back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cine este dumnezeu ?!!!!

 


 
Pagini: << 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 >> Sari la pagina:
 
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 6 Aprilie 2011, ora 14:32

De la: 9am246724, la data 2011-04-06 14:22:25
De la: gabigabi, la data 2011-04-06 08:03:17
pai, stie ,ca doar am cu el o vorba : EU SUNT TU si e atit de adevarat, caci nu degeaba legea talionului a fost inlocuita de Iisus cu acel "iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti ", ptr. exact asta e mesajul : iubeste-l gabi pe mytcor ca el esti tot tu ....si tu, symy, si alehin si yorick si karpov, cu toata aparenta noastra deosebire , suntem un Tot ...si noi toti suntem EL ....asta-i raspunsul la intrebarea topicului " cine este Dumnezeu " ? NOI !




...se pare ca; ( pentru a nu fi acuzat ca sunt lipsit de modestie) am reusit printr-o insusire a unui nick, - interesant compus - sa-i activez lui Gabi acea zona a memoriei subconstiente stimulandu-i catalitic reactiile cerebrale intr-un mod deosebit la nivel quantico-chimico-energetic, constrangandu-i rationamentul ante preconceptual ce la randul sau a determinat-o sa afirme si, si,....sa dovedeasca !.... ca nu este proasta, ci s-a lasat prostita ! ( "n" factori)

A plecat de la o premisa biblica abstract-falsa si,... a ajuns intr-un final mai mult decat fericit la o concluzie: reala,logica, corecta, indubitabila, din toate puncetele de vedere evolutionist-stiintifice, citez :

"Cine este dumnezeu ? NOI !"

Da Gabi, dumnezeu sunt ....Eu,... esti Tu,... esteEl/Ea,...suntem "NOI" !

...in acest razboi : evolutionism VS creationism, imi trec in cont o prima victorie pe acest forum,1 - 0 pentru mine !...pe ceilalti credinciosi, o sa-i las in grija lui Yorik, o sa mai trec pe aici din cand in cand, curios fiind sa aflu, cand o sa reuseasca Yorik sa determnine pe cineva sa gandeasca, exprime si sa scrie, ceea ce tocmai a afirmat Gabi.

bye, bye !....

DOANA GABI,este extraterestra


Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 6 Aprilie 2011, ora 15:59

De la: gabigabi, la data 2011-04-06 08:03:17
De la: symy1, la data 2011-04-05 22:24:22
De la: gabigabi, la data 2011-04-05 18:15:46eh, Simy, ne-a batut destul cu vorba, ieri dar, vezi tu cum oamenii nu asculta nici macar de propriile sfaturi ? spunea, si pe buna dreptate ca, vorbind, fiecare cuvint ne destructureaza si ca ar trebui sa TACEM....desigur, de aici vine si vorba cu Tacerea e de Aur ....dar la ce iures de vorbe grele, mai ales, a revarsat el aici in spatiul public, a fost atit de mare ca s-a destructurat si a disparut de pe forum ....a pilpiit s'un pic de gladylf si gata, s-a dus !

Nu te teme,vulpoiul s-a ascuns in vizuina,si acum asi ascute ghearele ,apare el de undeva cu lectia pregatita,sper ca ne mai da o sansa sa dovedin ca suntem oameni pasnici.... si iubim pe toata lumea



























pai, stie ,ca doar am cu el o vorba : EU SUNT TU si e atit de adevarat, caci nu degeaba legea talionului a fost inlocuita de Iisus cu acel "iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti ", ptr. exact asta e mesajul : iubeste-l gabi pe mytcor ca el esti tot tu ....si tu, symy, si alehin si yorick si karpov, cu toata aparenta noastra deosebire , suntem un Tot ...si noi toti suntem EL ....asta-i raspunsul la intrebarea topicului " cine este Dumnezeu " ? NOI !




Dumnezeu nu poate fi decat unul singur ! Adica EU ! Sa va intre asta in cap ! Ceilalti sunt sfinti sau ingeri ! Tu daca vrei , poti interpreta rolul lui Alba ca Zapada sau Cenusareasa !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Aprilie 2011, ora 16:28

De la: alehin, la data 2011-04-06 14:31:48
De la: gabigabi, la data 2011-04-06 07:46:30
De la: alehin, la data 2011-04-05 21:51:41
De la: gabigabi, la data 2011-04-05 16:15:57
De la: The_Mummy, la data 2011-04-05 16:06:33
De la: symy1, la data 2011-04-05 15:24:59
De la: alehin, la data 2011-04-05 09:48:31
De la: symy1, la data 2011-04-04 17:49:05
De la: gabigabi, la data 2011-04-04 17:39:31 paiii, e nasolescu sa nu mai sti pe ce lume esti !
Eu zic sa-l rugam pe domnu Yorick,sa-i explice REALITATEA in care se invarte....


Symy eu iti doresc sa-ti pui mai multe intrebari decat ti-ai pus pana acum... :sml-happy0180!:

Alehin am multe intrebari,multe necunoscute,incerc sa-mi caut un profesor bun dar aici pe forum tu m-ai repezit Mytcor mi-a dat picioare in fund ...dar domnu'Yorick incearca cu tact si rabdare sa vad prezentul,si sa nu zbor direct in paradis...


Cu dumnezeu cred ca te-ai lamurit ca nu exista ! Yorik e un profesor care l-ar lamuri si pe isus ca nu exista ! Acum sa trecem la nivelul doi . Trebuie sa ocupam nisa divinitatii, din capul tau cu altceva . Ce nelamuriri mai ai ? Iti stau si eu la dispozitie ca pe Yorik l-ai stors ca pe o lamaie pana te-ai lamurit cat de mult greseai !


deci, EXISTA !



Gabi multumesc pt sufletul tau bun ,si pt ca postezi in general ,..pt ca eu mai mult citesc in ultimul timp ,..si ma bucur ca am ce ..Forumul asta m-a invatat ceva : ca nu exista oameni prosti si oameni destepti ..ci ca exista intoleranta .. Exista vieti diferite , conjuncturi sociale diferite , nivel diferit de educatie , varste diferite ,bagaj genetic diferit ...!! Noi nu suntem toleranti ....( si cand ma gandesc ca biblia spune : ,, sa-ti iubesti aproapele,,)noi suntem infatuati ...egoisti ...Vorba lui Yorick ..este diferenta mare intre ,, a vrea,, ,, a putea ,, a stii ,, ,, a face,, ...


Te pup Gabi ...as vrea sa vin la intalnire ..special pt tine . Ingrid si Broscuta ( pe ceilalti as vrea sa-i cunosc..)...dar mai vad daca pot


ce intilnire, pui frumos ? itimultumesc ptr. cuvintele spuse din inima si, da , acel Ceva Nu se poate cunoaste cu ratiunea....ba, as zice ca-i dauneaza si am mai vorbit despre starea modificata deconstiinta si de coboritul Mintii in Inima....dar, rabdare : totul vine atunci cind omul e pregatit sa primeasca, altfel i se fringe mintea si o ia razna....vezi ce s-a mai intimplat si pe mult hulitii yoghini ai lui ....ca am un lapsus ...i-a luat apa si bat cimpii in mod aiurea !
te sarut si-mi esti tare draga !



Pai ..intalnirea din 29 aprilie ( pana pe 1 mai ) de la casa /pensiunea din Breaza ( parca e cea de care ne spunea Broscuta ..


asa deci : se materializeaza ! ooohoho , bravo voua ! mi-e cam greu sa particip ....iubetelul meu sot nu vrea si nu vrea si nu pot sa plec eu si sa-l las singur-singurel acasa , desi ursuzii asa ar trebui sa pata : sa ramina singurei ! ....da' nu pociu ! va doresc vreme buna si petrecere frumoasa !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Aprilie 2011, ora 16:48

De la: 9am246724, la data 2011-04-06 14:22:25
De la: gabigabi, la data 2011-04-06 08:03:17
pai, stie ,ca doar am cu el o vorba : EU SUNT TU si e atit de adevarat, caci nu degeaba legea talionului a fost inlocuita de Iisus cu acel "iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti ", ptr. exact asta e mesajul : iubeste-l gabi pe mytcor ca el esti tot tu ....si tu, symy, si alehin si yorick si karpov, cu toata aparenta noastra deosebire , suntem un Tot ...si noi toti suntem EL ....asta-i raspunsul la intrebarea topicului " cine este Dumnezeu " ? NOI !




...se pare ca; ( pentru a nu fi acuzat ca sunt lipsit de modestie) am reusit printr-o insusire a unui nick, - interesant compus - sa-i activez lui Gabi acea zona a memoriei subconstiente stimulandu-i catalitic reactiile cerebrale intr-un mod deosebit la nivel quantico-chimico-energetic, constrangandu-i rationamentul ante preconceptual ce la randul sau a determinat-o sa afirme si, si,....sa dovedeasca !.... ca nu este proasta, ci s-a lasat prostita ! ( "n" factori)

A plecat de la o premisa biblica abstract-falsa si,... a ajuns intr-un final mai mult decat fericit la o concluzie: reala,logica, corecta, indubitabila, din toate puncetele de vedere evolutionist-stiintifice, citez :

"Cine este dumnezeu ? NOI !"

Da Gabi, dumnezeu sunt ....Eu,... esti Tu,... esteEl/Ea,...suntem "NOI" !

...in acest razboi : evolutionism VS creationism, imi trec in cont o prima victorie pe acest forum,1 - 0 pentru mine !...pe ceilalti credinciosi, o sa-i las in grija lui Yorik, o sa mai trec pe aici din cand in cand, curios fiind sa aflu, cand o sa reuseasca Yorik sa determnine pe cineva sa gandeasca, exprime si sa scrie, ceea ce tocmai a afirmat Gabi.

bye, bye !....


m-ai pus intr-o dilema : sa te las sa-ti savurezi momentul de glorie pe care crezi ca-l ai ? sau te trag de mineca si sa-ti spun ca am exprimat intr-o mie de feluri aceasta idee, doar ca n-am spus-o pina acum atit de transant ? tu alegi daca sa citesti pe mai departe ce voi spune :
- corect , tocmai de aceea am spus ca nu ti-am inteles iuresul haiducesc de ieri-alaltaieri, ptr. ca tocmai asta-i rostul discutiilor : sa activeze acea parte din noi ce nu se lasa chiar atit de usor adusa la suprafata !
--scumpule , tare mi-e ca acest Dumnezeu= NOI are doua intelesuri diferite ptr. mine si tine ! tu -asa cred si te rog sa ma corectezi de nu-i asa - ii dai intelesul de Umanitate ....deci Creeatia in totalitatea ei = Dumnezeu si eu, inteleg prin asta ca cele doua : CREEATOR = CREEATIA, fiind tot una !


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1431 mesaje
Membru din: 26/03/2011
Oras: Sinaia

Postat pe: 6 Aprilie 2011, ora 20:14

De la: Sil100, la data 2011-04-06 12:55:42 Incep prin a-l felicita pe Yorick pentru turul de forta de care a dat dovada in ultimul timp!
Una din marile probleme ale ateilor e ca nu sunt prea vorbareti si, dupa parerea mea, mult prea toleranti. Era o vreme cand atei isi putea permite sa fie si toleranti si tacuti, dar acum lucrurile s-au schimbat. Biserica a devenit din toleranta agresiva, religia tinde sa prinda radacini in scolile generale si peste tot se construiesc lacasuri de cult!
Poate ca, peste o vreme, cand se va dovedi rolul nociv al religiei in societate vor fi unii care se vor intreba: "Cum de ne-am lasat prostiti atata timp de niste povesti frumoase fara corespondent in realitate?" In timp ce religia recurge la din ce in ce mai multe mijloace pentru a-si propaga mesajul ateii mizeaza in general pe tolerana. Va trebui sa acest lucru sa se schimbe daca vrem sa traim intr-o societate in care noi ateii sa fim macar tolerati.
Credinciosi de pe acest forum sustin in general ideea: "voi nu puteti sa dovediti ca D-zeu nu exista, deci el poate sa existe" (va rog sa ma corectati daca gresesc). Sunt multe probleme cu acest rationament printre care si aceea daca D-zeul biblic este acest D-zeu care ar putea sa existe. Nu am vazut nici macar o incercare de demonstratie in acest sens. Toate intrebarile ateilor de a afla de ce credinciosi aleg un zeu sau altul au fost ignorate de credinsiosi...

O alta idee ar fi: "noi avem o carte care ne spune despe D-zeu si noi credem in ea". Aici se pune intrebarea daca ar trebui sa credem chiar tot ce se scrie intr-o carte (oricare ar fi ea). Se accepta, in general, ca respectiva carte a fost scrisa de oameni si cum oamenii pot gresi, nu exista posibilitatea ca prin cartea respectiva sa se fi strecurat greseli? Am putea sa ne intrebam asta chiar daca am considera "inspiratia divina" ca punct de plecare in scrierea respectiva... (se pare ca D-zeu nu face nimic special pentru a-si proteja catile sfinte: editii succesive ale cartilor sfinte contin modificari observabile).

O intrebare de baza ar trebui sa fie: de ce fondatorii marilor religii (ma gandesc aici la Iisus, profetul Mahomed si Budha) nu au scrie ei insisi carti religioase? Nu exista niciun cuvintel scris de vreunul dintre ei. Cei care au scris au fost in unele cazuri discipolii, iar alteori nici macar nu se stie cine sunt autorii si ce raporturi au avut cu cei despre care au scris!

Mai exista apoi traditia. Si aici se pot pune in evidenta o gramada de probleme. De exemplu scena cu nasterea lui Iisus la un staul de boi e inventata de la cap la coada. Cei care se duc in Israel pentru a vedea locul de nastere al lui Iisus vor ajunge cel mai probabil la o pestera de piatra. (Lemnul nu e un material comun pe acolo...).
Tot cercetand traditia se gasesc exemple de sarbatori stabilite pe baza de conventie (nu se stie cand s-a nascut Iisus, de exemplu), inaltarea fecioarei Maria la cer a inceput sa se sarbatoreasca la muuuult timp dupa ce aceasta a murit (cum s-o fi tras concluzia ca s-a inaltat la cer totusi?), crucea a devenit simbol al crestinismului tot prin conventie, si exemplele pot continua.

Punand totul cap la cap rezulta: credinciosi cred ceea ce vor ei sa creada... Legatura cu realitatea nu prea exista.



Meriti muuulte beri ..chiar te rog sa scrii mai des ,imi place cum gandesti!

Raporteaza abuz de limbaj
symy1

4661 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Zalau

Postat pe: 6 Aprilie 2011, ora 20:18

De la: gabigabi, la data 2011-04-06 16:48:00
De la: 9am246724, la data 2011-04-06 14:22:25
De la: gabigabi, la data 2011-04-06 08:03:17
pai, stie ,ca doar am cu el o vorba : EU SUNT TU si e atit de adevarat, caci nu degeaba legea talionului a fost inlocuita de Iisus cu acel "iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti ", ptr. exact asta e mesajul : iubeste-l gabi pe mytcor ca el esti tot tu ....si tu, symy, si alehin si yorick si karpov, cu toata aparenta noastra deosebire , suntem un Tot ...si noi toti suntem EL ....asta-i raspunsul la intrebarea topicului " cine este Dumnezeu " ? NOI !




...se pare ca; ( pentru a nu fi acuzat ca sunt lipsit de modestie) am reusit printr-o insusire a unui nick, - interesant compus - sa-i activez lui Gabi acea zona a memoriei subconstiente stimulandu-i catalitic reactiile cerebrale intr-un mod deosebit la nivel quantico-chimico-energetic, constrangandu-i rationamentul ante preconceptual ce la randul sau a determinat-o sa afirme si, si,....sa dovedeasca !.... ca nu este proasta, ci s-a lasat prostita ! ( "n" factori)

A plecat de la o premisa biblica abstract-falsa si,... a ajuns intr-un final mai mult decat fericit la o concluzie: reala,logica, corecta, indubitabila, din toate puncetele de vedere evolutionist-stiintifice, citez :

"Cine este dumnezeu ? NOI !"

Da Gabi, dumnezeu sunt ....Eu,... esti Tu,... esteEl/Ea,...suntem "NOI" !

...in acest razboi : evolutionism VS creationism, imi trec in cont o prima victorie pe acest forum,1 - 0 pentru mine !...pe ceilalti credinciosi, o sa-i las in grija lui Yorik, o sa mai trec pe aici din cand in cand, curios fiind sa aflu, cand o sa reuseasca Yorik sa determnine pe cineva sa gandeasca, exprime si sa scrie, ceea ce tocmai a afirmat Gabi.

bye, bye !....


m-ai pus intr-o dilema : sa te las sa-ti savurezi momentul de glorie pe care crezi ca-l ai ? sau te trag de mineca si sa-ti spun ca am exprimat intr-o mie de feluri aceasta idee, doar ca n-am spus-o pina acum atit de transant ? tu alegi daca sa citesti pe mai departe ce voi spune :
- corect , tocmai de aceea am spus ca nu ti-am inteles iuresul haiducesc de ieri-alaltaieri, ptr. ca tocmai asta-i rostul discutiilor : sa activeze acea parte din noi ce nu se lasa chiar atit de usor adusa la suprafata !
--scumpule , tare mi-e ca acest Dumnezeu= NOI are doua intelesuri diferite ptr. mine si tine ! tu -asa cred si te rog sa ma corectezi de nu-i asa - ii dai intelesul de Umanitate ....deci Creeatia in totalitatea ei = Dumnezeu si eu, inteleg prin asta ca cele doua : CREEATOR = CREEATIA, fiind tot una !



Raporteaza abuz de limbaj
symy-apocalipsa.blogspot.ro
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 6 Aprilie 2011, ora 23:44


Raporteaza abuz de limbaj
gerard

1100 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 6 Aprilie 2011, ora 23:59

Dumnezeu este o iluzie ! este o speranta ! o carja ! un pretext ! un motiv! o motivatie pt bune si rele! o halucinatie pt omenirea Pamantului care trebuie sa suporte mai usor ideea mortii!

Raporteaza abuz de limbaj
gerard

1100 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 7 Aprilie 2011, ora 00:08

De la: _KARPOV, la data 2011-04-06 15:59:06
De la: gabigabi, la data 2011-04-06 08:03:17
De la: symy1, la data 2011-04-05 22:24:22
De la: gabigabi, la data 2011-04-05 18:15:46eh, Simy, ne-a batut destul cu vorba, ieri dar, vezi tu cum oamenii nu asculta nici macar de propriile sfaturi ? spunea, si pe buna dreptate ca, vorbind, fiecare cuvint ne destructureaza si ca ar trebui sa TACEM....desigur, de aici vine si vorba cu Tacerea e de Aur ....dar la ce iures de vorbe grele, mai ales, a revarsat el aici in spatiul public, a fost atit de mare ca s-a destructurat si a disparut de pe forum ....a pilpiit s'un pic de gladylf si gata, s-a dus !

Nu te teme,vulpoiul s-a ascuns in vizuina,si acum asi ascute ghearele ,apare el de undeva cu lectia pregatita,sper ca ne mai da o sansa sa dovedin ca suntem oameni pasnici.... si iubim pe toata lumea



























pai, stie ,ca doar am cu el o vorba : EU SUNT TU si e atit de adevarat, caci nu degeaba legea talionului a fost inlocuita de Iisus cu acel "iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti ", ptr. exact asta e mesajul : iubeste-l gabi pe mytcor ca el esti tot tu ....si tu, symy, si alehin si yorick si karpov, cu toata aparenta noastra deosebire , suntem un Tot ...si noi toti suntem EL ....asta-i raspunsul la intrebarea topicului " cine este Dumnezeu " ? NOI !




Dumnezeu nu poate fi decat unul singur ! Adica EU ! Sa va intre asta in cap ! Ceilalti sunt sfinti sau ingeri ! Tu daca vrei , poti interpreta rolul lui Alba ca Zapada sau Cenusareasa !


Mai , tu chiar nu ai ce face ? De ce te-ai dat de gol ? Acum toate acatistele se vor sparge-n capul tau !

Raporteaza abuz de limbaj
symy1

4661 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Zalau

Postat pe: 7 Aprilie 2011, ora 15:33

De la: gerard, la data 2011-04-06 23:59:12Dumnezeu este o iluzie ! este o speranta ! o carja ! un pretext ! un motiv! o motivatie pt bune si rele! o halucinatie pt omenirea Pamantului care trebuie sa suporte mai usor ideea mortii!
Ai dreptate,dar trebuie sa intelegi ca doar trupul moare,sufletul e...NEMURITOR..!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
symy-apocalipsa.blogspot.ro
9am243862

62 mesaje
Membru din: 24/11/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 7 Aprilie 2011, ora 17:00

De la: symy1, la data 2011-04-07 15:33:35
De la: gerard, la data 2011-04-06 23:59:12Dumnezeu este o iluzie ! este o speranta ! o carja ! un pretext ! un motiv! o motivatie pt bune si rele! o halucinatie pt omenirea Pamantului care trebuie sa suporte mai usor ideea mortii!
Ai dreptate,dar trebuie sa intelegi ca doar trupul moare,sufletul e...NEMURITOR..!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
symy1

4661 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Zalau

Postat pe: 8 Aprilie 2011, ora 15:07

Intrebari pentru evolutionisti,si nu numai....

www.revelatia.ro/docs/actde.html


symy-apocalipsa.blogspot.ro
Fosta membra 9am.ro

1715 mesaje
Membru din: 8/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Aprilie 2011, ora 17:24

De la: symy1, la data 2011-04-07 15:33:35
De la: gerard, la data 2011-04-06 23:59:12Dumnezeu este o iluzie ! este o speranta ! o carja ! un pretext ! un motiv! o motivatie pt bune si rele! o halucinatie pt omenirea Pamantului care trebuie sa suporte mai usor ideea mortii!
Ai dreptate,dar trebuie sa intelegi ca doar trupul moare,sufletul e...NEMURITOR..!!!!


Sufletul nu exista , exista doar o constiinta ! Sufletul este o himera ! Fara constiinta de sine , nu existi sau esti o leguma sau in cel mai bun caz un animal cu reflexe conditionate si cu instincte !

Raporteaza abuz de limbaj
Decat batran si sarac mai bine tanar si bogat!
9am246777

37 mesaje
Membru din: 8/04/2011
Postat pe: 8 Aprilie 2011, ora 18:08

De la: symy1, la data 2011-04-08 15:07:07 Intrebari pentru evolutionisti,si nu numai....

www.revelatia.ro/docs/actde.html[/quote]


..buey troll , tu incerci sa vinzi castraveti la gradinar ?!
Dr. Jobe Martin

Biografie
Dr. Martin a absolvit in 1986 la Dallas Theological Seminary, cu un master in Teologie sistematica ,fac. Teologie.
El a petrecut ultimii douãzeci de ani studiind tema biblice creatie vs evolutie, si a sustinut frecvent prelegeri pe aceastã tema.
El a scris si o carte pe aceasta tema, Evoluþia unui creaþionist (1990). In plus, Dr. Martin , in colaborare cu Productions Reel, a produs un DVD numit Creaturi incredibile care sfideaza evolutia .

In 1966 a absolvit scoala de igiena dentara din cadrul Universitatii Pittsburgh USA si Seminarul teologic Dallas, 1986

ia viteza cu papagalul tau cu tot !


Fosta membra 9am.ro

1715 mesaje
Membru din: 8/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Aprilie 2011, ora 21:06

Dumnezeu atottiuitorul , facatorul mendrelor si a planeetelor , vazutul tutulor si nevastuicilor ,etc;etc;etc;etc

Raporteaza abuz de limbaj
Decat batran si sarac mai bine tanar si bogat!
symy1

4661 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Zalau

Postat pe: 9 Aprilie 2011, ora 16:06

De la: homeless, la data 2011-04-08 21:06:44Dumnezeu atottiuitorul , facatorul mendrelor si a planeetelor , vazutul tutulor si nevastuicilor ,etc;etc;etc;etc

Sigur nu esti un ''iepuras de Pasti''???....

Raporteaza abuz de limbaj
symy-apocalipsa.blogspot.ro
Fosta membra 9am.ro

1431 mesaje
Membru din: 26/03/2011
Oras: Sinaia

Postat pe: 9 Aprilie 2011, ora 16:48



NU mai avem nevoie de spitale ! Guvernul a avut o discutie privata ( in WC-ul din incinta Guvernului), cu dumnezeu si acolo s-a stabilit suplimentarea bugetului , tuturor cultelor ! In acest fel dumnezeul ortodox si ceilalti smenari ai altor religii vor acorda ,in direct asistenta medicala cereasca , nemaifiind nevoie de medici , adica de cei care intermediau sanatatea noastra prin spitalele nedotate! Bine ca prostimea a construit biserici in curtile spitalelor , alea tin loc de tehnologizare ! Daca ai o problema si nu este ecograf , te duci in biserica si imediat ti se pune diagnosticul ,prin revelatie ! Prostii inteleg asta , noi cei idioti , nu avem cum !

"31 martie 2011

Guvernul a decis, in sedinta de miercuri, suplimentarea cu 25 de milioane de lei a bugetului Secretariatului de Stat pentru Culte, fondurile urmand a utilizate pentru continuarea lucrarilor de constructii la unele biserici, pentru repararea si reabilitarea unor lacase de cult, dar si pentru sustinerea activitatii unor asezaminte sociale administrate de biserici, transmite Agerpres (30 martie).

Potrivit unui comunicat transmis de Biroul de Presa al Guvernului, prin aceasta decizie, Executivul raspunde numeroaselor solicitari venite din partea cultelor religioase privind alocarea de sprijin financiar pentru realizarea unor lucrari de constructii, reparatii si restaurari ale unor lacase de cult.

Suma respectiva a fost alocata Secretariatului General al Guvernului, care asigura finantarea activitatii Secretariatului de Stat pentru Culte.""

Prostime , trezeste-te !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 9 Aprilie 2011, ora 21:33



Deci e adevarat , am scapat de spitale ! Acum putem intra linistiti prin biserica in caz ca trebuie sa nasca vreo femeie .....vine duhu sfant si o asista la nastere ! Ce nevoie avem de medici ?

Raporteaza abuz de limbaj
9am246777_

7 mesaje
Membru din: 10/04/2011
Postat pe: 10 Aprilie 2011, ora 12:42

De la: The_Mummy, la data 2011-04-09 16:48:32

NU mai avem nevoie de spitale ! Guvernul a avut o discutie privata ( in WC-ul din incinta Guvernului), cu dumnezeu si acolo s-a stabilit suplimentarea bugetului , tuturor cultelor ! In acest fel dumnezeul ortodox si ceilalti smenari ai altor religii vor acorda ,in direct asistenta medicala cereasca , nemaifiind nevoie de medici , adica de cei care intermediau sanatatea noastra prin spitalele nedotate! Bine ca prostimea a construit biserici in curtile spitalelor , alea tin loc de tehnologizare ! Daca ai o problema si nu este ecograf , te duci in biserica si imediat ti se pune diagnosticul ,prin revelatie ! Prostii inteleg asta , noi cei idioti , nu avem cum !

"31 martie 2011

Guvernul a decis, in sedinta de miercuri, suplimentarea cu 25 de milioane de lei a bugetului Secretariatului de Stat pentru Culte, fondurile urmand a utilizate pentru continuarea lucrarilor de constructii la unele biserici, pentru repararea si reabilitarea unor lacase de cult, dar si pentru sustinerea activitatii unor asezaminte sociale administrate de biserici, transmite Agerpres (30 martie).

Potrivit unui comunicat transmis de Biroul de Presa al Guvernului, prin aceasta decizie, Executivul raspunde numeroaselor solicitari venite din partea cultelor religioase privind alocarea de sprijin financiar pentru realizarea unor lucrari de constructii, reparatii si restaurari ale unor lacase de cult.

Suma respectiva a fost alocata Secretariatului General al Guvernului, care asigura finantarea activitatii Secretariatului de Stat pentru Culte.""

Prostime , trezeste-te !




....of, altã mumie prost informatã !...buey ãsta cu cearºaful pe cap, 25 Mil.RON numai aºa ca bonus pe acest an, despre cele peste 200 Mil.€ pe care PIB-ul Ro le va cheltui cu ridicarea catedralei minciunirii neamului romanesc observ cã nu sufli un cuvinþel, ori þi-ai tras acel cearºaf pe cap incercând sã ne dezinformezi, tu ne fiind de fapt o mumie, ci niºte biete moaºte sub acoperire !...

..observ cã: astrologii, clericii ºi prostituatele au intrat în crizã de lichiditãþi, no problem, idioþii ºi proºtii PLÃTESC !

Raporteaza abuz de limbaj
symy1

4661 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Zalau

Postat pe: 10 Aprilie 2011, ora 13:25

De la: 9am246777_, la data 2011-04-10 12:42:12
De la: The_Mummy, la data 2011-04-09 16:48:32

NU mai avem nevoie de spitale ! Guvernul a avut o discutie privata ( in WC-ul din incinta Guvernului), cu dumnezeu si acolo s-a stabilit suplimentarea bugetului , tuturor cultelor ! In acest fel dumnezeul ortodox si ceilalti smenari ai altor religii vor acorda ,in direct asistenta medicala cereasca , nemaifiind nevoie de medici , adica de cei care intermediau sanatatea noastra prin spitalele nedotate! Bine ca prostimea a construit biserici in curtile spitalelor , alea tin loc de tehnologizare ! Daca ai o problema si nu este ecograf , te duci in biserica si imediat ti se pune diagnosticul ,prin revelatie ! Prostii inteleg asta , noi cei idioti , nu avem cum !

"31 martie 2011

Guvernul a decis, in sedinta de miercuri, suplimentarea cu 25 de milioane de lei a bugetului Secretariatului de Stat pentru Culte, fondurile urmand a utilizate pentru continuarea lucrarilor de constructii la unele biserici, pentru repararea si reabilitarea unor lacase de cult, dar si pentru sustinerea activitatii unor asezaminte sociale administrate de biserici, transmite Agerpres (30 martie).

Potrivit unui comunicat transmis de Biroul de Presa al Guvernului, prin aceasta decizie, Executivul raspunde numeroaselor solicitari venite din partea cultelor religioase privind alocarea de sprijin financiar pentru realizarea unor lucrari de constructii, reparatii si restaurari ale unor lacase de cult.

Suma respectiva a fost alocata Secretariatului General al Guvernului, care asigura finantarea activitatii Secretariatului de Stat pentru Culte.""

Prostime , trezeste-te !




....of, altã mumie prost informatã !...buey ãsta cu cearºaful pe cap, 25 Mil.RON numai aºa ca bonus pe acest an, despre cele peste 200 Mil.€ pe care PIB-ul Ro le va cheltui cu ridicarea catedralei minciunirii neamului romanesc observ cã nu sufli un cuvinþel, ori þi-ai tras acel cearºaf pe cap incercând sã ne dezinformezi, tu ne fiind de fapt o mumie, ci niºte biete moaºte sub acoperire !...

..observ cã: astrologii, clericii ºi prostituatele au intrat în crizã de lichiditãþi, no problem, idioþii ºi proºtii PLÃTESC !

Curios,vrei sa sugerezi ca tu NU PLATESTI TAXE???...fiinca esti baiat destept,si cu capul pe umeri


symy-apocalipsa.blogspot.ro
Fosta membra 9am.ro

875 mesaje
Membru din: 12/03/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Aprilie 2011, ora 19:13

Cine este Dumnezeu?
Credinciosii vin cu argumente din "cartile sfinte" care sunt scrise de oameni cu imaginatia dezvoltata in timpul trairii lor. Ateii ar trebui sa vina cu nume de oameni de stiinta sa arate credinciosilor cam care e realitatea de azi a gandirii lor raportata la acel nivel. Chiar ar fi indicat pentru credinciosi sa urmareasca nu numai slujbele si sa citeasca acele carti care nu-i lasa sa vada lumea cu ochii omului informat ci si sa urmareasca Discovery World pentru a descoperi cam pe unde vor pluti sufletele lor! Desi sunt la o varsta cand alte fiinte ar trebui sa se pregateasca pe ultima suta de metri pentru trecere, nu pot sa suprapun peste stiinta niste povesti.Cand ne nastem avem suflul (sufletul) si moartea in noi! Cand ne-am dat ultima suflare s-a incheiat si activitatea sufletului care dispare cu moartea de mana. Nu dispare pentru ca ar trebui sa apara in alta parte ci pur si simplu isi incheie rostul ca un tunet neurmat de-un trasnet. Acest trasnet care ne descompune principiile despre existenta noastra apare doar cand nu ai nevoie de el. Mereu am zis ca am un Dumnezeu al meu caruia nu i-am cerut nimic dar mereu m-a lovit cand nu eram pregatita sa fiu lovita! Uneori il credeam constiinta mea dar de ce atunci mi se intampla unele necazuri peste care trec cu greu? Constiinta mea nu e capabila sa se autodistruga! Acum nu mai cred nici macar in El. L-am dorit, mi l-am creat si l-am lasat sa-mi hotarasca cursul vietii dar uita ca l-am venerat si ma loveste pe la spate. De ce? Unde exista Dumnezeu daca eu stau acasa si imi vad de treaba si el curma viata unui om care insemna ceva pentru mine, pentru restul vietii mele? In situatia de fata ar trebui sa-i multumesc? Nu e prima data cand imi rapeste aproapele dar niciodata nu m-am gandit la faptul ca El totdeauna m-a urat si atunci la ce sa-l mai venerez?

Raporteaza abuz de limbaj
Experienta te invata sa pretuiesti mai mult caracterul decat inteligenta. Galina
symy1

4661 mesaje
Membru din: 4/02/2009
Oras: Zalau

Postat pe: 10 Aprilie 2011, ora 20:08

De la: _g_alina, la data 2011-04-10 19:13:56Cine este Dumnezeu?
Credinciosii vin cu argumente din "cartile sfinte" care sunt scrise de oameni cu imaginatia dezvoltata in timpul trairii lor. Ateii ar trebui sa vina cu nume de oameni de stiinta sa arate credinciosilor cam care e realitatea de azi a gandirii lor raportata la acel nivel. Chiar ar fi indicat pentru credinciosi sa urmareasca nu numai slujbele si sa citeasca acele carti care nu-i lasa sa vada lumea cu ochii omului informat ci si sa urmareasca Discovery World pentru a descoperi cam pe unde vor pluti sufletele lor! Desi sunt la o varsta cand alte fiinte ar trebui sa se pregateasca pe ultima suta de metri pentru trecere, nu pot sa suprapun peste stiinta niste povesti.Cand ne nastem avem suflul (sufletul) si moartea in noi! Cand ne-am dat ultima suflare s-a incheiat si activitatea sufletului care dispare cu moartea de mana. Nu dispare pentru ca ar trebui sa apara in alta parte ci pur si simplu isi incheie rostul ca un tunet neurmat de-un trasnet. Acest trasnet care ne descompune principiile despre existenta noastra apare doar cand nu ai nevoie de el. Mereu am zis ca am un Dumnezeu al meu caruia nu i-am cerut nimic dar mereu m-a lovit cand nu eram pregatita sa fiu lovita! Uneori il credeam constiinta mea dar de ce atunci mi se intampla unele necazuri peste care trec cu greu? Constiinta mea nu e capabila sa se autodistruga! Acum nu mai cred nici macar in El. L-am dorit, mi l-am creat si l-am lasat sa-mi hotarasca cursul vietii dar uita ca l-am venerat si ma loveste pe la spate. De ce? Unde exista Dumnezeu daca eu stau acasa si imi vad de treaba si el curma viata unui om care insemna ceva pentru mine, pentru restul vietii mele? In situatia de fata ar trebui sa-i multumesc? Nu e prima data cand imi rapeste aproapele dar niciodata nu m-am gandit la faptul ca El totdeauna m-a urat si atunci la ce sa-l mai venerez?

Dupa cine plangi Galina???..dupa Bad??? Ps;Fi buna si nu-l acuza pe Dumnezeu de alegerile tale gresite,poate nici tu n-ai fost ''use de biserica'''....

Raporteaza abuz de limbaj
symy-apocalipsa.blogspot.ro
Ic3

922 mesaje
Membru din: 29/06/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 10 Aprilie 2011, ora 20:40


Ratiunea invinge.Niciodata nu este prea tarziu pentru asta..
A respinge falsitatea religiei si credintei...mostenita de umanitate in ansamblu,este ca un avatar pentru logica unei gandiri profunde.
Asa ajungi sa realizezi care de fapt este marele adevar.
Ei..bine..Marele adevar este de fapt...o mare si gogonata minciuna.Minciuna in care se scalda cea mai mare parte a lumii.Marea industrie a credintei..


Raporteaza abuz de limbaj
Somnul ratiunii naste monstrii.Bestii cu chipurii umane ce se hranesc cu neputinta acestei lumi ce se incapataneaza sa traiasca in ignoranta.
Fosta membra 9am.ro

875 mesaje
Membru din: 12/03/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Aprilie 2011, ora 21:01

De la: symy1, la data 2011-04-10 20:08:30
De la: _g_alina, la data 2011-04-10 19:13:56Cine este Dumnezeu?
Credinciosii vin cu argumente din "cartile sfinte" care sunt scrise de oameni cu imaginatia dezvoltata in timpul trairii lor. Ateii ar trebui sa vina cu nume de oameni de stiinta sa arate credinciosilor cam care e realitatea de azi a gandirii lor raportata la acel nivel. Chiar ar fi indicat pentru credinciosi sa urmareasca nu numai slujbele si sa citeasca acele carti care nu-i lasa sa vada lumea cu ochii omului informat ci si sa urmareasca Discovery World pentru a descoperi cam pe unde vor pluti sufletele lor! Desi sunt la o varsta cand alte fiinte ar trebui sa se pregateasca pe ultima suta de metri pentru trecere, nu pot sa suprapun peste stiinta niste povesti.Cand ne nastem avem suflul (sufletul) si moartea in noi! Cand ne-am dat ultima suflare s-a incheiat si activitatea sufletului care dispare cu moartea de mana. Nu dispare pentru ca ar trebui sa apara in alta parte ci pur si simplu isi incheie rostul ca un tunet neurmat de-un trasnet. Acest trasnet care ne descompune principiile despre existenta noastra apare doar cand nu ai nevoie de el. Mereu am zis ca am un Dumnezeu al meu caruia nu i-am cerut nimic dar mereu m-a lovit cand nu eram pregatita sa fiu lovita! Uneori il credeam constiinta mea dar de ce atunci mi se intampla unele necazuri peste care trec cu greu? Constiinta mea nu e capabila sa se autodistruga! Acum nu mai cred nici macar in El. L-am dorit, mi l-am creat si l-am lasat sa-mi hotarasca cursul vietii dar uita ca l-am venerat si ma loveste pe la spate. De ce? Unde exista Dumnezeu daca eu stau acasa si imi vad de treaba si el curma viata unui om care insemna ceva pentru mine, pentru restul vietii mele? In situatia de fata ar trebui sa-i multumesc? Nu e prima data cand imi rapeste aproapele dar niciodata nu m-am gandit la faptul ca El totdeauna m-a urat si atunci la ce sa-l mai venerez?

Dupa cine plangi Galina???..dupa Bad??? Ps;Fi buna si nu-l acuza pe Dumnezeu de alegerile tale gresite,poate nici tu n-ai fost ''use de biserica'''....

Mai Simy eu chiar te pretuiam un pic dar am descoperit ca n-ai nici un gram de valoare in mintea arsa de soare! Cine a plans dupa Bad a facut-o la timpul nefast si daca citeai postarile de atunci ai fi descoperit ca Bad mi-a fost un bun prieten pentru ca ii apreciam unele calitati si nu pe cel de pe forum, pana la un moment dat cand alte fiinte la fel ca si noi virtuale m-au atacat in fel si chip clonandu-se ca sa para ca sunt in echipa. Cat priveste "usa de biserica" nu puteam sa fiu pentru ca nu am un astfel de lacas unde sa pierd timpul ascultand aceleasi povesti pe care de fapt le stiu pe de rost! Mi-a murit bunul meu prieten (italian) care urma sa vina la mine si azi dimineata m-a cautat fiica mea care locuieste vis-a-vis de el ca a avut un accident de masina! Oricat de credincioasa as fi fost nu puteam sa nu ma supar pe Acela caruia i-am inchinat rugaciuni si nu i-am cerut nimic pentru ca munceam si ma descurcam singura. Trebuie sa-ti mai amintesc faptul ca am inmormantat pe rand doi soti si am luptat cu greul toata viata! Nu am luat barbatul nimanui, nu am furat nici macar din intreprinderi, mi-am ocrotit copiii, cand am fost (si inca sunt bolnava) nu am apelat la puterea Lui pentru mine niciodata ci doar la medici care au fost exceptionali. Ti-am mai spus ca in momentul cand cineva imi va explica felul cum s-a inaltat Hristos cel inviat la cer ca om si pana unde a ajuns, cand mi se va explica unde s-a asezat langa Tatal (care de fapt ii este unchi/tata fiindu-i Sfantul Duh) la dreapta sau la stanga Lui pentru ca, nu-i asa, Dumnezeu e pretutindeni, ma voi intoarce la El stiind ca se poate sa fiu iertata si in ultima clipa! Ce e rau in lumea asta e faptul ca turma lui Hristos se calca in picioare pentru agheazma din butoaie impartita cu grija sa ajunga la toti, ca se tarasc in genunchi ca sa le mearga bine fara sa mai puna osul la treaba si ca nu sfintii ii aduc la toate moastele culese de prin cine stie ce dezgropaciuni ci un carton cu doua sarmale sau o pleasca de fasole! Tu nu vezi ca insusi Statul a facut din popor turma? Am uitat sa scriu ca mai sunt si alte posturi tv. de cultura unde ar mai trebui sa butonam ca sa nu murim in starea in care ne aflam! Ce se ureaza la pescuit? A, da! Fir intins!

Raporteaza abuz de limbaj
Experienta te invata sa pretuiesti mai mult caracterul decat inteligenta. Galina
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 10 Aprilie 2011, ora 22:53

De la: 9am246777_, la data 2011-04-10 12:42:12
De la: The_Mummy, la data 2011-04-09 16:48:32

NU mai avem nevoie de spitale ! Guvernul a avut o discutie privata ( in WC-ul din incinta Guvernului), cu dumnezeu si acolo s-a stabilit suplimentarea bugetului , tuturor cultelor ! In acest fel dumnezeul ortodox si ceilalti smenari ai altor religii vor acorda ,in direct asistenta medicala cereasca , nemaifiind nevoie de medici , adica de cei care intermediau sanatatea noastra prin spitalele nedotate! Bine ca prostimea a construit biserici in curtile spitalelor , alea tin loc de tehnologizare ! Daca ai o problema si nu este ecograf , te duci in biserica si imediat ti se pune diagnosticul ,prin revelatie ! Prostii inteleg asta , noi cei idioti , nu avem cum !

"31 martie 2011

Guvernul a decis, in sedinta de miercuri, suplimentarea cu 25 de milioane de lei a bugetului Secretariatului de Stat pentru Culte, fondurile urmand a utilizate pentru continuarea lucrarilor de constructii la unele biserici, pentru repararea si reabilitarea unor lacase de cult, dar si pentru sustinerea activitatii unor asezaminte sociale administrate de biserici, transmite Agerpres (30 martie).

Potrivit unui comunicat transmis de Biroul de Presa al Guvernului, prin aceasta decizie, Executivul raspunde numeroaselor solicitari venite din partea cultelor religioase privind alocarea de sprijin financiar pentru realizarea unor lucrari de constructii, reparatii si restaurari ale unor lacase de cult.

Suma respectiva a fost alocata Secretariatului General al Guvernului, care asigura finantarea activitatii Secretariatului de Stat pentru Culte.""

Prostime , trezeste-te !




....of, altã mumie prost informatã !...buey ãsta cu cearºaful pe cap, 25 Mil.RON numai aºa ca bonus pe acest an, despre cele peste 200 Mil.€ pe care PIB-ul Ro le va cheltui cu ridicarea catedralei minciunirii neamului romanesc observ cã nu sufli un cuvinþel, ori þi-ai tras acel cearºaf pe cap incercând sã ne dezinformezi, tu ne fiind de fapt o mumie, ci niºte biete moaºte sub acoperire !...

..observ cã: astrologii, clericii ºi prostituatele au intrat în crizã de lichiditãþi, no problem, idioþii ºi proºtii PLÃTESC !





Eu pun pariu ca mumia stie ! Problema e ca la un moment ...dat....catindrala aia se transforma in mumie ,peste vreo 50 de ani , asa ca va avea nevoie de "resuscitare" ...si atunci vom cheltui 25 de milioane de lei noi...pe luna ....caci in acel moment va face parte din cladirile de patrimoniu . Asa ca urmasii nostri vor plati prostia celor care in prezent nu gandesc .

Raporteaza abuz de limbaj
alehin

2584 mesaje
Membru din: 25/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Aprilie 2011, ora 01:10

De la: _KARPOV, la data 2011-04-09 21:33:12

Deci e adevarat , am scapat de spitale ! Acum putem intra linistiti prin biserica in caz ca trebuie sa nasca vreo femeie .....vine duhu sfant si o asista la nastere ! Ce nevoie avem de medici ?




Raporteaza abuz de limbaj
NESIMTITUL

786 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 11 Aprilie 2011, ora 07:53

De la: Dorinel, la data 2010-01-28 02:11:02Sa fie oare Dumnezeu nevoia noastra de raspunsuri ? Eu zic ca da. Ne e greu sa admitem ca suturile pe care le luam uneori de la viata sunt absolut gratuite. E mai usor de suportat sentimentul de neputinta, atunci când poti sa dai "vina" pe imaginarul D-zeu. Cineva pe care nu-l poti trage la raspundere, nu-l poti amenda, pe care nu te poti supara si pe care, la randul tau ... sa-i tragi suturi in fund.
Si totusi ....

O momiie inventata pentru a pacali fraierii !

Raporteaza abuz de limbaj
9am243862

62 mesaje
Membru din: 24/11/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 11 Aprilie 2011, ora 08:13

De la: _g_alina, la data 2011-04-10 19:13:56Cine este Dumnezeu?
Credinciosii vin cu argumente din "cartile sfinte" care sunt scrise de oameni cu imaginatia dezvoltata in timpul trairii lor. Ateii ar trebui sa vina cu nume de oameni de stiinta sa arate credinciosilor cam care e realitatea de azi a gandirii lor raportata la acel nivel. Chiar ar fi indicat pentru credinciosi sa urmareasca nu numai slujbele si sa citeasca acele carti care nu-i lasa sa vada lumea cu ochii omului informat ci si sa urmareasca Discovery World pentru a descoperi cam pe unde vor pluti sufletele lor! Desi sunt la o varsta cand alte fiinte ar trebui sa se pregateasca pe ultima suta de metri pentru trecere, nu pot sa suprapun peste stiinta niste povesti.Cand ne nastem avem suflul (sufletul) si moartea in noi! Cand ne-am dat ultima suflare s-a incheiat si activitatea sufletului care dispare cu moartea de mana. Nu dispare pentru ca ar trebui sa apara in alta parte ci pur si simplu isi incheie rostul ca un tunet neurmat de-un trasnet. Acest trasnet care ne descompune principiile despre existenta noastra apare doar cand nu ai nevoie de el. Mereu am zis ca am un Dumnezeu al meu caruia nu i-am cerut nimic dar mereu m-a lovit cand nu eram pregatita sa fiu lovita! Uneori il credeam constiinta mea dar de ce atunci mi se intampla unele necazuri peste care trec cu greu? Constiinta mea nu e capabila sa se autodistruga! Acum nu mai cred nici macar in El. L-am dorit, mi l-am creat si l-am lasat sa-mi hotarasca cursul vietii dar uita ca l-am venerat si ma loveste pe la spate. De ce? Unde exista Dumnezeu daca eu stau acasa si imi vad de treaba si el curma viata unui om care insemna ceva pentru mine, pentru restul vietii mele? In situatia de fata ar trebui sa-i multumesc? Nu e prima data cand imi rapeste aproapele dar niciodata nu m-am gandit la faptul ca El totdeauna m-a urat si atunci la ce sa-l mai venerez?

Raporteaza abuz de limbaj
9am243862

62 mesaje
Membru din: 24/11/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 11 Aprilie 2011, ora 08:26

PT.GALINA...IMI PARE RAU PT. SUFERINTA TA,DAR NU DUMNEZEU E VINOVAT ......''INTOCMAI CA ACELA CARE, ARUNCAND PIETRE SPRE CER , NU POATE LOVI CERUL, DAR SE POATE LOVI PE SINE INSUSI, INTOCMAI SI CEL CE-L HULESTE PE DUMNEZEU, NU POATE ATINGE LUCRURILE SFINTE PE CARE LE INJURA, DAR, IN SCHIMB INJURATURA LUI CADE INAPOI PE SUFLETUL LUI , SI-L RANESTE DE MOARTE, IN CHIPUL ACESTA, HULITORUL ISI ASCUTE SAGETI PENTRU ASI UCIDE SUFLETUL.''

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 11 Aprilie 2011, ora 10:05

De la: 9am243862, la data 2011-04-11 08:26:40PT.GALINA...IMI PARE RAU PT. SUFERINTA TA,DAR NU DUMNEZEU E VINOVAT ......''INTOCMAI CA ACELA CARE, ARUNCAND PIETRE SPRE CER , NU POATE LOVI CERUL, DAR SE POATE LOVI PE SINE INSUSI, INTOCMAI SI CEL CE-L HULESTE PE DUMNEZEU, NU POATE ATINGE LUCRURILE SFINTE PE CARE LE INJURA, DAR, IN SCHIMB INJURATURA LUI CADE INAPOI PE SUFLETUL LUI , SI-L RANESTE DE MOARTE, IN CHIPUL ACESTA, HULITORUL ISI ASCUTE SAGETI PENTRU ASI UCIDE SUFLETUL.''




Aici ai mare dreptate ! Nu dumnezeu e vinovat ...ca cineva sa fie vinovat ....trebuie sa existe ,iar dumnezeul tau nu exista ! Dovada se afla in ceruri . Inca nu ati demonstrat unde este raiul ....ca pe pamant am verificat eu...si nu am dat de el ....iar in universul nostru nu exista...asta au verificat Einstein ...Galilei , Copernic Si Bruno ....Pe unii dintre ei , voi cei "cucernici" i-ati ars pe rug...pentru a nu se afla adevarul . Acolo poate ca dumnezeu e vinovat desi eu tind sa cred ca vinovat este isus , bastardul ....cel nascut dintr-o fecioara neprihanita , insamantata in vitro....si care a nascut un plod , fara a fi casatorita , deci un copil din flori ......

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cine este Dumnezeu ?!!!!
Mergi la: