementelor sufletului ce coboara in infinitul convergent..radical din guma de mestecat la patrat


de ce nu ? in fond Ceausescu s-a speriat atit de tare de Miscarea Transcedentala, ca-i vor iesi din ascultare robii comunismului, incit a desfiintat fac. de psihologie si i-a vinat pe toti intelectualii implicati , trimitindu-i la reeducare !

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Dumnezeu ?!!!!
Mergi la: